de >00 :himist Sneeuwstormen in de Alpen veroorzaken grote lawines Tientallen doden en honderden gewonden en vermisten China door de V.S- als agressor veroordeeld Nederlanders eervol vermeld op Korea Drama in Nijmegen De puzzle ineens Electro Huis" :VO N D B AL ING URSEM l-igheid Gods" Dansmuziek vue >LLE VAART" Heerhugowoard j FEESTAVOND n de Vrijburchi EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN nHd Tragiek in de Alpen Wintersportplaatsen ingesloten Zes vlieg boten voor de marine Wordt consulaat Bremen opgeheven? Resolutie ingediend bij V.N. Wondjoe heroverd Dode en zwaargewonde bij een familietwist Scheepsberichten Moskou antwoordt Londen en Parijs India wil onderhandelen Opnieuw oproep voor Korea Kroniek en Kritiek Hij was er niet andsstraat 177, Amsterdam IG LOTERIJ: IJK, UITERLIJK EIND APRIL jaar lang een inkomen 800 gulden per maand, ize. of een bedrag t. w. v. Prijs per lot 25 cent. ij diverse zaken en aan loemd adres. IMER 312698 -O* .V- d0 ^\c ,0l° ATIES aan stofzuigers, ihave., enz. enz. RST ALKMAAR Telefoon 2803 LRI fé P. A. v. Etten WEG - BEEMSTER G. HEKELAAR leid en gezelligheid is ies. Doet U mee ster. 'anuari a.s. presenteert Toneelver. te Ursem, eer Jb. Mulder, aldaar, >el in drie bedrijven: baar aan de zaal Zaal open 7 uur 17 jaar geen toegang iymnastiek Vereniging n 28 Januari, in de zaal ligenberg. Aanv. 7.30 u. Zang - Sketches - Acro- e enz. enz. BAL NA! ;aartverkoop op Zondag if 11 uur aan de zaal i JANUARI J. een 1 VAN HEEMSKERK. >rdt het blijspel: Blom, Hoeverpad 52, od, Westdijk, Schermer; ïeerdijk. Bergen; Kees 30, Alkmaar en Jan 417, Hei 50. L NA! i tot iedereen in deze i je er wat aan. Eerder Ploeg zuchtend. „Maar nvoudig", zei de smid. ijd tot mijn dienst was ten? Welnu, vanavond iet bewijs leveren, dat een revolver in mijn brengen hem naar de if om de mensen weer men dus met het toe- tie. Wanneer wij dan d, dan is het bewijs tie'gewoon proces-ver- ;zen we dan later wel. nee of niet?" „Top, Vervolgens dook hij iij het hele verhaal te teerde over de oplos- t nog eens horen wil, dit verhaal nog maar Abonnementsprijs I 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 et., resp. 30 et. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Noordhollands Dacrhlad 8 Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) HET FEIT VAN HEDEN Pagina 1 Maandag 22 Januari 1951 46e Jaargang No. 12073 Kantoren: HOORN, Draafeingel 59. tel 4243, Grote Noord 77. tel. 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, tel 2046, (2 liinen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 VOOR SOMMIGEN mag het probleem Nieuw-Guinea nu vrij duidelijk zijn, menigeen snapt er toch het rechte nog niet van en de gewone man ziet het nog als een puzzle. Voor vandaag willen we in het kort drie kan ten van de zaak bekijken. Op de eerste plaats: hoe is het met de kansen van de verschil lende voorstellen en denkbeel den? Men weet, dat de regering van oordeel is dat er nog twee kansen zijn: opdracht geen overdracht, voelt u de fijne nuance? van de souvereiniteit aan de Nederlands-Indische Unie of een of ander soort internatio nale tussenkomst. Dat eerste voorstel maakt ten finale niet veel kans. De Indo nesiërs hebben zich er feitelijk zij het dan misschien nog niei onherroepelijk tegen uit ge sproken en er zal zo goed als zeker geen meerderheid voor zijn in de Tweede Kamer. Die souvereiniteitsopdracht behoeft, evenals de overdracht, twee derde meerderheid in de' Kamer. Deze meerderheid kan door de gezamenlijke bonafide partijen niet meer bereikt worden. Al leen de communisten zouden het regeringsvoorstel kunnen „red den", en dat zullen ze wel niet doen, afgezien van de vraag, hoe ze over de zaak-zelf denken. Voor de overdracht aan Indo nesië zijn de socialisten nu toch sterk