Driejarig Gronings jongetje kan al vlot lezen In O.-Duitse concentratiekampen heerst onbeschrijfelijkeellende MEER VRIJWILLIGERS uit Nederland naar Korea Twee doden bij verkeersongeval in Amsterdam Ook U slaagt bij Q voordeliger! Ook in Nederland 'n wonderkind Hij telt al in het Engels en kan klok-kijken Het begon met lettertjes Van detachement tot bataljon Naar wij vernemen. Sweering en Kruythoff leiden Jonge „Werwolven" voor hun leven opgesloten Luchtkartering is goedkoper luidt het voorjaar in. y VRIJDAG 2 FEBRUARI 1951 PAGINA 5 an: vrije en geheime n waaraan heel nei ieelnemen. ren verder voegt hij ie, dat Oost. en West- laarin gelijk vertegen- zullen zijn-, D,at ,bel dat het vierde deel and, door de commu- >t met ook een kwari volking precies even- en en bevoegdheden als het overige deel land dat tot de West- idsstaat behoort, j even verder vrije en •erkiezingen belooft en ig van de rechten van laat hij enkele regels, reserve horen: „voor niet in strijd komt met luitse wet ter bescher- de vrede". Als men nu deze wet alles straf- wat „aan de oorlogs- igitatie van de Wester - iheden", zoals dat in de tische terminologie heet. e komt", dan voelt men iddellijk dat daarmee liezing van een candi- eerd kan worden die wordt met de Westerse >den te sympathiseren 'ieder, die de Westerse ische opvattinggen durft idigen, daarom alleen oorlogsophitser gesigna- rdt, ligt het voor de it die concessies voor kiezingen al heel weinig lebben. De socialistische ihumacher heeft dan ook waarschuwd ook op deze voorstellen van de Oost- ammunisten niet in te i terecht herinnerde hu aan hetgeen gebeurd is arije en Tsjecho-Slowa- lr onder het mom van de van een democratische svorm de werkelijke tegenwoordiging om hals cht en door een commu- dictatuur vervangen, denauer had deze waar- g niet nodig. Enkele uren rotewohl zijn aanbod had heeft Adenauer hem ng- e Bondsregering duidelijk aan gegeven, dat men er i denkt op een van zijn es in te gaan, zolang in litsland alle democratische van de Duitse bevolking vertrapt. ..Begin eerst et de menselijke waardig- eerbiedigen," aldus Aden- en aan het Duitse volk emocratische rechten te >n, dan kunnen we spre- er een samenvoeging van i West." sen blijkt ook uit deze iwde poging van commu te zijde, om West-Duits- s te 'werken van het Wes- s grote angst in Moskou le herbewapening van het i. Schier geen enkel rrnd- t men onbeproefd om deze rkomen. We wezen daarop dagen nog door de semi- e voorstellen aan Italië en •ijk voor een non-agressie- grote belangstelling mogen ik de verdere reacties 'van u worden afgewacht, nu lerbewapening steeds vas- orm aan gaat nemen en in een macht gaat n. welke op den duur ook rote winst van een koude voor Rusland tot het ver- zal laten '.ehoren. >egreep hij dat verkeerd en bang, zijn macht te verlie- Toen maakte hij het plan, it Kindje te laten vermoor- Maar dat lukte hem met. als dat nu alles was, dan ■n de mensen Ziin gebpor- niet zoveel jaren gevierd ;n. Maar luisteren jullie nu heel goed! Het is niet al tóen gebeurd, maar het ge- nog ieder jaar opnieuw. Kerstfeest wordt het je wéér geboren in de har- van sommige mensen, om te vertellen, dat God ons altijd lief heeft en nog al- wil, dat wij voor anderen evol en goed zijn. s lelijke koning Herodes is goed van de wereld „weg. de Liefde, die het Kerst- je op de wereld verspreidde et offer dat Hij voor ons ht komt op de wereld terug der nieuw kindje, dat geoo- wordt en daardoor herleet :ns weer de geest van her tfeest". 