TALRIJKE JUBILEA De voornaamste Raadsbesluiten OPEN BRIEF AAN JOZEF STALIN De kaï Van VÏRVOLG JAAROVERZICHT ALKMAAR Het muziekleven in 1950 De Gereformeerde Kerk aan et Kwerenpad herdacht in de iop van Maart haar honderd- ang bestaan. Met een speciale oorstelling in Castncum, waar it familie-circus anders nooit erschijnt. vierde het Circus Joltini haar eeuwfeest, daarbij lie Bolten's uit de omgeving uit nodigende. In Akersloot haalde e bakkerij Schoon ook de hon- erd jaar. Met veel luister is deze zomer oorts het 75-jarig bestaan van et „Witte Kruis" gevierd, met en ontvangst op het stadhuis, en receptie en een revue. Zestig jaar lang was Mej. M. an Baar in dienst bij de farmlie •akker te Egmond. Voor haar rouwe dienst werd zij boven- ien gedecoreerd. In Heiloo was e heer W. 'Kaandorp 60 jaar oster. In Alkmaar vierde de heer K. loeten de dag, dat hij 55 jaar in lenst was bij de Fa. P. J. Boom, Miabrikante van honingzoet en in e fabriek van de Fa. Eyssen »erd de bronzen eremedaille .itgereikt aan de heer J. Sche- ïng voor 54-jarige dienst en aan e heren Fred. Salm en J. Kloek oor resp. 44- en 34-jarige trou we dienst. Gouden jubilea waren minder eldzaam. In Schoorl vierde de boswach- er van het Staatsbosbeheer, de .eer D. Duin, zijn gouden feest, let een goede opvoering var. Mariken van Nimwegen" en en drukbezochte receptie vier- e ook de R.K. Arbeiders-toneel- ereniging „Vondel" haar gou- en jubileum, In het goud stond ok de Alkmaarse kegelclub „De Loekoek". Vijftig jaar getrouwd waren in tlkmaar de echtparen A. A. A. iuijbers-Gillis, H. A. de Jong- Joordstrand en B. J. Geels- Iroog. Feestelijk werd het jubileum an de procuratie-houder, de eer M. N. Burkunk, bij ,,'t iooge Huys" gevierd en de ju bilerende koorzanger H. van Vonderen te Oudorp kreeg op ijn gouden feest de eremedaille Pro Ecclesia et Pontifice". In het St. Elisabeth-ziekenhuis ,'as er feest ter ere van Zr. iduarda die 50 jaar in het tooster was en de Eerwaarde /loeder Zuster Albertina. die hans in huize „Augustinus" erblijft, werd ook gehuldigd lij haar kloosterfeest. De heer C. Beek, procuratie- ouder bij de. bank van de Lange n de Moraaz vierde zijn 45- arig jubileum. Bij de Nederlandse Spoorwe- en werd de voorman-rangeer- er A. Voermans. wegens 40- arige dienst, in de bloemetjes :ezet en bij de inmiddels ver wenen Alkmaar Packet was iet de vooral in scheepvaart- dingen zeer bekende procura- iehouder, de heer L. H. van Ro- nunde, die onder grote belang- telling zijn 40-jarige dienst bij ie Maatschappij herdacht. De burgerij van Alkmaar en e Nederlandse journalisten- ivereld herdachten met luister iet 40-jarig journalisten-jubi- eum van de Alkmaarse journa- ist en schrijver Tjeerd Adema, en feest, dat met een klinkende eceptie werd gevierd. De orgel-bouwer W. M. Bak- ium was 40 jaar bij de bekende abriek van de Fa. B. Pels en loon en de heer P. Hoetjes :reeg bij zijn zangersjubileum n Heiloo de eremedaille „Pro Ccclesia et Pontifice". Veertig aar stond de heer P. Langeberg 'oor de klas in de Ambachts chool en de heer J. B. Moeskops irecies even lang op het koor /an de St. Dominicuskerk aan ie Laat. In de zomer werd in Alkmaar op bescheiden voet het veertig jarig professiefeest van de beide Alkmaarse Dominicaanse pas toors, L. Biesta en G. L. Bink horst gevierd. Castricum vierde i:i die dagen met meer luister het priesterfeest van pastoor G H. J. Goes. St. Caecilia het populaire Alkmaarse muziekcorps, telde de heer Groot veertig jaar onder zijn trouwe muzikale medewer kers. En in de zakenwereld was het de N.V. „Vriesia" voorheen Jan de Vries die jubileerde, en evenals de