De bevolking van Bergen is teruggelopen Babylonische as-torens en uren-lange sigaren „AVE MARIA" VICTORIA THEATER JÈf-R EX-TH EAT ER Cinema Americain „WIENER MADELN" GEMEENTERAAD BERGEN DE INKOMSTEN WORDEN VERHOOGD Debat over de tram Terugkerende litairen mils M.L.D. naar Ulster? Eisenhower in Den Haag Nederlanders in actie bij Wondjoe Marktberichten Voor ETERE ROOD ELECCINC WIM DE WIT GEEN UITVERKOOP Firma A. Schellinker zit-slaapkamer Koorts- thermometers f 1.80 Afslag varkensvlees BISKANTER Deze EXTRA LAGE week: SPEKPRIJZEN Als extra reclame: Het vertrek van de „Tjerk SUTO'S zonder chauffeur Garage NIEUWLAND - BERGEN PROLONGEERT BENIAMINO GIGLI Regie en hoofdrol Willi Forst „DOOR DIK EN DUN" DONDERDAG 11 JANUARI 195) PAGINA i Op de gemeentebegroting over 1951 van de gemeente Bergen zal een ruime post prijken voor aankoop van 't Oude Hof. Als 't gelukt op deze basis overeenstemming te bereiken met de eigenaar, dan zal deze kwestie -"thans wat de financiële zijde betreft, behoorlijk geregeld zijn. De onderhandelingen tussen de gemachtigden van beide partijen zijn nog gaande en het resultaat hiervan kan met gerustheid tegemoet gezien worden. Aldus deelde burgemeester Huygens gisteravond mede in zijn Nieuwjaarsrede, waarin hij te vens het tramvraagstuk aanroer de. Spr. dankte het aan het uit stekende N.E.I.-rapport, dat de tram nog niet werd opgeheven en door de minister uit de andere opheffingsplannen is gelicht. Weldra zullen de definitieve be sprekingen tussen de minister en de Spoorwegen beginnen. Het uitbreidingsplan in hoofd zaak zal dit jaar aan de orde komen, waarbij de gemeente zich niet zonder meer zal neerleggen bij de prognose van overheids instanties, doch ook haar eigen prognose in het oog zal houden. Van de 81 in 1950 ondernomen bouwwerken kwamen er 69 ge reed. De gemeente kocht 12'/s ha bouwgrond. Spr. deelde voorts mede, dat het plan tot herbouw van Hotel Nassau-Bergen op het duin links van de Zeeweg niet tot uitvoering zal komen; dit jaar zal hopelijk het plan aan de orde komen het weer op de oude plaats te her bouwen. In Bergen aan Zee zal dit jaar meer gebouwd worden en de bad plaats zal in 't algemeen de bij zondere aandacht van B. en W, hebben. Van de minister kwam bericht, dat de subsidie voor de restau ratie van de Ruïnekerk voorlopig is ingetrokken. De onzekere internationale toe stand is van ongunstige invloed op de gemeentefinanciën. Om de leningscapaciteit van de gemeente veilig te stellen, zullen voorstellen gedaan worden, om de inkomsten te vergroten, waar van de baten zullen worden ge reserveerd, voor het treffen van betere voorzieningen, die aan de burgerij ten goede zullen komen. Van verlaging der uitgaven kan geen groot bedrag verwacht wor den, omdat het beweegbare deel der begroting slechts f 130.000 be draagt, tegen het stabiele deel. dat f 845.000 omvat. Daarom ziin de mogelijkheden voor subsidie en belastingverlaging sterk ge- '■reduceerd. Toch is de financiële toestand der gemeente niet zorgwekkend, al moet men op de kleintjes pas sen. Het huisvestingsprobleem is on oplosbaar; er werden in 1950 67 gevallen geholpen, doch 84 nieu we aan de wachtlijst toegevoegd. Het aantal jonggehuwde echtpa ren op de wachtlijst steeg van 49 tot 72. Een plan voor woningen of een speciaal gebouw voor oude lieden is in voorbereiding. Spr. bracht dank aan