POA N.V. NATIONALE DE GYMNASTIEKVERENIGING „TURNLUST BESTAAT OP 4 MAART VIJFTIG JAAR Inlevering van rentekaarten Het Kruis in de raadszaal Interessante terugblik op bloeiend verleden Payglop Een jubileum ten afscheid Th. Stoelinga 45 jaar bij V. D. Frankenberg N.V. Langestraat 24 De eerste grote stap vooruit LEVENSVERZEKERING-BANK N.V. 1 ROTTERDAM I De grootste in Nederland Gemeenteraad Warmenhuizen warme pinda's AN d. POL v. Marktberichten PAGINA 2 VRIJDAG 29 DECEMBER 1950 ALKMAAR. Achttien gymnastiek-enthousiasten richtten op 4 Maart in het jaar 1901 de Atkmaarse Gymnastiekver eniging „Turnlust" op. De vereniging ontstond tengevolge van een splitsing in de bestaande vereniging „Sparta". Achttien enthousiaste mensen begonnen hun nieuwe vereniging op te bouwen. Thans, na vijftig jaar, telt „Turnlust" niet minder dan zevenhonderd werkende leden Wanneer we dus spreken van vijftig jaren groei en bloei, dan is daar niets aan miszegd, want niet alleen is de vereniging uitgegroeid, ook het peil der gymnastische prestaties steeg geleidelijk. In 1935 trok* weer een 20-tal „Turnlust"-mensen naar Brussel. Zij kwamen thuis met een derde en een ereprijs. Dokter F. J. Haverkamp nam in Maart 1940 het beschermheer schap van de vereniging op zich. Directeur Pol, die 32 jaar lang de leiding van „Turnlust" had gehad, nam afscheid in 1944. De omstandigheden hij woonde toen al in Wormerveer noop ten hem daartoe. J. Schotsman Jr. die sinds '42 de leiding had van de jeugdafdeling, volgde hem op. Er kwamen moeilijkheden ten gevolge van de Duitse beze(\ing. De oorlog vroeg slachtoffers, ook onder de „Turnlust"-mensen. Dokter Haverkamp en G. Cevat vielen als goede vaderlanders ten offer aan de barbarij. Diretceur Schotsman ging in militaire dienst. Hij werd in 1945 opge volgd door de heer J. v. Zoonen, die thans nog de scepter zwaait over het „Turnlust"-team. Goed werk. Bij de kampioenschappen van Nederland sloegen de dames van de vereniging een voortreffelijk figuur. Dit jaar bezetten ze, even als voorheen, de derde plaats doch thans met slechts 8'10 punt verschil met de tweede geklas seerde ploeg. De damesploeg van „Turnlust" mogen we dan ook zonder overdrijving een der beste turnploegen van Nederland noe men. De laatste jaren komen de da mes van „Turnlust" ook uit in de persoonlijke kampioenschappen „Turnlust" kan dan ook met trots terugzien op de uitstekende resultaten die de Alkmaarse gymnasten, zowel in vereni gingsverband als individueel, wisten te behalen. We noemen dan in dit verband allereerst „Turnlusf's damesploeg, die een uitstekende figuur slaat. Het eerste bestuur der vereni ging bestond uit voorzitter J .J. G. Stavenuiter, die thans nog erevoorzitter is, Jac. N. Al, secre taris, C. Swaerts, penningmeester en J. Kieft en G. Stavenuiter, commissarissen. De heer Jac. Bender was de eerste directeur. Aan hem vooral dankt Turnlust haar correcte wijze van werken. Na zijn heengaan wisselde de lei ding enige malen, tot de heer Lambert directeur werd. Onder zijn commando ging Turnlust met reuzenschreden vooruit en werd de vereniging meer en meer bekend. Zij ging haar vleugels uitslaan. In 1907 behaalde „Turnlust" in Maastricht 3 tweede prijzen en de prijs voor de verstkomende vereniging. In 1910 ondernam „Turnlust" haar eerste buiten landse reis. De wedstrijden in Brussel leverden 4 eerste prijzen op. Men kan zich voorstellen hoe feestelijk de vereniging na haar goede prestaties in Brussel, in onze stad werd ontvangen. In Haarlem werd een eerste prijs gewonnen