Nieuw Nieuwe Chinese voorstellen Zitting van commissie der V N. wordt 48 uur verdaagd V.N.-troepen maken vorderingen HIMIST AFTREDEN KABINET? NIEMAND IS VEILIG OP OOST-JA VA edities voor alkmaar, hoorn, den helder, schagen itaP Erdal** De ramp in de Alpen Hoog water bij Nijmegen Nederlands escadrille Plan van Amerikaans senator T V. rients-Concert Nieuwe voorstellen van China \*De kern Grote alarmoefening Amerika houdt been stijf Mr. Oud heden in de aanval Kroniek en Kritiek De strijd aan het front van Korea Situatie wordt gunstiger Vrouwen worden geëvacueerd Scheepsberichten Deze week antwoord aan Moskou Radio-station der V.S. in Rusland Bestuur K.N.V.B. vóór amateurisme wedstrijden gingen er oor. In 3 A werd zelfs keurd. Zelfs in deze 4 n viel ook nog 'n klei- sing te noteren, n.l. de ng van de benjamins ;n PVWA. kwam SNL maar net hakken over de sloot, was juist voldoende om lagen record te prolon- ouwens de overwinning moment in gevaar ge ar de twee doelpunten V cadeautjes zijn ge- de achterhoede van deliik heeft SNL haar reikt, waarop zij alleen kunnen maken. nd heeft het nieuwe al ingezet met een keu- •winning op ZCFC. De wel niet gemakkelijk est want een kat in het n soms rare sprongen rij geloven dan ook wel land nog wel eens voor issing zal zorgen, id is thans: 0 12 1 10 9 8 7 7 5 8 10 7 2 6 0 0 6 0 waren twee verrassin- iteren, n.l. de overwin- in Zandv. meeuwen en •t was vorige week dus er toeval dat Zandv. maar met 10 van t te winnen, want Za- »rd het weer een over- sok met 10 en nu op c de benjamins wisten veilig te stellen door vinning op PVWA. wam dus net wat adem >m nog een gelijk spel mur te kunnen slepen, d is thans: 8 6 6 n 8 7 6 8 eeuwen 10 t 5 2 1 1 4 3 3 4 6 3 11 9 9 8 6 6 6 6 3 s edele wassoorten bie- dat U het kostbare leer chermt, zodat het soe- glanzend en barstvrij. wedt" het leer! Irdal glans is beslist niet te renaren. Bovendien is Erdal zo bijzonder voordelig: royale, goed gevulde doos! jKMAAR - Tel. 2451 JAN. 8 uur Y 3NBERG - sopraan ine Nachtmusik en - Mozart; Prélude a aune en Air de Lia - istmaal van de spin oor scholieren f 0.75, sn plaatsbespr. van r bij 't Gulden Vlies irlijf. Ik heb altijd nam dus afscheid huis van professor r hij zorgde er wel en bewoog en geen t hij vlak voor de )e gordijnen waren irofessor Nosco aan geleerde zat ijverig ogenblik plotseling eg het Knekelwoud sor echter liep met lid stond te kijken, het raam open. „Is hield zich muisjes- dige sprong was hij gedoken die daar Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; m alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. HET FEIT familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VA IV HEDEN Pagina 1 Dinsdag 23 Januari 1951 46e Jaargang No. 12074 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 52, tel. 2046, (2 lijnen), K 2200: DEN HELDER, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 IN DE KWESTIE over de toe komstige positie-in-staatkundig- opzicht van Nieuw Guinea hebben wij meermalen gewezen op de kern van de zaak. Het heeft ons, naar wij al eerder lieten uitko men, verbaasd, dat in de loop der schriftelijke, en mondelinge discussies zo weinig recht aan die kern is wedervaren, ook, voor zover wij (nogal ver van Den Haag verwijderd) totnogtoe, uit de verschillende verslagen heb ben kunnen lezen, in de jongste debatten. Door allerlei bekende omstandigheden is de kwestie veel meer politiek, dan reëel, op haar eigen mérites, behandeld. Men kon, zo heet dat dan, door de zeer-bijzondere politieke bo men, 't, eigenlijke Nieuw-Guinea- bos niet meer zien De kern van de zaak is niet het belang van Indonesië, niet het belang van Nederland, niet dat van diverse mogendheden of van specifieke internationale verhou dingen, maar, zo heeft de Neder landse regering het ook