Met liefdeleven van de mens Oud Alkmaar in het teken van de tentoonstelling KOUSEN BAR" Orson Welles als Borgia NIEUWS UIT ONZE 8.95 ƒ2.90 1.65 Concert H.O.V. ALKMAAR EN OMSTREKEN Eerste wintercursus van Schola Publico Zaterdag, Maandag en Dinsdag EMAILLE-WEEK Vroom en Dreesmann Rond de Meester van Alkmaar Zilveren jubileum op het Hoge Huys n Romantiek en sluwheid in een oud kader NYLON NYLONS Plechtig lof Schutterswei" in G. SOECKER Gratie politieke delinquenten 950 ALKMAAR. Schola Publica heeft de eerste cursus van het winterseizoen toevertrouwd aan de gynaecoloog en sexuoloog dr. J. Holt uit Bilthoven, die gis terenavond in „Victory" de eer ste van een serie van drie cur sussen gaf over het liefdeleven van de ir.*ens. Wij zijn ervan overtuigd, dat Schola Publica een buitengewoon goede greep heeft gedaan door dr. Holt uit te nodigen op een openhartige wijze de cursisten te onderhou den over de verschillende as pecten en problemen van de menselijke liefde. Het aantal belangstellenden was op deze eerste avond reeds zeer groot. Dr. Holt heeft het zich bij de behandeling van ziin stof met gemakkeliik gemaakt, evenmin als hij het op zijn eer ste cursusavond zijn toehoorders makkelijk maakte. In zijn boei end betoog, waarin hij begon de liefde te definiëren zij het met een omschrijvende definitie, schuwde hij zomin de meta- physica als de mystiek, zo min de theologie als de moderne philosophie. In zijn verhandeling over de liefde trok dr. Holt een stout moedige parallel tussen de men selijke en de goddelijke liefde, tussen de drieëenheid van de liefde der mensen en de drie vuldigheid Gods. Philosophe- rend over het Ik als afsluiting, die slechts bestaat bij de gratie van de relatie tot het andere of de andere, verklaarde hij de liefde als de ontmoeting met de ander, waarin, vanuit de open heid van het ik, de eigen een zaamheid wordt herkend. In deze ontmoeting wordt de band met de voorafgaande generatie verbroken. Meesterlijk schetste de spre ker de climax in de Oogterse herhaling van het boek der schepping: Hii schiep hen naar zijn beeld; naar Zijn beeld schiep Hij hen; man en vrouw schiep Hij hen. Hier drukt de relatie manvrouw iets zeer bijzonders uit van het naar Gods beeld geschapen zijn. Liefde als volmaakte zelfverwerkelijking moet vruchtbaar zijn, d.w.z. moet een nieuw goed tegen woordig stellen. Dr. Holt. die in zijn cursus positief werk wil verrichten, ging vrij diep in op de christe lijke deugdenleer in verband DE AVONTUREN VAN JOPIE SLIM ALKMAAR Deze week brengt de directie van de Cinema weer een speciaal jeugd-programma waarin als hoofdfilm de avonturen van Jo pie Slim. Deze Jopie Slim is een andere, dan ons uit de bekende kin derverhalen voor ogen staat. Het is een knaapje, dat «iet zijn speelge noten voor detective speelt en het middelpunt vormt van een reeks deels grappige, deels spannende avonturen. In een hotel is namelijk de gezant van Moravië gelogeerd, die bij zijn vertrek een kostbare actetas met documenten bij vergis sing in handen van spionnen laat. De kinderen ontdekken dit en zet ten met behulp van een kok en een glazenwasser een spannende achter volging in, waarbij zij gebruik ma ken van een oude leger-truck en geholpen worden door de kleine slimme Bobby. Op een aardige wij ze weet Bobby alle moeilijkheden op te lossen en hoewel de kinderen zich heel natuurlijk, door een lek kere maaltijd laten verleiden de voorzichtigheid tijdelijk niet in acht te nemen, toch lukt het hen de ge zant, na een hachelijk vlieg-avon- tuur op tijd de waardevolle tas te overhandigen. Het is een vermak- lijk en goedmoedig geval, dat de jeugd zeker wel zal bezighouden. de laatste dagen van onze Hier volgt