HARDE FRANSE PROFS VOCHTEN VOOR 5-2 Frisse strijdlust van Oranje bleef tot de laatste minuut Spel der Nederlanders spontaner yerpen i en sprankelender dan dat der Fransen In beide kleedkamers: tevreden klasse wedstrijd Sledeprijs voor Olga Pluto TE NIEUWS tuks vee bij omgekomen Nederlaag zonder wrange nasmaak Hoger Frans tempo besliste DE WEDSTRIJD op het horloge Tempo beslissendOnderschat Tour begint in Metz Slechts 1 eerste Moor het ontbrak hen aan tempo Geen bijzondere uitblinkers Engelse league STORM naar le klasse 38/2 Nieuw zwemrecord van R.D.Z. MAANDAG 11 DECEMBER 1950 PAGINA 6 VERWACHTING door het K.N.M.I. geldig van Maandag- msdagavond. i bewolkt nd bewolkt met en- ïien hoofdzakelijk in tgebieden. Matige en e kust af en toe vrij ge wind. ovenve- ussen West en N--W. ht op beschutte i lichte nachtvorst, X dezelfde tempera- ils vandaag. »nesische kabinet is id in speciale zitting est ter bespreking van inzake de kwestie ea, dat uit Den Haag is ontvangen. euwsgler, het te Dja- •hijnende Nederlandse ft, dat een zeer ern- md is ontstaan door te afwijzing van de Indonesische els in door de Nederlandse Verder schrijft het r geen Nederlander in s, die in de kwestie nea achter zijn rege- lerikaanse democrati- epublikeinse senatoren angedrongen op een blokkade van commu- ïina en het gebruik ie nationalistische troe- 11 Dec. Hedennacht om vier is te Zeyen in de Vries (Dr.) de kapi- erij afgebrand van de 1. van Dalen. Hierbij 8 stuks vee om het le- ag de gehele oogst ver- i de inboedel kon niets ered. De inwonenden ich nog in nachtkleding eid stellen. De schade >r f50.000.-. De verze- kt de schade gedeelte- oorzaak is nog niet be- Julianastr. 32; portè- n. inh. Voormeer 9; kó- ;ser Koornlaan 13; paar aten blauw met rood ■/raat 13; ballpoint met Vesterburgstraat 1; bril ienenwal 9; pakje met 2 Hofstraat 13; sleutelbos :enoord 22; vulpotlood ist v .Houtenkade 24; t van f 100.— Bureau tie, kamer 14; militaire 'art) Veerstraat 12; rood i met inh. Zeglis 281; it Zeglis 76; lederen ïdtas Langestraat 68; handschoen (grijs» Ca- ;raat 12; pakje bsföhand- n sokken Julianastraat 5 nyrna wol) Molenbuurt ren casette Achterstraat en (zwart) Spoorstraat en ring met rode stêén abeth-Ziekenhuis; arm- zilver) St. Elisabeth-Zie- metalen zakmes Nieuw- n 25; spaarboekje t.n.v. iraaf Mient 14; vulpen motorhandschoen van hoekstr. 25; portemon- inh. Westerweg 324; idschoen (zwart) Popel* i 8; zilveren rozenkrans lstraat 44; zaag Schou- 2; swan vulpen (zwart) straat 31; brief met rde Geest 24; hand- (groen) Oudegracht 16, ret (licht blauw) Oude- .12; taai-pop Baansuigel men het verlorene te- 't ontvangen .dient men kennis te geven aan het van Politie, tel. 2 4 4 4, 1. k met het voorstellen elharen broek, dat hij Verholen stelde zich r een antieke kast en wat er gezegd werd. ken hoe gemakkelijk speelt in een museum, te vinden waarachter >t hoed, bril en sigaar e de Wael van Nim- niet, dat ik U een der n aan de zo duistere Ja, ja, dat zei ik! En r U zijn werkstukken ich, wist gij toch hoe- en eer hij zich bereid um af te staan! Een en wars van alle ver- iaam!" Mr. de Wael e stuk steen, dat Anne n vroeg: „Is dat heus Tijdens een aanval der Fransen weet de Nederlandse doelman Piet Kraak, hoog opsprin- gend, de bal te bemachtigen. Tweede van links Terlouw, tweede van rechts v. Schijndel. De tiende ontmoeting met Frankrijk is onze achtste nederlaag in successie geworden; met 52 ging het Oranje-team ten onder tegen een ploeg van geraffineerde Franse profs, die zeker niet in zo'n briljante vorm waren als b.v. tegen België. Deze uitslag is zeker niet die, welke de meeste pessimisten in het hoofd hadden toen de wedstrijd een aanvang nam. Vooral in