van den beginne af gesteld, het belang van land en volk van Nieuw Guinea. Met voldoening hebben wij nu gezien, hoe prof. Romme in het pas verschenen nummer van de „Opmars", het uitstekende pro pagandablad van de K.V.P., op deze kern van het probleem nog eens heeft gewezen en het lijdt wel geen twijfel, of hij zal dat in die zin ook vandaag nog wel eens doen, als hij, deze Dinsdagmiddag, in de Tweede Kamer aan 't woord komt. De Katholieke fractieleider wijst op het verschil van tempo in het bereiken van dezelfde doelstelling van de politiek t.a.v. Indonesië en t.a.v. Nw. Guinea (Irian): „In de Indonesische poli tiek ging het (dus) om de natio nale vrijheid en staatkundige ge lijkberechtiging nu. Bij Nieuw Guinea beweegt ons primair, dat de Papoea's de nationale vrijheid en staatkundige gelijkberechtiging straks zullen ontvangen". En dan wijst prof. Romme er op, dat de kern van het pro bleem daar ligt: ,de Oosterse rijpheid van Indonesië en de Oosterse onrijpheid van Nieuw Guinea leiden practisch primair in tegengestelde richting. Voor Indonesië was het, vrijheid en gelijkberechtiging geven, voor Nieuw Guinea is het, zorgen dat de Papoea's straks, als ze politiek rijp geworden zijn, hun vrijheid en gelijkberechtiging zullen krij gen. Welk gebruik ze dan ervan willen maken, is dan hun zaak". Maar de conclusie van dit alles zal dan toch ook moeten zijn, dat die staatkundige emancipatie van de Papoea's zal moeten gedijen onder Nederlandse souvereiniteit en niet onder die van Indonesië, dat immers de politieke vrijheid van zijn deelstaten, ondanks de R.T.C., volkomen heeft miskend. VOOR DE NEDERLANDSE STRIJDKRACHTEN 's GRAVENHAGE, 22 Jan. In het algemeen kader van de verhoging van de paraatheid van de Nederlandse Strijdkrachten, zal binnenkort een grote alarm oefening worden gehouden. Deze oefening heeft ten doel proefondervindelijk na te gaan hoe snel door de verschillende diensten en onderdelen onder bevel van de commandant strijd krachten te velde, zal worden ge reageerd op een onverwachte plotselinge alarmering. De oefe ning zal tot gevolg hebben, dat over het gehele land onderdelen plotseling snel worden ver plaatst om in een bepaald ge deelte van het land tijdelijk te worden gelegerd, dan wel inge kwartierd. De delegatie van India heeft gisteren nieuwe voorwaarden van communistisch China betreffende Korea en de regeling van andere kwesties in het Verre Oosten voorgelegd aan de poli tieke commissie van de Verenigde Naties. De commissie was gisteravond in vergadering bijeen. Na een korte bestudering van de voorstellen werd besloten met 27 tegen 23 stemmen en 6 onthoudingen de zitting 48 uur te verdagen. Sir Benegal Rau, hoofd van de Indische delegatie, zei dat hij het nieuwe aanbod heeft ontvangen via de Indische ambassadeur te Peking. Hoofdpunten De hoofdpunten van het aanbod zijn: Als het principe dat alle bui tenlandse troepen uit Korea moe ten worden teruggetrokken, is aanvaard en in practijk wordt gebracht, zal de Chinese volks republiek de verantwoordelijkheid op zich nemen de Chinese vrij willigers te adviseren naar China terug te keren. Wat betreft de beëindiging van de oorlog en de politieke regeling van het Koreaanse probleem acht de Chinese volksrepubliek het mogelijk twee stappen te doen, nl.: a. Tot een staking van 't vuren voor een beperkte tijd kan wor den besloten op de eerste verga dering van de zevenlanden-confe- rentie. Als dit besluit wordt uit gevoerd, kunnen de onderhande lingen worden voortgezet. b. Opdat de oorlog in Korea volledig kan worden beëindigd en de vrede in Azië kan worden ver zekerd, moeten alle voorwaarden voor de beëindiging van de oor log worden besproken in verband met de politieke problemen. Over de volgende punten moet over eenstemming worden bereikt: Stappen