Nieuuu OPSTAND IN SINGAPORE Doden en talrijke aewonden Bertha Hertogh mag naar Nederland Oppositie-delegatie Vandaag nieuw overleg inzake Nieuw-Guinea uit Suriname aangekomen Mgr. Beron weggevoerd 2 voorstellen der 13 landen Twee personen verdronken Nieuw- Guinea Oostlandgangers komen er goed af Protesten tegen proces-Bertha Hertogh Zware taak voor politie Weer samenscholinaen te Singapore Scheepsberichten Geheim consistorie te Rome Het Oostenrijks vredesverdrag Groninger stuurman verdronken?* Herderlijk schrijven van Mar. Lemmens Kroniek en Kritiek Ontploffing in Rotterdamse haven Critiek op minister Lichtveld EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDERSCHAGEN Tragiek in Singapore IMPASSE, dat befaamde woord zal wel weer voor de dag komen nu door de afwijzing door Nederland van het Indo nesische voorstel inzake over dracht van N.-Guinea, de onder handelingen op een dood punt gekomen zijn. Er was geen basis voor onderhandelingen, was de algemene opinie en de Indone siërs hadden danook al passage geboekt voor Djakarta, 'om der halve hun biezen te pakken. Ook de haaivinnen-soep wordt echter niet zo heet gegeten, als ze wordt opgediend en het vertrek gaat nog niet door. Roem, de delega tie-leider, is gemacht.gd, om de besprekingen voort te zetten, maar veel grondslag voor onder handeling zien wij niet, als er tenminste gestreefd moet worden naar een compromis. Het Nederlandse voorstel laat eigenlijk niet veel ruimte dan aannemen of verwerpen^ te meer daar kan worden aangenomen, dat behalve de regering, ook de meerderheid van het parlement achter de in het Nederlandse voorstel vervatte mening staat. Er is immers een speciale ver gadering van de parlementaire commissie voor Unie-zaken (de vroegere Indische Commissie) voorafgegaan aan een bijzonder beraad van het Kabinet. En nu als resultaat daarvan dit ondub belzinnige voorstel voor de dag gekomen is, moet worden aan genomen gelijk ook voor de hand lag dat er geen sprake is van een meerderheid in de Kamer voor het vérstrekkende voorstel van Indonesië. Feitelijk staan de standpunten van ons en van Indonesië lijnrecht tegenover elkaar. De een wil nu verklaren, dat de souvereiniteit over N.-Guinea overgedragen wordt en de feite lijke overdracht doen geschieden na een half jaar, de ander wil eenvoudig van overdracht niets weten en t.z.t. de bevolking la ten beslissen. Wij zien hier geen enkele ruimte voor een compro mis. Weliswaar is er één punt van overeenkomst: de wil van beide kanten, om beide partijen „aan de ontwikkeling van de be volking van N.-Guinea" te doen meewerken. Maar Nederland spreekt niet van een termijn van overdracht .allésa van. .een ter mijn. waarna de bevolking ge acht wordt, in"^ftjheid tS*kunnen beslissen, wat zij wil: onder óns. of onder Indonesië. Het is duidelijk dat Nederland hier het zelfbeschikkingsrecht veilig wil stellen. Dat recht was in de R.T.C.-overeenkomst er kend. maar wij weten, wat er aan Indonesische zijde van te recht gekomen is: niets! Daarom is het te hopen, en zo als de zaak nu staat ook wel te ver wachten, dat Nederland, om de ze reden voet bij stuk zal hou den. De bevolking van N.-Gui- nea. door Nederland met scha delijk gebleken vertraging! tot verdere ontwikkeling ge bracht, waarbij de medewerking van Indonesische zijde zal wor den aanvaard, kan dan t.z.t. haar beslissing nemen, in het besef, wat vodt land en volk het beste is. De Bijzondere strafkamer van de Amsterdamse rechtbank, be handelde gisteren een zevental zaken tegen ongeveer een maand geleden uit Russische krijgsgevangenschap terugge keerde leden van de Waffen SS, allen afkomstig uit Amsterdam. De verdachten gaven allen toe, dat zij vrijwillig in vreemde krijgsdienst waren getreden al