Forward, steeds aanvallend, totaal aan banden gelegd Het I.V.A.-tournooi bracht spannende finales KEES DE RUYTER D.A.W. won het eerstg deel van kringzwemcompetitie Volendam bleef met moeite Alcmaria de baas (3—2) Wereldrecord 3 maal 100 meter wisselslag estafette verbeterd Reprise van 't vorig seizoen Mereveld in Sinterklaasstemming Felle strijd en goede tijden Doelman (en doel) in gevaar D.T.S. maakte tactische fout 5.3 seconden boven Hongaars record Engelse league Hoornse spelers in goede vorm Thuisclub schoot vier maal raak Ruim ƒ6000.- boete geëist Biljart-tour,nooi Leeuwarden ten einde ongeslagen Nederlands kampioen Gemiddelde 49.12 recordverbetering MAANDAG 4 DECEMBER 1950 PAGINA '5 Toen Forward 't vorig seizoen een goede kans op de eretitel had, werd deze goede kans in Haarlem door Terrasvogels tot een kleine teruggebracht en naar later zou blijken teniet gedaan. Opnieuw is Forward in de running en opnieuw is het Terrasvogels dat haar de voet dwars zet, of..... zou ook ieder ander elftal uit de Forward-afdeling het gisteren van de zwart- witten hebben gewonnen? Inmiddels zitten onze zwart-witte vrienden vrij ongezellig in de lift, want deze gaat dit keer naar omlaag. Wat te zeggen van deze moeting. 't Is er een ont- gewqest waarin de een tweemaal drie kwartier in de aanval is geweest en de andere in de weinige perio den dat ze in de aanval waren dat deden waartoe de anderen niet in staat waren, nl. doelpun ten maken. En nu kunnen we ofts inden ken dat een verdediging zodanig klopt dat er geen speld is tussen te steken doch hier was het an ders, want hoewel de gasten in derdaad uitstekend verdedigden, kwamen er voor Forward, spe ciaal in de perioden dat het spel goed over de vleugels werd ge houden, tal van uitstekende kan sen. Ja, er waren er bij, die zo voor het intrappen waren, doch tot wanhoop van al wat Forward heet, zo onoordeelkundig werden behandeld, dat ze allen verloren gingen op één na die de scheids rechter verknoeide. Aanvankelijk namen de gasten het initiatief en wisten uit een van haar aanvallen met een on houdbaar, via de paal ingeschoten bal, de leiding te nemen. Van dat moment af was het woord aan Forward. Bijna direct daarop gaf van de Pol uitstekend voor en het was Schouten die inschoot (11). Hierna zagen we de thuisclub de ene na de andere kans ver knoeien. Telkens weer golfden de Forward-aanvallen op het Ter- rasvogelsdoel aan, doch alle scho ten gingen naast of over. Zelden moest de Haarlemse doelman voor een behoorlijk schot in actie komen. Zelfs -toen Eeken alleen voor hem kwam te staan was die zo goed de bal over het doel te jagen in plaats van er in. Pepernotenpriis 2200 m.: 1. O Bonni, 2. Omar Spencer, 3. Nar cis G. Winnend 32.60, pl. 3.70, 1.80, 4.80, koppel 13.40, cov. 5.70. Taai-taai-prijs 2600 m.: 1. Lie- neke, 2. Moquette d. 1. Marie B, 3. Merel S; w. 23.60, pl. 7.40, 4.40, 8.70, k. 20.70, cov. 14.10. Schimmelprijs 1620 m.: 1. Nar- ciso 2, 2. Majoor Scott B, 3. Lex Gregor; w. 3.90, pl. 2.20, 3.30, 1.90, k. 81.10, cov. 13.80. Id. 2e serie: 1. Max v. Bon- gershof, 2. Markies, 3. Nanco M., w. 3.20, pl. 1.70, 2.60, 3.10, k. 30.30, cov. 8.40. Id. finale: 1. Narciso 2, 2. Nan co M, 3. Max v. Bongershof; w. 4.80, pl. 2.30, 2.50, 1.90, k. 34.40, cov. 8.