ezen is levensverrijking Van een Belg die bang was Pleidooi voor het goede boek Schola Publico vertoont de film Monsieur Vincent Een goede opvoering van Het Voetlicht" ALKMAAR EN OMSTREKEN Ouderavond K. J, B, St. Dominicus Kleedkamer voor de sport royaal gebaar van bouwpatroons mutatie; Rechtbank Alkmaar onderscheidingen tweede dansavond NBJB NIEUWS uit de Beemster Dodelijk ongeval bij Schermerhorn ALKMAAR De 71-jarige wielrijder, de heer H- G. Roos uit Stompetoren, is Dinsdagmid dag om kwart voor drie op het kruispunt Noordervaart-Oterle- kerweg, waar hij op de fiets reed, door een trailer van de fa. Hobbel uit Uitgeest aangereden en gedood. De oorzaak van het ongeval is onbekend. De chauf feur van de trailer, de heer Veenstra, treft geen schuld. De politie heeft het stoffelijk over schot van de heer Roos, die vrpeger notarisklerk is geweest en die thans als belastingconsu lent werkzaam was, vrijgegeven, PAGINA 2 WOENSDAG 15 NOVEMBER 1950 ALKMAAR. in het Victory-hotel werd Dinsdagavond de rweede bijeenkomst in dit seizoen gehouden van de R. K. Vrouwenbeweging, afdeling Alkmaar, welke onder leiding stond van de presidente, Mevrouw Paleari-van Nieuwkuyk. In haar openingswoord, waarin een speciaal welkom aan pater Veegen CssR, de directeur van het Retraitefonds te Bergen en Mevrouw Boudens-van Heel, de spreekster van de avond, toonde de voorzitster zich verheugd over de massale opkomst. Medegedeeld werd, dat door gebrek aan belangstelling de naaicursus geen doorgang zal vuiden, terwijl er voor de kook cursus nog een dertigtal dames genoteerd kunnen worden. Dan zal getracht worden de cursus te splitsen in een middag- en een avondcursus. Pater Veegen, die met enkele woorden de a.s. recollectie-dag die voor de leden in Bergen zal worden gehouden. inleidde, weeg op het belang van het zich van tijd tot tijd bezinnen op geestelijke waarden en plichten tegenover God en de maatschap- Pij. Alle actie in dit leven moet nu eenmaal gevoed worden door een zekere contemplatie waar voor juist in de retraite gelegen heid is. Het boek in huis De woorden van Mevrouw Boudens van Heel over de plaats van het goede beek in het gezin waren ons, die over dit onderwerp hij gelegenheid van de Boekenweek 1949 het nodige hebben geschreven, eigenlijk geheel uit het hart genomen. Na het werk van de juist overleden journalist - schrijver Wim Snitker te hebben geme moreerd. vertelde de spreekster, op een vlotte en gemoedelijke wijze, hoe zii. uit eigen erva ring de waarde van het boek in het gezin had leren kennen. Hei boek heeft nu eenmaal een aparte plaats en aan de meesten zit een herinnering. De invloed van een boek kan groot zijn, vele hewegingen en acties zijn uiteindelijk gah een boek te danken geweest en vele boeken hebben iets nieuws gepropa geerd. Toch is er in de afgelo pen jaren nog teveel actie ge voerd tegen het verkeerde boek waar juist de propaganda voor het goede boek vaak iets te wensen overliet, Het goede hoek moet thuis ge propageerd worden. De kinderen moeten in de huiselijke kring belangstelling leren opbrengen voor hetgeen ze op school leren En nift alleen de kinderen, ook de huisvrouw zelf mag zich niet de gelegenheid laten ontgaan, van tijd tot tijd eens een goed boek ter hand te nemen. Daar voor mag gerust een post in het huisboudhoekje begroot worden! Voorlezen en vertellen, het gijn twee belangrijke hulpmiddelen ALKMAAR- De aula van 't Lijceum bleek-haast te klein, om alle ouders en belangstellende ge nodigden te bevatten op de ouder avond, welke door de leiding van de 'Katholieke Jeugdbeweging was ge organiseerd. De zaal was vol van het rumoerig gelawaai, dat. enkele horden welpen ip staat zijn voort te brengen, zodat het een verademing was, togp de aalmpezier, de W-B, Pater Mareelis O.P. qp het ppjium verscheen, om de avond te openen. Hij wees op de betekenis van de jeugdbeweging, waarip de jeugd een voorbereiding krijgt voor het later leyen; hij vroeg de medewerking dej ouders, pqk voor de geestelijke vorming via de congregaties en rieP candidaten op voor de verantwoor