De Sovjet-Unie en Peking-China Kron,ek enKritiek bereid tot onderhandelen Aanwijzing kabinetsformateur heden of uiterlijk morgen Liberale fractieleider eerste candidaat? Duitse arbeiders behouden medezeggenschap Vier kinderen omgekomen in brandend huis 250 vierkante kilometer volkomen verzengd Aan Oud de eer...? Liberalen Over Qost-Azië-probleem Of reconstructie kabinet Drees Wie is en was kolonel Hasselman? Er bestaat nog geen waterstofbom 251 doden door Alpenlawines De vulcaanuitbarsting op Nieuw-Guinea Verbonden troepen rukken op Nieuw Abonnementsprijs f 5*30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per nt.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. E.' f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. ÏSL' EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN Bankrelatie»: Noorderbank, Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN Pagina 1 Vrijdag 26 Januari 1951 46e Jaargang No. 12077 Kantoren: HOORN. Draaisingel 59. teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 NIET ZONDER ZIN zal het wel zijn, dat prof. Romme in de Tweede Kamer over de motie- Oud sprak als een „liberale motie". In de nieuwe V.V.D. was, na de fusie met de van de P.v.d.A.-doorbraak terugkerende vrjjzinnig-democraten en de libe ralen van de oude Liberale Staatsparty, na het aftreden als voorzitter van mr. Stikker, de liberale gedachte weer de boven toon gaan voeren. De conserva tieve koers daarvan kreeg de overhand en vond, aanvankelijk vreemd genoeg, haar belichaming als het ware in de persoon van de heer Oud, die nu blijkbaar al een beleid wil gaan voeren dat sterk beheerst wordt door de mogelijkheden van de stembus van de zomer van 1952! De heer Oud was daar allang mee bezig; in zijn puntige staatsrechtelijke rede heeft de heer Tilanus daar terecht op gewezen. Het landsbelang komt in deze liberale visie wel duidelijk op de tweede plaats! Niet tegenge sproken kan worden, dat de ..tegenwind van de.^feiten" in een andere koers dan die van de befaamde progressiviteit gaat en Oud c.s. trachten deze wind ten voordele van de liberale macht op te vangen. De progressieve macht van na de bevrijding be gint te tanen, de liberalen hopen de kans te herwinnen van de verloren macht te grijpen. Wie oren heeft om te horen en ogen om te zien. dat hij hore en zie! Een groot deel van de pers is van mening, dat de actie van de nieuwe liberalen werkt tot scha de van het land, hetgeen de voorstanders van dit nieuwe libe ralisme blijkbaar niet deert. De hetze van de ..Telegraaf' in de geest van bewegingen als Burgerrecht", de ..Vaderlandse Kring" ..Rijkseenheid" e.d. is in dit verband veelzeggend en even veelzeggend is het feit, dat Maden als de ..Telegraaf' en het N.v.d.D." alweer bijna honderd duizend abonné's tezamen heb ben. Prof. Romme schrijft in de „Volkskrant", telkens gewagend van de „liberale" motie en de „liberale" fractie-leider, dat de gehele geschiedenis schadelijk is voor het belang van het land. ..de afbraak is thans gepleegd" En verder: „De heer Oud neigt wederom naar de weinig duur zame vleespotten van een oud- liberalisme dat zich in zijn voorbije tijd nimmer zoveel be kommerd heeft om spreiding van zijn verantwoordelijkheid over de massa van het volk". Als de ,Tijd" er op wijst, dat door de gang van zaken bereikt wordt, dat K.V.P. en P.v.dA. weer bijeen gedreven worden („de natuur is -terker dan de leer"), dan zou men zich ook kunnen afvragen, of het de heer Oud en zijn liberalen misschien juist daarom te doen is, nade- maal ook hij wel weet, dat ook bij sommigen die bij die twee partijen behoren, „de natuur soms sterker is dan de leer" In zijn woord van protest tegen de geheel nieuwe motivering van zijn motie contra de rege ring, heeft minister-president Drees de heer Oud zeer terecht scherp gelaakt. De zaken, welke de liberale fractie-leider toen stelde, waren op dat moment niet aan de orde, hetgeen de houding van mr. Oud ook daar om in een twijfelachtig licht stelde, omdat de V.V.D.