de orga nisaties, die het culturele leven deden bloeien. Het onderwijs vraagt meer ruimte; er ziin plan nen voor een R.K. U.L.O., in samenwerking met de St. Joseph- stichting; ook de Openbare Lagere School moet worden uitgebreid en de Vrije School, die het ver plicht leerlingental van 50 op 40 teruggebracht zag, zal vermoede lijk ook een gebouw krijgen. Met het troepentransportschip „Grote Beer", dat vermoedelijk 12 Januari te Amsterdam zal arri veren, keren terug: DEN OEVER: H. Bos, Nieuw- landeweg 14. DEN HELDER: M. v. d. Brink, 2e Vroonstraat 8; W. A. Josias, Achterbinnenhaven Woonschip 5664; W. J. A. Deckers, Narcis straat 46; J. Boekei, Torenstr. 26; R. Hoogvorst, Ooievaarstr. 53; P, J. Blankwater, Midden weg 145; M. Stroosnijder, Jan bijlstraat 51; F. A. van Hilst, le Molendwarsstraat 1; J. Hol, Koekoekstraat 25; G. Hollander, J. v. Heemskerkstraat 8; H. Klein, Dahliastraat 24; P. Lui- ting, Hoogstraat 31; J. B. C. Miedema, 2e Vroonstraat 75; A. J. Reijden, Badhuisstr. 120; H. Th. H. Royman, Hertogstr. 66; J. C. Verwoerd, Hugo de Grootstraat 9; A. F. Wit, Ko ningdwarsstraat 50; W. F. A. Worms, Deimanstraat 66; A. J. Wortel, Narcisstraat 68; G. v. d. Brink, Lijsterstraat 28; H. C. Hermans, Soembastraat 29; G. J. de Jong, Klaas Duitstraat 37; J. P. Sturk, Ooievaarstraat 24; A. de Vries, Breewaterstr. 44; W. v. Breukelen, Vroonstr. 71; H. F. v. d. Werken, Emmastr. 18. MIDDENMEER: P. Huisman, To- rpn «straat 4R ALKMAAR: M. den Hartigh, Fr. Halstraat 3: W. van Osch, Ger. Doustraat 26; J. W. v. d. Kerke, Vermeerstraat 7; M. v. Am- mers, Ripoingstraat 44; D. Bart, N. G. Piérsonstraat 37. BERKHOUT: L. Ton, Dorps straat A 206. PURMEREND: G. v. Anrooy, H. A. v. Kastanjestraat 1. HEILOO: J. C. Hogenes, Kerk- laan 27; C. H. v. d. Berg, Schuine Hondsbosselaan 23. WIERINGEN: F. Nieuwenhuizen, Hengelstraat 18; J. de Weerd, Kliefstraat 26c. ENKHUIZEN: A. H. de Drijver, Patrimoniumstraat 32. HOORN: J. Rientsma, Vollers- waal 3A. MEDEMBLIK: L. C. Slavenburg, Marinekamp. BERGEN: E. Geij, Stadler van Surklaan 14. TEXEL: J. Koolstra, de Koog K 10. GROOTEBROEK: F. J. Vermeu len, Zessteden weg 245; N. M. Stap, Zesstedenweg 77. SL PANCRAS: C. J. v. d. Gragt, Bovenweg 44. Het G.E.B. is niet meer een schip van bijleg en vermoedelijk komen in de eerstvolgende ver gaderingen voorstellen tot ver dere verbetering en tariefswijzi ging. Het verliespercentage op het net werd van 18 tot 12 pet. terug gebracht, waardoor 38000 KwU meer kon worden verkocht; 25 pet. der aansluitingen is op 225 Volt-leiding omgeschakeld. De in koop van stroom stijgt en nadert de 2 millioen KwU. De Brandweer bluste vijf min of meer ernstige branden; bijna alle brandweerlieden behaalden het diploma brandwacht 2de klas. De bevolking van Bergen liep terug van 8661 tot 8576; een teruggang dus van 85 zielen. De inkomsten van het Slacht huis stegen met f 3000; doch ook de uitgaven stegen. Spr. bracht tenslotte dank aan de Raad, de politie en de ambte naren, in het bijzonder aan de wethouders en de gemeente secretaris: bracht een heilwens uit op H.M. de Koningin en sprak de hoop uit op een goede samen werking, waarbij zich de nestor van de Raad, de heer Taets van Amerongen, aansloot, onder dank zegging aan de voorzitter voor diens goede wensen. Medegedeeld werd, dat bij K.B. het aantal vergunningen ingaande 1 Mei a.s. op 18 is