De Alkmaarse Brandweer zal op roof uit moeten Filmtaal moet verstaan worden Wachtlokaal in aanbouw voor buspassagiers L.T.B. - oogstdankdag voor De Rijp en Graft Ned voor Concert H.O.V. Tennist U mee in S. E. T. Het Wit-Gele Kruis - Castricum Uitgedaagd commandostaf van Oterleek te stelen U wordt slanker E. H. HOFSTEDE Terugkerende militairen Op heterdaad betrapt Filmcursus Schola Publico Talrijk - en jeugdig - gehoor Marktberichten Er staan belangrijke zaken op de agenda Gei Naar wij Om Jori PAGINA 2 VRIJDAG 26 JANUARI 1951 ALKMAAR. Wie met marinezaken bekend is, heeft wel eens gehoord van de loden verrader". Dat was de naam van een zwaar schegbeeld dat is een beeld, dat voor aan de boeg van een schip bevestigd is dat bezit is van een familie op Curasao en dat sinds mensenheugenis reizen maakt tussen Willemstad en Nieuwediep. Het is nl. traditie geworden, dat de manschappen van de Koninklijke Marine, als ze in Willem stad aankomen, op slinkse wijze trachten het schegbeeld, de loden verrader genoemd, aan de eigenaar, die het zelfs wel eens in een safe heeft weggeborgen, te ontfutselen, het aan boord van hun schip brengen en dan bij aankomst in Nieuwediep als een trophee, op de boeg gebonden, naar de marinestad brengen. zal het vijfde corps uit Oterleek en de de stok daar zijn we zeker het van zal eerstdaags wel naar de een brandweerkazerne aan de Nieu- wesloot verhuizen, daarheen in triomph heengebracht door de Alkmaarse brandweerlieden, die letterlijk voor niets staan. Het zou hun eer te na komen, als zij in dat kleine (maar fijne) raad huis van Oterleek niet eens een stok zouden kunnen vinden. Wij hopen er t.z..t getuige van te zijn en van de eerste verovering een reportage te kunnen geven. Een soortgelijke traditie worden opgenomen tussen Alkmaarse Brandweer en corps Oterleek, dat thans onderdeel uitmaakt van de Alk maarse Vrijwillige Brandweer, waarin de corpsleden van Oter leek zich dat mochten wij op de jaarvergadering constateren al direct thuis voelden. De gemeente Oterleek stond een uit 1825 daterende brandspuit af aan het brandweermuseum in de Alkmaarse kazerne. „We hebben ook nog 'n mooie oude commandostok", zei burge meester Jb. Posch, die ook deze jaarvergadering bijwoonde en een actief conservator is van oude dingen. Die stok, zo zei hij, be vindt zich in het Raadhuis te Oterleek en als jullie hem vin den dit aan het adres van de Alkmaarse brandweerlieden dan mogen jullie die ook voor je museum hebben, onder voor waarde, dat, als wij hem daar vinden, hem weer mee naar Oterleek brengen. Deze uitdaging werd vanzelf sprekend met enthousiasme aan vaard, al voegde burgemeester Posch er ook aan toe, dat de Alkmaarders de commandostok nooit zouden vinden. Ze mochten overal zoeken in het Raadhuis, behalve in de safe (waarin de stok niet geborgen zal worden). Zo zal er dus een sportieve strijd over de oude commandostok ontstaan tussen de vier corpsen van de Alkmaarse Brandweer en DE STERKEN VOOR DE ZWAKKEN ALKMAAR De muz. ver. Excelsior zal a.s. Maandag de Burgerij een concert aanbieden in het Wapen van Heemskerk. De baten zullen worden afge dragen aan het T.B.C.