-leider juist zo de mond vol had van „constitutionele eisen". Aan de orde immers was het debat over de regeringsnota over Nieuw- Guinea. Maar mr. Oud motiveer de zijn motie van afkeuring nu o.a. met een beroep op een uit lating van ir. Vos, dat de rege ring de laatste 5 procent loons verhoging had toegestaan onder druk van de vakverenigingen een bewering, welke door dr. Drees werd tegengesproken. Hel constitutionele verband is hier volkomen zoek! Wanneer mr. Oud de vraag aanroert, hoe het met de defen sie staat, kan dat op zichzelf een actueel punt genoemd worden, maar het deed constitutioneel! op dit moment niet ter zake. Overigens viel het de oplettende luisteraar niet moeilijk, uit de argumenten van Oud te horen, waar hij heen wil. In elk geval een kabinet, dat de defensie voorrang geeft. Accoord, maar hoe zal dit uitvallen. Wie ver der luistert naar de klanken in en buiten de Kamer, begrijpt, dat de heer Oud en de zijnen aansturen op een versoberings- politiek als dekmantel voor een bewuste liberaal-conservatieve politiek. En daar voelen wij niets voor. De politieke partiien. die een constructieve politiek willen stellen tegenover de aan gekondigde liberale afbraak -ui len de moed moeten vinden, de werkelijkheid onder het oog te zien. Maar geen terugkeer naar de „oude liberale vleespotten". SPEK MET SODA De heer B. te Panningen kwam tot de minder aange name ontdekking, dat de slager, bij wie hij zijn vet varken ter slachting had ge bracht, soda in plaats van zout in het vlees had ge daan. Het spek kwam prach tig blank uit de kuip, maar begon vervaarlijk te schui men in de pan. Het vlees is echter onbruikbaar ge worden. JO A ..v pp»!! Bij de opening van de jongste zitting van het Zuid-Afri kaanse Parlement in Kaapstad is dit jaar afgezien van het gemotoriseerde escorte voor de Gouverneur-Generaal en heeft men de traditie van een bereden wacht in ere hersteld. De wacht van de bereden politie voor het Parlementshuis in Kaapstad. De Sovjet-Unie heeft haar steun verleend aan het Arabiseh- Axiatische plan voor het houden van een voorbereidende con ferentie met de regering van Peking over problemen in het Verre Oosten. Ook China heeft zich bereid verklaard te onder handelen. Sir Benegal Rau heeft ver klaard, dat de resolutie van de twaalf Arabisch-Aziatische lan den de bedoeling heeft een ron detafel conferentie mogelijk te maken en hij meende, dat dit voorstel om technische redenen voorrang moet hebben boven de Amerikaanse resolutie, waarin China als agressor wordt ge brandmerkt. De definitieve stemming over het Amerikaanse voorstel, om het communistische China tot aanvaller in Korea te verklaren, wordt niet voor Zaterdag ver wacht. (Van onze parlementaire redacteur) Het eerste stadium van de kabinetscrisis is nu afgelopen. H.M. de Koningin heeft dezelfde middag reeds de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. Kortenhorst, ontvangen en gisteren heeft zij overleg gepleegd met prof. Kranenburg, de voor zitter van de Eerste Kamer en met de vice-president van de Raad van State, |hr. mr. F. Beelaerts van Blokland. Gisteren hebben ook verschillende fracties in eigen kring over de politieke situatie beraadslaagd. voorzitter van de V.V.D., tot for mateur wordt aangewezen. Hij is het die het land op een moeilijk ogenblik in een kabi netscrisis heeft gebracht en wel met het argument, dat het op dit ogenblik een sterkere regering nodig heeft. Het ligt dus in de lijn, dat dus ook aan mr. Oud de gelegenheid wordt gegeven om de vorming van een dergelijk sterk kabinet te beproeven. de de De fractievoorzitter van K.V.P., prof. Romme, was eerste politieke leider die door H.M. de Koningin werd ontvan gen, de andere fractievoorzitters zouden in de loop van de dag volgen" H.M. de Koningin heeft zich aldus een oordeel kunnen vormen over de inzichten die in