HOEDEN DIE JEUGDIG MAKEN MASSAAL ACHTER DE RODE MUZIEK ...of naar de uraniummijn Minister In't Veld onthulde een gedenksteen Gewijzigd wetsontwerp voor Assurantiebemiddelingsbedrijf Oost-Duitsland moet gaan stemmen Stemming over een reeds nu vaststaande uitslag! Als graadmeter waardeloos Reeds 900 politici gingen heen 2 Minuten protest-stilte Rechercheur nam zwijggeld aan Verjaagde kudde In 1000e spaarkaswoning te Leeuwarden Stijgende prijzen van voedingsmiddelen De hoofdman van Capharnaum Prijs speelt slechts gedeeltelijk een rol (Van onze correspondent) BERLIJN, 14 Oct. Morgen, Zondag 15 October, worden in de gehele Sovjet-zone verkiezingen gehouden voor het nieuwe Oost-Duitse parlement, de z.g. volkskamer. Dit is een gebeur tenis, die door de pers van Wilhelm Pieck's volksrepubliek ge vierd wordt als een massale demonstratie voor eenheid en vre de. Door voor de vrede te stemmen brengen de kiezers hun ver trouwen in de regering Crotewohl tot uitdrukking en geven zij hun toestemming voor alle maatregelen, die door deze regering in haar eenjarig bestaan getroffen worden. Als graadmeter voor de stem ming der Oost-Duitse bevolking zijn deze verkiezingen volkomen waardeloos. De kiezer kan zijn stem niet uitbrengen op een candi- daat van een bepaalde partij. Hem wordt een eenheidslijst voorgelegd, terwijl hij op het stembriefje moet aantekenen, of hij al dan niet voor de vrede is. Elke stem voor de vrede wordt als een stem voor de communisti sche regering van Oost-Duitsland beschouwd. Van de andere kant is de samenstelling van het nieuwe parlement reeds lang vastgesteld. De communistische fractie zal 25 pet. der kamerleden omvatten. De christen-democraten en de libera len krijgen ieder 9 pet., terwijl 25 pet. der nieuwe afgevaardigden af komstig is uit de communistische vakbond, de dito jeugd- en vrou wenorganisatie. De absolute meerderheid der communisten staat reeds vast, vóór de verkiezingen begonnen zijn. Onder de afgevaardigen der andere partijen bevindt zich niemand, die de bolsjcwisering van Oost-Duitsland niet volledig ondersteunt. Van enige oppositie is in het nieuwe parlement geen sprake. Het is niet oninteressant te ver melden, wat de communisten heb ben ondernomen om een reusach tige stembusoverwinning te verze keren. Zij hebben 4700 volkscontro le-groepen in het leven geroepen, die in de gehele zone ijverig ge speurd hebben naar saboteurs der verkiezingen. Tot deze groep wor den alle personen gerekend, die z'ch in onvoldoende mate voor het slagen der verkiezingen beijverden. Zij werden uit hun bestuursfunc ties verwijderd of gevangen gezet. P - volkscontroleurs konden tevens voorgestelde candidaten afwijzen. Van dit recht hebbeT1 zij overdadig gebruik gemaakt. Een candidate van de christen-democraten werd van de lijst geschrapt, omdat haar ma. in West-Berlijn woonde. Een monteur uit Maagdenburg werd te licht bevonden, omdat hij niets vonVV voor de vriendschap met de Sovjet-Unie. Achter de muziek of.... naar de mijn Naast de voikscontrolegroepen hebben ook de volkscorresponden ten zich verdienstelijk gemaakt. Zii hebben gezin voor gezin bezocht en de bewoners een verklaring la ten ondertekenen, dat zij voor de candidaten van het nationale front zullen stemmen. Hele huizenbloks hebben zich verplicht gezamenlijk naar dp stemlokalen te gaan en hun st'm en bloc uit te brengen. De zelfde verplichtig hebben de arbei ders in de fabrieken en bedrijven van Oost-Duitsland op zich geno men. Met muziek voorop zullen zij in gesloten geleden naar de stem lokalen marcheren. Arbeiders, die zich hiermede niet konden verenigen, werden ontslagen en naar de uraniummijnen in Thü- ringen gezonden. Op deze wijze werd bereikt, dat de verkiezingen tot een indrukwekkende „demon stratie voor de vrede" zullen wor den. Men verwacht hier niet, dat er na de verkiezingen in de Oost-Duitse regering belangrijke politieke