de eerste helft hebben de Oranje-hemden getoond uit het goede hout gesneden te zijn. De 32 ruststand was het resultaat van een goede partij voetbal, waarin de Neder landers door enthousiasme en vasthoudendheid aanvulden wat hun, vergeleken bij de tegen standers, aan techniek ontbrak. Het vonnis werd eigenlijk geveld door twee niet al te fraaie doelpunten, direct na de hervatting. Het vonnis geveld, ja, maar het moreel van de 11 jongens zonder Abe is niet gebroken geweest, ook niet toen ze met 52 achter stonden en bleven staan. Daarom mag men deze nederlaag niet oneervol noemen, al zij toegegeven dat de problemen met betrekking tot ons voetbal beslist niet lichter zijn geworden na de wed strijd in het Stade de Colombes. 52 is nog altijd verlies met een verschil van drie doel punten. Er was echter een groot verschil tussen het Nederlands elftal van een maand geleden in Deurne en dit. In Parijs is de Oranje Leeuw niet gesard, zoals dat in Antwerpen gebeurde. Het is een strijd geworden die voor de onzen weliswaar ongelijk was, maar waaraan de Franse profs zeker geen gemakkelijke middag beleefd hebben, en die ook beslist anders is afgelopen dan zij zich hadden gedroomd. Dat zij zich vooral in de tweede helft lieten verleiden tot handelingen die uit het oogpunt van spor tiviteit niet of nauwelijks door de beugel konden, getuigt ook al niet van veel gerustheid omtrent de afloop van deze ont moeting. Het Nederlandse voetbal heeft getoond dat het, hoe wel zwakker geworden, de trots van de bgste jaren in onze voetbalhistorie nog niet heeft afgelegd. Het Nederlands elftal antwoord de met enkele venijnige aanval len, merendeels goed opgezet en een schot van De Graaf was het bewijs, dat de oranje-voorhoede niet met zich zou laten spotten. Niet lang daarna kopte Snoek keu rig hoog in, maar doelwachter Vig- nal sprong er als een tijger naar en ving het leder in zijn stevige handen. In de Franse voorhoede combineerde men fraai, maar toch kreeg de Nederlandse verdediging voorlopig geen moeilijke proble men te verwerken. De aan wezige Nederlandse supporters ke ken hun ogen uit, zo geacheveerd speelde onze voorhoede, zo snel volgden de switches elkaar op. Een prachtige aanval van Van Schijndel ging naar Van der Tuyn die naar buiten gelopen was, een voorzet volgde en De Graaf, die een uitstekende positie bij het strafschopgebied had ingenomen, loste een kogel, die met grote moeite door Vignal werd gehou den. Het oranje-team hield voor lopig het beste van het spel en na een schot van Flamion, dat haast naast ging, kreeg Van der Tuyn voor open doel een prach tige kans, maar hij beheerste het lichaam niet en zijn schoen raakte de bal maar half, waardoor deze 'n veilige prooi voor Vignal werd. Het spel golfde in de eerste 20 minuten op en neer en over het algemeen werd er aan beide zij den aantrekkelijk voetbal ge speeld. De eerste hoekschop voor Frankrijk werd keurig door Kraak opgevangen. Het publiek, dat in aantal op 35.000 werd geschat, ge noot van de fraaie staaltjes voet bal, welke beide ploegen demon streerden. De belangstelling voor deze ont moeting was, zoals men verwach ten kon, niet zo bijzonder groot en degenen, die niet van te voren een toegangsbewijs hadden ge kocht, konden gemakkelijk nog een kaartje kopen, van opkopers was geen sprake. Pas om half drie ving de wed strijd aan en tegen die tijd was de mist, die in de morgenuren vrij dicht was geweest, door een fris windje geheel weggevaagd. Het reusachtige Colombesstadion zag er wat grauw en eenzaam door de niet overmatig grote belang stelling uit. Toen Baratte aftrapte waren de beide ploegen als volgt op gesteld; Frankrijk: Doel: Vignal. Achter: Huguet en Marche