'oen vader klein was, hebt ,en ook gedacht, dat hii een tkindje was!", vroeg Tom nadenkend zich tot groot ier wendend. a vent", antwoordde ze heel it bij de gedachte aan haar te moedervreugde en de 1 van grootvader, die zich nnig om de hare sloot. (Wordt vervolgd) (Van een onzer verslaggevers) Hansje Slager is een driejarig Gronings plattelandskind, dat overdag speelt met zijn talrijke vriendjes. Het is een gezond kereltje met een blozend gezichtje, dat in het kleine plaatsje Westeremden, waar het woont, reeds thans naam gemaakt heeft Niet door een of ander baldadig spelletje of een ondoor dachte kwajongensstreek. Neen, stellig niet, want hiervoor is Hansje nog te klein. Hij knoeit liever wat in de moddertuin, achter het huis van zijn vriendje, waar een kleine hond luid keffend achter hem aanholt Wat Hansje wel in het middelpunt van de belangstelling heeft geplaatst is zijn grote intelligentie, welke stellig niet meer normaal kan worden genoemd, als men weet, dat dit jochie met het grootste gemak een stuk uit de krant voorleest, precies de tijd zegt, of u kan vertellen, welke datum het volgende week Dinsdag is. Een knaapje ook, dat met een verbijsterende snelheid in de Engelse taal weet te tellen. En dit maakt Hansje Slager tot een apart kind, om niet te zeggen tot een wonderkind. Toen Hansje twee jaar was, kreeg hij van zijn tante, die on derwijzeres is, een doos met hou ten lettertjes. Zo maar lettertjes om mee te spelen. Deze tante had toen niet kunnen denken dat juist door haar geschenk, Hansje later tot een van intelligentste kleuters van Nederland zou beho ren. Hansje speelde wat met de letters en vormde woorden. Woorden, welke hij weer haal de uit boekjes, kranten en zelfs scheurkalenders. Vooral voor scheurkalenders schijnt Hansje 'n bijzondere belangstelling te koes teren. En het zal daarom ook wel zijn, dat hij U precies weet te ver tellen, welke datum het vandaag is. De lettertjes werden woorden. En het moet wel een vreemde ge waarwording voor mevrouw Sla ger zijn geweest, toen ze op ze kere ochtend haar toen nog twee jarig zoontje, met een vreemde klank, woorden hoorde lispelen. Woorden, die nu niet bepaald iets te maken hadden met het eerste pogen van een kind om mama of papa te zeggen. Men wist niet wat men er aan had. Het kind interesseerde zich voor alles wat maar boek of tijd schrift was en zijn vocabulaire werd met de dag groter. De fa milie Slager is gereformeerd en Hansje wist al snel beslag te leg gen op de huisbijbel, welke hij doorbladerde. Dit bladeren bracht hem waarschijnlijk op het idee, zich meer vertrouwd te maken met cijfers. Hij telde bladzijde voor bladzijde en zag aan de cij- fertekens welk cijfer hij uitsprak. De ouders meenden eerst, dat hij zo maar wat aan het tellen was, zonder precies de waarde van het getal te kennen en reeds hiervoor hadden zij grote bewon dering. Een bewondering, die plaats maakte, voor een zekere angst, toen Hansje het nummer van een willekeurige bladzijde oplas. Zelfs tot over de duizend ging hii. Men stond voor een raadsel, doch liet het kind rustig zijn gang gaan. Nooit, zo vertelde ons mevrouw Slager, hebben we getracht hem iets te leren, door steeds maar opnieuw woorden voor hem te spellen. Hansje las woorden voor en legde uiteraard de klemtoon verkeerd. Als hij dit dan zo n driemaal voor zich zelf had opge zegd, kwam steeds weer de vraag «zegt mama dat ook zo?" en als het dan verkeerd was corrigeer de mama, zijn woordje. Hansie repeteerde en zei het nooit weer verkeerd. Hoe laat is 't? Toen Hansje ruim twee. jaar *as, begon hij zich voor de klok te interesseren. Uren lang kon hij naar het uurwerk staren. Hij re kende en rekende, totdat op een zekere dag het hoge woord eruit kwam: „is 't nu vier uur, mama". En het was vier uur. Aanvanke lijk leverde de kwart vóór en kwart na uren nog enige moei lijkheden op, maar wanneer nu iemand Hansje vraagt hoe laat het is, aarzelt hij niet meer en zegt op de minuut af de juiste tijd. Het klinkt alles zeer ongeloof waardig, maar we hebben met onze eigen ogen kunnen zien, hoe Hansje op onze vraag, hoe laat 't was, een blik op de pendule wierp en prompt zei: „vijf minu ten over drie." Nou ja. voegde hij er