Strijd in Deurne hard maar niet hopeloos Schutters in de Oranje-voorhoede zorgen misschien voor verrassing ilii mannenwerk Telkenjareworden 15 millioen slachtoffers concentratiekampen binnengevoerd Alleen een andere ideologie kan Rusland redden Schaaktournooi in Amsterdam De Christen-democraten en de Europese samenwerking Zondagmiddag België-Nederland (71) Zware taak van defensie tegen Belgische stormlinie outnaal Inderdaad: Er gaat niets boven pijp goede tabak! Verzetsbeweging in de Sovjet-Unie Vandaag begint: PAGINA 4 ZATERDAG I 1 NOVEMBER 1950 (Van onze sportredacteur) Naar veler gevoelen presenteert onze leeggeplunderde voetbalnatie Zondag op de grasmat van het Deurne-stadion in Antwerpen een elftal dat kennelijk het stempel draagt van: „we hebben ervan gemaakt wat er van te maken valt, wordt 't een nederlaag, dan kunnen wij het ook niet helpen". Het was ook niet leuk om enkele dagen voor de wedstrijd te moeten horen, dat wéér een man uit onze zorgen-barende voorhoede zich voor het beroepsvoetbal heeft laten overhalen. Dat Keesje Rijvers misschien wegens een blessure toch wel niet had kunnen spelen, doet er eigenlijk weinig toe. Het gaat maar om het idee, om de invloed die zulk een feit heeft op het moreel van de ploeg. Maar hoe het ook zij: Antwerpen gaat door en we staan voor de elfde ontmoeting met onze Zuiderburen na de bevrijding en voor de 71ste in onze voetbal-historie, een ontmoeting die steeds, ,en terecht, geldt als het-van-het op voetbal- gebied. Men kent het ongewisse van voorbeschouwingen en vooral voor de strijd tussen de rivalen aan de Noordzee is er niemand die over zodanige orakel-gaven beschikt, dat hij de uitslag voor elke ontmoeting met zekerheid zou kunnen voorspellen. Daarvoor speelt het element van de verrassing, vooral bij België-Nederland, een te grote rol. Zou die verrassing ook nu weer onverwachts uitvallen in het voordeel van Oranje? We zijn er om zo te zeggen na de bevrijding acht keer „doorgerold" met gelijke spelen of voor het merendeel nauwelijks verdiende overwinningen. Maar een jaar geleden, op 6 November 1949, keerde het getij: 10 voor de Belgen; dit voorjaar, op 16 April, werd de stroom sterker: 20 en zie daar nu maar eens tegenop te roeien! Wat we in deze moeilijke periode voor het driemanschap van de Keuze Commissie nu net nodig hadden was de 7-5 („overwinning" noemen som migen het) tegen Zwitserland. Dat gaf ons plotseling een in jectie van moed en vertrou wen in de capaciteiten, althans van onze voorhoede. Die kon dus wel gehandhaafd blijven en de middenlinie eveneens. Wat tegen het ene land kan, is tegen het andere niet on mogelijk, nietwaar? Slechts die 7 was het fatale cijfer, dat een schreeuwende aanklacht in hield tegen de achterhoede, alsof die alleen de schuld was dat het net achter de Neder landse keeper zevenmaal in beroering werd gebracht. Maar goed, met de opstelling van twee nieuwe backs zou de zaak aardig gered zijn en dus werden Huybregts en Mesman vervangen door de Jong en Mer- tens, twee spelers wier enige ver dienste het eigenlijk is, dat ze gelijkwaardig zijn aan het duo in Bazel, niet persé beter, want backs van het formaat als nu zijn opgesteld zijn er mis schien wel een dozijn in ons land.'' Jammer dat van der Sluis gebles seerd is, anders wisten we nog wel twee achterspelers, van der Sluis en Schijvenaar. PIET KRAAK ...qeen probleem, integendeel... De wedstrijd zal worden uitgezonden om 14.25 uur over Hilversum n, golflengte 298 meter. Reporter is AAD VAN LEEUWEN. MEERT VAILLANT BRANDT v. d. AUWERA CARRé MEES LEMBERECHTS v. STEELANT MERMANS ANOUL SERMON Scheidsrechtre: LUTZ (Zwitserland) CLAVAN SNOEK v. MELIS LENSTRA DE GRAAF STOFFELEN TERLOUW v. SCHIJNDEL MERTENS DE JONG KRAAK Reserves: België: Daenen, Valet, Chaves. Nederland: v. Raalte, Krijgh, Biesbrouck, v. d. Tuyn. De Jong is echter een speler, die, ondanks dat hij bijna dertig jaar is, de laatste tijd