-fonds Alk maar. Er zullen werken van Si belius, Kalman, Bizet, e.a. wor den uitgevoerd. Vooraf wordt een korte uiteenzetting der wer ken gegeven. Tevens zal door de toneelgroep de klucht in 2 be drijven „Cel 13 is vrij" worden opgevoerd. Voor verdere bijzonderheden zie de raambiljetten. „Turnlust" jubileert ALKMAAR De Alkmaarse Gymnastiekver. „Turnlust", die dit jaar haar gouden jubileum viert, zal ter gelegenheid van dit vierenswaardige feit, morgen, Zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur in het Gulden Vlies een receptie houden. In dit verband vestigen wij tevens de aandacht van onze leiders op het Gouden Turnlust Festijn, waarbij men zal kunnen genieten van een welverzorgde uitvoering, waarvan 't program ma behelst: Keurturnen, Ballet ten, Rhythmische gymnastiek, zang en show, die gehouden zal worden op 31 Jan., 1, 3 en 4 Fe bruari, eveneens in Gulden Vlies. ALKMAAR. Door de N.V. NACO is onlangs aanbesteed het bouwen van een wachtlokaal met kantoorruimte aan het Sta tionsplein te Alkmkar. Met de bouw hiervan is inmiddels door Ringers' Bouwbureau N.V. te Alkmaar een begin gemaakt. Het betreft hier een gebouw dat een frontbreedte krijgt van 25 meter en een diepte van 7 meter; door een gang is het in tweeën gescheiden. (Advertentie) als U een rubbercorset draagt, geeft elke bewe ging die U maakt uw Tichaam een natuurlijke massage. - HOFSTEDES rubbercorsetten kleden U direct slanker en maken U door het dragen nog slsnkfifi Wele vrouw zou dat niet willen. HOFSTEDE heeft ze in diverse soorten. LANGESTR. 61, ALKMAAR HOCKEY ''ondag 28 Januari Vekf*\j v Primo Cf Vrij e» <3 BeieJ vang 11.15 u. 12 30 u. u. 2.30 u. 13 u. Links is een ruim wachtlokaal voor buspassagiers ontworpen met een buffet en een keuken, aan deze zijde is ook een lokaal voor de chauffeurs. Rechts van de midden gang is een wachtlokaal voor de conductrices, toiletten en een kan toorruimte. Het geheel zal ongeveer in de loop van deze zomer gereed zijn. Het gebouw zal door een centrale ver warming verwarmd worden, terwijl aan de voorkant een grote glazen luifel, gesteund door stalen roeden, de buiten wachtende buspassagiers de nodige beschutting tegen de re gen geeft. Het ontwerp van het ge bouw, dat zal passen in de plannen is van Ringer's Bouwbureau. Voor de wachtende buspassagiers die jarenlang in regen en wind heb ben moeten staan, is dit fraaie ge bouw, dat tussen het station en het seinhuis komt te staan, ter hoogte (Advertentie) ALKMAAR Met meer be langstelling dan anders hebben we dit voortreffelijke H.O.V.- concert beluisterd. Omdat in dit programma geen concessie's wer. den gedaan aan de algemene smaak, maar we kennis konden maken met orkestwerk dat we tot verbering van het Stationsplein, hier nimmer hoorden o.a. van 1 Debussy, en zelfs een werk van de Franse componist Albert Roussêl. Hiervoor zijn wij, en met ons het aanwezige auditori um. dirigent Verheij zéér erken telijk. De zaal van 't Gulden Vlies was zéérgoed bezet, maar nim in verhouding tot de belangrijk heid van dit concert. Als voorbe reiding voor de Franse modernen werd vóór de pauze Mozart ge speeld, en dit was. gezien de doorzichtige muziek van deze meester, juist gezien. De bekende „Kleine Nachtmu ziek" van Mozart alleen vooi strijkorkest geschreven, werd voortreffelijk gespeeld. Hierna de kennismaking met de sopraan zangeres Erna Spoorenberg, als soliste in het motet „Exultate Jubilate" van Mozart. Prachtig stemgeluid en su blieme voordracht, kortom een zangeres van formaat. Na de pauze „Prélude a l'apres-midi d' un faune" van Debussy. Uitne mend gespeeld en een succes voor de fluitist M. Ruijsink, die de fluitpartij zeer artistiek speel de. De soliste Erna Spoorenberg is niet uit op goedkoop succes anders had ze de aria van Lia uit L' Enfant prodigue". van Debus sy niet gekozen. De vertolking was subliem en, het succes groot, Debussy verwierf met dit werk de Grand Prix de Rome. Het concert werd besloten met een modern werk van Albert Roussel ,.Le Festin de 1' Araig- nee" (Het feestmaal van de spin). De componist wil ons in onze fantasie verplaatsen in de wereld van Insecten, waar de spin als ze haar slag tracht te slaan de strijd verliest. De instrumentatie is zeer