SPORT wordt in de Sovjet-Unie georganiseerd ais een industrie 600 politie agenten in touw bij wedstrijd in Dynamo-stadion Wat is er vandaag gebeurd? REX THEATER CINEMA AMERICAIN Recepten voor Oudejaarsavond N. Rotgans won te Dokkum Odette Churchill Ernstig ongeluk op het ijs Negen biljarters voor Waalwijk Fel duel tussen Theo Janmaat en Jan Pomper Vergadering Banne en Folder Schagen geen spreekuur slagersbediende Uitslag verloting „Turnlust" a a a e a e >WSt gsiisssspsisissssa s iag^sseasssiiisssisse a a Ie Kruideniers bediende R.K. Meisje MEISJE nette R.K. huis houdster FLINKE DIENSTBODE Cerout. apothe kers - assistente U koopt toch bii heri die in uw blad adverteren?!! PROLONGEREN DONDERDAG 28 DECEMBER 1950 PAGINA S De sport is in Sovje-tRusland weliswaar geheel amateuris tisch, maar de Russen hebben zo hun eigen opvattingen over dat amateurisme. De wijze, waarop het gehele sportleven wordt georganiseerd door de staat, ligt geheel in de lijn van ht communistisch stelsel. In een der grootste gebouwen van Moskou zetelt het Ministerie van lichamelijke opvoeding en sport. Het heeft honderden employe's in dienst en iedere tak van sport vormt een aparte afdeling met een eigen administra tieve staf. De Russische staat besteedt jaarlijks een fantastisch groot bedrag aan de gehele sportorganisatie en alles gaat er begrijpeliplerwijze op grootscheepse wijze. Volgens de heer Tage Ericsson voorzitter van de Zweedse Athle- tiekbond, die een bezoek bracht aan Rusland om te trachten wed strijden te organiseren tussen athleten van beide landen is de amateursport in Rusland te ver gelijken met een geweldige in dustrie onder leiding van de Staat. Tijdens zijn bezoek aan de Russische hoofdstad was iedereen de Zweedse official uiterst be hulpzaam met het verstrekken van inlichtingen etc. Het was voor hem alleen een eigenaardi ge gewaarwording steeds op ode voet te worden gevolgd door stenografen die elk woord no teerden van de gesprekken die hij met Russische officials voer de. Hij mocht zich in Moskou vrij bewegen en ook foto's ma ken van de stadions maar niet van de straten van de stad. De films moest hij in Moskou laten ontwikkelen alvorens hij ngar zijn land terugreisde. Voetbal staat ook in Rusland hoog aangeschreven. Wiet min der dan 12.277 clubs namen in het afgelopen seizoen deel aan de competitie om de Russische beker. De stadions in de grote steden zijn groots van opzet. Het nieuwe te Leningrad, gebouwd door vrijwilligers, biedt plaats aan 100.000 toeschouwers. Tussen de ingang en het veld is een ruimte van 50 meter breed, met beeldhouwwerken, planten en watervallen. Het Dynamostadion te Moskou kan 80.000 personen bevatten. Er liggen drie voetbal velden, een ijsbaan, 10 tennisba nen, 6 banen voor baskettball, 4 zalen voor boksen en worstelen in. De toegangsprijzen zijn ech ter maar voor weinigen te beta len. Wanneer er in het stadion een voetbalwedstrijd wordt ge speeld houden 600 gewapende politieagenten er toezicht op dat niemand zonder betaling binnen komt. Dit jaar heeft de Staat een campagne op touw gezet om de stadions schoon te houdén. Geen peukjes of vodjes papier mogen de tribunes meer ontsieren, er is trouwens minder gevaar voor dan in het Westen want in Rus land is zo goed als geen choco-, lade en snoeperij te koop. Opleiding De heer Ericsson bezocht in Moskou verder nog het centrale