in ADO buitengewoon goed in vorm is en in het verleden bewezen heeft één grote factor te bezitten: be trouwbaarheid. De Willem Il-er Mertens is gekozen, waarschijn- lijn naar aanleiding van zijn proef tegen de Athenian League op 1 November j.l., ofschoon we hem toen toch geen daverende dingen hebben zien doen. Die hele wed strijd wordt trouwens maar dood gezwegen, want we zijn er geen cent wijzer van geworden. Van der Klink, Krijgh, Klaas- sens en van der Tuyn hadden hun aandeel in de 42 zege die daar behaald is, maar alles bij elkaar is het maar een slappe vertoning geworden, al heeft hij overigens de productiviteit van de voorhoede niet geheel gelogen straft. De jonge, donkere Eind- hovenaar Snoek heeft toch aan zijn invallen gedurende de laat- RINUS TERLOUW krijgt Mermans tegen zich ste helft van die wedstrijd zijn plaats tegen België te danken, nu Rijvers andere dingen aan zijn hoofd heeft. Debutanten in Deurne Zo zitten we met onze v6or- hoede met drie debutanten. Zij zullen voor het eerst het vuur in de hel van Deurne voelen schroei en. Zal van Melis, de aarzelende, die nog niet gewend is aan het internationale milieu, maar toch „MUIS" CLAVAN hollen of stilstaan? ook wel doelpuntjes in zijn schoe nen heeft, eindelijk de roep om Roosenburg doen verstommen? Kan Dick Snoek, de enthousias teling, maar de zeer individuele speler, ineens de snelle loop der gebeurtenissen verwerken, die hem nu plotseling op de plaats stelt, die men de ster Abe nad toebedeeld? De clubgenoot van van Melis bezit weliswaar een goede techniek en wist ook in de wedstrijd van Allerheiligen op het laatste moment toch nog een maal het net achter doelman Bennett te treffen. Van de Graaf zouden wij hetzelfde willen zeg gen als van van Melis. De Lim burger heeft zijn opstelling zeker verdiend, maar wat er ontbreekt is net dat „tikje meer", die vir tuositeit, die toch altijd meer ont zag inboezemt dan hard zwoe gen. Deurne zal hem de kans geven om zijn plaats in 't Oranje team voor één of meer seizoenen te verzekeren. Belangrijk begin Als het moreel van deze drie debutanten in het begin van de wedstrijd misschien direct al aan scherven slaat tegen de ijzeren kracht van de Belgen, dan is het wellicht met de onzen gedaan en komt op de schouders van Abe en Clavan de zware taak om een niet-al-te-grote nederlaag uit het vuur te slepen. Met snel en ver rassend spel moet er echter toch wel wat te bereiken zijn tegen een Belgische defensie, die ook niet geheel zonder zorgen is tot stand gekomen. De middenlinie met Stoffelen en van Schijndel is vrij safe en in de achterhoede is Rinus Ter louw als stopper vooral tegen België zeer geducht. En aan heb ben we nog altijd het veilige ge voel, dat onze doelmond met Piet Kraak geen enkel probleem be hoeft op te leveren. Integendeel. Belgen wijzigden En dan de Belgen. Het is bij onze Zuiderburen ook niet van een leien dakje gegaan. Het ge lijke spel tegen de Fransen op dezelfde dag als waarop wij onze „voorlopigen" in het veld brach ten tegen de Engelse amateurs, is de oorzaak geweest dat er aan de Rode Duivels ook nog het een en ander gedokterd is. De voor hoede stortte in de tweede helft wel zo erbarmelijk in elkaar, dat op korte termijn daarvoor een oplossing gevonden moest wor den. Anoul is naar voren geroe pen. Ervaren spelers als de Hert en Rik Coppens kunnen op de tribune gaan zitten en Chaves mag zich gereed houden om even tueel in te vallen. Met Anoul zijn van Steelant en Sermon nu op gesteld in het aanvalsquintet. Dit wijzigen van de voorhoede is dunkt ons geen teken van kracht en in dat opzicht zouden de kan sen wel gelijk staan, als België niet te putten had uit een arse naal van spelers dat minstens nog eens zo groot is als het onze. We zullen vooral ons hart moe ten vasthouden voor het trio Lemberechts, Mermans en Anoul. Zij behoren tot de beste spelers die op het qgenblik op Europese velden aam^jzig zijn. Tussen