en in Utrecht verwierf men een ereprijs en een le prijs. In 1909, het jaar van de ge boorte van H.K.H. Prinses Ju liana, verleende „Turnlust" haar medewerking bij de Oranjefees ten. Ook toen werd een eerste prijs behaald. Een derde prijs sleepte de vereniging in de wacht bij de landbouwfeesten van het zelfde jaar. O, zeker, „Turnlust" heeft ook tijden van tegenspoed gekend. Na 1910 telde de vereniging op een kwaad moment nog slechts 6 leden. Maar de palm groeit im mers tegen de verdrukking in. Die kern van zes groeide weer uit en „Turnlust" kwam over het dode punt heen. In 1912 vertrok directeur Lam bert. Een werkend lid van „Turn lust", dat zo juist zijn gymnastiek acte M.O. had behaald, de heer J. J. Pol, werd zijn opvolger. De mobilisatie kwam en „Turn lust" moest haar beste krachten afstaan aan de militaire dienst. In 1930 werden diverse nieuwe afdelingen in de vereniging op gericht. Er werden wederom suc cessen geboekt onder de heer Pol, die een groot leider en een goed organisator was. Ter gelegenheid van het 15- en 25-jarig bestaan van de da- mes-afdeling van „Turnlust", werden in het centrum van de stad gratis toegankelijke open luchtvoorstellingen gegeven, die een groot succes werden voor „Turnlust" en voor de gym nastiek in het algemeen. Advertentie 1 DATUMSTEMPELS NUMMERSTEMPELS STEMPELKUSSENS RUBBERSTEMPELS NUMMEROTEURS STEMPELHANGERS DE KINDERPOSTZEGELS NOG ENKELE DAGEN ALKMAAR De verkoop actie van de Kinderpostzegels loopt ten einde evenals het jaar 1950. Velen, die nog iets goed heb ben te maken moeten zich nu haasten, want straks slaat de klok 12 uur en dan.... Dit geldt ook voor hen, die er nog met toe kwamen even naar het Postkantoor te stappen en daar wat postzegels en prent kaarten te kopen voor het ver zenden van hun gelukwensen. Het kan nu nog en Uw vrien den en verwanten zullen er U om prijzen, dat ge gebruik maak" van een kinderkaart met een nieuwe kinderzegel. Het verhoogt de waarde van Uw v/ensen omdat daarin de warm te van Uw hart spreekt voor an deren: voor het misdeelde kind, dat ook in het nieuwe jaar het niet kan stellen buiten Uw hulp. Gij kunt alles nog goed maken door in ruime mate kinderzegels te kopen; ze blijven een vol jaar geldig. Komt. koopt Kinderzegels en kaarten; ze brengen geluk! UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER In een buitengewone rechts zitting deed de Alkmaarse Ar rondissementsrechtbank uit spraak in de volgende zaken: N. E. uit Bovenkarspel, over treding van de Leerplichtwet, vonnis kantonrechter bevestigd. De strafmaat werd bepaald op f20.of 10 dagen. H. v. d. B. uit Amsterdam, diefstal, boete f10.of 5 dagen. W. G. uit Heiloo. werd van de ten laste gelegde overtreding van de Motor- en Rijwielwet in hogpr beroep vrijgesproken. successen als tweede en ook An nie Veerman bezette een goede plaats. Nel v. d. Wardt werd 3e in de jeugdkampioenschappen. Niet alieen naar België trok „Turnlust"; de 'gymnasten gin gen ook overzee. In 1949 werden de demonstraties, dip „Turnlust" in Bath gaf, een gropt succes, zo groot, dat de vereniging onmid dellijk werd uitgenodigd, in 1950 weer naar Engeland te komen. Mr. G. van Hilten, die de eer ste maal als reisleider was mee gegaan, maakte in 1950 de tocht mee als beschermheer van „Turn lust". In de loop der jaren waren achtereenvolgens de heren J. J. G, Stavenuiter, S. Buding, J. Schotsman, C. Habicht en G. de Rie voorzitter van de vereniging. Thans bestaat het bestuur van „Turnlust" uit de volgende da mes en heren: G. de Rie, voor