Tussenkomst H.M. de Koningin bracht overleg weer op gang Alfred Krupp komt vrij Jarige prinses Beatrix kreeg tweeduizend brieven Stikker wekte bezwaren bij P.v.d.A. en K.V.P. „Sibajcik" met emigranten naar Australië vertrokken Zeep duurder Ding-mysterie wordt opgelost EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN NHD Kist met ding Maandag in zee Realiteit Nieuwe koffiebon Arrestantenauto bracht geschenk van Haagse schoolkinderen Koningin vond het „gewoon grandioos' Geen kabinet onder liberale vlag Passagiers uit Zuidlaren hadden pech Tragisch ongeluk op Ierse scheepswerf Tientallen andere vonnissen gewijzigd Prinses Wilhelmina naar Zwitserland Kroniek en Kritiek HET FEIT Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd„ inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2,50t 'n alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—: familieberichten 20 ct.. resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S H VAN HEDEN Pag. 1 Donderdag 1 Februari 1951 46e Jaargang No. 12082 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. tel 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52. teL 2046, (2 lijnen), K 2200: DEN HELDER. Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230: SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Op de R. K. Begraafplaats te Sloten zijn Woensdagmorgen de stoffelijke resten van de vier kinderen uit het gezin Meekel, die bij de noodlottige brand te Sloten om het leven kwamen, ter aarde besteld. Tijdens de aangrijpende plechtigheid- aan de groeve. DE RAAD van Economische aangelegenheden uit het .thans demissionaire) kabinet trekt in deze dagen meer dan ooit te vo ren de aandacht. Het is een klei ne commissie uit het kabinet, die, de naam zegt het al, vooral de economische aangelegenheden be handelt, welke zozeer tot de kabi- netspolitiek gerekend kunnen worden. Deze raad, afgekort de R.E.A. genoemd, is de laatste dagen wat men noemt druk in de weer. En in dit verband treft ons een me dedeling in een „formatie-repor tage" van „Trouw", dat in zijn beschouwingen opmerkelijk gere serveerd is. Het blad wijst er op, dat, naar zijn mening, de onder handelingen en werkzaamheden in de R.E.A. de grondslag vor men voor het program, waarop minister Stikker zijn onderzoe kingen naar de kabinetsvormings- mogelijkheden instelt (instelde?). Indien dit-juist is, kan de con troverse tussen de verhoudingen in het zittende kabinet en de „informateur" niet zo groot zijn, als men het wel eens heeft willen doen voorkomen. Immers, dan zouden de demissionaire mi nisters genoeg invloed kunnen uitoefenen op dat program van oorlogseconomie om dit nu kortheidshalve zo maar te noe men dat dit aannemelijk zou zijn voor de twee grootste par tijen, welke tenslotte de meeste invloed hebben op de gang van zaken. Men schijnt dat wel eens te hebben vergeten, doordat een al te grote waarde werd toege kend aan de z.g. sleutelpositie van minister Stikker en de bete kenis der z.g. troeven van mr. <"\k1 Hoe betreurenswaardig een heengaan van mr. Stikker ook zou zijn .tenslotte kan een kabi net samengesteld worden zonder hem, maar niet zonder de me dewerking van de twee grootste partijen. Dit schijnt nu ook op de voor grond te komen in de ontwikke ling van de formatie- of informa tie-onderhandelingen. Mr. Stikker is nog niet uitgewerkt, tenminste, op het ogenblik, dat wij dit schrijven, is ons daarvan nog niets bekend, maar het zwaarte punt van de onderhandelingen schijnt toch verplaatst te zijn van de ambtswoning van de minister van Buitenlandse Zaken naar het departement van minister Drees, die behalve met mr. Stikker ook met mr. van Schaik confereerde, nadat dr. Drees bij de Koningin geweest was, die Stikker daar vóór ontvangen had. En het ge noemde drietal confereerde in de werkkamer van de premier (niet van de informateur) enige tijd met de fractievoorzitters van de twee grootste