Wildemansmanieren Gewestelijke startkaarten voor korteboanwedstrijden en ongezeglijke kinderen Scheidsrechtersprobleem energiek aangepakt Andere methode bij bemiddeling van D.U.W.-arbeiders V; - :'i -AW iif.-av atholieke ddenstand Marktberichten Algemene vergadering Noorderhandbalkring Nieuw bestuur bestaat alleen uit heren Vergadering K.N.S.B.-gewest Voor de politierechter Standen van de lagere klassen DINSDAG 7 NOVEMBER 1950 PACINA 3 5VERW ACHTING door het K.N.M.I. van Dinsdagavond ind. NACHT weinig wind, later uit Zuidelijke rich- .nnacht vooral in de kustprovincies van /ende wolkenvelden ien. In het binnen- .volking met op vele vorst en tegen de of mist. Morgen ikelijk nog op vele ewolkt, later op de meer bewolking het einde van de overal nog droog verandering in tem- VOORZITTER [SDOM HAARLEM lorgen te Amsterdam te - jaarsvergadering van Raad van de Dioce- slieke Middenstands iet Bisdom Haarlem eer H. E. v. dBrule rzitter van het hoola- aarin hij 23 jaar zit- gehad. verwachting zal als worden gekozen de de Hosson te Leiden, enige jaren vice-voor- het hoofdbestuur is. Hosson behoort tot re figuren in de katho- ddenstandsbeweging. ELEGRAM INZAKE AMBON tegen het standpunt senator Kersten ons mede, dat do s uit Nuenen (N.B.), mek lid van het dage uur van de stichting Eeuwen Trouw" een gezonden heeft naar het Eerste Kamer, de heer sten, om te protesteren „onwaardige en on- aanval op die Neder- diep bezorgd over Ambon, zich inspan- edele volk alle morele kelijke steun te geven, recht heeft", zoals in am wordt gezegd. In dit wordt verder o.m. ge- „tienduizenden katho- erlanders, die u (d.i. de sten) vertegenwoordigt, aren achter voormelde ter handhaving van het zelfbeschikking MS. „LUYMES" eft H.M. de Koningin >m aan het bij de Werf Schiedam in aanbouw pnemingsvaartuig voor de arine, hetwelk binnenkort zal worden gelaten, de Luymes" toe te kennen, chip heeft een standaard, rplaatsing van 1275 ton, meter lang, 6.50 meter heeft een diepgang van .er. Het krijgt een be- van 105 koppen. Lambertus Hendricus die werd geboren in na een marineloopbaan aar in de rang van kapi- zee werd gepensionneerd, internationale bekend- zijn arbeid op hydro- gebied. Hij overleed op nber 1942. NIEUWE KERK TE BAKKUM CRICUM. Voor de nieu- ochiekerk te Bakkum, ge- -m Maria Tenhemelopne- vandaag om 11 uur door geerw. heer Deken van jk de eerste steen gelegd, nen hierop nader terug, niddag te 16.45 uur vindt isplanting plaats. IDIENDE ZEGE VAN SUCCES RINGEN. Op 'n uiterst terrein hebben Succes an rend een spannend mod- etopgevoerd. Reeds spoe- de aftrap nam Succes de doch de Marktstadbewo- ven goed partij en wisten spoedig de partijen op ge let te brengen. De rust met een 3—2 voorsprong ucces. Na de thee werd d verder gestreden en al maakte Purmerend ge: ucces echter aangemoedigd igen publiek zwoegde vol erder en Dovgs smsshte noegen, toen hij de bal bij tlijn te pakken kreeg en een voorzet verwachtte, de tig achter de Purmerender an te deponeren. Even la- >orde Cor Rotgans fraai het doelpunt en stelde daar- e zege veilig. JOTEBROEK 6 November e Eigenh. 8.50; koopmansbl velander 7.90 aanv. 4000 kg; cg rode kool 4.406.40; 2000 '1 kool 4.40—8.70; 10.000 kg kool 5—5.70; 4000 kg Bieten .30; B 4.50—5; 3000 kg uien 8.90—9.50; nep 13.60—14; stuks Bloemkool B 28—58; 16—39; C 19—32; C II 8—20; 1—17. RMENHUIZEN, 7 Nov. 3100 rdappelen, grove alva f 7,10, kg rodekool 4-8.50; 32000 kg kool 4,20—4,60. STGEDIJK. 