Nieuw Truman behield de meerderheid in hel Amerikaanse congres Maar de Republikeinen wonnen tientallen zetels Abe: ,lk ga niet weg Rood China uitgenodigd door de Veiligheidsraad Onze economische positie dit jaar verslechterd Vernietigende luchtaanval door tachtig superforten Truman won, Abe blijft EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN NHD Eisenhower spoedig in Europa? Driejarige koning in Nepal Acheson treedt niet af Alarmerende geruchten zijn fantasie Adenauer steunt plan Europees leger v. Steelant r.-binnen, Voussure vervangen Honderden matrozen gaven hun bloed Tot deelneming aan besprekingen over het rapport van Mac Arthur Prof. Tinbergen verklaart: Vliegtuigwrak op Mont-Blanc bereikt Kroniek en Kritiek De conferentie van de „Grote Vier" Scheepsberichten Abonnementsprijs f4.65 per kwartaal, f 1.55 per mnd.. Inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Crediefbank HET FEIT Builen God is veilig. t nergens (V ondel s H VAN HEDEN Pagina i Donderdag 9 November 1950 4 46e Jaargang No. 12013 Kantoren: HOORN. Draafsïngel 59. teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 FORT WORTH Generaal Dwight Eisenhower heeft Woens dag op een persconferentie te Fort Worth in Texas verklaard, dat het hem toescheen dat hij spoedig in Europa zal zijn om- daar „een militaire plicht" te vervullen. Hij maakte duidelijk, dat hij verwachtte uitgenodigd te wor den als opperbevelhebber van de Westeuropese strijdkrachten en dat hij van plan was op deze uitnodiging in te gaan. ZULLEN CHINEZEN ZICH SPOEDIG TERUGTREKKEN? PARIJS Volgens een speci ale correspondentie in „Le Monde" heeft men in Ameri kaanse militaire kringen te Seoel goede redenen om aan te nemen, dat de Chinese commu nistische troepen uit Korea zul len worden teruggetrokken „zo dra de demontage van de eiec- trische centrales aan de Jaloe en het overbrengen ervan naar Mandsjoerije voltooid is". Maharadja Tribhoevan Bir Bi kram Sjah Def van Nepal is Dinsdag met zijn gezin en fami lie naar de ambassade van India te Katmandoe gevlucht voor het regime van minister-president Rana, dat hij gepoogd had tot 'n democratischer bewind over te halen. Rana heeft daarna het driejarige tweede zoontje van de kroonprins, Gianendra, uit het paleis doen ontvoeren, teneinde het tot koning te kunnen kronen. De nationalistische partij in Ne pal heeft al aangekondigd, dat zij deze kroning als onwettig zal beschouwen. VRIJE REISDEVIEZEN VOOR ZWITSERLAND Toeristen voor Zwitserland kunnen voortaan op dezelfde voet waarop dit tot dusverre reeds voor een aantal landen mogelijk was, vrije reisdeviezen voor Zwit serland aankopen, mits zij het reisdeviezen jaar-maximum van in totaal f 400 (voor kinderen f200) niet overschrijden. Voor reizen per auto kunnen oven eens Zwitserse francs worden opgenomen. Spoorretours naar Zwitserland kunnen hier te lande worden betaald met guldens. Met guldens kunnen geen vervoer- bewijzen meer worden gekocht voor vervoer per spoor in Zwit serland. NEW YORK (Reuter). Truman's democratische partij heeft bij de algemene verkiezingen in de Verenigde Staten op Dinsdag zowel in de Senaat als in het Huis van Afgevaardigden de meerderhied behouden over de republikeinen. De meerder heid in de Senaat was echter de kleinst mogelijke, namelijk 49 van de 96 zetels. Onder de 36 senatoren, die Dinsdag gekozen werden (waarvan vier wegens overlijden van vorige zetel bezetters) waren 18 democraten en evenveel republikeinen, hetgeen voor deze laatsten een winst van vijf zetels betekende. In het Huis van Afgevaardig den wonnen republikeinen 27 ze tels en verloren er een, de demo craten verloren 28 zetels (w.o. een aan de Onafhankelijke partij) en wonnen er 2 (w.o. een van de