geporteerd, ondanks de verklaringen van het Partij bestuur over-en-weer. Maar zij hebben zelf al ingezien, dat voor dit denkbeeld geen meerderheid te vinden is. Dus: geen opdracht aan de Unie, geen overdracht aan Indonesië, rest alleen de kans op inter nationale tussenkomst. Daar is op zich geen twee-derde meer derheid voor nodig. Ideaal is deze uitkomst niet, waar wil men er „uit" komen, wat zal er an ders over blijven? Bovendien stond ook de Ronde Tafel-Confe rentie onder internationale „be langstelling". de Unci was voort durend bij de hand om bemidde ling te verlenen, zonder welke men de knoop zeker niet zou hebben kunnen ontwarren. Wel nu, de onderhandelingen over Nieuw-Guinea zijn een vervolg op de R.T.C., waarom zou men daar internationale bemiddeling of tussenkomst of goede diensten dan niet accepteren? Als men oprecht de mening koestert dat men het probleem-Nieuw-Guinea, als staketsel op de weg naar goede samenwerking uit de weg moet ruimen! In de Kamerdebatten is nogai wat deining geweest over de be schuldiging van de kant der op positie, dat de regering haar woord gebroken had. Vooral van de zijde van de V.V.D.-er Vonk begint dat een beetje op haar kloverijen te gelijken en op het ogenblik beperkt deze zaak zich tot de vraag, of de regering de afspraak met de Kamer-commis sie voor Unie-zaken juist ge ïnterpreteerd heeft. Het ant woord op die vraag onttrekt zich aan onze beoordeling, omdat het hier over een besloten zaak en dus over geheime notulen gaat en de betrokkenen zullen er nog aan dokteren, wat er van open baar mag worden.... Wat is die „geheime democratie" toch een akelig ding! En dan het derde punt: de merkwaardige houding van de Partij van de Arbeid. Wij kun nen het niet anders zien, dan dat hier een dubbel spel wordt ge speeld. En hoever hebben de socialistische ministers zich „ge- distancieerd" van het standpunt van de fractie van de Partij van de Arbeid dat n ie t het standpunt van het Partijbestuur is! volgens hetwelk „voortge stuwd moet worden in de rich ting van overdracht van de sou vereiniteit aan Indonesië" hetgeen het kabinet eenstemmig met wil????? Morgen zullen de discussies worden voortgezet. Dan pas komt ook de katholieke fractie leider aan het woord. Hoewel bekend is, dat prof. Romme. namens de fractie, voor de op dracht aan de Unie is en minder gevoelt voor internationale tus senkomst mag men zijn rede °m het algemene politieke aspect, toch met belangstelling tegemoet zien. En ook zijn wii benieuwd, welke uitkomst prof Romme in uitzicht zal weten te stellen, als het niet tot inter nationale tussenkomst zou ko men. Zware sneeuwstormen in de Zwitserse, Oosten rijkse en Italiaanse Alpen hebben Zaterdag en Zondag tot gevolg gehad, dat grote massa's ijs en sneeuw van de bergen zijn gekomen. De lawine's hebben in totaal 89 mensen het leven gekost. Zondagavond, zo meldt Reuter, waren in Zwitserland 50, in Oostenrijk 34 en in Italië 5 slachtoffers te betreuren. De verslagenheid onder de bewoners van de getroffen gebieden is groof. De spoorlijnen zijn gestremd en som mige plaatsen geheel en al ingesloten. Velen zijn vermist en honderden gewond. De Brennerpas is geblokkeerd. In Tirol en Karinthië zijn vier electrische centrales verwoest en bedolven. De plaatsen Davos en Arosa zijn eveneens geïsoleerd. In Heiligenblut heeft een 9 meter hoge lawine zeven personen gedood en bedolven. Zon dagavond kwamen nog steeds berichten binnen, dat het aantal slachtoffers van de rampen steeg. De Zwitserse radio-omroep heeft bekend gemaakt, dat 50 personen dit weekeinde door la wines om het leven zijn gekomen. Er worden verder nog mensen vermist. Bovendien zijn er ge wonden, van wie sommigen er ernstig aan toe zijn. In Oostenrijk In de Oostenrijkse Alpen zijn Zaterdag 34 personen