-. Definitief w. 19, pl. 4.60, 3.60, 2.10. Zwartepietprijs 2260 m.: 1. Leo Axkit, 2. Jaap Eden, 3. Louise d. 1. Marie B; w. 1.50, pl. 1.10, 1.10, k. 10.70, cov. 4.40. St. Nicolaasprijs 2260 m.: 1. Junoschka 2. Gratie Hanover, 3. Intrepid; w. 3.40, pl. 2.20, 2.20, k. 4.80, cov. 3.90. Surpriseprijs 2100 m.: 1. Nel son, 2. Norbert M, 3. Narciso G, w. 4.80, pl. 2.20, 2.20, k. 10.80, cov. 10.80. Totale omzet f 47.406.50. HOCKEY B-TEAM WON Op Klein Zwitserland te Den Haag won het Nederlandse hoc key B-elftal in een vrij matige wedstrijd met 41 van het Rhine Army Team, nadat de rust reeds met een 20 voorsprong was in gegaan. Het Nederlandse team was vrijwel de gehele wedstrijd over alle linies sterker en indien de voorhoede het spel niet te kort had gehouden, was de overwinning zeker nog groter geweest. NEDERLANDSE BOKSERS NAAR ZWEDEN Een aantal Nederlandse ama teurboksers zal van 8 tot 21 De cember een tournee maken door Zweden. Het zijn: vedergewicht: Heinkens (Gro ningen) bantamgewicht: H. van der Zee; lichtgewicht: Angel; wel- tergewicht: Linneman; midden gewicht: Hagenaar; halfzwaar- gewicht: Pastor, allen uit Am sterdam. En zo vergingen de kansen tot dat van der Pol weer eens de bal keurig voorzette en Hart vallend inkopte. Tot ieders verbazing werd dit doelpunt geannuleerd wegens buitenspel van de toege schoten Hart. Kort hierop moest Loos vervan gen worden. Jammer want de rechtsback was juist zo goed op dreef. Spoedig hierop kwam de rust. Na de thee was Forward ge steund nog door de wind, sterk aanvallend. Deze krachttoer zou haar eohter noodlottig worden, want toen eenmaal invaller van Duimen de bal liet glippen kreeg de Terrasvogel-linksbuiten een open veld voor zich en liet de Forward-aanval zien hoe het moest. (12). Doch hoe sterk aanvallend Forward zich ook toonde en hoe veel duels, scrimmages voor doel en opgelegde kansen er ook kwa men, doelpunten zagen we niet, althans niet voor Forward, want kort tegen het einde liet Stam, die ten behoeve van Groot, die het nog eens wilde proberen, in de verdediging was gegaan, de midvoor glinpen en het was 13. Evenals Hollandia vorige week kreeg ook Forward een pleister op de wonde ,nl. een goede re- cctts. Met dit al geraken onze Hoorn- se 3e klassers op het tweede plan in de striid om de eretitel. De te Rotterdam gespeelde wedstrijd tussen Feyenoord en N.A.C. werd door de bezoekende club met 21 gewonnen. Bruininckx van N.A.C. maakt voor zijn club het winnende doelpunt. DE WAAL IS BUITEN HAAR OEVERS GETREDEN De Waal is ook bij Tiel buiten de oevers getreden, waardoor de gierpont uit de vaart moest wor den genomen. De veerdienst Tiel- Wamel wordt met een stoomboot en een motorboot, ieder met aan gekoppelde pont, onderhouden. De dienstregeling wordt als normaal uitgevoerd. 2. Metz, Den Haag 6 2568 75 336 3. Kruythof, Barendregt 4 2384 109 160 4. De Leeuw, Amsterdam 3 2172 122 229 5. Sweering, Amsterdam 2 2152 118 222 6. Eichelsheim. Rotterdam 2 1796 101 127 7. Teegelaar, Leiden 2 1656 101 101 8. v. Oosterhout. R'dam 2 1782 119 146 Het tournooigemiddelde droeg 21.57. 34.34 21.84 19.39 18.23 17.78 16.39 14.97 be- Onder grote publieke belangstelling werd Zondagmiddag in de Alkmaarse Overdekte het eerste deel van de Kringzwem competitie verzwommen. Terwijl buiten de sneeuw omlaag dwarrelde, heerste binnen de ouderwetse spannende sfeer, die voor deze regionale ontmoeting kenmerkend is. Zelden waren de verschillende series zo enerverend als deze keer en het resultaat ervan waren uitstekende tijden en de verbetering van diverse kring- en clubrecords. De 50 m. rugslag meisjes was een gelijk opgaande strijd tus sen de DAW-ster G. de