R.K. Bakkers- patroonsvereniging „St. Honor' er veertig jaar op had zitten. Met de opvoering van „De Ernst van Ernst", van Oscar Wilde, tevens een primeur voor ons land, vierde het Genootschap Nederland-Engeland haar - dertig jarig bestaan, waarvoor het Bir mingham Repertory Theatre naar Alkmaar kwam. De afdeling Heiloo van de K.A.B. bleek ook dertig jaar te bestaan. In het Landbouwhuis was er feest rond de familie F. van Rijs- wijk-Schuit die dertig jaar niet de zorg voor het gebouw was belast en op de Laat jubileerde cie heer J. v. d. Pol die dertig jaar in „De Banaan" zit. Bij de meubelzaak van de heer Masee op het Ritsevoort was de heer D Schoen 30 jaar werkzaam als meesterknecht. Zilveren feesten waren er dit jaar heel wat. Op de eerste Ja nuari vierde de adjunct-brand meester P. v. d. Sluis zijn zilve ren brandweer-jubileum, gevolgd floor de heer J. van Berkum. die 25 jaar in de heren-confectie werkzaam was. Op de Am- op de Laat. Wat later in het jaar zagen we ook de boekhandel van Ter Burg in het zilver. Voordien was echter opk al het zilveren feest van de boekhandel J. Kuhne op het Verdronkenoord gevierd. In de lange rij van zil veren jubilarissen stonden ook nog geboekt de heer L. Zwaan \an Hoogenstraten's Conserven- febriekea Jos. Klerks bij de Fa. Valkering te Limmen en Mej. A. Struyck bii V. en D. In Bergen vierde zuster Chns- tofora haar kloosterjubileum en Dr. Poot zijn arts-jubileum. Terug naar Alkmaar komen we bij de zilveren pudding- Itbriek Victrix en bij de N.V. Vriesia, waar de heer A„ Kraak man jubileerde. Bij V. en D. werd nog eens gefeest en wel voor de zilveren festijnen van de dames M. Baltus en E. C. Bosch. De heer J. G. Eeltink bleek voorts 25 jaar lang zijn schouders onder het St. Fidelis- werk te hebben gezet. Bij de Fa. Frankenberg in de Langestraat werd de heer W. Tuilenaar ge huldigd, hetzelfde was het geval met de heer J. Dik, 25 jaar bij de Fa. van der Schilden werk zaam. Op het koor van de St. Laurenfius was een zilveren zanger, de heer P. N. Bloothoofd en pater Valkering uit Limmen kon als missionaris thuis zijn 25-jarig priesterfeest vieren. ïn Cudorp vierde in die dagen de Eerwaarde zuster Margaretha haar zilveren kloosterfeest. In het zilver stond ook de koster van Egmond aan de Hoef de heer J. de Geus. En in Harenkarspel was het de Boerenleenbank, die jubileerde. Terug in Bergen was het de R.K. Huishoudschool van de Zusters Ursulinen, die een zilveren feest mocht vieren. De heer B. Jaspers bleek 25 jaar een trouwe medewerker van ,,'t Hooge Huys" en de heer G. de Wit jubileerde bij het Laddercorps van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer. Bij Ringers' chocolade en ca- cao-fabrieken was er feest rond Mej. H. P. Torenvlied en de he ren H. Torenvlied C. Bek. A. J. van Boxcel. W. Heessels en A. Het Alkmaarse muziekleven in 1950 bracht weer veel belang rijks. De belangstelling, zowel voor beroeps- als amateurscon certen was over het algemeen zeer goed. Vooral de HOV begon er dit jaar pas goed in te komen. Merkwaardig veel jeugdige lui steraars kwamen de concerten bezoeken. Van de HOV-concer- ten willen we speciaal vermel den, die, waarbij als solist op traden de Ned. violist Dick de Reus, de Australische pianiste Eileen Ralf, en de Italiaanse vio liste Wanda Liviato. De Alkmaarse Kamermuziek vereniging presenteerde ons het concertgebouw-trio, Samuel Brill cellist, Cor de Groot (pianist) en de solistische gebeurtenis van het jaar, het optreden van de Roe meense pianiste Clara Haskil. Wat de plaatselijke muziekver enigingen betreft, memoreren we Het Festival van de Chr. Orato rium Vereniging, de uitvoering