4500 kg uien 5.80 grove 6.306.80; drielingen 8.80; nep 12-14.20; 1400 kg 4.60—6.10; 10000 kg andijvie 90; 7000 kg groene kool 7— 7000 kg gele kool 4.507.70; kg rode kool 5-9.70; 60000 itte kool 4.00; succes witte 44.40; 500 st. bloemkool B 500 kg bieten 8.80. ORD SCHARWOUDE 7 No- er 1950 7000 kg aardappelen landers 8.10—9.50; blauwe ei- timers 8—8.60; koopmans bi- 2600 kg uien 6.20—6.60; grote drielingen 8.40; nep 14.30; kg andijvie 5.409.20; 208.000 /itte kool 4; succes witte kool 10; 16.000 kg rode kool 4.80— 1000 kg gele kool 7.40—7.60. (Van een onzer verslaggevers) De algemene vergadering van de Noorderhandbalkring, afdeling van de R. K. Handbalbond in het Bisdom Haarlem, stond Zater dagmiddag voor de taak om te voorzien in diverse bestuurs functies wegens de nog altijd opengebleven vacature van voor zitter (Mej. A. Deutekom) en de verzoeken om ontslag van competitieleider Dorpmans en pennïngmeesteresse mej. Sernee. Noch de waarnemend voorzit ter, de heer Buijs uit Heerhugo- waard of de later tot competitie leider gekozen heer v. Velzen, staken hun bewondering voor de prestaties van de heer Dorpmans als organisator van de kring in de moeilijke ontwikkelingsperiode die nu achter ons ligt, onder stoe len of banken. De heer Dorpmans was de kring in deze jaren en stond schier dag en nacht klaar om de R.K. jeugd en in het bij zonder dan de meisjes, de vreug de van een gezonde sport te be zorgen. Hij wist overal raad op en organiseerde alles en dan nog wel zo perfect, dat de Noorder kring in het Bisdom stellig op de doeltreffendste organisatie kan bogen. Laatstgenoemde bood de heer Dorpmans als bewijs van erkentelijkheid een kistje siga ren aan. En mevr. Dorpmans die zoveel heeft moeten opofferen om haar man dit werk mogelijk te maken, zou, van de zeer dank bare kringleden ook een attentie ontvangen. Voorts bood de heer v. Vel zen bloemen aan, aan mej. Ser nee, ten bewijze van de erken telijkheid van de kring voor haar onvermoeicfbaar ijveren voor de finantiën van de organisatie. Voorts werd de heer Dorpmans nog gefeliciteerd met zijn benoe ming tot voorzitter van het Dio cesaan hoofdbestuur. De kring zou nooit op een betere wijze in het hoofdbestuur vertegenwoordigd kunnen zijn. Bij de hierna volgende be stuursverkiezing werd de heer Do; v ':nzen tot voorzitter van dr de heer Buis tot pro in ter. de heer D. v. Velzon ot competitieleider en tot commissaris de heer A. Groot te 't Veld. Technische commissie en straf- en protestcommissie wer den samengesteld uit: De heer Buijs, Heerhugpwaard, v. Velzen, Nwe Niedorp, Pronk, Medemblik Ouwens, Den Helder en mej. Hoogland te Weere-Abbekerk. Voor één jaar. De heer Dorpmans aanvaardde ziin benoeming onder uitdrukke lijk beding, dat het voor één jaar zou ziin, opdat de gelegenheid wordt geschapen iemand anders voor deze taak op te leiden. Hii betreurde het overigens, dat het kringbestuur nu nagenoeg uit he ren bestaat. Het gaat immers voor de behartiging van een sport voor meisjes, en dan is er niets zo be langrijk als de medezeggenschap van de meisjes zelf. Maar ze schij nen er geen animo voor te heb ben. Hij feliciteerde de heer v. Velzen met zijn benoeming, er op wijzende, dat het leiden vaa een competitie geen sinecure is, voor al niet in een district met gebrek aan velden en aan. scheidsrech ters. Wanneer er evenwel weder zijds waardering zou zijn tussen vereniging en de competitie-leider en men laatstgenoemde vooral zal blijven zien als een goed vriend, dan zal het gerust wel loslopen. Kijkt daarom de voorschriften na en handelt daarnaar, dan kost het ook geen boete. Voorts verklaar de snr. dat het hem goed deed, dat de kring aan zijn vrouw had gedacht. Zonder haar opofferende medewerking ware dit alles niet mogelijk geweest. Aangezien op het ajenda-punt „Kringbeleid" geen critiek naar voren werd ge bracht, ging men over tot het be handelen van de zeer urgente Seheidsrechterskwestie. Het is onmogelijk de competi tie goed te laten draaien, of zelfs maar goed en prettig te spelen zonder scheidsrechters. De kring heeft er tekort. Maar bovendien zijn er scheidsrechters die een absoluut verkeerde spelregel-in terpretatie toepassen. Voor de scheidsrechters moet het evenzeer sport zijn zich zo ver mogelijk te bekwamen. Immers van hen zal