Nieuw Gustaaf VI Koning der Zweden legde eed op de grondwet af Sovjet-Chinezen dringen diep in Tibet door De groentenexport naar Duitsland stopgezet Troepen der Ver. Naties naderen Chinese grens Liefdesdrama te Weert P.v.d.A. blijft tegen Franco rktberichten EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDER, SCHAGEN NHD Schoten vielen in Djakarta Het belasting debat Na de eedsaflegging van Koning Gustaaf VI Adolf Stockholm met duizenden voor het Koninklijk Paleis Laffe roofoverval op colporteur Sovjet,-„vredes"plan verworpen Onderhandelingen met. Peking? Scheepsberichten VLAGGEN UIT! Maatregelen tegen Finsterwolde Nieuwe secretaris van Prins Bernhard u™ 1 t in met 1O voor Ran- i rust hetzelfde spel, imbinatie van de Ran- lange harde schoten bij Bij een aanval van Ran- iet de Randers-rechts- ïoog voor doel en de ran Succes, die enige oor zijn doel stond, had :ijken. 2-0. Verwoed cces nu opzetten, maar iterhoede van Randers nd te houden, totdat de Succes een verdwaalde it in het middenveld en >t lost, dat doel treft. Inige goede schoten van ders-voorhoede hadden ces, totdat Succes weer al trekt waaruit een ;e de gelijkmaker komt. EBROEK, 28 Oct. 1950 - 8,20, aanv. 2000 kg; 1200 ooi 11.70-12,70- witte kl. nv. 7000 kg; 1200 kg gr. 40; 7000 kg slabonen XX eten A 7.30—7,60; B 4— B 4,805,50, aanv. 4500 kg andijve 56,10- 9000 jrof 6.60—7,20; groot 7,20 Lal. 9.30—9,70; nep 11,70- 300 st. bloemkool b 16 24; C 824. SCHARWOUDE. 19000 ie 6.70—7.60; 85.000 kg 7.10—10.70; 86.000 kg witte Succes witte kool 44.20. iAR. 30 Oct. Veemarkt. f600—780; 127 vette 101075; 34 nucht. kal- —75; 80 vette schapen 215 varkens 1.851.92 DIJK, 30 Oct. 500 kg :n, bevelanders 6.60; ndijvie 6.207.60; 600 50; 9000 kg groene kool >00 kg gele kool 7.10— kg rode kool 510; uitte kool 44.20; Suc- RN. 25.600 kg witte Succ. 4.504.60; 10.300 ol 4—11.40; 1500 kg gele .10; 3600 kg groene kool 200 kg Chin, kool 8.20— g uien: grove 7.10—7.30; 1—7.20; driel. 8.40—8.60; 13.30; 27.600 kg bieten 8.30, II 4.605.50; lang 2.500 kg peen n 3.40— 6.60, IV 5.40—6.20; 3200 ,afw. 39—56, stek 21-45; 'ijvie 58. r gemakkelijker! werk buigt inl et mee. Als U t Swift hebt iet enorme eren, is een ti •ze Super Swtft is van jnste kalfsleer en ver-, aar in zwart, bruin,' ntin en rocdbruin. extra smalle en extra voeten beeft Swift bo- n speciale leestmodel- ~orse sportschoen, waar*] w tenen piano kunnen Heerlijk ruim. In nooit tint bruin kalfs-\ Een schoen, waarvan trenlang plezier zult Abonnementsprijs f4.65 per kwartaal, f 1.56 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. "familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: e. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H.N.Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank HET FEIT Bullen God is 't nergens veilig. (Vondel) A S H VAN HEDEN Pagina 5 Dinsdag 31 October 1950 46e Jaargang No. 12006 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59. teL 4243. Grote Noord 77,'teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 (Van onze parlementaire redacteur) II (Slot) By het belastingdebat lag een aantal ontwerpen op tafel ver lagingen enerzijds, verhogingen anderzijds, die in totaal voor de Schatkist een aderlating beteke nen van 28 millioen. Deze ont. werpen zijn, zoals bekend, goed deels een gevolg van de aan staande huurverhoging. Deze verhoging zal gecompenseerd worden door een verlaging van de loon- en inkomstenbelasting Dat de regering de gevolgen van deze verlaging niet zonder meer voor haar rekening kan nemen, kan na hetgeen wij gisteren schreven, duidelijk zijn. Een groot deel van de verlagingen wordt daar opgevangen door een verzwaring van de omzetbelas- ting. Met deze verschuiving is aller minst de steen der wijzen ge