en maatregelen voor de terugtrekking van alle buiten landse troepen uit Korea; het vertrek der Amerikanen van For mosa en erkenning van Peking in de V.N. Tijd voor overleg Sir Benegal Rau zei, dat de 12 Aziatische landen vandaag ver gaderd hebben om het probleem te bezien in het licht van de nieuwe Chinese voorstellen. En kele van deze delegaties hebben verklaard, dat zij meer tijd nodig hebben om het antwoord van Peking te bestuderen en nieuwe instructies moeten vragen, aldus Rau. Andere delegaties zouden misschien ook graag wat meer tijd voor overleg hebben. Sis Benegal stelde daarom voor, dat de politieke commissie na be spreking van het antwoord van Peking 48 uur wordt verdaagd. Engelse mening Israël en Engeland steunden het voorstel van Rau om de ver gadering 48 uur te verdagen. Sir Gladwyn Jebb (Engeland) zei dat het nieuwe Chinese voorstel „dui delijk van groot belang" is op het eerste gezicht. Hij behield zich zijn definitieve mening voor. Het kwam hem echter voor, dat het nieuwe voorstel dichter komt bij een bevestigend antwoord op de vraag „of China onze princi pes aanvaardt". „De principes zijn er nog steeds", aldus Sir Gladwyn, „en zij vormen nog steeds de basis waarop naar de mening der meer derheid de Koreaanse kwestie kan worden geregeld. Als Peking aan vaardt zullen we allen opgelucht zijn. Misschien zullen enkele de legaties denken, dat Peking niet werkelijk bereid is met de prin cipes accoord te gaan zonder er onaanvaardbare voorwaarden aan te verbinden, maar een korte tijd is nodig om onze regeringen in deze nieuwe toestand te raad plegen". Verklaring van Cross De Amerikaan Cross heeft gis teren een verklaring afgelegd, waarin onomwonden wordt ge zegd, dat de V.S. niet over For mosa wensen te onderhandelen, omdat dit eiland behoort tot de essentiële steunpunten voor de verdediging van de V.S. en Was hington niet van plan is commu nistisch China tot de V.N. toe te (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 23 Jan. Met het aftreden van de regering- Drees, zo vernamen we heden uit betrouwbare politieke kringen, moet thans ernstig rekening worden gehouden. De verwachting heerst namelijk, dat de heer Oud, voorzitter van de V.V.D., heden bij de voortzetting der Nieuw-Guinea- debatten in de Tweede Kamer, een zeer scherpe aanval op de regering zal doen met het uitgesproken doel haar aftreden te forceren. Deze bedoeling van de heer Oud zou geen succes behoeven te hebben, wanneer minister Stikker uit deze aanval van zijn partijvoorzitter voor zich niet de consequenties trekt. Maar op grond van uitlatingen van deze minister afkomstig, werd Maandagavond de kans groot geacht, dat hij dit wèl zou doen. In dit geval, zo wordt in politieke kringen aangenomen, zal vrijwel zeker de gehele regering tot aftreden besluiten. LAWINES IN DE ALPEN Lawines en sneeuwstor men hebben in de Zwit serse, Italiaanse en Oos tenrijkse Alpen 'n groot aantal slachtoffers ge- eist. Spoorlijnen en we gen werden geblok keerd, telefoonlijnen verbroken en een groot aantal huizen verwoest. De Telefoto toont het vrijmaken van een tun nel bij Chur: met be hulp van brancards worden de gewonden in veiligheid gebracht. A.N.P.-Telefoto laten. (Deze verklaring werd af gelegd, voordat de nieuwe Chi nese voorwaarden bekend waren. Red.) Austin tegen uitstel Voor de stemming zei de Ame rikaanse afgevaardigde Austin dat het nieuwste voorstel van Peking niet veel meer is- dan een door zichtige poging om de vrije we reld te verdelen en de vrede stichtende taak van de V.N. te vertragen. „Uitstellen, vertragen, talmen. Het is niet nieuw, geen voorstel en zelfs niet aan de Ver enigde Naties gericht", aldus Austin. Austin was tegen schorsing van de besprekingen voor de tijd van 48 uur. Hij wilde zo snel moge lijk de Amerikaanse