partijen! „Trouw" schreef, dat de drukke besprekingen van de R.E.A., met de door dit blad daaraan toege dichte achtergrond, in den Haag de woordspeling hadden doen ontstaan, dat REA de drie begin letters waren van het woord realiteit, en dat men dus doende is, van de werkelijkheid uit te gaan. Dat doet men zeker, wanneer men beseft toont, eindelijk! voor de waarheid, de werkelijkheid dus, dat er, spijtig genoeg maar onafwendbaar met nieuwe eisen op sociaal- economisch gebied moet worden gerekend. Maar dat doet men ook, wanneer men, niet spijtig, maar even onafwendbaar, besef toont voor de politieke macht van de twee grootste partijen, die toch altijd nog d r i e-vijfde van het Nederlandse volk achter zich hebben. En als men het volk voor een bepaald, stellig pijnlijk program van oorlogseconomie wil winnen, moet men de politieke macht van die partijen niet te licht tellen. Als de nieuwe ont wikkeling zó mag worden begre pen, dat dit wordt ingezien, heb ben wij ons daarover slechts te verheugen! Bon 488 Algemeen (A- en B- kaart) en bon 496 Algemeen (D- kaart) zijn aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie bij de detaillist tot en met 17 Fe bruari 1951. Het rantsoen moet dienen voor zes weken, zodat de eerstvolgen- bonaanwijzing op 15 Maart 1951 zal plaats hebben. SOESTDIJK. Een merkwaardige verschijning reeds gister middag om kwart over vier de hekken van paleis Soestdijk binnen. Het was een donkerblauwe Haagse arrestantenwagen, die op de verjaardag van prinses Beatrix een bezoek kwam brengen. De inhoud van de auto was echter vreedzamer dan het uiterlijk zou kunnen doen vermoeden. Zorgzaam was een groot schoolbord horizontaal in de wagen geïnstalleerd en daarop stond het geschenk van de Prinses Beatrixschool in den Haag. Een week lang hadden alle klassen van deze openbare lagere school aan het kunstwerk ge werkt. De 5e klasse maakte de ondergrond van een 90 bij 70 bij 50 cm. metende berglandschap, dat Sankt Anton voorstelt, de 6e maakte van gips het land schap, de 4e klasse nam het sta tionnetje voor haar rekening, de kinderen uit de derde vervaar digden de huisjes, die van de tweede de skiënde poppetjes van aangeklede pijpenschoonmakers en de jongsten tenslote de boom pjes. Ergens op de gipsvlakte ston den de prinsesjes op haar ski's, zo uit een geïllustreerd tijdschrift weggelopen. Henk van Veen en Nanny Pikar uit de hoogste klas se mochten het kunstwerk aan bieden. Zij waren een uur te vroeg, maar toen prinses Beatrix eenmaal uit school kwam, ging ze onmiddellijk met de Koningin haar cadeau bekijken. En.cri- tisch bekijken. Na een lange stu die van hetgeheel kwam ze tot de conclusie: „Ja, het lijkt er wel wat op.Maar meteen begon ze uit te leggen dat er in Sankt Anton geen echt dorps plein is, zoals de kinderen van de Haagse school dat gemaakt, hadden. „En die weg voor het hotel is niet krom, maar helemaal recht" legde ze voorts uit. Maar de zweefbaan was prachtig on de goede plaats en ook de onaf scheidelijke muzikanten in Sankt Anton bleken aanwezig te zijn. 99-JARIGE ZEEUW LIET ZICH DOORLICHTEN Te Dreischor, op Schou- wen-Duiveland. neemt 95 der bevolking deel aan het onderzoek op t.b.c. De eerste die zich aanmeldde voor de foto, was de 99-jarige J. Kip. die op 18 Maart a.s. zijn 100 jaren hoopt vol te maken. Hij vertelde, dat het 80 jaar geleden was. dat hij voor het laatst de toto was gezet „Ik vind het gewoonweg gran dioos" zei de Koningin, en toen kwam de limonade en de thee. Prinses Beatrix bleek nog hele maal vol te zijn van de enorme hoeveelheid post. die gisteren op paleis Soestdijk was binnenge bracht. „Tweeduizend brieven zijn gekomen voor mij alleen, vertelde ze. Zoveel hadden Henk en Nanny er nog nooit op hun verjaardag gehad. „Stel je voor", zeiden ze, toen ze een half uur later weer op straat stonden, „tweeduizend brieven". Toen vertrok de arrestantenauto weer naar den Haag. (Van onze parlementaire