ONZE KERST-PRIJSPUZZLE ^(5000^0(^00000 De boom achter de Kribbe Appèl aan de huiselijkheid Brieven van een vrouw Wat er eens in de Kerstnacht gebeurde Tentoon bracht V.\ DE LAATSTE WEEK Kerst schaakprobleem ZATERDAG 23 DECEMBER 1950 de koffie, wanneer ook de lang slapers na de nachtmis weer in de familiekring zijn gekomen,... Met Kerstmis, na de nachtmis, zullen de kaarsen branden in de boom. Zij branden weer, wanneer de schemering valt, en vader in de eenvoudige taal der kinderen de geschiedenis vertelt van tweedui zend jaren her. Misschien is deze vader een slecht verteller, maar wat maakt dat uit bij alle requi- sieten, waarover hij beschikt. Voor de kinderen zijn er immers de herders en de engelen, een landvoogd van Rome, een man en een vrouw, voor wie er geen plaats was in de logementen, zo als het nu voor mïïlioenen over heel de wereld weer zo is.... Moeder zit dan achter de piano, en bij de kribbe zingen de kin deren hun wiegelied. Een sim pel, huiselijk lied van vrede en goddelijke goedheid. Venite ado- remuskomt, laten wij aan bidden! Voor ouderen, die de taal van deze uitnodiging der kinderen verstaan, machtiger dan de meest meeslepende woorden der Inter nationale... BETTY DEN HAAN KERSTMIS VOOR DE JEUGD HET is al lang, heel lang geleden, dat het Kerstkind in een koud stalletje even buiten Bethlenem geboren werd. Toch pinkelden toen de zelfde sterren aan de donkerblauwe hemel als nu en dezelfde maan keek neer op een wit veld nabij het stadje Bethlehem. En zij waren de enigen, die hebben gezien, wat er in die heilige nacht met de sjerp van een engel ge beurd is. Beneden hen lagen de herders met hun schaap jes dicht bijeen in de sneeuw. Het leek maar een arm, donker troep je, doch opeens stond het in een helder en glanzend licht. De sneeuw op het veld be gon te schitteren en meteen klonk er zo'n zoet, zo'n blij gezang van omhoog, dat het wel leek of de hemel was open gegaan. En de hemel was ook open geweest, heel even tjes. De engelen waren immers naar de aarde af gedaald om de herders in de witte wei te vertel len, dat het Goddelijk Kind geboren was en dat zij het 't eerst mochten gaan bezoeken? Dat was de mooiste boodschap, die zij konden brengen en de herders wachtten dan ook niet lang, of zij grepen de kleine herders jongen bij de hand en gingen haastig op zoek naar het stalletje, waar zij het Kindje in doeken gewikkeld in een kribbe zouden vinden. Achter hen klonk nog een zacht gezang. De engelen stegen al hoger en hoger, maar plotseling gleed er iets glinste- rends naar beneden. Het was een lint, een sjerp van het prachtige kleed van een van de engelen. Was zij van blinkend zil ver of van zuiver goud? Als een lichtstraal daal de de sjerp omlaag en zij kwam terecht in de scherpe takken van een sparreboom in het veld. De hemelpoort werd weer achter de engelen gesloten en ook de her ders merkten niets van het lint. Die hadden het stalletje al in de verte gezien en alleen de schaapjes in de wei za gen de sjerp. Zij knip perden met de ogen, sprongen op en liepen blatend om de sparre boom heen. Maar na tuurlijk kon geen enkel schaapje het lint uit de dichte takken halen en zo bleef het als een gou den vlam in de spar ste ken