delijke functie vap jeugdleidster of jeugdleider. afdelingscommissie, de heer Jos. Oartmeyer, noemde enkele eijfers, waaruit bleek, dat de uitgaven voor ong. 50 pet. daar de eantributies gedekt worden, zodat hij gen be roep op de ouders deed voor de ver sterking van de financiële positie. Een bont programma werd hierna afgedraaid. De film over de opening van het H.K. in het vqorjsar van 1949, opgenomen dpor dr, Junger- hgns en door hem thang vertoond, genoot een spannende belangstelling. nP verschillende horden en troepen gavep staaltjes vap hun prestaties, waarbij vooral Troep ÏII piet de kfUrigverzoFgde zwaarddans sueees oogstte. Na de pauze was het de drumband, die met een drietal mar sen veel succes oogstte. Met een eenvoudige Mariahulde werd de avond wel wat laat beglpten. GESLAAGDE FEESTAVOND VAN „PACIVOLO" ALKMAAR Se ffandeisschooi- vereniging „Papivelo" heeft in 't Gulden Vlies haar jaarlijkse feest avond gehouden, die door voorzit ter H.W. Hofmeester plezierig reeht- op-de-man-af werd geopend. Het feestprogramma bestond uit muziek entoneel. Cor Kramer-Qljjnis nam de klassieke pianomuziek voor zijn rekening en de heren gehutz en Kick brachten moderne nummers. Leerlingen van de perste klas voerden op verdienstelijke wijze f>. W. Franse'g toneelstukje „Het Examen" op. Een elftal andere Pa- civolisten bracht een vrolijk deteg- tive-spei tgn tepgie. Het was het spé] „Vopr de derde maal" van F.' J. Dorrenboom. Er is prettig toneel gespeeld en plezierig gemusiceerd, Enkele Alkmaarse firma's hadden gezorgd voor de toneelaankleding, die 4§n opk prijzenswaardig wag, Er waren ook een paar vondsten van de grimeur, die o.i. Biet on vermeld mogen blijven. De naam van de grimeur hebben wij in het programma eehter niet gevonden. Aan de Jeraren, onder wier leidjng het genoeglijke programma verwe zenlijkt is, de heren Smit en Kos telijk, werd aap het sjot van de avond een boek aangeboden. Een gezelljg bal, waarbij het huisorkest van de Alkmaarse Jazz Society zijn medewerking verleende, hield de zeey talrijke aanwezigen daar na nog Jarige tijd geanimeerd bij een. Parivolo'a feestavond was v/éer, volkomen geslaagd. bij de opvoeding en zeker niet de minst prettige, laten wij deze niet in het gezin verloren laten gaan en zorgen, dat de geest van gemak, die kenmerkend is voor onze tijd. vooral op geeste lijk gebied, geen invloed OP onze gezinnen heeft. Met een korte bespreking van het boek voor de jeugd besloot Mevrouw Boudens van Heel haar interessant en met aan dacht gevolgd betoog. De Fg, Jan Kuhne, Verdron- kenoprd alhier, zorgde voor een paar mcroie stands met boeken, speciaal bij het betoog van de spreekster passende terwij! een der leden, in de geest van de avond handelende, een boek ter verloting beschikbaar stelde, Met een kort dankwoord Ver klaarde de voorzitster de avond tegen half elf voor gesloten, SCHAAKCLUB D.O.S. ALKMAAR. De voortgezette wedstrijden voor de wintercompeti tie luiden: A. Burgert C. Mazereeuw 10 J, SlikkerJ. Boekei Ch-1 P. Appel0. Nijman Q1 P. ObdamW. Speets 01 A. LigthartWillems 01 De Boer—J. Nijman QX F. JongkindJ. Ligthart 01 A. Burgert—R. Pranger 1—0 F. JongkindP. Obdam Q-—1 p, van HoyenF, Appel 0—1 j. SlikkerA. Nijman Q---1 3. Kooijdg 8oeP 1—0 J. NijmanWillems 0—1 J. BoekeiR. van Wezop 01 Een opmerkelijk geval doet zich in deze wedstrijden voor, n.i. dat de zwartspeiers U punt. behaalden te genover dë witspelers maar 3. Voor de f.b.c.-patiënten ALKMAAR. De klaverj as- clubs „In 't Klein" en ,,'t Kla vertje" organiseren een klaver- jastournooi in het Wapen van Heemskerk. De totale baten wor den besteed om de t.b.c,-patiën ten van de lighallen en Zweedse barakken met Kerstmis een wel kome verrassing aan te bieden. Inschrijvingen dagelijks a 50 cent per persoon bii het bestuur De wedstrijd is op 22 December, 's avonds 8 uur. ALKMAAR Zaterdag is het weer een grote dag voor de ka tholieke sportbewegipg in onze stad. Dan wordt er n,i, op bet oude Boys-terrejn, dat momen teel bespeeld wordt door de handbalclub A.O.G. en sinds eni ge tijd ook door de nieuwe