het afhangen of 22 anderen een pret' :rldau hebben. Om in het tekort te voorzien, zullen dit jaar weer twee scheidsrech- terscursussen worden georgani seerd en wel één te Schagen voor het Noordelijke- en een te Hoorn voor het Oostelijke deel van/de kring. Ook is de bepaling Uitgevaardigd, dat iedere ver eniging oer senioren-elftal ten minste één gediplomeerd scheids rechter beschikbaar moet stel len, op straffe van onherroepe lijke schorsing uit de competitie. Men heeft tenslotte meer aan 10 elftallen, die goed en prettig kun nen spelen tengevolge van de aan wezigheid van goede scheidsrech ters, dan aan 20 wedstrijden waar het er ruw en onordelijk toegaat, zodat ze allesbehalve een reclame voor de handbalsport zijn. Wan neer er voor een bepaalde wed strijd géén Scheidsrechter komt opdagen, rust op de ontvangende verenigng de plicht om een erva ren speelster uit eigen gelederen aan te wijzen als scheidsrechter, en dus zelf met 10 krachten te spelen. Het zijn wel krasse maatregelen maar een andere uitweg is er niet. Voorts is het onontkoombaar, dat de secretaris van de scheids- rechtersvereniging tijdig bericht ontvangt hoe laat er gespeeld wordt en bij afkeuren van het terrein door de consul de scheids rechter onverwijld bericht wordt gedaan. Wedstrijden kunnen ove rigens alleen afgelast worden door de competitieleider. Wordt bij on derling goedvinden een andere tijd gekozen, dan moet hij daar van 3 dagen tevoren bericht heb ben. De heer Ouwens uit Den Hel der hield een pleidooi voor het serieus laten controleren van de ruilformulieren door de scheids rechters. Deze formulieren dient de secretaresse en niet een van de speelsters, vooraf klaar te maken. Voorzitter sloot zich hierbij aan en erkende, dat een dergelijke gedragslijn de kans op boete zeer vermindert. Op voorstel van de nieuwe pen ningmeester werd verder nog be sloten om het boete-stelsel te wij zigen. In den vervolge zal nu niet meer na een week niet betalen het boete-bedrag met 50 pet. en na 2 weken met 100 pet. worden ver hoogd, doch iedere week worden verhoogd met fl.Is na 10 weken geen betaling gevolgd, dan is schorsing van het bewuste elf tal het gevolg. Iedere vereniging krijgt wekelijks een rekening- courantstaat en dient aan deliand daarvan te gireren. Estafette. Verder werden in de vergade ring harde noten gekraakt over het door „Het Binnenhof" uitge geven N.K.S.-blad „Estafette" Het beantwoordt in geen enkel opzicht meer aan de opzet en is gedege nereerd tot een zuiver boulevard sensatieblad. Aangezien voorzitter moest erkennen dat alle pogingen om hierin verbetering te brengen op niets zijn uitgelopen zal er on getwijfeld wel een soort „paleis revolutie" aan te pas moeten ko men om deze zowel redactioneel als administratief onverantwoor de gang van zfiken te beëindigen. Tenslotte werd nog uitvoerig van gedachten gewisseld over de mogelijkheid tot het stichten van 3 centrale handbalvelden ten dienste ver) de aangesloten ver enigingen. Deze velden zullen dan moeten komen in de omgeving van Schagen, Hoorn en Medem blik en in eigendom en beheer blijven van de Kring. Aangezien men zich hieromtrent .staande de vergadering nog niet kon uitspre ken, werd besloten om over het principe een referendum te hou den. De afgevaardigden krijgen dus eerst gelegenheid om rugge- soraak te houden met hun leden. Ter vergadering was men het er overigens wel over eens, dat dit het enige middel was om uit de terreinmisère te geraken. PLAATJES KIJKEN OP SOESTDIJK In verband met het be zoek van HM Koningin Juliana en ZKH Prins Bernhard aan Engeland van 21 tot 24 November a.s. werden wij onlangs in de gelegenheid ge steld in 't Paleis Soest- dijk opnamen van de Koninklijke Familie te maken.' Evenals alle andere kinderen zijn de Prinsesjes dol op plaat jes kijken; wij zien hier v.l.n.r. de Prinsesjes Marijke, Beatrix, Mar griet en Irene. In samenwerking met het Gew. Arbeidsbureau Alkmaar, de Ned. Heidemaatschappij en de N.V. Grondmij. zal bij wijze van proef C|en andere methode van bemid deling van D.U.W.