gen achteraan stonden, niet rilden in hun dunne versleten kleren. Maar niemand in de stal scheen aan koude te den ken. Allen letten slechts op het Kindje, dat rus tig sliep. Na een poosje sloeg Het Zijn oogjes op en Het keek regelrecht in de donkerbruine ogen van het hert. En toentoen moet het hert wel begre pen hebben, dat 't Kind je, dat daar lag, de Ko ning van de mensen was, ja van al wat er gescha pen is, ook van de die ren. Het hert wilde al dichterbij komen, maar opeens stond het stil. „Iedereen kijkt naar mij", dacht het angstig, „de vrouw, de man en de anderen, die herders". Het hert was altijd schuw geweest voor de mensen en daarom leef de het steeds in het woud achter Bethlehem met de andere dieren. Er was helemaal geen vriend schap tussen de dieren van het bos en de men sen moet je weten. Het is waar, heel dikwijls had de leeuw een schaapje van de mensen aange vallen, maar hoe dikwijls was een haasje of konijn niet gewond door een jager? En hoe vaak was het hert niet achtervolgd tot het niet meer lopen kon? Met een sprong draaide het hert zich in eens om en daar draafde het voort, terug naar het bos. IN de stal was het even stil. „Wat jammer", zei Maria toen, „het leek zo'n aardig hert en wat had het een schitterend lint in zijn gewei. Waar om zou het weggegaan zijn?" „Het was bang voor ons", zeiden de herders, „het was bang, dat wij het zouden achtervolgen" Sint Jozef knikte alleen maar en toen werd er niets meer over gezegd. Ieder keek weer naar het Kindje en toen de herders eindelijk terug gingen, werd hen be loofd, dat ze de volgen de dag weer mochten komen. En zo deden ze, elke avond liepen ze naar het stalletje, de oudste voor op met een petroleum lamp in de hand. Die brachten de herders al tijd mee, want Maria en Jozef waren zo arm, dat ze zelfs geen licht in het stalletje hadden, 's Avonds namen de her ders hun lamp dan weer mee, want ze hadden er zelf ook maar eentje. Maria en Jozef waren wat dankbaar voor dat lichtje en het leek wel, of het Kindje hen voor hun goedheid wilde be lonen. Het begon de herders al toe te lachen en de kleine herdersjon gens maakten er al ruzie om, tegen wie Het nu gelachen had. Het Kindje ging nu ook al druk met zijn voetjes trappelen, en soms was het zo wild, dat zijn schapenwollen dekentje van de kribbe af vloog. Dat was een koddig gezicht en de'her ders moesten er om la chen, maar Maria keek bezorgd. „Had ik maar iets om het dekentje aan het stro vast te binden", zei ze op een avond en had het nog niet gezegdof daar stond het hert met 't glinsterende lint weer aan de ingang van de stal. Het was toch terug gekomen, want het moest dat Kindje, dat zijn ko ning was, ook bezoeken. Het kwam nu naderbij, boog zijn kop over de kribbe en ineens gleed het lint uit zijn gewei als een lichtstraal op het Kindje neer. Het deken tje lag weer op de grond, maar Maria pakte het op, legde het op haar Kind je en bond het vachtje toen met de glinsterende sjerp aan het stro in de kribbe vast. Nu kon het Kindje trappelen wat het wilde, maar nooit zou het zich nog bloot schoppen! En wat een prachtig licht verspreidde het lint nu in de stal! De petro leumlamp van de herders was er maar een flauw vlammetje