Waard en E. de Boer van Neptunus. In een prachtige stijl wist eerstge noemde te winnen in de tijd van Van de weinige wedstrijden, wel ke in Noord-Holland doorgang heb ben kunnen vinden, was die tussen Volendam en Alcmaria er een. Het Volendam-terrein was in het middenveld wat drassig, maar overi gens goed bespeelbaar. Het weer hield zich tijdens deze ontmoeting uitstekend en terwijl het in Alkmaar en wellicht ook wel elders reeds lustig sneeuwde, begonnen in Volendam eerst juist na afloop van de wedstrijd de eerste vlokjes te dwarrelen. Het begin van deze wedstrijd, waarvoor grote belangstelling be stond, was geheel voor de Volen- dammers en het eerste kwartier de monstreerde de Volendammer voor hoede een spelletje, dat zeer goed genoemd mocht worden. Alcmaria werd geheel in de verdediging ge drongen en zij wist nog geruime tijd stand te houden, doch na 13 minuten werd een scrimmage nood lottig en nam Volendam de leiding. Daarna trokken de Alcmaria-binnen- spelers Eversteijn en Schmidit zich meer terug, waardoor het spelbeeld langzaam maar zeker veranderde. Alcmaria beheerste nu het midden veld en nam het initiatief in handen. Wassink, die Helderman verving,, kwam toen ook beter op dreef. Alc maria was dan in de meerderheid en het Volendam-doel ontkwam en kele malen op gelukkige wijze aan een doorboring. De Volendam-voor- hoede moest zich beperken tot uit vallen en een dezer ofschoon bui tenspel leverde bijna een doel punt op toen twee Volendammers alleen voor Afink kwamen te staan. De lat stdhd echter een doelpunt in de weg. Leek het er op, dat de rust met 10 zou ingaan, juist even daar voor kreeg v. d. Lek een vrij on schuldige, maar gladde bal verkeerd op zijn schoen, waardoor hij in eigen doel trapte. Zo ging de rust nog on verwacht in met 20. Na de rust werd aan beide zijden direct weer flink aangepakt, en Alc maria was zeker niet minder in de aanval en na 10 minuten was het Wielinga, die de sand op 21 wist te brengen. Ook daarna was Alcmaria sterker, maar doelpunten bleven uit. Een kwartier voor het einde ge raakte v. d. Lek geblesseerd, waar door van Meenen naar de backplaats verhuisde en Godvliet als invaller in de halflinie kwam. Reeds dadelijk speelde Godvliet een bal verkeerd terug, waardoor Koning gelegenheid kreeg er 31 van te maken. Daarna leek Alcmaria verslagen, trouwens het spelpeil zakte aan bei de zijden, wat geen wonder was. want het tempo en het zware veld deden zich gelden. Even voor het einde profiteerde Wielinga van een zwak ogenblik in de Volendam-defensie en bracht de eindstand op 32. De wedstrijd werd gespeeld in een prettige sfeer en onder goede lei ding. BAL AAN FLARDEN Even voor de rust werd de wedstrijd Zw. Boys Velocitas door een steviqe knal onderbroken. Nie mand wist wat er aan de hand was, tot boven een kluwen van spelers een gevulde, hoogrode bin- nenbal, flarden van de buitenbal meevoerend, neerdaalde. Niemand van de Zwollenaren waagde het, het vreemdsoortige ding met de hand aan te raken, aleer de scheids rechter het spel had dood- gelegd. Anders hadden zij ook nog een straf schov tegen zich gekregen, want het vreemde geval deed zich voor in 't strafschop gebied van Zwolse Boys. Het enige doelpunt van Enschedé in de wedstrijd tegen iWageningen ontstond op de volgende wijze. Na een misgrij pen van de Wageningse doelman Rademaker trachtte een Enschedé-achterspeler de bal in te trappen. Het schot mis lukte, doch een der achterspelers van Wageningen deponeer de tijdens de verwarring de bal achter zijn eigen doelman. C.S.V.