-arbeiders wor den toegepast. Deze zal zoveel mogelijk gelijk zijn aan die voor het vrije bedrijf. Deze proef zal aanvangen in de week van 6 tot 11 November 1950 en genomen worden in het gehele gewest van het GA.B. Alkmaar omvattende de rayons Alkmaar, Edam, Enkhuizen, Den Helder, Hoorn, Medemblik, Pur- In „Krasnapolsky" te Amsterdam is de 65e gewestelijke alge mene vergadering gehouden van de Kon. Ned. Schaatsen rijders Bond, gewest Noord-Holland en Utrecht (Ijsbond „Hol lands Noorderkwartier"), onder voorzitterschap van de heer mr. H. W. Vliegen. De voorzitter deelde mee, dat 64 verenigingen ter vergadering aanwezig waren. Jaarverslag Uit het jaarverslag vermelden wij de volgende feiten. De Noordhollandse dorpentocht van 29 Januari werd o.a. gememo reerd, die tevens een jubileum- tocht was van.de 20 jarige N. V. B. H. S. Totaal startten 4500 deelnemers. Het overlijden van de heer Jb. Boot Sr. werd her dacht. Als nieuw toegetreden verenigingen werden vermeld Den Oever en Westerland te Wieringen. Ii. het finantiëel verslag werd gemeld, dat de inning der con tributie voortaan door het ge west zal geschieden. Dank zij het voordelig saldo van de Dor pentocht '50 ad fl,.136,99 is het kassaldo '48-'49 gestegen van fl.123.10 op f1.469,45. Het saldo van de Dorpentocht '50 moet ge steld worden tegenover de Dor- delig saldo van fl.408.715 werd pentochten 1947, toen een na- geboekt. De nieuwe begroting werd goedgekeurd. Verkiezingen Vervolgens waren de verkie zingen aan de orde. De heren J. Trouw. Abcoude en C. H. Lim- pers, Wieringerwaard, werden in het bestuur herkozen. Ge- of herkozen werden in de tech nische commissies; lange baan: T. Boot, Purmerend, P. Schenk, Anna Paulowna, J. L. Smit, Am sterdam; korte baan; G. Twaalf hoven, Uitgeest, H. Betsema, Wognum, T. Boot, Purmerend; schoonrijden: C. M. Meeuwig, Hoofddorp, J. D. Groet, Hoorn, J. Blauwboer. Wieringermeer; toerisme: N. T. Hopman, Scha- gerbrug, J. Klok, Warder, J. De grote vloot vliegboten, die Engeland sinds 1935 bezit, wordt in de jaren 1950 tot en met 1953 geheel vernieuwd. Tijdens deze vernieuwing worden de vliegboten vervangen door landviiégtuigen. Deze periode zal de eerste zijn dat Engeland zonder vliegboten zit sinds de oprichting van de Imperial Airways 26 jaar geleden. De nieuwe 10 motorige „Princess" vliegboten die in gebruik zullen worden genomen zullen in staat zijn 105 passagiers te vervoeren. De „Somerset" een vliegboot van het oude type verlaat haar basis voor de laatste vlucht naar Afrika. Trouw, Abcoude; kunstrijden: C -M. Meerhof, mej. E. Kubbe en mevr. J. SchweigerSchop, allen te Amsterdam, z Als vertegenwoordigers dezer technische commissies in het ge westelijk bestuur, werden res pectievelijk aangewezen de he ren Boot, Twaalfhoven, Meeu wig. Klok en Meerhof. Als districtsvoorzitter van Niedorp werd gekozen de heer J. Druyf. Langerijs. Die van de districten Medemblik. Hoogkars- pel. Purmerend en het Zuider- distriet werden herkozen. Als voorzitter van het district Utrecht werd gekozen de heer A. N. Kalt. Als plaats der ge westelijke algemene vergadering 1951, werd Alkmaar vastgesteld. Benoeming leden van verdienste De secretaris, de heer J. Trouw, sprak vervolgens woor den van hulde tot de heren P. Leeuw en W. Ursem, die beiden veertig jaar lid zijn en tot de heer S. Zweers, die vier en veertig jaar lid is. Beiden zijn reeds lid van verdienste. Hij deed voorts mededeling van de benoeming tot lid van verdienste van de heren P. Brugman. Groetpolder, P. Smit, Lutjewinkel, C. Beets, Warder, D, ter Reehorst. Aalsmeer, W. Aafjes, Assendelft, C. Schermer. Hoiiwert en J. Tuinman Jz. Houwert. Hierna ging men over tot be handeling