bij. „Nu kun nen wij onze lamp voor goed meenemen", zei de oudje herder. „Onze Lie ve Heer liet een licht brengen, dat mooier is dan alle andere". Maria en Jozef knikten blij. Zij zochten naar het hert, maar dat was even naar buiten geslopen. Het had nog een dier meegebracht, zie je, en nog een en nog een DAAR kwamen ze bin nen. Voorop spron gen de kleine haasjes en de konijntjes. Zij wipten tot voor de kribbe en staken hun snuffelneus- jes over de houten rand. Hun staartjes wuifden van plezier, maar zij waren niet de enige, die zo blij waren. Er kwamen al weer andere, broertjes en zus jes van het jonge hert. Zachtjes en voorzichtig gingen zij met hun tong over het voetje van het Kindje, dat nu ondeu gend onder het dekentje uitstak. Daarna kwamen de vogels. Zij hipten over de zijkanten van de krib be en nestelden zich toen op de balken van de stal. Vandaar zongen zij het Kindje toe. Het laatst kwam de leeuw zelf. Langzaam en statig liep hij naar Öe kribbe. Hij was altijd de koning van de dieren genoemd, maar voor dit kindje boog hij zijn ster ke kop met de prachtige manen. Iedereen keek stil toe en het wonder lijke was, dat niemand meer bang voor de die ren was. De leeuw leek wel het makste en tam ste dier, dat ooit op de aarde geweest was en de dieren waren ook niet schuw meer voor de mensen Eindelijk stapten de herders weer op en de dieren gingen mee. Broe derlijk liepen zij naast de drie grote mannen en de twee kleine knaapjes voort en pas een eindje verder hielden zij stil. Er lagen nu twee rijtjes voetstappen vóór hen in de sneeuw, die van de herderssandalen en die van de dierenvoeten, die naar het bos gingen. Ieder koos weer zijn eigen weg, maar Maria en Jo zef, die hen uit het stal letje hadden nagekeken, lachten elkaar in 't licht van de glinsterende sjerp toe. „Nu is er vrede en vriendschap tussen de herders van Bethlehem en alle dieren uit 't bos" zei Maria, „met de leeuw, de haasjes en konijntjes en met de goede herten". En Sint Jozef, die goede Sint Jozef knikte alleen maar „Het is ons h ciering van he lening te sluite mum rente. A 23 December ir ons bouwvolun voor twaalf), bedrag van f 7( bij de Boerenk OPEENS klonken er voetstappen achter de schapen, heel zachte voetstappen in de sneeuw De blatende schaapjes hoorden het niet, maar toch keerden zij zich om, alsof zij voelden, dat er iemand naar hen keek. Plotseling waren zij helemaal stil. Er stond een prachtig hert in de sneeuw, een jong hert nog, maar het had al een stevig en flink .gewei. Het kwam dichterbij en toen stak het zijn kop in de scherpe takken van de spar. Steeds dieper duwde het zijn kop in de wirwar van stekelig groen en toen het te rugtrok, hing de sjerp van het engelenkleed in zijn gewei! Even keek het hert om zich heen, maar opeens liep het van de schaapjes weg. Het ging in oostelijke richting en de kudde schapen keek het zwij gend na. Niemand had ooit zo'n mooi hert ge zien als dit statige dier met het schitterend lint in zijn gewei. Er viel een gouden schijnsel over het hert en overal over de sneeuw, waar het liep. Waar ging het eigenlijk heen? Misschien wist het dat zelf niet, maar het liep voort, in oostelijke richting, tot het bij een grot