vonden. Ook de omzetbelasting moet door de consument worden betaald. Wel kan hij zich nu vrij willig beperken, maar dan bliift dat toch een meer gesluierde da ling van het levenspeil. Ook de nadelen die er voor het bedrijfs leven uit voortvloeien mogen niet onderschat worden. Door het duurder worden van de arti kelen kan de omzet afnemen en door een kleinere omzet kan het bestaan van de middenstander in gevaar komen. In elk geval bliikt uit dit alles wel duidelijk dat men noch snij den, noch schuiven kan zonder bepaalde belangen te schaden. Maar desondanks werd in dit debat de eis gesteld dat de belas tingen omlaag moeten. Die eis is op zichzelf volkomen billijk. De arbeider leeft onder de druk van lonen en prijzen, de midden groepen staan in de hoek waar de slagen vallen en het bedrijfs leven wordt in zijn noodzake lijke ontwikkeling geremd. Maar hoe kan die verlichting tot stand komen? De heer v. d. Heuvel van de A.R.-fractie deed de minister een ogenschijnlijk eenvoudige methode aan de hand. Gij moet uw uitgaven on dergeschikt maken aan de be schikbare middelen, zo betoogde hij. Maar wat betekent dat in feite. Wil men aan die zijde in derdaad sociale voorzieningen afkappen? Dat geloven wij niet Dr. Lucas heeft bij zijn verzoek cm een verdere verlaging ten behoeve van de middengroepen tegelijk een compensatie aange geven. Ook de omzetbelasting op dienstpn zou verhoogd kunnen worden. Nu moet wel voorop ge steld worden, dat ook met deze compensatie de steen der wijzen allerminst gevonden is. In de kringen van hen, die tot nu toe aan de dans van een verhoogde omzetbelasting ontsprongen, zal dit voorstel ongetwijfeld weer standen oproepen. Men kan hoogstens van mening zijn, dat de middengroepen in elk geval verder geholpen moeten worden en dat hiervoor een verhoging van de omzetbelasting op dien sten het minst kwade middel is. De minister heeft echter zowel tegen het amendement zelf als tegen de voorgestelde compensa tie grote bezwaren ontwikkeld Het amendement dat 45 millioen kost zou voor twee derde ten goede komen aan ongehuwde en gezinnen zonder kinderen en daar stelde hij zijn plan tegen over dat een beduidende ver mindering van de schoolgelden beoogt en in laatste aanleg kwam daar een overigens nog vrij vaag plan bij om speciaal de gezinnen met vijf kinderen en meer verlichting te geven. Tegen de voorgestelde compensatie had de minister het bezwaar, dat het voor een beduidend deel door het bouwbedrijf zou moeten worden opgebracht en dus in feite toch weer door het Klik omdat het Rijk de z.g. onrenda bele toppen financiert. En voor de rest betekende het een ver zwaring voor groepen, die het ook zonder deze verhoging al niet gemakkelijk hadden. Het was en het blijft niet een voudig om tussen beide opvat tingen partij te kiezen. Het amendement-Lucas omvat mede het gezinsbelang, omdat van een vermindering van de tarieven immers ook de grotere gezinnen profiteren, hetgeen dan automa tisch zijn weerslag vindt op de schoolgelden. Maar het streeft ontegenzeglijk ook bredere doeleinden na. Het bedoelt over de hele lijn iets van de druk weg tc- nemen, die de fiscus juist op de middengroepen heeft gelegd. De minister stelde daar tegen over dat niet alle categoneen van deze groepen het even hard nodig hebben en dus wilde hu, waar de middelen beperkt zijn, slechts die groepen helpen, die het 't meest nodig hebben. Zijn voorstellen legde in deze gedach tegang de nadruk op het gezin. Om de voorstellen tegen el kaar te kunnen afwegen is het op de eerste plaats nodig het effect ervan te kennen. Dat kon in dit debat slechts zeer ten dele duidelijk worden. In hoeverre profiteert het grote gezin meer van het een dan van het ander? Ervan uitgaande dat het amen- dement-Lucas het