structurele wijzigingen zullen plaats vinden. Het aantal ministeries, dat nu veertien bedraagt, zal worden uitgebreid. Er komt o.a. een nieuw ministerie voor onteigende bedrij ven. Niet meer terugkeren zullen de minister voor industrie. Selb- mann, en de minister voor volks ontwikkeling, Wandel. Over het lot Van Eisler is nog niet beslist. U1- bricht zou hem gaarne willen uit schakelen. maar hij moet hier enige voorzichtigheid betrachten, daar Eisler een protégé is van dP Kom- informchef, Malenkow. Men is ech ter algemeen van mening, dat Ul- bricht het pleit zal winnen. Er wordt naarstig materiaal tegen Eisler verzameld en dit is een be denkelijk teken. Geen vredesverdrag Door het Oost-Duitse ministerie van buitenlandse zaken werd nog maals bevestigd, dat de Sovjets niet Volgens een statistiek van de democratische partijen te West-Berlijn zijn sedert 7 October 1949, de datum der stichting der „democratische republiek", meer dan 200 burgemeesters en onderpre fecten, 15 ministers. 57 afge vaardigden in de landdagen en 14 in de volkskamer, 6 regionale voorzitters van de chr.-democratische partij en van de liberaal-democrati sche partij, evenals 612 socia- listisch-communistische lei ders ontslagen of naar het Westen gevlucht. Gedurende dezelfde perio de zijn 38.000 personen, onder wie 506 leden van de volks- politie. uit de Russische zóne naar West-Berlijn gevlucht. de bedoeling hebben met de nieuwe regering een vredesverdrag fe slui ten. Er wordt verklaard, dat een dergelijke stap volkomen in strijd zou zijn met de traditionele politiek der Sovjets. Moskou wenst zich je gens zijn satellieten zo weing mo gelijk te binden. Een vredestoestand bestaat practisch reeds. Het Krem lin blijft op het standpunt staan, dat een vredesverdrag voor heel Duitsland moet gelden. De Sovjets verwachten van de nieuwe Oost-Duitse regering, dat zij de strijd tegen de Bondsrepu bliek nog zal versterken. Bij het afsluiten van handelsver dragen moet in versterkte mate re kening worden gehouden met de wensen van kringen in West-Duits- land, die sterk bij de handel met het Oosten zijn geinteresseerd. Juist geteld hebben 375.712 volwassenen uit Oost-Berlijn een bon van de distributiekaart naar West-Berlijn gestuurd om zo mede te delen, dat zij de Oost-Duitse verkiezingen afkeuren en vrije verkiezingen voor geheel Berlijn voorstaan. Nog 14.000 Oost-Berlijners zonden andere bonnen in, blijkbaar omdat zij hun kaart van September al hadden weggegooid. 33.000 bewoners van de Russische zóne stuurden ook hun Sep- tember-kaart. Dit kan volgens burgemeester Reuter van Berlijn slechts als een solidariteitsbetuiging worden beschouwd, daar de actie alleen Oost-Berlijn gold. De Oost-Berlijnse autoriteiten hadden getracht de actie afbreuk te doen, door tegen inlevering van de September-bonkaart een paar kousen of sokken beschikbaar te stellen. Bovendien is als „protest tegen het verbod van vrije verkie zingen in Oost-Berlijn en de wijze waarop de verkiezingen in de Russische zöne zullen worden gehouden". Donderdag in West- Berlijn op het middaguur twee minuten arbeids- en verkeersrust betracht. Door de minister van Financiën is aan de Tweede Kamer aangebo den de Memorie van Antwoord op het Voorl. verslag inzake het wets ontwerp Regeling Assurantie bemiddelingsbedrijf. waaraan zijn toegevoegd een nota van wijzigin gen en een gewijzigd ontwerp van wet. Daarbij is afgezien van de in stelling van een ambtelijkregistra- tiebureau en de uitvoering van de wet opgedragen aan de S.E.R., met de mogelijkheid voor deze laatste, zijn bevoegdheden nader over te dragen aan bedrijfsorganisaties op het gebied van het verzekerings wezen. De adviescommissie zal aan de S.E.R. worden toegevoegd en thans ook worden gehoord terzake van uit te vaardigen algemene maatregelen van bestuur en mi nisteriële beschikkingen. Verzeke raars en tussenpersonen zullen in de