aan toe, eigenlijk is het vier minuten over, maar'dat ene mi nuutje maakt niets uit wel! En zo scherp en precies hij is met het klok kijken, zo juist is hij ook in het onthouden van data. Wij moeten bekennen, dat we enige tijd nodig hebben om pre cies te 'zeggen, op welke datum de volgende week Dinsdag valt, vooral wanneer juist een maand- wisseling plaats vindt. Maar Hansje aarzelt geen se conde. Prompt kpmt 't antwoord en hij weet dan vaak ook er nog bij te vertellen, dat het vriendje zus of zo op die dag jarig is. Sterk is hij ook in het onthou den van verjaardagen van fami lie en kennissen. In Westeremden heeft men ple zier in dit kereltje, dat zijn tien jaar oude vriendje voorleest uit een gekleurd prentenboek. Engels tellen doe ik ook! Hansje "ing de afgelopen zomer naar Zuidlaren. Hij heeft daar 'n tante, die zich bezig houdt, met het studeren in de Engelse taal. En hoe gaat het als je jong bent en nieuwsgierig naar alles wat maar boekje is. Hansje kreeg het Engelse boekje in handen en begon te lezen. Heel gemakkelijk zei hij, toen hij achter de Engelse woorden, ook nog las hoe die uitgesproken moesten worden. Weer waren het de cijfers, die hem boeiden en Hansje telde, tel de totdat hii er flauw van werd. Twee maanden gingen voorbij en toen het oP zekere middag regen de en Hansje verveeld naar bui ten zat te kijken, begon hij te tellen in het Engels. Hij rekende en rekende, totdat hij tot de con clusie kwam dat thirty en thirty precies sixty was. Foutloos spreekt hij de getallen uit en daar tussen door plaatst hij de heldere opmerking, dat het Engels toch veel van het Groning se dialect heeft. De ouders van Hansje weten niet wat ze met het geval begin nen moeten. Ze zijn gelukkig dat het kind voor de rest normaal is en ook leuk met vriendjes speelt. Als hij wat te lang thuis zit te staren in lijvige boekwerken, stuurt moe der Slager hem naar buiten, want leren, zo redeneert zij, kan hij later wel. In haar hart voelt ze evenwel grote trots, want Hansje is toch een bijzonder kind. Medische adviezen, om het kind eens te laten onderzoeken omdat er iets bijzonder in zit, slaat ze evenwel in de wind, want ze wil niet dat haar kind in het middelpunt van de publieke belangstelling komt te staan. Vader Slager is kweker en hoopt waarschijnlijk dat zijn zoon hem in het bedrijf zal op volgen. Moeder Slager koestert even wel de wens dat Hansje op school later zal uitblinken en reeds bij het begin de eerste klas sen kan overslaan. Gereformeerde jongelingen ten Paleize Het secretariaat van H,M. de Koningin deelt mede: Hare Ma jesteit en Zijne Koninklijke Hoog heid de Prins hebben een groep Gereformeerde jongeren, afkom stig uit de verschillende kerke lijke groeperingen, ontvangen in een ongedwongen onderhoud ten Paleize Soestdijk. Een levendige gedachtenwisseling vond plaats, die werd gekenmerkt door grote ernst en openheid. Men hoopt in Nederland een depot te vormen van 800 vrij willigers ter aanvulling en ver sterking van het Nederlandse detachement Verenigde Naties in Korea, aldus vernemen wii van majoor de Groot, het hoofd van het aanmeldingsbureau voor Korea-vriiwilligers. De eerste aanvulling zal ten doel hebben van het Nederlandse detachement dat ter sterkte van 636 man is vertrokken, een bataljon (917 man te maken. Verwacht wordt, dat de sterk te van een bataljon overschre den zal kunnen worden aange zien er van de vrijwilligers op Korea nog geen enkele aanvrage om ontheffing is binnengeko men. Zij blijven dus op hun post, ook al hebben zij zich slechts tot een jaar verbonden. Tot op heden hebben zich 363 vrijwilligers aangemeld. Onder hen bevond zich een banketbak ker uit Den Haag, die bij de eer ste aanmelding moest worden geweigerd. Hij was toen minder jarig en zijn ouders verleenden hem 'geen toestemming. Bij de 2e aanmelding was hij echter meer derjarig