gebracht; dus een vermeerdering van 2. Op verzoek van de Ned. Onder wijzersvereniging afd. „Duin kant" werd de gemeente lid van de Ned. Jeugdherbergcentrale voor f 10.per jaar. Een regeling betreffende het toekennen van gemeentewege van een tegemoetkoming in de kosten van vgü willige ziekenfondsverze kering San ambtenaren, werd na aanneming van een amendement Ellis goedgekeurd. De heren mr. S. D. Sluis en J. H. W. Schmidt werden her benoemd als bestuurslid van de gemeentelijke instelling voor Sociale Belangen. Debat over de tram De heer Hemelrijk komt bij de rondvraag nog even terug op de Nieuwjaarsrede; speciaal op wat de voorzitter over de tramkwestie zei. Spr. zou gaarne iets naders B. en W. te nemen of genomen stappen. Er moet achter deze zaak nu werkelijk spoed gezet worden, opdat als de Minister het toestaat, aan de verwezenlijking van de plannen voor handhaving van de rail-tractie kan -worden voortgewerkt. Spr. hoopt, dat zo veel mogelijk in overleg en sa menwerking met de spoorwegen zal worden gehandeld. Als de spoorwegen afwijzend staan te genover handhaving, wat is daar van dan de reden. Hebben B. en W. zo vraagt spr. al maat regelen genomen, om eventueel op andere wijze de exploitatie van de tramverbinding voort te zetten; desnoods ad interim in gemeentelijk beheer. Graag zag spr. met nadruk van gemeente wege verklaard, dat de tram na 20 Mei zal blijven rijden. De voorzitter zegt, dat in alle punten, door de heer Hemelrijk aangeroerd, is voorzien. Het voor barig bericht in de A. Crt. is, naar zijn mening, 'n gevolg van 'n onverantwoord nonchalante uitlating van 'n spoorweg-autori teit. De Minister zal aan de hand van het N.E.I.-rapport (door Ir. den Hollander bloedige nonsens genoemd) zijn conclusie trekken en de zaak serieus onderzoeken; binnenkort wordt het gemeente bestuur door de Minister uitge nodigd voor 'n bespreking, waar bij ook de spoorwegen tegenwoor dig zullen zijn en een beslissing genomen zal worden. De snoorweeen hebben boven dien schriftelijk medegedeeld, dat opheffing zeker niet vóór de zo mer zal geschieden. Het staat voorts vast, dat de spoorwegen zich van deze lijn zullen terugtrekken. Er is echter 'n organisatieplan voor 'n onder neming in de maak, dat goede mcelHkheden in zich bergt; zulks in samenwerking met de R.T.M.; dit plan zal in concreto aan de Minister worden voorgelegd; te vens is aan de Minister gevraagd de railverbinding te handhaven totdat de nieuwe tractie kan gaan functionneren. Er is echter nog geen enkele toezegging; we heb ben echter de wind aardig mee aldus de voorzitter en tal van 'verkeers-autoriteiten staan achter ons. Snr. ziet met 'n zekere gerustheid de beslissing van de Minister tegemoet. De heer Hemelriik zou alles in het werk willen stellen, om de tegenwerking der spoorwegen te doen veranderen in medewerking. De voorzitter zegt, dat officieel door Ir. den Hollander medewer king is toegezegd en gegaran deerd. Mr. Sluis zag gaarne van de Minister de toezegging, dat deze tram gehandhaafd wordt, tot er 'n andere oplossing is. De voorzit ter zegt, dat die toezegging er al willen vernemen omtrent de door is. Er zal geen vacuum zijn, Er ziin gisteren in de omgeving van Alkmaar twee schoolbesturen geweest, die nieuwe lokalen in gebruik namen. Wii hebben beide feestelijke gebeurtenissen met onze aanwezigheid opgeluisterd. Een