om het leven gekomen. Vijf personen liepen ernstige verwondingen op. Reddingsploegen, die de gehele nacht hebben gezwoegd om zeven personen, die nog bedolven zijn, te redden, liepen gevaar door nieuwe sneeuwverschuivingen. Bo ven het Oostenrijkse bergplaatsje St. Antonien, dat Zaterdagavond door lawines werd geteisterd en geïsoleerd, hing Zondagochtend een zware nevel. Vier woningen en vijf stallen werden verwoest. Een 70-jarige dorpsbewoner kwam om. Negen andere perso nen, die onder sneeuwmassa's wa ren bedolven, zijn levend uitge graven. Andermatt afgesloten Het Zwitserse plaatsje Ander matt is zo goed als afgesloten van de buitenwereld. Er zijn vier mensen uit het puin gehaald, waaronder zij terecht kwamen toen het dorp Zaterdagavond door twee lawines werd getroffen. Drie Premier van Nieuw-Zeeland naar Nederland PARIJS, 21 Jan. (Reuter). De eerste minister van Nieuw- Zeeland, Sidney Holland, is van daag uit Parijs naar Brussel ver trokken. Hij zou vandaag in Bel gië blijven alvorens verder te reizen naar Den Haag voor een verblijf van twee dagen in Neder land. EISENHOWER NIET NAAR ATHENE LUXEMBURG, 20 Jan. (AFP). Er is op het ogenblik geen sprake van, dat generaal Eisenhower naar Athene zou gaan, aldus heeft kolonel Dom, lid van Eisenho wer's staf, verklaard. De kolonel zeide zeer verbaasd te zijn over de berichten, waarin een bezoek van Eisenhower aan Griekenland werd aangekondigd. Voor die be richten bestond in het geheel geen grond. personen werden dood aangetrof fen. Er worden nog 8 personen vermist. De dorpelingen zijn de gehele nacht in ploegen bezig geweest met uitgravingen. Het werk wordt voortgezet. Te Zuoz, in Oost-Zwitserland, zijn reddingsploegen met verdub belde energie aan het zoeken naar drie onder sneeuw bedolven kin deren en twee volwassenen. Zij hoorden de kinderen om hulp roepen. Zaterdagavond laat is het lijk van een kind te voorschijn gekomen. Het dorpje is zonder licht en water sinds het Zaterdag door lawines werd getroffen. Intussen wordt bericht, dat van daag te Andermatt nog twee lij ken zijn uitgegraven. Van de 15 onder de sneeuw bedolvenen zijn er tot dusver vier levend gered. Vijf mensen, onder wie drie kin deren, werden dood onder de sneeuw te voorschijn gebracht. Nog zes personen worden ver mist. Volgens de Zwitserse radio ko men er nog steeds lawines voor, die slachtoffers eisen onder de bevolking van de dalen. De Nederlandse regering heeft in de Ver. Staten zes PBY-vlieg- boten (Catalina's) ten behoeve van de marineluchtvaartdienst aangekocht. De eerste van deze vliegboten is reeds in ons land gearriveerd. Zij is bedoeld als vervanging van het oude mid- materiaal en zullen bii Aviolan- da in Papendrecht worden gere viseerd. (Eigen bericht) BREMEN. Naar wij verne men bestaat de mogelijkheid dat binnen zeer korte tijd het Neder landse consulaat te Bremen zal worden opgeheven. Wat de reden van deze opheffing is, wordt niet nader toegelicht. Het ligt waarschijnlijk in de bedoeling het consulaat-apparaat onder te brengen in het generaal consulaat te Hamburg. Of de huidige Nederlandse con sul in Bremen, de heer G. L. H. Lucas, ook overgeplaatst wordt naar Hamburg, is niet bekend. In handelskringen wordt deze verplaatsing van dit consulaat be treurd, omdat men dan aangewe zen zou zijn op de vrii lange en kostbare weg om in Hamburg Nederlandse bijstand te ontvan gen. V.S.