Resultaten van Straatsburg bevredigend Slag om Pjongjang begon Truman: „Verenigde Naties thans sterker dan ooit" MAN SIERHUIS .CHIMSST Vergiftiging door kolendamp Rusland vraagt bijeenroeping van de Veiligheidsraad Landbouwer door koegedood NIEUWE VOORSCHRIFTEN VOOR HET VERKEER Vliegramp kost 28 doden idivarius U e$n ruime keuze dio-apparaten TSCHAF IEVIS1E TOE Dan naar: Vale Hen 4, Hoorn gestraat 86 - Alkmaar EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN NHO] Rokers dure sigaretten worden de sigaar Europese primeur in Tweede Kamer Gemopper voor gesloten deuren maar eenwording komt op gang Schout-bij-nacht Moorman bevorderd Gevangenen werden mishandeld Na snelle Brits-Zuid-Korèaanse opmars En weigert zitting in Korea-commissie Scheepsberichten Auto tegen boom Fransen ontruimen Dongdang Groninger coaster aan de grond Positieve bewijzen gevraagd van vredeswil Sovjet-Unie De belangrijkste punten rt direct het verschil, aalt U alles wat de ae- it in de fijnste nuances, res handelaar alle ge- ens, beluister de Erres st zo'n „fijnbesnaard" uird instrument! HEKELSTR. 15 ALKMAAR Telefoon 3180 bekend ZWEEDS SCHEER- :st ingevoerd agent voor de Holïland, hoge provisie en lerhande reclame verzekerd. 5999, Bureau van dit blad ite motorenrevisiebedr. van Tel 4917 K 2290 eten van lagers, fijnboren ylinders en repareren van en verstuivers. ALLE orig. voor ALLE voorkomende ir, ook brandstofpompen. LAT haar Serviezen, Cassettes-, eta- en Gero Zilver, Glas- en Kristal. uitgebreide collectie luxe tenken! a sortering BYOUTERIEëN! ht tegenover het Stadhuis) OP HET JUISTE ADRES npijp naar boven en even goot. Voorzichtig kroop hij enster. Voetje voor voetje de geen lawaai te maken, ster stond namelijk open. den gebroken. Voorzichtig lakraam op zolder glijden, deed en voelde zich eigen- alde nu een doosje lucifers ld die omhoog. Er stonden rommel in de weg, want Maar de smid keek goed lende zou stoten. Op zijn oe, die flauwtjes zichtbaar len lucifer is echter gauw smid bijna al zijn lucifers t. Abonnementsprijs t 4.65 per kwartaal, f 1.55 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H.N.Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank Buiten God. ts 't nergens veilig. (Vondel) HET FEIT H VAN HEDEN Pagina 3 Woensdag 18 October 1950 46e Jaargang No. 11995 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, tel. 459 K 2240 (Van onze parlementaire redacteur) Als eerste parlement in Europa behandelde de Tweede Kamer gisteren de aanbevelingen, die door de Raad van Europa zijn aanvaard en waarover nu de parlementen van de diverse landen het hunne zullen moeten zeggen. Een van de hoofdpunten van dit debat was de door Engeland aangenomen houding. De eerste spreker, de heer van der Goes van Naters (P.v.d.A.) wierp zich als een verdediger van deze gereserveerde houding op. Wij willen geen breuk met Engeland, zo betoogde de socialistische woordvoerder, omdat Engeland een belangrijk deel van Europa is, omdat het reeds tweemaal zijn zonen op de Europese slag velden heeft geofferd en omdaf Engeland op militair gebied toch al wel een deel van zijn souvereiniteit heeft geofferd. Dat Engeland omwille van het Britse Gemenebest een eigen standpunt moest innemen, aanvaardde hij zonder voorbehoud. Dr. Bruins Slot (A.R.) dacht daar wel wat anders over. Naar zijn mening leefden de Britten nog altijd vanuit een Victoriaanse mythe. Zij blijven zich het Rijk van '14 wanen. In de sfeer van de Dominions zou men er echter heel anders over denken. Ook de heer Serrarens (K.V.P.) was niet hijster over de Engelse houding te spreken. Het Kanaal was nog steeds onpeilbaar diep. Engeland