—D.T.S. 3—2 KANS OP ZEGE IN TWEEDE HELFT GEMIST Toen de wedstrijd begon, was het terrein uitstekend bespeelbaar en goed voetbalweer. Dat deed aanvan kelijk het beste verwachten, maar het is anders afgelopen. Het 'eerste half uur golfde het spel op en neer en wogen beide elftallen vrij goed tegen elkaar op. Wel scholen er in die van de thuisclub door de grotere snelheid wat meer gevaar en werd door DTS zo nu en dan dekking te veel verwaarloosd. Daardoor kreeg een gegeven moment de rechtsbin nen een fraaie kans, die hij uitste kend benutte. Niet veel later was het zelfs 20. CSV had hierna niet over geluk te klagen toen uit een hard schot de bal buiten bereik van de uitstekende doelman tegen de paal belandde. Voor de rust werd het toch nog 21, doordat Kliffen uit een hoekschop door de Waard keihard inschoot. De tweede helft begon op een totaal besneeuwd veld, maar DTS voelde zich kennnelijk daarop thulis en speelde als nooit tevoren. Er kwamen goede aanvallen tot stand en de CSV-achterhoede kreeg het zwaar te verburén. Het was in hoofdzaak de CSV-doelman, die nu DTS succes in de weg stond. Toen Nijmeier eerst een verdediger en daarna hem verschalkte, moest hij wel vissen. Nu werd er door DTS een grote blunder begaan, men trok zich in de verdediging terug. Daardoor kreeg CSV de volle vrij heid, waarvan ongeveer 10 min. voor het einde werd geprofiteerd. De wedstrijd werd er niet beter op en na een botsing werd K. Tromp van D. het veld uitgestuurd en moest een C. speler noodgedwongen het veld verlaten. De wedstrijd ging uit als een nachtkaars. Het valt ernstig te betwijfelen of het in de gegeven slecht, weersomstandigheden wel verantwoord was, de wedstrijd uit te laten spelen. 40.2. De Zaanse had 0.4 sec. meer nodig, tijden, die in lange tijd niet meer gemaakt waren. T. Pauw van Nereus was ver uit de snelste op de 50 m. vrije slag jongens. Hii won in 31.2. J. Nierop-Groot van DAW werd in een voorafgaande serie tweede met '33.sec., gevolgd door A. Hazekamp van Neptunus. Zelden zag men een spannen der strijd als op de 200 m. schoolslag dames. De DAW-sters J. Piersma en H. Boxem zwom men de eerste 100 m. gelijk op met R. Nieuwenhuizen van Ne reus. Mej. Piersma liep daarna enkele d.m. uit. De laatste baan moest de beslissing brengen. Fel spurtend tegen de naar voren komende mej. Nieuwenhuizen wist de Alkmaarse als eerste aan te tikken in de zeer goede tijd van 3.16.2. Het zou ons niets ver wonderen als dit een nieuw Kringrecord bleek te «ijn. Mej. Boxem kon het Nereus-meisje dat 3.17.- maakte niet volgen en tikte aan met een tijd van 3.18.8. De 100 m. rugslag heren werd een dubbele DAW-overwinning. De twee Nationale cracks A. Slikker en A. Boxem leverden een spannend gevecht, waarhij eerstgenoemde 'ten slotte zege vierde in de uitstekende tijd van 1.13.8 slechts 0.2 sec. voor Boxem. L. Tjebbes van Noorde lijk N. Holland werd goede der de in 1.21.8. Doordat G. de Waard van DAW op het interessante num mer 3x 25 m. wisselslag per soonlijk gedisqualificeerd werd, legde E. de Boer van Neptunus beslag op de eerste plaats in 1.04.6. De twee volgende plaat sen waren voor de Alkmaarse meisjes T. Schats en L. Spieren burg resp. in 1.05.6 en 1.07 - De jongens adspiranten van Nereus wonnen het nummer 3 x 50 m. wisselslag estafette met flinke voorsprong van DAW in 1.53.2. De tweede ploeg van de Alkmaarders wist