illustratief maar nimmer goedkoop. Het orkest leverde hiermede een hoogstaande pres tatie en deze werd ten zeerste gewaardeerd, het meest door de jeugdige concertbezoekers van de middelbare scholen. Hun fanta sie was ten leven gewekt. Allen keerden huiswaarts met de her innering aan een zeer bijzonder '""*m H'°WV S'CHËÉ'ÜHS BVERY MAN A JuckU S De nieuwe dessins zijn er! Bij aankoop van 3 stuks 10°/o korting herenmodes-herenkleding-herenhoeoen Burgerlijke Sfand ALKMAAR. Margaretha dv G. H. Bek en A. Meyer; Margaretha A. E. dv H. H. Schipper en K. M. de Hoogeboom. Gehuwd; Johannes P. J. Woud man en Jantina K. Bos. Ondertrouwd: Clemens Kaandorp 32 jaar en Albertina M. Netten 25 jaar; Jan D. Derksen 24 jaar en Anna M. de Vries 30 jaar; Bastiaan van Eyk 29 jaar en Sophia Egber- gergen 20 jaar; Willem Veel 29 jaar en Johanna M. J. L. Roselle 37 jaar; Jan Peereboom 35 jaar en Annie M. Broekhuizen 25 jaar; Willem Baas 25 jaar en Wilhelmina Jonkman 27 jaar; Jacob van der Molen 30 jaar en Dirkje Schrijver 21 jaar; Lam- bertus P. M. Ten Dam 28 jaar en Antonia C. Prins 34 jaar. Failliet verklaard De Alkmaarse Arrondissements rechtbank heeft gisteren in staat van faillissement verklaard de volgende personen: Meinsje Rustenburg weduwe van Jac. Ruiter, wonende te Op perdoes, Zuiderpad 19. Tot rech- ter-commissaris is benoemd mr. R. W. J. C. v. d. Wall Bake; curator is mr. Winkel te Hoorn. Pieter Cornelis Jacob van der Wel, Grensstraat 16, Alkmaar, van beroep expediteur. Rechter commissaris mr. J. N. Alblas; curator mr. G. A. de Lange te Alkmaar Dirk Zwier, manufacturier te Enkhuizen, wonende in de Wes terstraat 207. Rechter-commissa- ris mr. J. Krabbe; curator mr. Windhausen te Hoorn. van het tegenwoordige houten Naco- loodsje, een hele verbetering. Voorts heeft de Naco een begin gemaakt met de bouw van een nieu we grote garage aan de Helderse- weg die een oppervlakte zal beslaan van 5o bij 30 m. Ook dit werk wordt door Ringer's Bouwbureau N.V. uit gevoerd. Naar wij vernamen zullen hier 40 grote autobussen in kunnen worden ondergebracht. Met het troepentransportschip „Ormonde" vertrokken van Tandjong Priok op 10 Januari en vermoedelijke aankomst in Rot terdam 3 Februari, zullen de vol gende militairen repatriëren: Sold. S. Hink, Westerpad 4, Noord-Scharwoude; sold. L. F. van Meene. Ie Landdwarsstr. 17, Alkmaar; sold. D. V. Mul, Hee rengracht 11 Purmerend; sold. I J. Bakker, 1ste Tuindwarsstr. 79, Alkmaar; B. van der Eng, Raad- huisweg 69, Akersloot; sold. J. Besteman, Dijkgraafstraa 1, Alk maar; J. Otjes, Houtmanstraat 20, Alkmaar. Sold. A. A. Dekker, Gelderse- steeg 28, Hoorn; sold. W. Moes, Knokkel 58, Andijk; sold. D. V. Mul, Heerengracht 11, Purmer end: sold. H. A. Berkeveld, Ital. Zeedijk 83, Hoorn; sold. C. de Graaf, Nunnesluisstraat 2, Enk huizen. Met de „Chitral", vertrokken op 3 Januari en vermoedelijke aankomst te Rotterdam op 30 Sold. I P. Doodeman, Veenh. middenweg 34. H.H. Waard. Sold. J. Bakker, Zand 6, Enk huizen. ONZE AGENDA WESTFRIESE AVOND: Gul den Vlies 8 uur. Lezing over Russische Iko- nen door Prof. Dr. Hacker voor de K.C.B. te Bergen, Rustende Jager 8 uur. FILMS: Harmonie: Neptu ne's daughter, 18 jaar; Victoria-theater: Young men with a horn, 18 jaar; Rex-theater: De dienst maagd en de professor, alle leeft.; Cinema Ameri- cain: Staatsgeheim, 18 jr. ERE-TENTOONSTELLING van schilderwerken van Koos Stikvoort in het Stedelijk Mu seum. Geopend:..1012 en 25. NACHTDIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen geopend Apotheek Hartong van Ark, Apotheker J. v. d. Mark, Langestraat -1. RETRAITE-AGENDA: In het retraitehuis „St. Petrus Canisius" te Bergen wordt van 2730 Januari