trainingsinstituut waaraan 3000 sportleiders dit jaar hun 4-jarige opleiding voltooiden. In andere delen van de Sowjet Unie bevin den zich nog 13 van dergelijke opleidingsscholen, die samen jaarlijks vele duizenden sportlei ders afleveren. Het instituut te Moskou bevat zalen, groot genoeg om er sprints over 100 meter te houden als mede wedstrijden in kogelslinge ren en discuswerpen. Het heeft voorts een speciale hygiënische afdeling, waaraan professoren in de physiologie verbonden zijn. Hier worden athleten in obser vatie genomen, teneinde de re acties te kunnen waarnemen bij klimaatsverandering, verandering van voedsel e.d. weer een andere afdeling ontwerpt de schoenen voor de athleten en geen enkele winkel mag sportschoeisel ver kopen, dat niet door deze deskun digen is gecontroleerd. Het instituut te Moskou huis vest verder een „School voor de verdere ontwikkeling der top- athleten". Ieder jaar worden de 100 beste athleten opgeroepen voor een herscholing van 2 jaar. Gedurende deze periode van trai ning worden de kosten van hun levensonderhoud door de Staat gedragen. (Van onze correspondent) R.W.I. NORG. Op eerste Kerstdag vermaakten enige kin deren zich met schaatsenrijden en een slede op het ijs. Door een ongelukkig toeval kwamen twee jongens in botsing met de slede. De gevolgen waren ernstig. De tien-jarge L. v. d. Velde, wonen de te Norgerhaven, liep hierbij een schedelbasisfractuur op en is op advies van dokter De Graaf naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht ter wijl de eveneens tien-jarige H. Groothuis met een lichte hersen schudding naar huis werd ver voerd. NACHTMIS OP OUDEJAARSAVOND In het Bisdom Haarlem Krachtens Pauselijke volmacht heeft Zijne Hoogw. Excell. de bisschop van Haarlem toegestaan dat uitsluitend in gestichten waarover een Rector is aange steld, in de nacht van 31 Dec. op 1 Januari, te middernacht 'n H. Mis wordt opgedragen. Alleen de inwoners zullen hierbij te genwoordig mogen zijn. De voorwaarden ziin, dat men met inbegrip van de H. Mis min stens 2 uur bidt tot God en de Allerheiligste Maagd Maria ten Hemelopneming en tot intentie van Z. H. de paus in het bijzon der voor de vrede. Het verdient aanbeveling de plechtigheid reeds te 11 uur of 11,30 te laten aanvangen. Schaatsen: INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN BUITEN HET STADION? Het is mogelijk dat de Internatio nal Skating Union geen goedkeuring zal verlenen aan een eventuele aan vraag om in het Olympisch Stadion internationale wedstrijden in het hardrijden te houden, omdat een aan te leggen baan de vereiste mi- numumlengte van 300 meter niet heeft. Mochten de internationale wed strijden op de Stadionbaan te Am sterdam geen doorgang kunnen vin den, dan zullen de besturen van en kele grote ijsclubs, o.a. Groningen, Den Haag en Rotterdam, die overi gens het vorig jaar tot de initiatief nemers behoorden, nog een ernstige poging doen wedstrijden met Noren, Zweden en de sterkste Nederlanders op hun banen, die wel de vereiste internationale afmetingen bezitten, uit te schrijven. Deze wedstrijden zouden zo spoedig mogelijk na de nationale kampioenschappen, welke op 30 en 31 December te Zutphen worden gehouden, plaats vinden. De netto opbrengst is bestemd voor het trainingsfonds van de KNSB. Negen spelers zullen deelne men aan het Europees kampi oenschap ancre cadre 47/2, dat