derde te w' r- den. Zeer spannend was ook de strijd op de 10 x 25 m. vrije slag dames. Tot het zevende meisje lagen de ploegen van DAW. Ne reus en Neptunus gelijk. Toen begonnen de Alkmaarders regel matig uit te lonen en zegevier den in 2.48.4. De Zaanse clubs leverden een fantastisch gevecht om de 2e en 3e plaats, die uit eindelijk met 0,1 sec verschil in het voordeel van Nereus werd beslist. Een nieuw Kringrecord werd door DAW gemaakt op de 5 x 50 m. vrije slag heren met de zwemmers Blankvnort, Ekkel, de Jong. Slikker en Boxem. Tot de vierde zwemmer lagen de oioo gen van DAW en Noordel. N. IIoll. gelijk. Slikker wist oo de laatste meters iets uit te lopen en Boxem stelde de Alkmaarse zege veilig. De tijd van de DAW- ers was 2.26,-. wat op eetj ge middelde neeknmt van 29.2 Na de berekening van de eindstand bleek DAW ver aan de kop te liegen met 1699.8 punten, gevolgd door Nereus met 1785.1 punten. Neptunus werd d^-rde met 1858.2 punten en N.N Hol land laatste met 1872.1 punten. De competitiewedstrijd water polo tussen DAW en De Zwaard vissen uit Den Helder werd vlot gespeeld. De Alkmaarders ver grootten regelmatig hun spoedig verkregen voorsprong en won nen tenslotte met 7—2. DE OORLOC IN TIBET Van communistisch-Chinese zijde is. na een stilzwijgen van verscheidene weken over de mili taire operaties in Tibet, bericht, dat het „Volksbevrijdingsleger" Loloengtsjoeng, ong. 500 KM ten Oosten van Lhasa, heeft ingeno men. NIEUWE PRESTATIE VAN NEDERLANDSE ZWEMSTERS In liet Sportfondsenbad te Rotterdam heeft een Nederlandse damesploeg, bestaande uit Geertje Wielema (Robben), Nel Gar- ritsen (R.D.Z.) en Irma Schumacher (R.D.Z.) een geslaagde aan val gedaan op het wereldrecord 3 x 100 meter wisselslag esta fette. De ploeg maakte een tijd van 3 min. 35.9 sec., waarmee het bestaande record met niet minder dan 5.3 sec. werd ver beterd. Dit record stond sinds 15 October J.I. op naam van een Hongaarse ploeg (Ilona Novak, Eva Szekely en Judith Ternes) met 3 min. 41.2 sec. en was nog niet officieel erkend. De tussentijden bedroegen: Geertje Wielema (rugslag) 1.11.4; Nel Garritsen (vlinderslag) 1.19.5; Irma Schuhmacher 1.05.-. Onder ademloze stilte begon Geertje Wielema haar rugslag- banen, Met 'n regelmatige arm slag en een gestaag beentempo, trok zij meer over dan door het water. De eerste 50 meter wer den afgelegd in 32.8. Maar Geer tje bleek nog niet de kracht te hebben om het hoge tempo ook op .de tweede 50 meter vol te houden. De laatste baan werd scheef gezwommen, en toen het Robbenmeisje aan wilde tikken, was nog een extra beweging met de linkerarm nodig om de bas- sinrand te bereiken. „1.11.4", zeiden de horloges, 'n tijd welke zij al een keer in Hil versum had gezwommen. De we reldrecordhoudster Cor Kint, die ook getuige was van Geertjes prachtige zwemmen, maakte in dertijd op de 100 meter rugslag de tijd van 1.10,9. Dat Nel Garritsen ook zo'n fe nomenale tijd zou maken was nauwelijks aan haar zwemmen te zien. Zo rustig en schijnbaar zonder inspanning vlinderde zij over het water in fraaie cadans Eerste divisie: Aston Villa—Everton 3—3 BlackpoolSheffield W. 3—2 Bolton W.Arsenal 3—0 Charlton Ath.—Hudderaf. T. 3—2 Derby County—Portsmouth 2—3 FulhamBurnley 41 Liverpool—Chelsea 1—0 Manchester Un.—Newc. U. 12 SunderlandStoke City 1—1 Tottenh, Hotspur—Middlesbr. 3—3 Wolverh. W.