wilde wel meedoen, maar op eigen voorwaarden. De gedachte, dat een ander orgaan over de Britse kolen- en staalindustrie zou hebben te beslissen, werd er eenvoudig als onbestaanbaar ver worpen. Intussen lagen nu echter al de resultaten van Straatsburg op tafel, waarbij van Nederlandse zijde en met succes gepoogd is om de tegenstellingen tussen de z.g. functionnele en federalistische opvatting te overbruggen. De heer v. d. Goes van Naters gaf als zijn mening, dat Nederland hiermede constructief werk heeft geleverd. Mr. Bachg (K.V.P.) was het daar mee eens en hij verbond hieraan de hoop, dat Straatsburg ook in. deze opzet een plaats zou krij gen. De heer Bruins Slot karak teriseerde de Engelse houding uiteindelijk als niet hopeloos. Wanneer Engeland moet kiezen tussen Europese integratie en continentale integratie, zal het TOT VICE-ADMIRAAL Schout bij nacht H. C. W. Moor man is met ingang van 11 October 1950 bevorderd tot vice-admiraal. Henricus Cornelis Willem Moor man werd 30 Juli 1899 te Roer mond geboren, kwam op 6 Sept. 1916 als adelborst op het Kon. Instituut der Marine te Willems oord en werd daar op 16 Aug. 1919 bevorderd tot luitenant ter zee 3e klasse. Hij werd commandant van ver schillende onderzeeboten en later flottieljecommandant. In 1938 vertrok hij aan boord van Hr. Ms. kruiser „Java" naar Ned. Indië, waar hij geplaatst werd ten departemente van ma rine. Na in de oorlog in Japanse krijgsgevangenschap te zijn ge raakt, kwam hij via de V.S. naar Nederland, waar hij werd ge plaatst bij het ministerie van marine. 15 Jan. 1947 werd hij be last met de functie van vlagoffi cier-personeel, 1 Mei 1947 be noemd tot schout bij nacht en op 1 Mei 1949 tot staatssecretaris van marine. EEN DODE TE ROTTERDAM Ten huize van de hoofdbewaar der van het Huis van Bewaring te Rotterdam aan de Bergstraat heeft zich een geval van kolen- dampvergifting voorgedaan. Men trof daar Maandagmiddag de 64- iarige hoofdbewaarder B. van der Nadort aan. die bleek te zijn overleden. Zijn vrouw, de 61-ja rige L. van der Nadort-Herweiier, was bewusteloos. Zij is naar het ziekenhuis Bergweg vervoerd. Haar toestand is nog ernstig. Men vermoedt, dat zij reeds Zondag ochtend zijn bedwelmd geraakt. ongetwijfeld voor het eerste kie zen. Meer in het algemeen waren alle woordvoerders het er over eens, dat er ditmaal in Straats burg bevredigende resultaten wa ren bereikt. De Europese één wording komt op gang, maar spoed is ook wel gewenst, want niemand kan zeggen hoeveel tijd we nog hebben. Het was mr. Bachg, die deze misschien wat sombere, maar in elk geval reële kanttekening plaatste. Dr. Kort hals (V.V.D.) uitte zich in gelijke geest. De heer Schmal (C.H.) was vooral verheugd over de erken ning, dat het de ouders zijn, die op de eerste en op de laatste plaats zeggenschap over hun kin; deren hebben. Over het comité van ministers was men veel min der tevreden. Dat bracht dr. Bruins Slot dan ook tot de con clusie, dat er eerst een hoge BEWAKERS UIT HOORN VEROORDEELD AMSTERDAM. Veertien da gen geleden heeft het Amster dams Gerechtshof in hoger be roep dé zaken tegen een zestal leden van het personeel van de gevangenis te Hoorn behandeld, die door de Alkmaarse Recht bank wegens hun ten laste ge legde mishandeling van gevange nen tot geldboeten waren ver oordeeld. Gisteren deed het Hof uitspraak en veroordeelde Y. S. tot een geldboete van f 100 of 30 dagen (gelijk aan het vorige vonnis), H. P. tot een geldboete van f 200 of 30 dagen (vorige von nis f 100 of 30 dagen), J. M. tot f25.of 10 dagen (gelijk). R. W. •tot f 50 of 20 dagen (gelijk) en G. A. B. tot f 10 of 5 dagen (gelijkl. J. P. tot