een kleine greep uit de vele aanbiedingen 1. KEUKENUITRUSTING reseda, 21-delig 49.50 2. NESTEN PANNEN 5-delig, reseda met zilver bies 24.75 3. RONDE AFWAS- BAKKEN 2.95 4 EMMERS gegalvaniseerd 2.45 5. TEILEN gegalvaniseerd 4.50 6. WASKETELS gegalvaniseerd 7.90 ALKMAAR HOORN (Adv.j Grondwerk aanbesteed ALKMAAR. Onlangs werd aanbesteed het bouwrijp maken van een gedeelte van een terrein, gele gen in de polder Overdïfe en Ach- termeer. Ingeschreven werd door: fa. Verheul en Brouwer, Haarlem f 51 859; Fa. P. Meyer en van der Mey, Wijk aan Zee f 46.500; Aan nemers Mij. De Moei en Hermes, Alkmaar f 45.980; Aannemersbedrijf Huiberts en Punt, Alkmaar f 45.490 fa. J. Twisk Jr.. Castricum f 45.050; Aannemers Mij. Kennemerland, Heiloo f 43.225. met de liefde. Ook op het ele ment van de schooneid in de liefde vestigde hij in zijn niet minder wijs dan boeiend betoog de aandacht. De eerste lezing van dr. Holt over zijn belang rijk onderwerp, die terecht een uiterst grote belangstelling trok van vooral jonge mensen, heeft grote verwachtingen gewekt voor de twee volgende lezingen in deze cursus, die op 9 en 23 November zullen worden ge houden en waarin, naar wij Stellig verwachten, de moeilijke materie, die uiteraard wijsgerig moest worden ingeleid, op zeer bevattelijke wijze zal worden uiteengezet. Dr. G. F. Diercks, die de ver gadering leidde, dankte dr. Holt aan het slot van de avond. ONZE AGENDA GULDEN VLIES Abonne mentsvoorstelling. Het Am sterdams Toneel Gezelschap brengt „De Dood van een Handelsreiziger" 8 uur. BI03C0PEN VICTORIA THEATER: Uit het dagboek van een Verpleeg ster, 18 j.; HARMONIE: De duivel in de vrouw, 18 j.; CINEMA AMERICAIN: Bor gia Schaakmat, 18 jaar. Voorstellingen hedenavond 8 uur. Jeugdprog. met De Avonturen van Jopie Slim, Zaterdag middag 2.30 uur Cinema Americain. APOTHEKEN: Nachtdienst: Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11. TAXI'S: Nachtdienst: Garage Koopman, Lindegracht 43, telefoon 3916. TENTOONSTELLING: Stede lijk Museum, Rondom de Meester van Alkmaar. Ge opend: 10—12, 2—5 en 7—9 uur. ALKMAAR. Een wel zeer dankbaar object was voor de vereniging Oud-Alkmaar het jubileum van het Stedelijk Mu seum en de tentoonstelling, wel ke daar nu bij deze gelegenheid wordt gehouden. Want de figuur van de Meester van Alkmaar, afgezien of hij nu werkelijk Cornells Buys is of niet, is toch van een dergelijke belangwek kendheid voor de cultuur geschiedenis van ons land en vooral ook voor onze stad, dat een ieder, die belang stelt in het verleden van zijn stad, zeker waardering en interesse voor een dergelijke schilder uit het verleden kan opbrengen. De schilders en hun tijd Nadat voorzitter H. Ringers de zeer vele aanwezigen, die amper een plaats konden ver krijgen in de overvolle Trouw- i zaal van het stadhuis, had wel kom geheten en de burgemees- ter dank had gebracht voor het beschikbaar stellen van de zaal', gaf mej. H. van Guldener een uitvoerige karakteristiek van de werken der tentoonstelling. De i Meester van Alkmaar is een j tijdgenoot geweest van Quinten Matsijs en Gerard David, doch staat cultureel toch bij hen ten achter zoals trouwens toch het noorden cultureel bij het zuiden achter stond. In Alkmaar en Haarlem beleefde de schilder kunst evenwel in de vijftiende en zestiende eeuw een grote bloei en een van de belang rijkste schilders van die tijd is zeker de Meester v_an Alkmaar geweest. Ook al moet men con- state»en dat hij met vele details moeilijkheden had en b.v de anatomie zeker niet beheerste. Zijn werken echter ademen een grote mate van religiositeit, zo als valt waar te nemen in de I Zeven werken van Barmhartig heid, gemaakt voor de St. Lau rens, maar na vele omzwervin- I