Tragiek rond een Nederlands jongetje in Duitsland Ex-illegalen vermoordden koerierster na de bevrijding Bradley over verdediging van de Verenigde Staten Dienstneming voor Korea Minister Mansholt over berekening van de melkprijs Eisenhower in Frankfort Watersnood in België Treinramp in Oostenrijk Moeder en pleegmoeder vechten om een kind In Bremen huilt een vrouw.... Auto op weg naar Monte Carlo geslipt Minister Stikker gaat op reis Naar wij vernemen: Wie in aanmerking komen De Staat opnieuw in 't ongelijk Haagse industrie naar Bremerhafen DINSDAG 23 JANUARI 1951 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) BREMEN. Men zal zich herinneren, dat na het geval- Bertha Hertogh een ander geval de aandacht van het publiek opeiste. Kort na de terugkeer van Bertha Hertogh nl. gaf het echtpaar Meinders uit Assen zijn probleem voor publicatie vrij. Een probleem, dat in zoverre overeenkomst had met dat van het echtpaar Hertogh, dat het ook hier weer een kind is, dat in het buitenland vertoeft en zeer moeilijk terug is te krijgen. Wanneer evenwel in details getreden wordt, blijkt dat de zaak bij het echtpaar Meinders toch anders ligt. Het kind, dat in de oorlog in Duitsland geboren werd, is de zoon van 'n Blegische moeder en een Nederlandse vader. De lezing van mevr. Meinders is thans, dat het kind, Nanno Sjoerd, aan een zekere Frau Gerda Ullner werd afgestaan, omdat zii niet in de gelegenheid was om het een goede verzor ging te geven. Aan Frau Ullnei en haar man zou per week 40 Mark betaald zijn voor de ver- zorgingskosten. Tijdens de hevige bombarde menten op Bremen, is men ge vlucht en toen men later in het ontredderde Bremen terugkeerde was van de fam. Ullner en het kind geen spoor meer te vinden Eerst na de bevrijding werd contact gezocht met de pleeg ouders en werd het kind opge ëist. Frau Ullner laat evenwel het kind niet los, omdat zij van me ning is dat het kind haar gege ven was en de ouders geen enkel recht er op kunnen laten gelden. In Assen probeert men thans langs rechtskundige weg het kind, dat thans ruim 7 jaar is terug te krijgen, doch tot nu toe heeft dit pogen geen resujtaat gehad. In Bremen Men ziet, dat deze zaak geheel anders ligt dan die van Bertha Hertogh, omdat het hier een kind betreft, dat direct na de geboorte in vervuilde toestand werd gege ven aan een pleegmoeder. Mevr. Meinders geeft ook toe dat het kind slecht verzorgd was en soms dagen lang boven op een zolderkamertje lag zonder dat er naar omgekeken werd. Men kon niet anders, zo rede neert zij, omdat de oorlogstoe standen er naar waren. We hebben in Bremen getracht contact te krijgen met Frau Ullner. Een poging die gelukte na urenlang zoeken. Mevr. Ullner woont bij haar moeder in. Deze moeder, een grijs vrouwtje, stond ons aanvan kelijk te woord en beweerde, dat haar dochter, die Nanno Mein ders verzorgt, sinds in Nederland actie wordt gevoerd, het kind te rug te krijgen, buiten haar zelf is. Ze slaapt practisch geen nacht en zwerft op de straat, op zoek naar mensen, die haar en haar kind wensen te beschermen Het was ook in deze toestand, dat we deze typisch Duitse vrouw in een bierkelder vonden. De vrouw keek ons angstig aan en riep door het lokaal: ,U wilt mijn kind meenemen. U bent Hollander." Het was niet bepaald prettig in een dergelijke sfeer, een vrouw te vragen naar haar beweegreden om een Nederlands kiqd, dat door Nederlandse ouders wordt opgeëist, toch vast te houden. Nadien hebben we op haar ka mer gezeten, samen met haat oude moeder en op de divan lag een blozende jongen te slapen: Nanno Sjoert, of zoals Frau Ull ner hem noetrji Ingo. Ingo was zich niet bewust, waarover men zich in Holland en Bremen zo druk maakt. Hij werd wakker door het stemmengeroe zemoes, praatte even met Frau Ullner om dan weer in een ge zonde slaap te vallen. En dan volgt het verhaal van deze Duitse vrouw een tragisch verhaal, dat onderbroken wordt