resolutie, die China tot aanvaller bestempelt, behandeld zien. Tijdens een zware sneeuwstorm aan de Oostkust van Korea, liep het Thailandse korvet „Prasae" aan de grond. Gewonde leden van de bemanning moesten per helicoptère in veilig heid worden gebracht. Het reddingswerk werd echter be moeilijkt door het optreden van de vijand. Terwijl de gewonde zeelui aan boord van de helicoptère gebracht worden, houden Amerikaanse mariniers de opdringende vijand onder schot. TOKIO, 22 Jan. (Reuter). De verbonden troepen der V.N. aan het Koreaanse front hebben een snelle opmars onder nomen en een punt bereikt op 32 km van Seoel. Behalve ltsjon, Koemjangdjangni en het vliegvled van Wondjoe is ook Osan door de verbonden troepen heroverd. Verder werd een heuvel bestormd in de buurt van Wondjoe, die drie dagen geleden prijs werd gegeven. Kleine formaties drongen verder door in de richting van Seoel en ondervonden geen tegenstand. De patrouilles, die in het vij andelijk gebied dpordrongen, zijn ongedeerd teruggJlkeerd. Waarne mers hadden vijandelijke troepen geconstateerd. Britse troepen hadden commu nistische eenheden uiteengesla gen. om de herbezetting van het vliegveld van Wondjoe mogelijk te maken. Kort na de herovering arriveerde generaal Ridgway, de bevelhebber van het 8ste Ameri kaanse leger om een conferentie te beleggen met zijn onderbevel hebbers. Situatie steeds beter. De generaal verklaarde, dat de toestand voor de verbonden troe pen aan het front met de dag beter (werd. De communistische legers heb ben in de buurt van Wondjoe grote verliezen geleden. De ster ke luchtmacht der V. N. heeft in totaal in deze buurt 60.300 slacht offers gemaakt in de periode van November tot nu toe. Guerilla-activiteit. 80 km ten zuid-oosten van Wondjoe, waar de communisten hebben geprobeerd achter de li nies der verbondenen te komen NOG MEER SLACHTOFFERS LONDEN, 22 Jan. (Reuter). De sneeuwlawines die zich dit weekeinde in de Zwitserse, Oostenrijkse en Italiaanse Al pen tengevolge van de plotse ling ingevallen dooi en de storm hebben voorgedaan, zou den reeds meer dan honderd slachtoffers hebben geëist, waarvan vijftig in Zwitserland, 47 in Oostenrijk en 5 in Italië. In Zwitserland zouden nog een twintigtal personen onder de sneeuw begraven zijn. Vijftien werden gewond. Een vijftigtal huizen werd vernield en een tweehonderd stuks vee vond de dood. Tientallen dorpen zijn van de buitenwereld afgeslo ten. In de Oostenrijkse Alpen maakt men gebruik van speciaal ge trainde honden voor het opspo ren van bedolven personen. Volgens officiële berichten van de politie te Weenen bedraagt 't aantal doden tengevolge van de lawines in West-Oostenrijk thans meer dan 60. Dertig tamelijk gro te ulaatsen in de provincies Ty rol, Salzburg en Opper-Stiermar- ken zijn van de buitenwereld afgesloten. In Tyrol heeft de dooi weer ingezet, waardoor het ge vaar van lawines hernieuwd is. SOEKARNO NAAR PHILIPPIJNEN MANILA, 22 Jan. (Reuter). Heden werd alhier bekend gemaakt, dat president Soekarno en zijn echtge note a.s. Zaterdag, te Manila wor den verwacht voor een officieel be zoek, dat een week zal duren. Hun gevolg zal bestaan uit 24 personen. Op 3 Februari zullen zij wederom naar Djakarta vertrekken. en een belangrijke pas door het Sobaek-gebergte te Poenggi te veroveren, zijn troepen der V.N in zware gevechten gewikkeld met een grote communistische strijdmacht ten zuidwesten van Tanjang. Zondagnacht werd een pa trouille van de V.N. door gecon centreerd vuur van een grote communistische strijdmacht ge dwongen zich 17 km ten zuid oosten van Tsjetsjon terug te trek ken. Langs de oostkust joeg een re giment der V.N. een 2000 tot 3000 man sterke guerillagroep 25 km ten zuiden van Kangnoeng uiteen. 