gen, na door het kerkbestuur I verkocht te zijn. uiteindelijk in het Rijksmuseum te Amsterdam beland. Bij het beoordelen en genieten van al deze werken. I ook die der tijdgenoten, dient men zeker zijn twintigste een" se visië te, verlaten: men moet de schilderiien zien met de ogen en in de geestesgesteldheid van de mensen uit die eeuwen. Al de werken van de tentoon stelling passeerden in de vorm van lichtbeelden de revue, ter wijl mej. van Guldener bij ieder stuk een uitvoerige uit leg gaf. Speciaal ook het werk van de andere schilders, van Oostzanen en Jan Scorel. als mede van Maarten van Heems kerk, werden besproken Zoals de heer Ringers terecht opmerkte, was deze avond een wel zeer geslaagde. Na afloop was er voor de aan wezigen nog gelegenheid een bezoek aan het Museum te brengen waarvan door velen een dankbaar gebruik werd ge maakt. ALKMAAR. Donderdag morgen is met het voltallige personeel der Noord-Hollandse Levensverzekering-Maatschappij en haar zusterondernemingen het 25-jarig jubileum gevierd van de heer B. J-aspers, chef van de afdeling controle. In 1925 kwam de jubilaris, pas van de schoolbanken, in dienst van N.H.L.M. onder lei ding van de heer M. N. Bur- kunk, die hem in alle knepen van het verzekeringsvak heeft onderwezen. Na aanvankelijk belast te zijn geweest met het uitschrijven van de agenten- lekeningen, heeft de heer Jas pers al spoedig tot taak gekre gen de controle op de afdracht van de geïncasseerde premiën, een taak, die vooral in de be- zettings- en na-oorlogse jaren bii de beperkte verbindingen met sommige delen van het land veel van zijn geduld en tact heeft geëist. Het ontbrak de jubilaris, die met zijn gehele gezin temidden van hét personeel gezeten was, niet aan goede woorden. Eerst srrak de directeur van het con cern, dr. H. J. M. Hofstee, die hem prees om zijn ijver en nauwgezetheid en hem mede namens de commissarissen een encyclopaedie aanbood. De hcsr N. Buur, secretaris van de directie, sloot zich met enkele hartelijke woorden hierbij aan. De chef de bureau, de heer H. SPELDJESDAG KRUISVERENIGINGEN ALKMAAR. De besturen van het Wit-gele en het Witte Kruis doen langs deze weg nog eens een beroep op de Alkmaarse dames, om zich beschikbaar te stellen voor de speldjesdag, die a.s. Zaterdag ten bate dezer verenigingen in onze stad wordt gehouden Zoals men weet hebben beide verenigingen de zorg op zich genomen om zieken thuisliggende patiënten en allen, die hulp nodig hebben in medische aan gelegenheden, van dienst te zijn. Zij leveren een grOte bijdrage voor de bevordering van de volksgezondheid en een beroep om steun en medele ven, zeker op de komende speldjes dag, is zeker hier op zijn plaats. Laat de bussen Zaterdag te klein zijn! NYLONS, de originele „Dupont 51", in diverse najaarstinten 9. DAMESKOUSEN, linksgeweven. Ons grote succes! In prachtige tinten DAMESKOUSEN, prima kwaliteit, voordelige f 1 1 aanbieding1.35, X SPORTKOUSEN voor jongens en meisjes, in sportieve blokdessins, leeftijd 2-12 jr., vanaf LANGESTRAAT 66 ALKMAAR Geslaagd ALKMAAR. Voor het ean- didaatsexamen wis- en natuur kunde slaagde aan de Gemeen telijke Universiteit te Amster dam de heer V. van der Goot. karspel. VERTROKKEN PERSONEN ALKMAAR P.K. Nijenhuis v. Ranonkelstr. 20 n. Maarssen; J. Schoen v. Verdronkenoord 53 n. Zeist: W.J. Stuifbergen v. Ble- kerslaan 8 n. Bakel; M.G. Bakker v. Kennemersingel 10 n. Schagen; Wed. A.E. Hemmink-Egbergen v. Boterstr. 16 n. Schagen; H. Heinis met echtgen. v. Nic. Beetskade 65 n. Velsen; W. Jansen v. Spoorstr. 