Amerikaanse arbeiderspartij). Volgens de laatste tussentelling zouden de democraten 232 en de republikeinen 199 zetels, in het Huis van Afgevaardigden bezet ten. Vier van Truman's „luitenants1 in de Senaat zijn verslagen en keren niet meer terug. Het zijn: senator Scott Lucas, leider der democratische meerderheid, de democratische fractieleider sena tor Francuis Meyes, senator El- bert Thomas, veteraan-voorzitter van de Commissie voor Arbeids zaken en voornaamste woordvoer der voor de belangen der vakver enigingen en senator Millard Ty- dings, voorzitter van de Commis sie voor de Strijdkrachten, die zijn zetel verloor na 24 jaar onaf gebroken senator te zijn geweest. Een nog grotere slag voor het politieke aanzien der democrati sche partij is het feit dat drie hunner voormannen door onbe kende republikeinse tegenstan- (Van onze correspondent) Voor de zoveelste maal is de Nederlandse voetbalwereld in be roering gebracht en weer speelt de naam van Abe Lenstra daarbij een rol. Van alle kanten wordt deze rustige Fries, bestormd met de vraag of het waar is, dat hü als prof naar Frankrijk gaat ver trekken. Abe heeft ons in een onderhoud verteld wat er alle maal is gebeurd en hii eindigde met de woorden: „Ik ga niet weg" Natuurlijk is er een oorzaak aan te wijzen voor al die verha len, waarmee het publiek wordt bezig gehouden. En die oorzaak is het bericht in het Parijse blad „Le Figaro", dat pertinent ver meldde dat Roubaix een contract met Abe Lenstra had afgesloten. Enige weken geleden kreeg Lenstra bezoek van enige heren uit Nimes, teneinde hem te pol sen over een contract. Ze wer den afgepoeierd. Vorige week, na afloop van de oefenwedstrijd van het Nederlands elftal probeerden enige Italianen een gesprek met Abe aan te knopen, maar dat ging niet zo vlot. Abe kent geen Ita liaans en de bezoekers gefin Ne derlands. De bedoelingen van de heren waren echter wel duidelijk. Een naam van een club werd niet genoemd ,en Abe „beet" niet. Maandagmiddag reed een bui tenlandse auto door Heerenveen. Een toevallige voorbijganger werd gevraagd naar de „Rue de Paral lel". Met enige moeite werd dat uitgelegd en zo arriveerde het gezelschap bij Abe Lenstra. Het bleken afgevaardigden van Rou baix te zijn. Wat de heren dan bij Abe wilden, behoeven we niet te vertellen, maar ook zij hadden geen succes. Toen men had ver nomen, dat Abe niet van plan was uit het Fries Haagje te ver trekken, vroegen ze of hij ook een speler met capaciteiten wist die wel zin had om naar Frank rijk te gaan. Abe bleef het ant woord schuldig, maar als gevolg van deze vraag ontstond een nieuw gerucht en wel dat Hofma met Abe mee zou gaan. Ook dat raadsel is opgelost en nu is het te hopen ,dat de praatjes uit de wereld zijn geholpen. ders werden verslagen. Slechts senator Meyes vond een bekende republikein, de 69-jarige gouver neur van Pennsylvanië James Duff, tegenover zich. De voormalige democratische minister van Buitenlandse Zaken James Byrnes is tot gouverneur van Zuid-Carolina gekozen. Byr nes is een uitgesproken tegen stander van Truman's „fair deal"- politiek. De republikeinse gouverneur van de staat New York, Thomas Dewey, had een kleine revanche voor de nederlaag, die hij in 1948 tegen Truman bij de presidents verkiezingen leed. Hij verwierf ongeveer 600.000 stemmen meer dan zijn democratische tegencan- didaat Walter Lynch. In Connecticut herwon senator Benton zijn zetel met slechts 944 stemmen meerderheid. Men ver moedt dat zijn republikeinse te genstander om hertelling zal ver zoeken. In Ohio versloeg de repu blikein Taft de democraat Joseph Ferguson, ondanks de felle actie die tegen hem was gevoerd door de beide Amerikaanse vakbonden, die hem de Taft-Hartly-wet nim mer