hen zullen ook van Steelant en de veelbelovende Sermon zeker tot goede prestaties worden opge voerd. De Rode Duivels hebben boven dien in hun middenlinie een front waarin het aan soliditeit niet ont breekt. Integendeel. Vooral Carré was tegen Frankrijk in zijn aller beste vorm, was een grote steun voor de backs en heeft er een handje van de vijandelijke mid denvoor volkomen onschadelijk te maken. Als onze voorhoede tot doel man Meert weet door te dringen, dan heeft zij zeker meer kans van slagen dan de Belgen tegen Kraak, want de Anderlecht-goa- lie heeft schijnbaar zijn beste tijd gehad. Of. Ja, of het moet anders lopen, met de Belgen of met 't Oranje team. En dan komen we nog eens terug op het element van de ver rassing. Zouden we toch nog een kans hebben? Heel Nederland zit in spanning en hoopt het beste ervan, al weten we nog zo goed dat de Belgen eigenlijk toch we* sterker zijn ARTISTIEK gaf Mijnheer van Doesburg te kennen. ..Om voor wiskunde belangstelling op te wekken valt niet mee en de jongens kunnen wel eens lastig zijn. Maar als ik tijdens de lessen van een pijp geurige tabak geniet, gaat het lesgeven gemakkelijker en kan ik beter tegen een grapje." VRIJHEID voor de afzonderlijke Sovjet-republieken, voor de na de tweede wereldoorlog gevormde communistische satel- liet-staten alsmede vrijheid voor ieder individu, is het doel en de reden van bestaan van de zeer uitgebreide en goed ge organiseerde verzetsbewegingen in de Sovjet-Unie en in de andere communistisch geregeerde landen. Wat Elmar Hilp betekent voor het fanatieke verzet in de Baltische staten, betekent Stepan Bandera voor de Oekraïne en de Ataman hetman of hoofdman) der Kozakken voor het gebied tussen Wolga, Oeral en Don. JOOP STOFFELEN prima aanvoerder (Van onze Schaakmedewerking) In het monumentale gebouw van de effectenbeurs te Amster dam zal Mercurius, de god van de koophandel een maandlang iedere avond gastvrijheid aan bieden aan zijn bekoorlijke me debewoonster van de Olympus, Caissa, de godin van de 64 vel den. De offerbereidheid van de bijna 17.000 leden van de Ko ninklijke Nederlandse Schaak bond, het noeste werken van het organiserend comité en de deelneming van onze landskam pioen Dr. M. Euwe, zorgden er voor, dat dit tournooi tot stand kwam. Bi,jna 50.000 gulden moesten bijeen gebracht worden om de réis-, verblijf- en startgelden en prijzen te bekostigen. De bezieling van ons nationale schaakleven is te danken' aan onze voortvarende schaak-am bassadeur Dr. M. Euwe. Zijn offervaardigheid is spreekwoor delijk; toch staat men wellicht vreemd te kijken als men ver neemt, dat Reschewski als start- geld f6700.ontvangt. Najdorf f3800 en onze kampioen zegge en schrijven geen sou. En het is dan ook niet alleen chauvinisme, als men hoopt, dat Dr. Euwe in deze schaakloterij de hoofdprijs zal trekken. Doch hij heeft zeer geduchte concurrenten. In de eerste plaats de Amerikaanse kampi oen Samuel Reschewski en ze ker ook de Argentijnse voor vechter en blind-matador Miguel Na.idorf. Vervolgens zijn ook de Yoego-Slaaf Gligoric en de Zweed Stahlberg zeker niet voor de poes. En in het verdere ge zelschap zijn bekende schaak figuren Rossolimo en Dr. Tarta- kower uit Frankrijk, Herman Pilnik uit Argentinië, Pirc en Dr. Trifomovic uit het land van Tito, de beide Tsjechen Pach- mann en Kotthauer, de Italiaan Szabados, de Engelsman Golom- bek en de bekende Belg O'Kelly. De andere Nederlandse deel nemers Donner, Kramer, v. d. Berg en van Scheltinga zullen het in dit illustre gezelschap hard te verduren krijgen. De burgemeester van Amster dam mr. Arn. J. d'Ailly heeft Vrijdagavond met een geestige toespraak waarin de historie en de waarde van het spel waren dooreengeweven het internatio naal schaaktournooi officiëel ge opend. Talrijke genodigden had den zich in een der zalen van het Stedelijk Museum verza meld en met uitzondering van de Tsjech Foltys, die pas Zater