kwam, waar met planken een stalletje te gen aan was gebouwd, Soms overnachten er hier een paar dieren en ook het hert was er al eens geweest, maar nu JE weet zeker wel, wie er nu in het stalletje was? Er ligt een kind je in een kribbe, zo maar in het stro. Zijn vader en moeder waren ook erg arm. De vrouw had maar een schamel blauw kleed aan en de bruine wollen mantel van de man zat vol grote stoppen. En het was een wonder, dat de drie her ders en de twee kleine knaapjes, die wat verle- Dit onvoorzie kost de gemeent een lieve duit, minstens plus 1/ zetprovisie. Nati niet meer opner noodzakelijk is van de bouw. H: een bijdrage va: plus een extra paalfundering. E. gaat met een er Inmiddels zullen mogelijke ondern een lening te vir onmiddellijk na 1] van het gebouw op te nemen. De den het „bar dui toch hun goedke EEN EN VIJFTIG weken vol grote en kleine beslommeringen, weken vervuld van de zorg om ons dagelijks bestaan en vol van de nuchterheid van het leven van alle dag, liggen vandaag achter ons. Ons rest nog slechts één week in dit oude jaar dat we straks gaan afsluiten, een week met zeven, stuk voor stuk feestelijke dagen, waarin door onze huis genoten, van klein tot groot, een beroep wordt gedaan op onze vrouwelijke tact. Want juist in deze dagen zullen komt nu eenmaal niet vanzelf, wij een prettige, meer nog een En dat alles gaat zwaarder wegen huiselijke dan een feestelijke sfeer naarmate de beurs een woordje in onze gezinnen moeten schep- meespreekt en men slechts de pen. Er wordt in deze week, in beschikking heeft ovt etelde de dagen tussen Kerstmis en schapen. En dan zijn er ook die Oudejaars-avond vooral, die vol lange avonden, met een snel of zijn van romantiek en innigheid, een kaartje, avonden die ook wat vol van kleine vreugden, van ons bijzonders vragen al is het maar verwacht, dat we de band van een versnapering voor de kinde ons huisgezin weer eens wat ren of een koekje bij de thee strakker aanhalen, dat we een voor de ouderen. Het is alweer sfeer scheppen waarin het voor de huisvrouw, die daar zorg voor de onzen goed is te zijn. Er zijn moet dragen. En op Kerstavond en geen mooiere en rijkere dagen Oudejaars-middag staan we al- dan die, waarop het gehele gezin weer in de keuken, rond de ouderlijke tafel is ge- Maar we nemen er toch nog zeten en er zijn weinig herinne- even de tiid voor om, vooral als ringen die bij de ouderen meer er nog ion>*e kinderen zijn, eens levendig blijven dan die aan de een spelletje met hen te doen, laatste dagen van het jaar, in een iets voor te lezen en we probe- goed gezin doorgebracht. ren, althans zeker in de avond uren, de stopmand en het naai- Vrouwelijke deugd gerei eens voor een enkele keer te vergeten. De sfeer in ons huis, De huiselijkheid is een gave in ons gezin, zal er wel bij varen, van de vrouw die zij niet gaarne We doen dan in deze da^en, verloochent, vele huismoeders waarin we de vreugde smaken hebben die gave tot een van haar van het samenzijn, weer kracht grootste deugden weten te ont- en moed op voor de komende wikkelen en er is eigenlijk geen weken en later - -n we, mis- nooiere gelegenheid voor de huis- schien wel eens met enige wee- /rcuw om de haar van nature moed, maar