f 200 of 30 dagen (vorige vonnis f 100 of 30 dagen). autoriteit moet komen voor ver dere bevoegdheden aan de Raad van Europa zin hebben. Wat te denken, aldus deze woordvoerder, van een parlement, dat alle te behandelen onderwerpen maar uit zijn eigen duim moet zuigen? Het comité van ministers moet de moeilijkheden, die zij bij hun be sprekingen ondervinden, in de Raad discutabel stellen. In dit verband verwachtte mr. Bachg veel van de aandrang, die de par lementen op hun regeringen kun nen uitoefenen. De heer Serra rens betoogde dat Straatsburg mopperde voor gesloten deuren. Kon minister Stikker, desnoods ook achter gesloten deuren, niet eens wat vertellen over hetgeen achter die andere deuren plaats .greep? Heden gaan de discussies verder. Minister-president dr. Drees administrateur van de E.C.A., Treveszaal ontvangen. heeft Maandagavond de oud- Paul Hoffman (midden) in de Links minister Stikker. TOKIO. Volgens de laatste berichten van het krijgstoneel in Noord-Korea staan de strijd krachten van de V.N. gereed om de buitenwijken van Pjongjang binnen te rukken. Vanuit het zuid-oosten oprukkende Zuid- Koreaanse eenheden waren de stad vannacht tot op minder dan 20 km genaderd, terwijl de bri gade van het Britse Gemenebest, onmiddellijk gevolgd door de eer ste Amerikaanse divisie, na een zeer snelle opmars van het zuiden uit, Hwangjoe reeds ver achter zich had gelaten. Voorhoeden hadden de buitenste verdedigings linies van de Noord-Koreaanse hoofdstad bereikt. Eerder op de dag werd Sariwon door de Britten veroverd. Het is niet bekend hoe krachtig de Noord-Koreanen weerstand zul len bieden in ver vooruitgescho ven buitenste verdedigingslinies van Pjongjang, doch in de afge lopen week werd herhaaldelijk gemeld, dat zij elke beschikbare veteraan in de belegerde stad hebben teruggetrokken. Ook de derde en de Kapitooldivisie der Zuid-Koreanen trekken, na Hoengnam en Hamhoeng te heb ben veroverd, snel in de richting van de stad, die zij tot op 75 km naderden. Terwijl de ring om Pjongjang met het uur nauwer wordt, neemt de noordelijke tegenstand op de meeste plaatsen af en vallen vele verzetshaarden, zowel in Noord- als in Zuid-Ko- rea uit elkaar. In het uiterste zuidwesten van het schiereiland plunderden duizenden noordelij ken nog dorpen, daar zij dringend voedsel en kleding nodig hebben. Grote Beer (rep.) Djakarta Rotterdam, passeerde 16 October Perim. Napoli (rep.) Djakarta Marseille, 16 October 120 mijl Z.O. Reggio naar Na pels. Atlantis (rep.) Djakarta Amsterdam, 16 October 450 mijl Z.O. Dondrahead. Skaugum (rep.) Djakarta Rotterdam, 16 October 120 mijl O. Massawa. Chitral. hedenmorgen 9 uur ontscheping in Amster damse haven. LAKE SUCCESS. Vieren twintig uur voordat de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties tot verkiezing van een secretaris-generaal voor de ko mende ambtsperiode zou over gaan, heeft de Sovjet-Unie ver zocht de Veiligheidsraad tegen heden bijeen te roepen. Men ver wacht dat zij zal voorstellen Sir Benegal Rau, het hoofd van de delegatie van India, te benoemen. Reeds eerder hadden de Sov jets hun veto uitgesproken over een herverkiezing van Trygve Lie, die algemeen werd verwacht. De Sovjet-Unie heeft gisteren voorts de uitnodiging om deel te nemen aan de commissie voor hulpverlening aan Korea van de hand gewezen, omdat de Econo mische en Sociale Raad van de V.N. haar voorstel had verworpen om afgevaardigden zowel van Noord- als van Zuid-Korea aan het werk te doen deelnemen. In plaats van de Sovjet-Unie werd nu Denemarken gekozen als 7de lid, naast dc V.S., België, India. Australië, Chili en Pakistan. De communistische