politieke kringen ten aanzien van de huidige crisis leven. Haar be slissing kan wellicht reeds heden of anders uiterlijk morgen wor den verwacht. In Den Haag wordt nog steeds rekening gehouden met de moge lijkheid dat de oplossing zou worden gezocht in een recon structie van het kabinet Drees- van Schaik, maar de mening overheerst toch dat de eerst voor de hand liggende conclusie moet zijn, dat mr. Oud, de fractie- Secretaris van H.M. verloofd met gouvernante der Prinsesjes De particuliere secretaris van H. M. de Koningin, W. J. baron van Heeckeren van Moiecaten, heeft zich verloofd met Mevr. M. A. Pennink, de verzorgster van de prinsesjes. Het huwelijk zal ver moedelijk in Maart a-s. worden gesloten. Het ligt in de verwachting, dat Mevr. Pennink binnen afzienbare tijd haar functie op Paleis Soest- dijk zal neerleggen. GERUCHTEN OM DE GENERALE STAF De ontheffing van generaal Kruis uit zijn functie van chef van de generale staf heeft in den Haag een stroom van geruchten doen ontstaan. Zo wordt o.m. ge zegd. dat een aantal hoofd- en onnerofficieren ontslag zou heb ben aangevraagd. Dat zoti dan geschied ziin deels uit protest tegen de wiize. waarop generaal Kruis uit ziin functie is onthe ven. deels uit protest tegen de benoeming van kolonel Hassel man tot chef van de generale staf. Van doorgaans welingelichte zyde vernemen wij echter, dat op het ministerie van Oorlog nog geen enkele ontslagaanvrage is ontvangen. Wat de tegen kolo nel Hasselman aangevoerde be zwaren betreft, werd opgemerkt, dat het feit, dat kolonel Hassel man gedurende de bezetting commissaris voor de afwikkeling van de Nederlandse weermacht is geweest, thans na zijn volle dige rehabilitatie moeilijk als 'n serieus bezwaar kan worden op gevat. „EEN AANVALLER AANVALLER NOEMEN' President Truman heeft op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat de Amerikaanse reso lutie, die de politieke commissie der V.N. voor zich heeft en waar in communistisch China als aan valler veroordeeld wordt, de krachtige steun heeft van rege ring, Congres en bevolking der V.S. „Elk lid der V.N. moet in deze kwestie zijn eigen beslissing nemen. Ik voor mij geloof er in om een aanvaller aanvaller te noemen", zo zei Truman. „Het is nu kennelijk niet de tijd voor een snel of onverstandig optre den. Het is de tijd voor helder denken en vastberadenheid". De Prins in Luxemburg Z.K.H. Prins Bernhard is gis termiddag per vliegtuig naar Lu xemburg vertrokken, waar hri tot Zaterdag de gast is van de groothertogelijke familie. Prins Bernhard 'zal in Luxemburg aan een jachtpartij deelnemen Engeland twijfelt Men verwacht dat de meesten der acht in de politieke commis sie der Verenigde Naties verte genwoordigde Westerse landen een uitspraak door de internatio nale organisatie, dat het commu nistische China als aanvaller in Korea dient te worden be schouwd, zullen onderschrijven; er bestaat echter nog enige twij fel over de houding van Groot- Brittannië, dat nog nadere infor maties van China verwacht. De Nederlandse delegatie is, door het aftreden van de Neder landse regering, in een moeilijke positie gekomen. Van Nederlandse zijde wordt vernomen dat, indien een „conservatieve" regering in Nederland aan het bewind zou komen, Nederland ongetwijfeld de Amerikaanse resolutie zal steunen. AMERIKAANSE HULP AAN IOEGO-SLAVIË President Truman heeft giste ren 37.800.000 dolars van de Marshall-gelden beschikbaar ge steld voor het verlenen van hulp aan het door droogte geteisterde Joego-Slavië. Dit bedrag is het restant van een som van 50 millioen dollars, dte met goedkeuring van het congres was uitgetrokken óm hongersnood in Joego-Slavië te voorkomen. De E.C.A. heeft enige tijd geleden reeds 12.200.000 dollars besteed voor het ver schaffen van tarwe. LOON- EN PRIjSSTOP IN VER. STATEN De Defence Mobilisation Board heeft gisteren zijn goedkeuring gehecht aan de plannen voor het invoeren van een algemene