commissie door een gelijk aan tal leden worden vertegenwoordigd, wier benoeming zal geschieden in overleg met representatief te ach ten organisaties uit het bedrijfs leven. De regering acht het be zwaarlijk indien het uitsluitend aan beroepsbemiddelaars zou zijn toegestaan in assurantiën te be middelen. Het handhaven van een tussenpersoon in het register C zal bij de eerste vijfjaarlijkse re visie, behalve van productie-eisen, tevens afhankelijk worden gesteld van het voldoen aan eisen van vak bekwaamheid. De registers zullen openbaar zijn. Ook de volksverze kering valt thans onder de wer kingssfeer van de wet. Bepaald is, dat de provisie, verschuldigd over de verzekeringen van niet-ge- slaagde D-agenten overgemaakt dient te worden aan de S.E.R., terwijl bij conflict over de over dracht van een aan een tussenper soon toebehorende portefeuille, betrokken partijen de S.E.R. kun nen verzoeken in het conflict bindend te beslissen. Ook is een „verhuis" artikel opgenomen. Een wetsontwerp is in voorberei ding ter regeling van het toezicht op het schadeverzekeringsbedrijf. De Amsterdamse rechtbank ver oordeelde de ex-rechercheur van de centrale recherche der Amster damse politie, H. van E. tot een gevangenisstraf van acht maan den waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Voorts werd de preventieve hech tenis in mindering gebracht en moet de veroordeelde zich onder toezicht stellen van de reclasse ring. Van E. had in September 1946 een bedrag van f 1200 zwijg geld aangenomen en hiervan zijn collega A. van K. f 600 gegeven. Deze van K. werd tot acht maan den voorwaardelijk veroordeeld. ZELFS VOOR 'N MINISTER, al is hij dan, qelijk mr. in 't Veld, minister van Wederop bouw en Volkshuisvestinq, is het slaan van een paal een heel karwei. Dat ondervond Zijne Excellentie, toen hij deze week de eerste paal moest slaan voor het complex van 1800 woninqen, op de hoek van de Hoofdweq-Eras- musqracht in Amsterdam-W. De minister nam het noqal qe- noeqelijk op en de heibaas was aanstonds bereid, de bewinds man een handje te helpen. Vele handen maken het werk licht, ook bij de oplossinq van het woninqprobleem EEN KLANKBEELD OVER DE OOSTPRIESTER HULP VIJFTIEN NEDERLANDSE COMPONISTEN, onder wie Wil lem Andriessen, Dr. Anton van der Horst, Henk Badings, Alexander Voormolen, Hans Schouwman en Herman Strate- gier hebben ieder in opdracht van de N.V. C. C. Bender's Piano- en Orgelhandel, die deze week haar eeuwfeest viert, een piano-werk gecomponeerd, bestemd om te kunnen worden gespeeld door gevorderde dilettanten. Aan een uitgebreid gezelschap van muziekcritici hebben enige dezer componisten in de auditiezaal der firma Bender te Amsterdam hun werk voorgespeeld. Hier ziet men Willem Andriessen aan de vleugel, de eerste Nederlandse, geheel van licht metaal vervaardigd door de fa. Rippen uit Den Haag, welke op deze auditie voor het eerst in het openbaar werd bespeeld. Ondanks de in de middag gehouden ministerraad, wilde de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr. dr. in 't Veld, geen verstek laten gaan en kwam hij op een vroeger uur in de morgen, om in de gevel van de „duizendste woning" van de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten een gedenksteen te onthullen. Deze woning vormde een onderdeel van een blok van vijf, dat door de aannemers K. de Haan en T. van der Hoek onder architectuur van J. Stiensma te Leeuwarden was gebouwd. Natuurlijk was het een grotehet platteland de huidige finan- moeilijkheid te bepalen, welke ciële regeling ernstige bezwaren woning nu precies de duizendste heeft. Een verhoogde premie zal is, maar het bestuur van de zeker voor het platteland nood- BÖuwkas heeft de knoop door- zakelijk zijn. gehakt en gezegd: de duizendste staat in Leeuwarden en zo be- Mr. dr. H. J. Wytema, burge- vonden we ons gisterochtend meester van Alkmaar sprak ver- Aclïter de