Chinese minister van buitenlandse zaken Tsjoe-en-Lai heeft Trygve Lie opnieuw verzocht een vertegen woordiger van rood China toe te laten tot de Algemene Vergade ring, bij de bespreking van de Chinese klachten over Ameri kaanse agressie. In de politieke commissie van de V.N. is gisteren gesproken over do „waakhondcommissie", die vol gens Wysjinski onder dc volledige Algemene Vergadering diende te ressorteren en niet in betrekking moest staan tot „het halve lijk" van de Kleine Assemblee. Tevoren hadden Wysjinski en Malik gedurende 50 minuten in besloten kring vergaderd met Acheson's raadgever John Foster Dulles. Daarbij zou zijn gespro ken over het Russisch voorstel voor een bijeenkomst van de „Grote Vijf", die ten doel zou moeten hebben te pogen, de be staande geschillen uit de weg te ruimen. Een groot aantal installaties in de haven van Tsjinnanpo, die het dichtst bij Pjongjang is gelegen, werd met de grond gelijk gemaakt tijdens een hevig bombardement van Britse marinevliegtuigen, die van een vliegdekschip waren op gestegen. Vier Noord-Koreaanse jonken, een groot motorschip en verschillende bruggen werden vernietigd. Naar eerst thans is bekendge maakt, zijn op 12 October de Amerikaanse mijnenvegers „Pi rate" en „P.iedge" voor de Oost kust bij Wonsan op mijnen ge lopen en gezonken, waarbij één lid van de bemanning werd ge dood en elf vermist. DRIE INZITTENDEN GEDOOD, TWEE GEWOND LEEUWARDEN. Gistermid dag omstreeks half vier had vlak bij Hardegarijp op de Groninger straatweg een ernstig auto-onge luk plaats, dat aan drie mensen het leven heeft gekost. Een luxe wagen, komende van Zuidlaren, reed in de richting Leeuwarden en' vloog, vermoedelijk door een defect aan de wagen, met waar schijnlijk zeer grote snelheid aan de linkerkant van de weg tegen een boom. De heer Fennema uit Sexbierum, die naast de bestuur der zat, werd op slag gedood. Zijn 20-jarige pleegzoon, die de wagen bestuurde, werd in levens gevaarlijke toestand naar het Diaconessen Ziekenhuis te Leeu warden overgebracht, waar hij later is overleden. De drie andere inzittenden, waarvan twee zwaar gewonden en een lichtgewonde, werden eveneens naar het Diaco nessen Ziekenhuis overgebracht. Een dezer drie gewonden, de heer Bakker uit Franeker, is later aan de bekomen verwondingen over leden. De heer Groenveld uit Leeuwarden is ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond. De derde gewonde, de heer Groen- dijk, eveneens uit Leeuwarden, kon, na in het ziekenhuis ver bonden te zijn, naar huis terug keren. SAIGON, 18 Sept. (Reuter). De Fransen hebben Dinsdag Dong dang ontruimd. De plaats ligt in Tonkin aan de Chinese grens. Het is het vijfde fort, dat Fransen de afgelopen maand hebben verlaten. IN KLEINE BELT KOPENHAGEN. De Gronin ger kustvaarder „Oostzee" is voor de Deense kust in de Kleine Belt aan de grond gelopen. Het schip, dat 400 ton d.w. meet, was met een bemanning van acht koppen en een lading ijzeren platen aan boord op weg van Sunderborg naar Skeeve. Een Deens reddingsvaartuig werd gisteravond om 9 uur bij de „Oostzee" verwacht. Het schip, dat eigendom is van de reder C. Tammes te Groningen, werd in 1935 bij de Noord-Nederlandse Verenigde Scheepswerven aldaar gebouwd. Kapitein is de heer W. Plantinga uit Groningen. Het schip was bevracht door Wagen borgen N.V. te Delfzijl en is bij de „Oranje" te Groningen ver zekerd. BENZINE WEER DUURDER Met ingang van 18 October zal, in verband met de stijging der wereldmarktprijzen en van die der zeevrachten, de benzine prijs in ons land verhoogd wor den met 1.2 cent per liter. De prijzen in de vijf zones, waartoe Nederland in dit ver