zitter; H. Wiersma, penningm.; H. Besteman, 2e voorzitter; L. v. Zoonen, 2e secretaris; mevr. SchatsDen Das, 2e penn.; mej. N. Madderom, mevr. Schotvan ger-—Bierman, P. van Heugten, L. v. Bodegraven, C. Habicht en J. Smit, commissarissen. Jubileum-festiviteiten. „Turnlust" gaat het gouden jubileum op waardige wijze vip- ren. Op 27 Januari is er een re ceptie in 't Gulden Vlies, des middags van 3 tot 5 uur. Op 31 Januari, 1, 3 en 4 Februari zijn de non-stop gymnastiekuitvoerin- gen van de vereniging. Op 4 en 5 April worden kinderuitvoerin gen gegeven. Op 14 April is er een clubdiner met een feestavond voor „Turn- lust"-leden met hun aankleve. Dan zal Toon Hermans met het Theater Pleizier optreden. Er zullen bovendien jeugdfeestjes worden gegeven. Aan de non-stop uitvoeringzullen alleen de ho gere graden meewerken. Men kan er dus van verzekerd zijn, dat men goed turnwerk te zien zal krijgen. De balletten zullen meer verzorgd zijn wat de aan kleding en het décor betroft. Kortom, „Turnlust" is van plan haar gouden jubileum op een haar waardige wijze te vieren, met feestelijkheid en met goede gymnastiek. Wij wensen de gouden vereni- van Nederland. Mej. Nini Mad- I ging nog vele succesvolle jaren derom behaalde daar prachtige I toe. ALKMAAR. De heer Th. Stoe linga, chef magazijn en calculator bij de filrma Vroom en Dreesmann te Alkmaar,zal morgen bij zijn firma op feestelijke wijze jubileren en te gelijkertijd afscheid nemen. De heer Stoelinga heeft 45 jaar aan een stuk bij V. en D. in Alk maar gewerkt. Een dergelijk feit is vierenswaardig genoeg. Bovendien heeft hij de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. De tijd van afscheid nemen is dus gekomen. Jubileum en afscheid worden nu tot één feest in de Alkmaarse V. en D. familie. De sobere Friese levensstijl van de heer Stoelinga, die woonachtig is in Heiloo, zal misschien dit feestver- toon maar nauwelijks verdragen. Want een echte Fries is hij, een na tuurmens, een sportman, nog op zijn 65ste verjaardag. Menig Alkmaarder kent hem als een stoere wandelaar, die dikwijls, als hij met frisse moed zijn dagtaak begon, al een ochtendwandeling van een paar uur achter de rug had. En kegelend Alkmaar kent niet alleen zijn naam, maar ook zijn daden, die zonder twijfel groot zijn. Daarvan getuigen de gouden kegels, die de heer Stoelinga in zijn kegelloopbaan hij is lid van ..Met z'n tienen" wist te verwerven. Vijfenveertig jaar geleden kwam de heer Stoelinga bij V. en D. in Alkmaar. Dat laatste zeggen wij er bij, omdat hij voordien bij V. en D. in Haarlem zijn opleiding reeds had gehad. Hij was een zwijgzaam man, toen hij kwam in de zaak, die toen nog aan de Houttil gevestigd was. En dat is hij nog. Een man van wei nig woorden, maar een man van het juiste woord. Wie met hem werkt, werkt graag met hem. Hij is een Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Wil- helmine A. J. d. van J. van Aa ien en J. van Veen. Ondertrouwd: Johannes P. J. Woudman, 25 j. en Jantina K. Bos, 22 j. Josephus P. Dukers 36 j. en Leonarda Jongmans, 25 j. Simon A. van Doorn 22 j. en Elisabeth A. W. Ruig, 17 j. Eu- gène Th. Poppe ea Johanna J. Iken, 34 j. Overleden: Aagje Benjamin, oud 71 j., geh. met K. Ruiter. Onvoorzichtige chauffeur ALKMAAR. Gistermorgen omstreeks tien uur trachtte een bestuurder van een vrachtauto wiens wagen de gehele nacht op het afgesneden Kanaalvak had geparkeerd en waarvan de ben zineleiding bevroren was, weg te rijden. Hij goot daartoe benzine in de carburateur Ter hoogte van de Lichtfabrieken