-AMBASSADEUR TERUG NAAR MOSKOU NEW YORK, 20 Jan. (Reuter). De Amerikaanse ambassadeur bij het Kremlin, Kirk, die te Was hington heeft beraadslaagd met het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, is Zaterdag met het Franse passagiersschip „Liberte" uit New York naar Europa, met eindbestemming Mos kou, vertrokken. VERGIFTIGING IN JOEGO SLAVIË 20 doden BELGRADO, 20 Jan. (Reuter) In de Joegoslavische grensplaats Subotic en in het dorp Skorino- vac in Wodwodina heeft zich een ernstig geval van massavergifti ging door 't drinken van methyl alcohol voorgedaan. Reeds meer dan twintig personen zijn gestor ven en een ander twintigtal ver keert in ernstige toestand. LAKE SUCCESS (Reutor). De Verenigde Staten hebben Zaterdag bij de politieke commissie der Verenigde Naties een resolutie ingediend, waarin het communistisch China als aan valler in Korea brandmerkt. Daarin wordt gezegd dat alle staten zich dienen te onthouden van steun aan de aanvaller. In de Amerikaanse resolutie worden de volgende hoofdpun ten naar voren gebracht: Het communistische China treedt als aanvaller in Korea op; de Verenigde Naties zijn vastbe sloten het hoofd te bieden aan deze aanval; alle staten worden verzocht de actie der Verenigde Naties in Korea te steunen; op (Reuter). Naar uit Tokio wordt gemeld, hebben troepen der V.N. Zondag de plaats Wond joe weer bezet. Zondag zijn boven Noord-Korea 41 Mig-15-toestellen in gevechten gewikkeld geweest met 24 straal jagers der verbondenen. Dit is het grootste aantal communistische straaljagers, dat tot dusver is waargenomen. Een Mig-15 werd neergeschoten en stortte brandend omlaag. Een ander Mig-toestel werd bescha- digd. Volgens gegevens van de Ame rikaanse luchtmacht te Tokio zou niet één vliegtuig verloren zijn gegaan. Generaal-majoor Claude Ruff- ner, bevelhebber van de Ameri kaanse tweede divisie, heeft Zon dag „onze dappere Franse en Nederlandse bondgenoten' eervol vermeld wegens hun voor treffelijke prestaties ter onder steuning van de divisie in haar strijd tegen de communisten in het gebied van Wondjoe. Een ernstig familiedrama heeft Nijmegen in het afgelopen weekend in opschudding gebracht, toen Zaterdagmiddag ten huize van de familie W. G. een vechtpartij ontstond. De twist eiste één dode en één zwaargewonde, die nog in levensgevaar verkeert. Ormonde, Djakarta-R'dam, pass. 19 Jan. Socotra. - 4 Febr. te R'dam. Weltevreden, Djakarta-Rot terdam, pass. 19 Januari Sabang. Johan van Oldenbarnevelt (met repatriërenden), ca. 5 Febr. van Surabaja. Ca. 7 Maart te A'dam. De twist begon in een perceel aan de Korenmarkt, waar gelijk vloers de 25-jarige W.D. met zijn gezin woont, terwijl de 21-jarige broer M.D. bij hem inwoont. Bo ven dit gezin woonden de 41- jarige W.G. met vrouw, een zoon en een 18-jarige dochter, alsmede nog een gehuwde dochter met haar man, de 24-jarige J.L., en twee kleine kinderen. De 21- jarige M.D. had omgang met de 18-jarige dochter, terwijl haar vader W.G. niets van deze ver houding wilde weten. Drank in de man Vader G., die in beschonken toestand verkeerde, ging Zater dagmiddag met zijn schoonzoon J.L. naar de kamer van de ge broeders D. Daar ontstond de vechtpartij over de verhouding tussen de jongeman en het meisje. G. ging de 21-jarige M., die hij hij niet als schoonzoon wenste, te lijf. Hij was gewapend met een mes. De schoonzoon J.L., die hem vergezelde, was gewapend met een hamer. De gebroeders D. ver zetten zich en werden weldra gewond. De vechtpartij werd voortgezet, waarbij een van de aangevallenen gebruik maakte van een bajonet. Ernstige gevolgen De gevolgen waren funest. De 24-jarige J.L., vader van de twee kinderen, kreeg een dodelijke steek in de hartstreek en over leed onmiddellijk. W.G. kreeg zes steken in het onderlijf en werd naar een ziekenhuis overgebracht. Eén van de gebroeders D. werd aan de hand gewond. De ver loofde van het meisje was inmid dels gevlucht, maar werd kort daarna door- de politie aangehou den. De man had verwondingen aan zijn linkerhand en schouder. De gebroeders D. zijn ter be schikking gesteld van de justitie in Arnhem, welke nog een nader onderzoek zal instellen. De vraag rijst of zelfverdediging in