van de Mattheuj Passie, en het voor het eerst gehouden school- concert in de Grote Kerk. De Hoofdstadoperette had weer zeer veel bijval dit jaar. De do nateursconcerten van de ama teur muziekverenigingen trok ken volle zalen. Een streven naar betere pro gramma-samenstelling viel bij allen te constateren. Opvallend was de grote vooruitgang van 't corps St. Caecilia. Ook de accordeonvereniging werden steeds actiever en brach ten vaak zeer goede programma's o.a. „Vita Nova". De plaatselijke operette-vereni gingen wisten hun donateurs- aantal goed te handhaven, en gaven meerdere malen zéér ver dienstelijke uitvoeringen. De uitvoering van „Orgel Mes- se" van Bach kan ook tot de bij zondere gebeurtenissen worden gerekend. De componist Chopin was wel zeer in trek, de pianist Stephen Askenase trok maar liefst twee volle zalen. Laten we ook niet het man nenkoor „Orpheus" vergeten, dat zich nog steeds in artistieke zin blijft ontwikkelen. Op 8 October had Alkmaar o.a. de vrouwelijke burgemeester van Bath te gast. Men ziet haar hier in gezelschap der gemeentelijke autori teiten en andere gasten, tijdens de bijeen komst in het Victorypark. Een snapshot van de plechtige viering van de Dag van het H. Jaar in de Stedelijke Muziek- tuin te Alkmaar. Op 19 Januari kwamen de vol gende raadsbesluiten tot stand. De vaststelling van een veror dening op de heffing van een vuilnisemmerretributie en de bouw van zevenenveertig monta gewoningen, die overgedragen werd aan de R.K. Woningbouw vereniging „Goed Wonen". Op 16 Februari kwam een wij ziging tot stand in de verorde- nig op de vermakelijkheidsbe lasting. De heer Wiese hield een interpellatie over de verzorging van de ouden van dagen in onze gemeente. Hij uitte de suggestie tot stichting van een gemeente lijk verzorgingstehuis voor ouden van dagen. Op 23 Maart werd besloten tot het bouwen van een nieuwe school aan dc Ruysdaelkade. De gemeente stelde zich garant voor de motorraces van 1950 en er werd een gemeentelijke garantie van f 35.000.gegeven voor de grote tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ". Op 10 Mei werd besloten tot het verhuren van de graanbeurs aan de Coöp. Ned, Wolafzetver- eniging. Op 1 Juni besloot de Raad, de herdenkingsklok, die ter gelegen heid van het 50-jarig regerings jubileum van H.M. Koningin Wilhelmina in de raadszaal zou worden geplaatst, van het pro gramma af te voeren. Op 22 Juni liet een uitvoerig debat het feit, of er wel of niet een automarkt in onze gemeente zou komen, onbeslist. Er werd besloten tot oprichting van de N.V. Gasvoorziening „Kop van Noordholland" en tot toetreding daartoe, tezamen met de gemeen te Den Helder en de commissie van beheer der gasfabriek voor Langedijk en St. Pancras. Het batig saldo voedselvoor ziening hongerwinter, werd be stemd voor een fonds voor sociale en culturele doeleinden. Uit de overladen agenda van 3 Augustus kiezen wij de vol gende punten: Het besluit tot be zuiniging op het oorspronkelijke plan voor een Handelsschool en een Rilkslandbouwwinterschiool. Het verbod van het venten op de kaasmarkt. Het besluit tot dem ping van een gedeelte van het Afgesneden Kanaalvak ten be hoeve van de uitbreidingsplannen van de groentenveiling. Het be sluit tot aanleg van een autobus station op het Stationsplein. De aanleg van centrale verwarming in een deel van de 96, aan de Willem de Zwijgerlaan te bou wen, woningen voor gedemobili- seerden en de verhoging van de tarieven van het Centraal Zie kenhuis. Bovendien werd beslo ten tot de bouw van een in dustriegebouw op het industrie terrein „Noord". Op 7 September werd besloten tot de instelling van