101 naar Bandoeng CInd.); H.J. Loogman v. Westerweg 90 n. Otta wa (Canada); G.W.J. Meijer met echtgen. v. Egmonderstraat 4 n. Bergen; A. Admiraal met gezin v. Tuinstraat 19 n. Amsterdam: W. LouweHoogvorst v. Eikelenberg straat 34 n. Heerhugowaard; J\ Merkus v. Kinheimstraat 21 naar Lieden; A. van WelijMettes met kinderen van Drebbelstraat 12 n. Amsterdam; H. Renooij v. van der Woudestraat 28 n. Amsterdam; Wed. G. MolenaarSlotemaker v. Kennemerstraatweg 148 n. Heiloo: A. Stapel v. Luttik Oudorp 2 naar Aalsmeer; A. Tesselaar van Pater nosterstraat 5a naar Bergen; C. Valkering van Nassauplein 11 n. Delft; G. de Wit naar Bennebroek; G.J.J. Wijnker van Zeglis 83 naar Egmond Binnen; H. Geelen van Oudorperdijkje 16 met gezin naar Mannheim (Did.); J. Stam met echtgen. van Kennemerstraatweg 55 naar Medemblik; C. Steinz met gezin v. Nieuwlandersingel 57 n. Bergen; B, Winnips v. van Ever- dingenstraat 18 naar Egmond aan Zee; H.G. ten Hoeve van Zeglis 31 naar Zijpe; D. Kaai van Vogelen zang 25 naar Amsterdam; G. van der Wel van Grensstraat 16 naar Nooi-dwijk; J. Allewijn van Laat 113 naar Middelburg; M.J.E. Wil- lemsenBonekamp met gezin van v. Houtenkade 30 naar Tilburg; G.J. Doodeman van v. Everdingen- straat 18 naar Heerhugowaard. H.M, Bruin van Hoornsekade 6 naar Harenkarspel; K. Dekker van Westerburgstraat la naar Castri cum; N. de Heer en gezin van C. W. Bruinvisstraat 15 naar Den Hel der; D. Koppelle van A. Visscher- straat 12 naar Schellinkhout; Wed. M. Klimp-Koppelle van R. Vls- scherstraat 12 naar Schellinkhout; J. Madderom en gezin van Zeglis 91 naar Australië; C. Meijer van Verdronkenoord 5 naar Australië; K. Schoorstra en echtgen. van Fo- restusstraat 41 naar Bergen; W. Meijer van Verdronkenoord 5 n. Ausvplië; A.C.M. Visser van v. Everdingenstraat 18 naar Boven- karspel; W.A. Braakensiek; en echtgen. van Leeuwenbekstraat 6 naar Den Helder, J. Kassies van Houtweg 27 naar Amsterdam; T. Koen van Zeglis 24 naar Haren- De vele verhalen en legenden, die rond de machtige en sluwe Bor gia's, die vaak met bloed en tranen in de 15de en 16de eeuw een groot deel van de geschiedenis van mid- den-Italië schreven, zijn ontstaan, heeft de Fox-regisseur Henry King een dankbaar onderwerp voor een groots opgezette en rijk gemonteer de film aan de hand gedaan. In het kader van veldslagen en belegerin gen een dosis romantiek heeft hij Cesare Borgia geplaatst en hij laat deze despoot zien tijdens zijn po gingen, zijn macht naar het Noor den te versterken. Dat deet hij door zijn zuster Lucretia te laten huwen met de zoon van' de hertog van Ferrara, die zo z'n natuurlijke bondgenoot wordt. Dit huwelijk komt tot stand, dank zij de hulp van de even sluwe als dappere An drea Orsini,, een van zijn adjudan ten, die op weg naar Ferrara ver liefd wordt op de echtgenote van Varano, de Heer van Citta del Monte, een sterke vestingstad, die een fel beigeerde buit wordt voor Cesare. Als zijn eerste 'opdracht gelukt is, moet Orsini zich als ge zant indringen in het hof van Va rano en trachten, de oude krijgs man te doden. Hij weerhoudt ech ter zijn lijfknecht Belli, eiens op hem afgestuurd om hem te ver moorden, hiervan en wordt onder de invloed van de oude hertog en diens jonge gade een goed mens. Hij strijdt dan aan de zijde van de oude krijgs-overste en weet de stad voor vernietiging te sparen, als hij zich na herhaalde storm lopen van de vijand vrijwillig aan Cesare's troepen overgeeft. Een maal gevangen, zal hem door Belli, die hem in de steek heeft gelai de ogen worden uitgestoken, maar Belli weet zijn oude meester listig te sparan en samen trekken zij la ter tegen Borgia en zijn mannen op, na eerst de weduwe Camilla uit de kerker te hebben bevrijd. Als kas teelheer eindigt Orsini, die eigen lijk een gewone boerenjongen is gebleken, deze avonturen. Orsini doeit ons denken aan de zo vaak