het spel was. Deze vermelding volgde op een telegram van luitenant-generaal Matthew Ridgway, bevelhebber van het achtste leger, aan de korpscommandant der V.N. aan het centrale front op Korea, waar in hij zijn „waardering" uit spreekt voor „allen in het korps, die op zo moedige wijze de vijan delijke aanval in het gebied ten zuiden van Wondjoe afsloegen". Voordracht onderscheiding De commandant heeft Den Haag vier voordrachten voor dap perheidsonderscheidingen toege zonden. De zware gevechten, waaraan de Nederlanders hebben deelgenomen, hebben ook hun tol geëist: officieel is bericht ont vangen. dat bij acties op 9 Jan. is gesneuveld de soldaat J. H. Sour, legernummer 280113758. on gehuwd, afkomstig uit Eygelsho- ven (L.). Verder zijn er 12 zeer licht tot licht gewonden. LONDEN, 21 Jan. (Reuter). Het Sowjetrussische Persbureau Tass heeft Zondagochtend de tekst bekend gemaakt van een Sowjet-nota aan Frankrijk en Engeland in antwoord op de no- tas' van deze landen over de herbewapening van West-Duits- land. Deze beide nota's waren een antwoord op een beschuldi ging van de Sowjet-Unie, dat beide westelijke mogendheden hun verdragen met de Sowjet- Unie hadden geschonden. Zaterdag werden de Sowj et- Russische antwoordnota's aan de Britse en Franse Ambassadeurs te Moskou ter hand gesteld. In het jongste Russische ant woord wordt de beschuldiging herhaald, dat Frankrijk en En geland door het voorgenomen aangaan van een directe mili taire alliantie met West-Duits- iand hun vriendschapsverdragen met de Sowjet-Unie hebben ge schonden. (Reuter.) Nehroe verklaar de na zijn aankomst in India, dat het „uiterst onverstandig" zou zijn te denken, dat communistisch China definitief de deur had ge sloten voor onderhandeling» n door zijn antwoord op de resolu tie van de politieke commissie, die verzocht om een staking van het vuren op Korea. Het was zijn persoonlijke overtuiging, dat de Chinese regering onderhandelin gen, die tot een regeling leiden, zou toejuichen. Het was volgens hem absoluut onjuist" om het Chinese antwoord als een ver werping op te vatten. India wil verder onderhanlen, verklaarde Sir Benegal Kau in Parijs. AFLOSSING VAN NEDER LANDSE VRIJWILLIGERS Naar wij vernemen overweegt de regering om binnenkort we derom vrijwilligers op te roepen ter aanvulling en te zijner tijd ter aflossing van het Nederlandse detachement Verenigde Naties in Korea. Nadere bijzonderheden over de aanmelding zullen spoedig wor den bekend gemaakt. Van bevoegde zijde is ons des gevraagd meegedeeld, dat er geen verband bestaat tussen deze nieu we aanmelding en de verliezen van het Nederlandse Korea-deta- chement, die tot dusverre zeer gering zijn geweest. Door de nieuwe aanmelding wil men zorgen voor de aflossing van de vrijwilligers, van wie het grootste deel een verbandacte van eén jaar heeft getekend, die in het najaar dus ten einde loopt. alle staien wordt een beroep ge daan zich te onthouden van het verlenen van steun aan de aan valler; een commissie uit de Ver enigde Naties moet de dringende- opdracht krijgen na te gaan, wel ke maatregelen tegen de aanval ler moeten worden genomen en aan de voorzitter van de Alge mene Vergadering moet worden opgedragen twee personen aan te wijzen, die, tezamen met hem, een „commissie voor het ver lenen van goede dienst-n" moe ten vormen, die ernaar moet streven de Koreaanse oorlog op vreedzame wijze te doen ein digen. In de aanhef der Amerikaanse resolutie wordt verklaard, dat de Algemene Vergadering er nota van heeft genomen, dat de Vei ligheidsraad ..tengevolge v brek aan overeenstemming tus sen de permanente leden" e niet in is geslaagd zit" 'w naamste functie te vervullen, n.l het handhaven van de internatio nale vrede en veiligheid, die ge schonden zijn door het ingrijpen der Chinese communisten in Korea. De resolutie werd door de Verenigde Staten alleen inge diend. Radiorede van Schumacher BERLIJN, 21 Jan. (Reuter). Kurt Schumacher, de leider der sociaal-democraten in W.