van Donderdag 11 tot en met Maandag 15 Januari a.s. in Waal wijk zal worden gehouden. Van Nederlandse zijde zullen uit komen C. de Ruyte'r (Waalwijk), titelhouder, P. J. van de Pol .Rot terdam), wereldkampioen in de ze speelsoort en P. Kruythof (Ba- rendrecht). De volgende buiten landse deelnemers zullen aantre den: C. van Hassel (België) R. Gabriels (België), Jean Galmiche en R. Dufetelle (beiden Fran krijk), Alfredo Alhino (Portugal) en Gustav Senrad (Oostenrijk). „VERDEELD .KAMP" H.H. W AARD-NOORD Op tweede Kerstdag bracht de R.K. Toneelvereniging Pius XI in de zaal van de heer Jac. Groenland voor het voetlicht 't zigeunerspel „Verdeeld Kamp" door A. v. d. Lugt. Deze uitvoering is een groot succes geworden. Opval lend was het prachtige décor, verzorgd door de heer van Eg- mond. Ook de grime was goed verzorgd. Terwijl de zachte zi- geunermuziek en 't gezang der vogels, verzorgd door de heer Cornelisse uit Alkmaar, 't beeld nog vervolmaa"kte. Het spel was volkomen in overeenstemming met de zorg die men aan de bijkomstigheden had besteed. Er is goed gespeeld. De spelers gaven zich ten volle en waren stuk voor stuk rolvast. Bijzonder opvallend was het zeer goede spel van de heer Bot man die de moeilijke rol van sluwe adjudant op voortreffe lijke wijze vertolkte. Ook mej. A. Jongkind liet opvallend goed spel zien als zijn dochter. De overige rollen werden allen op verzorgde wijze naar voren ge bracht. Er waren fouten, zowel in de regie als in het spel, maar dat is zeer begrijpelijk bij ama teurs. Het geheel heeft er echter niet onder geleden. Ontegenzeg gelijk heeft het publiek van deze uitvoering ten volle genoten. Al met al kunnen de heer Feenstra en zijn spelers op een geslaagde avorid terugzien. APPELFLAPPEN 2 zure appelen. 100 gram bloem, 10 gram boter. 10 gram suiker 5 gram gist. ruim 1 liter melk. kaneel en rozijnen. Van de bloem het zout, de ge smolten boter, de suiker en de gist. die met de lauwe melk is aangemaakt, een soepel deeg kneden en dit een kwartier op een warme plaats laten rijzen. De appelen schillen van klok huizen ontdoen en snipperen: ze vermengen met wat suiker de gewassen rozijnen en wat kaneel vermengen. Het deeg op een met bloem bestrooide tafel of aanrecht uit rollen tot een vierkante lap en hiervan vierkanten snijden van pl.m. 8 bii 8 cm. Op één hoek een gedeelte van het vulsel leg gen en de randen vochtig maken De tegenovergestelde hoek er over heep slaan en stevig aan drukken. De flappen op een be boterd bakblik in een hete oven gaarbakken of wel ze in een in gevette koekepan ieggen Ze eerst met deksel pl.m. zeven minuten aan één kant. daarna zonder deksel aan de andere zijde eveneens zeven minuten bakken. WARME WIJN 1 fles rode wijn, 1 fles DOKKUM. Twee en twintig deelnemers aan de hardrijderij voor mannen op de kortebaan trokken Dinsdag, vooraf gegaan door het Dokkumer Muziekcorps naar de baan. Een niet onbevredigende deel name dus, te meer niet als men be denkt, dat er 's morgens om 9 uur nog slechts één rijder zich had op gegeven. Het mooie winterweer had tal van belangstellenden doen uit lopen en zij zijn getuige geweest van een fraaie wedstrijd, die echter in een waterballet eindigde. De eerste omlopen gaven het ge wone beeld van bijna alle wedstrij den te zien: de sterken hadden wei nig moeite met de zwakkeren, maar toch waren er vele fraaie duels, waarbij