hoewel zij zich bewust waren, dat Nederland in oorlog met Duits land was. Hierdoor vorderde de behandeling van elk der zaken slechts enkele minuten. De offi cier van justitie, mr. L W. N. N. Drabbe, eiste in alle zaken 'één jaar gevangenisstraf, welke niet ten uitvoer zal worden gelegd, tenzij verdachte zich binnen drie jaar aan enig strafbaar feit schul dig maakte en ontzetting uit al le rechten voor de duur van het leven. Zoals in een deel onzer edifies reeds werd bericht, heeft het Hof te Singapore de beslissing, of Bertha Hertogh met haar moeder naar Nederland mag vertrekken, of ter beschikking moet blijven van de Britse autoriteiten tot het beroep is behandeld, verdaagd. Er waren reeds plaatsen in het toestel van de K.L.M. besproken. Intussen hebben zich gisteren ernstige onregelmatigheden in Singapore voorgedaan, waarbij drie Europeanen zijn gedood, terwijl 25 personen, 15 Europeanen en Amerikanen en tien Aziaten werden gewond. De politie heeft een zware taak om aan de onregelmatigheden het hoofd te bieden. Gisteren was het een waar oproer en de politie was genoodzaakt om de hulp van militairen in te roepen teneinde aan de demonstranten het hoofd te bieden. Toen de rust gisteravond bij het invaller, van de duisternis weer terug keerde, lieten de autoriteiten dertig pantserwagens en twee bataljons Goerkha-keurtroepen aanrukken. De straten lagen bezaaid met vernielde voorwerpen. Men verwacht vandaag opnieuw wanordelijkheden. Al roepend „Allah is groot" en „Wij willen Nadra" (de Ma- leise naam van Bertha) bood de menigte weerstand tegen de met gummistokken bewapende politie. Toen Aminah het gebouw verliet, drong men om haar heen en bracht men haar, ondanks woe dende protesten harerzijds, naar een wachtende taxi." Bertha en haar moeder hebben de zitting van het Hof niet bijge woond. Zij bleven in het klooster van de Goede Herder. De politie had order gekregen van de autoriteiten, zo mogelijk geweld te vermijden. Dit bleek spoedig een moeilijke opgave te zijn, want toen men de toestand meende meester te zijn, wierp men een steen, die het raam van een passerende auto raakte. Menigte doet aanval De politie verzamelde zich op de plaats waar het incident met de auto geschiedde. Op hetzelfde moment ging de menigte tot de aanval over. Een regen van projectielen kwam op het politiecordon terecht en een ogenblik scheen het of de op roerlingen de politie-agenten onder de voet zouden lopen. Met de gummiknuppels wisten de agenten zich vrij baan te ver schaffen en aan het gevaar te ontkomen. Nadat eerst enkele schoten met los kruit gelost wa ren, beantwoordde de politie de aanval. De ongeregeldheden duur den een half uur. Een Europese vrouwelijke fotograaf, die een opname van deze opstoot trachtte te maken, werd de camera uit de handen gerukt en tegen de grond gesmeten, terwijl ook andere fotografen werden bedreigd. Hekken van Hof gesloten De hekken van het gerechts gebouw werden met een hangslot gesloten om te voorkomen, dat de demonstranten het gebouw zouden bestormen. De menigte schreeuwde de raadsman van Aminah en Adabi toe, toen deze op het balcon verscheen en de demonstranten verzocht zich te verspreiden. Hier werd geen ge volg aan gegeven en men wei gerde weg te gaan. Gewelddaden Verschillende Europeanen en leden van de politie, alsmede twee Maleiers en twee Chinezen liepen verwondingen op. De laat- sten moesten naar een ziekenhuis worden vervoerd. Mohammedanen met bebloede zakdoeken om hun hals leidden de oproerige me nigte. Een politiewagen en twee taxi's werden in brand gestoken in de nabijheid van de moskee. Kleine groepen demonstranten verspreidden zich door de stad en gingen er met stokken en lege flessen op uit, om,k bepaalde doe len te vernielen eh in