zullen vergeven. WWW Manschappen van de Amerikaanse Marine, gekleed in de speciale uitrusting, die hen in staat stelt lange tijd onder water te vertoeven, zijn bezig de haven van Wonsan te zuiveren van de mijnen, die door de communistische troepen werden gelegd. Na volbrachte dagtaak brengen zij hun rubberboot op 't strand. PRINS BERNHARD TE STOCKHOLM IN HEVIGE SNEEUWSTORM STOCKHOLM. Prins Bern- hard is Woensdag te 15.45 uur met zijn eigen Dakota op het Stockholmse vliegveld Bromma aangekomen. Hij werd op het vliegveld begroet door prins Ber- til van Zweden en de Nederlandse gezant, jhr. mr. P. D. E. Teixeira de Mattos. De Prins landde op bekwame wijze in een hevige sneeuwstorm en verklaarde dat zijn reis „niet al te best" was geweest. „Er begon zich ijs op de vleu gels van mijn toestel af te zetten. Ik had last met de antenne en een of twee platen van de romp zaten los", aldus de Prins. Bij de opening van het debat Buitenlandse Zaken in de West- duitse Bondsdag heeft kanselier Adenauer verklaard, dat de Sov- jetrussische voorstellen voor her eniging v. Duitsland „geheel on aanvaardbaar" zijn. Het plan- Pléven voor een Europees leger, zo mogelijk met deelneming van Engeland", moest daarentegen een hoogst belangrijke bijdrage tot de eenheid en de verdediging van Europa worden genoemd. De internationale spanning eiste ech ter volgens hem een sneller be sluit dan op grond van het plan mogelijk zou zijn. Voorwaarde voor Duitslands deelneming is de gelijkwaardig heid met alle anderen aan het verdedigingsfront, dat zo sterk moet zijn, dat het Russische agressie onmogelijk maakt. De leider der oppositie, dr. Kurt Schumacher, zei dat de geest van het plan Pléven er niet een van verzoening is. Het ver baasde hem, dat de kanselier dat Élan een basis van bespreking ad genoemd. Zijn partij is die mening niet toegedaan. HET BELGISCH ELFTAL De Belgische keuze-commissie heeft als rechtsbinnen voor het elftal, dat Zondag 12 November tegen Nederland speelt, Van Steelant (St. Niklaas) aangewe zen. De geblesseerde linksback Voussure wordt vervangen door Brandt (Lierse S.K.). De Belgische ploeg ziet er dus als volgt uit: Doel: Meert (Anderlecht); achter: Vaillant (Anderlecht) en Brandt (Lierse S.K.); mid den: Van der Auwera (R.C. Me- chelen) Carré (F.C. Luik) en Mees (F.C. Antwerpen); voor: Lemberechts (F.C. Mechelen), Van Steelant (St. Niklaas), Mer- mans (Anderlecht), Anoul (F.C. Luik) en Sermon (Anderlecht). Reserves: Daenen (Tilleur F.C.), Valet (Anderlecht) en F. Chaves (Gantoise). „Asturias" ontscheepte eerder De „Asturias" kwam, in tegen stelling met de verwachting reeds fistermorgen om elf uur voor Jmuiden, waarna met de ont scheping gistermiddag om drie uur in Amsterdam werd begon nen. In antwoord op de verklaring van Harold Stassm, dat de uit slag van de verkiezingen beteken de, dat het Amerikaanse volk geen vertrouwen meer had in de Amerikaanse buitenlandse poli tiek en dat Acheson diende af te treden, heeft de laatste verklaard dat hij niet van plan is als minis ter van Buitenlandse Zaken te verdwijnen. Enige honderden matrozen lie ten zich gistermiddag in het Ma rine-opleidingskamp te Hilver sum bloed aftappen in het kader van de „bloedplasma-slag", die gedurende een drietal dagen in de radiostad wordt gevoerd. Een lange rij brancards diende als „operatié-gebied" De Hawaiianband van het kamp zorgde ervoor, dat de matrozen geen gelegenheid kregen tot sombere overpeinzingen. Na de behandeling genoten de donors onder het genot van een kop koffie en een cigaret van een welverdiende rust. GEEN DOODSTRAF MEER IN BELGIË BRUSSEL. De Belgische mi nister van Justitie Moyersoen heeft verklaard, dat hij de dood straf niet meer zal toepassen. Hij