op de Helder- seweg vloog de benzine echter door de hitte in brand. Personeel van de lichtfabrieken kwam di rect met een schuimblusapparaat ter hulp, doch de bestuurder kon zelf het vuur doven. De vracht auto moest worden weggesleept. Comansbrug ALKMAAR. D'r is nog één van de 47 bruggen in Alkmaar, die geen naam heeft. B. en W. stellen voor deze brug. liggende over de Bleekerssloot, tegenover de Comansstraat, de naam te ge ven van Comansbrug. Onderscheidingen ALKMAAR. Op verzoek van de Minister van Oorlog zal de burgemeester, Mr. Dr. H. J. Wijtema, Woensdag 3 Jan. a.s. om 5 uur ten stadhuize aan 17 ingezetenen het ereteken voor Orde en Vrede en aan 3 ingeze tenen het Oorlogsherinnerings- kruis uitreiken. De heer Th. Stoelinga neemt, na 45 jaar trouwe dienst, afscheid van V. D. man, die zijn vak verstaat en een, waarop men kan bouwen. Hij had een ideaal: een eigen huis met een tuin. Hij hééft een eigen huis, met een grote tuin, waarin hij ik weet niet wat allemaal verbouwt, van de grofste aardappel tot de fijnste aard bei. Men zal deze goede werker niet langer met zijn onafscheidelijke si gaar aan zijn 60 jarig ..bureau zien zitten. Er is een tijd van gaan, een tijd van otium cum dignitate. Mor genochtend zullen de huldiging en het afscheid van de sportieve jubi laris, bij V. en D. worden gevierd. ONZE AGENDA FILMS: Harmonie, Bagdad, 14 j. Victoria theater, De Saint in Londen, 18 jaar; Cinema Americain: Road to Zanzibar alle leeft. Rex-theater, Odette Churchill, 14 jaar. APOTHEKEN: De apothe- kersdienst wordt waar genomen door de apo theek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11 TAXI'S: De nachtdiensten worden gereden door de Nassau-garage, Nassau- plein, telef. 3545. Gemeenteraadsvergaderingen ALKMAAR. Het ligt in {ie bedoeling van de burgemeester, raadsvergaderingen te beleggen op Donderdag 4 Januari 1951 te 14 uur en op Donderdag 18 Janu ari en Vrijdag 19 Januari a.s. te 14 uur en des avonds, de beide laatste, ter behandeling van de begroting voor 1951. Oproep ALKMAAR. De politie roept getuigen op van een op Woens dag 27 Dec. 's middags om 1 uur plaats gehad hebbende aanrijding op <ie Laat, tussen twee perso nenauto's. Inlichtingen kunnen verstrekt worden aan de afdeling verkeer op het politiebureau al hier. Voorzichtig met het ijs! ALKMAAR, a- Op verschillen de plaatsen heeft de politie jon gelui van het ijs moeten afsturen daar de toestand van het ijs nog niet van dien aard was dat er op gereden kon worden. Vandaag zal de politie op verschillende plaatsen rond de stad het ijs keu ren. De uitslag daarvan zal zo spoedig mogelijk bekend gemaakt worden. Pas op uw fiets ALKMAAR. Op het politie bureau zijn de laatste dagen weer enkele aangiften gedaan van vermissing van een rijwiel dat onbeheerd op de openbare weg stond. DAMMEN ST. PANCRAS Donderdag 21 Dec. speelde DOS te St. Pan- cras een damwedstrijd tegen S.N.A. uit H. Hugowaa'rd in het clublokaal te St. Pancras. De uitslag was als volgt: D.O.S. S.N.A. H Groen P. Groenveld 02 F. Kunst L. Konijn 11 Jb. Toepoel C. Groenveld 11 A. Meereboer A. Smit 11 Jb. Kooi KI. Kloosterboer 20 D. Kloosterboer Jb. Borst 02 PeereboomA. Hoogeboom 20 Jn. Oud K. Oudhuis 20 A. Wagenaar W. Oudhuis 1—1 Jb. Verkroost J. Smit 11 C. Klanker W. Konijn 2—0 A. Groen J. Groot 11 G. Nieuwland H. Oudhuis 20 H. Wiedijk C. Steur 11 C. Jongh G. Appelman 20 KI. Bakker Tz. P. Laan 20 R. Turkstra J. Appelman 02 K Bakker Az.J. Berkhout 20 P Nierop Th. Bankras 20 W. Bobeldijk J. Meester 20 N. Slijkerman—T. Berkhout 