dag komt, waren alle deelne mers aanwezig. De loting vond op een originele wijze plaats. Er waren twintig exemplaren van het boekwerk, door dr. M. Euwe samengesteld en handelend over het wereldkampioenschap, neer gelegd. Elke deelnemer mocht een exemplaar uit handen van de burgemeester ontvangen. In het boekwerk was een nummer aangebracht, corresponderend op het nummer, dat voor de lo ting van het tournooi zou gel den. Als resultaat van deze loting voor de eerste ronde, welke he denavond wordt gespeeld, moet, voor wat de Nederlandse deel nemers betreft, Kramer tegen O'Kelly (Belg.) dr. Euwe tegen Pirc (Zuid Slav.), van der Berg tegen Trifunovic (Zuid Slav.) en van Scheltinga tegen Donner spelen. In de boekhandel van Stockiun te Den Haag is tot en met 18 No vember een tentoonstelling van kinderboeken te bezichtigen. Men treft op deze door het land reizen de expositie 'een keurcollectie jeugdlectuur aan. Op 20 November zal Cor Ruijs in de Kon. Schouwburg te Den Haag, na de voorstelling van „De Familie Gregory" een comedie in drie bedrijven van de Engelse auteur W. Browne en geregisseerd door Cor Ruijs zelf, gehuldigd wor den in verband met zijn veertig jarig toneeljubileum. Erevoorzitter van het Haagse huldigingscomité is Burg. Mr. F.M.A. Schokking. Dit jaar zal Cor Ruijs in niet minder dan veertien plaatsen worden ge huldigd en in Januari 1951 zal de jubileumtournee nog worden voort gezet. Er is sprake van, dat hij met dit stuk enige opvoeringen in Lon den zal geven en dat een Londens toneelgezelschap het zelfde stuk op de Nederlandse planken komt opvoeren. Het instrumentaal sextet „Alma Musica", bestaande uit Gusta en Everard van Royen, Haakon Stotijn, Paul Godwin, Jo- han van Helden en Carel van Leeu wen Boonkamp gaat 20 November een tournee maken door Engeland. O.a. te Londen worden vier con certen gegeven. Verder zullen con certen worden gegeven voor de Anglo—Netherlands Society, voor de Holland Festival Society en voor het Third Programme van de BBC. De Bredase toneelregisseur Johan Spoorenberg, die vooral be kendheid heeft gekregen als regis seur van het Oisterwijkse Open luchttheater zal op 16 November veertig jaar aan het toneel zijn. Zijn jubileum zal samenvallen met de opvoering te Breda van de Operette „Federike", die door de Jubilaris wordt geregisseerd. De 'door de Haarlemse kunst schilder Antoon Molkenboer in de Scheveningse St. Antonius Abt kerk aan te brengen decoraties zijn deze week gereed gekomen. Reeds in 1925 werd achter het hoofdaltaar een schildering aange bracht ter herdenking aan een ge bedsverhoring, gedurende een epi demie in deze parochie. In dat Jaar werden eveneens daar rondomheen glas in lood ramen aangebracht met bloemmotieven die de twaalf christelijke deugden symboliseren. De thans gereed gekomen deco ratie van de triomphboog bevat beelden uit het leven van St. An tonius Abt. De studies en mozaik- fragmenten van deze voorstellingen werden in 1927 te Parijs en in 1928 te Rome geëxposeerd. Niet met twee kinderen op de fiets Volgens de nieuwe Verkeerswet die onlangs in het staatsblad is afgekondigd en die vermoedelijk 1 Januari a.s. in werking zal tre den, mag de bestuurder van een rijwiel ten hoogste één persoon meevoeren. Dat zal dan voortaan ook een volwassene mogen zijn. Het zal echter straks niet meer zijn toegestaan, dat een volwas sene twee kinderen op zijn fiets meeneemt, een kind voorop en een achterop. PRINS BERNHARD WEER THUIS K. H. Prins Bernhard Z. is Vrijdagmiddag om kwart over twee per vliegtuig weer in Ne derland teruggekeerd, na in Stockholm de begrafenis te heb ben bijgewoond van koning Gus- taaf. Verzetsbeweging reeds eeuwen oud De verzetsbeweging in de Sov jet-Unie dateert van veel vroeger dan de communistische overheer sing der Sovjet-republieken. Zij stamt nog uit de tijden van Iwan de Verschrikkelijke en Peter I, de grote bevorderaars van het Russische imperialisme. „Het