2HIMIST Eisenhower vond in West-Europ; „vastbesloten houding" Kabinetscrisis thans in derde stadium Algemene vergadering der V.N. brandmerkt China als agressor £39 - RDOZO iRDOZO [BEHOEFTE AAN MATERIAAL GROTER DAN AAN TROEPEN Echtpaar verdronken op weg naar huis te Kielwindeweer Communisten doen tegenaanval aan het Koreaanse front EDITIES VOOR ALKMAAR. HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD Eisenhower doet zijn reisverslag m i bezoekt. Hoe breed? Sterk Europa nodig voor veiligheid V.S. Veertig divisies tegen einde 1952? Minister s'Jacob in Wesf-Duifsland Vpder en moeder van negen kinderen H.M. de Koningin zette gisteren het overleg voort Harde strijd nabij lts jon Amerikaanse resolutie werd ook hier aanvaard Japan uitgenodigd zich te voegen bij het Westen Niet verder dan 38ste breedtegraad? Conferentie over Europees leger Vreugde en profest rond Alfred Krupp Maria ten Hemel opgenomen Abonnementsprijs t 5,30 per kwartaal, t 1.77 per tnnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 et. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 et., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: t. M. Stempel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Noordhollands Dacrblad I Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) HET FEIT A S H VAN HEDEN Pag 1 Vrijdag 2 Februari 1951 46e Jaargang No. 12083 Kontoren: HOORN, Droolsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046. (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 K 71 T, ALKMAAR ontvangen van de men van de prijs- panbroek. aat 145, Broek op :weg, Bergen. Dorpsstraat 148, laar. irdebonnen beschik- >as het gedicht van 1, Beemster. :s en heren, 'n klerenl cht kan falen! en, 1, de haal! ,s te was! en. affen! ,'oordje geen, iZO nummer één! rijs, iedere eis! uis bezoekt, int geboekt, komen! ienstelen stromen, riste zorg, rg' I I irt 9. Venhuizen. 0 43, Alkmaar. den Zaterdagmorgen K.MAAR, TEL. 5225 K 2299-212 voorsten droegen een ee revolvers, waaruit vallen beter revolvers nenplein aangekomen, »en de muur en klim duidelijk, terwijl die e meespraken. Smidje a dan ook niet anders ii zo, jullie zijn brave boven op de slotmuur ik drie zeg springen ir naar beneden. Doen n vallen jullie. Jullie ;n. Daar gaat-ie dan. ■ingen! Niet doen wat rwijl hij de alchimist twee revolvers, twee engbéng...., en I HET SCHIJNT NU, dat we aan de rand van de beslissing van de Koningin staan, in zake een nieuwe opdracht, die dan nu wel een opdracht tot formering van een kabinet, hoe dan ook, zal zijn. Misschien staat het al in dit nummer van de krant, misschien' komt het bericht voor vandaag te laat, maar men wacht in poli tieke kringen in spanning op de beslissing. Hoe men daar in Den Haag. in de schaduw van het par lement, over denkt, zal onze par lementaire redacteur wel uit de doeken doen. Het schijnt ons toe, dat wij zo langzamerhand het wordt tijd! het stadium naderen waarop, nu de leiders van de grote partijen hun standpunt wel hebben bepaald, te maken krij gen met de vraag, hoe breed de basis van het a.s. nieuwe ka binet zal zijn. Of het een gere construeerd kabinet DreesVan Schalk zal worden, is een andere kwestie. We zitten nog altijd met de vraag: wordt het een ortho doxe vier-partij en-combinatie of gaan we door met een C.H.