schoolbestuur is on zo'n dag gul met sigaren en de meer of minder belangrijke aanwezigen al even gul met toespraken. Men zit daar dan na enige, tijd in een blauwe nevel van sigarenrook al dat feestelijks aan te horen. Dat duurt een morgen lang en een middag lang. Wanneer men dan zijn nog vijftien Hansens. Zes centimeter, zes komma drie. Dat was zoeven ook al zo. Zes komma vier, zes komma vijf, zes komma zes. O wee, daar valt opa's aspa- gode. Maar opa had zes komma zes. Wie doet hem dat na. En waarachtig, er is er niet een. Hij blijft overwinnaar. Onbedreigd. Een buitenstaander, een persfoto graaf, haalt zes komma vijf. Opa heeft gewonnen. Hij is 83 jaar, maar zo vitaal als een jonge jon gen. De aspunten vallen, de een na de ander. Liedjes gaan door s avonds thuis komt. ziin verslag de zaal. De ober loopt af en aan. heeft geschreven, moe is van zo'n I Er is stemming. Er is geen enkele dag. verneemt men dat er nógastoren meer over. Nu wie het later op de avond een rookwed- striid gehouden wordt en dat men daar ook wordt verwacht. Alsof uw ogen nog niet ge noeg hebben geleden van rook en rook en rook. Maar men gaat,. En men ziet dat de vereniging „Bloemwijk" in paviljoen „Kin- heim" een rookwedstrijd heeft georganiseerd, waaraan een dikke dertig sigarenrokers deelnemen. Men ziet hen allen aan lange tafels geschaard. Voor hen staat een kaars op een bierviltje en ergens waar dat weet men niet moeten de sigaren ver borgen zijn. Maar die zijn nog niet aan de orde. Eerst speecht de voorzitter. Woorden van wel kom, woorden van voldoening, woorden van goede hoop. Dan spreekt de voorzitter van de jury. Er zullen twee wedstrijden zijn. Wie de langste aspunt aan zijn sigaar cultiveert krijgt een pond paling en wie van zijn La Paz het langst weet te genieten, ver gaat het evenzo. Er is een doos sigaren voor de tweede prijswin naars, een sigarenaansteker voor de nummers drie en de vierden krijgen een pakje sigaretten. Er zijn trouwens nog meer prijzen. Een fluitsignaal zegt, dat men zijn kaarsje mag aansteken. Een tweede fluitstoot meldt, dat men zijn sigaar want de kist is in middels op de proppen gekomen mag aansteken. Dan begint het. De eerste minuten wordt er gerookt zonder meer, zonder blauwe nevel zelfs. Maar na een half uur wordt het spannend. De punten gloeien niet, maar groeien toch. Hoofden buigen zich achter over en voorzichtige monden zui gen voorzichtig aan dingen, die half sigaar, half as zijn. Juryleden lopen rond met meetpapiertjes. Meten de astorens, die op vallen staan. Noteren nauwgezet. Vijf centimeter, vijf komma zeven, zes, zes komma drie. Dan een hele tijd niets. Er wordt gezwe gen en er wordt gebabbeld. De voorzitter zegt, dat men knusjes bij elkaar is en hij heeft gelijk de stemming is opperbest. Er wordt een mop getapt. Er wordt muziek gespeeld. J'atten- drai. Jawel, we wachten allemaal. Het wordt spannend. Er vallen torens van as tot zielige poeder ineen. Fransen, die net aan zijn sigaar zuigt, hapt in zijn as. Jansen veegt zijn vest schoon. Hansen heeft zijn toren nog. Er langst kan roken. De jeugd komt aan het woord. Er zijn er nog tien die roken; nog negen; acht, zes. vier, twee. Er is er nog een. Hij is twintig jaar, de jongste. Hij wint het. Er is twee uur en tien minuten gerookt. Van één enkele sigaar nota bene. De jury gaat in de raadskamer. De uitslag