Midden: Ranzoni, Cuissard en Arnadeau. Voor: Strappe, Kargu, Baratte Flamion en Doye. Nederland: Doel: Kraak. Achter: De Jong en Schijve- naar. Midden: louw en Biesbrouck Voor: De Graaf, Van der Tuyn Van Melis, Snoek en Clavan. Van Schijndel, Ter- ck. Scheidsrechter Baert, de beken de Belgische arbiter, geassisteerd door zijn beide landgenoten Van Nuffel en Bauwens langs de lij nen, had beide aanvoerders Ba ratte en Terlouw na het spelen van de volksliederen bij zich ge roepen voor de opgooi en Terlouw had de keuze van speelhelft mo gen doen, hetgeen geen bepaald voordeel opleverde. In de eerste minuten was het een beetje een wederzijds verken nen, maar na vijf minuten kopte Terlouw een bal buiten de zijlijn. Kargu gooide van de sintelbaan af in en voordat de oranje verde diging de tegenstanders had ge dekt was Strappe er door heen en loste een kogel, welke tegen Terlouw afsprong. Maar Flamion was er snel bij en vond plotseling een vrij doel voor zich, toen onze landgenoten appeleerden voor buitenspel. Scheidsrechter Baert had niets gezien, stond trouwens op dat ogenblik op het midden veld en de kogel van Flamion met tegeneffect bleek onhoudbaar voor Kraak te zijn. Na vijf minu ten had het Franse elftal reeds de leiding. BRAVO K.R.O. Wij mogen zonder overdrij ving zeggen dat onze K.R.O. van de interlandwedstrijden zeer veel en zeer goed werk maakt. Ook deze Zondag was het, om Pagano's befaamde uitdrukking te gebruiken, „piccibello met de duim op", zowel wat betreft de aardige muzikale en vocale omlijsting als het snelgedicht-wedstrijd- verslag van Jan de Cler en niet in het minst de boeiende en levendige reportage van Leo Paganö. Bravo K. R. O.! In de 24e minuut liep De Graaf op een pas van Snoek goed door en Marche kon de situatie slechts redden door een hoekschop weg te geven, welke geen succes op leverde. Voorsprong vergroot. In de 28e minuut kon Frankijk de voorsprong vergroten, na een prachtige aanval, waarbij de bal tenslotte bij Kargu, die naar bui ten was gezwenkt, terecht kwam. Een afgemeten voorzet, laag langs de grond volgde en hoewel mid- voor Baratte het leder maar half raakte, verdween zijn schot toch in de uiterste linkerhoek, onhoud baar voor Kraak, 20. Na een half uur keerde plotse ling de spanning terug. De oran jehemden bleven namelijk fel en goed combinerend aanvallen met passes door het midden of via De Graaf. En toen de laatste na 34 minuten keurig voorzette, kopte Snoek met effect in, toen Vignal te ver uit het doel was gelopen. De bal bleef vlak voor de doellijn denderen en de snel toegelopen Van Melis behoefde laag inkop pend slechts een kleine beweging met het hoofd te maken om het leder achter de lijn te deponeren, 2—1. In het laatste kwartier bewoog het spel zich voornamelijk op het middenveld. Maar er zouden nog enkele sensationele momenten ko men. Want vijf minuten voor de rust drong de Franse voorhoede gevaarlijk op, de bal belandde bij linksbuiten Doye, die ongeveer op de midvoorplaats was beland en met een zuiver schot, laag in de hoek, was de stand 3—1 voor Frankrijk geworden. Even zag het er naar uit, of het oranje-elftal de ze achterstand niet meer te bo ven zou komen, maar Van Melis en vooral Van der Tuyn gaven de moed niet op. Bij een gezamen lijke aanval, zeer kort gehouden, waarbij de Franse verdediging verscheidene fouten maakte, kwam het leder bij de Hermes DVS-speler terug, die de uitge lopen Vignal met een str.i schot passeerde. De achterstand was weer verkleind. 