hoe-, keyplub, een kleedkamer in ge bruik genomen. Reeds geruime tijd bestond er behoefte aan een kleedgelegenheid, doch d§ beide jonge clubs bleken nog niet fi nancieel sterk genoeg, epn der gelijk kleedlokaal, al was het dan ook nog zo besohei<Jcn van opzet,' te kunnen bekostigen. Daarom mag de geste van de Alkmaarse katholieke houwpa- troons, die een fraaie ruime kleedgelegenheid van 7 bij 5" M, hebben geschonken, wel een zeer royale worden genoemd- Een be wijs, dat het wel en wee van 4e jeugdzorg en speciaal de sport onze stadgenoten zeer ter harte aat. Rector J, van den Hoek zal iet gebouw, dat dezer dagen klaar is gekomen, inzegenen, waarna het direot jn gebruik wordt genomen want vooral de hockeyclub, waarvoor naar wij vernemen de naam „R. K. Ter riers" is gekozen, heeft er bij baar geregelde tramingsmidda- ;en. Zaterdag van 2—4 uur, be- iqefte aan. ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: De dijk is dicht, 14 jr.; Cinema Americain: Vulca- no, 18 jaar. Victoria Theater: Gevaar lijke leeftijd, 18 jaar. Voorstellingen: hedenavond 8 uur. APOTHEKEN: Nachtdienst: Apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. TAXI'S: H. Jong, Lindenlaan 180, tel. 3628. Retraite-dag Vrouwenbeweging ALJCMAAR Het vertrek van de deelneemsters aan' de Recellectiedag in het Retraite huis te Bergen, die op Zondag 19 November a.s. wordt gehou den, :is vastgesteld op 's mor gens half tien. Vertrek van de bus op de Nieuwiandersingel. Terug uit Bergen om zes uur. Het bestuur Kajotters-nieuws ALKMAAR - Hedenavond ver meldt; het programma het optre den Van de zangclub. Verder ver tellen een tweetal jonge knapen hun belevenissen van de studie dagen in Vijverduin. Precies half negen wordt geopend. Burgerlijke Stand ALKMAAR, - Geboren: Hen drik, z. van A. Eling en J. van der Muelen. Gehuwd: Albertus Nuii en Ger trudes Kieft, Johannes Sloot hoofd en Johanna Wester, Al bertus S. Bos en Catharine A, J. Leek. Overleden; Jan Helderman, oud 62 jaar, wednr. van M, Ploeger; Elisabeth A. Veen, oud 83 jaar, gehuwd met H. J, Besteman. ALKMAAR. In de vergade ring van de Algemene Neder landse Invaiidenhond afd. Alk maar en Omstreken, werd in de vacature, ontstaan door het be danken van de heer Joh, Blank, tot Secretaris gekozen de heer J, Schoen, Kennemergtraatweg 32, alhier. 1/ ALKMAAR De fi|m „Monsieur Vincent", die in de taal van de film een monument sticht voor dc heldhaftige naastenliefde, waarvan het leven van St. Vineentius a Pau lo is vervuld geweest, is een film van het Franse volk. De gewone man in Frankrijk heeft de totstand koming van deze rolprent financi eel mogelijk gemaakt. toen de grote ondernemingen het niet aan durfden, een film over een heiligen leven te lanceren. De film Monsieur Vincent heeft echter alle verwachtingen be schaamd, Niet alleen filmisch is zij geslaagd, zij is bovendien een kas succes geworden. De helden der liefde zijn graag geziene figuren op het witte dook; zou een held van de bovennatuurlijke liefde daar een uitzondering op maken? De ervaring heeft bewezen van niet. Het epos der naastenliefde, dat het leven van Vincent de Paul is geweest, is boeiend genoeg om tallozen naar de bioscopen te trek ken waar het in de verantwoorde filmtaai van Maurice Cloche wordt verteld, De Franse filmkunst heeft met deze film een prestatie gele verd, die in meer dan één opzicht lofwaardig is. Op het filmfestival te Venetië werd de film dan ook Burgerlijke Sfand BERGEN Geboren; Hendrik A, zv W A, van den Bosch en A. Admiraal; Taco O. M. zv T. Sies- wenda en M. AG. H. HnVtkamp; Wilhelmus N, zv J. P. Koper en W, Stuifbergen; Mattheus J. zv M. J. Hoogeboom en Mors; Johannes J, M- zv J, H. Lejjen en A. de Boer, Getrouwd: Gerardus H. Mar tin en Cornelia C. van de Kamer te Alkmaar; Martinus P. Koop man en Maria E. Verboom: Pe trus J. Groot en Grietje Hnog- vorsf; Bouke D. Wijsma en Cor nelia Quist; Gerard A. Blok en Cato A. Twgnhofel. ALKMAAR. De Alkmaarse Toneelgroep ,,'t Voetlicht" opende gisteravond het seizoen met een opvoering van het niet-ongeestige toncelstpk „Als de klok waar schuwt" van R. en (3, H. Feenstra. tipookgesciiiedeiiissen zjjn altijd welkome tkema's voor 'n toneel stuk, vooral als er nog een paar geheimzinnige moorden gepleegd worden, waarvan eerst op hpf laat ste moment het geheim onthnld wordt. Zo'n spookgeschiedenis speelt zich af pp 'n kasteeltje, waar een gepensionneerde zeekapitein zijn laatste dagen in rust hoopt te slij ten. Hij wil een visvijver pp zijn landgoed aanleggen, hetgeen voor een als dokter vermomd misdadiger aanleidingis bom" .