toekomstige „sterren" duide lijk te onderscheiden waren, zoals Haarsma uit Bovenkerk, Van der Werf uit Beetsterzwaag en Hoekstra uit Valom. In de derde omloop zorg den Theo Janmaat en Jan Pomper voor de sensatie van de dag. Na et telijke valse starts ging het eindelijk los; de rijders gaven elkaar niets toe, totdat halfweg de baan Pomper tweemaal in de rug zwikte en daar door zijn kans verloren zag gaan. De volgende rit was echter voor hem, zij het met enkele decimeters ver schil. Ook de derde rit was voor Pomper. D. van Balen uit Wartena kon het tegen Rotgans niet bolwer ken en moest zich met de derde prijs tevreden stellen. Om prijs en premie ging het tus sen de Nederlandse en Friese kam pioen; in beide ritten werd de Friese kampioen geslagen. In de ruime ijs- jtent vond de prijsuitreiking door de voorzitter de heer J. G. Demes plaats. 1. N. Rotgans Wieringen f 90,2. J. Pomper Haulerwijk f 60,3 D. van Balen Wartena f 40, Aanbesteding BARSINGERHORN Namens het bouwbureau voor de land bouw werd door architect S. C. Gielstra uit Haarlem. Woensdag middag in café „De Fortuin" in het» openbaar aanbesteed: het maken van de onderbouw in ge wapend beton voor een grasdro gerij; het aanleggen van de hier voor benodigde grondwerken en zijpaden en diverse bijkomende werkzaamheden. Voor deze aanbesteding be stond heel wat belangstelling, getuige o.a. het feit. dat niet minder dan 33 biljetten werden ingeleverd. Hoogste inschrijver was de heer P. Doorn te St. Maartensbrug voor f59300. Laagste was de fa. C. de Geus en Zn. te Broek op Langedijk voor f45682.De gunning werd aan gehouden. De door architect Gielstra opgemaakte begroting gaf als cijfer aan f48000. HELDER-R.K. V.V.A. DEN HELDER De belang rijke wedstrijd Helder R.K. V.V.A. (van belang voor de bo venste plaats) zal in verband met de Oudejaarsdag niet om 2.30 uur maar om 2 uur begin nen. bessenwijn cf water suiker, 1 sinaasappel of 1 citroen, wat kruidnagelen. stukje pijpkaneel. Was de sinaasappel of de ci troen en steek er de kruidnagelen in Doe de wijn in een gave ge- emailleerde pan of in een choco ladeketel met de sinaasappel of de citroen en het stukje pijp kaneel. Laat dit enige uren goed dichtgedekt. trekken op een zacht vuur. Voeg er suiker bij en schenk de wijn zo heet mogelijk :r. de glazen. SAUCIJZEBKOODJES Deeg: 100 gram harde bo ter, 100 gram bloem. zou:. y2 dl water. Vulsel: 75 gram varkens gehakt 75 gram kalfsgehakt, 25 gram oud brood, peper zout nootmuskaat. Maak een geuilleté-deeg als voor banketletter. Maak het ge hakt heel fijn en vermeng het met het geweekte brood en ruiip peper, zout en nootmuskaat Vorm hiervan rolletjes, pl.m. zes. Rol het deeg voor de laatste maal uit tot een dunne lap en snijd hiervan zes stukken van pl.m. 16 bii 10 cm. Leg op elk stukje deeg een rolletje gehakt en vorm Het deeg er omheen. Plak het van enderen en opzij met wat water op elkaar. Leg <lf broodjes met de dichtgeplakte kant naar beneden op een bak blik maak in de bovenkant een paar inkervingen en bestrijk ze met was losgeklopt ei. Bak de broodjes in een warme oven met onderwarmte lichtbruin en gaar (pl.m. twintig minuten). N.B. Vermeng het overgebleven deeg met wat zout rol. het op nieuw uit en snijd' er reepjes van voor zoute stengels. ZIJPER DAMCLUB 'T ZAND De uitslagen van de Zijper Damclub, onderlinge competitie, gespeeld op Zaterdag 