32 voor Frank rijk. Dit doelpunt kwam 4 minu ten voor de rust tot stand. Genadeschoten. Na de hervatting vergrootte Frankrijk snel de voorsprong. En niet met één, maar met twee doel punten. Want nauwelijks was de bal aan het rollen gebracht of De Jong sprong tevergeefs naar een hoge bal, Baratte kreeg het leder te pakken en loste een laag schot, dat Kraak z.eker zou hebben ge houden, indien niet Flamion hem juist even te vlug was af geweest en met een klein tikje het leder over de handen van de op de grond liggende Nederlandse doel man, in het net kon deponeren, 4—2. Een minuut later scoorde Barat te het vijlde doelpunt, toen kee per Vignal de bal ver naar voren nad afgetrapt, maar Terlouw de hoog opspringende bal niet kon houden. Eerst trapte Baratte te gen Kraak aan, maar de Franse midvoor ving het leder weer op en zijn tweede schot belandde via de onderkant van de lat achter de lijn, 52. Met deze veilige voorsprong be hielden de blauw-wit-roden het initiatief, rnaar moed puttend uit de wetenschap, dat de Franse ver dediging niet onpasseerbaar was, trachtte de oranjevoorhoede en kele malen energiek beide backs en stopperspil Cuissard voorbij te komen, maar alles was vergeefs. De Franse aanval bleef door ra zendsnelle aanvallen zeer gevaar lijk en het was Flamion, die met Baratte grote verwarring in de Nederlandse verdediging stichtte. Slecht schieten en zwak afwerken van de intelligent opgezette ai - vallen vormden factoren, welke een hogere score voor de gasthe ren tegenhielden. En zo verliepen 20 minuten van de tweede helft, waarin de Fransen volkomen het initiatief in handen hadden geno men, waarin het zeer hoge tempo van de eerste helft de oranje-hem den parten speelde en onze te genstanders door hun betere li chamelijke conditie ook hun tech nisch overwicht ten gelde konden maken. Bij een van de schaarse aanval len van de Oranje-voorhoede plaatste Biesbrouck het leder scherp naar voren, Van Melis zag de kans, maar doelman Vignal liep snel uit het doel en kon slechts door een free-kick hij bracht de Eindhovenaar zeer un fair ten val redding brengen. De overtreding was even buiten het strafschopgebied begaan, zo dat slechts een vrije trap kon wor den gegeven, welke door Schijve- naar hoog in de hoek werd ge schoten, waar Vignal de bal klem- vast opving. Met nog een kwartier spelen bleven de Fransen domineren, maar al hun schoten vlogen naast of belandden tegen een der oran jehemden, die stoer stonden te verdedigen. De tweede helft werd ontsierd door iets te vinnig spel, waarbij de Nederlanders enkele „kneus jes" opliepen, al werd dat onge twijfeld ook veroorzaakt door de lichamelijke vermoeidheid, gefor ceerd door het hoge tempo. Zo kwam het einde van een zeer aan trekkelijke wedstrijd. Het was 2.34 2.38 2.42 2.44 2.49 2.50 2.52 2.54 2.58 3.02 3.03 3.04 3.06 3.07 3.14 3.15 3.16 3.19 3.34 3.35 3.40 3.44 3.47 3.47 3.56 4.04 4.11 4.12 4.21 de Nederland wint de toss. 10 door Flamion. Schoten op doel van Graaf en van Melis. Gevaarlijke kopbal van Snoek. Hard doelschot van de Graaf Flamion schiet naast, v.d. Tuyn mist gemakkelij ke kans. Corner voor Frankrijk; safe van Kraak. Corner voor Nederland. 20 door Baratte. Vrije trap door Huguet. Buitenspeldoelpunt van Fla mion. 21 door v. Melis. Corner4 voor Nederland, misser van Clavan. 31 door Doye. 32 door v.d. Tuyn. Buitenspeldoelpunt van Ba ratte. Rust. Hervatting. 42 door Flamion. Kraak bleef liggen. Vrije trappen van Schijve- naar en v.d. Tuyn. Corner voor Frankrijk. Corner voor Nederland. Gevaarlijk moment voor Ned. doel. Baratte schoot over. Safe van Vignal, na schot van vd. Tuyn. Vignal hindert v. Melis, v. Melis gewond, vrije schop, safe van Vignal. Corner, genomen door Cla van. v. Melis kopt naast. De Graaf mist kans. 52. Einde van de wed strijd maar Fransen spelen nog door. „Dat tempo in de eerste helft was beslissend", zo luidde de al gemene opinie na afloop van of ficials en spelers in de Neder landse kleedkamer. Na de rust Na afloop van de wedstrijd in het Colombes-stadion vroegen wij de voorzitter van de Franse Voetbalbond, de heer Gambar- i.u, v.