redacteur) Gistermiddag had op het kabinet van de minister-president een bespreking plaats tussen de ministers Drees, van Schaik en Stikker. Een deel van dexe bespreking werd bijgewoond door de waarnemend fractieleider van de P.v.d.A. de heer Burger en de fractieleider van de K.V.P. prof. Romme. Na zijn terugkomst van paleis Soestdijk verklaarde mr. Stikker Dinsdagavond: „H.M. de Konin gin draagt van ons allen de zwaarste verantwoordelijkheid. De Koningin is het symbool van onze eenheid en wij moeten ge zamenlijk trachten om deze een heid te bewaren". Wij herinneren nogmaals aan deze uitspraak, omdat zij gisteren de hele dag haar volle gewicht heeft behou den. De informateur moest mede delen, dat hij er niet in geslaagd was om de tegenstellingen te overbruggen en daarmede legde hij de verantwoordelijkheid voor het vinden van een oplossing weer in de handen van het Staatshoofd terug. Diezelfde avond ontving H.M. de Koningin nog Dr. Drees, blijkbaar met de bedoeling om zijn bemiddeling in te roepen bij het overbruggen van de tegenstelling informateur P.v.d-A. Dat Dr. Drees aan deze oproep gehoor heeft gege ven blijkt uit bovengenoemde conferentie. Uit de aanwezigheid van prof. Romme kan duidelijk worden dat zeker niet enkel de bezwaren van de P.v.d.A. moeten onder vangen worden al wordt hierop dan wel de nadruk gelegd. Dat de mogelijkheden voor een nieuwe regering allerminst voor de hand lagen is blijkbaar ook reeds in het eerste stadium van de kabinetscrisis overwogen. De moeilijkheden, die de in formateur in het tweede stadium op zijn weg heeft gevonden, wil de men blijkbaar ontgaan door het voortbestaan van de afgetre den regering, zij het met enige wijzigingen, mogelijk te maken. Deze opzet is echter niet mogen gelukken en wel omdat men toch ook in deze opzet op de moeilijk heden stootte, die men aldus poogde te voorkomen. De prijzen van oliën en vetten, de belangrijkste grondstoffen, die voor de fabricage van zeeppro- ducten gebruikt worden, zijn in de laatste maanden zeer bedui dend omhoog gelopen. Ook de lonen stegen, de omzetbelasting is met ingang van 1 Januari 1951 eveneens verhoogd, verschillende chemicaliën en parfums werden belangrijk duurder, terwijl ver pakkingsmateriaal bijna 100 pet. meer is gaan kosten. De omstandigheden hebben de zeepindustrie genoodzaakt, haar prijzen voor huishoudzeep, toilet zeep. zeeppoeders en zelfwerken de wasmiddelen ingaande 1 Fe bruari althans enigszins aan deze verhogingen aan te passen, zo vernemen wij van de zijde van de Nederlandse Vereniging van Zeepfabrikanten. Toen gistermiddag om drie uur de officiële inschepingstijd was verstreken van de „Sibajak", die met emigranten uit de Rotter damse haven zou vertrekken, ont braken nog 73 passagiers. Om vier uur waren 38 achterblijvers gearriveerd. Eerst om half vijf kwam een bus met 25 emigranten uit Zuidlaren aan de kade. Onder weg was hun bus in brand ge raakt, zodat zij op een andere hadden moeten wachten. Toen de „Sibajak" tenslotte om vijf uur vertrok, ontbraken nog tien emigranten. De inscheping ging overigens toch reeds met administratieve zorgen gepaard, daar de laatste vier weken 150 personen, die aanvankelijk had den geboekt, zich om de een of andere reden nog hadden terug getrokken. Er waren echter ge gadigden genoeg om hun plaatsen in te nemen. Zelfs Dinsdagavond werden nog telegrammen ver zonden, dat er gisteren geboekt kon worden. Bij wijze van proef heeft de regering twee maatschappelijke werksters meegezonden, die on derweg op wetenschappelijke wijze een onderzoek zullen instel len naar de motieven die tot emigratie hebben geleid. TIENTALLEN DODEN EN GEWONDEN BELFAST. Gisteren stortte op een scheepswerf in Belfast de loopplank naar de walvisvaarder „Juan Peron" in elkaar op het ogenblik dat de arbeiders van het werk naar huis keerden. Er zijn tot nu toe 16 doden geteld en 48 gewonden. Een deel der arbeiders kwam in het water