a.s. een retraite gehouden voor bouwpatroons. VERTROKKEN PERSONEN ALKMAAR. N. H. Wiese, expe diteur, met gezin van Jacob van Heemskerkstraat" 31 naar USA; J. Boon koopman in galanterieën van Woonwagenkamp Noorderkade naar CBR; L. Huygens dienstbode van Marienlaan 4 naar Amsterdam; A. Wiedijk-Kiewiet NH, van Schelp- hoek 1 naar St. Pancras; A. Nauta vertegenwoordiger Geref. van Ber- gerweg 63 naar Heiloó; Wed. Riete- ma-Sarinen met kinderen van Paul Krugerstraat 5 naar Amsterdam; Th. Bootsma schippersknecht. Evl„ van Overdiestraat 16 naar CBR; G. Huls kamp tuinbouwer RK van Zocljer- straat 51 met gezin naar Sidney, Australië; C. H. J. Jhr. Barnaart van Bergen, derde machinist ter koop vaardij, met gezin van Bierkade 23 naar Amsterdam; J. Blokdijk, schip persknecht, van Uitenboschstraat 34 naar I angendijk; P. A. C. de Cas- paris, journalist, van Stationsweg 64 naar Amsterdam; Th. H. H. van Hest RK van Wildemanstraat 4 naar De nekamp; P. J. Hobbelen, rangeerder RK, van Baansingel 98 naar Eind hoven; M. Th. Maas RK met kind, van Wildemanstraat 23 naar V.O.W.; M. P. Vennik h.i.d.h, van Ramen 19 naar USA; J. G. Wierdsma RK van Nieuwlanders'ingel 55 naar Bolsward K. Albers RK van Liefdelaan 26 naar Lichtenvoorde; J. H. R. Asjes, electr. lasser NH van Bleaustraat 6 naar Rotterdam. DE RIJP. Woensdag werd door de afdeling De Rijp—Graft van de L.T.B. de jaarlijkse Oogstdankdag gehouden, tevens in aan sluiting hierop de algemene vergadering. Zo goed als alle leden waren 's morgens in de H. Mis, welke door de Geestelijk Adviseur, Pastoor Holtkamp, werd opgedragen, aanwezig. Ook vele echtge noten van de leden woonde deze H. Mis bij. Onder de H. Mis werd een, als offergave, collecte gehouden ten hate van de aan koop van kerkornamenten, deze bracht ruim 140.— op. Na de H. Mis schaarde alle le den zich achter het vaandel en liepen in optocht naar café Blok dijk, waar gemeenschappelijk wérd ontbeten. Ongeveer twaalf uur opende de heer G. Visser de vergadering en memoreerde in zijn openings rede de voornaamste gebeurte nissen welke in het afgelopen jaar hadden plaats gevonden en gaf als zijn mening te kennen dat 1950 voor de veehouders behoor lijke resultaten had opgeleverd. Voor de tuinders waren de be- drijfsuitkomsten minder goed ge weest. In dit verband meende hu dat de bouw van de aardappel hutten een belangrijk voordeel voor de leden heeft betekend. Naar schatting, meende de heer Visser, mocht worden gerekend dat de opbrengst van de poot- aardappelen hierdoor in totaal f 50.000,meer heeft bedragen. Na dit openingswoord werd door de Z.E. Heer pastoor Holt kamp een zeer interessante lezing gehouden over de sociale toe standen zoals zij in de loop der tijden op het Schermereiland zijn geweest. Vervolgens werd door de voorzitter ^.medegedeeld dat offi cieel door de Planten Ziektekun dige Dienst is medegedeeld dat voor de Eilandspolder, betreffen de het telen van aardappelen, een z.g. 1 op 2 regeling is vast gesteld. Op een vraag van de heer Jac Commandeur, deelde de voorzitter mede dat deze regeling niet geldt voor de Beemster. Een uitgebreid schrijven was ingekomen inzake een eventuele schadeloosstelling i.v.m. de slech te bedrijfsuitkomsten voor tuin ders. Door het bestuur waren be sprekingen gevoerd met het ge meentebestuur teneinde, in ge meenschappelijk overleg, ter plaatse uitvoering van deze soci als bijstandsregeling mogelijk te maken. Een commissie, bestaande uit de heren G. J. Visser en M. Blokdijk was benoemd. Zij die menen voor een uitkering in aanmerking te komen, kunnen zich schriftelijk tot deze heren ALKMAAR Hoewel het ten- nisseizoen nog ver in het ver schiet ligt, is toch de tijd aange broken, om