toch met onuitspre- angeboren zin voor de huiselijke kelijke voldoening op deze fees- .ezelligheid te tonen dan in deze telijke laatste da<»en van het iaar iagen. terug zien, L. S. Ziet men ooit wel zoveel men sen in de treinen en op de sta- ïions dan in de dagen rond Kerst mis en Nieuwe Jaar, die niet voor zaken op reis gaan, maar louter u t r\\ cj ■n alleen voor familie-bezoek? r t I) \l ln ir rijden tientallen extra-treinen li Al I r\\ 'oor! I K )l fl 1 M Al die mensen zoeken voor een 1 A Ij U (\\y >aar dagen, voor een week hoog- fl 11 K," J1 «fl stens, nog eens de beschutting \tv /MM I van de oude, vertrouwde familie- ?/S en gezinsband. Want deze laatste J\ week van het jaar haalt ons ge- 11\ A zin uit de dagelijkse sleur en f /"Y bezit iets van de wonderlijke, (\1 I I 1 M 5 I T O I Q I innige glans van het Kerstfeest I J V en van de weemoed van het jaar- \W/JLtlEJL; JMIE Maar naast alle gezelligheid en M ZIfItTsTkIg] huiselijkheid van deze dagen, M waarin we gerust eens de hand N' //l J I WIR I E I N I L mogen lichten met het gewone hv huishoudelijke werk, eisen deze W I El N I 5 1 1 I dagen van de huisvrouw, die iuist Afr i*»lk rV«n nu ook meestal gastvrouw moet zijn, extra offers. Er moet. meer dan anders, aandacht aan de maaltijden worden besteed. Er moet wat extra's op tafel komen en ons huis moet een feestelijk aanzien krjigen. En dat alles Het verzoek oi de Proefschooltui op voorstel van wezen, hoewel dens had opgE instelling voor de rijk werk verrich Ondanks agitat Peys werden de ken voor kennis men: verzoek va Overheidspersone tificatie, verzoek teraad van Finst haesie in haar landsbestuur. Bond voor Land ders om hogere een verzoek var De Wijk om vei wegenbelasting Üjke heffingen. De heer P. Kr het door hem als hoofd van c gerbrug onder d de hoogst gewi aan de gemeen Dat meester Kri Bennekom gaat raad. De heer T. J. wijzer te Oudes Leeuwarden. Ook vol ontslag verlet volger werd bei P. de Hoog te Raad benoemde Brak opnieuw het Algemeen De heer J. Ti ontslag uit zijr sociale dienst. Be baart betreurde deze bedachtzame vaardige figuur, ook zijn functie en raadslid om nen moest neei laatste band met moest opgeven sprak hij de wens Timmerman nog rustige oude dag Tot gemeentel MET MOOIE PRIJZEN Een kerstkrant zonder schaak probleem is als een kerstboom zonder kaarsjes. Amusant, ori gineel en tevens kostelijk is de winstvoering in onderstaand probleem. Wit: Ka2, D'nl Tb7, Tg2. Ig7. Zwart: Kg8, pi h5. Wit begint en geeft mat in twee zetten. Oplossingen van dit probleem worden voor 6 Januari a.s. aan onze bureaux ingewacht, waarbij de puzzle zelf uitgeknipt moet zijn ingesloten. Voor de goede oplossers staat een aantal boeken op schaakge bied ter beschikking, waarbij eventueel het lot zal beslissen. Wij noemen: Dr. Euwe, Bouw stenen van de schaakkunst, Bot- winmk, Keur van mijn beste partijen e.a. In deze brandende plumpudding, die wij U hierbij aanbieden, is onze Kerstwens verwerkt. Begint U bij het vakje links onderaan en kiest U telkens het volgende vakje aangrenzend aan het laatst bereikte. Tenslotte zult U dan vinden hetgeen wij U ter gelegenheid van het Kerstfeest hebben te vertellen. Elk vakje mag maar één keer gebruikt