door soms hysterische huilbuien Nanno was vier maanden oud, toen hij bji haar kwam. Zijn ouders smeekten Frau Ullnér. het kind dat er zeer onverzorgd uitzag te nemen, omdat zij het niet konden verzorgen. OOK LEO PAGANO GEWOND De radioreporter Leo Pagano samen met de Rallye-rijders R. Pril en R. Schouten, allen uit Hilversum, ziin on weg naar de start voor de Rallye de Monte Carlo in Frankriik in hun Aus tin. waarin ze aan de Rallye zou den deelnemen, verongelukt. Met de heer Pril aan het stuur begon de wagen op een in repa ratie zijnde secundaire weg tus sen Mons en Troyer op de kie zelstenen te slippen en sloeg in volle vaart driemaal over de kop. Bij dit ongeluk liepen Pa gano en Pril verwondingen op. Pagano kwam in benarde positie onder de wagen terecht, waar de benzine uitstroomde. Met grote moeite kon hij worden ge red.. De heer Schouten, die uit de open wagen werd geslingerd, bleef als door een wonder on gedeerd. Na verbonden te zijn in een ziekenhuis konden de heren Pagano en Pril het onmid dellijk weer verlaten. Zondag avond zijn zij per trein naar Hilversum teruggekeerd. De wagen werd bij Ijtet ongeluk zwaar beschadigd. Na lang praten werd dit aan vaard en sindsdien werd van de ouders niets meer gehoord. Het kind moest direct onder medische behandeling worden gesteld. Het zat vol puisten en zweren en moest een half jaar lang in olie gebaad worden. Nadat het ook een ernstige ziekte had doorgemaakt, trad een verbetering in. Het begon weer levenslustig te worden en te eten. Het kind heeft een goe de verzorging gehad. Het is op gegroeid tot een flinke jongen, die het aan niets ontbroken heeft. Die speelt met de andere kinderen op straat en nog nooit iets over Nederland gehoord heeft. Frau Ullner, waarvan men ge rust mag aannemen dat ze mo menteel geestesziek is, wenst het kind te houden. Zij is naar Assen geweest om de ouders te overtui gen van de liefde voor het kind, dat haar eens werd gegeven. Ze weet ook dat het strafbaar is, dat zij dit kind heeft aan vaard en dat zij daarom juridisch zwak staat. Haar hele houding bewijst echter dat ze desnoods zal vechten, om „haar" jongen te houden. En in Assen woont een familie, die het kind opeist. Een kind, dat zij als hun rechtmatig eigendom beschouwt. Bertha Hertogh en Nanno Meinders. twee kinderen, die waarschijnlijk honderden ande ren vertegenwoordigen, waarover niet gesproken of geschreven wordt. De Kriicsraad te Velde West deed gisteren uitspraak in de zaak der vier Rotterdamse ex- illegalen. die er van werden ver dacht de koerierster Kitty van der Have kort na de bevriidine te hebben geliquideerd. Verdachte C.S. werd veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 iaar met een Droeftiid van 1 iaar. Verdachte A.V.T. werd veroor deeld tot een eevaneenisstraf van 4 maanden met een proeftijd van 1 jaar. J. de G. tot 3 maanden met een nroeftiid van 1 jaar. Verdachte A. v.d. H. tot een ee vaneenisstraf van 4 maanden met een nroeftiid van 1 .iaar. Ten aanzien van de aan be klaagden op te leggen straffen overwoog de krijgsraad o.m., dat beklaagden een zgn. liquidatie uitvoerden en dus het leven van een ander mens namen, op een tijdstip, waarop een dergelijke daad niet meer met een beroep op landsbelang of militaire nood zaak kon worden verontschul digd: dat de krijgsraad er zich echter van bewust is, dat de overgang naar de normale rechts orde zich na de bevrijding slechts langzaam voltrok en dat uit de VOOR EUROPESE ECONOMISCHE SAMENWERKING Mr. D. U. Stikker zal, in zijn functie van president van de O.E.E.C., tegen het einde van deze week Londen bezoeken ten einde een aanvang te maken met de besprekingen die hij met de regering van een aantal Euro pese landen zal voeren. Zoals bekend verzochten de vertegenwoordigers van de O.E.- E.C.