en een deel oj) de kade terecht. Ze ventig arbeiders stortten van een hoogte van 15 meter omlaag. Duikers zochten gisteravond nog naar vermoedelijk vermisten. Zij zullen ook hebben na te gaan welke moeilijkheden de emi granten tijdens hun voorbereidin gen hebben ondervonden en twee weken in Australië blijven, om ook indrukken omtrent het kamp leven ter plaatse te verzamelen. Slaagt de proef, dan is de kans groot dat de regering op ieder volgend schip maatschappelijke werksters een taak geeft. „Wij we ten van de toekomst nog te wei nig, verwachten misschien te veel en hopen maar op het beste". Met deze uitlating van een der va ders die met zijn hele gezin gaat pogen in de nieuwe wereld zijn bestaan op te bouwen, kan de stemming aan boord wellicht het best worden gekarakteriseerd. Op de „Sibajak" bevindt zich o.m. nog de Gereformeerde predikant ds. S. Hoekstra uit Rotterdam, die door de Free Presbyterian Church naar Melbourne is beroe pen en de geestelijke belangen van de Nederlanders zal gaan behartigen in Victoria en Zuid en West-Australië. Binnenkort zullen ds. J. H. F. v. d. Boom uit Groningen en ds. J A. Schep uit Schiedam hem volgen resp voor Nw Zuid Wales, Queensland en Austr. Nieuw Guinea, en Tas- manië. Cisteren is de „Si bajak" van de Kon. Rotterdamse Lloyd als eerste emigran tenschip van dit jaar vertrokken naar Fre- mantle, Melbourne en Sydney. Onder de 960 passagiers zijn er 75 die naar Nieuw Zeeland emi greren. Naar Austra lië gaat o.m de familie van Duin uit Hoorn, vader, moe der en tien kinde ren Zij waren de grootste familie aan boord. De reconstructiepoging stond of viel met de vraag of de heer Stikker bereid kon worden ge vonden om als vakminister op te treden Toen hij echter zijn per soon voor 'n beduidend deel aan de wensen van de VVD koppelde, was de grote moeilijkheid, die deze kabinetscrisis zou gaan be heersen. reeds in volle omvang geboren. Bij de informatieve op dracht. die H.M. de Koningin ver volgens aan de heer Stikker gaf. is zulks niet direct beseft Het land hunkerde naar een waarlijk nationale oplossing en als zodanig greep de publieke opinie zich gaarne zonder reserve aan de persoon van de heer Stikker vast, die krachtens zijn internationale functies de problemen van de dag als het ware belichaamde. Zelfs het „Parool" deed zulks. In deze toejuichingen werd echter onbewust de verwachting ver werkt, dat mr. Stikker zich de nationale hoeksteen zou willen tonen en zeker niet uitsluitend de vertolker van de wensen van de VVD. Toch is het de heer Stikker blijkbaar niet gelukt om de twee grote partijen ervan te overtui gen. dat hij een koers zou kunnen bepalen die aller instemming kon hebben. „Het Parool" uitte ei- Dinsdagavond zijn teleurstelling over, dat de heer Stikker het z.i. zocht in een zakenkabinet met een liberaal getint programma en Hat Vrije Volk" verweet de in formateur. dat hij zich wilde los maken van de huidige politieke constellatie door het nastreven van een formatie K.V.P. P.v.d.A. „derde macht" op basis van g 5 5 Zot< een dergelijke samenstel ling. vooral onder de huidige om standigheden. op zich wellicht ook voor de socialisten niet ver werpelijk zijn. de socialistische bezwaren zullen, naar wij ver moeden. vooral zijn uitgegaan naar het program dat naar de mening van de heer Stikker door een dergelijke samenstelling zou moeten worden gedragen. Vooral nu de P.v.d.A. er in ge slaagd was om ir Vos voor het Partijbestuur te behouden en het N.V.V reeds duidelijk had ge maakt. dat een uiterste poging zou moeten worden gedaan om het huidige levenspeil te hand haven. kon er aan die zijde wei nig bereidheid zijn om onder een meer liberaal getinte vlag zee te kiezen. (Vervolg op pag. 3) FRANKFORT. Alfred Krupp, de bekende Duitse wapenfabri kant die indertijd door het Inter nationale Gerechtshof te Neuren berg als oorlogsmisdadiger werd veroordeeld, zal direct op vrije voeten worden