worden. Oplossingen worden aan onze bureaux ingewacht vóór 6 Januari a.s. In de enveloppe, waarin zich de oplossing bevindt, moet de uitgeknipte puzzle worden ingesloten. Onder de goede oplossers zal het lot diegenen uitkiezen, die in aanmerking komen voor een der prijzen. Deze bestaan uit de boeken: „De Kardinaal", „Christientje" en „De Citadel". En nu aan de slag 't Was Zondag Hij was nog missionaris. Op iemand in grote gend, op hem (hijg), er is in dat erg ziek is", Gweri, 20 km., halen voor 't zine en olie bijgi kleden, en toen een drom van mei gens, trapte hij „Wie heeft me is hij". - „Gauw gaan we". Er zijn wel eens nooit gedaan het nou gauw zitten! se duw tegen de dat iemand er op zou 'm spannen In Gweri zei gier achter hem „Waar woont de Weet je 't niet? maar naar de cate je dat ook niet? dan niet geroep Maar (terwijl h te) waarom ben gaan zitten?" ten, ga zitten, en gen durfde niet er maar op gaan Niemand wist onverrichter zake zijn hart keerde siestatie terug. De volgende vond hij "en jc die tenminste techist woonde reis, maar de C; geen zieke. Zondagavond zo hij onder 't teru Om 10 uur voi de school die de heel erg ziek!" maar! Zit je?" maal dezelfde liepen ze een 6 huizen, verlate lijk komt er een tje. „Woont Ako is?'' „Ja!" „Daar!" „Maa „Neen, ze is weg gegaan om planten". Beste lezer, die ren tevergeefs, 't vast, als een dat de missionaris motor nodig heeft en stervenden heb er geen. kunt U zenden van dit blad. Pater A. I voor de huisvrouw, 9.22 gram. muz., 10.00 schoolradio, 10.20 kookpraatje, 10.35 voor de huisvrouw, 11.00 gvam.muz., 12.00 orgelspel, 12.30 land- en tuinbouwmededelingen, 12.33 voor het platteland, 12.38 gra- mofoonmuziek, 12.55 kalender 13.00 nieuws, 13.15 dansmuz., 13.45 gram.muz., 14.00 „Ge sproken portret: Alfred Nobel, 14.15 jeugdconcert, 15.00 kin derkoor, 15.20 voor de kinde ren, 15.50 muziek voor de jeugd, 16.00 actualiteiten voor de jeugd. 16.30 zendersluiting, 18.00 nieuws, 18.15 Vara-varia 18.20 gram.muz., 18.35 accor- deonmuziek, 19.00 „Hulp aan onontwikkelden", causerie, 19.15 gram.muz., 19.30 „Van alel dag", afgeluisterde ge sprekken, 20.00 nieuws, 20.05 radioschaakwedstrijd Noorw.- Nederland, 20.06 politiek over zicht, 20.15 Schlagers, 21.00 „De middernachtzon", hoor spel, 22.10 pianoduo, 22.35 koorzang, 224.5 „Naar 't mid delpunt der aarde", causerie, 23.00 nieuws, 23.1524.00 filmmuziek. Brussel 324 m.: 12.00 gram.muz., 12.30 weer berichten, 12.32 amusements muziek, 13.00 nieuws, 13.15 amusementsmuziek, 13.30 ka merorkest en solist, 14.30 gra- mofoonmuziek, 14.45 lichte muziek, 15.30, 16.00 en 16.30 gram.muz., 17.00 nieuws, 17.05 gram.muz., 17.50 boekbespre king, 18.00 kamerkoor, 18.15 causerie, 18.30 voor de solda ten, 19.00 nieuws, 19.30 zang, 19.50 radiofeuilleton, 20.00 om roeporkest en solisten, 21.05 actualiteiten, 21.20 ethnische muziek, 22.00 nieuws, 22.15 kamermuziek, 22.45 gram.muz. 23.00 nieuws, 23.0524.00 gra- mofoonmuziek. Brussel 484 m.: 12.05 lichte muz., 13.00 nieuws 13.10 Spaanse muziek, 13.30 gram.muz., 14.30 „Hansel und Gretel", opera, 16.30 omroep koor, 17.10, 18.30, 19.00 en 19.40 gram.muz., 19.45 nieuws, 20.00 symph. orkest, 21.45 gra- mofoonmuziek, 22.00 nieuws, 