-man als s'Jacob als steun in de CHU- kringen en wat doet mr. Stikker. Prof. Romme scheen in de „Volkskrant" nogal optimistisch over de mogelijkheid, dat mr. Stikker zal aanblijven. Er hebben nogal geruchten ge lopen, en er zijii ook wel, van onverwachte zijde, pleidooien ge voerd voor een kabinet op brede basis, waarbij ook de A.R. offi cieel zouden worden betrokken. Dat zou, indien het mogelijk ware, stellig de beste oplossing zijn. maar wij zien daar voorals nog niets van komen. Toch kan een kabinet op brede, zo niet op allerbreedste basis, wat men graag een nationaal kabinet pleegt te noemen, wel een na tionale politiek voeren, ook al mag het geen eigenlijk nationaal kabinet heten. Over de positie van de A.R. heeft de N.R.C. enige mededelin gen gedaan, die tot de conclusie leidden, dat er wel niet veel meer dan een vrijstaand A.R. man uit zou komen, enigszins in de geest van de heer s'Jacob, die immers de C.H. beginselen is toegedaan, maar geen lid van de C.H. is (en die twee jaar gewerkt heeft in de schaduw van prof. Lieftinck, een man van de doorbraak CHU). Wat „Trouw" de laatste dagen produceert, geeft echter weinig vertrouwen in bereidheid tot medewerking in een kabinet, waarin men uiteraard genoegen zou moeten nemen met een posi tie, welke geen gelegenheid geeft tot het spelen van de eerste viool. Wat Nieuw Guinea aangaat; in de recente politieke onderhande lingen tracht men dit probleem thans op de achtergrond te schui ven, hoewel minister Stikker er een hoofdpunt van zijn program van gemaakt had. In deze kwes tie nu nemen de A.R. nogal het standpunt in, dat alleen hun me ning een nationale oplossing kan zijn. Dan valt er niet te praten. En wjj blijven erbij, dat men Nieuw Guinea wel op de achter grond kan schuiven, maar daar mede is het niet van de baan. Vroeg of laat zal het kabinet toch voor de noodzaak van een oplos sing komen te staan. Het lijkt een beetje vreemd, maar Nieuw Guinea zal vooralsnog een strui kelblok blijven op de weg naar een zeer brede basis. Hoe breed, dat is nu de vraag waar we voor staan. De breedte kon wel eens de mogelijkheid en houdbaarheid bepalen.... WASHINGTON. Generaal Dwight D. Eisenhower, de opper bevelhebber van de Noord-Atlantische strijdkrachten, heeft Donderdag tot het Amerikaanse Congres gezegd, dat het staat voor verreikende beslissingen, die mogelijk de loop van de Westelijke beschaving zullen bepalen. Eisenhower verklaarde dat de West-Europese industrie en arbeidskracht groter was dan die van enig ander gebied behalve de Verenigde Staten. Als West-Europa van Amerika's zijde naar de andere kant over gaat, betekent dit, dat het mili taire machtsevenwicht zo dras tisch verstoord wordt, dat de Amerikaanse veiligheid in gevaar wordt gebracht. Bovendien zou den met West-Europa ook andere gebieden, die ermee verbonden zijn, in de handen van het com munisme vallen", aldus de ge neraal. Eisenhower zeide geen rapport te zullen uitbrengen over zijn be sprekingen in Duitsland, omdat „daar nog een politieke overeen komst moet worden bereikt". Hij verklaarde „geen onbereidwillige contingenten" te willen hebben. In Nederland, Frankrijk, Bel gië, Denemarken en andere lan den had Eisenhower een vastbe sloten houding gevonden. Deze landen toonden een hernieuwde verzetsgeest en de vastbesloten heid om als vrije mensen te leven. De West-Europese landen heb ben het besluit genomen, dat zij nooit weer zullen worden bezet, aldus Eisenhower. Zij zullen weerstand bieden tot de vernieti ging toe. De grootste behoefte van Euro pa is niet Amerikaanse troepen, doch materiaal, dat „snel in grote hoeveelheden" dient te worden geleverd. Amerikaanse troepen zullen naar Europa worden gezonden naar verhouding tot dat wat West-Europa zelf op de been brengt Eisenhower verklaarde in dit KARDINAAL GRIFFIN BEDIEND LONDEN. Kardinaal Griffin, aartsbisschop van Westminster heeft Woensdagavond de laatste H. Sacramenten ontvangen. De 52-jarige Katholieke primaat van Engeland is reeds enige maanden zwaar ziek. VANDAAG DE UITSLAG! Ger de Roos mag zijn ge heim dan nog niet helemaal onthuld hebben, wij geven vandaag de oplossing van de prijsvraag van MET DING". Honderden lezers hebben zichzelf op hun geestigheid getoetst en wij hebben het daarna nog eeris gedaan, met de leider van het Orkest Zonder Naam. Het resultaat staat op pag. 3, in onze Vrijdagse rubriek