*. della, naar zijn mening over het konden de Franse professionals vertoonde spél. dat handhaven wij niet. De licha- ■•{'c ben van mening, dat onze spelers er verkeerd aan hebben gedaan hun tegenstanders te on- melijke conditie van de tegen standers was perfect, een klasse beter dan die van de Nederlan ders en wanneer het tempo zo hoog blijft gaat die voorsprong geducht meetellen. Waar nog bij komt dat bij betere lichamelijke geoefendheid de techniek gemak kelijker tot zijn recht kan komen. Van het ene gevolg komt het ander en zo is de overigen ver dienstelijke 52 nederlaag vol komen te verklaren. Enkele spe lers mompelen: „Als wij elke week alleen maar trainen, alleen maar lichaamsoefeningen en dat 'n jaar lang. Dan slaan wij die Franse profs met stukken". derschatten. Het spel der Neder landers was namelijk lang niet van kwaliteit ontbloot. Het Fran se elftal dacht een gemakkelijke zege te behalen, waardoor de ver dediging zich te veel vaar voren waagde. Ik moet zeggen, dat de Nederlandse voetballers indivi dueel blijk gaven over een be hoorlijke dosis techniek te be schikken, maar bovenal heeft hun enthousiasme en hun wil al het mogelijke te geven er voor zorg gedragen, dat de nederlaag een 'zeer eervolle kan worden ge noemd". aldus de heer Gambar- della. Jeugdwedstrijd afgelast De wedstrijd tussen twee Wes telijke jeugdelftallen. welke Za terdagmiddag te de Bilt zou wor den gespeeld, is afgelast. Ook Ajax verloor Te Parijs werd een wedstrijd gespeeld tussen Racing Club de Paris "en Ajax. De Amsterdam mers verloren in deze ontmoeting met 20. een nieuwe nederlaag van het oranjeelftal, welke echter geens zins smadelijk kon worden ge noemd. Na de enige competitiewedstrijd in de eerste klasse n.l. VSVHBS die eindigde in een 40 zege voor HBS is de stand in de eer ste klasse C als volgt geworden: De organisatoren van de Tour de France hebben bekend ge maakt, dat de start voor de Tour in 1951 te Metz zal plaats vin den. Van Metz uit gaat men België in en voorts door het Noorden van Frankrijk, om daarna pas Parijs aan te doen. Anderzijds beraden de organi satoren er zich nog steeds over of men in de Tour ook een Zwit serse etappeplaats zal opnemen. RONDE VAN NEDERLAND OVER VOLENDAM De Ronde van Nederland 1951 zal wederom van de Dam in Am sterdam vertrekken. Het vorig jaar was dit niet mogelijk, om dat toen „Damstad" werd ge bouwd. In tegenstelling tot vo rige jaren zal de karavaan in '51 niet via de Hembrug naar Zaan dam rijden voor de werkelijke start maar naar Volendam gaan waar burgemeester van Baar het tweede en definitieve startschot zal lossen. Een spelmoment voor het Nederlandse doel: de Nederlandse doelman Piet Kraak in actie bij een aanval der Fransen; in het midden Schijvenaar. Wat raffinement, snelheid en lichaamsbeheersing betreft was het overwicht van de Fransen onmiskenbaar. Aan de andere kant is er toch ook wel iets teloor gegaan van wat vroeger de typische aantrekkelijkheid, en ook de kracht van het Franse voetbal uitmaakte. Het spontane en sprankelende mist men thans in hun spel, en ook dat wonderlijke vermogen om al improviserend, partij te trekken van de situatie van het ogen blik. Het spel is gaver, doch mechanischer en gemakkelijker te doorgronden. Tegen Nederland wisselden perioden van voor treffelijk ploegspei af met momenten waarin er van ploegver- band niet veel te merken viel. Desondanks hebben de Fransen hun zege verdiend. En men dient zonder voorbe houd te constateren dat er wel twee doelpunten