een jaarlijkse lappenmarkt op de dag van de Landbouwtentoonstelling in de tweede helft van September. Bo vendien besloot de Raad tot in grijpende verbouwing en uitbrei ding van het Bureau voor Open bare Werken aan de Keetgracht. Op 12 October ontstond er een hevige discussie over het voorstel van B. en W., dat strekte tot wei gering van de aanvrage om uit breiding van de St. Willibrordus- school met een klaslokaal. De katholieke fractie verklaarde zich in zijn geheel tegen het voorstel en de heer Venneker verdedigde de uitbreiding als een noodzake lijke voorziening. B. en W. stel den na nieuw beraad voor, het verzoek om uitbreiding in te willigen, hetgeen geschiedde. Voorts werd vastgesteld, dat verkopers van patates frites, pof fertjes, wafelen en dergelijke vergunning kunnen krijgen voor avondverkoop. Er werden voor schriften vastgesteld voor verbe tering van het stadsplan rondom de Grote Kerk. Op 9 November kwamen de volgende raadsbesluiten tot stand. „Goed Wonen" gaat 48 woningen bouwen aan de Spieghelstraat en de Coornhertkade, de woning bouwvereniging „Rochdale" 59 aan de Coornhertkade en de Spieghelstraat. Er werden nieuwe straatnamen vastgesteld voor nieuw aangelegde straten. De motie-Berkhouwer, strekkende tot instelling van een automarkt werd met 15 tegen 10 stemmen verworpen. Op 30 November besloot de Raad eenstemmig tot wering van de bij de E.V.C. aangesloten Bond van Nederlands Overheidsperso neel uit het georganiseerd over leg van de gemeente. De een stemmigheid van de Raad strekte zich uiteraard niet uit tot de communistische fractie. Er werden ook enkele raads besluiten niet genomen; de ver laging van hét vermenigvuldi- gingscijfer een der desiderata van de K.V.P. liet nog op zich wachten, evenals de invoering van het gezinstarief; ten aanzien van dit laatste punt zal in 1951 'n zwakke poging worden gedaan. bachtsschool werd nog eens ge feest voor de heer E. Harder, die er 25 jaar op had zitten en in Akersloot werd een feestelijke raadszitting gewijd aan het zil veren jubileum van de ge meente-ontvanger, de heer P. van Duin. In de loop van Februari was er ook een zilveren dansschool, die van de heer Jac. Smit en in Heiloo was het de heer Jean- Robert, die gedurende 25 jaai zijn krachten als regisseur en spéler aan het amateur-toneel wijdde. In dezelfde plaats her dacht ook het Fanfare-corps St. Caecilia haar zilveren feest. De Zusters Ursulinen zaten 25 jaar in Warmenhuizen. wat natuur lijk ook herdacht werd en in het St. Elisabethziekenhuis vierde Zuster Elvira haar zilveren kloosterfeest. Poorter's meubel zaak in de Langestraat was bii de jubilerenden evenals de Ri.j- wieihal van de heer J. Henstra G de Ley, allemaal zilveren ju bilarissen. „Oud Alkmaar" werd, midden in de strijd om het behoud van het oude stadsschoon, ook nog gefêteerd wegens 25-jarige acti viteit. De heer Jan Kuhne jubileerde nog eens een tweede keer. nu als collectant van de St. Laurentius- kerk. De heer C. Kuiper van het Hoeverpad heeft zijn zilveren jubileum gevierd als watermole naar. Het hoofd van de B.L.O. school in het Victory-park, de grote man van de „Nazorg", de heer H. de Winter, die 25 jaar voor niet al te gemakkelijke klassen stond, jubileerde als laatste tus sen zeer veel belangstellenden. De St. Adelberts-priorij te Egmond werd dit jaar tot abdij verheven. De nieuwe abt, Dom 3aulus Andriessen, maakt, vergezeld van de Bisschop van Haarlem, een rondgang over de Adelbertusakker. Stalin Generalissime, Stalin, je bent een machtig man; de machtigste man op aarde. Jouw wil is wet is je onmetelijk Rijk en in vele landen, die het omringen. Wat jij wilt, dat