bolsjewisme", zo zegt de bekende Russische filosoof Nico- laj Berdjajev, „is slechts de derde vorm van het Russische imperia lisme. Het bolsjewisme heeft alle agressieve ideeën van de Russi sche geschiedenis in zich opge hoopt. Bolsjewisme omvat zowel panslavisme als stalinisme". Toen de Russische revolutie van na de eerste wereldporlog afliep, verwelkomden de 'staten van het vroegere Tsarenrijk de zegevierende revolutionnairen. Maar spoedig kwamen zij tot de ontdekking, dat de leiders der revolutie niet van zins waren aan wie dan ook vrijheid of onafhan kelijkheid te verlenen. Integen deel, zij maakten handig gebruik van het woord communisme om de landen in het Westen een rad voor de ogen te draaien en de Russische volken ®te doen geloven, dat de revolutie betekende: „alles voor allen!" Niets was echter meer bezijden de waarheid. De U.S.S.R. is imperialistischer, wreder, onmenselijker, onver schilliger voor het lijden van millioenen mensen en machtiger wat betreft de wereldverovering dan welk Tsaristisch rijk ook was. Het kon niet anders of 't wrede geweld van Moskou moest het sluimerende verzetsleven weer tot volle activiteit roepen. Het ideaal van vrijheid, dat zo nabij leek na de revolutie, verdween verder dan ooit uit de gezichts kring der Russische landen, maar nimmer is het begerenswaardiger en meer waard geweest om voor te strijden dan nu onder het bolsjewistische juk. Anti-bolsjewistisch bloc van naties Dertig jaar lang strijden nu reeds de anti-communistische ondergrondse verzetsbewegingen in Armenië, Azerbeidsjan, Wit- Rusland, Estland, Letland, Li- tauen, Georgië, de Kaukasus, de Oekraïne, in het land der Tar taren, in Turkestan en sedert de laatste Russische veroveringen ook in Albanië, Bulgarije, Honga rije, Roemenië, Tsjecho-Slowakije, Polen, het bezette gedeelte van Finland en Oost-Duitsland. Een groot deel van deze ver zetsgroepen in genoemde landen ontmoeten elkaar in het A.B.N., het anti-bolsjewistische bloc van naties. Dit A.B.N. hebben de ver zetsbewegingen van 13 verschil lende naties in November 1943 in de bossen van de Oekraïne gesticht teneinde de buitenwacht op de hoogte te houden van de strijd, zowel in Europese als in Aziatische gebieden. Het A.B.N. helpt hun hét doel van het verzet te bereiken onafhankelijkheid, teneinde daardoor tevens het Russische imperialisme te breken. Het A.B.N. is het contactpunt tussen het verzet in de commu nistische landen en de vrije demo cratische landen. De noodzakelijkheid van de idee Reeds verscheidene malen heb ben de verzetsleiders een beroep gedaan op de democratische lan den, niet alleen om Rusland en zijn satelliet-staten economisch te boycotten, maar ook en vooral om één groot ideologisch front op te bouwen, omdat, zo zeggen zij met de grootste nadruk, de communistische ideologie slechts door een. andere ideologie kan worden vernietigd. Zij halen daarbij de Katholieke Kerk als voorbeeld aan, die onoverwinne lijk is, omdat zij de idee bezit, de idee haar door haar Stichter medegegeven. De wereld zal niét gered kun nen worden door de atoombom, maar wel door het geloof, door een nieuw beleven daarvan, door de geest van nationale solidari teit, sociaal evenwicht en recht vaardigheid. Slechts omdat de ondergrondse strijders achter het IJzeren Gor dijn bezeten zijn door het geloof in hun idee, kunnen zij hun strijd voortzetten, al worden hun slachtoffers niet bij honderden, maar bij duizenden geteld. De harde werkelijkheid in de Sovjet-Unie is echter, dat hon derdduizenden mannen en ook vrouwen leven in de uitgestrekte bossen, waar zij ondergronds het communisme met de wapenen in de hand bestrijden. De strijd gaat hard tegen hard; millioenen slachtoffers zijn reeds gevallen. Gehele volkeren worden door de Sovjets ter dood gebracht of nog erger gedeporteerd naar de Sibe rische concentratiekampen om daardoor het verzet te breken. In 1941 bijvoorbeeld werd de autonome