grote gezin meer profijt geeft, blijft over de vraag of het onder de huidige omstandigheden verantwoord is om ongehuwden en gezinnen zon er kinderen voor twee derde deel in de regeling te betrekken. Wij nemen ook hier weer aan dat dit cijfer van de minister juist is. (Zie vervolg pag. 4) Tijdens een bijeenkomst van de Zweedse rege ring heeft de nieuwe Koning van Zweden, Gustaaf VI Adolf, gis- termiddag te Stockholm de eed op de grondwet afgelegd. Na de plech tigheid wuift Koning Gustaaf VI Adolf de menigte, die hem hulde bracht, toe. Naast hem op het balcon Koningin Louise. STOCKHOLM. De nieuwe Zweedse Koning, Gustaaf VI Adolf, is Maandag voor zijn ministers en de volksvertegenwoor diging verschenen; hij heeft de eed op de grondwet afgelegd. De koning droeg het uniform van generaal der Zweedse konink lijke lijfgarde. De ministers, allen socialisten op één na, waren in rok. Zij droegen geen onderscheidingstekenen, daar de Zweedse socialisten deze niet aanvaarden. Na de eedsaflegging verschenen Koning Gustaaf VI Adolf en Ko ningin Louise op het balkon van het koninklijk paleis; zij werden door duizenden toegejuicht, die zich, ondanks het koude en regen achtige weer, voor het paleis had den verzameld. Driemaal poogde de koninklijke familie weer terug te treden van het balkon, doch de menigte bleef roepen: „Wij wensen onze Koning. Wij wlilen de Koningin zien". Tenslotte begaf de gehele Zweedse koninklijke familie zich op het balkon. Later begonnen kinderen onder het publiek te zingen: „Wij wil len de kleine Prins zien". Daarop verscheen de kleine kroonprins Karei Gustaaf, op de armen van IK BLIJF MIDDEN OP DE WEG Daar reed in Appingedam een bromfietser prinsheerlijk midden op de weg. Niet lang, want eensklaps maakte hij een vreemde slinger en be landde op het wegdek. „Wat doe je ook midden op de weg", zei een voorbij ganger, „blijf toch aan de kant". „Ik zal wel wijzer wezen", antwoordde de man. „Zie je dat bord: Rijdt met verstand de dood loert aan de kant? Zolang de dood aan de kant loert, blijf ik midden op de weg Dr. K. F. A. de Graaf f, die met ingang van 1 November 1950 benoemd is tot particulier secretaris van Z.K.H. de Prins der Nederlanden. zijn grootvader, op het balkon, zenuwachtig naar zijn moeder achterom kijkend, die zich op de achtergrond hield. Vervolgens werden de volks vertegenwoordigers in het paleis voor de nieuwe koning, die als zijn devies „plicht boven alles" heeft gekozen, ontvangen. HOFROUW 's-GRAVENHAGE, 30 Oct. Het Hof heeft ingaande heden veertien dagen halve rouw aange nomen in verband met het over lijden van koning Gustaaf van Zweden. BUIT.... 45 GULDEN Een te Haarlem wonende col porteur is in de nacht van Vrij dag op Zaterdag j-1. in het bos onder de gemeente Nieuwer- Amstel het slachtoffer geworden van een laaghartige beroving. De colporteur had, na afloop van zijn werkzaamheden in Amster dam, zijn salaris ontvangen en daarna enige café's bezocht. Een drietal personen, met wie hij een borrel had gedronken en die hij verteld had, dat hij zijn loon had ontvangen, boden hejn ,aan, daar zij toch naar Haarlem moesten,' mee te rijden. Via het 'Amsterdamse Bos werd in de richting van Schip hol gereden, doch nabij het via duct over de Burgemeester Colijnweg, stopte de auto. De colporteur kreeg van een der in zittenden een klap op zijn hoofd en. werd uit de auto geslingerd, wa'arna de man op laaghartige wijze werd mishandeld. Het slachtoffer verklaarde, dat zijn hoofd als een voetbal werd ge bruikt. Badend in zijn bloed werd hij achtergelaten en na vermoedelijk enkele uren ter plaatse te hebben gelegen, is hij naar een brugwachterswoning op de Schipholbrug gestrompeld. Na voorlopig verbonden te zijn in de verbandplaats van Schip hol, werd