brand, te steken. Deens staatsburger gewond De ongeregeldheden in de buurt van de moskee namen later op de dag ernstiger vormen aan en de politie was genoodzaakt traan gas te gebruiken. Een bataljon militairen werd opgedragen om de opstand te onderdrukken. De Deense afgevaardigde van de Wereldgezondheidsorganisatie werd in zijn auto aangevallen. De wagen werd omvergeworpen en dr. Buus-Hansen wist zich op eens temidden van een woedende menigte van 2000 demonstranten. Hij sprong uit de auto en werd met een knuppel op het hoofd geslagen en ernstig ge wond. Hij hield nog een pakje met kostbare vaccine tegen t.b.c. omklemd, waarop hij een maand had gewacht. Met de sarong over het hoofd liepen de demonstran ten door het traangas en toen de politie dreigde met scherp te zullen schieten, ging de menigte uiteen. Woelingen buiten de stad Buiten Singapore werden twee doden en een gewonde Europeaan aangetroffen. Bertha Hertogh is volgens een radiobericht van gis teravond naar een andere plaats, buiten het klooster gebracht en staat onder bescherming van de politie Mohammedaanse verklaring De president van de Moham medaanse Liga te Singapore, Ka rin Ghani, heeft verklaard, dat de zaak van Nadra „voor het ge recht van de geestelijke waar den" een kwestie is van „Moham medanen tegen Katholieken". De Mohammedanen beschouwen Na dra als hun eigen zuster of doch ter en hij vergeleek de houding van de rechter in d# zaak-Bertha Hertogh met die van Pilatus. De traditie getrouw worden door de leden van het kerkkoor te Quedgeley in Engeland enige weken voor het Kerstfeest de Kerstliederen geheel in oude trant in de openlucht gere peteerd. Tijdens de repetitie: uit dit tafereel blijkt wel zeer duidelijk de oud-Engelse Kerstsfeer. SINGAPORE, 12 Dec. (Reu ter) Het Oppergerechtshof te Singapore heeft het beroep te gen de uitvoering van het von nis verworpen. Dit betekent, dat Bertha Hertogh onmiddel lijk met haar moeder naar Ne derland mag vertrekken. Het Hof besloot hiertoe, omdat de Nederlandse consul-generaal op zich nam, Bertha voor de En gelse ambassadeur in Nederland te leiden, opdat zij kan besluiten, of zij in Europa of in Azië wil wonen. Mocht zij Azië kiezen, dan zou de Nederlandse regering haar terugkeer regelen, aldus de consul-generaal. Hedenochtend te negen uur plaatselijke tijd werd bij de po litie in Singapore gerapporteerd, dat zich weer Mohammedanen rond de Sultanmoskee verzamel den, in het gebied dat afgezet is. Ghurka's en Maleise politie mannen spoedden zich naar de plaats, met de order de samen scholingen uiteen te drijven met „traangas, dreigementen en in dien absoluut noodzakelijk, met kogels". Er werd ook gemeld. PETER FRASER QVERLEDEN Oud-premier van Nw. Zeeland WELLINGTON, 12 Dec. (Reuter) Peter Fraser, premier van Nw.-Zeeland tot de vorige alge mene verkiezingen, waarbij hij verslagen werd, is heden op 66- jarige leeftijd overleden. Hij leed reeds enkele weken aan bronchi- tus en een hartkwaal. Zweeds plan voor de heilige plaatsen in Jeruzalem LAKE SUCCESS, 12 Dec. (rtr) Het ziet er naar uit, dat het Zweedse plan voor de Heilige plaatsen in Jerusalem (dat ook door Nederland gesteund wordt) niet de vergiste meerderheid in de algemene vergadering zal krij gen, zo seint Reuter. Het is na melijk bekend geworden, dat de Zuid-Amerikaanse landen 'n Bel gisch voorstel zullen steunen, dat in een speciale commissie voor deze zaak, voorzien van rui me bevoegdheden, voorziet. CYRENIA: op 16 Dec. te Marseille verwacht, van Su- rabaia. MALOYA: DjakartaAm sterdam op 10 Dec. 570 mijl OZO van Guardafui. ZUIDERKRUIS: Djakarta Rotterdam op 10 Dec. 1000 mijl ZO van Dondrahead. GROTE BEER: Amsterd.- Nw.