gesteld. Ook de door het Hof bepaalde inbeslag neming van zijn eigendommen is ongedaan gemaakt .Hij zal zijn bezittingen terug krijgen. Krupp is een van de negen en twintig Duitse veroordeelden wier gevangenisstraf thans als uitgeboet wordt beschouwd en die binnen 48 uur zullen worden vrijgelaten. De Amerikaanse Hoge Commissaris. John McGloy. heeft gisteren ook een aantal an dere wijzigingen van vroeger uitgesproken vonnissen bekend gemaakt Van acht en twintig ter dood veroordeelde Duitse oorlogsmisdadigers zijn er een en twintig tot een lichtere strai veroordeeld. Zij hebben jaren in de Landsberg-'eevangenis door gebracht zonder te weten of zij al dan niet zouden worden te rechtgesteld. Tot degenen wier doodvonnis wel zal worden vol trokken behoort Oswald Pohl die persoonlijk het toezicht had bij de uitroeiing van het Ghetto te Warschau waar 57 000 Joden werden vermoord of gedepor teerd Voorts de ex-SS-generaals Otto Ohlendorff en Erich Nau- mann en andere functionarissen van concentratiekampen Hans Lammers hoofd van Hitiers kan selarij zag zijn straf van 20 tot Wegens het voltooien van de vertrekken van het Koninklijk Gezin op Het Loo zal prinses Wilhelmina aldaar afwezig zijn tot ongeveer medio Maart. De prinses verblijft thans nog enige dagen in het paleis Lange Voorhout om daarna voor een dag of tien naar Zwitserland te gaan. Na haar terugkeer stelt de prinses zich voor, haar intrek te nemén op de Ruigenhoek. 10 jaar verminderd, de voor malige ministers Hans Kehrl en graaf von Lutz SchwerinKro- sigk. die resp. tot 15 en 10 jaar waren veroordeeld, worden on middellijk in vrijheid gesteld McClóy verklaarde dat zijn be slissingen definitief zijn. Ze wer den „in grote mate" gebaseerd op de Amerikaanse adviesraad voor oorlogsmisdadigers, op ver minderde verantwoordelijkheid en verzachtende omstandigheden die in hoofdzaak eerst na het uitspreken van het vonnis waren gebleken dan wel op .nieuw en overtuigend bewijsmateriaal" omtrent de werkelijke schuld van de betrokkenen. KIST GAAT MAANDAG TE ZANDVOORT IN ZEE Ger de Roos zal a.s. Maandag te Zandvoort het mysterie van „h»* ding" onthullen. Na n korte plechtigheid op het Raad huisplein te half twaalf zullen hij en zijn mannen van het Or kest zonder naam zich met slaan de trom naar het strand bege ven waar aan de vloedlijn voor het laatst de ode van „het ding" ten gehore zal worden gebracht. Aan belangstelling zal het daar bij niet ontweken, want de ge hele Zandvoortse schooljeugd heeft vrijaf. Vervolgens zal het orkest mèt de kist waarin „het ding" zich bevindt, nan ooord gaan van een tweetal oude ducks, die tegenwoordig worden ge bruikt om zomergasten een tochtje op zee te laten maken. Ook zeewaardige technici van de K.R.O. zullen zich inschepen, mèt een reporter, wiens verslag te beluisteren zal zijn in het Vas tenavondprogramma van de KRO. Nadat Ger de Roos het geheim zal hebben onthuld zal de be roemde kist weer aan de golven worden toevertrouwd. Cultuur won! <Sm.) Er is een opvallend ver schil tussen de ziekelijke anti- v. Kempen-agitatie en haar reac ties. in Amsterdam en Den Haag! In Amsterdam speelt door de hetze tegen de dirigent de ver houding van Concertgebouw- bestuur en gemeente. Deze laat ste wil via nieuwe subsidievoor waarden meer zeggenschap in 't beleid van de instelling en blijk baar staat het orkest in deze verpolitiekte kunstzaak aan de kant van de gemeente Dat het orkest al te snel. a.h.w. al te gre tig, heeft gecapituleerd voor de terreur in en om de zaal. welke zogenaamd de sfeer voor de mu ziekuitvoering ongeschikt maakte, is uit de jongste gebeurtenissen in Den Haag gebleken. Toegege ven. dat de herrie in het Con certgebouw te Amsterdam inten ser en omvangrijker was dan die in het gebouw voor K. en W. te Den Haag. moet toch worden op gemerkt, dat fluitsignalen en traangasbommen. welke in de residentie werden gebezigd, ook niet de geëigende sfeer scheppen, om