02 27—15 Burgerlijke Stand BERGEN Geboren: Corne lia Geertruida d. v. J. Ranzijn en G. Modder; Andries Albert z. v. G. J. Bloemhof en A. L. de Jongh; Diana Gerarda Maria d. v. S. J. van Wonderen en H. W. J. Roes; Josephina Wilhelmina Elisabeth d. v. J. J. Roosenboom en H. W. G. Daal. Getrouwd: Harribald S. Teng- bergen en Janna Koeman; Ane C. Schouten en Catharina Kops, Alkmaar; Adrianus Adriaansen en Catharina Boots. Overleden: Arie Modder, oud 86 jaar, echtgenoot van Antje Houtkoper; Maria Christina Ver donk. oud 73 jaar. echtgenote van Jacob Min. Advertentie KANTOORBOEKEN AGENDA'S BRIEFORDNERS beurt is een gevolg van het feit, dat het niet in het belang van de verzekerden Is als een of meer ren tekaarten aan de verzekering ont breken. Daaraan t kunnen namelijk geen rechten worden ontleend, in dien het tot een aanvraag om rente komt. Tot op heden werden dan ook deze rentekaarten door de buitendienst van de Raad van Arbeid opgehaald. De vele kosten, die daarmede ge paard gaan, zijn echter oorzaak, dat de Raad van Arbeid daarmede niet langer door kan gaan. In het komende jaar zullen dan ook de niet op tijd ingeleverde ren tekaarten voor de gemeenten Alk maar, Heiloo, de Egmonden, Bergen en Schoorl langs administratieve weg worden opgevraagd, zodat geen rekening meer dient te worden ge houden met het ophalen van deze rentekaarten, zoals tot op heden steeds geschiedde. Op het vervallen van de rentekaarten zullen de ver zekerden worden opmerkzaam ge maakt. doch aan de andere zijde roept de Raad van Arbeid hiervoor ook gaarne de medewerking van het publiek in. Nog al te zeer verbreid is de me ning, dat de renten van de Invali diteitswet laag zijn, zodat het nut van een rentekaart maar gering is. Dat deze mening niet gerechtvaar digd is moge daaruit blijken, dat de invalidlteitsrenten, dus die renten, die gegeven worden als de termijn waarover maximaal ziekengeld is genoten, verstreken is, in alle geval len worden verdubbeld hierrop voor ue gehuwaen een maandelijkse toe slag van 35,wordt gegeven en bovendien een kinderbijslag van f 11,50 voor de eerste twee kinde ren en f 13,50 voor de volgende kin deren tot een maximum van 6 kin deren. Ook de weduwen en wezenrenten hebben aanzienlijke verbeteringen ondergaan. Dat onder deze omstandigheden het belang van een rentekaart in een ander licht komt te staan, moet ieder wel duidelijk zijn. Verwacht mag dan ook worden, dat gezorgd wordt voor regelmatig zegels plakken en tijdige inlevering van rentekaarten. Toch is de inlevering van rente kaarten bij de Raad van Arbeid niet zoals deze zijn moet. De duur van een rentekaart is een jaar en staat op Iedere rentekaart aangegeven. Van de 113.000 rentekaarten van verzekerden in het gebied van de Raad van Arbeid Alkmaar dienen er jaarlijks rond 13.000 te worden opgehaald en dit niettegenstaande het feit, dat de verplichting tot inle vering bp de verzekerde zelf rust. Het zou voor de administratie een voudig zijn, indien men deze geval len liet rusten, maar dat dit niet ge- Toneeluitvoering te Onderdijk ONDERDIJK. Op 1 en 7 Januari geeft de R.K. toneel vereniging wederom haar jaar lijkse uitvoeringen. Opgevoerd Zal worden „Geef mij uw hand", een tragedie van een verknoeid leven. Gezien de resultaten van de vereniging en. de boeiende inhoud van het 'stuk, verzuime niemand het te gaan zien. (Advertentie) A Uw gezondheidstoestand elke drie jaar gecontroleerd! U heeft recht op dit onderzoek wanneer U bij H H ons een verzekering met overlijdensrisico sluit M of heeft lopen, waarvoor een jaarpremie van H 150,of meer wordt betaald. De kosten van het onderzoek zijn voor onze re- kening; het resultaat daarvan blijft voor ons H geheim. Dit is de eerste grote stap, binnenkort volgt de tweede grote stap vooruit. Vraagt onze brochure, waarin onze stappen uitvoerig worden belicht. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrA rrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrr fpl rrrrrrrrrrr Het was maar een korte agenda waarvoor de raadsleden van Warmenhuizen Donderdagmiddag werden opgeroepen, en ge lijk te voorzien was, werd deze met een sneltreinvaartje afgewerkt. Maar niet voor niets geldt een oude boerenwijs heid, dat het breedste achter komt. en de kosten van een dergelijke nogal ingrijpende verandering toezeggen. Overigens achtte ook hij de begroting alleszins bevre digend en vertrouwde er op dat eventuele tegenvallers zonder bijzondere inspanning kunnen worden weggewerkt. De heer Mos wilde graag van B. en W. weten, in hoeverre men geslaagd is met het vinden van industrieterrein, en zo ja, hoe het dan staat met propaganda voor industrieële vestigingen. Hij was van oordeel, dat Warmenhuizen bij een industrieële vestiging van enige betekenis binnen de kort ste keren van de gesel der werk loosheid was verlost. Volgens voorzitter had dit punt de onverdeelde aandacht van B. en W., maar geslaagd is het College nog niet. De heer Ver- gaay bracht nog in het midden dat de doodgraver van Krabbe- dam plotseling zijn functie had opgegeven. Hier wist de Burge meester niets van, doch hij wilde de toezegging doen, dat zodra mogelijk in deze vacature zou worden voorzien. De heer Mink (Pl.Bel.) bracht nl. in de rondvraag naar voren, dat hij liever gezien had dat men het bij de ingebruikneming van het raadhuis cadeau gekregen kruisbeeld niet in de raadzaal had opgehangen. Een kruisbeeld was een z.i. zo uitgesproken katholiek symbool, dat dit niet in een algemeen vertrek als een raadszaal thuis hoort. Het past beter in een verenigingsgebouw. Tegen het ophangen van een al gemeen christelijk symbool als een kruis zonder corpus zou hij minder bedenkingen hebben ge had. Burgemeester Nolet was ken nelijk een beetje verrast door dit geluid, doch me.ende, dat al is een kruis met corpus algemeen bij de katholieken in zwang, ook andere christenen dit aan vaarden. Hij ontkende dat dit een partijzaak van de KVP was, doch uitsluitend een kwestie van reli gie. Als men uitgaat van het standpunt, dat Christus de Ko ning der wereld is, dan is er niets tegen dat tot uiting te brengen middels Zijn teken: het kruis. In deze gemeente met een con stant overwegende katholieke be volking met daarnaast nog velen van cnristelijken huize, kan er Sharom geen enkel bezwaar zijn om de uiting van Christus Ko ningschap in de zaal van de we reldlijke regeerders aanwezig te doen zijn. Bovendien hebben wij dit beeld en dit is geen princi piële doch een zakelijke aange legenheid, cadeau gekregen met de bepaling dat het opgehangen zou worden in de raadszaal. Het zou onfatsoenlijk zijn een cadeau niet te bezigen op de wijze als dit is bedoeld, temeer omdat bij de aanvaarding daarvan door de raad volstrekt geen bezwaren te berde zijn gebracht. De heer Mors vond de uitlating van de heer Mink verwonderlijk. Bij het invoeren van het gebed bij de aanvang en sluiting van de raadsvergaderingen ontpopte de heer Mink zich ook als een tegenstander, hoewel we zien en weten dat pok hij zich tot God richt. En van God spreekt het kruisbeeld in eerste