-Duits- land, heeft Zondag voor de radio te Berlijn de West-Duitsers aan gespoord „niet zwak te worden in de knieën onder de O.-Duitse tactiek van drukoefening". Dit zou het einde van de vrijheid en eenheid betekenen. Schumacher wees de Oost-Duitse voorstellen voor een ronde-tafelconferentie over de eenheid van Duitsland als „100 procent Russisch geïn spireerd" van de hand. Nog niet uit (Sm.) De crisis in de P. v.d. A. is nog niet uit, integendeel, de moeilijkheden spitsen zich toe. Het is daar op het ogenblik eer- merkwaardige boel. Hoewel het officiële blad van de Partij nog weinig commentaar van beteke nis gegeven heeft, begon ir. Vos, die als üd van het partijbestuur bedankt heeft, met een uiteen zetting welke nog vervolgd zal worden over de achter gronden van zijn ontslagname. Hij zegt „opening van zaken te willen geven" en noemt de hou ding van het bestuur „onwaar en onwaardig." De heer Vos neemt nogal een houding aan, van één, die 't alleen denkt te weten, hij suggereert zo'n beetje, dat hij de redder van de Partij is en gaat van de dwaling uit, dat de Par tij en niet de fractie de re gering van vermeende dwalingen haars weegs moest terugbren gen. De vraag is nu of wij, na het tweede artikel van Vos, nog weer antwoordbeschouwingen van het Partijtoestuur zullen krijgen. Ver moedelijk wel, anders zullen de leden-lezers 'er wel geen touw aan vast kunnen knopen en misschien ook dan nog niet De meningsverschillen in do Partij zullen dus nog voor het a.s. congres, dat begin Februari gehouden wordt, in het openbaar worden uitgevochten. En in „Pa rool" schrijft het links-georiën teerde Kamerlid Frans Goedhart dat in de Partij het duo Drees- Vorrink altijd de zin van de re- geringspolitiek doordrijft, tot schade van het socialistische ideaal Laat er nou géén derde „boem" zijn, als het Orkest Zonder Naam „Het Ding" speelt. Er zijn er maar twéé. Eerlijk gezegd, dat wisten we niet zo precies. Wij hebben de echo van de tweede „boem" blijkbaar voor de derde aange..hoord. Sorry, dat deze „heldere" zaak er onnodig door verward werd. Maar we zijn de enigen niet, die ons vergisten. Mr. Wage naar, die de waarheid over „Het Ding" Zaterdagavond langs juridische weg poogde te onthullen (ook al tever geefs) gaf ook drie boemen aan, al zei-d-ie geen „boem", maar tom-tom-tom. Maar al was die derde boem er dan niet, zorg dat uw inzending er wél is, deze week. Wij vragen het gééstigste ant woord op de vraag, wat Het Ding zou kunnen zijn. Kabinet van Vietnam treedt af SAIGON, 20 Jan. (AFP). Keizer Bao Dai van Vietnam heeft besloten 22 Januari het huidige kabinet te doen aftreden, aldus heeft staatssecretaris Tran van Hoeyen uit naam van de minister president op een persconferentie te Saigon meegedeeld. Japans premier confereert met Mc Arthur TOKIO, 20 Jan. (Reuter). De Japanse premier Josjida heeft Vrijdagavond een uur met gene raal Mc Arthur geconfereerd. De missie onder leiding van John Foster Dulles, die over een vredesregeling met Japan zal spreken, wordt Zaterdag te Tokio verwacht. BRITS MOTORSCHIP STRANDDE OP DE WESTKUST VAN SCHOTLAND Het 6609 ton metende Britse motorschip Tapti is dezer dagen in de zee-engte van Gunna jan de Westkust van Schotland aan de grond gelopen. De uit 62 kop pen bestaande beman ning, onder wie zich 51 Laskaren en een Chi nees bevonden, kon be houden aan land wor den gebracht. Het schip maakt zware slagzij. Ruimen en machineka mer staan geheel onder water. De Tapti wordt als verloren beschouwd. Een luchtopname van het gestrande schip.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 7