«poppij Op z'n dak te sturen. Een griezelig' oud mannetje, dat zó zonderling doet, dat men hem als bondgenoot van het spook, zelfs als de onbekende moordenaar gaat verdenken, komt ook, zijn eerste dagen al vergallen. Maar..,, de ware dader wordt ont maskerd, dank zij de verloren ge waande zoon van de vorige kasteel heer. die nog kans giet de dochter van de kapitein aan de haak te slaan. Het stuk vereist een viotte ver toning en die heeft ,,'t Voetlicht", niet uitzondering van enkele hape- ringetjes op detailpunten, ervan gegeven. W. Pieterse spepide een rondborstige zee.kapitein-in-ruste, die npg over de nodige vitaliteit beschikt; hij zette zijn rol uitste kend in de verf, H. Narold-Bas als zijn vfquw was een wat zwakke tegenpartij. J. MolenaarVan zette een originele freule op de planken, doch speelde, teveel het is altijd te veel op de zaal. De andere damesrollén, van N. SmitGelder Sis de dochter en A, Pietera—gehut ais het meisje werden met enkele feilen wegens gebrek aan roivast- heid verdienstelijk gespeeld. B. Verhagen als dokter v. Gendt speelde te gechargeerd en was niet volkomen verstaanbaar. De beste vertolking kreeg de rol van de mysterieuze Sinne, die bij Jan Dogger in uitstekende handen Erg gemakzuchtig was G- v. d- H. ujt Beverwijk, die pp avond van 8 Juli bij de ingang van het kampeerterrein te Bak- kum een motorrijwiel had weg genomen en hét, na het ge bruikt te hebben, maar ergens langs de weg had gedeponeerd. De ?aak was al eerder behan deld bij de Alkmaarse Recht bank en de officier van Justitie vroeg, gezien 's mensen antece denten, een jaar. Uitspraak: 28 November a.s. EEN BANGE BELG Vogr de Alkmaarse Arrondis sementsrechtbank stond Dinsdag middag de Belg Leon N. uit St- Nicolaas bij Antwerpen terecht, omdat hij onlangs van een rij- wielverhuurder 'n z.g.. bromfiets had gehuurd en nipt had terug gebracht. Hij was 'met dat rij wiel, toebehorende aan N. uit Wïfringen, naar België getuft, had veel te hard gereden en heeft toen onder Breda pech ge kregen. De motor wgs pl. ver brand. Tijdens een lift, genoten in een pejgigchg vrachtwagen met arbeiders, heeft de Belg, die bang was voor narigheid met de verhuurder, de bromfiets voer f 70,van de hand gedaan. Hij heeft later, thuis gekomen zijndë de heer N. wel 'n brief geschre ven en hem aangeboden, de schade je betalen, maai' daar is natuurlijk nooit iets van geko men. In Nederland heeft de bange Belg al een keer 'n straf uitgezeten en in België al twee keer. De officier van Justitie Mr. J. C, N- Mgisehke, achtte de ep- lossifig van de Belg niet juist en eischte 8 maanden gevange nisstraf met aftrek. Mr. Buiskool uit Hoqrn bepleitte verminde ring van straf, FORMULIEREN PERIKELEN Voor de derde maal stond het echtpaar A. M. en C. M.-S. uit Uitgeest terecht voor de Alk maarse Arrondissementsrecht bank, wegens het 'invullen van formulieren voor de wederop bouw. Het was vooral de vrouw op wie de verdenking viel, een valse handtekening te hebben fezet op aanvraagformulieren, en tweede deskundige, de Leid- se hoogiegraar Dr. Bottscher, gaf als zijp overtuiging, dat verdaeh- wa§; t°t in de puntjes verzorgd, De bootsman Loike werd door J- Molenaar met de nodige souplesse gespeeld. A. Naroid Jr. tenslotte speelde egn sympathieke versteke ling, Het décor was met zorg samen gesteld. Er was veel applaus en na af Joop werd de regisseur, Jan Huy- gen, in verband met zijn 25-jarige loopbaan bij het amateurtoneel ge huldigd, zowgl door 't Voetlicht, als doqr enkele andere verenigingen, waarvgn bij regisseur is; ook zijn