-landen tijdens hun ver gadering op 12 Januari j.l. te Parijs mr. Stikker om bespre kingen te voeren met de rege ringen van de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk en de regeringen van andere Europese landen, die naar de mening van mr. Stikker van belang zijn voor de betrekkin gen, welke gevestigd dienen te worden tussen de internationale grondstoffen-organisatie, die te Washington zal worden gesticht en de O.E..E.C. aard van de zaak juist op hen, die actief aan het strijdend ver zet hadden deelgenomen en bij wie uit dien hoofde gevbelens van haat enerzijds en trouw an derzijds werden aangekweekt en de boventoon voerden en die slechts machts- in plaats van rechtsmiddelen hadden leren kennén en hanteren, bij die over gang krachten inwerkten, die hen al- het ware dwongen in de illegale sfeer en verhoudingen te blijven voortleven. DE STAKINGEN OP DE ONDERNEMINGEN MED AN, 15 Jan. (Aneta). - Sinds Zaterdag is er weinig verandering gekomen in de situatie op de onder nemingen ter Oostkust. De door de Sarbupri ontketende protestactie duurt voort. In de overjarige cultu res hebben de stakingen zich nog uitgebreid tot twee kleinere onder nemingen, zodat het totaal aantal kebons, dat in het Avrosgebied door de actie wordt getroffen thans 91 bedraagt. Bovendien vinden sta kingen plaats oP 28 van Deli's 31 tabaksondernemingen. is de veerdienst over de Maas te Wessem (bij Maasbracht) we gens de hoge waterstand geheel gestaakt. Men verwacht, dat de stremming nog wel enige dagen zal duren; werd te Rotterdam een 61- jarige havenarbeider door de tram aangereden. De man overleed als gevolg van zijn verwondingen; zijn door de recherche van de Rijkspolitie te Utrecht negen Ne derlanders gearresteerd, die ver dovende middelen hebben ver handeld of voorhanden hadden. Een hoeveelheid van 91 ampullen morfine was uit Duitsland ge smokkeld; zullen de Fokker-fabrieken deelnemen aan de internationale luchtvaarttentoonstelling, die van 15 Juni tot 1 Juli te Parijs wordt gehouden; komt vandaag een gezelschap van acht Amerikaanse journalis ten. dat op het ogenblik onder auspiciën van de E.C.A. een rond reis door Europa maakt, te Den Haag aan. Dr. Drees zal het ge zelschap ontvangen; heeft de politie te Nijmegen een man gearresteerd, die zich uitgaf voor „Toon de Soep". Hij wist op verschillende manieren de mensen angst aan te jagen en geld af te persen; heeft de regering aan de heer Jacquet, consul der Nederlanden te Lyon, een bedrag ter hand ge steld, omdat hij tijdens de oorlog uit eigen middelen Nederlandse uitgewekenen heeft geholpen; heeft het Nederlandse UNAC- comité een bedrag van f 50.000. beschikbaar gesteld voor de hulp aan kinderen in Noord-Grieken land; heeft de gemeenteraad van Den Haag een nieuwe onderscheiding- ingesteld in de vorm van een zilveren of bronzen penning, welke door B. en W. verleend kan worden in door hen te be palen gevallen aan personen of instellingen; heeft de Rijkspostspaarbank thans geschcnkkaarten uitgege ven ter waarde van een gulden en een rijksdaalder. Deze kaar ten kunnen niet tegen contant geld worden ingewisseld. Het bedrag moet op een bestaand of een nieuw boekje worden bijge schreven. De kaarten zijn bij de postkantoren verkrijgbaar; is de beroemde Parijse panto mimespeler Marcel Marceau in Nederland aangekomen. Hij zal voorstellingen geven in Den Haag, Rotterdam en Zeist. is in de vacature, ontstaan door het overlijden van prof. dr. G. van der Leeuw, als vqorzitter van de Raad voor het Zuiver Weten schappelijk Onderzoek benoemd prof. dr. H. Wagenvoort te Utrecht; zijn per K.L.M.-lijntoestel naar Zuid-Afrika vertrokken de heren mr. L. H. Slotemaker, directeur van de Rijksluchtvaartdienst en mr. L. H. Slotémarek, directeur van de buitenlandse betrekkingen van de K.L.M. Beide heren vor men een regeringsdelegatie, die besprekingen zal voeren met Zd.