verschil waren tussen beide ploegen. Al na vijf minuten werd het echter dudelijk dat onze ploeg niet naar Colombes was gekomen in de gemoedstoestand van een schaap dat naar de slachtbank ge voerd werd. Er waren er voor rust lange perioden waarin van 'n Frans overwicht nauwelijks of in het geheel niet sprake was. Even wel lukte dit slechts zolang men physiek bij machte was het dooi de Fransen gedecreteerde tempo De foto toont: v.l.n.r. van Schijndel, Strappe, Schijvenaar, die de bal kopt, geheel rechts Ter louw. vml te houden. Men wist van te voren dat dit niet twee maal vijf enveertig minuten het geval zou kunnen zijn. Onze spelers hielden hun tegenstanders in dit opzicht bij tot vijfentwintig minuten voor t einde. Toen deed de vermoeid heid zich bij velen geducht gelden en kregen de Fransen, die in het zelfde tempo door bleven draaien gelegenheid hun technische meer derheid duidelijk te demonstreren De Nederlandse combinaties hadden echter iets wat aan de Franse kant gemist werd: een ele ment van verrassing en spontani teit dat te meer tot gelding kwam omdat er veel open gespeeld werd. De Fransen hielden het te veel op short passing, waar onze verdediging aardig kijk en vat op kreeg, zellfs bij het onophoudelijk switchen van de Franse aanval lers. De midvoor Baratte zagen we herhaaldelijk op de uiterst lin kervleugel en de rechtsbinnen Kargu heeft minstens even vaak op de vleugel als op zijn eigen plaats gestaan. De spelers. In onze voorhoede waren voor de rust van Melis en van der Tuin de onvermoeibare gangmakers die van elke kans om aanvallen op te bouwen profiteerden. Jammer ge noeg zijn zij geen matchwinners, waren ze dat wel dan zou de eindscore er heel anders hebben uitgezien. Snoek blies voor de rust uit stekend zijn partij mee. In de tweede helft zakte hij geleidelijk af, maar wij geloven toch wel dat hij de aangewezen man is voor de linksbinnenplaats als Lenstra, niet kan worden opgesteld. De Graaf was voor rust even eens beter dan daarna. Hij had te maken met een sterke tegenpar tij van Arnaudeau en Marche, eerstgenoemde naar onze mening een der beste spelers van 't veld. In de middenlinie heeft Terlouw enkele foutjes gemaakt, en één daarvan kostte 'n doelpunt. Maar daar stond zoveel goed tegenover dat.de balans toch een duidelijk batig saldo uitwijst. De Rotter dammer heeft zicli ook geen en kele maal aan te fors spel bezon digd, zijn functie van aanvoerder oefende blijkbaar een louterende werking uit in dit opzicht. Van Schijndel is nog steeds niet geheel de oude, fnaar speelde al met al een zeer goede wedstrijd. Jammer dat hij zich niet snel ge noeg herstelt als hij gepasseerd is. Biesbrouck was vaak nuttig en soms een uitblinkend speler maar er weren ook momenten dat men hem bijna niet zag. In de achterhoede was Schijve naar goed op dreef, en vooral zijn prachtig getimed koppen bracht menigmaal redding in moeilijke situaties. De Jong had een goede eerste en vrij zwakke tweede helft. Wat Kraak betreft, onze natio nale doelverdediger heeft ook in deze wedstrijd enige malen ge legenheid gehad zijn lenigheid en snel reactievermogen duidelijk te tonen. Toch heeft Kraak niet be paald zijn dag gehad. Het eerste doelpunt, door de gevaarlijke Flamion gescoord, was onhoud baar en bovendien naar veler me ning offside. Voor 't tweede doel punt ging Kraak niet geheel vrij uit, en het vierde zou hij wellicht als hij in topvorm was geweest, oveneens hebben kunnen voorko men. Wij hebben nu Clavan nog niet genoemd, maar Clavan speelde 'n matige wedstrijd, was van onze elf ongetwijfeld de zwakste. Aan goede wil ontbrak het hem niet. In de Franse ploeg vormden Flamion en Doye een zeer gevaar lijke linkervleugel. Vooral