Losse Blaadjes en Losse Praatjes". verband, dat Frankrijk had be loofd tegen het einde van 1952 vijf-en-twint,ig strijdwaardige di visies te zullen hebben. Wij moeten voor onszelf een zekere muur van vrede en veilig heid opbouwen, zo zeide Eisen hower. Het belangrijkste element hierbij is de tijd. Over Nederland zei Eisenhower nog dat hem „in de laatste paar dagen verklaringen hadden be reikt over grotere militaire voor bereidingen, die de Nederlanders gaan maken". WASHINGTON. Naar ver luidt beeft generaal Eisenhower in een besloten zitting van de Se naatscommissie voor Buitenland se Betrekkingen verklaard, dat hij zich ten doel stelde tegen het einde van 1952 een Euronese de- fensiestrijdmaeht gevormd te hebben van 49 divisies. Naar men zégt verrr J Eisen hower een rechtstreekse verkla ring af te leggen over eventueel voorgestelde Amerikaanse bijdra gen tot deze strijdmacht. WEER ATOOMONTPLOFFING IN NEVADA LAS VEGAS. De derde atoomontploffing in een week heeft zich gistermorgen vroeg te Las Vegas voorgedaan. Een woordvoerder van de Amerikaan se Commissie voor Atoomenergie heeft bevestigd, dat het een ato- mische proefneming was. De ontploffing van gisteren was de twaalfde sinds die te Alma- gorde (Nieuw Mexico) op ld Juli 1945. MAINZ. De Franse minister van Defensie heeft gistermiddag met een aantal buitenlandse ge nodigden op het militaire terrein van Baumholder moderne wa pens en modern materiaal van het Franse leger geïnspecteerd. O.m. waren aanwezig de Neder landse minister van Oorlog, s' Jacob, zijn Belgische collega, de Greef, de Luxemburgse pre mier Dupong, de Franse Hoge Commissaris in Duitsland, Fran- cois-Poncet en de inspecteur-ge neraal van het Franse leger, ge neraal Koenig. Mpnpi - Na de tweede wereldoorlog werd een aantal Amerikaanse oor logsbodems opgelegd. De schepen werden met een preparaat bedekt om het roesten en verval tegen te gaan en de Ameri kanen spraken schertsend over de ..Mottenballen-vloot". Thans worden verschillende van deze oorlogsschepen weer voor actieve dienst geschikt gemaakt Het vliegdekschip ,,Kula Gulf", het eerste van de groep Boston van de Atlantische Reserve Vloot, dat uit de „mottenballen" gehaald is, wordt in het droogdok gereed gemaakt. (Van onze correspondent) IIOOGEZAND-SAPFEMEER. - lil de gemeente HoogezandSap- pemeer heeft zich een zeer tra gisch verdrinkingsongeval voor gedaan. dat het leven kostte aan een echtpaar, vader en moeder uit een gezin met 9 kinderen, waarvan nog 3 kinderen thuis waren. Het echtpaar M. Lutterop, H. Lutterop-Gankema, wonende te Boven Kiel, in de gemeente Hoo gezand—-Sappemeer, was Woens dagavond op visite geweest aan de Sluisweg te Kielwindeweer. Toen het echtpaar later op de avond huiswaarts wilde keren was het erg donker. Vermoede lijk zijn man en vrouw door de duisternis misleid en in de Wijk terecht gekomen, lopende tussen de Kielsterachterweg en 't Kiel- diep Het is daar ter plaatse zeer afgelegen en vooral op het late uur in de avond donker en ver laten. Het tragische voorval ge schiedde in de onmiddellijke na bijheid van de boerderij van de heer B. .de Boer. misschien 50 M. van zijn boerderij. Evenwel heb- BEVIN HERSTELD LONDEN. De Britse minis ter van Buitenlandse Zaken Be- vin is thans zover van zijn long ontsteking hersteld, dat zijn dok ter het niet meer nodig oordeelt nog bulletins over zijn gezond heidstoestand uit te geven, aldus een mededeling van Bevin's mi nisterie. ben ook de bewoners niets ge merkt van dit ongeluk Het echt paar de man is 64, de vrouw 55 jaar ging geregeld op be zoek bij konnissen aan de Sluis weg. Ook de thuis achtergebleven kinderen hebben die narht niets van het gebeurde gemerkt. Zij zijn gewoon naar bed gegaan. Toen de jongste zoon 's morgens op stond, miste hij zijn ouders Hij ging op onderzoek uit, hij wist dat zijn ouders