wordt bekend gemaakt. Hier is die. De aspuntenwinnaars zijn: D. de Vries (6.6); Roodhart (6.3); P. J. de Groot (6.3); K. Ruiter (6.2); J. Nooij (6); De Zeeuw(6). Wie het langst hebben gerookt? J. Trompetter (2 uur 10); P. J. de Groot (2 uur en een halve minuut); A. H. Bakker (2 uur): Eikenaar (1 uur 55); Roodhart (1 uur 54); J. Dekker (1 uur 51). Fotograaf J. Schoen krijgt een troostprijs, sigaren: hij had, een astoren van 6.5 centimeter. Voorzitter J. Jonker sluit dan de wedstrijd met woorden van dank. Hij dankt in het bijzonder de jury, de voorzitter daarvan de heer P. Haasbroek, die intussen nog een mop wist te tappen, en de heren Bol en Broersma. Hij dankte de muzikanten, de heer Kaal en de gezusters Zwanen burg. Hij dankt de wedstrijdro kers. Verenigingslid Poot heeft in de gauwigheid een tararaboem- diëelied gemaakt op de wedstrijd. De kaarten zijn hier en daar op tafel gekor/en.' Men zit nog wat gezellig bijeen tot sluitingstijd. De zaal is nog steeds niet blauw van de rook. 't Viel mee. Het was een gezellige avond. De eerste prijswinnaars gaan naar huis, drie-en-tachtig en twintig, elk met een pond gerookte paling. Ze zullen smullen. Het is ze van harte gegund. OVERSPANNENE SCHOOT OP ZIJN BROERS EINDHOVEN 10 Jan. In de gemeente Veldhoven stond in de afgelopen nacht een der zoons van de familie H, die wegens zijn overspannen toestand reeds enke le weken thuis werd verpleegd, plotseling op en schoot met een revolver op zijn beide, bij hem op één kamer slapende, broers. De ene kreeg een schot in zijn buik, de andere in zijn dijbeen. Beiden werden naar het zieken huis te Eindhoven overgebracht. De dader is naar een zenuw inrichting overgebracht. De heer Ellis dringt nog aan op betere verlichting, speciaal in Oostdorp bijde Bergerweg. De voorzitter deelt mee, dat er in 1950 nog 95 lantaarns zijn aan gebracht. B. en W. zullen de op merking onder ogen zien. Natuurreservaat De heer Hemelrijk geeft B. en W. nog in overweging het Na tuurreservaat in onderhoud bij de Provincie te geven, als de ge meente het zelf niet kan onder houden. De voorzitter deelt mee, dat deze kwestie reeds onder ogen is gezien; er is 'n serieus bestek voor dit onderhoud. Staatsbosbe heer zal echter de bijdrage van f 2300.voor het onderhoud sta ken; het wil wel 't Natuurreser vaat kopen, doch spr. voelt er niet veel voor. De paden in het reser vaat zullen gaandeweg wel beter worden. Spr. geeft aan het ruige nc"uurreservaat de voorkeur bo ven het streng-gecultiveerde Staatsbos onder Schoorl. De heer Hemelrijk wil de ver koop niet bij voorbaat verwerpen; het scheelt veel onder weike voor waarden het reservaat erkncht kan worden. Hierna sluiting. Keuring lichting 1952 AKERSLOOT De keuring voor de dienstplichtigen van re lichting 1952 uit deze gemeente zal in drie groepen geschieden en wel op 1, 2 en 5 Febr. a.s. De keuring zal plaats hebben in het barakkenkamp, Westerweg 47 te Heiloo. Het aantal keuringsplich- tigen bestaat uit 23 personen, waarvan er op 1 en 2 Febr. elke dag 8 en op 5 Februari 7 perso nen zullen worden gekeurd. LONDEN BESTUDEERT IERS PROTEST DUBLIN De radio-omroep van Eire heeft Woensdagavond melding gemaakt van een be richt uit Londen, inhoudend dat het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken thans een rap port bestudeert, opgesteld door de Britse ambassadeur te Du blin