echtgenote werd met bloemen be dacht- te de handtekening gezet zou hebben. Verdachte zelf k'pn zich weinig berinneren, al was ze niet zo pertinent meer in haar ver klaringen als tijdens de beide vorige zittingen. De officier van Justitie, die er eindelijk 'n eind aan wilde zien gemaakt, eiste 3 maanden hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. Mr, C. Bmal, de verdediger, meende, dat alleen de aannemer verantwoordelijk was vopr even tuele onjuiste opgaven; bedoelde formulieren waren slechts aan vragen en. niet als bewijsstuk bedoeld, goals ook deej? een ge tuige uit de bouwwereld werd beaamd. Burgerlijke Stand SCHOORL Geboren: Jikke, d. v, P J, Qrij en W. Wagen: Franciscus M„ zoon van M. Ta=- mis en 0- Appelmap. Getrouwd: J. J. Ivangh en M. Smit; J, Sevenhuijsen en A. C. T. Miedema; W. J, van den Berg en A. M. Dignum. Overleden: P. Borst, oud 78 jr„ 1.1 Waal, eud 87 jr„wed. van J. Mink. BERGEN Voor hpt uniform- dragend personeel dat rgsp. 25 en 40 jaar in «ienst ig hij het staatsbedrijf der PTT, wordt een onderscheidingsteken uitgereikt dat zal wprdep genoemd 'n zil veren en gouden jubileumster. Zij zullen zodra ze zijp aan gekomen warden Uitgereikt en op de mouw van ieder kleding stuk worden gedragen, De gou den Jubileurnster zai wprden uitgereikt aan de besteller voor man F. Kops, terwijl de volgen de perggnen de zilveren ster zul len' ontvangen: Th. Leering, G. Roozendaal, J, Ivangh, C. Dek ker. SERVICE BERGEN -- Ten gerieve van de vroage reizigers, die met 'de tram van kwart voor zeven ver trekken, voor de arbeiders aan de hoogovens, en de bestellers vap de PTT, die al vroeg uitruk ken, wordt de straatverlichting des morgens om kwart over zes wederom aangestoken, en gaat om ongeveer acht uur weer uit. In dit verband gaan de lantaarns des avonds een uur eerder u'R, zodat het, stroomverbruik het zelfde blijft. Burgerlijke Stand SINT PANCRAS Geboren: Willem zv P. Roov en A. Uiling; Gehuwd: A. Glas 27 jaar, te Langadijk en G. de Waai 21 jr. alhier. Ondertrouwd: A. Glas 27 j., te Langedijk en G. d. Waal 21 j. ajh, J. M. Go-vaerts 22 jaar, te Lange dijk en J. ten Wolde 22 jaar alh.; A. J. van Wiilegen 24 jaar, te Kapelle en M. Vos 23 jaar alhier Overleden: M. v. d. Berg, 85 j.; G. Nieuwland, 6 dagen; G. Brug man, echtgen. van K. Steeman, 76 jaar; J. Kloosterboer 76 jaar. Vertrokken! G. KUjn en gezin nagr Koedijk; P^-W- Groen naar Ede; A. J. Witte met gezin naar Frankrijk; G. de Waal, echtgen. van A. Glas naar Langedijk; H. van Truijen n. Alkmaar; F. ten Wolde naar Dordrecht; T. Pran ger, wed. van H. Blankman naar Suriname; H. Blom naar Lange dijk (Oudkarspel). Ingekomen: G. Bakker (Wed. Dróóg) van Barsingerhorn naar geneden weg 66; J, Kerkmeer en gezin v. Koedijk naar Bepeden- wes 4; G. Meyer van Akersloot naar B-epedenw. 123; G v. Twuy- ver v. Amersfoort n. Kerkelaan 188a; M. Bosch v. Beemster n. Bo- venweg 204; J, de Vries y. Leeu warden naar Noordainae 140. BIïLQO Gezien de buiten gewoon geslaagde dansavond van Zondag 29 Öct. j.l., heeft het be stuur van de NKJB, afd. Heiloo, gemeend, vgor de advent nog 'n Kath. dansavond te moeten or ganiseren. A. s. Zondag om acht uur precies gaan de deuren van ons huis aan de Stationsweg weer wagenwijd open vopr alle danslustjge jongens en meisjes van Heiloo en omstreken. The Ragtime Boys uit Alkmaar ver lenen hun muzikale medewer king. De entree is lgag- De le den van de NKJB krijgen redue- tie, Het aantal kaarten is be perkt. bekroond, terwijl de hoofdrolspe er, Pierre Fresnay, die, naast een keur van uitstekende Franse film acteurs, de rol van de heilige op waardige en beheerste wijze speelt, werd aangewezen als de beste filmspeler. Deze film. die overal volle zalen trekt en die voor een ieder, vooraj voor iedere katholiek, van groot belang is, komt over eon paar dagen in Alkmaar. Schola Publica gaat de film Vrijdagavond in 't Gulden Vlies vertonen. Ka tholiek Olkmaar grijpe de kans, dit epos van de liefde te gaan zien, BEGRAFENIS-VERENIGING „MOMENTO MORI" EGMOND AAN ZEE Onder voorzitterschap van de hr. Rood- hart had