instantie. De heer Mink verdedigde zich hiertegen met de opmerking dat hij uit wellevendheidsoverwe gingen ging staan als de andere raadsleden dat doen, doch bid den, dat doet hij alleen thuis. De agenda. Voor dit debat kon aanvangen, hadden B. en W. voorgesteld om voor kennisgeving aan te nemen: het verzoek van Finsterwolde om adhaesie om de overheidsmaat regelen ongedaan te maken; het verzoek van De Wijk om adhae sie op het adres tot afschaffing van de wegenbelasting; het adres van de bedrijfsraad van het bouwbedrijf om wegens de reeds uitgegeven werken voorshands géén bouwopdrachten te ver strekken; het verzoek van de B.L.Z. in zake een overbruggings uitkering op basis van een 48- urige werkweek; en de medede ling van Ged. Staten, dat tegen het aangaan van een kasgeldle ning van f 180.000.geen be zwaar bestaat. Bij het behande len van de diverse begrotingen bracht de heer Mink als rappor teur in het midden, dat de ge meentebegroting reden tot tevre denheid geeft. Hoewel de afschrij vingen goed en ruim zijn, en het Burg. Armbestuur een subsidie van f 14.000.krijgt, ig er nog f 4000.over voor onvoorzien. De begroting van de gewone dienst werd vastgesteld op f 217.983.80 en de kapitaaldienst op f 440.070.57. Do raadscommis sie verzocht om bij de Krank- hoorn een verkeersbord te plaat sen en nodigde B. en W. uit om te onderzoeken, of het mogelijk is de ophaalbrug te verplaatsen naar Oudwulpendorp en inplaats van de ophaalbrug een bredere vaste brug te leggen. Voorzitter wilde wat het laatste betreft gaarne een uitvoerig on derzoek naar de mogelijkheden ZE WAARLIJK HELPE MIJ AKERSLOOT Op de 2e Kerstdag j.l. bracht de R.K. to neelvereniging St. Willibrordus voor een tot de laatste plaats be zette zaal het prachtige toneel stuk „Zo waarlijk helpe mij door Tom Dekker. St. Willibrordus heeft met het opvoeren van dit stuk bewezen, dat zjj iets aandurft en met suc ces weet te brengen. Het is een stuk met diepe inhoud en waar achtige levensernst. Uit het uit bundig applaus en de reactie in de zaal, tijdens de hoogtepunten in het spel. bleek, dat geenszins te hoog was gegrepen en dat. datgene wat de schrijver be doelde weer te geven, op uitste kende wijze ten tonele werd ge bracht. Een woord van dank en waar dering past daarom wel aan de spelers en speelsters, die allen zonder uitzondering hun uiterste best hebben gedaan. Op 7 Januari a.s. zal ditzelfde stuk opnieuw voor het voetlicht gebracht worden. Schaatsen: PROEFWEDSTRIJDEN TWEEDE KERSTDAG WARMENHUIZEN. Leeftijd 15. 16 en 17 jaar. 500 meter: C. Band 55.2, Jac. de Beurs 60.8, J. Blokker 62.7, M. de Vries 64.0. 1500 meter: C. Band 3.07.2, J. de Beurs 3.13.2. J. Blokker 3.30, J. Leien (Bergen) 3.30.4. 18 en 19 jaar. 500 meter: T. Roozendaal 54.2, J Roozendaal 54.7, J. Bloemen 56.2, A. de Groot 57.4. 1500 meter: J. v. d. Gragthe 3.018, F. Roozendaal 3.033, J. Roozendaal 3.105. A. de Groot 3.142. HANDBAL H.H. WAARD NOORD Het is de afgelopen weken heel rus tig met spelen, in verband met de slechte velden. We moeten nu juist trainen om in conditie te blijven en onze lichamelijke ge steldheid te verbeteren. Laat daarom de trainingsavonden niet voorbij gaan en komt allen Komt daarom Vrijdagavond allen naar het clubgebouw om te trainen. Van 6.30 tot 7.30 uur voor de adspiranten en junioren en van 7.30 uur tot 8.30 uur voor het le en 2e. Dus tot vanavond. Gevonden voorwerpen AKERSLOOT Dezer dagen is een verdwaald konijn gevan gen en een glacé herenhand schoen gevonden welken bij de postcommandant der