- Afrikaanse luchtvaartautoriteiten over de luchtverbinding tussen beide landen; heeft de Haagse .politie twee monteurs aangehouden, die zich schuldig hebben gemaakt aan het ontvreemden van elf mosquito- motoren, ter waarde van f 3000; is de heer D. van Staveren te Den Haag Zaterdagmiddag ge huldigd bij zijn zeventigste ver jaardag. De heer van Staveren is oud-voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring. Z.H. DE PAUS HIELD RETRAITE ROME, 20 Jan. In de week van 14 tot 20 Januari werd in het Vaticaan een retraite gehouden, waaraan ook de H. Vader heeft deelgenomen. Verder werd deze retraite nog gevolgd door ver scheidene kardinalen, aartsbis schoppen, bisschoppen en talrijke prelaten en geestelijke functiona rissen van het pauselijk hof. De retraite werd geleid door Pater Righini S.J. Vier maal daags gaf hij een overweging in de Ma- thildakapel op de tweede verdie ping van het pauselijk paleis. De H. Vader woonde deze oefenin gen bij in de kleine Sacristie, zo dat hij niet door de anderen kon worden gezien. Zaterdag 20 Ja nuari werd om 9 uur 's morgens de slotpredikatie gehouden. KLAAR VOOR ACTIE Drie huismoeders in Rose Valley, een voor stad van Philadelphia in Amerika hebben zich bij de plaatselijke vrij willige brandweer aan gemeld, om bij even tuele brand overdag de motorspuit te besturen. De helmen weten zij zó op te zetten, dat deze nog flatteren, want een vrouw blijft een vrouw, zelfs bij de brandweer. WASHINGTON, 22 Jan. (Reu ter). Generaal Omar Bradley, voorzitter van de Amerikaanse commissie van stafchefs, heeft in de sub-commissie van de Senaat voor de paraatheid verklaard, dat de omvang van de strijdmacht die de V. S. voor ogen heeft, „naar mijn mening voldoende is om een ramp voor ons land af te wenden." Volgens Bradley kan een stra tegisch bombardement als eerste antwoord op de aanval van een vijand uitgevoerd worden, indien Amerika op het ogenblik van een noodtoestand beschikt over do luchtmacht en de noodzakelijke steun van leger en vloot om de operatiebases te bezetten en te handhaven. „Hoe dichter deze bases bij de vijand liggen, hoe ge makkelijker en minder kostbaar een aanhoudende vergeldingsaan- val uit de lucht zal zijn", aldus Bradley. „Het ligt niet in ons strategisch plan besloten om on ze gehele militaire macht binnen de grenzen van het centrum van Noord-Amerika terug te trekken wanneer wij worden aangeval len." Generaal Bradley achtte 'n bombardement op Amerikaanse steden wel mogelijk, doch het gevaar van een inval en overrom peling van het continent der V. S. gering. „Voor zover wij kun nen zien." De 13-jarige Ralph Holmes uit Romford in Essex zal dezer dagen als solist optreden in Mendelssohn's Vioolconcert, dat door het Kon. Phïlharmo- nisch Orkest in de Central Hall, Westminster, Londen, speciaal voor de jeugd gege ven wordt. Ralph Holmes stemt zijn viool tijdens een repetitie. ONTMOETING MET ADENAUER FRANKFORT, 22 Jan. (Reuter) Maandagmiddag heeft generaal Eisenhower een officieus onder houd van twee uur gehad met Mc Cloy en Kirk Patrick, de Amerikaan t en de Engelse Ho ge Commis: ris in Duitsland, en Armand Berard, plaatsvervanger- van de Franse Hoge Commissaris Poncet, die zich in Parijs be vindt. Een officiële bespreking was met het oog op een ver koudheid van Eisenhower afge last.. Maandagavond heeft Eisenho wer een receptie ten huize van Mc Cloy te Bad Homburg bijge woond, waar hij voor het eerst de Westduitse kanselier Ade nauer ontmoette. Eisenhower was opgewekt en .maakt ren gezon de indruk. Dr. Schumacher, leider der so ciaal-democraten was wegens ziekte verhinderd. Volgens de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden, Sam Rayburn, zal gene raal Eisenhower kort na zijn te rugkomst vermoedelijk rapport uitbrengen over de vooruitzichten van de West-Europese defensie in een officieuze gecombineerde zit ting van Huis en Senaat, wa&r- toe alle leden van beide huizen en de pers zouden worden uitge nodigd. AMBONESE MILITAIREN CONTRA DE STAAT Het Gerechtshof te 's Gravcn- hage heeft gisteren het vonnis van de president