—W.B.Albion 3—1 Tweede divisie: BarnsleyManch. City 1—l Blackburn R.Chesterfield 11 BrentfordQ.P.Rangers 21 Doncaster R.Bury 1—1 Hull CityPreston N,E, 0—0 Leeds tin.Birmingham C. 30 Luton TownCardiff City 1—1 Sheff. Un!Coventry City 2—0 Southampton—Leic. City 2—2 Swansea T.Notts County 2—1 West Ham U.Grimsby T. 21 cn met uitstekende keerpunten. 1.19.5 was haar tijd. Voor de eerste maal was de vrolijke Rot terdamse hiermede onder de 1.21.- gekomen, .Toen Irma. Uiterst scherp was haar start. Als een motor geesel- de haar beenslagen het water. Een minuut vijf seconden pre cies en dus was het wereldre cord op de 3x100 meter wissel slag gebracht op 3.35.9. „Dat zul len die Hongaarse meisjes voor lopig niet meer van ons afpik ken". glunderde Stender, terwijl het gelukkige drietal onder de bloemen werd bedolven. Een van de sporten, die de laatste jaren ongetwijfeld sterker op de voorgrond gaat komen, is tafeltennis. Er zijn toch immers maar weinig zaalsporten, die be langstelling „langs het lijntje" weten te trekken, maar het aan tal toeschouwers bij een tafelten- nistournooi is in vergelijking met andere sporten veelal verheugend te noemen. Toen burgemeester G. D. Rehorst Zondagavond in Casi no overging tot de prijsuitreiking hadden de vele aanwezigen van verschillende goede en ook span nende partijen kunnen genieten. En dan denken we allereerst terug aan de laatste partij tussen de beide Disnie-leden (Hoorn) Kooy en Beukman, welke strijd als inzet had de eerste plaats in de overgangsklasse heren-enkel. Het was inderdaad, zoals de burgemeester naderhand op merkte, een duel tussen een aan valler en een verdediger. Beuk man speelde sterk in de aanval, terwijl Kooy, die uiteindelijk met de eer ging strijken, een verras send goede verdedigende partij ten beste gaf. Dit was wel de mooiste partij van het tournooi, voor zover het althans de fina les betreft. Beide spelers gaven elkaar heel weinig toe, vooral in de tweede set, die Beukman met 24—22 won. De eerste en derde set waren voor Kooy, resp. 15—21 en 13—21. Ook de finale, gemengd dubbel 2e klasse, werd een spannende ontmoeting. Hoewel mej. Vreug- denhill met haar partner Dirk zwager (beiden lAV) genoegen moest nemen met de tweede plaats, gaf dit tweetal mevr. Sinjewel (IVA) en Battenburg (UTTC) de handen vol. De uit slag luidde 21—17; 19—21; 21—11 De finale heren-enkel 2e klas se ging tussen de IV A-leden Keyzer en Hovestad. Keyzer won in twee sets met 21i4 en 21 18. Het was jammer ,dat de omroeper tijdens deze partij plot seling de stilte verbrak. Vooral Hovestad verloor hierdoor een ogenblik zijn concentratie. De finale gemengd dubbel overgangsklasse/le klasse werd een verdiende overwinning voor mej. VreugdenhilHovestad, (IVA) op mej. Cronev. d. Ey- den (Disnie). De uitslag was 21 14, 21—11. SUCCES—ZOUAVEN Op een zeer zwaar en nat ter rein is het Zouaven niet mogen gelukken voor een surprise te zorgen. Danig verzwakt door het ontbreken van gebr. Vriend bleek het aanvals-kwintet niet in staat het doel der gastheren te door boren, wat normaal zeer goed mogelijk was geweest, daar voor al in de eerste helft het spel der Zouaven eerder beter dan minder was. De afwerking ontbrak ech ter. Bii Succes, dat vooral over prima vleugelspelers beschikt, lukte dit beter en vier maal trof zij geldig de roos 40. Het wordt tijd dat de T. C. der Zouaven ingrijpt, daar o.i. be hoorlijk materiaal zeer zeker aanwezig is. Het huidige systeem dient zij overboord te gooien. Door onvoldoende dekking heb ben de vleugels regelmatig vrij spel. VOOR VERZUIM BESTRIJDING COLORADOKEVER ASSEN. Indertijd stonde^ voor het Kantongerecht in Emmen 80 boeren terecht, die het met de be strijding van de coloradokever niet al te nauw hadden genomen. Zij werden door de Emmer Kantonrech ter tot hoge geldboetes veroordeeld. 