gebeurt daar. Maar nog niet overal heb jij het voor het zeggen althans niet, als je wilt; wat je tot dusver gewild hebt en dat was het kwade. Maar als je het goede zoudt willen, dan zou je het voor 't zeggen hebben in heel de we reld. Heel het mensdom gelukkig ma ken, dat kan jij, als je het wilti Als je het goede wilt! Dan zou er vrede kunnen zijn over heel de wereld, de vrede, die beloofd is aan de mensen van goede wil! Je staat er niet best op, Stalin; bij Onze Lieve Heer niet en niet bij de mensen. Je gelooft niet in God? Jawel, dat doe je wèl! Toen Churchill eens bij je was, om je op de hoogte te stellen van het invasieplan in Noord- Afrika, toen heb je gezegd: Moge God onze plannen doen slagen! Je interes seerde je dus voor God. Maar God interesseert zich ook voor jou, zoals voor alle mensen, ook voor die Hem niet willen kennen. God heeft je grote macht gegeven, Stalin; maar je hebt er een verkeerd gebruik van gemaakt Je hebt geen mens gelukkig gemaakt, maar millioe- nen ongelukkig, zoals je jezelf ongeluk kig maakt. Laten we daar echter niet verder over praten. Het is nog niet te laat voor je, als je gelukkig wilt zijn. Als je echter doorgaat je volk en heel de wereld te tyranniseren en in het ongeluk te storten, dan zou je later want, al ben je machtig, Stalin, onsterfelijk ben je niet in de ge schiedenis te boek staan als de grootste demon aller tijden, als de grootste tyran onder de heersers dezer wereld, die er ooit in de geschiedenis der mens heid is geweest. Dat zou geen mooi ge tuigenis voor je zijn, Stalin! Dat kan je nu nog voorkomen! Als je het wilt; als je het goede gaat willen; als je het mensdom, dat nu zucht in de dreigende angst voor een derde, allesvernietigende wereldbrand, van die angst wilt verlossen en wilt doen her ademen in de sfeer van een onbedreig de vrede. Dat zou veel van je vergen, Jozef Stalin. Je zoudt 'n ander mens moeten wor den; je zoudt de oude Stalin moeten afleggen en je kouden, stalen pantser moeten verwisselen voor de wapenrus ting Gods. Je zoudt moeten beginnen met te bekennen, dat je het tot dusver ver keerd gedaan hebt. Het boetekleed ont siert de mens niet, Stalin; ook niet een heerser over millioenen. Je zoudt een oprecht mea culpa moeten slaan, ten overstaan van je eigen volk, ten over staan van heel de wereld. Aldus je schuld erkennend en het goede willend, zou je de dagen, welke Hij, Die machtiger is dan jij, je nog in Zijn genadige goedheid zou willen geven, moeten benutten om te werken aan de werkelijke vrede, aan het geluk van heel het mensdom. De soldaten zouden naar hun haard steden kunnen terugkeren de gevan genen, die kwijnen in de kampen, zou den weer vrij zijn en alle volkeren zou den weer gelukkig zijn: de Verenigde Volken, in liefde en rechtvaardigheid jegens elkander. Je zoudt een oprechte democraat moeten worden, Stalin, die niet over zijn volk heerst, maar die vóór zijn volk regeert. Dat zou je kunnen, Stalin, als je maar zoudt willen. Dat kan jij alleen. Je kan dus meer dan wie dan ook! Het mensdom zal je dankbaar zijn en »,Wij geloven, dat de communistische leiders hun gedrag indien zij dit verkozen zouden kunnen wijzigen, zodanig, dat onze defensieve voorberei dingen overbodig worden. Wij zullen alles doen, wat in ons vermogen ligt, langs onverschillig welke weg, die ons openstaat, om dit gezichtspunt bij hen ingang te doen vinden. Een vreedzame oplossing zullen wij blijven zoeken". (Citaat uit de gemeenschappelijke verklaring van Truman en Attlee). zelf zal je toch nog enkele gelukkige dagen kennen, voor je rekenschap zal gaan afleggen voor de Rechtvaardige Rechter. De