geprezen Robin Hood van eens wat op de achtergrond stelt. De krijgsmethoden uit die tijden blijken al niet veel fraaier dan in onze verlichte eeuw en voor de sluwheid waarmede tegenstanders worden verdelgd, zal men niet al tijd bewondering op kunnen bren gen. Toch wordt deze Orsini „The Prince of Foxes" zoals hij in de Engelse versie heet, ons sympa thiek op do wijze, waarop hij roem eer en rijkdom voor een ideaal weet op te offeren. De loop van 't verhaal, waaraan de nodige roman tiek niet ontbreekt, is ongetwijfeld zeer spannend. De fraaie natuur opnamen en de groots opgezette ta ferelen maken deze film tot een lust voor het oog. Zilveren jubileum ALKMAAR. Naar wij verne men zal het zilveren jubileum van de heer H. de Winter, het hoofd van de B.L.O -school, op 1 Decembre ge vierd worden. Dus niet op 1 Novem ber, zoals wij dezer dagen bericht ten. EEN FRAAI STRAATBEELD ALKMAAR. Tal van school gaande kinderen, later gevolgd door vele ouderen. hebben dezer dagen met kennelijk plezier een bewoner van een der hoofdstraten van de stad aan het werk gezien met een ouderwetse ramenspuit. Het fraai koperen instrument, dat in handen van onze voorouders een onmisbaar onderdeel van de huishoudelijke in ventaris uitmaakte en dat tot voor enkele tientallen jaren nog op me nige hollandSe stoep verscheen, werkte nog uitstekend. Geslaagd ALKMAAR Onze stadgenoot de heer A. J. Brakenhoff is gisteren in Den Haag geslaagd voor middel baar wiskunde, acte K.I. Failliet verklaard ALKMAAR. Bij vonnis van de Alkmaarse arrondissementsrecht bank is in staat van faillissement vaam geprezen xvoom nuuu vo», p «rhinner winkelier Sherwood en hij is eigenlijk de verklaard. J. RSchipper, winkelier held van Italië. Orson Welles, be kend uit „De Derde Man", geeft prachtig karakterspel te zien on danks het feit, dat de overdaad van mensen en decors zijn figuur wél wonende te Egmond aan Zee, 3de Oosterberg. Rechter-eommissaris is Mr R. W. J. C. v. d. Wall Bake; curator: Mr. A. V. M. Leesberg. Alkmaar. Niidam, bood namens het ge hele personeel een haardstoel aan, waarin na volbrachte dag taak in de huiselijke kring kan worden gerust. Namens de col lega's van de afdeling sprak de heer L. Tros Jr., die zijn chef een „uurwerk-schemerlamp- wekker-combinatie" overhandig de. Een lang gedicht van de heer Haanstra bracht de humoris tische dingen van elke dag naar voren, waarna de heer Jaspers zelf het woord nam om directie en medewerkers te danken; want waar de mens het product is van zijn omgeving, kwam alle lof over zijn goede hoedanig heden op die omgeving terug. Na afloop van de plechtigheid werd nog een kop koffie ge bruikt, waarna de familie Jas pers thuis gebracht werd om daar in eigen kring deze hoogtij dag verder te vieren. IN ONZE KOUSENBAR voordelige aanbieding >^95 herfsttinten alle maten Tevens een nieuwe zending prachtige CRISTAL- en NET- (Advertentie' i/ ALKMAAR. Het was een indrukwekkend uur, dat wij gis teravond beleefden in de nieuwe kapel van „Schutterswei", waar over wij in ons nummer van gisteren het een en ander ver telden. Voor het eerst werd in deze kapel een lof gecelebreerd; het was voor deze gelegenheid een plechtig lof, gecelebreerd door de zeereerwaarde heer L. Bicsta O.P., pastoor der St. Do- minicusparóchie, daarbij geassis teerd door zijn beide kapelaans, pater Colbé en pater Marcelis. Behalve de katholieke bewo ners van „Schutterswei" waren er 90k vele genodigden, functio narissen bij het werk der reclas sering en andere belangstellen den. Het priesterkoor in de kapel was door de goede zorgen van de heer Van Kessel feestelijk met groen en bloemen versierd en het mannen-zangkoor van de Laat voerde onder leiding van