Fla mion heeft onze verdediging veel hoofdbreken gekost. De spil Cuis sard vie] zeer tegen, maar de linkshalf Arnaudeau speelde zo wel aanvallend als verdedigend een schitterende partij. Eigenaar dig genoeg had juist deze uitne mende Fransman bijna een doel punt veroorzaakt toen hij in de tweede helft wat onoordeelkun dig op zijn doelman Vignai terug speelde. Van de backs beviel ons Marche het best en zijn machti ge rush langs de lijn, waarbij hij drie spelers passeerde en vervol gens zuiver van de hoekvlag voor zette, zullen we niet gauw ver geten. Keeper Vignal was uitste kend en zijn verre uittrappen lag- den de basis voor menig gevaar lijke Franse aanval. (1) Blauw Wit RCH 2 Hermes DVS (3) EDO (4) SVV (5) Volewijckers (6) ADO (7) HBS (10) Haarlem (8) VSV (9» DWV (11) KFC (12) Tussen haakjes de van de vorige week. 10 9 10 10 9 10 8 9 9 10 10 8 17 12 12 11 10 10 8 8 7 7 6 4 volgorde 2—0 2—0 1—2 2—3 7—3 Eerste divisie: ArsenalBlackpool BurnleyBolton Wand. ChelseaFulham EvertonDerby County HuddersfeldManchester U. Middiesbr.Charlt. Athl. N. Castle Un.Wolverh. W. 11 PortsmouthLiverpool 13 SheffieldW.—Tottenham H. 1—1 Stoke City Br.Sunderland 31 Tweede divisie: Birmingh. C.West Ham U. 31 BuryBrentford 21 Cardiff CityLeeds Un. 10 ChesterfieldSouthampton 23 -Coventry C.Luton Town 41 Grimsby TownSwansea T. 42 Leicester C.Barnsley 12 Manchester C.-Sheffield U. 53 Notts CountyHull City 22 Preston N.E.Doncaster R. 61 Q.P. RangersBlackburn R. 31 DEGRADATIE VOOR BAKKER EN PEETOOM De eindstand van de wedstrij den om het kampioenschap van Nederland tweede klasse 38/2 die te Tilburg zijn gehouden luidt: Storm 12 2096 114 108 18.38 Barzilay 12 2004 138 102 14.52 Cornelissen 10 1938 133 98 14.57 Heytbrink 6 1852 116 130 15.96 Hooymans 6 1710 140 147 12.21 Jungeling 5 1737 149 85 11.65 Bakker 5 1680 168 69 10.00 Peetoom 0 1488 138 73 10.78 Storm (Den Haag) promoveert naar de le klasse, terwijl Bakker (Amsterdam) en Peetoom (Scha ffen) degraderen naar de 3e klas se. Het tournooigemiddelde be droeg 13.23. In het Oostelijk Zwembad te Rotterdam heeft een estafette ploeg van de Rotterdamse dames- zwemclub een geslaagde aanval gedaan op het Nederlandse record 3 x 50 meter wisselslag estafette- dames. De ploeg, die bestond uit Ria van der Horst (rugslag), Nel Garritsen (Vlinderslag) en Nirma Schuhmacher (borstcrawl), no teerde een tijd van 1 minuut 39.7 seconden. Hiermede werd het oude record, dat sedert 28 April 1940 op naam stond van de Am sterdamse vereniging „De Meeu wen" (Irene van Feggelen, Alie Stijl en Bep van Schaik) met 1.41.4 met 1.7 sec. verbeterd. De RDZ heeft thans alle Nederlandse estafette records voor dames op haar naam staan. DRAVERIJEN TE MEREVELD Decemberprijs: 1. Nandoe S., 2. Octavianus K., 3. Norbert K. W. 4.60, pi. 1.80, 1.60, cov. 4.40, k. 3.70 Wintersportprijs: 1. Jaap Eden, 2. Hanover T.. 3. Karei Pluto. W. 2.50, pl. 1.50, 2.40, 2.—, k. 11.80, cov. 9.80. Skiprijs: 1. Master Axkit, 2. O Bonni, 3. Markies. W. 10.70, pl. 3.20. 1.50, 2.40, k. 17.30, cov. 4.20. Schaatsprijs, 1640 m. 1ste serie: 1. Narciso G., 2. Nelson, 3. Ken tucky King. W. 2.40, pl. 1.50, 1.80, k. 7.50, cov. 4.80. 2e serie: 1. Lex Gregor, 2. Myr- tilus, 3. Koning Axkit. W. 2.00. pl. 1.30, 1.60, cov. 3.90, k. 4.80. Finale: 1 Lex Gregor, 2. Nacci- so G., 3. Myrtilus. W. 2.60, pl. 1.60, 2.00, 4.80, k. 4.60, cov. 5.80. Def. W. 8.40, pl. 320, 2.10. 2.70. cov. 5.80. Sledeprijs 2240 m.: 1. Olga Plu to. 2. Lepelaar S, 3. Lazuur. W. 6.30. pl. 1.90, 2.40, 1.70, k. 20. cov. 9.90. IJsprijs, 2080 m.: 1. Leo Axkit, 2. Guv Hanover, 3. Gratie Hano ver. W. 1.70. pl. 1.30, 1.50, cov 3.80. k. 4.00.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 3