loon- en prijsstop in de Ver. Staten. Men verwacht, dat de afkondi ging van deze maatregel binnen 24 uur zal geschieden. De alge mene verwachting is, dat de prij zen zullen worden gestabiliseerd op het niveau van 2 Januari j.l. David Liliënthal, voormalig voorzitter van de Amerikaanse commissie voor de atoomenergie, heeft in „Colliers Magazine" een artikel gepubliceerd over water stof- en atoombom. „Er bestaat thans nog geen waterstofbom en het tot stand komen ervan is slechts een moge lijkheid in verwijderde toe komst". aldus Liliënthal. Liliënthal's artikel gaat in hoofdzaak over de vraag: „Kan de atoombom het communisme verslaan?", die hij dan zelf ont kennend beantwoordt. „Het uit werpen van atoombommen op Sovjet-Russisch gebied zal de Sovjet-Unie ernstig, ja verschrik kelijk wonden, doch zij zou er niet door worden verslagen. Ook kon het rode leger niet met atoombommen alleen worden belet Europa onder de voet te lopen en te bezetten". Hij besluit; „Een oorlog met de Sovjet-Unie zou verschrikke lijk bloedig, kostbaar en hart brekend zijn. doch. indien wij hem zouden moeten voeren, kun nen en zullen wij vechten". Een zeer felle brand in een woonhuis op een tuindersbedrijf aan de Zuiderakerweg in Sloten, gemeente Amsterdam, heeft gis terenavond vier kinderen van het leven beroofd. Omstreeks half tien gisteren avond werden de bewoners van de Zuiderakerweg opgeschrikt door de kreet „brand". Het vuur bleek te woeden in het achter huis een tot huis verbouwde schuur op het tuindersbedrijf van de familie Meekel. De brand, die vermoedelijk op de bovenverdieping is ontstaan, verbreidde zich zo bliksemsnel, dat men geen kans zag de kin deren, die in bed lagen, nog naar buiten te brengen. Slechts de oudste jongen kon zich redden. Onmiddellijk schoot van alle kanten hulp toe, maar het was met mogelijk het fel brandende huis meer binnen te gaan. Aan vankelijk bestond nog hoop dat de kinderen bij buren terecht waren gekomen, maar tegen half elf, nadat men overal had geïnformeerd, moest worden aan genomen. dat zij in het vuur waren omgekomen. De vader heeft nog wanhopige pogingen gedaan zijn kinderen te berei ken en heeft daarbij lelijke brandwonden opgelopen Zijn vrouw en hijzelf hadden de avond bij familie in het voorhuis doorgebracht. CHAUFFEUR BEKNELD GERAAKT EN GEDOOD De 23-jarige W. J. Negeman uit Huissen (Betuwe) is gister middag te Zaandam met zijn vrachtwagen in een sloot gere den, bekneld geraakt en, toen na een uur het portier kon worden geopend, bleek hij te zijn over leden. De auto stond op een als pont dienstdoende dekschuit. Bij het aanleggen moest even wor den gemanoeuvreerd omdat de wagen te ver naar voren stond, hierbij kantelde deze en viel in de sloot. De tweede inzittende zag nog kans uit de cabine te springen. De verslagenheid onder de be woners van het Zuideraker is zoals zich laat denken, zeer groot. De vier kinderen die in de vlammen zijn omgekomen, wa ren nog klein. Het zijn Ria. 6 jaar, Elly. 5 jaar. Keesje, 2*^ Jaar en Wim een baby van vijf maanden Tegen middernacht had men de lijkjes geborgen. ONDER VRACHTAUTO GEDOOD Gisteren is op de Wetering schans een 68-jarige wielrijder onder het achterwiel van een vrachtauto terecht gekomen en aan zijn verwondingen vrijwel onmiddellijk overleden. De man reed toen het verkeerslicht op groen sprong gelijk met de wagen op en viel op het moment dat de wagen hem bijna gepasseerd was van zijn fiets. De vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers in de mijnbouw en de staalindustrie in West-Duitsland zijn het Donder dag te Bonn eens geworden over de kwestie van de medezeggen schap der arbeiders, die reeds door de bezetters was verleend. Officieel is bekend gemaakt, dat de dreiging van de voor 1 Febr. aangekondigde staking van 800000 West-Duitse staaiarbeiders en mijnwerkers thans definitief van de baan is. Over alle belangrijke punten is overeenstemming bereikt op