31 landbouwers gingen in hoger be roep. Dezer dagen stonden zij terecht voor de Arrondissementsrechtbank te Assen. De getuigen-deskundigen die opgeroepen waren, achtten een afdoende bestrijding van dit grote evaar noodzakelijk, een mening waarbij de Officier van Justitie zich volkomen aansloot. Hij wees in het bijzonder op het belang van onze aardappelexport. In totaal werd te gen de 31 boeren een geldboete ge- eist van f 6150.—. Tenslotte laten wij de uitsla gen volgen van de finales: Dames-enkel 3e klasse: mevr. Siniewel (IVA)mej. Vreugden hil'(IVA) 21—18, 11—21, 21—19; 4e klasse: mej. Seeder (De Mer- letten Bergen)Mej. Pie (De Merletten) 13—21, 14—21. Heren enkel ov. klasse: Beuk man (Disnie)Kooy (Disnie) 15 21 ,2422, 132i; le klasse: Langius (Disnie)Makelaar (IVA) 21—15, 17—21, 23—21; 2e klasse: Keyzer (IVA)Hovestad (IVA) 21—14, 21—18; 3e klasse: Lamers (Disnie)Leering (De Merletten) 19—21, 20—22; 4e kl.: M. Oosierbeek (IVA)G. Oos terbeek (IVA) 15—21, 21—19, 17 21; gem. dubbel overg./e kl.: BeukmanKoov (Disnie) tegen Langiusv. d. Evden (Disnie) 21 —18. 11—21. 21—11; 2e klasse: BattenbergBlevenburg (UTTC) tegen Kevzer (IVA) en Braken- hoff (WGW) 14—21, 21—16, 21— 15; 3e en 4e klasse: Leering Niehous (De Merletten) tegen LamersHeymans (Disnie) 21 17. 21—19. Vermelden wij nog, dat aan de afdeling tafeltennis van WGW 'n herinneringsvaantje werd toege zegd, toegekend aan die vereni ging, welke met het hoogste aantal (WGW kwam met 19 spe lers uit) spelers aan het tournooi heeft deelgenomen. EX-SS OBERSTURMFUEHRER De Bijzonder Strafkamer van de Arnhemse rechtbank heeft Zaterdag de ex-S.S. Obersturm- fuehrer Kolitz, leider van de vierde afdeling van de „Befehls- haber van de Sicherheitspolizei" veroordeeld tot vijf jaar gevan genisstraf met bevel tot ophef fing van de gevangenhouding. (In verband met aftrek van voor arrest). De eis van de Officier van justitie luidde 10 jaar. Deze verdachte stond terecht, omdat hij aan zijn chef, Gene raal Schoengarth, lijsten heeft verstrekt mei namen van perso nen die voor fusillering in aan merking kwamen. Dit betrof Ne derlandse burgers te Wierden, Zwolle, Hattum en Meppel in de maanden Maart en April 1945. Voorts zou hij aan verscheidene „Einsatzkommando's" opdracht hebben gegeven een aantal ge vangenen te transporteren naar Apeldoorn, waar zij als repre saille voor de aanslag op Rauter zouden worden gefusilleerd. Ook werd K. verantwoordelijk ge steld voor de in April 1945 gefu silleerde personen bij het Kater- veer te Zwolle en Oxenhof bij Deventer. DE „HARDLOPER" TOCH GEARRIVEERD Gistermorgen is aan de Lloyd- kade te Rotterdam de ontscheping begonnen van het troepenschip „Empire Brent", dat ongeveer 1000 passagiers, voor het meren deel KNIL-militairen met hun gezinnen, had meegebracht. De commanderende officier, luit- kolonel G. H. Hameleers. deelde mede, dat deze reis precies vijf weken had geduurd, omdat te Sydney een van de motoren niet in orde was. De hele verdere reis heeft men op één motor moeten varen en in verband met de lange duur werd de scheepskrant dan ook „De Hardloper" gedoopt. Een 79-jarige burger, wiens hart al niet in orde was, toen hij zich in scheepte, stierf onderweg en zijn