van de agenda van de algemene vergadering van de K.N.S.B. op 18 November. Er zal een rooster worden gemaakt- voor de Nederlandse kampioen schappen. De heer Trouw ziet zich, om gezondheidsredenen, genoodzaakt het penningmeesterschap van de bond op te geven. Er werd op gewekt de candidatuur van zijn nlaatsvervanger voor deze func tie te steunen. Van de korte baan-commissie is er een voorstel om het kam pioenschap toe te kennen aan degene, die alle drie de ritten wint. Bondsvlag en trainingsfonds Even werd er vervolgens ge discussieerd over het aanbieden van de bondsvlag bij jubiela. Dit zal slechts geschieden bij die clubs, die minstens zestig jaar oud zijn en die tien jaar bij de K.N.S.B. ziin aangesloten. Het trainingsfonds werd reeds tijdens de vergadering goed be dacht. Gewestelijke startkaarten korte haan In de middagvergadering deel de de voorzitter mee, dat elke rijder die aan een korte haan- wedstrijd deelneemt uifgc- MILITAIR BIJ AUTO ONGELUK GEDOOD HOEVELAKEN, 6 Nov. Maandagavond omstreeks 8 uur slipte op de rijksweg Amersfoort Apeldoorn, onder de gemeente Terschuur, een bestelwagen, waarin naast de bestuurder twee liftende militairen uit het kamp Stroe gezeten waren. De wagen botste, vermoedelijk tengevolge van zogenaamd snijden tegen een geparkeerde vrachtauto en sloeg om. Een der militairen werd op slag gedood. De beide andere in zittenden werden ernstig gewond naar het ziekenhuis de Lichten berg te Amersfoort overgebracht. zonderd aan onderlinge leden wedstrijden van een club in het bezit moet zijn van een ge westelijke startkaart. Deze kaart is te krijgen bij de eigen vereniging, of op de dag zelf van de wedstrijd, bij de club, die de wedstrijd uit schrijft, op vertoon van'de lid-* n-aatschapskaart der eigen club. De heer Twaalfhoven ging vervolgens een ogenblik in op de gang van zaken bij wedstrij den. Amateurs mogen ook om geld prijzen deelnemen. Winnen zij, dan mag de prijs echter niet in geld aan hen worden uitgekeerd, maar in de vorm van een kunst voorwerp. Provinciale kampioenschappen 160 meter korte baan De wedstrijden om de provin ciale kampioenschappen zijn als volgt toegewezen voor het sei zoen 19501951. Paren: afdeling Beets: man nen; Anna Paulowna: vrouwen: Wognum. Voor 1951—1952: man nen: Hoofddorp; vrouwen; Uit geest: paren: nog niet aange vraagd. Bij de rondvraag werd mee gedeeld. dat er pogingen zullen worden gedaan om te komen tot fusie met een club in Boven- karspel, die niet bij de K.N.S.B. is aangesloten. Het erelid, de heer Kok, ver klaarde zich tenslotte op enthou siaste manier verheugd om de bloei van de bond. merend, Schagen, Texel en Wie ringermeer. De rechtstreekse verwijzing door het G.A.B. naar een D.Ü.W- objeot vervalt. Inplaats daarvan zullen de arbeiders in de gele genheid gesteld worden hun voorkeur voor een bepaald ob ject kenbaar te maken. Hierme de zal, voor zover mogelijk is, re kening worden gehouden. De arbeider onderneemt zelf de nodige stappen voor zijn plaatsing door zich eerst bij het door het G.AB. opgegeven adres van zijn toekomstige werkgever (i.e. contactpersoon) te vervoe gen. Deze neemt de werknemer aam als regel met ingang van Maandag of Donderdag. Indien de arbeider om een of andere reden niet is aangeno men kan hij aan het G.A.B. een ander adres verzoeken. Ieder bij kantoor van het G.A.B. Alkmaar is nl. op de hoogte van de in haar rayon in uitvoering zijnde ob jecten met de daarop betrekking hebbende contactadressen. Van het beginsel, dat de arbei der in dienst treedt, zonder dat hij zich met de contactpersoon heeft verstaan, zal slechts in uit zonderingsgevallen kunnen wor- den afgeweken, o.a. bij plaatsing op objecten, welke niet per rij wiel ziin te bereiken. De Rijksdienst voor de uitvoe ring van werken (Inspectie D.U.W) behoudt zich het recht voor de arbeidersvoorziening op bepaalde objecten tijdelijk