22.15 jazzmuziek, 22.45 piano muziek, 22.55 nieuws, 23.00 gram.muz., 23.55 nieuws. weerber., 12.32 lichte muziek, 13.00 nieuws, 13.15 gram.muz., 13.30 idem, 14.00 klass. muz., 15.00 orgelconcert, ,15.30 gra- mofoonmuz., 16.30 pianorecital 16.50 gram.muz., 18.30 en 19.00 idem, 19.45 nieuws, 20.00 om roeporkest en solisten, 21.15 gram.muz., 21.30 zang, 22.00 nieuws, 22.15 klass. muz. 22.55 nieuws, 23.00 dansmuz., 23.55 nieuws. am WOENSDAG 27 DECEMBER Hilversum I, 402 me: 7.00 —24.00 NCRV. 7.00 nieuws, 7.10 gram.muz., 7.15 Een woord voor de dag 7.30 zendersluiting, 9.00 nieuws en weerber., 9.10 gra- mofoonmuz., 9.30 waterstan den, 9.35 gram.muz., 10.30 morgendienst, 11.00 gram.muz. 11.15 gev. progr., 12.30 land en tuinbouwmededelingen, 12.33 volksmelodieën, 13.00 nieuws, 13.15 militaire repor tage, 13.20 gram.muz., 13.50 regeringsuitzending: jeugduit- ding K. H. Smit: „Wat wil ie weten?", 14.00 gram.muziek 15.00 kamermuziek, 15.30 te nor en piano, 15.45 voor de jeugd, 16.30 zendersluiting, 18.00 Harmonie-orkest, 18.30 dubbel-mannenkwartet,, 19.00 nieuws en weerber., 19.15 v.d. jeugd, 19.30 gram.muz., 19.40 radiokrant, 20.00 nieuws, 20.05 radio-schaakwedstrijd Noor wegenNederland, 20.06 gem. koor, 20.30 „De Kaarsvlam" hoorspel, 21.05 omroeporkest en solist, 22.00 „In de schaduw van Moskou", causerie, 22.10 strijkkwartet, 22.40 gram.muz. 22.45 Avondoverdenking, 23.00 nieuws, 23.1524.00 gramof.- muziek. Hilversum II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30VPRO, 20.00 —24.00 VARA. 7.00 nieuws, 7.13 gram.muziek, 7.15 ochtendgymn., 7.30 zen dersluiting, 9.00 nieuws en weerber., 9.10 gram.muz., 9.12 orkest en solist, 22.00 interna tionaal Kerstprogramma, 22.45 Avondgebed en liturg, kalen der, 23.00 nieuws, 23.15—24.00 pianotrio. Hilversum II, 298 m.: 8.00 AVRO, 10.00 VPRO, 12.00 —24.00 AVRO. 8.00 nieuws, 8.15 gram.muz., 3.50 omroepkoor, 9.15 morgen wijding, 9.30 orgelconcert, 10 uur voordracht, 10.30 kerk dienst, 12.00 carillonspel, 12.15 dubbelkwartet, 12.30 voor dracht, 12.35 strijkorkest, 13.00 nieuws, 13.15 musette-orkest, 13.40 buitenl. overzicht, 13.55 kamerorkest en solist, 14.45 volksliederen, 15.30 variété, 16.30 sportrevue, 17.00 Kerst viering in de studio, 18.00 nieuws, 18.15 pianospel, 18.30 lichte muziek, 19.05 „Parijs spreekt tot u", 19.15 gramof.- muz., 20.00 nieuws, 20.05 actu aliteiten, 20.15 Promenade or kest en soliste, 20.35 „Le vieuxjeune premier", hoorspel, 20.50 Promenade or kest, 21.10 „Huwelijksaanzoek" hoorspel, 21.35 exotische muz., 21.45 „De antwoordman", 22.00 Avro-orkest, 22.30 gram. muz.,, 23.00 nieuws, 23.15 24.00 cabaret. Brussel 324 m.: 12.00 gram.muz., 12.30 weer berichten, 12.32 lichte muziek, 13.00 nieuws, 13.15 gram.muz., 13.30 voor de soldaten, 14.00 piano en zang, 14.30 gramof. muziek, 16.00 en 16.15 idem, 16.45 instrumentaal kwartet, 17.00 zang. 17.15 voor de kin deren, 17.30 gram.muz., 17.50 boekbespreking, 18.00 studen tenleven, 18.30 Godsdienstige muziek, 19.00 nieuws, 19.30 pianorecital, 19.50 voordracht. 20.00 Kerstprogramma, 21.30 pianomuziek, 21.30 balletmu ziek, 21.45 actualiteiten, 22.00 nieuws, 22.15 jazzmuziek, 22.45 lichte muziek, 23.00 nieuws, 23.05—24.00 gramof.