23 December jl. luiden: C. TuinA. Sliikerman Pz. 02 BlokkerA. Sliikerman Jz. 11 C Kooy-P. J. Waiboer 11 HoedjesA. Sliikerman Pz. 11 C. KooyW. Jimmink 02 A Slijkerman Jz.Rademaker 1—1 P Koopman—ABlokker 20 P J. WaiboerA. Louwe 20 C. TuinP. de Wit 11 Nog steeds is de heer A. Slii kerman Pzn. ongeslagen, en beeft thans een belangrijke voor sprong op de andere gegadigden voor de bovenste plaats! een en ander blijkt uit de bieronder volgende stand, bijgewerkt tot en met de bovenstaande wed strijd: F' J. Waiboer 16 8 4 4 20 P Hoedjes 21 7 9 5 23 -''orman Pz 15 12 3 0 27 A. Sliikerman Jz 18 8 9 1 25 W. Jimmink 14 7 6 1 20 P. Koopman 12 5 4 3 14 G. Rademaker 10 1 6 3 8 A. Louwe 19 5 6 8 16 P. de Wit 18 3 8 7 14 A. Blokker 17 3 5 9 11 C. Kooy 14 3 4 7 10 C. Tuin 21 5 4 12 14 S Hoek 12 2 2 8 6 Jb de Vries 1 0 0 1 0 SCHAGEN Onder voorzit terschap van Dijkgraaf Jac. de Veer kwamen Heemraden en Hoofdingelanden van bovenge? noemde polder. Woensdagavond ten Raadhuize in algemene .ver gadering bijeen. Tot zijn vreugde kon de voorzitter mededelen dat de moeilijkheden met de Eigen Vervoerders Organisatie, trots dwangbevelen van advocaten, door het Dag. Best. tot een goed einde gebracht waren. Genoem de organisatie wenste een af dracht in de mening dat zij het privilege had. Na aankoop van de nieuwe auto, werd bij de R.V.I. een vervoersvergunning aangevraagd: er werd echter naar genoemde E.V.O verwezen. Na veel over en weer bespre kingen is eindelijk de begeerde vervoersvergunning verstrekt, waarmede tevens aan deze on verkwikkelijke geschiedenis een einde is gekomen. De oude vrachtauto is op de Schager markt verkocht voor f375. Volgens schrijven van Ged. Staten moet aan de Cornelis- werveweg bij beëindiging A weg een B bord worden geplaatst, waardoor zwaar verkeer vanaf Dirkshorn over de Wiel geleid wordt. Enkele kleine wegen in die omgeving als Loosdijk, wor den afgesloten voor motorrijtui gen met meer dan twee wielen. De geloofsbrieven, van de he ren A. Borst en D. Blaauboer werden in orde bevonden en tot toelating besloten. Het voorstel tot voortzetting van de bestaande rekening courant-overeenkomst met de Coöp. B.L.B. Schagen werd zon der discussie aangenomen. Op zichter Lutjeharms werd een gratificatie van f136 toegewezen. Door de voorzitter werd een voorstel gelanceerd in verband met de doorgeslagen motor wel ke de afd. Grotewal onderbe- maalt. Deze motor is geheel af tands, moet opnieuw gewikkeld worden enz. enz. Door alle be langhebbenden uit Grotewal is een verzoek ondertekend om het overtollige water van deze 35 H.A. grote afd. in de nabij gele gen polder Slikven te doen af vloeien. Dit kan eenvoudig met een afsluitbare duiker daar de waterstand in Slikven bijna altiid lager gelegen is. De gewij zigde situatie zal een kleine verhoging van lasten met zich brengen. De heer Koning is voorstander van het verzoek, maar wil de lasten niet verho gen. Het dag. best. werd op dracht gegeven dit geval grondig te bezien in verband met wijzi ging van waterloop e.d. en daar na met uitgewerkte voorstellen ter tafel te komen. De heer Wit wil ook het wa ter van polder Wester Kaag op dezelfde wiize doen afvloeien naar polder Valkoog. De heer Koning is erkentelijk voor de vlugge manier waarop de gladde wegen in de afgelopen weken behandeld zijn. De heer Blaauboer wierp nog een sombere blik op diverse af gekeurde