deze bijeenkomst, die door kan selier D. Adenauer werd geleid. Naar verluidt zijn van beide zij den concessies gedaan. Onmiddel lijk na deze bijeenkomst heeft Adenauer een spoedzitting van het kabinet belegd, waarop men besloot onmiddellijk aan het W. Duitse parlement een wet voor te leggen, op grond waarvan de Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal slachtoffers van de „witte dood" in de Alpen gebieden 251. Volgens de eerste schatting bedraagt de materiële schade, die in de afgelopen week door de lawines is aangericht, meer dan 5 millioen Zwitserse francs. Op de top van de berg, tegen wiens helling het door vorige lawines zwaar geteisterde dorpje Heiligenblut ligt, worden twee nieuwe sneeuwmassa's waarge nomen. Lawinewachters houden zich gereed om sirenes in wer king te stellen. Een gebied van 12 bij 25 km rond de vulcaan de Lamington op Oostelijk Nieuw-Guinea is tot niemandsland verklaard. Volgens de autoriteiten is 50 pet. van de plaatselijke bevol king tenminste 4000 personen om het leven gekomen tengevolge van de sinds Donderdag verleden week opgetreden uitbarstingen. Leden van reddingsploegen hebben de lijken gevonden van 20 van de 34 vermiste blanken. De overheid ziet zich geplaatst voor de zware taak, te zorgen voor ongeveer 3000 overlevenden, die alles verloren hebben. Er zijn voorbereidingen getroffen om hen te evacueren naar andere streken van het eiland. In de omgeving van Higatoera, 12 km van de Lamington verwij derd, is de lucht vervuld van de stank van zich ontbindende lijken. Reddingsploegen begraven de doden zo snel mogelijk om het uitbreken van ziekten te voor komen. Volgens door de Australische minister van buitenlandse zaken ontvangen berichten is er giste ren een nieuwe uitbarsting van de Lamington geweest. overeenkomst van kracht zou worden. De overeenstemming houdt in, dat de helft van de leden van de raden der direc teuren in de mijn-, ijzer- en staal industrieën moet bestaan uit ver tegenwoordigers van de arbei ders, die benoemd kunnen wor den door de vakbonden. ANTI-COMMUNISTISCHE POLITIEK IN FRANKRIJK De Franse Nationale Vergade ring heeft in de afgelopen 24 uur drie maatregelen genomen om de macht van de communistische fractie, de grootste van 't Franse parlement, te beknotten. De vergadering heeft drie com munistische leden van parlemen taire commissies van hun func ties van rapporteur ontheven. Vervolgens heeft zij de onafhan kelijke communistisch gezinde af gevaardigde Eugène Forcinal als voorzitter van de commissie voor oudstrijders vervangen door een radicaal en tenslotte de 80-jarige onafhankelijke conservatieve af gevaardigde Louis Marine niet herkozen als lid van de commissie voor buitenlandse zaken. Marine stemde geregeld met de commu nisten mee als het moties betrof. Nieuwe recordprijzen voor wol Zowel in Australië als m Zuid Afrika bereikten de wolprijzen gisteren een nieuw record-ni veau. Op de veiling te Sydney werd de ongekend hoge prijs van 266 pence per pound betaald. DOOR KOREAANS NIEMANDSLAND Donderdag vonden de troepen der V.N. geen spoor van Chinese of Noord-Koreaanse hoofdmach ten binnen 80 kilometer van hun defensielinies. De geruchten ne- men toe, dat de Chinezen hun legers even ten zuiden van de 38ste breedtegraad hebben doen halt houden om politieke onder handelingen te beginnen of zelfs j een gedeelte van hun beste troe- pen geheel uit Korea hebben teruggetrokken. Volgens frontberichten wordt een grote Noord-Koreaanse een heid, die Woensdag ten zuid-wes ten van Jongwol is omsingeld, thans door een divisie der ver bondenen „zwaar gehavend". Jongwol ligt in de oostelijke frontsector, vijftig kilometer ten zuidoosten van het thans door de verbondenen heroverde Wondjoe. Marine-eenheden van de V.N. bombardeerden de haven en stad Intsjon aan de westkust van Ko rea. Er zijn geen bijzonderheden over enige ondersteunende actie te land. Op 9 September van het vorig jaar