met het oog op de stappen die de minister van Buitenlandse Zaken van Eire, Mac Bride, heeft gedaan in verband met het zenden van een Nederlands esca drille voor oefeningsdoeleinden naar Noord-Ierland. BEZOEK AAN MINISTER S'JACOB Om half ty>n hedenmogen heeft Generaal Eisenhower een bezoek gebracht aan de minister van Oorlog en van Marine. Geëscor teerd door marechaussees kwam fe/*eHeraal in een auto, waarop vijt sterren waren bevestigd, voorgereden. Hij werd vergezeld door zijn chef-staf generaal Guenter, de Schout-bij-nacht Forrestal, de ambassaderaad S. E. O.Donogue en nog enige andere Amerikaan se officieren. De adjudant van de minister, ritmeester de Savornin Lohman, wachtte de Generaal en zijn ge volg op het bordes van het mi nisterie op. Spoedig na de komst van de Amerikanen arriveerden generaal Kruis, ohef van de ge nerale staf, luitenant-generaal Aler, chef luchtmachtstaf en vice- admiraal jhr. van Holthe, chef marinestaf. Gedurende heel de morgen was het ministerie van Oorlog in ver band met het bezoek van gene raal Eisenhower voor alle bezoe kers gesloten. Personeel dat op het ministerie werkzaam is, werd door een wacht van marechaus sees naar een zij-ingang verwe zen. KANTOORBEDIENDE IN ARREST GESTELD Een 43-jarige bediende van een advocatenkantoor aan de Kei zersgracht te Amsterdam ging iedere morgen bij een boekhoud ster van een aangrenzende ver koopfirma een kopje chocolade drinken. Maandagmorgen deed hij dit weer. Terwijl de gast- vrouwe in de keuken de choco lade klaar maakte deed hij een greep in een pak bankbiljetten in een bureaulade en stak 1100 gulden in zijn zak. Rustig dronk hij daarna de chocolade en pas in de namiddag werd de diefstal bemerkt. In de nacht werd de man thuis van zijn bed gelicht. Hij bekende onmiddellijk. Een bedrag van f 800,werd terug gevonden, f 300,had hij in de loop van de avond reeds opge maakt. VERZOEK OM OPSPORING De Commissaris van Politie te Bussum verzoekt namens de ouders bekend te worden ge maakt met de verblijfplaats van Richardus Gijsbertus Rigter, een op 8 October 1921 geboren fa brieksarbeider wonende te Bus sum. Hij verliet op Maandag 8 Januari omstreeks 13.00 uur de ouderlijke woning om zich naar zijn werk te Weesp te begeven. Hij is daar niet aangekomen en is tot op heden spoorloos. Hij was de laatste tijd zwaarmoedig, zodat een ongeluk wordt ge vreesd. Een Frans ambassadeur te Madrid Robert Hardion. thans zaak gelastigde van Frankrijk te Ma drid, zal spoedig tot ambassadeur aldaar worden benoemd, zo wordt van regeringszijde meegedeeld. CHINA EN DE V.N. De Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken heeft op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat de V.S. pessimistisch gestemd waren over de mogelijk heid, dat communistisch China gunstig zou reageren op nieuwe stappen van de V.N. om de vrede in Korea tot stand te brengen. TOKIO, 11 Jan. Reuter Manschappen van de Amerikaan se tweede divisie, geholpen door Nederlandse en Franse ba taljons, hebben al vechtend tot op 3 kilometer afstand van Wondjoe door weten te dringen en een felle aanval van 7.000 Noord-Koreanen afgeslagen. In een strijd van zeven uur leed de tegenstander 2.100 ver liezen. (Zie ook pagina 1). Naar verluidt hebben de ver bonden troepen „hun stellingen behouden" en „heeft men de communistische aanval onder be dwang". Elders