stoffelijk overschot kreeg ter hoogte van Minicoy een zee mansgraf. DE ETNA WERKT OPNIEUW Vlammen, dichte rookwolken en lavastroompjes schenen Zon dag te duiden op een mogelijke nieuwe uitbarsting van de Etna. De nieuwe lavastroom, die naar schatting een snelheid heeft van ongeveer 5 meter per uur, be dreigt op het ogenblik geen be woond of bebouwd gebied. CONTROLE OP TRANSPORTEN Naar het communistisch halfrond De Verenigde Staten hebben, met ingang van Zondag 3 De cember te middernacht een strenge controle ingesteld op alle goederenzendingen voor communistisch China Hongkong en de Portugese kolonie Macao. De minister van handel. Sa wyer kondigde aan dat dezelfde controle zal worden toegepast op alle zendingen van strategische goederen uit het buitenland via Amerikaanse havens naar de Sowjet-Unie en de met haar ver bonden staten. China. Hongkong en Macao. In het tournooi om het kampioenschap van Nederland hoofdklasse kader 47/2, daf te Leeuwarden is gespeeld, heeft de Ruyter door een fraaie overwinning op Met* het kampioen schap van Nederland ongeslagen op zijn naam gebracht. Hij maakte in xijn partij tegen de Hagenaar de 400 vol in zes beurten, met een algemeen gemiddelde van 66.66. Zijn ge middelde over het gehele tournooi, n.l. 49.12, betekent een nieuw Nederlands record. Het oude stond op naam van Piet van de Pol, die bij het Europese kampioenschap in januari 1949 In Den Haag een algemeen gemiddelde haalde van 38.17. heeft het gehele tournooi een klasse apart gevormd, hoewel Metz ook een uitstekende indruk heeft gemaakt, Om de derde plaats hebben Kruythof en De Leeuw langdurig en fel gestreden. Aanvankelijk was Kruvthof zeer slecht op stoot, terwijl De Leeuw daarentegen 'n klasse beter speelde dan Zaterdag. Hij maakte in zijn achtste beurt oen serie van 143 en had toen een grote voorsprong. Kruythof, die altijd blijft doorvechten, gaf zich echter nog lang niet gewonnen en boekte een mooie serie van 160. Door drie achtereenvolgende Na drie beurten stond Metz door een slechte start van zijn rivaal 30 punten voor, Maar toen kwam De Ruyter er uitstekend in. Hij maakte in zijn zesde beurt een prachtige serie, die na 200 caramboles op een heel moeilijke pique strandde, Metz antwoordde met een serie van 7. die hem op 166 bracht. De Ruyter kwam In dezelfde beurt met een serie van 57 op 369, Toen Metz daarop een nul noteerde en de ballen In een voor De Ruyter gunstige positie liet liggen, wist de Waalwljker met een serie van 31 dezer zeer fraaie partij te beslissen. Hij poedels van ziln tegenstander liep nij nog meer uit cn in de 18e beurt wist hij de partij in zijn voordeel te beslissen. De uitslagen van Zondag luiden: car. brt. h.s. a.g. Sweering 400 13 222 30.76 v. Oosterhout 89 13 19 6.84 Teegelaar 400 15 89 26.66 Eichelsheim 383 15 98 25.53 De Leeuw 64 7 27 9.14 De Ruyter 400 7 178 57.14 Metz 400 6 261 66.66 Kruythof 118 6 41 19.66 Metz 168 6 72 28.— De Ruyter 400 6 290 66.66 Kruythof 400 18 160 22.22 De Leeuw 351 18 143 19.50 De eindstand luidt: 1. De Ruyter, Waalwijk gew. car. brt. h.s. a.g. 7 2800 57 305 49.12 SCHAAKUITSLAGEN Voor de hoofdklasse schaken werden de volgende wedstrijden gespeeld: CentrumWilh. Steinmetz 73 5'/«4</« 4—6 4Vs5'/s 8'/«3'/i 5'/2—4'/z 3'/s6Vs 2—6 8—2 5-5 Philidor 2Zutphen SneekStaunton 2 Max EuweKerkrade L.S.G.—Utrecht 2 V.V.V.Philidor MonsterB.S.G. II HaarlemH.S.G. De PionHet Westen D.S.C,H.C.S.V,

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5