de man overgebracht naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam. Hij was er ernstig aan toe. De man was beroofd van zijn portemonnaie met vijf en veertig gulden en een actetas, die later op ongeveer vijfhon derd meter afstand werd terug gevonden. De auto, waarmede de man is vervoerd is een oud model vier- deurs donkere wagen met grote carrosserie en bekleed met bruin-grijze stof. T elevisie -opna men in Cinetone-studio De studio van de Cinetone- filmmaatschappij te Duiven- drecht zal gebruikt kunnen wor den voor televisie-opnamen, zo hebben de leden van de Neder landse Bioscoopbond besloten. De politieke commissie der V.N. heeft het ut* vier punten bestaande Sovjet-Russische vre- desprogram, dat o.m. verbod van de atoombom en vermin dering van de strijdkrachten met een derde inhield, ver worpen. Gistermiddag om kwart over drie holde een gillende vrouw door de Maasstraat te Weert in de richting van het politiebureau. Op de hoek van de Maasstraat zeeg zij ineen en het bleek, dat zij diverse wonden over het ge hele lichaam had. De dader, de 21-jarige V. D. uit Eindhoven, werd direct daarop door de politie in de Maasstraat aangehouden met een dolk nog in zijn handen. Het slachtoffer, de 24-jarige A. M. Verspeek, is levensgevaarlijk gewond. Aanlei ding tot dit drama is vermoedelijk een liefdesaffaire. Van D. zou het meisje, dat kort geleden de om gang met hem had verbroken, in Weert hebben ontboden. In de Maasstraat, waar hij haar ont moette, heeft hij haar toen met de dolk gestoken. U.S.S.R. ZAL LIE NIET ERKENNEN De Sovjet-Unie heeft in een besloten zitting van de Veilig heidsraad medegedeeld dat zij, in geval Trvgve Lie als secre taris-generaal der Verenigde Naties wordt herkozen, hem niet zal erkennen. Arbeider gedood Vanmiddag omstreeks half zes is een 35-jarige arbeider van de draad- en kabelfabriek in Am sterdam-Noord verongelukt. De man is gestruikeld en daarna gegrepen door een vork van een armeermachine. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhel- mina gasthuis vervoerd. NEW DELHI. Volgens te New Delhi door het Indiase minis terie van buitenlandse zaken ontvangen berichten bevinden Chinese strijdkrachten, die Tibet zijn binnengetrokken, zich op 300 kilometer afstand van Lhassa, de hoofdstad. Volgens een gewoonlijk be trouwbare Chinese bron te Hong kong hebben de Chinese commu nistische troepen zich in twee colonnes gesplitst. De ene is op weg naar Lhassa, de andere, naar Sjigatse, de op een na grootste stad van Tibet, waar de Pantsjen Lama zijn zetel heeft. Volgens deze bron zijn een week geleden 50.000 manschappen van het com- Het bestuur van de Partij van de Arbeid heeft in zijn vergade ring van Zaterdag een resolutie aangenomen, waarin het consta teert. dat in Spanje nog steeds wrede politieke vervolgingen en geloofsvervolgingen plaats heb ben en dat zoals de Assemblee van de Raad van Europa op 28 Augustus met grote meerderheid uit alle partijen heeft verklaard de afwezigheid van een consti tutioneel stelsel en vrije verkie zingen nauwere Europese samen werking met Spanje nog uitsluit. Het partijbestuur is van me ning, dat iedere concessie, thans, aan generaal Franco, zou worden uitgelegd als een goedkeuring van zijn regime, dit zou versterken en de innerlijke kracht der West- Europese democratie zou ver zwakken. Wel is het partijbestuur van mening, dat een wijziging van systeem in democratische richting dadelijk gevolgd zal moe ten en kunnen worden door een nauwe economische en militaire samenwerking met Spanje. LAATSTE RUSTPLAATS VAN 23000 DUITSERS In Venrayse Peel De stoffelijke overschotten van alle Duitsers, die hier in ons land zijn gestorven gedurende de afge lopen oorlog, zijn thans bij elkaar gebracht dicht bij de