een openbare vergade ring plaats van de begrafenis- vereniging Memento-Mori, Deze pas-opgerichte vereniging telt nu reeds 1200 leden. De voorzitter heette de talrijke aanwezigen welkom, in hen bijzonder dg bei de spreker^ van deze avond, de heren van der Laan en Vinke, resp. van de Provinciale en lan delijke Bond, De heer van der Laan betoogde dat de begrafenis verenigingen de vroegere buren- plicht hebben overgenomen. Deze verenigingen zorgen voor de pië- teit-volle begrafenis en verze keren de leden een keurige uit voering. Een moeilijkheid ont stond, wanneer de leden naar 'n andere gemeente verhuisden. Al- vooruitbetaalde premies dreig den dan te vervallen. Vijf dor pen besloten bij verhuizing el- kaars leden over te nemen. Deze 5-dorpen-bond werd langzamer hand de Provinciale Bond, waar bij weldra en 40-tal plaatselijke verenigingen zich aansloten. Door middel van die provinciale federaties wil men komen tot 'n landelijke organisatie. De bepr Vinke, onderstreepte de woorden van de heer van der Laan. De voorzitter deelde ver volgens mede, (Jat reeds was be sloten i°t de Landelijke Bond toe te treden. Ng de pauze werd na enige discussie het reglement vastgesteld, Vervolgens deelde de voorzitter mede, 'dat geen ac- coorcj is bereikt met de reeds bestaande dragersvereniging. Er hebben zich reeds elf dragers ge meld voqr de nieuwe vereniging, Na enige discussie werd beslo ten, niet weer in overleg te tre» den met de oude dragers. Uitslag bridge-drive „De igmonden" EG-MCNID AAN ZEE A-klasse 1 HuihertsBaltus 50; 2 de Goe deHopman 50; 3 Hopman Ruiter 38,5; 4 Nieuwenhuizen- Cremer 46,5; 5 Gebr. van der Mo len 45; 6 Kareis—Koper 37; Rozingde Raadt 35,5; 8 Bas- Dekker 23,5. B-klasse: 1 Hartgnink—Dekker 51,5; 2 Bcholten^-Leijen 47,5; 3 Fam. Honing 45; 4 Heddesvan Pel 44,5; 5 HopmanVerver 43. 6 AdmiraalModder 40; 7 Kareis Klaij 35,5; 8 Dames Dekker 29 C-kl'asse: 1 Dames Buttervan Twigt 29,5 2 Mej. Nieuwenhui- zen—Bosman 28,5"; 3 Tervoo'rti Groot 26; 4 TervoortWalta 23. 5 JonkerGroen 22; 6 Apeldoorn Liefting 21. St. Deus Dedit EGMOND AAN DE HOEP Vrijdag 17 November a.s. vindt in de zaal van Jac. den Houdijker de algemene jaarvergadering van de ieden van de landarbeiders- bond „St, Deps Dedit" plaats. Aanvang 19.30 uur. Ook zij, die nog geen lid zijn, worden die avond verwacht. De vergadering wordt bijge woond door één der hoofdbe stuurders- Bedankt als raadsljd SCHOORL. Pe heer C. Duin Wz„ lid van de Schoorlse ge-, meenteraad voor de CPN, heeft voor dit lidmaatschap om „geer bijzondere redenen" bedankt, Zijn opvolger op de candidaten- lijst is de neer C. P. Kéijzer. „Hpog bezoek" SCHOORL Er is danig ge lachen bij de opvoering van het kluchtspel „Hoog bezoek" dat ten tonele werd gebracht door de NKJB on vrouwelijke JB. Komische verwikkelingen, waarvan 't stuk als doorweven is, wekken wel steeds de lachlust op, doch hier was dit wel eens hinderlijk waardoor vee] van het gesproke ne verloren gmg. Toch mag deze uitvoering, die een stampvolle zaal trok, wel geslaagd beten. Behalve enkele reeds „gerouti neerde spelers, kwamen ook weer een paar debutanten voor het voetlicht, die zich zeer ver dienstelijk van bun taak kweten, Het is niet doenlijk de spelers afzc iderlijk te vermelden; alle medewerkenden hebben hun best gedaan, zelfs zij, die sieehts twee weken voorbereiding hebben ge had. Daarom zuilen wij enkele haperingen over het hoefd zien; wij willen besluiten met 't stop woord van die stupide politie agent: het is „zogezaat" eén ple zierige avond geworden, En daar gmg het om, V.V.V,-vergadering SCHOORL -= De vw „Noord- Kennemerlandl" zal aanstaande Donderdagavond een algemene ledenvergadering houden in het lohaai ven de hegr B, A. Dorre, Behalve de gewone agenda punten komt ook een verkiezing van bestuursleden aan de orde. In het thang zitting hebbende bestuur i§ bat katholieke dcci der leden niet vertegenwoordigd, wat wel zjjn porzaak vindt in 't feit, dat bijna geen enkele katho liek op de vergaderingen van de VVV yersehijnt. Tech" wil 't ons voorkomen, dat het zÜn nut ban