85 guerillero's onder wie de com mandant. sneuvelden, er werden 11 gevangenen gemaakt. In Chinese linies. Pantserkolonnes der verbonden legers zijn op vier belangrijke punten op een front van 100 ki lometer breedte diep in de Chi nese linies doorgedrongen. Er zijn echter geen aanwijzingen, dat dit meer dan krachtige verkennings acties zijn om de communisten zoveel mogelijk verliezen toe te brengen en hen uit hun even wicht te brengen bij hun voor bereiding voor een nieuwe op mars naar het zuiden. DJAKARTA, 22 Jan. (Aneta). Vrijdag zijn vrijwel alle vrouwen van de planters van de bergcultures in de Oosthoek van Java naar Djember en Surabaja geëvacueerd. De planters, die bijna nergens de tuinen ingaan, in verband met het gevaar van de rondtrekkende benden, zorgen er thans voor, dat zij 's nachts met minstens 4 of 5 op de ondernemingen zijn. Hiertoe worden de employé's van de ondernemingen in een be paalde streek verdeeld over drie ondernemingen, terwijl voor de ondernemingen, die hierdoor on bezet zijn, er extra politiebewa king is. Moorden nemen toe De speciale correspondent van Aneta meldt, dat er de laatste weken ook vele Indonesiërs door de benden zijn vermoord. In 2 onderdistricten in het oostelijk deel van het Djemberdal zijn in de eerste week van Januari bij voorbeeld 70 Indonesiërs ver moord. De algemene indruk in Sura baja is, dat bepaalde groepen, die een tijdlang rustig waren, thans weer tot actie zijn overgegaan. De in het algemeen goed bewa pende, mobiele benden hebben het gemunt tegen de Indonesiërs, die destijds zouden hebben samen gewerkt met de Nederlanders. Meermalen is reeds gebleken, dat sommige benden niet op roof uit zijn, doch op het liquideren van personen, die zich de haat van de benden op de hals hebben ge haald. Nederlanders in aanzien. De Nederlanders, die de laatste weken in Oost-Java door de ben den werden vermoord, stonden bij het personeel van de onder nemingen en bij de plaatselijke bevolking goed aangeschreven, aldus de correspondent van Aneta, Chitral, Djakarta-Rotterdam, 20 Januari van Port Said, 29 Januari te 10 uur ver wacht voor Hoek van Hol land. Oranje, Djakarta-Amsterdam, passeerde 22 Januari Malta. Johan van Oldenbarnevelt, 20 Januari te Sidney van Fremantle. Tawali, Surabaja-Amsterdam, 20 Januari van Liverpool. Weltevreden, Djakarta-Rot terdam, passeerde 21 Jan. Dondrahead. die hier nog aan toevoegt, dat het echtpaar van Wel, dat op de onderneming Bajulor werd ver moord, bijzonder goed was aan geschreven. LAGE KADE ONDERGELOPEN De rivier de Waal stijgt voor Nijmegen onrustbarend. De lage kade voor de stad is reeds over stroomd en er behoeft niet veel water meer bij te komen of men zal ook de keerkade voor de Grotestraat moeten afsluiten om het water uit de benedenstad te houden. Uit Keulen werd heden nog was gemeld. Ook Nijmegen had heden nog ongeveer 45 cm was. Men verwacht morgen een stand van 12 meter plus N.A.P. Het water staat van dijk tot dijk. V.V.D.-spanning (Sm.) De mogelijkheid van een kabinetscrisis is met de ver klaring van de P.v.d.A., dat zij van haar kant die crisis niet wil, nog niet uitgeput. Men dient nog bijzonder op de V.V.D. te letten. In politieke kringen wacht men met spanning op de verdere hou ding van deze partij. Mr. Oud had zich, gelijk men weet, al eerder in enige publicaties scherp uitgelaten tegen het beleid van de regering en duidelijk doen blijken, dat het hem verdroot, dat minister Stikker met dit beleid accoord bleek te gaan. Inzonder heid wat betreft de „opdracht" van de souvereiniteit aan de Unie. Het gerucht wil, dat de V.V.D. zelf met een motie van afkeuring zou komen, tenzij ze de aange kondigde motie van wantrouwen van de A.R. zou steunen. Beide moties zullen echter in de Kamer geen meerderheid ver werven, doch het wordt niet on mogelijk geacht, dat minister Stikker