Joh. Kuiper de feestelijke lof gezangen uit. Pater Jansen, die in zijn eer ste predikatie in deze nieuwe kapel de verschillende instan ties dank bracht niet te ver geten de directeur, de heer Las- srhe, die als een vader voor ziin jongens en meisjes gegeven had wat hij maar geven kon betoogde in zijn preek, dat de godsdienst de steun is van ons leven. Gebonden door de ban den van de Tien Geboden, be leeft de mens de ware vrijheid. Niet de vele, wetten, maar de kleine katechismus en de ge boden Gods leren de mens ge lukkig maken. Aan het slot van zijn preek nrees hij de gedetineerden die hii deze gelegenheid een collec te hadden gehouden onder el kaar om met de opbrengst daar van een geschenk voor de kapel te kunnen aanbieden in de vorm van een beeld. Het koor zong na afloop het Domme Salvam Fac en in de hal beneden werden de bewo ners van „Schutterswei" nog vergast op de vertolking van he* Jesu Dulcis.... ALKMAAR. De serie H.O.V.- concerten zijn weer begonnen en we kunnen niet anders dan met vreiugde constateren dat het niet al leen een zéér artistieke inzet van het winterseizoen was, maar tevens dat ons publiek de HOV weet te waarderen, gezien het frit dat de zaal van 't Gulden Vlies geheel was bezet, inclusief een goede ver tegenwoordiging van de studerende jeugd. Het is altijd prettig noviteiten te kunnen vermelden, al behoeft een noviteit altijd niet modern te zijn. Welnu de grote artistieke gebeur tenis van deze avond was de Sym- phome in g kl. terts van Mozart. Dit was de eerste maal dat de symphonie muziek van de grote Wollfgang Amadeus hier ter stede tot klinken werd gebracht. Dit' was wel het hoogtepunt van de avond; dirigent Verheij liet dit work licht van toon en zeer char mant spelen. Aan dit werk hebben we ervaren dat de HOV tot een orkest van betekenis is gegroeid en een peil van hoge artistieke standing heeft bereikt. Dit werk werd in één woord verrukkelijk ge speeld. Aan deze symphonie gingen twee weirken vooraf welke ons als het ware voor Mozart's werk voorbe reidde. Beethoven's Egmont in strakke lijn gespeeld. Dit werk schreef Beethoven bij het treur spel „Egmont" van Goethe. Er staat bij aangetekend: „blosz aus lieibe zum Dichter". Het werk dateert van 1810 en schildert de onderdruk king van het Nederlandse volk des tijds en de bevrijding uitgedrukt in brillante fanfares. Nog een prachtwerk van Beetho ven volgde, nl. het vierde en zeer poëtische Piano-Concert, Wij zou den dit wel een van Beethoven's werken met de mildste stemming kunnen noemen. Soliste was de Australische pianiste Elein Ralf. Zij gaf aan dit werk een zeer boeiende en muzikale interpretatie in nuan cering en aanslag. Dirigent Verheij schiep een sublieme achtergrond met da correct aaneensluitende or kestbegeleiding. De soliste werd meerdere malen teruggeroepen, kreeg een staande ovatie en liet di rigent en orkest in de gebrachte hulde delen. De vele luisteraars hebben dit boeiende concertprogram in adem loze stilte beluisterd. Op het eiinde van de avond werd dirigent en or kest een welverdiende hulde ge bracht. Zo hopen we dat da volgende HOV-concerten weer dezelfde gro te belangstelling zullen ondervin den. Het podium zag er keurig ver zorgd uit; ar was zelfs een keurig hekje om. We dachten in het Con certgebouw te zijn, al was het al leen maar Vanwege dat „hekje". W. SCHRJEURS AMANDEL BANKET AMANDEL SPECULAAS AMANDEL- SPECULAAS BROKKEN AMANDEL- MARSEPAIN ROOM BORSTPLAAT in 15 verschillende soorten. LANGESTRAAT 39 Telef. 