geworden. Hij was de eerste die zich aanmeldde. Hoewel volgens de aanmel dingsvoorschriften een werke lijke diensttijd van twaalf maan den is vereist, hebben zich ve len ruim 60 gemeld, die nog nooit onder de wapenen ge weest zijn. Hun aanmelding zal niet zonder meer ter zijde wor den gelegd. Het aantal vrouwe lijke vrijwilligers is gestegen tot drie. De mogelijkheid bestaat, dat zij als verpleegsters zullen worden uitgezonden. Van de of ficieren en onderofficieren, die zich de vorige maal hadden ge meld doch niet konden worden uitgezonden, zijn er 120 opnieuw aangeschreven. Slechts 17 van hen hebben tot nu toe te ken nen gegeven, dat zij zich niet meer beschikbaar wensen te stellen. De keuring van de nieuwe vrij willigers zal de volgende week in Den Haag beginnen. Na de keuring zullen de vrijwilligers in de nieuwe Frederikskazerne worden ondergebracht. Wanneer zij administratief zijn afgewerkt zullen zij een opleiding ontvan gen bij het corps commandotroe pen te Roosendaal. is m.i.v. 1 Maart a.s. de heer J. H. Sijdzes, thans werkzaam ter gemeentesecretarie van Amster dam, benoemd tot directeur- van het R.A.I.-gebouw. werd de heer Rodrigues Lopes, hoofdredacteur-uitgever van „De Nieuwe Post" veroordeeld tot een boete van f 300, sub. 25 dagen wegens smaadschrift. wordt op het ogenblik Speulde op de Veluwfe van electriciteit voor zien. Als dit gereed is, zal Drie het enige dorpje op de Veluwe blijven, waar nog petroleumver lichting brandt wordt Dinsdagavond a.s. in de Koopmansbeurs in Amsterdam de eerste „Burgerdag" gehouden, waar aan 23-jarigen door de bur gemeester het boekje „Burger schap en Burgerzin" wordt uit gereikt. nam prof. dr. J. A. Veraart we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd gisteren afscheid als voorzitter van de Centrale Onderlinge hebben in navolging van die te Amsterdam ook de Haagse stu denten een baby-sitter-centrale opgericht. Er zijn al 30 aanmel dingen. Den Haag heeft ook een „Kriterion"-studenten-theater. De studenten-baby.-sitters zullen van een dames-commissie deskundig onderricht ontvangen in het aan leggen van een schone luier in 22 weken hebben de luisteraars van de „Haak-in" programma's van de N.C.R.V. ten bate van de kankerbestrijding f 100.000.bij eengebracht, bestemd voor de aankoop van één gram radium. Daar is nog f20.000.méér voor nodig. De binnenschippers brach ten voor dit doel f 10.000.bij een wordt Dinsdagavond uit de Phi- lipsschouwburg in Eindhoven de eerste rechtstreekse televisie-uit zending uit een theater ver zorgd overleed op 84-j. leeftijd te Arn hem de heer W. Richters Uitden- bogaardt, lange jaren een voor aanstaande figuur in de Ned. Redersvereniging. OM DE TITEL BANDSTOTEN In de biljartacademie „Du Cor- beau' 'in Den Haag is gistermid dag het' kampioenschap van Ne derland, hoofdklasse groot bil jart bandstoten begonnen. Dit is het eerste kampioenschap in dit spel na de oorlog. Piet van de Pol had aanvan kelijk ook ingeschreven maar trok zich later terug, wegens drukke werkzaamheden. Na de eerste dag leiden Kruyt- hof en Sweering met 4 match- punten en een moyenne van 3.—. Sweering Kastelijn De Jong Kruythof De Jong Eichelsheim Eichelsheim Sweering De Jong Kastelijn Kruythof Kastelijn CRAANMALERI| TE ZAANDAM DOOR BRAND GETEISTERD Een felle brand heeft vannacht een deel van de graan- en vee- voeder-malerij van de firma E. Groot en Co. in het West Zijder- veld te Zaandam in de as gelegd. Vermoedelijk 400.000 ka veevoe der en maanzaad zijn door brand en waterschade verloren gegaan. De Zaandamse brandweer be streed het vuur toen de brand op zijn felst was, met 20 stralen, en kon daardoor het pand de „Ver wachting", dat tot de nok gevuld was met zaden, voor ondergang behoeden Evenals de houten aan grenzende molenschuur „De ion- ge Abraham." Het pand waarin 't oude molenkarkas „Hondeman" zich bevond, ging geheel verlo ren. De oorzaak is nog niet be kend. De firma is tegen brand verzekerd. 