aan het front werd al leen patrouille-activiteit gerap porteerd. WOLPRIJZEN VLIEGEN OMHOOG Op de gisteren te Sydney ge houden wolveiling werden nieu we recordprijzen betaald. Op de overvolle galerij stonden de op gewonden toeschouwers op de banken en keken naar de in op winding verkerende kopers, die voornamelijk uit Engeland af komstig waren maar ook uit België en Frankrijk, en hun biedingen op korte, afgebeten toon deden. WEER VERGUNNINGEN VOOR BOTEREXPORT BRUSSEL 10 Jan. (Belga) De aflevering in Nederland van vergunningen voor de uitvoer van boter naar België, die giste ren te 12 uur werd opgeschort, werd op dezelfde dag te 16 uur hervat Er waren moeilijkheden gere zen in verband met zekere be zwaren van de boterhandel. Deze konden echter onmiddellijk na beraadslaging tussen de betrok ken ambtenaren van beide landen geregeld worden. MINISTER STIKKER IS WEER THUIS Mr. D. U. Stikker, minister van Buitenlandse Zaken en voorzit ter van de Raad van Ministeis der O.E.E.C., is gistermorgen van zijn reis naar Engeland in Ne derland teruggekeerd. Over de aard van zijn besprekingen in Engeland kon men zich van offi ciële zijde niet uitlaten. ALKMAAR, 10 Jan. Witlof 26 50; rode kool 6.5014; groene kool 713.40; spruitkool 2042. boerekool 2432.50; andijvie 30 60; rode bieten 512; winter peen 3.30—8; waspeen 3040: uien 38; prei 1942; soep 14 18 per 100 kg. Appels: Bramlav Seedling 1222; Goudreinette 18 42 per 100 kg. Peren: Gieser Wildeman 32—45; Winterjan 39 per 100 kg. GROOTEBROEK, 10 Januari 5250 kg groene kool afw. 7-7.10: 2000 kg gele kool afw. 66.90. 1500 kg peen B 3.30, C 4.70; 300 kg spruiten f2125; 24000 kg uien, grof 4.605.40. groot 4.20 5.80. driel. 4-5.50 nep 12.60. PURMEREND. Bevelanders 11; witlof 26—60; rode kool 6—13 savoye kool 7—12; groene kool 815; spruit kool 1540; boerekool 520; andijvie 16—56; rode bieten 4—12; gare bieten 1216; winterpeen 5.507; uien 3 6; drielingen 3; prei 1028; brabant- se bellefleur 416 bramlley seedling 416; cox orange pippin 1254: goudreinette 1038; jacques lebel 3 16; jonathan 14—60: present van engeland 1236; schellinkhouter 13 26; zoete campagner 1338: com- tesse de paris 24; conférence 20—26; doyenné du comice 75; winterlouwtje 1436; winterjan 1243- ijsbout 36. WARMENHUIZEN. uien 4.40; grove 5.40; gele kool 6; rode kool 6.50—15.60: witte kool 6—6.70. N.-PCHARWOUDE, 11 Jan. 2800 kg aardappelen; bl. eigh. 10.20-10,90: bevelanders 10,80; 2500 kg kroten A 8,809,10; B 9,20: 1600 kg uien 4,405,10: gr. 4—5,90: driel. 6—6,40; nep 12,60 —13; 100.000 kg rode kool 7.30— 16,50; 10.000 kg gele kool 6—8.80 96.000 witte kool 5,506,90; 3500 kg groene kool 713,50. TE KOOP: 18'/« snees tuingrond, 'n kippenboet 4x6 m., 1 kist m. tim mermansgereedschap. W. Poland, v. Veenweg 29, H.H. Waard. B LENTEBODEN IN JANUARI Voorboden van de komende lente? Bij de veehouder J. van Berkel te Wadway, gem. Wognum, dartelen de jonge lammeren rond moeder schaap. Ze zullen van de wereld met kou, storm en regen geen prettige indruk hebben gekregen. Maar de mensen weten dat de natuur, ondanks haar nukken, toch ook haar milde zijde heeft. TONGENWORST 100 gram 28 ct. LEVERWORST 100 gram 16 ct. GESMOLTEN VET 500 gram 85 ct. FNIDSEN, hoek Hekel straat Telefoon 2965 maar extra LAGE PRIJZEN 200 gr. koekkransjes 26 ct. 200 gr. speculaas 26 ct. 200 gr. kleine taai 26 ct. 200 gr. spritsjes 26 ct. 400 gr. kantkoek 26 ct. 150 gr. toffees 26 ct. 150 gr. vanillebonen 26 ct. 150 gr. boterballen 26 ct. Achterstr. 