te be perken, indien aan andere objec ten prioriteit verleend moet wor den. In verband hiermede is voor 't rayon Schagen, omvattende de gemeenten Barsingerhorn, Ha renkarspel. Nieuwe Niedorp, O Niedorp, Schagen, St. Maarten, Wieringerwaard, Winkel en Zij- Pe door de Ned Heide Mij als contactpersoon aangesteld de heer J A. Kouw, Nieuwe Laag- zijde 69, Schagen. Zodra de wer ken aanvangen zal door deze contactpersoon zitting worden gehouden iedere Dinsdag en Vrij dag van 1920 uur te Schagen, Nieuwe Laagzijde 69, iedere Woensdag van 1416 uur en iedere Zaterdag van 1012 uur. Voor beide laatstgenoemde da gen is de zitting in de directie keet, NHM, Ruilverkaveling, Ve- luweweg te Waarland. Frisse lucht De Amsterdamse student 'n de medicijnen. P. K., een z.g. werk student. had zich deze zomer te Camperduin bij zekere G. als bad man verhuurd. Niet om het geld, o nee! Louter om eens in de frisse lucht te zijn. Over het salaris was na enkele weken ruzie ontstaan en toen heeft de student zich vergeten en de heer G. beledigende woorden toegevoegd. Dat kwam hem op een boete van f 7.50 of 4 dagen te staan. Dure rit De monteur J. van den B. uit Schagen. die meereed in een presta- tierit, heeft begin September niet gestopt voor controlerende politie mannen. Hij had geen rijbewijs en zijn andere papieren had hij verge ten. De officier van justitie te Alkmaar eiste daarvoor een boete van f 60 of 30 dagen. De politie rechter vonniste met f 40 of 16 dg. Om een snoepje Het meisje A. S. uit Bergen, dat graag snoepte en uitging, had on zekere dag aan haar f 12.50 uit- gaansgeld p'et genoeg en nam, voor een extra snoepje, nog f 8 van een ander mee. Het was voor de eerste en hopelijk de laatste keer en waar de R.K. Reclassering een oogje in het zeil zal houden, eiste de officier van justitie maar 3 maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Dp begrijpende politie rechter vonniste conform. Wildeman aan 't werk Op een dansavondje, (altijd op dansavondjes en altijd op kermissen aldus de politierechter mr. R. W. J. C. van de Wall Bake) was er te Zijpe Tuzie ontstaan in het café van de heer K. Daarbij weerde de tim mermansknecht K. J. M. uit Anna Paulowna zich danig. Een wacht meester S. A. V. trachtte de gemoe deren tot bedaren tg brengen door de jongelui naar huis te sturen. Een was verstandig en ging. de anderen bleven vervelen en toen de wacht meester ingreep onder het motto; „als er gevochten moet worden doe ik bet wel", viel K. ,T. M. de politie man van achteren op ziin nek. Bij een worstelpartij blesseerde de man zich en werd zijn uniformpan talon gescheurd. De verdachte ont kende en zei verontwaardigd: „U gelooft mij niet, dat is helemaal wat moois!"' De politierechter liet zich niet intimideren en legde de wilde man een gevangenisstraf op van 2 weken, (er waren er 3 geëist) en veroordeelde verdachte tevens tot het betalen van de uniformbroek f 55 gekost hebbende. Eendenmeppers Op 7 Augustus waren N. K. en A. van der F. uit N. Scharwoude en Waarland in het Geesteneram- bachj op het land aan het werk. toen zij een stel eenden, een oude met jongen, ontwaardden, die aan de erwten snoepten. De mannen werden kwaad en sl'oegen 4 eendjes dood. Drie in een klap! Nu was het twee in een klap want de politie rechter, die deze dierenmishande ling heel niet mooi vond, veroor deelde hen beiden op eis van de officier van Justitie tpt een boete van f 60,of 30 dagen. Om de kinderen. E. v. V. uit Hoorn bad ruzie ge kregen met de buurvrouw over de kinderen. De buurvrouw had last van verdachte s kinderen en was naar de politie gegaan. Dat was voor verdachte een rpden om haar uit te maken voor lelijke dingen. Er was al meer onenigheid over dit ohapitre en verdachte had toen ge zegd; „Je kan ,1e hondje niet eens opvoeden wat wil jij van mijn kinde ren zeggen!" De strijd werd voor lopig beslist met ePn