Rijkspolitie alhier kunnen worden afgehaald. (Advertentie) WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond. MEER BEWOLKING Nu en dan overdrijvende wolken velden en hier en daar tijdelijk mist. Maar bijna overal droog weer. Weinig wind. In de noord westelijke Helft van het land lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Elders in het land gedurende de nacht en ochtend plaatselijk strenge, overigens ma tige tot lichte vorst. NIEUWJAARSRECEPTIE MGR. J. P. HUIBERS Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, zal Maan dag 1 Januari receptie verlenen van 121 uur voor leken. Broe ders en Zusters en van 12 uur voor de Geestelijken. DIEFSTAL (Van onze correspondent)- LIMMEN Tijdens de Kerst dagen stonden er in de tuin van de heer S. twee zo goed als nieuwe fietsen. De bewoners van daarnaast vertrouwden de zaak niet en waarschuwden de Rijks politie, waarna de fietsen in be slag werden genomen. Naar /ij vernemen waren de fietsen af komstig van diefstal uit de ge meente Schagen. MOEDERCURSUS LIMMEN Op initiatief van het Witte Kruis zal alhier een moedercursus worden georgani seerd. Deze cursus wordt gege ven in het consultatiebureau iedere Dinsdag van kwart voor acht tot half tien. De eerste avond wordt gegeven op 2 Janu ari 1951. i Toneel LIMMEN De toneelleden van het harmoniecorps hebben in studie genomen „De kat en de kanarie", een mysterieus spel in 3 bedrijven. Burgerlijke Stand BEEMSTER Geboren: Lau- rentius Cornelis Gerardus z. v. J. N. Boots en A. C. Roet; Mari anne d. v. J. Tromp en A. M. Broertjes. 'DOKTERSDIENSTEN 31 December/1 Jgnuarl Rayon West-Friesland (West) Dokter Pool te Hoogwoud, te lefoon Spanbroek 297 (K 2263); Dokter Barnhoorn te Blokker, telef. K 2292 533; Dokter Mul der te Midwoud, telef. Oostwoud 1. Berkhout- Avenhorn Dokter Reedijk te Avenhorn, telef. K 2294 225. De dienst begint op' 30 Decem ber 1950. des n.m. om twee uur en eindigt op 2 Januari 1951 met het ochtendspreekuur. (Advertentie) Zondag van 26 uur verkrijgbaar „IN DE BANAAN", Laat 174 Alkmaar Telefoon 2682 WARMENHUIZEN, 29 Dec. Gele kool 7.2011.30; rode kool 615.10; witte kool 66.10. GROOTEBROEK. 2500 kg. groe ne kool 77.40; 12.000 kg. uien grof 4.40—4.80; groot 44.80; nep 11.70; 500 stuks bloemkool C 1015; BII 10. PURMEREND. witlof 34—67; rode kool 614; witte kool 54; sa- voye kool 610; groene kool 612; spruitkool 5392; boerekool 1827; andijvie 4979; gare bieten 1219; winterpeen 6—11; waspeen 30; uien 39; prei 1726; bramley seedling 415; glorie van holland 1034; jo nathan 1744; present van engeland 1334 zoete campagner 1736; com- tesse de paris 1727; gieser wilde man 3448; winterjan 1437; ijsbout 33. AVENHORN, 28 Dec. - Spruit kool 500 kg 4185; 1000 kg Deen se witte kool 5.30—5.40; 15.500 kg rode kool 6.10—15.30; 5500 kg gele kool 5.5010.40: 3500 kg groene kool 10.5015.10; 8400 kg uien; grove 7.307.90, gewone 3.90—5.40; 22.800 kg peen; II 3.60—5.80, III 7.50—8.80, IV 6.20—6.80. N. SCHARWOUDE, 29 Decem ber. 1000 kg kroten A 10; B 7: 3300 kg rode kool 6,70—15,30; 11000 kg gele kool 8,20—11,70; 5200 kg groene kool 8,3010,20; 50000 kg deense witte 5,506,40: succes witte 5,506,30. LANGEDIJK, 29 Dec. 1200 kg bieten A 9,90; B 9,60; 48000 kg gele kool 5,50—11,20; 20000 kg rode kool 6—15,20; 4000 kg déense witte, afw. 5,205.70; 18000 kg groene kool 7.1010,60; 240 kg witlof I 67; II 50: 200 kg spruiten 66. ALKMAAR. Kaasmarkt, aan voer 729 kg. 1 Stapel boerenkaas f 212,per 50 kg, handel mgtig.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2