sloten en drong aan op spoedige verbetering, wat door de voorz. werd toegezegd. Familieberichten Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje HENK Bij het H. Doopsel werd hij onder de be scherming gesteld van de H. H. Henricus, Johannes, Thomas, Maria. A. Corthals R. Corthals-Smit Dorothy Angela Alkmaar, 24 Dec. 1950. Nieuwlandersingel 59. Tot onze diepe droef heid overleed heden, na een langdurig en geduldig gedragen lij den en voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder ALIDA HEDDES Echtgenote van Johannes Kos. in de ouderdom van 58 jaar. Uit aller naam: J. KOS Zd.-ScharWoude, 28 December 1950 De gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben op Zaterdag a.s., des morgens te 9.30 uur, in- de Paro chiekerk van de H. Johannes de Doper te N. Scharwoude, waar na de begrafenis. Rozenkrans, bidden 's avonds 8 uur, Prin sengracht 32, Zuid- Scharwoude 31 Dec. verloven zich: W. ALLEMAN en T, RUITER Receptie van 34 uur Kapellaan 21, Heiloo. Advertentiën Dr. J. W. WAGENAAR Oogarts Alkmaar ZATERDAG 30 DEC. Wordt gevraagd: Flinke Fa. C. EEKEN, Oude gracht 223, Alkmaar. De prijzen zijn gevallen op de no's: 4154 1984 4825 2108 4478 548 2556 3904 2481 4427 4876 1992 2502 3660 4030 4995 82 4839 384 312 709 3287 3132 2116 458 124 2964 1372 3804 364 642 2533 3038 1218 447 amr, 140 1431 1421 3433 Deze prijzen kunnen af gehaald worden bij L. v. BODEGRAVEN, Boom- kampstraat 16. Hierbij geven wij kennis, dat na voor zien van de H.H. Sa cramenten der Ster venden is overleden, onze innig geliefde moeder, behuwdmoe- der en oma GUURTRUIDA BIJL Weduwe van J. Klanker in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam; P. J. Klanker 26 December 1950 Bergen N.H., Prinsesscnlaan 38 De gezongen Requiem op Vrijdag 29 Dec. a.s, te 9 uur in de parochiekerk te Ber gen, daarna de be grafenis op het R.K. Kerkhof, aldaar. Kijk in de krant! Of er nu iets gebeurt op Marken of Capri, in Rome of op Schiphol - de krant vertelt het U prompt. Wat een weelde is dat eigenlijk! Welk een geruststellende zekerheid geeft dat toch: elke werkdag een krant. Vol met nieuws. Vol met inlichtingen. Vol met wetens waardigheden. Het is goed dit eens te beseffen en..te waarderen, dat de krant zo oneindig veel geeft voor zo'n luttel beetje geld. De meeste Nederlandse gezinnen zeggen dan ook: de krant is altijd interessant iSÜSSiSiS bevattende bouquetje babbeltjes, betreffende best bier, bemind bij brave burgers, benevens beminnelijke burgeressen. (Red. Herengracht 282, Amsterdam) Goed begin De Grote Onbekende 9 Op Oudejaarsavond is alles vergeten al les, behalve een goede voorraad bier natuur lijk. Want wat 1951 met ons voor heeft moet hij weten laten wij in elk geval gul en hartelijk be ginnen. En bfj gastvrijheid en goede wensen hoort een schuimend glas bier, Beignets U kunt geen beignets maken zonder bier. Slaat U er maar een kookboek op na. Het eenvoudigste recept is dit: 250 gr. bloem, 3 gr. zout, flesje bier. Neemt U ech ter alleen bier, dan smaakt het óók best. 't Jaar mag dan afgelopen zijn, maar de Grote Onbe kende blijft zijn sierlijke glazen schenken aan Ieder een, die hij In café of restau rant aantreft met 'n biertje bi) het eten. Wie weet gaat U ook tot de gelukkig behoren :igen Sophocles en het bier 8 Een verstandig man beoordeelt het nieuwe naar het oude. Noem deze uitspraak niet te gauw onnozel; zij is van Sophocles. Wij voor ons hebben er dit in gezien: als het bier in 1951 net zo best blijft als het in 1950 reeds was, zal het waarachtig best gaan. 1950i ,,.