grens en wel in de Venrayse Peel. Ieder onder een wit kruis, rusten hier nu 23.000 Duitsers, gesneuvelden, maar ook zij, die tijdens de bezet ting een natuurlijke dood zijn ge storven of die zijn gedood door binnenlandse strijdkrachten, ille galiteit enz. Bovendien ook zij, die om wat voor reden ook, maar het meest wegens desertie, door de Duitsers zelf zijn gefusilleerd of die de hand aan zich zelf sloegen. Dezer dagen zijn 12.000 kruisen van beton aangekomen om diverss houten 'te vervangen. Men hoopt in Februari 1951 alle graven van nieuwe kruisen te hebben voor zien. Het aantal graven zal dan tot 24.000 zijn gestegen. Johan van Oldenbarnevelt, 30 October van Djakarta naar Belawan. Asturias, Djakarta-Amster dam, passeerde 29 October Elba Cape. Empire Brent (rep.) Djakar ta-Rotterdam, passeerde 29 October Straat Sunda. Kota In ten, Djakarta-Rotter dam, passeerde 29 October Minicoy. Otranto (rep.) Djakarta-Rot terdam, passeerde 30 Octo ber Gibraltar. Willem Ruys, Djakarta-Rot terdam, heden te Rotterdam Kertosono, van Djakarta. I November om 9 uur ver wacht te Hoek van Holland. OP 31 AUGUSTUS liep het bestaande handelsverdrag met Duitsland af. In verwachting van nadere onderhandelingen was de bestaande regeling verlengd tot morgen, 1 November. Reeds een week geleden ongeveer weigerden de Duitsers, nog langer dollars beschikbaar te stellen voor de invoer uit Nederland, hoewel het dollarcontingent nog lang niet was uitgeput. West-Duitsland heeft, zoals wij onlangs berichtten, algemene betalingsmoeilijkheden en deze hebben het verloop der onderhandelingen niet bevorderd. Thans is de uitvoer van groenten van ons land naar Duitsland stopgezet. Dit is echter geschied op order van de Nederlandse regering, in verband met de belangen van onze exporteurs ten opzichte van de huidige monetaire situatie van West-Duitsland. Van Duitse zijde gevoelt men weinig voor een doeltreffende „liberali satie" van de handel, juist in zover het de agrarische sector betreft. Vooral voor de Noordhollandse tuinbouw, met name de bloemkool en de bewaarkool, betekent deze situatie ernstige moei lijkheden, waarvan alsnog mag worden gehoopt, dat zij door overleg zullen kunnen worden overwonnen. munistische leger onder de één ogige Chinese generaal Lioe Po- Tsjeng Tibet binnengetrokken van de provincie Skiang uit. Officieel wordt te New Delhi gemeld, dat Tibet India om diplo matieke hulp heeft verzocht met het oog op een vreedzame rege ling met China. Geen enkele mi litaire hulp werd gevraagd. Tibet heeft India niet verzocht de zaak onder de aandacht van de V.N. te brengen. Wat Nehroe denkt Pandit Nehroe, de Indiase pre mier, heeft Maandag verklaard, dat Peking zijn beleid voorname lijk baseert op inlichtingen uit Sovjet-Russische bron. Zo had Moskou bij voorbeeld herhaaldelijk verklaard, dat „de Engels-Amerikaanse intrigues in Tibet" ten doel hadden dit land in het anti-communistische blok te brengen. De vrees hiervoor, die geba seerd zou zijn op de voortdurende Amerikaanse steun aan Tsjiang Kai-Sjek, werd acuut, toen de strijdkrachten der Ver. Naties in Korea de 38ste breedtegraad over schreden, aldus Nehroe. PLAN-SCHUMAN GEEN BELEMMERING VOOR UITBREIDING HOOGOVENS De voorgenomen uitbreiding van het Hoogoven-complex te Velsen en de oprichting van een breedbandwalserij en een blik- fabriek zullen bij een eventueel accoord over het plan-Schumar niet in gevaar komen. Dit is bij de voorbereidende besprekingen reeds bedongen, zo heeft de minister aan de Eerste Kamer medegedeeld DE WERELDBANK WAS GOEDGEEFS De Wereldbank maakt bekend, dat zij sedert haar oprichting aan de aangesloten landen in totaal voor 1.017.245.000 dollar crediet heeft verstrekt. Hiervan is 557.500.000 dollar aan Europese landen