- muziek. Brussel 484 m.: 12.05 lichte muziek, 13.00 berichten, 12.33 voor de land bouwers, 12.40 lichte muziek, 13.00 nieuws, 13.15 gram.muz., 13.30 voor de soldaten, 14.00 voor de vrouw, 15.00 gram. muz., 15.30 filmmuziek, 16.00 gram.muz., 16.30 Kerstliede,- ren 17.00 lichte muziek 18.00 Franse les, 18.20 gram.muziek, 18.25 luchtvaartcauserie, 18.30 Godsdienstig halfuur, 19.00 nieuws, 19.30 bariton en piano 19.50 radiofeuilleton, 20.00 hoorspel, 21.00 actualiteiten, 21.15 gram.muz., 22.00 nieuws, 22.15 dansmuz. 23.00 nieuws, 23.0524.00 Kerstconcert. Brussel 484 meter: 12.08 gram.muz., 13.00 nieuws, 13.10 verz.progr., 14.00 gram. muz., 15.00 Kerstliederen, 16.15 klankbeeld, 16.30 cello en piano, 16.50; en 17.10 gram. muz., 18.00 amusementsmuz., 19.00 Godsdienstig halfuur, 19.30 gram.muz„ 19.45 nieuws, 2Ö.0Ö omroeporkest, koren en solisten, 21.00 romantische muziek, 21.15 symph. orkest, koren en solisten, 21.45 viool muziek, 22.00 nieuws, 22.10 avondconcert, 23.00 dansmuz., 23.55 nieuws. filmpraatje, 16.00 dansmuziek, 16.30 sportrevue, 17.00 voor de kinderen, 17.25 „De dood van apotheker Dekkinga", hoor spel, 17.45 pianospel, 18.00 sportpraatje, 18.15 nieuws en sportuitslagen, 18.30 kerk dienst? 19.00 kinderdienst, 19.45 herhaling Adventsbood schap H.K.H. Prinses Wilhel- mina, 20.00 nieuws, 20.05 ac tualiteiten, 20.15 gev. muziek, 21.10 „Lof en zegen" toe spraak, 21,15 hersengymnas tiek, 21.40 gram.muz., 21.50 „Adieu Chérie", muzikaal hoorspel, 22.20 pianovoor dracht, 22.45 nieuws, 23.00 „Christus Geboorte", kerst spel, Ö.001.00 Kerstnacht dienst NCRV. Brussel 324 m.: 12.00 gram.muz., 12.15 radio journaal, 12.32 gram.muziek, 13.00 nieuws, 13.15 Weense liedjes, 13.30 voor de soldaten, 14.00 opera en belcantocon cert, 15.30 gram.muz., 16.00 voetbalreportage, 16.45 gram. muz., 17.00 symph. orkest en soliste, 17.45 gram.muz- 17.55 sportuitslagen, 18.30 Godsd.- halfuur, 19.00 nieuws, 19.30 gev. progr., 21.30 actualiteiten, 21.45 gram.muz.,, 22.00 nieuws 22.15 en 22.45 gram.muz., 23.00 nieuws, 23.051.00 Kerstpro gramma. Brussel 484 m.: 12.08 lichte muziek, 13.00 nieuws, 13.15 verz.progr., 14.30 en 15.00 gram.muz., 15.50 zigeunermuziek, 16.45 dans muziek, 19.00 Godsdienstig halfuur, 19.45 nieuws, 20.00 omroeporkest en koren, 21.00 hoorspel, 21.30 gram. muziek, 22.00 nieuws, 22.10 gram.muz. 22.55 nieuws, 23.00 gram.muz., 23.30 idem, 23.55 nieuws, 23.57 gram.muz., 24.001.00 Mid- dernachtmis. DINSDAG 26 DECEMBER 8.00 nieuws. 8.15 gram.muz., 8.25 Hoogmis, 9.30 nieuws en waterstanden, 9.45 Oud-Ned. Kerstliederen, 10.00 „De open deur", causerie. 10.30 Remon strantse kerkdienst, na afloop gram.muz., 12.00 Kerstmuziek, 12.15 Harmonie-orkest, 12.55 „Kerstmis en de Kon. Marine" causerie, 13.00 nieuws en ka tholiek nieuws, 13.20 strijkor kest, 13.50 „Die hohe Messe", Bach, 16.30 Kerstprogramma voor de kinderen, 17.15 voor de zieken. 17.45 populair con cert, om 18.05 sport, 18.30 An ton van Duinkerken: „Nederl. literatuur en volkskarakter", 19.00 nieuws, 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van, 20.12 koperkwartet, 20.25 „Hoe kan Herodes het licht verdragen", bijbels kerstspel,, 21.30 omr.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 4