Hoven, waar vlaggen volgens over de werkzaamheden ons de weg wezen. Het complex en het rapport van de commissie is gebouwd voor de spaarders G. Eigen Woningen", opgenomen Visser, F. Witvoet, G. Tippers- I in het rapport van de Staats- ma, T. Looyenga en S. J. Nottel- I commissie Van den Bergh. Spre- man. Voordat de minister over- ker concludeerde hierin, dat de ging tot het wegtrekken van de publieke bouwkassen, instellin- Friese vlag, die de gedenksteen gen, gericht op het bouwen van aan het oog onttrok, heette de i woningen bleken te zijn en dat president-commissaris mr. A. de particuliere bouwkassen in Klein, burgemeester van Mep- feite niets anders zijn dan finan. pel de aanwezigen welkom, on- I cierings-lichamen. der wie de drie hoofddirecties van de Wederopbouw in de drie Noordelijke provinciën. Minister In 't Veld zeide grote waardering te hebben voor de I arbeid van de Bouwkas, omdat vooral thans het particulier ini- 1 tiatief vooral bij de volkshuis vesting niet gemist kan worden. Wij staan thans in een moeilijke periode, die ons. dwingt tot be zuinigingen. Daarom moet ons streven er op gericht zijn het peil van de volkshuisvesting nog op te voeren. Dat zal alleen te bereiken zijn indien het Neder landse vol#, begrijpt, dat een redelijk deel van ons inkomen moet worden besteed aan huur. Wij zullen daarbij echter in het oog moeten houden, dat herstel van de verhouding tussen lonen en huren moet volgen. Een in stelling als de Bouwkas kan daartoe zeer zeker medewerken, want zij wil niet alleen een goe de, maar ook een eigen woning. De bewindsman sprak de hoop uit, dat de waarde van een eigen woning in ons land meer ingang zal krijgen dan tot nu toe,'want de zorg voor een eigen woning is groter dan voor een huurhuis. Dat het werk van de Bouwkas is ingeslagen, blijkt wel uit het feit, dat reeds nu de duizendste woning in aanbouw is; vrees voor een overcompleet is voorshands nog niet aanwezig en daarom hoopte de minister, dat nog duizenden woningen zul len volgen, opdat velen het ge not van een eigen woning, ver kregen door spaarzaamheid en met steun van anderen, mogen leren smaken. De minister ging hierna over tot de onthulling van de gedenk steen, waarop vermeld stond: Bouwkas N.V. N.-Nederlandse Gemeenten een eigen huis. 1000ste woning 13 October 1950 Nadat het complex woningen I was bezichtigd en men de minis- i ter door een deel van de nieuwe buitenwijken had gereden, werd in de Harmonie een bijeenkomst gehouden, waar mr. Klein het een en ander mededeelde over de groei en bloei van de Bouw kas. Op 1 September j.l. bedroeg het aantal deelnemers 4321, n.l. 3257 spaarders en 1064 hypothe caire debiteuren. In Drente telt men 1822, in Groningen 1534 en in Friesland 965 deelnemers. Thans bedraagt het aantal aan gevraagde woningen 1064. waar van de helft in Drente komt en de rest in de beide andere pro vincies. In Groningen werd per contract f5.600,aangevraagd, in Friesland f5.300 en in Drente f4475.—. De spreker gewaagde van de relatieve groei van de Bouwkas waarna hij constateerde, dat men tot nu toe zeer tevreden is met het bereikte resultaat, hoewel het nog niet zover is, dat alle ge meenten in het Noorden zich hebben aangesloten. Ook wees mr. Klein er nog op, dat in het Noorden meer complexbouw kan plaats vinden, zonder dat het landschap geschaad wordt en dat vooral ten aanzien van Reeds meerdere malen werd in ons blad de aandacht qe- vraaqd voor het nameloos leed van de ontheemden, die ten qevolqe van de verdraqen van Yalta en Potsdam van huis en grond verdreven werden. De actie Oostpriesterhulp, die op steeds qroter schaal de acht en twintiq honderd „rugzak priesters" en hun verstrooide kudden steunt, ondervindt de hartelijke steun en de krach- i liqe hulp van de Nederlandse I katholieken, priesters en le ken. Op Zondaq 15 October brengt de K.R.O. des avonds een oorspronkelijk klankbeeld van