boete van f 15 of 9 dagen, conform de eis van de officier van Justitie. Vrijspraak. P. O. uit Alkmaar, die Maandag middag voor de Alkmaarse politie rechter moest verschijnen wegens ten laste gelegde vernieling en mis handeling, werd vrijgesproken. Bij de neus. J. v. d. H. uit Berkhout heeft op 4 September J. A. in de neus ge beten. Ook was er nog een plankje van een hek vernield. Dat kostte verdachte die de beet in de neus AFDELING NOORDHOLLAND Voor zover wij de uitslagen binnen hebben gekregen geven wij hier de standen van enkele afdelingen. In 2 C staat Vitesse 2 nu on bedreigd aan de kop, daar Uit geest 2 gisteren onverwachts ver loor van Alcmaria V. 5. CSV 2 wist met flinke cijfers van Lim- men 2 te winnen en wacht nu voor aansluiting aan de kop op een misstap van Vitesse 2. Zou deze misstap wel komen? De stand is thans: Vitesse 2 6 12 Uitgeest 2 7 10 CSV 2' 7 9 Zeevogels 2 6 6 SVA2 4 5 Alcm. V. 5 5 4 Limmen 2 6 3 Knollend. 2 6 3 HSV2 7 2 In 3 H heeft Schagen 3 voor lopig de leiding van HRC 6 over genomen door een winstpuntje van het eiland mee naar huis te nemen. Oosterend deed het beter en won van Kaagvogels. WGW kwam met een monsteroverwin ning op Winkel ook goed uit de bus. De stand is nu: Schagen 3 HRC 6 BKC 3 WGW 2 Cocksd. 1 W'waard 2 Oost.end 13 4 Geel Zw. 2 6 4 Winkel 3 7 3 Kaagv. 3 5 2 Helder 4 3 1 In 3 J is ook al de leiding over gegaan en hier aan MOC, dat door een beter doelgemiddelde thans gelijk staat met WSW en Vada. Vada heeft alleen een wed strijd meer gespeeld. Door de nederlaag van Oosthuizen tegen MOC hebben de mannen van Joossen de aansluiting aan de kop gemist. Thans zal het hier wel gaan tussen WSW, MOC, Oudendijk en Vada. Oudendijk won verdiend van ALC, waar door deze laatste wel het kind van de rekening zal worden, doordat zij nog geen enkel winst puntje hebben. De stand is hier: MOC 1 6 9 Oosth. 1 7 7 WSW 1 6 9 Wit Rood 1 6 6 Vada 1 7 9 Sch'hout 1 7 4 Oudend. 1 6 81 ALC 1 7 0 In 3 K blijft St. George het goede pad volgen en won ook gisteren weer, nu van RKEDO 2. Dat wordt natuurlijk een kam pioenschap in Spierdijk. Wiron 2 blijft wel goed volgen door haar overwinning op Woudia, maar de achterstand zal wel te groot blijken. v De stand is hier: St.Geor.2 5 10 Wiron 2 7 9 Berkhout 2 6 8 RKEDO 2 6 7 Sijbek. 2 7 5 Oudend. 2 6 4 Westfr. 2 6 3 Woudia 2 5 2 In 4 T valt al direct de mon steroverwinning op van Zouaven 4 op Spartanen 2. Forward 4 deed hetzelfde met Wit Rood 3, het werd 70, maar SEW bleef ook niet achter en kwam met een stevige zege op ZVV (81) goed uit de bus. Vorige week won dit zelfde ZVV nog onverwachts van Sint Victor, welke wedstrijd ondanks afbericht toch nog doorgang vond, met 51. Ook thans kon Victor het weer niet tot een overwin ning brengen en verloor van de Westfriezen. Thans is de stand: Forward 4 7 13 Westfr. 3 6 9 Victor 4 7 8 SEW 3 7 7 Spart. 2 7 6 Zwaagd. 3 7 5 St. Bavo 2 5 4 Zouaven 4 6 4 Wit Rood 3 6 2 ontkende en sprak van krabben, f 25 of 15 dagen. Vechtersbaas Een driftig mannetje was W. van der H. uit «iVieringerwerf, die met zijn baas ruzie had gekregen en hem met een nijptang op zijn hoofd heeft geslagen. Bij de daaropvolgen de vechtpartij werd de baas, K. P. ook nog met oen klomp zodanig ge slagen, dat zijn arm en zijn pols braken. De officier van Justitie te Alkmaar eiste daarvoor een boete van f 100 of 40 dagen en 3 maan den voorwaardelijk met 0 josr proeftijd. Het vonnis werd f 70 of 14 dagen en 1 maand voorwaarde lijk met 2 jaar proeftijd. Voor één guldon De Alkmaarder J. G. en zijn vrouw P. de M. werden onlangs op de Laat aangesproken door een 8- jarig meisje dat vroeg, of ze een portemonnaie verloren hadden. Ja dat was zo! Het kind gaf de gevon den portemonnaie over en de zaak was aan de kant. Maar achteraf bleek de portemonnaie niet van bet echtpaar te zijn. De inhoud, f 1, eigende het echtpaar zich