-Guinea op 10 Dec. te Hollandia. dat zich in het Gelang-gebied, acht km. van het centrum gele gen, eveneens een menigte vorm de. Larry Allen, de Amerikaanse verslaggever, die de gehele nacht zoek was, is in het ziekenhuis opgenomen. Hij had zich, na aan gevallen te zijn, in een Chinees huis verborgen. Het lijk van 'n gemeenteraads lid, Pat Johnson, is hedenmorgen gevonden. Men had hem eerst afgeranseld en daarna in bewus teloze toestand in een kanaal geworpen. Met ingang van Dinsdagavond is te Singapore een uitgaansver bod afgekondigd voor de tijd tus sen zonsondergang en zonsopgang. (Zie vervolg pagina 2) H. VADER BENOEMT KARDINAAL-LEGATEN VATICAANSTAD, (KNP), 11 Dec. Tijdens het Geheim Con sistorie, dat hedenochtend in Va ticaanstad is gehouden, heeft Z. H. de Paus de Kardinalen Tisse- rant, Micara en Verde benoemd tot Kardinaal-Legaten voor het sluiten van de H. Deuren, resp. van de St. Paulus buiten de Mu ren, van de St. Jan van Latera- nen en van de H. Maria de Meer dere. Alle in Rome verblijfhou- dende Kardinalen hebben het consistorie bijgewoond. De H. Vader zal, zoals bekend is, op 24 December zelf de H. Deur van de St. Pieter sluiten. In Zijn toespraak tot het H. Col lége bracht de H. Vader dank aan God voor de vele weldaden die Hij in dit H. Jaar aan de wereld heeft geschonken. Reeds thans is bekend, dat meer dan vier millioen pelgrims in het afgelopen jaar hun jubi leumbezoek aan de vier basilie ken hebben gebracht. SOVJETS WENSEN OPNIEUW CONFERENTIE LONDEN, 11 Dec. (Reuter) De Sovjet-Unie heeft de Weste lijke mogendheden verzocht om een nieuwe vergadering van de plaatsvervangers der grote mi nisters van Buitenlandse Zaken over het Oostenrijkse Vredesver drag op 15 December te Londen, zo heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken Maandag medege deeld. Engeland, Frankrijk en de Ver. Staten zullen nog in deze datum moeten toestemmen, zo zeide hij. VERMIST IN ZAANDAM Men vreest dat de 23-jarige stuurman E. B. woonachtig te Groningen, die met het schip „Driturria" in de Zaandamse ha ven lag, Zondagavond verdron ken is. De opvarenden van een nabijgelegen kustvaartuig hebben een plons en hulpgeroep ge- hoodr. Zij waarschuwden de po litie te water ,die zowel vannacht als vandaag de gehele dag ter plaatse dregde. Des avonds toen alle passagierende zeelui op hun schepen waren teruggekeerd bleek B. niet aan boord te zijn gekomen. Met het dreggen had men vanavond om zes uur nog geen resultaat gehad. „Deze vergadering heeft de beide delegaties aanleiding ge geven om opnieuw een ernstige poging te'doen om tot resultaten te komen", aldus verklaarde de voorzitter van de Indonesische delegatie, mr. Moh. Roem, na af loop van de bijeenkomst der beide delegaties ter Nieuw Gui- nea-conferentie gistermiddag. VATICAANSTAD 11 Dec. (Reuter). Het nieuwsbureau van het Vaticaan heeft bevestigd dat Josef Beran, aartsbisschop van Praag en Johan Vojtassak, bisschop van Spis of Szepes Zips, evenals honderden priesters in Tsjecho-Slowakije gearresteerd zijn. Het aantal in dit land ge arresteerde Rooms-Katholieke bisschoppen bedraagt thans zeven De aartsbisschop van Praag is met onbekende bestemming weg gevoerd, aldus radio-Vaticaan. Jonge, gezonde priesters zijn voor de militaire dienst opgeroepen en de jongste van hen zijn verplicht een cursus voor „Marxistische heropvoeding" te volgen. Truman roept economische adviseurs bijeen WASHINGTON, 11 Dec. (Reu ter). President Truman heeft zijn voornaamste economische ad viseurs bijeengeroepen voor een bespreking in het Witte Huis, in verband met zijn plannen om de noodtoestand uit te roepen, die met ingrijpende economische maatregelen gepaard zou gaan. Na de vergadering werd het volgende communiqué verstrekt: „De voorzitter van de Indone sische delegatie heeft op de derde plenaire