48 Tel. 2559 Dame b.b.h.h. zoekt in Alkmaar voor direct een gezellige met volledig pension. Br. onder no. 16916, bur. van dit blad. in metalen kokers Rijks gecontroleerd ADR. v. d. KUIP, Mient 25 - Alkmaar Medische instrumenthandel Magere lappen Carbonade per 500 gr. 1.55 1.40 1.35 ADVERTEREN DOET V E R K O P E N Doorregen lappen Fricandeau 1.65 Gehakt 1.50 RUNDVLEES Doorregen lappen 1.45 Magere lappen 1.55 Riblappen 1.65 Lende 1-70 Rosbief L70 Biefstuk 1.80 Haas 1.90 Poulet 1.45 Gehakt 1.45 Gehakt half om 1.35 Saucijsjes 1.40 Metworst 1.40 Leverworst 0.90 Bloedworst, vol spek 0.95 Vet gerookt spek 1.40 per 2'/> kg 1.30 MAGDALENENSTRAAT hoek Achterstraat ALKMAAR Let tevens op kwaliteit! VET EN SPEK per kg. Dik vet rookspek 1.35 bij 2% kg. 1.25 Mager rookspek 1.60 bij 2% kg. 1.50 Rauw ossenvet 1.10 bij 2% kg 1. Rauwe reuzel 1. bij 2% kg. 0.90 Doorr. rundlappen per kg 1.60 Mag. rundlappen 1.70 Riblappen 1.80 Doorr. rollade 1.60 Mag. rollade 1.70 Magere varkens lappen 1.80 Haascarbonade 1.70 Carbonade 1.60 Saucijsen 1.50 Doorr. lappen 1.50 GEHAKT half om half RAUWE ROOKWORST 1.40 per y2 kg. 1.80 per kg. 200 gr. pekelvlees 0.80 I 200 gr. ontb.spek 0.80 200 gr. rookvlees 0.90 200 gr. ham 0.90 Beleefd aanbevelend, Firma C. EEKEN, Oudegracht 223, telef. 3074 P. EEKEN, Zevenhuizen 8, telefoon 3366 G. EEKEN, Spoorstraat 56, telefoon 3062 Van Vrijdag 12 Jan. af VRAGEN ROND a Op vragen van het Tweede Ka merlid J. Schouten (a.r.) in ver bond met het vertrek van de „Tjerk Hiddes" naar Indonesië heeft de minister van marine geantwoord, dat het inderdaad in het voornemen der regering ligt de „Tjerk Hiddes" vandaag naar Indonesië te doen uitvaren, zulks ten einde overeenkomstig de op Nederland rustende ver plichting dit schip in de tweede helft van Februari van dit jaar in Indonesië aan de regering van dat land over te dragen. Wanneer men gelijk de re gering wil het adagium volgt: pacta sunt servanda, dan brengt zulks naar het oordeel met zich mede, dat ook onder de huidige omstandigheden het bezwaarlijk aanging het eerder bepaalde ver trek uit te stellen. Op grond van bovenvermelde feiten en overwegingen kon de minister van marine zich niet be reid verklaren te bevorderen, dat het vertrek van dit schip wordt uitgesteld. 4 DODEN, 16 GEWONDEN BIJ HAVENBRAND Vier personen, onder wie een rechercheur, zijn om het leven gekomen en 16 personen gewond door een reusachtige brand, die Dinsdagavond te Gogota (Zuid Amerika) in de haven Baranquil- la is uitgebroken en Woensdag ochtend vroeg nog niet was ge blust. 5- en 7-persoons. Uitsluitend PRIMA wagens BREELAAN 52 TELEFOON 2200 Toegang 18 jaar. Voorstellingen als gewoon. 3K Brengt deze week het diep-ontroerendc filmwerk: (Filmex) (Express-Film) Met prachtige zang van De grootste gekleurde Operettefilm ooit vervaardigd Toegang 18 jaar Voorstellingen als gewoonlijk, behalve Zondagmiddag 2 uur en Woensdagmiddag Toegang alle leeftijden 2.30 uur, want dan kunt U lachen met: Elke middag half drie: Matinée STAN LAUREL OLIVER HARDY Elke avond acht uur. Zaterdag: 2.30, 7 en Met uitgebreid voorprogramma 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Toegang elke leeftijd

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5