mensen, die je nu verafschuwen en vervloeken, zullen je dan zegenen en voor je bidden en je zoudt niet voor niets geleefd hebben. Ontzagwekkend is je verantwoorde lijkheid, Stalin, in dit tijdsbestek. Zwaar is je schuld voor je daden in het verleden, maar groter zullen je verdiensten zijn en je roem, als je je goede wil toont en omzet in daden; als je de wereld weer gelukkig maakt. En in de geschiedenisboeken zal je naam dan vermeld worden, niet alleen als iemand, die groot was in het kwade, maar ook als een man, die nog groter was in het goede. Stel je dat eens voor, Stalin: een wereld vol gelukkige mensenalleen, omdat jij het gewild hebt. Millioenen, Stalin, offerden onvrij willig hun leven voor jou; offer jij nu eens vrijwillig je leven voor millioenen; dat zal dan jouw kerstgratificatie zijn aan het mensdom: 'n wereld van vrede. Niet de vrede van de bedriegelijke witte duif van Stockholm, maar de vrede, die de engelen van Bethlehem beloofden aan de mensen van goede wil. Wat èou dat mooi zijn, Stalin! Er zou weer welvaart én geluk zijn; de tanks en kanonnen konden worden om gesmeed tot ploegen en tractoren. De wereld zou een paradijs worden; een echt paradijs, waar liefde leefde en rechtvaardigheid heerste. Alleen, omdat jij, Jozef Stalin, het wilde! FRANS OTTEN. De dag van t tengewoon fraa de liefhebbers een der mooist nu toe beleefd steeds sterker zijn de üsclutK niseren van w< een samenvatti in de voornaal den die gistere APPINGEE nale langebaan pingedam lever uit Oldeboorn c door alle drie d verschil op z: winnen. De tw< gemeen klassen beek uit Hemf den. VISVLIET. - huizen verovert van Groningen de derde en be sneller dan haa Schuur uit Rei eerste prijs lev eretitel ook 80 LEEUWARDI uit Wartena m de 5000 meter langebaankamp Friesland goed, meter verspeelt de te eindigen Nauta werd tw uit Frankrijk kreeg de derde ASSEN. De langebaankamp vooral tussen Vermeulen uit uit Amsterdam klassement ein< nier weliswaar Vermeulen twe won werd hij c HOOFDDORI schappen schoo Holland op d Hoofddorp wa overweldigend, kampioene Mev mey uit Beets, i Gouda ook de t haar naam bra gen toonde ziel ZONDAG HIL 8.00 NCRV 8. 17 00 NCRV 1 3.00 Nieuws 8.15 Gramo Jeugdsamenkc en waterstam orkest en soli foonmuziek; 1 Gramofoonmu gie; 12.35 12.40 Lunchco wijzer; 13.00 richten en 13.20 Lunchco roeporkest en inventaris var hoorspel; 15.5 16.10 „Kat overall"; 16.1. pers; 17.00 G dienst; 18.30 18.40 Orgelcoi de eindpaal" Nieuws, sport berichten; 1 19.52 Boekbes gewone man 20.12 Muzik 21.00 „Varia Muzikaal ja Jaaroverzicht; muziek; 23.00 zongen jaarot mofoonmuziek het oude jaar Te Deum; 0 spraak; 0.15 0.30 „In het toespraak; 1.0 groeten en gi HILi 8.00 VARA IKOR 12.00 P 17.30 VARA 1 AVRO 8.00 Nieuws 8.18 Gramofo hond en zijn rie; 8.40 Voc Sportmededeli zoekprogramm leven", cause dracht; 10.30 Kerkdienst; 1 12.25 Voor de spel; 13.00 Nii richten; 13.15 ■gramofoonmu2 lair concert; 1 nen. Heren!"; muziek; 14.0 14.30 Omroep praatje; 15.45 Sportrevue; rede; 17.30 ,,D ker Dekkinga' Nieuws en sp Flitsen uit het Oudejaarsavon Oudejaarsavon Afscheid van toespraak; 21 ziek; 21.45 Ge ma; 23.00 Nie orkest; 23.45 toespraak; 24. ding; 0.02 To mofoonmuziek 1.00 Gramofoc 12.00 Lichte n diojournaal; 1 12.32 Lichte r Nieuws; 13.15 13.30 Voor de 15.30 Gramo Reportage; 16. mofoonmuziek Klassieke mu dienstig halfu 19.30 Gevar 21.15 Gevariee Nieuws: 22.20 ziek; 23.00 Ni muziek; 23.4E muziek. 12.08 Omroep 13.00 Nieuws: gramma; 1 orkest en soli foonmuziek; 19.00 Godsdier Nieuws; 20.( koor en solist 22.10 GramoJ Nieuws; 23.00 23.55 Nieuws; foonmuziek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 4