het Requiem van Verdi uit te voeren! Maar de Haagse exe cutanten hielden stand, zij namen niet aanstonds de wijk en het koor overstemde het 'terreur-ge- woel. Daarmee kreeg niet alleen het troepje rustverstoorders een lesje, maar ook Amsterdam en dit kan in de hoofdstad des lands, iedereen zich aantrekken, die enigermate steun of sympathie heeft getoond met de oproer kraaiers van het Concertgebouw. In Den Haag won de cultuur het van de terreur, in de hoofdstad moest de kunst het smadelijk af leggen tegen de misdadige woe lingen. De vraag is nu maar of Amsterdam de les zal verstaan „Verwarring" (I) (Sm.) Het schijnt tot de z.g. progressieve inzichten te beho ren, dat aan de. hierboven zieke lijk genoemde hetze tegen Paul van Kempen, steun verleend wordt door mensen, die overigens niet graag zouden horen, dat zij het gezag dwars zitten. Een nieuw teken van verwarring in deze tijd! Wat moet het een verward brein zijn immers, dat de ene dag voor een politieke godsvrede pleit, om een eensgezind vader land zich teweer te doen stellen tegen gevaren van terreur enz. en d^gen daarvoor en daarna een ongezonde ijver aan de dag te leggen in de zaak-v. Kempen Concertgebouw enz. Men kon immers op zijn vingers nafluiten, dat de communisten zich van deze hetze zouden meester ma ken, om de verwarring en chaos uit te buiten ten bate van hun verfoeilijke doeleinden! Daarbij doet zelfs de beweging rond de Duitse herbewapening dienst, als argument, om de goe-gemeente in beweging te brengen. Dit wat betreft de ene helft der agitatie, de zaak-v. Kempen. Dan is er de andere helft, de dienstweigering van het orkest, dat nu al spijt begint te krijgen van zijn onbe suisde houding, en ten zeerste klaagt, dat er te weinig tijd voor overleg was geweest, hoewel er in het geheel geen sprake be hoefde te zijn van overleg, maar alleen van.... muziek maken, ten tweede nu een beroep doet op de minister, tegen wiens be slissing het zich eerst liet ophit sen; de minister had immers be slist. evenals de gemeenteraad van Amsterdam, dat er géén aan leiding was tegen het optreden van de dirigent maatregelen te nemen! Het beeld der verwarring wordt nog groter, als we zien. dat zelf? een man als de voorzitter van de Eerste Kamer zitting neemt in een comité, dat sym pathie en steun belooft aan het weigerachtige orkest, dat. tegen alle regelmaat der gezonde har monie in, de zijde der revolutie kiest. „Verwarring'" (II) 'Sm.) Van verwarring gespro ken. gelijk gisteren in het hoofd artikel geschiedde: op die stunt van het „Parool" moeten wij nog even terugkomen. Pleitte dit blad Maandag tot algemene ver wondering plotseling voor een politieke „godsvrede", met ver waarlozing van alle specifieke partijkwesties, terwijl het de ko ninklijke opdracht aan mr. Stik ker prees als een daad van in ternationale politieke wijsheid, Dinsdag wist het te vertellen, dat de P.v.d.A. moeilijk haar steun aan de pogingen van Stikker zal kunnen geven, terwijl nu ineens geconstateerd werd, dat er „in alle politieke krachtcentra de grootst-mogelijke verbazing is over de aanwijzing van mr. Stik ker"!! Erger nog: volgens het blad blijkt men, waar men het oor ook te luisteren legt. „ner gens in politieke kringen te me nen dat een oplossing in deze richting moet worden gezocht"!! Hieruit zou, indien het juist ware, alleen maar de conclusie getrokken kunnen worden, dat men in al die krachtcentra de kijk op de internationaal-politieke wijsheid mist endat men nergens in politieke kringen ken nis nam van het formidabele idee van het „Parool". Het blad spreekt verder nog over verba zing en gereserveerdheid ten aanzien van de opdracht aan Stikker, doch noch van die ver bazing, noch van die gereser veerdheid was in het „Parool" 24 uur eerder ook maar iets te bemerken, integendeel. Het wordt tijd, dat het „Parool" weer een hoofdredacteur krijgt!

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1