zich weer als lid van de tennisclub op te geven. In verband hiermede willen wij gaarne even de aandacht vesti gen op de reeds sinds enkele ja ren alhier bestaande Katholieke tennisclub S.E.T., die momenteel een 70-tal leden telt en die voor. dames en heren van elke leeftijd openstaat. S.E.T. speelt met één team in de K.N.L.T.B., terwijl twee teams in katholiek verband aan de competitie deelnemen. Als clubtrainer fungeert de be kende sportleraar, de heer S. Hamstra. Ieder jaar wordt een onderlinge competitie gehouden, teneinde de vooruitgang van de indiv. leden na te gaan. Vorig jaar werd ook vgor het eerst een tournooi georganiseerd, dat toe gankelijk was voor de sterkste spelers van katholieke verenigin gen uit Noord-Holland; ook voor dit jaar bestaan er plannen voor een dergelijke ontmoeting. Er is dus volop gelegenheid voor de reeds meer-geoefende tennissers om hun krachten met gelijkwaari dige partners te meten, terwijl de nieuwe leden en de jongeren op de banen van het Sportpark ruimschoots gelegenheid hebben zich onder deskundige leiding en in sportief clubverband te trai nen. Wilt u dus het komende sei zoen de mooie tennissport gaan beoefenen, meldt u dan aan bij S'.E.T., waar u dit in katholiek verband kunt doen. U kunt zich opgeven bij de secretaresse, mej. A. Bots, Kennemerpark 1, Alk- maat, (Advertentie) Gisteravond laat, ontdekte een dienstdoende agent een persoon, die zich op zeer verdachte wijze ophield bij een winkelpand in het Payglop. Hij besloot de man me de te nemen naar het politie bureau, alwaar hem een verhoor werd afgenomen. De man ver klaarde in ernstige moeilijkheden te zitten en niet in staat zichzelf een behoorlijk costuum etc. aan te schaffen. Het antwoord aan hem was: „Dan heb je beslist niet de prijzen gezien bij de FIRMA ENGELN, want daar behoef je waarachtig geen inbraak voor te doen." Kamgaren heren costuums f 69.50; heren winterjassen f 59.50; heren tweedjassen f 39.50; wollen heren vesten f 14.50; heren regen jassen f 16.50. ALKMAAR. Een overwegend jeugdig en vrij talrijk gehoor, heeft Donderdagavond de eerste cursusavond van de Schola Publica over de film, gegeven door dr. j. Peters, directeur van het Landelijk Bureau van de Kath. Film Actie en van de K.F.C., bijgewoond. Waarmede alweer bewezen werd dat het initiatief van het bestuur goed is geweest. Want door hun opkomst hebben deze vele cursisten, het waren er een kleine honderd en-vijftig, wel getoond, dat het probleem van deze moderne kunstvorm in het ontspannings- en amusementsleven hen zeker niet onbewogen heeft gelaten. voeders, die zullen' loepalen, in wel ke richting het bioscoopbezoekend publiek wordt beïnvloed. In de prac- tijk is het zo, dat voor velen de film een wekelijkse aangelegenheid is geworden. En dan hebben we nog de televisie, eigenlijk het verlangde van de film, die het bioscoopbezoek nog zal doen toenemen. Ten aanzien van hetgeen er door gaans in de bioscoop wordt gebo den, was Dr. Peters weinig optimis tisch. Goede films zijn er nog zeer weinig en de grote groep van films van mindere kwaliteit is juist het meest bij het grote publiek gewild. Het gevaar van de film zag Dr. Peters vooral in het gemak, waar mede deze wordt genoten en waar mede de andere, traditionele vormen van zelf-ontspanning worden ver waarloosd. Een voordeel van de film is, dat men zich makkelijk met de gewoonten en gebruiken van andere volkeren kan vertrouwd maken, de film heeft andere woorden dus ook een socialiserende waarde. Grote verschillen vertoont de film met de andere kunsten, ze spreekt meer tot het publiek, wordt door de massa als aanvullende levenserva ring genoten en is in alle opzichten doorgaans