niettemin toch in deze af wijzende houding van zijn partij genoten aanleiding zou vinden, om af te treden, in welk geval vermoedelijk het gehele kabinet zou meegaan. Indien de zaak zo staat, zal de V.V.D. zich echter nog wel eens bedenken, dunkt ons. Want welke oplossing zou men zien? In de bestaande om standigheden zou het heengaan van minister Stikker o.i. betreurd moeten worden, gezien ook de „good-will", die deze nieuwe man aan buitenlandse zaken in korte tijd met bewonderenswaardige flair voor zijn taak en voor de positie van ons land heeft ge kweekt. WAAROM DE DERDE Goed, die derde „boem" was er dan niet. Anders had den wij willen beweren dit in antwoord op vragen van lezers dat alle goede dingen in drieën bestaan en dat driemaal scheepsrecht is. Die twee waarheden als koei en blijven natuurlijk even goed bestaan en daarom ge ven wij een driedelige raad: 1. Denk er aan: wat zou Het Ding kunnen zijn? 2. Peins op het meest-géésfige ant woord op die vraag. 3. Wacht niet te lang met inzenden! WASHINGTON, 22 Jan. (Reu ter). De V.S., Engeland en Frankrijk zullen deze week ant woorden op de jongste Russische nota over de mogelijkheid van een viermogendheden-conferentie over de geschillen tussen het Oosten en het Westen, zo is door regeringsfunctionarissen te Was hington verklaard. IN IERLAND AANGEKOMEN LONDONDERRY, 22 Jan. Reuter. De escadrille fireflies van de Nederlandse marine-luchtvaartdienst zijn op het vliegveld van Eglinton in Ulster aangekomen voor de met de Britse vloot te houden oefenin gen. Volgens het Ierse persbureau zijn slechts zeven Firefly's te Eglinton geland, daar de vier andere wegens een defect aan hel landingsgestel in Engeland moes ten blijven. Een van de vier wordt nog heden in Eglinton verwacht Zoals bekend is het twaalfde vliegtuig in Nederland opgehou den wegens motorstoring. Volgens' het Ierse persbureau hebben Maandag te Dublin 80 studenten van de universiteit ge demonstreerd tegen het bezoek van het Nederlandse escadrille. Met spandoeken en in auto's met luidsprekers begaven zij zich naar de haven, waar de „Écho" aan kwam. De studenten riepen: „De Nederlanders moeten vertrekken" en op de spandoeken stond te lezen: „Richt u voor uitnodigin gen naar Ierland tot het Ierse volk" en „Elke bezettende mo gendheid is in Ierland onwelkom". WASHINGTON, 22 Jan. (RTR) De democratische senator Brien Mc Mahon, voorzitter van de Congrescommissie voor atoom energie, heeft het volgende plan opgesteld: De Verenigde Staten stellen tien milliard dollar per jaar ge durende vijf jaar beschikbaar voor economische hulp aan alle landen, waaronder de Sowjet- Unie, in ruil voor algemene aan vaarding van een „doeltreffend" internationaal toezicht op de atoomenergie en de bereidverkla ring, dat alle landen twee der den van hun tegenwoordige be wapeningsuitgaven bestemmen voor „constructieve" doeleinden. De Senaat neemt een resolutie aan, waarin het volk van de V. S. uiting geeft aan zijn vriend schap voor het volk van de Sow- jet Unie en de Russische regering verzoekt dit aan haar volk mede te delen. De Verenigde Staten vragen het recht een eigen radio-station in de Sowjet-Unie te hebben, opdat hun bedoelingen ter kennis van de volkeren achter het ijze ren gordijn kunnen worden ge bracht. In het bestuur van de K.N.V.B dat onder leiding van de voor zitter, de heer K. J. J. Lotsy, in een voltallige vergadering bij een kwam, heeft een uitvoerige gedachten wisseling plaats gehad naar aanleiding van de veelvul dige publicaties en radio-praatjes der laatste maanden over de kwestie amateurisme-professio- nalisme. Daarbij is gebleken, dat de leden van het bestuur van de KN..V.B. zonder uitzondering het volledige amateurisme wensen te handhaven. I

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5