band verdeeld is. worden dus nu: zone I .f36.30 per 100 liter, zone II ƒ36.40. zone III ƒ36.50, zone IV 36.60 en zone V 36.70 SAN FRANCISCO (Reuter) President Truman heeft gisteren een radiorede tot het Amerikaanse volk gehouden, waarin hij meedeelde, dat de Noord-Koreanen spoedig niet meer in staat zullen zijn doeltreffende weerstand te bieden. Hij deed een beroep op de Sovjet-Unie om „concrete en positieve bewijzen" te geven „van haar voornemen om voor de vrede te werken", b.v. door te handelen overeenkomstig de beginselen van het Handvest der V.N., een beroep te doen op de Noord-Koreanen om de wapenen onmiddellijk neer te leggen, het IJzeren Gordijn op te trekken en vrije uitwisseling van inlichtingen en gedachten mogelijk te maken en deel te nemen aan de pogingen om een uitvoerbaar stelsel van collectieve veiligheid te vestigen. zakelijk is voor het doel dat de V.N. zich hebben gesteld. Nog nooit zijn voor de uitzen ding van een rede van een Ame rikaanse president zoveel radio zenders ingeschakeld als ditmaal. De „Stem van Amerika" relayeer- de de rede naar alle delen der wereld over 25 zenders. Hierop volgden samenvattingen in 26 talen. De volledige tekst werd in het Russisch vertaald voor een onafgebroken uitzending van 48 uur uit München, Tanger en Manilla. Te Groesbeek werd Zaterdag in een weide het lijk gevonden van de 28-jarige Th. J. Het lichaam vertoonde een diepe wonde in de buik en rondom de plaats waren bloedsporen. Een onderzoek heeft thans uitgewezen, dat J. het slachtoffer is geworden van een aanval door een koe, die hem zo danig verwond heeft, dat hij niet meer in staat is geweest zijn fiets, die tegen de afrastering van het weiland stond, te berei ken. De president voegde hier aan toe: „Zolang de Sovjet-Unie geen werkelijke bewijzen van haar vredelievende bedoelingen geeft, zijn wij vastbesloten de gemeenschappelijke verdedi gingskracht van de vrije wereld op te bouwen." „Geen land ter wereld, dat werkelijk vrede wil, heeft ech ter enige reden de Verenigde Staten te vrezen." Truman verklaarde, dat „de Sovjet-Unie en haar koloniale satellieten door haar reusachtige legers zowel in Europa als m Azië een voortdurende bedrei ging van de vrede vormen. De vrije landen moeten echter kracht tegenover kracht stellen" zo zeide hij. Amerika „gaat voor in dode lijke ernst" met de opbouw van zijn eigen verdediging, niet om dat het dit wenst, maar „omdat de Sovjet-Russische politiek ons geen andere keuze laat." Truman gaf uiting aan de vastbeslotenheid van de V.S. om agressie te weerstaan. „Wij hechten waarde aan onze onafhankelijkheid en zullen al les geven wat wij bezitten om haar te behouden." Tevoren had de president ver klaard, dat hij van zijn bespre king met Mac Arthur was terug gekeerd „met groter vertrou wen in ons vermogen op lange termijn de wereldvrede te hand haven". „Als gevolg van de strijd in Korea zijn de Verenigde Naties thans sterker dan ooit", zo zeide hij en herhaalde dat de Ameri kaanse troepen niet langer in Korea zullen blijven dan nood- De K.N.A.C. deelt ons uit het nieuwe Wegenverkeersreglement (zie elders in dit blad) de voor naamste punten mede. Deze ge ven een duidelijk overzicht van de veranderingen waarmede de weggebruiker van de invoering daarvan die tegen het begin van het volgend jaar is te ver wachten rekening zal dienen te houden. 1. De max. snelheidsbepalin gen voor personenauto's verval len. 2. De voorrang van snelver keer op langzaam rijverkeer blijft gehandhaafd. Trams krij gen weer voorrang op motorver- keer. 3. Het berijden van de linker rijbaanhelft bij het inhalen op of viak vóór een wegkruising of -splitsing wordt imperatief ver boden. 