zeide, dat het thans te laat is om doodstraffen, die vijf jaar geleden werden uitgesproken, nog uit te voeren. Bovendien achtte hij uitvoering in strijd met de Belgische tradi tie. In totaal werden in België na de bevrijding 230 politieke delinquenten terechtgesteld. PRODUCTIE HELFT HOGER DAN IN 1938 Het algemeen productie-index cijfer (basis 1938 is 100) van de industrie van 143 in Augustus (25 Arbeidsdagen) tot 151 in Sep tember (23lA> arbeidsdag) geste gen. De gemiddelde dagproductie nam toe van 134 tot eveneens 151. In September van het vorig jaar was de algemene productie-index 133 en de gemiddelde dagproduc tie 130. Enige indexcijfers per bedrijfs tak: bouwmaterialen 129 (v.m. 132), rubber 369 (297), steenkool 94 (91), metaalwaren 188 (174), papier 139 (138), textiel 143 (135), openbare nutsbedrijven 179 (167). Een delegatie, bestaande uit Franse officieren heeft de frontlijn overschreden om met officieren van de Viet Minh troepen de uitwisseling van krijgsgevangenen te bespreken. De onder handelingen hadden tot resultaat, dat 17 krijgsgevangenen werden uitgewisseld. Tijdens de besprekingen: links en in het midden (met handen op de heupen en tropenhelmen op) communistische officieren, gekleed in Amerikaanse uniformen met Franse onderscheidingstekens. LAKE SUCCESS. De Veiligheidsraad besloot gisteren, verte genwoordigers van de Chinese communistische regering uit te nodigen, deel te nemen aan de besprekingen over MacArthurs beschuldigingen, dat troepen van communistisch China in de Koreaanse oorlog tussenbeide gekomen zijn. Het besluit werd genomen met acht tegen twee stemmen (Cuba en nationalis tisch China en één onthouding (Egypte). De Russische afgevaardigde Ja cab Malik verklaarde, dat Rus land er bezwaar tegen heeft dat het rapport van MacArthur in behandeling wordt genomen. De Amerikaan Warren Austin was van mening, dat aan de Chi nese communisten de verzekering gegeven diende te worden, dat de Koreaans-Mandsjoerijse grens door de strijdkrachten van de V.N. zou worden geëerbiedigd. Ook zou de Chinese communisten moeten worden gezegd, dat de V.N. zich bereid zouden stellen om aan de regeling van grens kwesties mede te werken. Daar tegenover stelde Austin, dat de Veiligheidsraad er tevens op dien de toe te zien, dat de autoriteiten „Wij zijn gevaarlijk dicht bij de spiraal van stijgende lonen en prijzen. Voor de positie van ons land is een laag prijsniveau evident; een matige prijsmarge is een groot nationaal belang. Wij zijn erkentelijk voor hetgeen de ondernemingen in deze al hebben gedaan, maar er zou misschien nog meer particulier initiatief kunnen worden ontplooid. Het zou niet ondienstig zijn, indien men bijv. weer zou komen tot de verkoop van goedkope artikelen (utility goods). Hoe meer particulier initiatief, hoe minder regeringsingrijpen noodzakelijk is. Nieuwe prijsstijgingen zouden een nieuwe loonronde vragen. Werktijdverlenging geeft in di verse gevallen niet altijd een op lossing en opvoering van de ar beidsproductiviteit zal in een streng gemechaniseerd bedrijf gemakkelijker gaan dan in een ander. Het leveren van goed kopere goederen en het langer werken zullen in tal van geval len nodig zijn, wil ons consump- tiepeil niet worden gedrukt". Aldus prof. dr. J. Tinbergen, directeur van het Centraal Plan bureau, gisteren te Arnhem op een bijeenkomst van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel. Prof. Tinbergen vergeleek de economische toestand van 1949 met die van de vorige jaren en constateerde een verbetering van de situatie in het afgelopen jaar. Het dekkingspercentage van de invoer was gekomen op het voor oorlogse niveau van 70 pet. Het tekort op de lopende posten van de betalingsbalans