een industrie-product met minder persoonlijkheid. Alvo rens de film te kunnen zien ala een vorm vari kunst, is het nodig Zoals Dr. G. F. Dierks, de vice- voorzitter van de Schola, die deze eerste avond van Dr. Peters inleid de, opmerkte, heerst er nog heel wat verschil van mening over de vraag, wat nu precies goed of slecht in een film is te noemen, terwijl er in het katholieke kamp, waar het probleem film al van een eigen ge zichtspunt uit wordt bezien, nog niet altijd overeenstemming is over de normen, gezien het rumoer rond de film „Zo begint hét leven". Kunst of ontspanning Dr. Peters, aan zijn lezing toe, bleek verheugd over de grote be langstelling en begon zijn cursus met vast te stellen, dat men de film kon onderscheiden in twee groepen, de kunstfilm en de gewone film zonder meer. De film is een verschijnsel in onze hedendaagse cultuur, die men niet zonder meer kan voorbijgaan. Dat blijkt ook wel uit de vele belang stelling voor de film. In ons land worden er circa 65 millioen bezoe ken aan de film gebracht in 500 theaters en waarbij een 500 films per jaar worden vertoond. In de grote steden gaat men door de bank genomen 18 maal per jaar naar de bioscoop en het overgrote deel der bioscoopbezoekers ligt tussen de 15 en 25 jaar. Het is dus de jeugd, en vooral ook de groep ouders en op dat men de taal van de film ver staat, weet hoe de film wordt ge maakt en welke factoren bij de ver vaardiging van een film een rol spélen. Aan de hand van tal van voorbeel den, knipsels uit b.v. Brief Encouter, Crossfirem, de Regenboog en Mijn heer de Gouvernante, toonde Dr. Peters dat aan. Dr. Dierks sloot daarna deze eer ste avond, die wel als een zeer ge slaagde mag worden beschouwd. Medegedeeld zij, dat er nog een aan tal plaatsen voor de cursus open zijn. De volgende cursus kan nog gemakkelijk worden bijgewoond door hen, die de eerste avond wel licht verhinderd waren. N.-SCHARWOUDE. 2000 kg. eigenheimers 11.50; 1250 kg. peen B 2.90; 2200 kg. uien 4.305.40; grove 4.80; drielingen 5.60; 13000 kg. rode kool 7.3014.80; 1400 kg gele kool 67.80; 17000 kg. deense witte kool 5.505.60; 1400 kg. groene kool 10.60—14.50. ZUIDERKOGGE 24 Jan. Uien, middel 2.505.20; grove 2.504.90; groene kool 1119; gele kool 6.808.30; rode kool 6.5013; prei 913; boere kool 911; spruiten 2537; peen 1.90 3.60; goudreinet 1728: Bram mie 1115; Present v. Engeland 18—36; Winterjan 2240. GROOTEBROEK 25 Jan. Groene kool 12.70; afw. 710.60, aanv. 7000 kg: 2000 kg gele kool 6; 23.000 kg uien, grof 3.304.60; groot 45.30; driel. 55.50; nep 14. AVENHORN 25 Jan. 250 kg Spruitkool 2636; 5000 kg witte kool Dene 5.505.60; 6500 kg rode kool 715.50; 4000 gele kool 6.909.10; 2500 kg groene kool 7.8014.70; 22500 kg Uien, grove 4.505.20: gewone 4.3Ó5.30; 24.500 kg Bieten I rond 88.50; II 5.80—6.80; lang 6—6.30; 1L700 kg Peen II 2—3.10; III 4.10—5.40; IV 2.80—4. wenden, liefst zo mogelijk deze week nog. Jaarlijks kunnen drie leden, op kosten van de afdeling, een re traite meemaken. Deze drie per sonen worden op de jaarvergade ring bij loting aangewezen. Bij de bestuursverkiezingen, wegéns periodiek aftreden van de neren G. J. Visser (voorz.) en J. P. Poel (lid v. best.) werden beide heren met grote meerder heid vair stemmen herkozen. Uit het zeer korte jaarverslag, in verband met ziekte van de secretaris, bleek dat het ledental met één was vermeerderd. 