informele bijeenkomst van hedenmiddag, in antwoord op de Nederlandse mondelinge nota, welke Vrijdag werd over handigd, een nadere uiteenzet ting gegeven van het Indonesi sche standpunt, zoals dit is neer gelegd in de Indonesische mon delinge nota van Donderdag j.l. Deze uiteenzetting werd schrifte lijk aan de Nederlandse delega tie overhandigd. De voorzitter van de Nederlandse delegatie verklaarde, zich het recht voor te behouden, hierop ook namens de Nederlandse delegatie schrif telijk te antwoorden. Intussen werd door de beide delegaties besloten, de wederzijdse stand punten aan een verdere infor mele bespreking te onderwerpen, teneinde na te gaan in hoeverre een mogelijkheid tot overbrug ging bestaat. Deze bespreking zal plaats hebben Dinsdagmiddag om 15.00 uur". Zitting Indonesisch kabinet Na afloop van de speciale zit ting van het Indonesische kabinet over de kwestie Nieuw Guinea, verklaarde minister-president Natsir gisteren aan Aneta: „Wij hebben het rapport van de be sprekingen over Irian bestudeerd en wij zullen de delegatie nader instrueren, indien zulks noodza kelijk wordt geacht. Moh. Roem heeft de regering laten weten, dat de besprekingen over Irian zullen worden voortgezet". Moh. Natsir zeide, dat indien het pro bleem over Irian dit jaar niet kan worden opgelost, beide par tijen voor een moeilijke situatie zullen komen te staan. „Ik moet nogmaals met nadruk verklaren, dat er veel meer op het spel staat dan het grondgebied, dat Irian heet. LAKE SUCCESS, 12 Dec. (Reuier). Heden, Dinsdag, zullen de derlien Aziatische landen twee resoluties bij de politieke commissie der V.N. indienen, een voor een uit vaardiging van een order tot staken van het vuren in Korea en een voor de regeling van de algemene internationale toestand in het Verre Oosten. MISLEID DOOR DUISTERNIS Zondagavond tussen elf en twaalf uur is aan de veerhaven te Kruiningen van de dienst KruiningenPerkpolder een on geval gebeurd waarbij vermoede lijk twee personen zijn verdron ken. Even voor elven zijn twee personen, waarvan één passagier voor de boot naar Perkpolder was, op de veerhaven te Krui ningen aangekomen. De andere man was een stoker van de pro vinciale stoombootdienst, de 50- jarige J. Brasser te Vlissingen. Daar de boot niet meer voer, schijnen de twee, na in het ha vencafé nog iets te hebben ge bruikt, naar de reservesteiger te zijn gelopen, om een onderdak aan boord van het daar liggende Moerdijkpontveer te zoeken. Hierbij moeten zij door de duis ternis misleid, misgestapt zijn en te water zijn geraakt. NIEUWE ACTIE VOOR KERKENBOUW Op Zondag 10 December, de tweede Zondag van de Advent, heeft Mgr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, aan de clerus en gelovigen van zijn bisdom een herderlijk schrijven gericht naar aanleiding van het aflopen van het bisschoppelijke vijfjaren-plan voor de wederopbouw van ver woeste kerken. Mgr. Lemmens deelt mede dat het vijfjaren-plan volkomen is geslaagd en dat het benodigde bedrag ad zes millioen gulden is bijeengebracht. Thans hééft de bisschoj) van Roermond zijn gelovigen opge roepen tot eén nieuwe actie ten bate van de bouw van een vijftig nieuwe kerken die dringend noodzakelijk zijn. f15.000 voor nr. 10046 In de 511e Staatsloterij, 5e klasse 13e lijst is heden op lot nummer 10046 een prijs geval len van f15.000. Bord-papier (Sm.) In een blad van eerbied waardige leeftijd, dus rijp van ervaring, lezen wij, dat de com munistische ideologie toch eigen lijk, als het er op aankomt, een bordpapieren wapen blijkt te zijn. Wij weten niet, waarop deze vrijmoedige opmerking gebaseerd is. Ons dunkt, op de ervaring in tal van landen zeker niet Wij weten uit de jongste geschiede nis van vele ongelukkige landen, dat de communistische