2485 Banketbakkerij Kokerij Geen filialen (Adv.) FEEST VOOR JONGE MENSEN Een Volksdansavond in Victory ALKMAAR. Duizenden jon gens en meisjes, door geheel Neder land, hebben Volksdansen geleerd, zodat zij op feestavonden, op Volks dansfeesten en in eigen kring vro lijk kunnen meedoen aan 't dansen van een bonte mengeling figuren en passen op prachtige melodieën. Voor de Alkmaarse Katholieke jongelui is er nu een mooie gele genheid iets meer te zien van Volks dansen. Zonder enige verplichting en zon der kosten kunt U op Zondag 29 October een gehele avond kennis maken met de muziek en met ver schillende dansen. De avond wordt gehouden in Victory en begint om 8 uur. Wij vernamen nog, dat er plan nen zijn om in de toekomst bij na tionale feesten en stadsfestiviteiten op muziek van muziekkorpsen en zelfs op carillonmuziek volksdan sen te organiseren in de open lucht, die dan het karakter zullen dragen van ware gemeenschaps feesten Tot voor eniqe jaren wijkver pleegster te Alkmaar, thans officier hij het Vrouwelijk Hulpcorps en met het Korea- detachement op weg naar Tokio, dat is „Zuster" C. M. Koopman. De foto toont het ogenblik van de beëdiging. DADERS VAN ALKMAARSE INBRAKEN GEARRESTEERD ALKMAAR. Op 29 September is te Alkmaar ingebroken in de Machinefabriek aan het Zeglis. Thans ziin te Schiedam 3 perso nen aangehouden, die zich schul dig hadden gemaakt aan inbraak aldaar. Twee van hen bleken de daders te zijn van de in de ma chinefabriek gepleegde inbraak. In de machinefabriek werd een geldkistje gestolen, dat geld en allerlei andere zaken bevatte. Be halve het geld is vrijwel alles in beslag genomen. Voorts is geble ken, dat het tweetal zich ook heeft schuldig gemaakt aan diefstal met braak in de Ambachtsschool al hier. Zij vonden daar weinig van hun gading, slechts een overjas hebben zij meegenomen. Burgerlijke Stand ALKMAAR. - Geboren: Ma rianne A., d. v. P. Stam en A. Huisman; Louise P., d. v. D. Bakker en A. Kaan; Geertruida H.. d. v. A. J. Bieman en M. Bloem. Ondertrouwd: Adrianus N. Kobus, 27 jaar en Luigia Indri, 25 jaar; Lambertus F. H. van Meegen. 25 irv en Johanna A. M. Warner; Jacob S. Schagen, 26 jaar en Adriana W. Dijkstra, 25 jaar; Albert Meiier, 30 jaar en Egbertina Panhuis, 24 jaar; Albe'rt S. Bos, 23 jaar en Catha- rina A. J. Leek, 23 jaar. Overleden: Trijntje Olij. oud 79 jaar, wed. van J. C. Smit. Eierveiling Hollands Noorderkwartier ALKMAAR Aanvoer van 4/9/ 50 t/m 30/9/50 bedroeg 540.216 st. kippeneieren. De prijs p. kg be droeg: van 4/9 t/m 9/9 f 2,84 11/9 16/9 2,46 18/9 23/9 2,56 25/9 30/9 2,74 DOKTERSDIENSTEN RAYON WEST-FRIESLAND (WEST) Dokter van der Meer te West woud, telefoon K 2286 355. Dokter de Vries te Benning- broek, telefoon K 2299 251. Dokter Wajon te Spanbroek, telefoon K 2263 215. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. PLAATSELIJK SNEEUW Voor de Noordelijke provincies: overwegend zwaar bewolkt met enkele regen- of sneeuwbuien. Meest matige wind tussen Oost en Noord. Temperatuur enkele graden boven het vriespunt. Voor het overige deel van het land: half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige sneeuw. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk uit Noordelij ke richtingen. Vannacht bijna overal lichte vorst. Overdag tem peratuur om het vriespunt. Geen audiëntie Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal op Woensdag 1 No vember geen audiëntie verlenen. 