der Arrondisse mentsrechtbank te 's Graven- hage in het kort geding Ainho- nese militairen contra Staat der Nederlanden bekrachtigd, met dien verstande, dat het Gerechts hof daarenboven aan de Staat der Nederlanden de demobilisatie en afvloeiing ter plaatse, dus op Java, heeft verboden. De uitspraak van het gerechts hof luidt: „Verbiedt appellant de wegvoering, afvloeiing of de mobilisatie van geïnterneerden en alle andere op Java, thans in kampen verblijvende Ambonese oud-KNIL-militairen en de bij hen behorende gezinnen, zonder hun toestemming naar, op of bin nen door A.P.R.I.-troepen, dus door de regering der republiek Indonesia bezet of beheerst ge bied." Prins en Prinses weer hersteld Prins Bernhard en Prinses Bea trix zijn weer geheel van de griep hersteld. HET FAMILIEDRAMA TE NIJMEGEN Omtrent het drama op de Ko renmarkt te Nijmegen vernemen wij, dat de 40-jarige G,, die bij de vechtpartij zes bajonetsteken in het onderlijf kreeg, gistermid dag nog steeds niet zonder le vensgevaar is. De politie heeft nog in onderzoek, wie van de beide gebroeders de stoten heeft toegebracht en ook of beide jon gemannen uit zelfverdediging ge handeld hebben. Zoals reeds is aangekondigd, heeft de regering besloten de ge legenheid tot vrijwillige dienst neming bij het Ned. detachement Verenigde Naties wederom open te stellen met het oog op een binnenkort naar Korea te zenden aanvullingsdetachement en om te zijner tijd het thans op Korea die nende detachement af te lossen. Voor dit detachement kunnen zich thans melden: beroeps-, re serve- en dienstplichtig perso neel, al dan niet onder de wape nen, oorlogsvrijwilligers, oud- O.V.W.-ers en militairen met kort dienstverband. Leeftijd voor on derofficieren en officieren niet jonger dan 19 en bij voorkeur niet ouder dan 35 jaar, voor kor poraals en soldaten van 19 tot en met 30 jaar. Gegadigden, die niet meer in werkelijke dienst zijn, moeten tenminste 12 maanden militaire dienst hebben verricht; zij die thans onder de wapenen zijn, na genoeg 12 maanden. Men kan zich persoonlijk of schriftelijk aanmelden voor of uiterlijk op 17 Februari a.s. bij de reserve-majoor J. de Groot, Casuariestraat 16 te 's-Gravenha- ge, elke werkdag tussen 9 en 17 uur, des Zaterdags tot 12 uur. Bij schriftelijke aanmelding moet opgegeven worden: Ge slachtsnaam en voornamen vol uit, geboortedatum en plaats, eventueel rang en functie, vroe ger of tegenwoordig militair on derdeel, gehuwd of ongehuwd, volledig burger-adres. Zij, die thans onder de wape- ENORME WERKLOOSHEID IN DUITSLAND (Eigen berichtgeving) BREMEN Duitsland heeft momenteel te kampen met een enorme werkloosheid. Men tracht hierin verbetering te brengen door het aantrekken van indus trieën, die werk kunnen bieden aan de duizenden werkzoeken den. In Bremerhafen b.v. eens de grootste vissersplaats van Duits land, zijn een 6000 werklozen op een bevolking van 116000. In Cuxhafen, eveneens een 10 pro cent van de bevolking. Dan spant Wilhelmshafen de kroon. Wilhelmshafen, eens voorbe stemd om de grootste oorlogs haven van Europa te worden; thans 12000 werklozen. Het aan trekken van industrieën gaat niet zo gemakkelijk. Men ligt niet zo gunstig, omdat de ruwe stoffen uit het Rhurgebied moeten ko men. Naar wij thans van de burge meester van Bremerhafen ver nemen, is een Haagse ijzerindus trie voornemens zich in Bremer hafen te vestigen. Men heeft drie geschikte terreinen beschikbaar en men verwacht in Bremer hafen binnenkort de definitieve toezegging van deze Nederlandse industrie. Het verzoek tot industrievesti ging in deze Duitse havenstad is uitgegaan van de Haagse indus trievereniging. nen zijn, dienen een schriftelijke aanmelding in te zenden door tus senkomst van hun compagnie- of overeenkomstig commandant. Zo spoedig mogelijk na aan melding volgt een geneeskundig onderzoek. Bij geschiktbevinding treedt de vrijwilliger onmiddellijk in werkelijke dienst. Het ligt in de bedoeling het te vormen detachement een korte doch intensieve training hier te lande te doen volgen. AUTOBOTSING EISTE VIJF ZWAAR GEWONDEN Bij de Moerdijkbrug onder Wil lemsoord zijn gistermorgen een Belgische en een Nederlandse personenauto met elkaar in bot sing gekomen, met het gevolg, dat vijf slachtoffers met zware verwondingen in ziekenhuizen te Dordrecht zijn opgenomen. Het ongeval gebeurde toen een der wagens bij het passeren van een voor hem rijdende auto tegen een tegenligger botste. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Bijna had dit ongeval nog een tweede tengevolge gehad. De be stuurder van de auto die door de Nederlandse wagen werd „gesne den" raakte even de macht over het stuur kwijt en raakte een uit tesenovergestelde richting nade rende vrachtauto. De gevolgen hiervan bleven echter beperkt tot zeer lichte materiële schade aan de personenauto. BRUSSEL, 23 Jan. (Reuter) De hoofdweg tussen Luik en Ver- viers is door een overstroming van de rivier de Vesdre afgesne den. Aan de rand van Verviers worden kelders van huizen leeg gemaakt. Door de ingevallen dooi waarop zware regenval is gevolgd heerst ernstige watersnood in het zuiden en oosten van België! Te Laroche, waar de Ourthe buiten haar oever is getreden, is een uitgestrekt gebied bouwland onder water gelopen. In de provincie Henegouwen zijn boeren tijdens het week einde bezig geweest met het in veiligheid brengen van hun vee op ondergelopen gronden In de buurt van Bergen is de Haine buiten haar oevers getre den. ZES GEWONDEN WENEN, 22 Jan. (Reuter). Op het traject Graz-Salzburg tus sen Gaishorn en Trieben, onge veer 80 km ten noorden van Graz, is een personentrein met een goe derentrein in botsing gekomen. Twee rijtuigen van de eerste trein werden vernield. Volgens de eer ste berichten zijn er zes gewon den. Een dieseltrein op hetzelfde baanvak ontspoorde door de sneeuw. Niemand werd gewond. Op vragen van het Tweede Ka merlid de heer Biewenga (a.r.) in verband met een uitlating van de minister van landbouw, visse rij en voedselvoorziening met be trekking tot 'de door het Land- bouw-Economisch Instituut ge maakte berekeningen met' betrek king tot de melkprijs heeft de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening het volgen de geantwoord: De veronderstelling in de eer ste vraag is niet juist. Deze vraag luidde: Is het juist, dat de mi nister op het Agrarisch Congres van de Partij van de Arbeid, spre kende over de melkprijs, heeft verklaard, dat de berekeningen van de regering reëel en concreet zijn, wat van de cijfers van het Landbouw-Economisch Instituut niet gezegd kan worden? Spre kende over de melkprijs op het Agrarisch Congres van de Par tij van de Arbeid, is door de mi nister verklaard, dat de regering zeer concreet en met cijfers heeft aangetoond, dat de garantieprijs voor de melk van 17''« cent rede lijk is en dat zij de schattingen van de toekomstige melkop- brengst van het Landbouw-Eco nomisch Instituut niet voor haar rekening kan nemen. Waar uit het voorgaande reeds is gebleken, dat zijnerzijds geen beschuldiging aan het adres van het Landbouw -Economisch Instituut is gericht, moge de minister hier nog aan toevoegen, dat hij zeer grote waardering heeft voor het werk van dit Instituut en het niet no dig acht een onderzoek naar de werkwijze van het Instituut in te stellen In verband met het bo venstaande acht de minister de instelling van een commissie van onderzoek overbodig. EERVOL ONTSLAG IR. W. J. H. HARMSEN Directeur-Generaal Rijkswaterstaat Bij K.B. is met ingang van 1 Februari 1951 aan dr. ir. W. J. H. tfarmsen te 'sGravenhage op zijn verzoek eervol ontslag verleend, als directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, met dankbetui ging voor de vele en belangrijke diensten gtdurende een reeks van jaren den lande bewezen

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1