4. Voortaan moet ook buiten bebouwde kommen in het alge meen alleen aan de rechter weg zijde worden stilgestaan. Een foto van de bekende Zuid- laarder jaarmarkt, die Maan dag en Dinsdag werd gehouden en meer dan honderdduizend bezoekers telde. (Eigen foto) 5. De tegenwoordige stopver bodsborden gaan het wacht-, d.w.z. parkeerverbod aangeven; de borden met een „doorgehaal de P" vervallen voor dit doel (lange overgangstermijn). 6. De aanwezigheid van me chanische richtingaanwijzers op auto's is voortaan verplicht, het gebruik ervan echter niet (arm- signalen!) „Clignoteurs" zijn de finitief, „Amerikaanse" knipper lichten voorshands nog toege staan. 7. Op buitenwegen is het vol doende afstand houden van voorliggers - voor het invoegen van inhalend verkeer nu ver plicht gesteld. 8. Nadere voorschriften inzake de beperking van geluidsignalen zijn uitgevaardigd! 9. Voetgangers zijn niet ver plicht, zich aan de (rood-geel- groene) verkeerslichten te sto ren Er is nog geen officiële regeling voor de speciale voet gangers-oversteekplaatsen 10. Er komen rijbewijzen voor 5 verschillende categorieën mo torrijtuigen. 11. Normaliter is bij de rij bewijs-aanvrage geen medische keuring meer vereist. 12. Rijwielen met hulpmotor tot 50 cc inhoud en 6 pk vermo gen, worden ten aanzien der verkeersvoorschriften met ge wone fietsen gelijkgesteld; op verplichte rijwielpaden bedraagt de maximum snelheid 20 km.: op andere rijwielpaden moet met uitgeschakelde motor wordcvi gereden. Uit de Wet zelf zij gewezen op de volgende belangrijkste pun ten: 1. Voetgangers zijn opgeno men in het algemene veilig heidsartikel. De wet wordt ein delijk „Algemene Verkeerswet". 2. Nieuwe kentekenregeling: nieuw systeem van nummerbor den voor de motorrijtuigen (overgangstermijn vijf jaar). 3. Strengere strafbepalingen voor verkeersdelicten, in het bij zonder voor overmatig alcohol gebruik door bestuurders van alle voertuigen. Intrekkingster mijn rijbewijs kan tot tien jaar worden verlengd. 4. Geldigheidsduur rijbewijzen wordt vijf jaar in plaats van twee jaar. 5. „Joy riding" is een misdrijf geworden. 6. Nog geen verplichte W.A.- verzekering. Ernst von Weizsacker, de vroegere staatssecretaris van buitenlandse zaken van Duits land en ambassadeur bij het Vaticaan onder het Hitler- reqiem, die in 1947 door een militair tribunaal wegens oor logsmisdaden tot 7 jaar gevan genisstraf werd veroordeeld, welke straf later tot vijf jaar werd verminderd, is op last van Mc Cloy nu al vrijgelaten. LONDEN. Een Dakota van de „British European Airways", die van Londen op weg was naar Prestwick, maar wegens motor storing naar zijn basis moest terugkeren, is gisteren ten noor den van Londen omlaag gestort en in brand gevlogen. 23 passa giers en 5 leden van de beman ning zijn daarbij om het leven gekomen. Alleen de steward overleefde de ramp. Onder de slachtoffers be vindt zich de heer J. van Eik, die als ladinginspecteur werkzaam was bij C. A. van Wankum's Scheepvaart Mij. te Rotterdam en te Glasgow een schip zou inspec teren. Hij was gehuwd, maar had geen kinderen. DE RATTEN-ETER VAN BERLIJN Zijn naam is Hase Professor Albrecht Hase, een bioloog in de Ameri kaanse sector van Berlijn, heeft in een verhandeling over de strijd tegen onge dierte een lans gebroken voor het eten van ratten- vlees, omdat dit een groot proteine-gehalte heeft. Vol gens de professor, die ver klaart dat hij en zijn gezin zelf reeds eiiige tijd lang ratten op het menu hebben, doet de smaak van ratten- vlees niet onder voor die van wild of gevogelte.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1