3 Le den hadden bedankt en 4 nieuwe leden hadden zich opgegeven. Thans waren 107 leden inge schreven. Het financiëel overzicht van de penningmeester, de heer J. Oudejans, gaf aanvankelijk een nadelig saldo te zien van f 433,20. Met een bedrag aan inkomsten van f 3563,68 en uitgaven f 2922,62 konden de boeken worden afge sloten met een kassaldo van f 641,06. Het nadelig saldo werd echter opgeheven door een nog te ontvangen post over 1950 van ongeveer f 600, Een meerderheid van het be stuur was van mening dat om zuiver financiële redenen, een opzegging van het lidmaatschap van de Langedijker Groente Cen trale wenselijk was. Een desbe treffend voorstel werd aan de vergadering ter overweging voor gelegd. Door verschillende oudere le den werd de wenselijkheid van opzegging bestreden. Daarente gen waren vele jongere leden van mening dat het lidmaatschap van de L.G.C. geen nut had. De kosten hieraan verbonden f 3000 per jaar kon men, volgens deze leden, beter aanwenden ter ver steviging van de positie van de veiling te Purmerend, dit is voor de toekomst toch de veiling voor deze omgeving. Na stemming bleken 41 leden voor opzegging te zijn, 26 tegen en tien leden een neutraal stand punt in te nemen. De voorzitter van de Coöp. Aardappel Bewaar Centrale, de heer G. Roelofsen, deelde mede dat binnenkort een vergadering zal worden gehouden door de Coöp. Hij spoorde allen aan die interesse hadden voor aandelen of te veel aandelen op hun naam hadden, dit aan het bestuur van de Coöp. op te geven, zo mogelijk deze week nog, teneinde een nieuwe verdeling te doen plaats hebben. Te ongeveer zes uur sloot de heer Visser deze wel zeer uit gebreide en niet minder belang rijke vergadering. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond: IETS HOGERE TEMPERATUREN Overwegend zwaar bewolkt met enige regen of motregen. Zwak ke tot matige wind tussen Zuid- Oost en Zuid-West. Iets hogere temneraturen. Geen audiëntie 'Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal op Woensdag 31 Januari geen audiëntie verlenen. N.K.S.-VERGADERING IN ALKMAAR Het district Noord Holland af deling voetbal, van de Neder landse Katholieke Sportbond gaat morgen, 27 Januari, 's middags om half drie in Paviljoen „Kin- heim," tegenover het station in Alkmaar zijn jaarvergadering houden. Nu is het natuurlijk wel waar dat de verbinding met Alkmaar, vooral uit West Friesland er met de Spoorbussen niet beter op is geworden. Maar zou er daarom iemand, die op deze vergadering behoort te verschijnen weg blij ven? Het districtsbestuur gelooft van niet en verwacht daarom, be halve de Geeselijke Adviseurs, alle bestuursleden en jeugdlei ders van de R.K. Voetbalélubs in Kinheim. De vergadering op zich is trou wens belangrijk genoeg. Ten eers te om "het overzicht van de gang van zaken in het afgelopen jaar en voorts om het feit dat de vice- voorzitter van de KNVB Ir. Hop- ster er het woord zal voeren. Voorzitter treedt af. Verder staat er nog een zeer belangrijk punt op de agenda. Het bestuur van het district, zal nl. ingrijpend worden gewijzigd, omdat de voorzitter, de heer v. de Kamer zich wegens studie genoodzaakt heeft gezien zijn functie neer te leggen. Er moe ten vier bestuursleden worden gekozen. Van de aftredenden stelt alleen de heer Keizer uit Wervershoof zich herkiesbaar. Namens het bestuur zullen de heren N. Duives te Zwaag, J. Kamp te Wormer en A. J. Müh- ren te Volendam candidaat wor den gesteld. En tenslotte zal dan nog een voorstel van VVZ uit Zaandam in behandeling komen, waarin wordt verzocht het bestuur te machtigen om de verenigingen die hup verplichtingen niet na komen een boete op te leggen. Laat dus geen enkele Katholie ke vereniging van deze vergade ring wegblijven! CASTRICUM De Kath. Ver. voor gezondheidszorg, het Wit- Gele Kruis, afd. Castricum, ver gaderde dezer dagen onder voor zitterschap van de heer Dinger- dis in de zaal van de heer Roo sendaal. Nadat de voorzitter in zijn openingswoord het werk der vereniging