begon de grootscheepse lan ding van geallieerde troepen bij Intsjon ook met een dergelijk bombardement. Twee soorten (Sm.). Wanneer wij van de verschillende perscommentaren over de politieke crisis kennis nemen, dan zien we, overeen komstig de verwachting, twee diametraal tegenover elkaar staande meningen in „Telegraaf" en „Vrije Volk". Dat behoeft geen verwondering te wekken, maar het geeft ons te kennen, dat deze kijk op twee soorten Oud geen richting geeft voor 'n oplossing. Althans geen positieve. Volgens het „Vrije Volk" deugt er van Oud niets. Hij is, zei „Pa rool" al eerder, geen staatsman, maar politicus, wat wij juist achten, tenminste, na de bevrij ding heeft mr. Oud zich vee) meer als politicus doen kennen. Het „Vrije Volk" verwijt hem (eens was ook de heer Oud lid en bestuurslid en Kamerlid voor de PvdA, maar dat heeft niet Jang geduurd) eerzucht en deze zal hem waarschijnlijk de vreug de van een kabinetsopdracht op leveren, omdat de man, die brokken maakt, de vaas ook moet trachten te helen, wat hem natuurlijk niet lukt, hetgeen hij vooruit geweten moet hebben! Overigens is natuurlijk ook het oordeel van het „Vrije Volk" niet geheel van overdrijving vrij te pleiten. Maar dat is aan dé an dere kant, het portret, dat de „Telegraaf" van Oud geeft ook niet. Naast het „Handelsblad", de conservatieve spreektrompet van de liberalen, die meent, dat op Oud de taak rust, een nieuw kabinet samen te stellen, wat plichtmatig en politiek verklaar baar is, juicht de „Telegraaf", die nog meer oppositioneel was dan de meest-opposante opposi tie, dat het een groot geluk is, dat het de heer Oud geweest is, die het gouvernement ten val bracht. Hij is een man van het midden. (Maar was het de Ge- nestet of een ander, die al wist te dichten: Zo'n middenman, wat heb je d'r an?dat vergat de „Telegraaf"), een „nationale fi guur". Maar wat moet hij begin nen, op de basis van zijn ver worpen motie, en wat zijn dat voor rekenmeesters aan clit Am sterdamse blad, die verwachten, dat Oud in het parlement vol doende steun zal vinden voor een kabinet, ook al zou het dan een zakenkabinet zijn. Nog geen, of nauwelijks dertig stemmen zouden in deze Kamer van hon derd op zijn hand zijn. Dat is alleen voldoende voor een dicta tuur van de minderheid, als men zich op het standpunt van de dictators stelt, die immers me nen, dat de minderheid altijd ge lijk heeft! Aan het slot van het artikel komt de aap nog eens duidelijk uit de mouw. Nadat de „Telegraaf" in tomeloze overdrij ving heeft betoogd, dat „ons land naar de afgrond snelt, failliet is, een land waar de leugen re geert (over het aandeel van de „Tel." daarin zwijgt het blad be scheidenlek) enz. en nadat het de wijsheid heeft verkondigd, dat het beleid van het kabinet was gebaseerd op wantrouwen in het volk(!), verklaart het, dat de sleutel van de politiek ligt in het financiële beleid. Dat is voor een groot deel juist, maar als er bij gezegd wordt „we moeten mannen hebben, die radicaal met het verleden breken", dan weten wij al wel, hoe laat het is. Twee soorten Oud. voor een nieuw ka binet beiden onbruikbaar. Minister Roem „betreurt aftreden van minister Stikker" „Ik betreur het aftreden van de heer Stikker als-minister van Buitenlandse Zaken ten zeerste", zo verklaarde de Indonesische minister van Buitenlandse Za ken, mr. Moh. Roem. tegenover Aneta. Minister Roem vervolgde „hij is kundig en bekwaam en 't verwondert mij niet, dat het ge hele Nederlandse kabinet solidair achter minister Stikker staat". Het Koreaanse maatje van een der koks van het detachement Nederlandse Vrijwilligers op Korea, sergt. C. Kruyf uit Rotterdam, heeft veel belang stelling voor de klompen van zijn chef. De sergeant-kok zal er zeker geen spijt van héb ben dat hij ze meenam, want nuttiger schoeisel bij koude en op natte, modderige plaat sen is nauwelijks denkbaar. 1

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1