hebben, wanneer een der be stuursfuncties door een katho liek wordt vervuld. Er is een va cature ontstaan door hét overlij den van de heer J. van Wijk, zq- dat men bij verkiezing van een nieuw bestuurslid niemand hoeft te passeren of tegen het hoofd ie stoten. Als de katholieke le den van de VW Donderdag geen verstek laten gaan, zal men gemakkelijk het gewenste resul taat kunnen bereiken. Weer pseudo-vogelpest in de Zaan In Oostzaan is bij een particu lier in het Noordeinde weer pseu do-vogelpest uitgebroken. Circa 100 kippen, zijn Dinsdagmiddag naar het destructorbedrijf te Purmerend vervoerd en vernie tigd. De omliggende pluimvee- bedrijven zijn uit voorzorg ver dacht verklaard. STRIJD IN TIBET NIET GESTAAKT? Dementi van Indiase radio De officiële radio van India „All India radio", heeft gister middag om half vijf een tegen spraak omgeroepen van het be richt dat de strijd tussen Tibet en China zou zijn gestaakt. Ra dio India ontkent dat een woord voerder van de Indiase regering iets dergelijks zou hebben ge zegd. In officiële kringen te New- delhi hecht men geen geloof aan de bewering dat Chinese troepen Lhasa zouden zijn binnengerukt. De regering te Newdelhi heeft nu haar vertegenwoordiger te Lhasa verzocht 'n onderzoek in te stel len, A De Fransen verlaten twee posten in Indo-China SAIGON, 14 Nov. (Reuter -- Een Franse woordvoerder heeft medegedeeld, dat de Franse troepen in Naord-West-Indo- Chiria, ten' Zuiden van de Rode Rivier, de stellingen Binhloe en Phangto hebben verlaten. NIEUWE BRITSE TROEPEN VOOR KOREA TOKIO, 14 Nov. (Reuter) 1500 man Britse infanterie zijn vandaag per troepenschip voor Poesan aangekomen, Zij zullen vermoedelijk morgen aan land gaan, St. Maarten ZUID SCHERMER Door de Buurtvereniging Zuid Schermer waren wederom prijzen uitgeloofd voor de fraaiste St. Maarten-Iieh- ten. Uitslag: 1: Piet Pronk; 2 Jacob Serrarens; 3 Willie van Baar; 4 Ben Kaandorp; 5 Leni Groot 6 Tini Swart. Werkstukken „Faney-Fair" BURGERBRUG De werkstuk ken welke voor de a.s. Fancy- Fair van de IJsclub gemaakt zijn zullen Woensdag 15 November afgehaald worden. GEMEENTE GRAFT GAAT DRIE WONINGEN BOUWEN GRAFT, in een op Maandag avond gehouden openbare raads vergadering, welke slechts tien minuten duwde, na een bespreking in comité van 1 uur, ging de Raad apooord met het voorstel van B en W„ om over te gaan tot aan koop van ong. 500 M2 grond, t.b.v het bouwen van drie woningen. De woningen zullen worden gebouwd te West-Graftdijk, nabij en op grond van de dames, Mesphaert. De aan- koopsprijs van de grond bedraagt f 2.— per M2, Het ligt in de be- dqeling de drie nieuw te bouwen woningen te bouwen onder een dak. Behouden thuiskomst WAARLAND Op St. Maar- ten's avond kwam wederom een onzer jongens, die in't Verre Oosten hun dienstplicht vervul den, behouden thuis, Zaterdag 11 Nov, j.l. arriveerde Gerrit Bleaker Jaoz, Evenals bij de vorige gerepatrieerden werd Gerrit met muziek en toespra ken verwelkomd. Ook Wil roe pen hem een hartelijk welkom toe en feliciteren hem en zijn ouders van harte met deze be houden thuiskomst. Nu nog twee en dan zijn al onze jongens terug. BEEMSTER Op 22 Novem ber a.S- viert de Directeur van het R.K. Zangkoor van de Paro chie van St. Jan de Doper te Beemster. de heer Jn. Mooij, als zodanig zijn veertig jarig jubi leum, Op cultureel gebied wa§ de heer Mooij in het parochie leven steeds een der vooraan staanden; jarenlang is hii voor zitter en regisseur van de To- neelver. St. Paulus geweest. Hij was de oprichter van de Gem- Zangyer. „Magmficat ook aan deze vereniging besteed: de de beer Mooij vele uren; hij bad zij li hart er aan verpand, doch om gezondheidsredenen moó'st hij zijn werkzaamheden voor dez^ vereniging aan een ander overlaten, Hij leeft vopr muziek en zang en opk nu nog laat bii voor bet R-K- Zangl<\or geen enkele repetitieavond voprbii gaan, De parochianen Van Beemster zullen deze dag voor hem zpjeer niét in stilte laten voorbijgaan. Bovendien het Zangkoof viert op de twee en twintigste een dubbele fèest- dag. Op die dag is hef namelijk 35 jaar