Cees Griffioen, qetiteld „Verjaagde Kudde", waarin de materiële en zedelijke ellende qeschïldevd wordt waarin de Ostflüchtlinqeqedompeld zijn. De uitzending die niet voor kinder-oren bestemd is, vangt aan om kwart voor tien. De lezers die het werk van Oostpriesterhulp willen steu nen, worden ar aan herinnerd dat zij hun qiften kunnen stor ten bij Oostpriesterhulp, R.K. Huisvestingscomité te 's-Her- toqenbosch - gironummer 34348. Aan hetzelfde adres worden dankbaar alle moqe- lijke soorten van kleding, schoeisel, lang houdbare le vensmiddelen in ontvangst ge nomen. Doqr het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn thans voorlopige prijsindexcijfers van het gezins- verbruik samengesteld per 15 September 1950. Bij de voedings middelen zette zich de daling van de prijzen van aardappelen, groen ten en fruit verder voort. Hier tegenover stonden verschillende prijsstijgingen, zoals van eieren, kaas, vis, vlees, cacao en choco lade, beschuit, biscuits, ontbijt koek, havermout en zelfrijzend bakmeel. Bij de met-voedingsmiddelen stegen vooral de indexcijfers voor kleding, woninginrichting en huis raad en schoeisel. De prijzen van kleding stegen over de gehele linie. Bij woning inrichting en huisraad waren huishoudelijk linnengoed, dekens, vloerzeil, tapijten en pannen duurder dan in Juli. Het index cijfer voor schoeisel liep vnl. op als gevolg van de verhoging met 15 pet. van de reparatietarieven. Bij de groep reiniging deden zich voorts prijsverhogingen van meu- belwas. schoencrême. en poets pommade voor. Ook het indexcijfer voor de ove rige groepen steeg. Hier waren het de prijzen van brandstoffen (win- terprijzen). die opliepen, alsmede die van rijwielbanden en in ge ringe maté van sigaren en siga retten. 20e ZONDAG NA PINKSTEREN Er klinkt een vreemde toon in Evangelie. De Meester schijnt niet erg welwillend te zijn tegenover die man van het hof. Hij vraagt Jezus mee te komen naar Capharnaüm, waar zijn zoon ziek ligt. Terwijl de Mees ter anders vol medelijden en begrip is, zien we Jezus nu, als het ware, zich schouderophalend van die man afwenden, terwijl Hij hem verwijtend toevoegt: „Als er geen tekenen of won deren te zien zijn, gelooft ge niet!" Daarmee is het onderhoud voor Jezus afgelopen. Het is on geveer dezelfde Jezus, die die heidense vrouw afwees. Zij kwam Hem vragen om de ge nezing van haar dochtertje: „Het is niet goed", zei Hij, „het brood der kinderen te nemen en het voor de hondjes te wer pen." Die man en die vrouw reageerden goed. Zij lieten zich niet afschrikken door de weige ring, en evenmin door de ver nedering. Ze werden toch maar aan de kant gezet. Ze bleven aandringen. De hoveling vond niets dan een smeekbede: .Heer, kom af, eer mijn zoon sterft"; de vrouw vond het spitse weder woord: „Toch wel, Heer, de hondjes onder tafel eten van de kruimeltjes der kinderen!" In het Oude Verbond werd eens een machtig man door een profeet onhoffelijk bejegend. Hij kwam om genezing van zijn melaatsheid en Eliseus ontving hem niet, maar stuurde zijn knecht met de boodschap: „Ga u zevenmaal in de Jordaan was sen!" Woedend over zoveel ge brek aan attentie, wilde dat deftig heer de paarden wenden en spoorslag terugrijden naar Syrië. Niet eens behoorlijk ont vangen worden! en dan een bad nemen in de Jordaan! Alsof de Euphraat niet honderdmaal mooier en helderder is! Zijn knechten kalmeerden hem. Hij accepteerde de vernedering en baadde zich. „En zijn vlees werd als van een jong kind.' Op het aandringen van de vader en de moeder, die zich niet lieten afschrikken, werden de zoon en het dochtertje beter. En Naaman liet zich uiteinde lijk evenmin terneerslaan. Ook zij kreeg wat zij wenste. Het is een prachtig evangelie. Want in onze tijd vragen we aan Onze Lieve Heer een heleboel. En het antwoord lijkt heel veel op dat wat die hoveling te horen kreeg: .Als ge geen teke nen en wonderen ziet, gelooft