150 54 15 2.77 135 54 15 2.50 72 47 9 1.53 150 47 16 3.19 94 72 7 1.30 150 72 17 2.08 138 46 23 S.50 150 46 26 3.26 150 80 10 1.87 150 80 10 1.87 150 53 15 2.83 97 53 14 1.83 Vandaag zal te Barneveld het uit 1854 daterende landgoed „De Schaffelaar" als opleidingscentrum van de Burgerlijke Verdediging officieel worden geopend, waarbij o.a. de Minister van Binnenlandse Zaken tegenwoordig zal zijn. Het Centrum gaat uit van het Bureau Rampenbestrijding en Burgerlijke Verdediging van het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Bijzonder deerniswekkend is echter de afdeling der jonge men sen, die hier voor het grootste gedeelte reeds sedert meer dan vijf jaar in strenge afzondering hun troosteloze dagen moeten slijten. Het zijn leden der vroe gere „Hitier-Jugend," die al in de eerste dagen en weken na de ca pitulatie door de Sovjet-Russische bezettingsmacht zijn gegrepen on der de al of niet gegronde, maar in ieder geval nooit bewezen verdenking, deel te hebben uitge maakt van de beruchte „Wer- wolf'-organisatie en sedertdien hier levend zijn begraven. Deze nauwelijks twintigjarigen worden in de cellen op de derde verdie ping en hoogste verdieping van het „Zuchthaus" gevangen ge houden. BERLIJN (K.N.P.) Het is nu een jaar geleden, dat de Sovjet- Russische stadhouder in Oost-Duitsland, generaal Tsjooikow, in een eigenhandige brief aan de plaatsvervangende minister-pre sident der „D.D.R.", Walter Ulbricht, met veel ophef de „defini tieve sluiting en opheffing" der Oost-Duitse concentratiekampen, met name van de beruchte kampen Sachsenhausen, Buchenwald en Bautzen, heeft aangekondigd. Generaal Tsjooikow sprak van 29.732 „Haftlinge", die nog in deze kampen zaten opgesloten, en verklaarde, dat dezen op enkele uitzonderingen na onmiddellijk zouden worden vrijgelaten. Op het wachtwoord van Gerhart Eisler verschenen de Oost-Duitse bladen toen met vette koppen, waarin geestdriftig hulde werd gebracht aan de Russische „edel moedigheid" en „liefde voor recht en rechtvaardigheid", die hier het zoveelste bewijs heetten te hebben gegeven van 's Kremlins „zedelijke kracht" en „grootmoedig vertrouwen". Sedertdien bestaan voor de Sov jet-Russische en Oost-Duitse pro paganda geen concentratiekam pen meer. Helaas nog wel voor de Oost-Duitse bevolking. Nog steeds vegeteren in de volksde- mocratische kampen van Oost- Duitsland, die door de rode auto riteiten thans eufemistisch „Straf vollzugsanstalten" werden ge noemd, tienduizenden mannen, vrouwen en zelfs kinderen. Vooral in het vroegere „Zucht haus" Waldheim en in het straf- gesticht Bautzen heersen mens onwaardige toestanden. Geen wonder, dat in Bautzen van de 9000 gevangenen meer dan 2000 door ernstige tuberculose zijn aangetast en in Waldheim op de 14000 „Haftlinge" zelfs ca. 6000 t.b.c.-lijders zijn. De verzorging van deze gevan genen laat daarbij alles te wen sen over. Het eten is volstrekt on- voldjenide en nauwelijks beter te noemen dan destijds in de con centratiekampen der nazi's. Het is zelfs zo erg, dat het in de loop van het jaar 1950 reeds tweemaal tot een soort oproer in de gevan genis van Bautzen is gekomen. Gekweld door de honger k°nden de ondervoede gevangenen zich niet langer inhouden en kwa men in verzet. Het vooruitzicht op de strenge disciplinaire straf fen, die de protesterenden onge twijfeld wachtten, was niet in staat hen van deze wanhoops daad te weerhouden. In de afdelingen I en II van Bautzen vertoeven naast vele ver oordeelden uit de Oost-Duitse de nazifies tieprocessen ook talrijke slachtoffers van de bekende eco nomische processen, alsmede po litieke verdachten uit de gele deren der CDU en aanhangers der „Getuigen van Jehovah" die als politiek verdacht door de ro de SSD werden opgepakt en hier zonder vorm van