Wolga-republiek geli quideerd. Tienduizenden werden neergeschoten, terwijl de onge veer 400.000 overblijvenden wer- deq. gedeporteerd naar Altar in Siberië. De Noord-Kaukasische Repu bliek werd in 1943 geliquideerd en 149.000 Kaukasiërs werden op transport gesteld naar Siberië. In hetzelfde jaar werd de ge hele bevolking van de Kalmuk- ken-republiek naar Jakutsk ge transporteerd; 100.000 kwamen er bij om. De mannen van de Republiek Chechen-Ingusj werden gedepor teerd naar Kazakstan; de vrou wen en kinderen zijn verdwenen en nooit heeft men meer iets van hen gehoord. In 1944 werd de Krim het vol gende slachtoffer. 200.000 Tarta ren marcheerden op weg naar Siberië. Ongeveer een millioen Tartaren verdween spoorloos. De Baltische landen worden nu ontvolkt met gemiddeld 3000 per sonen per maand. In de Oekraïne vielen reeds millioenen voor de kogels der Sovjets. Nog eens mil lioenen vonden een nog ergere dood in Siberië. In weinige jaren tijds is de bevolking der Oekraïne van 45 millioen tot 40 millioen teruggelopen. Doch al deze terreur, al deze gevangenen in de kampen of ge vangenissen, wier aantal zelfs geschat wordt op twintig millioen, al deze massa-deportaties en ge dwongen volksverhuizingen kun nen het verzet niet onderdruk ken. Wat ook geprobeerd wordt, welke tegen-acties de Sovjets ook ondernemen, het verzet gaat door. Al gaan ieder jaar 15 millioen gevangenen de poorten der con centratiekampen binnen, in vele landen blijft de geest gelukkig ongebroken; de strijdlust wordt feller, omdat overgave dood be tekent en slechts door strijd de idealen van vrijheid van volk en van individu kunnen worden ver wezenlijkt Op 4 November 1950 heeft te Parijs vergaderd het Uitvoerend Comité van de „Nouveiles Equipes Internationales", de organisatie van Europese Christen Democraten. Op deze bijeenkomst waren verte genwoordigers aanwezig van de volgende landen: België, Frankrijk, Groot Britannië, Italië, Luxem burg, Nederland, Zwitserland en Baskië en van de landen achter het IJzeren Gordijn: Bulgarije, Honga rije. Litauen, Polen, Roemenië en Tsjecho-Slowakije. De volgende motie werd aange nomen: Het Uitvoerend Comité van de N.E.I. verlangt, dat de Eu ropese vergadering van Straats burg in de loop van haar komende zitting alles in het werk zal stel len om een plan van actie aan te nemen, dat de instelling kan be werkstelligen van een Europese politieke autoriteit, voorzien van beperkte functies, maar van reële bevoegdheden. Het uitvoerend comité is van mening, dat de werking van de internationale instellingen onvol doende is naarmate er geen supra nationale politieke verantwoorde lijkheid bestaat, d.w.z. zolang als het optreden van één ]and tegen het algemeen Europees belang zal kunnen ingaan. Het verlangt de stichting van 'n Europese supra-nationale instel ling in de economische, militaire en sociale sectoren, voorzover het Europees welzijn dit eist; het uitvoerend comité is van mening, dat de stichting van elke supra-nationale Europese instel ling een overeenkomstige politieke verantwoordelijkheid inhoudt voor een bevoegde Europese vergade ring; het verlangt, dat de principes, aanbevolen in het plan-Schuman, op korte termijn worden aangeno men, het gelooft, dat deze formule voor Europese samenwerking zou kunnen worden uitgestrekt tot en aangepast aan andere sectoren; het Uitvoerend Comité van de N.E.I. geeft toe, dat de overdracht van bevoegdheden, welke de Sta ten aan de Europese politieke au toriteit zullen toestaan, slechts ge leidelijk kan geschieden, sector voor sector, maar het doet een be roep op de edelmoedige samen werking van allen om het werk van de Europese eenmaking te be spoedigen. Het stamhoofd van Bikom in Kameroen (Oost-Afrika), die van poygamie beschuldigd wordt, ontving bezoek van enige waar nemers van de Verenigde Naties, die deze aanklacht moesten onderzoeken.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 4