de vorige avond aan dé Sluisweg op visite waren geweest. Op de weg naar de familie ontdekte hij de licha men in het water van de Wijk. (Van onze parlementaire redacteur) Nadat gistermorgen om tien uur minister Stikker door H. M. de Koningin ten paleize Noordeinde gedurende een uur in gehoor was ontvangen, waarna hij verklaarde dat ..zijn taak was volbracht" en dat hij overeenkomstig zijn opdracht rapport had uitgebracht", betrad tegen twaalf uur prof. Romme het paleis. Hij vertrok om tien over een en verklaarde dat hij alleen bij de Koningin was geweest om advies uit te brengen. Ten paleize aan het Korte Voorhout gebruikte H. M de lunch met haar Moeder, die thans ook te Den Haag vertoeft, en ont ving vervolgens, op het Noord einde teruggekeerd, mr. J. A. W Burger, de fractievoorzitter van de P v.d.A. Deze verliet het pa leis om tien over drie en werd op zijn beurt opgevolgd door mi nister prof. Lieftinck, die om half vier en minister prof van den Brink, die om half vijf arri veerde Beiden lichtten H. M voor omtrent de problemen, die samenhangen met het sluitend maken van de betalingsbalans, welke op het ogenblik in de R E.A worden besproken „Er is geen nieuws, heren", zeide prof Lieftinck, toen hij na een onder houd van twee uren het paleis verliet, tot de wachtende jour nalisten. En hetzelfde verklaarde, te kwart over zes. prof. v. d Brink. Om half zeven keerde H M. de Koningin naar Soestdijk terug In politieke kringen wordt aan genomen. dat thans andermaal de nadruk is komen te vallen op een reconstructie van het huidige ka binet. De heer Stikker zal H. M. de Koningin waarschijnlijk in deze zin rapport hebben uitge bracht, nadat hij het Staatshoofd reeds eerder had moeten mede delen, dat hij voor de vorming van een geheel nieuwe regering in de door hem gewenste zin. geen medewerking had kunnen vinden. Ook de samenspreking van de Woensdag wees reeds in deze richting. Onderwijl is het vandaag reeds de tiende dag van de kabinets crisis. „De vluchtende", die het TOKIO. Chinezen en Noord- Koreanen hebben bii Itsion op de rechterflank van het front in West-Korea een tegenaanval in gezet, Amerikaanse en Franse troe pen hebben de eerste stoot onge vangen. Er werd hard gevochten. Vliegende auto's voorzagen de verbonden troenen van munitie en voorraden. Naar schatting nemen twee regimenten Chinezen en Noord- De 41 -jarige Amerikaanse piloot Charles Blair is met een verbouwde één-motorige Mustang-jager in 7 uur en 48 minuten van New York over de Atlantische Oceaan naar Londen gevlo gen, waarmede hij het bestaande record, dat door een Pan- American Staryc-Clipper gevestigd werd met 1 uur en 7 minuten heeft gebroken. Deze recordvlucht van Charles Blair was tevens zijn 400ste over de Atlantische Oceaan. LAKE SUCCESS. De Algemene Vergadering der V.N. heeft de Amerikaanse resolutie, waarin China als agressor wordt gebrandmerkt, met 44 tegen 7 stemmen bij 9 onthoudingen aangenomen. Tegen stemden de Sowjet-Unie, de Oekraine, Wit-Rusland, Polen, Tsjecho-Slowakije, India en Birma. Afghanistan, Egypte, Indonesië, Joego-Slavië, Pakistan, Saoedie- Arabië, Syrië, Yemèn en Zwe den onthielden zich van stem ming. In een afzonderlijke stemming besloot de Assemblee met 43 te gen 7 stemmen bij 8 onthoudin gen tot bestudering van moge lijke sancties tegen China. Sir Gladwyn Webb (Engeland) zei, dat de Britse regering hoop te, dat de commissie voor goede diensten, voorzien in de resolutie, onmiddellijk met haar werk zou beginnen. De eerste taak zou moeten zijn de bestudering van de verschillende mededelingen van Peking en het vragen van even tuele opheldering. Faris Bey el Choery van Syrië verklaarde, dat de resolutie naar alle waarschijnlijkheid het Ko- reaans conflict zou uitbreiden. De V.N zouden, wat de resolutie be treft, ongeveer achthonderd mil- lioen mensen