bedroeg 300 millioen (in '47 nog lVa milliard). Het volume van de export was lVa keer zo hoog als in 1948. Het economische beeld is ech ter in 1950 ongunstiger geworden. Wat de devaluatie betreft zei spr., dat de voorzegging van eco nomen, dat daardoor het tekort op de betalingsbalans in guldens zou toenemen, doch in dollars zou gelijk blijven, is bewaarheid ge worden. De liberalisatie heeft onze han delsbalans niet gunstig beïnvloed. Zij betrof immers ook een deel van de invoer uit België en Duits land. Zo is er bijv. voor 100 mil lioen gulden textiel uit België extra hier heen gekomen en voor een gelijk extra bedrag aan ma chines uit Duitsland. Er heeft een terugdrukken van de import quota plaats gehad. De paar hon derd millioen extra import kun nen we wel aftrekken van onze betalingsbalans, maar deze ziet er nog niet gunstig uit. Het tekort is 2 milliard; l'/a milliard staat er tegenover als diensten en dus blijft er nog V2 milliard over. Dit tekort zal stij gen. Het exportcijfer in de we reldhandel is thans gelijk aan dat van voor de Oorlog. Dit percen tage moet evenwel stijgen. De groeiende concurrentie zal er toe moeten leiden, dat onderbieding noodzakelijk zal zijn. De uitvoering van het defensie programma heeft een nadelige in vloed uitgeoefend op het alge mene economische beeld, waar door onze ruilvoet slechter is ge worden. De huidige impasse bij de Duitse handelsbeweging zal vol gens spr. van voorbijgaande aard zijn. Ongezonde elementen zoeke men er niet in. De Duitse econo mie was achter en zij heeft zich krachtig hersteld. Zij moet trou wens ook een krachtig element zijn en daarom faciliteiten genie ten. in Peking niet moesten denken, „dat hun gedrag door de V.N. door de vingers wordt gezien of dat de georganiseerde wereldge meenschap deze nauw verholen ivasie van Korea kan accepte ren". Austin verklaarde, dat de raad het Chinese communistische re giem moest verzoeken haar strijd krachten uit Korea terug te trek ken en zich te onthouden van verdere onrechtmatige steun aan de Noord-Koreaanse agressor. Volgens Austin was de punt van de speer in Korea, maar waren de handen die de schacht vast hielden in Mandsjoerije. Deze punt diende teruggetrokken te worden. Hij stelde, nadat de raad enige tijd gepauzeerd had, voor, vertegenwoordigers van commu nistisch China uit te nodigen om „verantwoording af te leggen van zijn actie in Noord-Korea". Een soortgelijk Russisch voor stel werd verworpen. CHAMONIX. Franse berggid sen hebben gisteren de plek bij de top van de Mont Blanc bereikt, waar Vrijdag de Constellation van de Indiase luchtvaartmaatschappij is neergestort. Het wrak ligt op 4670 meter hoogte, vlak onder de top. Met verrekijkers kon men de gidsen van Chamonix uit waarnemen. Zij meldden dat het onmogelijk is dat een van de inzittenden de ramp, die door een ontploffing moet zijn voorafgegaan, heeft overleefd. Toch vertild? (Sm.) Waar blijf je nu, vroeg men mij. Is de (politieke) hoofd redacteur van de „Volkskrant" ook „onverstandig" geweest, net als je beweerde van de hoofd redacteur van het „Vrije Volk", die betoogde, dat de Amster damse reenter zich „vertild" had aan het kort geding Molukken K.P.M.? De ster-redacteur van de „Volkskrant" beweerde giste renmorgen toch precies hetzelf de. Wel, ik heb het gelezen, maar het heeft mijn mening niet ver anderd. Die kwam immers i n hoofdzaak hierop neer, dat de bewuste zaak gelukkig heeft aangetoond, dat er in elk geval „nog rechters m Nederland zijn". Die voldoening zal prof. Romme wel delen. Hij is alleen van me ning, dat de rechter zich ten on rechte met deze zaak bemoeid heeft, èn dat hij een verkeerde beslissing heeft genomen. Dit laatste is natuurlijk een kwestie van smaak