geleden, dat de heer C. Timmer zièh aap het Koor ver bond- De heer P. Roet, gropnten- handplaar te Beemster heeft de aannemersfirma D. Braat en P Oqtes opdracht gegeven tot het bouwen van een woon- en win kelpand aan de Jisperweg. Burgerlijke Stand BIEMSTER (proberen: Jo hanna Anna Maria d. v. M. Greuter en E. A. van Baarsen; Alida Cornelia d. v. P. Garms en H. C. Henning; Nicolaas Gjer- orand Gerardus z. v. S. Visser en J, •HoQgenwerff; Cetharina Margarptha Theresia d. v, C- A. Ridder en C. C. Wester, Ondertrouwd: Henk Sprok- kreeff, 24 j. te Amsterdam en Maria Geertruida Oïdeman 20 j. De heer S. Vroom, Beem ster, die enige tijd verbonden was aan de Nederlandse Come- die vervult thans een rol in het Stuk „Leer om Leer" van Shakespeare, een stuk, dat in de afgelopen maanden veel publiek trok. De Landelijke Rijvereni- ging De Beemsterruiters beeft een feestavond georganiseerd, waaraan zullen medewerken Kees Stet van Ierswoud en Mevr. A. de Moor en haar en semble. De avond is bepaald op Zondag 7 Januari 1951. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond. OPNIEUW REGEN Vanavond weinig, maar later ge leidelijk toenemende bewolking met vooral morgen opnieuw re gen. Matige tot krachtige naar zuidelijke richtingen krimpende wind, morgen echter tijdelijk ma tige wind uit uiteenlopende rich tingen. Weinig verandering In temperatuur. (Adv.) Woonhuis door brand verwoest WESTZAAN. Een felle brand heaft gisteravond in korte tijd' een uit hout opgetrokken woon huis te Weetzaan vrijwel geheel in de as gelegd. Omwonenden konden een deel van het huis raad in veiligheid brengen, Een aangrenzende woning en 'n aehter de woning gelegen loods waarin n houtbewerkingsbednjf is gevestigd, werden pit voorzorg ontruimd, doch liepen geen scha de op. VORMINCSWEEKEND VAN DE K.A.I. Men deelt ons mede, dat het Vormingsweekend van de K.A.B. voor Noordhallands Noorder kwartier nipt zoals Zaterdag j.l. te Amsterdam werd bekend gemaakt op 25 en 28 Decem ber, maar op 24 en 25 November a.s. te Bergen wordt gehouden. UITSPRAKEN MEERVOUDIG KAMER A. v. d. B., Egmond Binnen, aanrjiding, eis; vrijspraak, von nis vrijspraak. A. B., zedendelict, 6 maanden met aftrek en voorwaardelijke ter beschikkingstelling. L. v. d. L„ Wieringermeer, aanrijding, vonnis f 50 of 25 d. Th. B., Medemblik, aanrijding met dodelijke afloop, eis f 300.- of 50 dagen; vonnis 1 maand voorw. en f 100.- of 50 dagen. E. v, L„ AlkmaRr, aanrijding, vonnis: vrijspraak. MARKT PURMEREND Door het slechte weer van de laatste dagen kwamen er wei wat teveel vette koeien aan de markt, waarvan het grootste ge deelte niet tot de eerste klasse behoorde en dus maar mpeilijk te verkopen waren. De begte dieren bleven echter wel prijs houdend. Met de pinken dito: vrij veel aanvoer en de beste dieren goed te pjaatsen. Op de verse markt was de keuze niet gropt. Tech bleef de handel er kalm. Hetzelfde geldt ook voor de geldekoeien, Op de nuchtere kalveren- markt was het aanbod vrij be hoorlijk; en ondanks de kalme verkoop lagen de prijzen boog- Vettp kalveren waren er heel weinig. Een der beste dieren bracht f360,— pp. Op de wol veemarkt was hét aanbod heel wat minder en de handel was met vlot, maar toch konden zo wel van de gchappn als van de lammeren de prijzen goed ge handhaafd blijven. Hef verlpop van de varkensmarkt was min der gunstig, De prijs van fl.80 die voor de zware vette varkens werd ingezet, zakte al spoedig een paar eenten en de lichtere soorten kwamen tenslotte bene den de f 1.7Q terecht. De vette zeugen gingen het vlugst van de hand, de prijzen lagen hier tussen de fl.70 en de f 1,74, Bij het openen van de markt zag het er naar pit, dat de handel jn biggen stug zou zijn, doch door do min of meer geringe aanvoer viel hot nogal mee en de prijzen van de vorige week konden be hoorlijk gehandhaafd blijven. Met de fokzeugen ging het be paald heel stroef, Qp de paar denmarkt, waar vele slacht- paarden waren, was de handel al heel stug. De handel op de konijnenmarkt was eveneens stug.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2