ge niet!" Wij moeten wel heel erg in het geloof leven. We zijn bang voor de communisten, voor de geloofsvervolging, voor oorlog. We bidden dat God die onheilen van ons afwendt, en telkens moeten we constateren dat het gevaar nader komt. Waarom. Heer. die bende niet uitgeroeid? U bent toch almach tig? Niets is U onmogelijk, en het lijkt of U soms niet hoort; of U zich niets aantrekt van ons gebed." En in ons particulier leven? Hoe vaak stierf degene, zonder wie wij nog niet konden leven? werd een onmisbare moeder int baar gezin gerukt? moest een faillissement worden aange vraagd, terwijl we zelf en alle bekenden aan het bidden gesla gen waren. Waarom? Het zijn de vernederingen, de afwijzingen, die de Meester ons te slikken geeft. Hij keert ons de rug toe. Dan pas kan Hij zien wat ons geloof waard is. in deze Fanny Hats toont de Nederlandse industrie haar gave om een jeugdig hoedje te maken voor een lage prijs. Zij hebben zo wel een fantasiegarnering als een versiersel van fazantenveren. Wanneer het om de aanschaf van een nieuwe hoed gaat, speelt de prijs of het model maar gedeel telijk een rol. Ook de omstandig heden zijn van belang. Een hoed wordt gekocht om er mee naar de kerk te gaan of voor een reeks uitgaansavonden. Dus niet alleen omdat de mode weer eens een ander model heeft voorgeschreven. Daardoor was het ook mogelijk, dat een vakman uit de hoedén- branche ons kori toevertrouwen, dat er in het afgelopen voorjaar minder hoeden werden verkocht, niet zozeer om de duurte (want er zijn voldoende populair ge prijsde modellen), als eenvoudig door het slechte weer. Voor de komende winter wordt het de hoedendragende vrouw wel heel gemakkelijk gemaakt, door dat Parijs zowel als Londen veel kleine, windvaste hoedjes in hun collecties hebben opgenomen. Al is er toch wel dit verschil, dat de Parijse modellen meer tegen het hoofd aan geplakt zitten, dan de exemplaren die wij in Nederland zien. Parijs vooral liet zich daar bij tevens beïnvloeden door de reizen, die zijn ontwerpers naar warmere streken maakten. Zij brachten daarvan het tulband model mee, met dik koord gegar neerd, of soms geheel daaruit op gebouwd. Sportlioeden bij het avondtoilet! Grappig zijn zulke modellen om te zien. Alleen over de prijzen praten we bij voorkeur niet, om dat zij naar alle waarschijnlijk heid een te grote aanslag op het voordeeltje van de vijf procent zouden betekenen. Dat Parijs zijn hoeden, zelfs de sportmodellen, tot woede van de ontwerpers bij voorkeur in vereniging met kost bare avondtoiletten toonde, zegt eigenlijk al meer dan voldoende over de prijs. Juist daarom is het voor de Nederlandse vrouw zo belangrijk, dat de vaderlandse hoedenindustrie ook thans nog in staat blijkt om een hele reeks vlotte modellen tegen een prijs van nog geen drie rijksdaalders in de étalages te toveren. Een Nederlandse hoed. die bo vendien nog populair in prijs is. Als rechtgeaarde Nederlandse be gin je dan aan de overige eigen schappen te twijfelen! Wanneer we dan echter tientallen dozen gereed zien staan voor de export naar Zwitserland en Scandinavië en wanneer we horen dat er in een enkele maand 80.000 exem plaren de Duitse grens over gin gen, gaan we zo'n hoed met een ander oog bezien. Zo'n Nederlandse hoed is door gaans klein van model, en zij wordt verder achter op het hoofd gedragen dan Parijs het voor schrijft. Eigenlijk meer in de lijn van de Engelse mode. Behalve baretmodellen worden er veel toques vervaardigd met een fan tasie-garnering, ofwel met een versiersel van fazantenveren. Zwart, bruin, grijs en alle moge lijke variaties in rood en groen zijn daarbij de tinten voor het komende seizoen, dat in zijn hoe- denmode althans elke vrouw de kans geeft, te voldoen aan haar verlangen naar een zo niet eeu wige, dan toch wel heel lang du rende jeugd BETTY DEN HAAN

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 3