oftewel waardering. Hierover mag een politicus, ais ieder ander, schrijvend of spre kend, zijn mening zeggen, maar de uitspraak is aan de on partijdige, onafhankelijke rech ter. Zijn mening, dat de rech ter heeft gedwaald, of de Ne derlandse rechtspraak dat doet, en dat hij zich ten onrechte met deze zaak heeft ingelaten, ba seert prof. Romme echter niet op feiten, maar op veron derstellingen. Hij houdt ons allerlei ijselijkheden voor, die zouden kunnen gebeuren, wanneer „dit" zou zijn en „dat" het geval was. Maar het gaat hier om feiten en bovendien om een voorlopige uitspraak. Aan de mening van de professor, dat de Amsterdamse rechter ons staatkundig, nationaal en inter nationaal, op een allergevaar lijkste weg brengt, zijn we eigen lijk nog niet toe. Dat is pas het géval, als de uitspraak, (die in hoger beroep komt), onherroe pelijk is. Wanneer de Amster damse rechter dan ongelijk krijgt, zal de hogere instantie dit wel motiveren. Wij zijn daar bijzonder benieuwd naar, wetend dat ook deze „onafhankelijk en onpartijdig" zal oordelen. Was de rechter in eerste instantie fout, dan nog blijft het oude woord waar: „gelukkig dat er nog rechters zijn in Neder land"! PARIJS. De Franse regering is van mening, dat een bespre king van de „Grote Vier" niet tot de Duitse kwestie moet wor den beperkt, maar alle geschillen moet omvatten die de landen op het ogenblik gescheiden houden, zo heeft een woordvoerder van de regering verklaard. In een communiqué wordt ge zegd, dat Frankrijk in contact is getreden met Engeland en Ame rika inzake het Russische verzoek. Amarapoora, Djakarta-Rot terdam, 7 November 240 mijl O. Malta. Atlantis, Djakarta-Amster dam, ontscheping Vrijdag morgen 10 November te 8 uur in de Amsterdamse haven. Kota Inten. Djakarta-Rotter dam, 8 November te Suez. Waterman (rep.) Djakarta- Rotterdam, passeerde 8 No vember Minicoy. Zuiderkruis, Rotterdam-Pu- san, 7 November van Aden naar Singapore. Nelly (rep.) Djakarta-Rotter dam, 8 Nov. dwars Oporto. Woensdag zijn doelen in de tijde lijke Noord-Koreaanse hoofdstad Sinoeidjoe aangevallen door tach tig Amerikaanse vliegende reu- zenforten. De stad die ongeveer 100.000 inwoners telt werd voor 90 procent vernietigd. Waarne mers rapporteerden dat de stad een vuurzee was waaruit rook zuilen van kilometers hoogte op stegen. Enkele toestellen richtten hun aanvallen tegen twee in Si noeidjoe aanwezige spoorbruggen over de Jaloe, die de grensrivier met Mandsjoerije vormt. Zij wierpen een keten van bommen over de toegangen tot de bruggen waarna zij in Zuidooste lijke richting wegvlogen om ieder grensincident te vermijden. De superforten waren door jacht bommenwerpers voorafgegaan, die luchtdoelgeschut-opstellingen on der vuur namen. In totaal werden in de laatste 24 uur 650 aanval- vluchten boven Korea onderno men. O.m. werd een drie mijl lange colonne bestookt, die van Wonsan uit Noordwaarts trok. Landstrijdkrachten versterken re gelmatig de MacArthur-linie aan de Tsjangtsjon. Volgens luchtver- kenningen kruipen grote con- vooien als slangen over de be sneeuwde wegen uit Mandsjoerije naar de totnogtoe rustige front linies ten Noorden van de Tsjongtsjon. De troepen der V.N. zijn ver sterkt door de Amerikaanse derde divisie, waarvan de aanwezigheid aan het front thans is bekend ge maakt. Aan het gehele front wer den geringe plaatselijke vorde ringen gemaakt. Tot een grote slag kwam het niet. GROTEWOHL HERKOZEN BERLIJN. Het Oost-Duitse parlement heeft gisteren Otto Grotewohl herkozen als premier. Deze herverkiezing kwam na een formeel aftreden van de voor lopige regering. De nieuwe lijst van ministers zal 15 November worden bekend gemaakt.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1