„Kóm je nou nog...?r Belletjes Op Oudejaarsavond, stijgen In ons de goede voornemens omhoog zoals de belletjes in het bier. Wat moet dus een Oudejaarsavond niet prachtig en machtig zijn, waarop de goede voorne mens in ons en de belletjes in het bier tezamen omhoog Een eenheid Bij sommige feesten heerst een algemene vrolijk heid die door niemand wordt gedeeld, heeft een spotter eens gezegd. Op Uw Oudejaarsviering zal dat niet slaan als ge.-Uw gasten een goed ge schonken biertje voorzet. Want bier en plezier hóren bij elkaar. Veel heil en zegen! Thomasvaer: .Ja, ja, 't was me je jaartje wel, Geef mij m'n bier maar, Pieternel. De wereld is vol hels kabaal Van Tokio tot Oldenzaal. Pieternel: Hou op. hou op, je maakt me dol De kranten staan daar al van vol, 't Wordt heus wel beter, nou en of! Thomasvaer: Maar elke voetballer wordt prof 't Is met het voetbal als de rest, Alleen het bier is opperbest. Pietemei: Jij altijd met je bier, jij dwaas/ 't Wordt tjd voor de wensen, oue bcktsl Samen: Uw Pieternel en Thomasvaer Die wensen U by 't end van 't jaar Dat voorspoed eindetijk zegevier En 't jaar zo best wordt als het bier! s 5 5 S f? a e a i stijgen! »ri tg i>yj Biedt zich aan per 1 Fe bruari a.s.: R.K. Brieven onder no. .16548 bureau van dit blad Gevraagd per 2 Januari of zo spoedig mogelijk R.K. KAPPERS BEDIENDE zelfst, kunn, werken, Loon intern: f 26, a f 28, p. w., Inclusief verval. Jac. Houtenbos, Boven- karspel. Voor direct gevraagd voor dag of d. en n. Bij D. ZUURBIER, Heren weg B 153, Oudorp. Tel. 325 K 2267. Gevraagd te Amsterdam net katholiek voor dag en nacht, in tezin met 2 kleine kin eren. Tot 3 Januari be richt bij CONIJN, Nas- saulaan 19 te Alkmaar, telefoon 3323. In moederloos gezin m. 2 kleine kinderen gevr. Lief voor kinderen. Br. onder no, 16543A, bur. vaii dit blad. Te koop: i.g.s.z. schoen- schaatsen (hockey), maat 38V4. G. Groot, Meerweg 453, Egmond a.d. Hoef. Wegens bijz. omstan digheden gevraagd voor ongev. 6 weken een voor hele dagen, liefst vanaf 3 Jan. Verdr.oord 26, Alkm. heeft haar morgenuren beschikbaar voor werk in apotheek of bij apo- theekh. arts in Alkmaar of omgev. Brieven onder no 16546, bur. v. d, bl. Te koop: DRAÓHTIGE ZEUGEN, werptijd half Jan.half Febr. P. Schager, Nwe Niedorp, B 269, WIE GEEFT MIJ EEN KANS? R. R. jongeman, 25 j. z.z.g, gepl. als mag. chef -bed. of iets derge lijks, liefst in de levensm. branche. In bezit v. vak- diplpma. Wil hard wer ken en is gew. leiding te geven. Ook als vertegen woordiger. Brieven onder no. 16549 Bur. v. d. blad. TELEFOON 2429 Zoals te verwachten, moeten wij wegens ENORM SUCCES de grootse film: (ODETTE) Toegang 14 jaar VOORSTELLINGEN: „REX" Elke dag 2.30, 8 u. Zaterdag 2.3G, 7, 9.30 uur. Zondag (Oude Jaar) 2, 4.30 7 uur. Maandag Nieuwjaar) 2, 4.30, 7, 9.30 uur. „CINEMA" Elke avond 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. .Zondag: 2, 4,30 en 7 uur. Maandag: 2. 4.30, 7 en 9.30 u. Woens dag 2.30 u. Matiné Bespreek vooral tijdig uw plaatsen! TELEFOON 2609 brengt deze week: Dlkl/"* DAD In hun nieuwste vroliikste DlSNLl en DUB avonturenfilm: VICTOR SCHERTZINGER Toegang alle leeftijden

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5