's-GRAVENHAGE, 27 Oct. Naar aanleiding van de verschil lende berichten over collectieve gratie, die hier en daar zijn ge publiceerd, deelt men ons van be voegde zijde mede, dat er geen voornemens zijn tot collectieve gratieverlening aan politieke de linquenten. Wel zal ten aanzien van dege nen, die een straf hebben te on dergaan van maximaal 10 jaar en voor wie het tijdstip, waarop voorwaardelij ke invrij heidstelling niet ver af is, van geval tot geval worden nagegaan, of er aanleiding kan worden gevonden hen voor voorwaardelijke gratie voor te dragen. Ernstige gevallen van verraad en mishandeling b.v. komen daar voor niet in aanmerking. De te verlenen graties geschie den geenszihs omdat de opgelegde straf niet geacht kan worden juist te ziin, doch moeten worden ge zien als een bijzondere gunst, bij het verlenen waarvan zoals ook bii commune delicten ge schiedt gelet wordt op het ge drag van de betrokkene en op de gunstige mogelijkheid van reclas sering. Later zal worden nagegaan in hoeverre ook bij zwaarder ge straften om gelijke redenen soort gelijk gunstbetoon mogelijk is. Benoeming heemraad Bij KB is benoemd tot heemraad van het waterschap de Schermer, C. Groot te Stompetoren (gemeen te Oterleek). GEVONDEN EN VERLOREN BERGEN Gevonden: Nieuw padvindersmes in schede; rode balpointpen; broche bloemmotief; muntbiljet; driewielig kinderfiets je; geringde bruin met witte duif; brune dameshandschoen, tricot: knaldemper v. motorrijwiel; rood met wit kinderwantje; bruine por- temonnaie met inh.; herdershond; zwart poesje; bril met donkerblauw montuur; blauwe alpmomuts;- zw. peau de snéde damesschoen;, grote wollen shawl. Verloren: Slangenlederen heren broekriem; zilveren rozenkrans; kinderbril; zilveren kettinkje met melksteen; donkerblauw alpino petje; damespolshorloge nikkel; damestas, donkerbruin, inh. por- temonnaie met f 2,50 en huissleu tel; bruine portemonnaie, inh. f 120,beige kindermuts; dyna mo; roden kinderjas; padvinders- riem met naam „Vrasdonck"; lang werpige gouden speld met gesp; groene damesschoen; bankbiljet v. f 50,—. Burgerlijke stand BERGEN. Geboren: Alberdina C. dv F. Mooij en A- s van Meer; Hendricus J. M. zv H, Beers en V. Leijen; Anna D. M. dv J. Wokke en A. J. Molenaar; Jenny H dv B. J. Bannink en H. J. Kroese. Maria C. dv C. Houtenbos en M. Hoogeboom. Ondertrouwd: Petrus J. Groot oud 29 jaar en Grietje Hoogvorst 21 j.; Martinus P. Koopman 48 jr. en Maria Verboom oud 34 jaar; Willem Ch. Hettelingh oud 48 jaar wonende te Amsterdam en Johanna A W. Ch. van der Eem; Bouke D. Wijsma oud 28 jaar en Cornelia Quist oud 22 jaar, wonende te Hei loo. Getrouwd: Jan Kampen en Anna Bijl, Overleden: Johanna M. Brinkman oud 84 jaar weduwe van Nicolaas P. Groen. PROPAGANDA-AVOND NED. BLINDENBOND EGMOND AAN ZEE Woens dagavond opende Burgemeester Niele de door dé" Ned. Blinden- bond georganiseerde propaganda- kunstavond, gegeven in het O.K. Ver. Gebouw. Spreker hoopte dat deze avond aan de gestelde ver wachtingen zou voldoen, nl. het sa mengaan van hen, die het licht moeten missen en zij die dit ge lukkige bezit nog hebben. De Gem. Zangverenignig ZIVEO stond als nr. 2 op de ranglijst, en het tweetal liederen, dat ónder leiding van de heer R.B. Sombroek werd uitgevoerd (het waren; „Ave Verum" en „Lied van de Zee"), dwong de aanwezigen tot een har telijk applaus. De pianist van deze avond, de heer Thierry van Driest vervolgde het programma met vijf walsen opus 39 van Brahms, waarna hij nog op uitmuntende wijze twee preludes speelde. De heer v.d. Berg hield een inleiding, waarna' een film over geleidenhonden werd gedraaid. Na de pauze zette de pianist zijn concert voort. SCHAKEN EGMOND a. ZEE. Woens dag j.l. speelden De Egmonden I tegen Caissa II uit Hoorn. Het werd een zeer spannende strijd. De gedetailleerde uitslagen A.n'Holtes—Ir. W, H. Kórtes van Crooss 1p A. HeereG. v. d. Wolff' 01 J. de WaalP. Stigter 01 J. Zijp—G. J. Haring 0—1 J. J. van Don—C. Moeijes 1—0 J. Koopman-J. W. Molenaar 10 G. A. de BrinkeB. van Wees A Roozing—H. Hendriks 0—1 P. Zijp—P. Hartog 0—1 P ManteF. Hildema 10 4^—5% in het voordeel van Caissa II.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2