terreur soms steunt op militair geweld, maar dat is de meeste keren door de vijfde colonne, door infiltratie, terreur e.d. voorbereid en het is daardoor, dat de mogelijkheden van het communisme zich uit breiden. Kijk maar eens naar de feiten in vele landen. Een hoe onjuist 't is, de betekenis van de communistische ideologie te on derschatten, blijkt weer uit de krasse onthullingen van minister Lichtveld van Suriname, die hier gekomen is, om te vertellen, dat het communisme zich daar be dient van de oppositie om de za ken volkomen in de war te stu ren. Deze penetratie noemde hij een werkelijk gevaar. Zij sticht verwarring, ontevredenheid en bedrijft obstructie en sabotage. Bovendien wijst minister Licht veld er op, dat het communisti sche gevaar is onderschat, in een land, dat ook op dit ogenblik meer dan gewone internationale betekenis heeft: het speelt een belangrijke rol in de oorlogs- voorzieriing van de Ver. Staten van Amerika, want het levert meer dan de helft van de bauxiet die Amerika nodig heeft voor zijn aluminium-industrie. En daar weten die „lui van dat bord- paDier" natuurlijk alles van. Werkelijk, het lijkt ons. al te vrijmoedig om.überhaupt" het communisme met bordpapier in verband te brengen. Daarvoor is het ons te gevaarlijk. En het moet dan ook niet mét bordpa pieren argumenten bestreden worden maar met afdoende ma teriële en geestelijke wapenen! Aan boord van het in de Rijn- haven te Rotterdam liggende nieuwe Nederlandse moforvracht- schip „Kieldrecht" is in de nacht van Zaterdag op Zondag door onbekende oorzaak een z.g. don keyketel ontploft. De 57-jarige donkeyman' P. Panhuizen liep brandwonden op. Hij werd in het Havenziekenhuis behandeld. De schade in de ma chinekamer is, volgens de politie, zeer groot. De „Kieldrecht" is pas in de vaart. Bij het naderen der Chinese communistische troepen nemen talloze Koreaanse burgers de wijk naar zuidelijker gelegen oorden, waar zij veilig hopen te zijn voor de verschrikkingen van de oorlog. Dicht opeengepakt in veerboten trekken de vluchtelingen de rivier over. Enkele dagen geleden kwam 'n delegatie van de coalitie in de Su rinaamse staten onder leiding van minister L. Lichtveld in Neder land aan ter bespreking van de moeilijkheden, die zich in de landsregering voordoen. Gisterochtend arriveerde onder leiding van de heer D. G. Findlay een tweeda delegatie, die der op positie van de Surinaamse staten, die met hetzelfde doel naar Ne derland gekomen is. Zij bestaat uit de heren D. G. Findlay, J. A. Pengel, I. Soemitra, H. A. W. Mohamedradja en F. H. R. Lim a Po. In een gesprek met de pers op het vliegveld Schiphol gaven de delegatieleden commentaar op een uitlating van minister Lichtveld bij diens aankomst op Schiphol, waarin hij aan de oppositie had verweten dat zij communistische strijdmethoden toepaste. „Wij moesten er om lachen," zo zeide de heer Findlay. ,,Als wij van communisme beschuldigd wor den moet er toch een basis voor zijn en deze is er zeker niet. In onze oppositie zijn verscheidene leden die zeer gelovig zijn en zij horen zpker niet tot een partij die het communisme hoe dan ook aanhangt. Ik stel mij voor, zo ver volgde de heer Findlay, dat de heer Lichtveld zijn argument ge bruikt heeft om in Nederland en Amerika een bepaalde druk te maken." Kantoren: HOORN, Draafsmgel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoori 56. teL 2046. (2 lijnen), E 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Buiten God u 't nergens veilig. (Vondel) Pagina 1 Dinsdag 12 December 1950 46e jaargang No. 12041 Abonnementsprijs f 4.65 per kwartaal, f 1.55 per mnd., Inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f2.50; In alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1