geschetst had, bracht de secretaris het jaarverslag uit, waarin o.a. herinnerd werd aan het heengaan van dr. de Wildt, die bij het bestuur zo hoog in aanzien stond. Na het overzicht van de finan ciële toestand door de penning meester, was de bestuursverkie zing aan de orde. Niettegenstaan de de voorzitter het bestuurs voorstel tot opneming in het be stuur van de heren Van Amster dam en Klaver, als zijnde in het belang der vereniging, had be pleit, wenste de afgevaardigde van de R. K. Vrouwenbeweging dit voorstel niet te steunen; zij wenste stemming over de inge diende candidaten. De voorzitter zei geen enkel bezwaar te heb ben. tegen een vrouwelijk be stuurslid, doch betreurde het, dat men op onorganisatorische wijze hier vooraf een huis-aan-huis- actie voor had gevoerd, hetgeen zijn instemming niet kon hebben. Nadat de heer Berlee de can- didatuur-v. d. Mey had aanbe volen, bleek bij zitten en op staan voor het bestuursvoorstel tot uitbreiding van het bestuur met vier leden, te weten de he ren Klaver, Van Amserdam, v. d. Mey en mej. Zr. Baartscheer, geen duidelijke meerderheid te bestaan; hierop werd tot stem ming overgegaan, met het resul taat, dat de door de voorzitter genoemde candidaten allen geko zen werden. De voorzitter gaf te kennen, dat hij vermoedelijk binnenkort zal moeten aftreden en liet aan de vergadering over naar een andere voorzitter uit te zien: op aandringen van de vergadering verklaarde hij zich echter bereid voorlopig het voorzitterschap te blijven waarnemen. Hierna wer den de aanwezige verpleegsters door hem aan de vergadering voorgesteld; zij werden met ap plaus begroet. Nia een opwekkend woord, om de kath. gezondheids zorg te blijven steunen, sloot de voorzitter met een woord van dank de vergaderring. (Advertentie) Een kijkje in in Fort Wor buiteneinde d vliegtuig van bommenwerpe worden thans „Mijn persoonI tijde minstens wapenen moet mobiliseren", t somer, comma persconferentie lijke alarmoefe Aan deze str houden alarmoe: na de oorlog, oefende militair die op het og« wapenen zijn veer 9000 man 1949 II deelgi Het eerste teki Dinsdagnacht on De alarmerin bleek een mislu dene officieren zware slapers, d; niet hoorden. Er rier worden uitj heren uit hun Ondanks deze v< staf van de C.S.' Strijdkrachten 1 binnen acht uur naar Apeldoorr stonden alle bat: jon uitgezonden gereed om uit artillerie, een ba had, in verband transport, vijf uv klaar te maken, waren 's midejag: hun willekeurig gen op en rond de Veluwe. Om middag was d< einde. Generaal Opso dat het resultaat oefening de nof gestemde verws heeft overtroffei dat de onder zij onderdelen en c' is geen van de Ned. Reisverenig iets overkomen; brengen de lei Generaal Serrar Kerstens, Crami de dames Wttei wegen en Tend Februari een bez op uitnodiging parlement; ontstond gisten het Amsterdam: Justitie. Boden si vaar met een ei; kiem; heeft gistermii J. H. Harmsen a als Directeur-Ge Rijkswaterstaat; brengen mome rikaanse journali aan Nederland, i zij .door dr. Dree De Eerste Kan sterdamse arrond bank behandelde beledigingszaak, aanhangig had drie leden van Vereniging voor naars, Voor de 1 op mr. A. Mout 1 eniging mr. H. I Mr. Mopt voei strijd tegen de zijn cliënt tot dii van de Haagse Ci Diels werd benoe zich later weer betamelijke midd' Hetgeen gepublic onderzoek, dat heeft ingesteld, ledigend en is voi desastreus gewee, Mr. Boekei be Nederlandse V< Toneelkunstenaar; heeft, dat de he moest worden aa Tot slot las n sages uit Belgisch waarin artikelen het optreden var tijdens de bezettii Duitse regisseurs zelf lezingen in universiteiten, s boeken en liet aan de spelers ui'

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2