toegekend, namelijk aan België, Denemar ken, Frankrijk, Finland. Joego slavië, Luxemburg en Neder land. GEEN KRANT OP ALLERHEILIGEN In verband met het Hoog feest van Allerheiligen zal onze courant morgen niet verschijnen. Tevens zullen de bureaux de gehele dag ge sloten zijn. WIJ HERINNEREN aan de op roep van de Katholieke Actie van Nederland, om morgen, ter gele genheid van de plechtige Dogma verklaring van Maria's Tenhemel opneming, de vlag uit te steken, als uiterlijk teken van ons mede leven met deze grote gebeurtenis in het leven van onze Moeder de H. Kerk. 's-GRAVENHAGE, 30 Oct. Naar het A.N.P. verneemt is dezer dagen een regeringsvoorstel aan de Tweede Kamer te verwachten, houdende voorzieningen in het bestuur der gemeente Finsterwol de (Gr.). De meerderheid van de raad dier gemeente is communis tisch en ook de beide wethouders zijn communisten, hetgeen tot moeilijkheden heeft aanleiding ge geven. Bij K.B. is met ingang van 1 November a.s. benoemd tot parti culier secretaris van Z. K. H. Prins Bernhard, Dr. F. A. de Graaff te Heemstede, als opvolger van Mr. J. Thomassen, die de wens te ken nen heeft gegeven binnenkort zijn functie neer te leggen. Dr. F. A. de Graaff, die 44 jaar is, studeerde economie en staats recht aan de Nederlandse Econo mische Hogeschool en promoveer de in 1930 tot doctor in de han delswetenschap op een proef schrift „Verhouding van regering en parlement". Na zijn promotie was Dr. de Graaff aanvankelijk verkooplei der van Heineken's Brouwerijen, vervolgens directeur van Van Vol- levenhovens bierbrouwerij N.V. en hij is thans secretaris van curato ren en raad van beheer der Ne derlandse economische hogeschool. Het grootste passagiersschip ter wereld, de „Queen Elizabeth" van de Cunard-lijn en de Clipper „Flying Eagle" van de Pan American Airways groeten elkaar tijdens een ontmoeting in de haven van New York. De strijd in het uiterste noor den van Korea is, nu de commu nisten zich op een zeer klein ge bied hebben verschanst, in hevig heid toegenomen. Reeds hadden de Zuid-Koreanen zich hier enige kilometers moeten terugtrekken. Zij hebben nu echter het ergste achter de rug. Strijdkrachten van het Britse gemenebest deden de westelijke hoek van de bergvesting der noor delijken in Noord-West-Korea wankelen. Volgens de berichten naderen zij stellingen, die bemand zijn met troepen van de 17de Noord-Koreaanse brigade, die op dracht heeft gekregen tot de dood toe te vechten om de toegangen langs de kust tot Sinoeidjoe, de nieuwe Noord-Koreaanse hoofd stad bij de grens van Mandsjoerije te beschermen. Volgens een Zuid- Koreaanse woordvoerder heeft de zesde Zuid-Koreaanse divisie sinds Donderdag in de strijd om Ondjong 30 procent van haar manschappen verloren. In het berggebied in het noord westen heeft iedere man en iedere vrouw opdracht gekregen te strijden tegen de aanval van de Zuid-Koreanen en de troepen der V.N. Landingen der Amerikanen en Zuid-Koreanen bij Iwon blij ven in snel tempo voortgang vin den. Te Wonsan stromen Ameri kaanse mariniers en uitrusting aan land van de amphibievloot onder bevel van admiraal Doyle. Toch Chinezen in Korea? Een woordvoerder van een Amerikaans legercorps in Korea heeft volgens frontberichten ver klaard, dat de eenheid, waarop de Zuid-Koreanen 60 km ten zui den van de Mandsjoerijse grens waren gestuit, „positief is geïden tificeerd" als een volledig Chinees regiment. BELGIË VLAGT WEER VOOR LEOPOLD Voor het eerst sinds de be vrijding zullen de Belgische re geringsgebouwen Vrijdag a.s. op de verjaardag van Koning Leo pold de vlag uitsteken. Het be sluit is Maandag door de homo geen katholieke regering-Pholien genomen. De Koning zal Vrijdag 49 jaar worden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1