der wereldbevolking tegenover zich vinden. Sir Benegal Rau zei. dat de re solutie geen eind maakte aan de uitzicht op oplossing van een der andere problemen. Onmiddellijk na de stemming verklaarde voorzitter Nasrollah Entezam dat. hoewel de Assem blee besloten had China als agressor te brandmerken, het dui delijk is. dat de V.N. de deur niet voor onderhandelingen heb ben gesloten en hopen op een vreedzame regeling. HANDELSCONSULENT WERD OPLICHTER De 49-jarige handelsconsulent J. W. K. uit Rotterdam werd door de Rotterdamse Rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht jaar. De man heeft twee artsen bewo gen tot afgifte van f 3.500. Diverse Rotterdamse leveranciers voorzagen hem van allerlei goederen, zonder betaling te ontvangen en een Apel- doornse hotelhouder ontving een valse postcheque, waarmee K. zijn hotelrekening wilde betalen. De eis vijandelijkheden, ook gaf zij geen was zeven jaar en zes maanden. MEISJE DOOR GAS GESTIKT In het filiaal van de Coöperatie „Vooruitgang" aan het Zwaans hals te Rotterdam is Woensdag avond de 19-jarige winkeljuf frouw A. J. Ver woerd uit Nieu- werkerk a. d. IJsel na sluitings tijd in de achter gelegen opslag plaats door uitstromend gas be dwelmd geraakt. Toen laat in de avond de politie, gewaar schuwd door buren, die een ster ke gaslucht hadden geroken, kwam kijken, bleek het meisje reeds te zijn overleden. TOKIO. John Forster Dulles, de Republikeinse afgezant van president Truman, die in Japan besprekingen voert over de mo gelijkheden van een Japans vre desverdrag, heeft Japan in een toespraak uitgenodigd zich bii het Westen te voegen in een „collec tieve bescherming tegen recht streekse agressie". Hij zeide met nadruk, dat het aanbod aan Japan om een volle dige partner van de anti-commu nistische groep te worden niet was „een keuze die Amerika aan Japan opdringt" „Dit is een uitnodiging. De keuze moet er een van Japan zelf zijn"'. Koreanen aan de aanval deel. De strijd woedt op een afstand van ong. 50 K.M. Z.O. van Seoel. In de aanvang belette het slechte weer de V.N. luchtmacht steun te verlenen aan de grondstrijd krachten. Toegesnelde verster kingen raakten eveneens in een zware strijd. Op een afstand van ong. 11 K.M. N.W. van Soewon vielen de Noordelijken met lichte wapens de Turkse troepen aan. Op andere plaatsen aan het Westelijke front bleven de ver bonden legers al strijdend lang zaam oprukken, gesteund door zware artillerie- en luchtaanval len op de tegenstander. Volgens waarnemers had de tegenaanval veel overeenkomst met die waarbij indertijd Mac- Arthurs offensief tot staan werd gebracht. Thans zouden echter de troepen der V.N. de toestand goed in hun macht hebben. WASHINGTON (Reuter). Ge meld wordt, dat hoge Amerikaan se functionarissen besloten heb ben, dat de troepen der Ver enigde, Naties niet de 38e breed tegraad dienen te overschrijden, mochten zij in staat zijn zo ver naar het Noorden door te stoten. PARIJS. De Parijse confe rentie over de vorming van een Europees leger, die in beginsel zes Februari zou beginnen, zal enkele dagen uitgesteld worden teneinde premier Pléven in de gelegenheid te stellen de ver richtte voorbereidende werk zaamheden te bestuderen. Ook een Nederlandse delegatie zal de conferentie bijwonen. Engeland, dat was uitgenodigd als volledig lid aan de conferen tie deel te nemen zal sir Oliver Hardv Brits ambassadeur te Pa rijs als waarnemer zenden, daar hét „volgens de huidige politiek van de Britse regering niet de bedoeling is, strijdkrachten tot een Europpps leger b:' te dragen" PORTUGEES MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT Woensdagavond is een Sky- master van de Portugese lucht macht van de basis Lagens op de Azoren in zee gestort. Alle 14 inzittenden van het toestel verlo ren het leven. Het ongeluk, dat naar men meent veroorzaakt