toe. een paar foto's uit dP portemonnaie ver dwenen in dP Hout. De vrouw kocht voor de gulden een paaT zakdoeken. Die oneerlijkheid kosttp hen ieder f 15 of 9 dagen. En dat voor één gulden! SELECTIEWEDSTRIJDEN Wij lezen in de NOP dat op Zon dag 12 November de eerste van een serie Selectiewedstrijden wordt ge speeld op het terrein van Egmondia om 1 uur. De volgende spelers hebben voor deze wedstrijd een uitnodiging ont vangen: Nuland SRC, Mooy Schoorl) doel Horstman Sport, Bakker HEO, de Boel SRC en Brak Dirksh. achter, Duyves LSVV, v. d. Schaaf ODIZ, de Graaf, Tromp SRC, Schoonho ven Alkmaar, v. Amersfoort WGW, midden. Zwaan Egmondia, Scha per Blokkers, Stikkelman SRC, v. d. Molen Rangers, Hertogh Geelzw., Ramler WGW, v. Wees WGW, Heij- stek Uitgeest, Kunnen Sybec., en Holst Wiron, voor. Door deze wedstrijd is het pro gramma van de competitie sterk in gekort en krijgen we voor 1 A drie wedstrijden n.l. Westzaan-Forcsters BeemsterKnollendam en SVA DREO. In IB R'K EDOMFC. N. NiedorpValken en IC slechts 1 wedstrijd n.l. ViosSt. Victor. „Kees Stet van lerswoud" Achtste voorstelling ALKMAAR. Hoe enorm het succes is van „Kees Stet" met zijn kleinkunstensemble, blijkt wel uit het feit, dat bij het Gulden Vlies dagelijks verzoeken binnenkomen uif geheel Noord-Holland om een herhaling van zijn voorstellingen. Reeds zeven maal trad „Kees Stet" in Alkmaar op voor uitverkochte zaien. Vrijdag 10 Nov. a.s. vindt weder om een uitvoering plaats in het Gulden Vlies. De directie verzoekt een ieder die voor deze avond kaarten aangevraagd hebben, deze af te halen uiterlijk tot Donderdag 9 November. AARTSOPLICHTSTER ZAL TERECHT STAAN ALKMAAR. Koosje van Gelder, de vrouw die het dorp Bergen en in dat dorp speciaal t hotel Boshoek de illusie schonk, dat er een hoogst voornaam ge zelschap logeerde, waaronder „de dochter van minister van Maar- seveen" de toon aangaf, zal op Dinsdag 14 Nov. voor de Alk maarse rechtbank moeten te rechtstaan wegens grootscheepse oplichting. Al haar schone ver halen zijn gefingeerd gebleken en de eigenaar van het hotel- retaurant is voor duizenden gul dens door de aartsfantaste, die Koosje van Gelder is, opgelicht. WEDSTRIJDEN OP DE KOLFBAAN HOOGKARSPEL. De Kolf- vereniging „Onderling Genoegen" te Hoogkarspel herdenkt 11 Nov. a.s. haar 30-jarig bestaan. Om dit feit niet onopgemerkt te laten passeren heeft zij een nationale wedstrijd in drie klas sen uitgeschreven, waarvoor flinke prijzen beschikbaar zijn gesteld. Wij geloven wel dat de belang stelling voor de kolfbaan in „Bantam" zeer groot zal zijn. Reeds gaven zich diverse per-' sonen op. De kolfbaan bevindt zich in prima staat, zodat dit zesde lustrum met een sportieve mooie wedstrijd gevierd zal kun nen worden. NEDERLANDS JEUGDELFTAL TEGEN BELGIË De K.C. van de K.N.V.B. heeft het Nederlands Jeugdelftal. dat Zondag 12 November te Ant werpen tegen het Belgisch Jeugd elftal uitkomt ,als volgt samen gesteld: Doel: De Rijk (MOC). Achter: Van der Hurk .JEind- hoven en van Mourik (Ajax). Midden: Klaassens (WV), Smeets (Juliana) en Feitman (AFC). Voor: Vermunt (RBC), van Beurden (BW), Bennaars (Dos- ko), P. van der Kuil (VSV) en Rijnvis (BMT). Reserves: Van der Lee (HFC), Utermark (BW), Rensen (PSV) en Louer (NOAD). TAS MET f25.000 VERLOREN? Een kantoorloper van de N.V. Wm. H. Muller en Co uit de Zeemanstraat haalde Zaterdag morgen een bedrag van f 25.000 bij een bank. De tas bond hij aan de zijkant van de bagagedra ger van zi.jn bromfiets. Onderweg constateerde hij of de tas er nog hing. Deze was nog aanwezig, maar bij de zaak gekomen, bleek de tas met inhoud te zijn ver dwenen. Men vermoedt, dat het handvat is gebroken. De tas is nog niet terecht. DE 25.000 ER UIT In de 511de Staatsloterij, vier de klasse, eerste Ijlst, is een prijs gevallen van f 25000.op no. 8931.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 3