werd door een ontploffing, gebeurde op enkele km. van het eiland Ter- ceira. fatale schot loste, heeft zich in een „Parool"-interview menen te kunnen verontschuldigen met het woord dat Aalberse bij de crisis van '35 moet hebben ge sproken: „Als iemand mij moed willig door een ruit gooit, hoef ik het herstel van die ruit toch niet te betalen". De hoor Oud vergeet, dat hij bij het Nieuw- Guinea-debat niet werd gegooid, maar dat hij moedwillig zelf de ruit indrukte Als anderen hier bij een ro! hebben gesnoeid dan was het slechts om hem nog te elfder ure van deze politieke wandaad te weerhouden Maar hoe dat verder zij, het land zit nu in elk geval al tien dagen met een kapot regeringshuis. Op de heer Oud kon de schade niet worden verhaald. Zijn pogingen tot herstel zouden slechts tijdver lies hebben opgeleverd en inmid dels is wel gebleken, dat het toch al lang genoeg duurt. In de eer ste fase van deze kabinetscrisis heeft men pogen te volstaan met enkel de gebroken ruit te her stellen Maar deze eenvoudige re paratie is op oen mislukking uit gelopen. De heer Stikker wilde wei andermaal op dezelfde plaats worden aangebracht, maar niet als vakminister. De ruit moest houvast krijgen door rekening te houden met de wensen van de WD In de tweede fase van de crisis kreeg de heer Stikker de op dracht om informatoriseh de mo gelijkheden te onderzoeken voor de vorming van een nieuw kabi net, dat het vertrouwen van het parlement zou hebben Wij, van onze kant. hebben die opdracht altijd zo begrepen, dat de heer Stikker daardoor ook de vrijheid kreeg om, indien hij zulks nood zakelijk achtte, een blauwdruk voor een geheel nieuw regerings huis te ontwerpen: Als zodanig hebben wij j.l Dinsdag dan ook niet goed het verwijt van „Het Vrije Volk" begrepen ,dat de heer Stikker de grenzen van zijn op dracht zou hebben overschreden ,,door de solidariteit met het af getreden kabinet los te laten en nieuwe wegen in te slaan" (Zie vervolg op pag. 3) ESSEN. De vrijlating van Alfred Krupp von Bohlen und Halbach, alsmede van vijf andere directeuren van Krupp. heeft in Essen grote vreugde gewekt. Er is onmiddellijk een kolonne auto's naar Landsberg gezonden om de directeuren, die waarschijnlijk vandaag de gevangenis zullén verlaten, af te halen. Uit naam van 18.000 gepension- neerden werden telegrafische ge lukwensen gezonden. De Amerikaanse procureur- generaal in het proces tegen Krupp, Joseph Kaufman, heeft zijn diepste verontwaardiging uit gesproken over de door de Ame rikaanse Hoge Commissaris ver ordende vrijlating. Volgens Kauf man had het proces zonneklaar aangetoond, dat deze Duitse in dustrieel Hi 11c en het nazi regiem van het begin af had ge steund. IJMUIDER SLEEPBOOT NAAR FLORIDA De sleepboot „Noord-Holland" van de fa. Wijsmuller in IJmui- den heeft een bak, gebouwd op de werf Gusto in Slikkerveer in Philippeville (Noord Afrika) af geleverd. Het schip is vandaar naar Jacksonville in Florida ver trokken om een niet afgebouwde tanker te halen, waarvan de bouw in Bremerhafen zal worden voltooid. PATRONES VAN KATHOLIEKE LUCHTMACHT-PERSONEEL Z. Em. Kardinaal de Jong heeft zijn hoge goedkeuring verleend aan het verzoek van de Hoofd legeraalmoezenier om de H. Maagd Maria ten Hemel opgeno men te verkiezen tot patrones van het Katholiek Militair perso neel, behorende tot de Leger Luchtmacht Nederland. „Ons treft de to iikheid van Uw keuze, omdat het een diepe zin heeft, Maria, met Lichaam en Ziel ten Hemel op genomen, te vereren als Patrones van de Leger Luchtmacht", aldus Kardinaal de Jong in het schrij ven waarin zijn besluit is vervat. Het schrijven besluit: „Dat een innige devotie tot Uwe Patrones Uw odsdienstig leven kenmerke. en moge Maria U allen, naar ziel en lichaam, in Haar bijzondere bescherming nemen".

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1