proces zijn op gesloten. „Gelukkiger" zijn zij, die wél een vonnis tegen zich hebben horen uitspreken, als luidde het dan ook vaak 10 tot 25 jaren gevangenisstraf. Slechts zelden en heel toevallig krijgen de andere gevangenen deze beklagenswaardige knapen te zien, wanneer deze soms op 'n stil uur naar beneden worden ge bracht, teneinde op een binnen plein van hun kerker te worden „gelucht." Grauwe, uitdrukkingsloze ge zichten vaak nog in de resten van de kleren, waarin zij in 1945 wer den gearresteerd, met aan hun voeten onwennige schoenen van andere gevangenen, die reeds se dert lang door de dood uit hun lijden zijn verlost, zo klossen zij moeizaam langs de ijzeren trap pen naar beneden. En de gelijkgeschakelde pers in het communistische paradijs van Oost-Duitsland durft nog te ge wagen van het „edelmoedige ver trouwen" dat de Sovjet-Russische bezetter in het Duitse volk stelt, en van de „nobele vergevingsge zindheid," die het regime zich „in het bewustzijn van zijn sterkte" heet te kunnen veroorloven, AMERIKAANSE STRAALJAGERS NAAR EUROPA De eerste zending Amerikaan se straalgevechtsvliegtuigen F 84 Thunderjet, voor de landen van het Noord-Atlantisch Pact is op weg naar Europa. Deze „Thun- derjets" zijn van hetzelfde model als de Amerikaanse luchtmacht in Korea gebruikt. 250 Vliegtui gen van deze soort gebruikt de luchtmacht in Duitsland en En geland. Schietoefeningen op IJselmeer In het watergebied van het IJselmeer, ten Westen van Har derwijk, Ermelo en Putten, wor den op 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12 en 13 Februari 1951, telkens van 9 tot 17.00 uur schietoefeningen door legereenheden gehouden. In ver band daarmede is een strook ge bied gevaarlijk voor de scheep vaart. Een kaartje waarop ge noemd gebied nauwkeurig is aan gegeven ligt ter secretarie bij de betrokken gemeenten. Gisterochtend tegen 8 uur is op de Overtoom te Amsterdam een ernstig verkeersongeval geschied dat aan twee personen het leven heeft gekost, terwijl een derde werd gewond. Een 17-jarig winkelmeisje G. M. Denekamp, wilde uit de Ge rard Brandtstraat linksaf de Overtoom opzwenken, toen tege lijk een zeswielige vrachtwagen met een zeswielige aanhangwagen naderden van een transportbe drijf uit Hoornaar bij Dordrecht, geladen met tien ton ijzer. Het meisje weifelde en dwong daar door de bestuurder van de vracht wagen naar links uit te wijken om een aanrijding te voorkomen. Zijzelf moet op datzelfde ogen blik eveneens naar links zijn uit geweken en werd aangereden. Het meisje was op slag dood. De truck met oplegger schoof door de botsing een vluchtheuvel op, waar enkele personen op de tram stonden te wachten. De 59-jarige monteur P. v. d. Wiel werd even eens gedood, een 17-jarige modis te kreeg een hersenschudding en enkele lichte verwondingen. Zij kon, na in het Wilhelminagast- huis te zijn behandeld, naar huis worden vervoerd. Het tramver keer ondervond door het ongeval ruim anderhalf uur_ vertraging. ceerd. Nadat haar signalement giste..„vond door de radio was omgeroenen, meldden haar ouders zi.h bij de politie. Zij hadden zich ongerust gemaakt omdat hun dochter niet was komen eten. In de wintel waar het meisje werk te had men verondersteld dat zij ziek was. Het nolIZe-ondei- wees uit dat de remmen van de _ick door verwaarlozing niet in orde wa ren. De wagen had op het ogen blik van het nnwoiuk geen groter snelheid dan 30 km. De gemeenteraad van Utrecht heeft goedkeuring gehecht aan het voorste] van B. en W.. om een crediet te verlenen van f 45.000 voor luchtkartering (schaal 1 1000) van gedeelten der ge meente Utrecht. Zou de karte ring op de gebruikelijke wijze geschieden, dan zouden de kos ten f 160.000 belopen en 7'/s jaar meetwerk en 4 jaar tekenwerk vergen. Nu bedragen de totale kosten f 60.000 terwijl de lucht kartering de eerste kaarten uiter- Het winkelmeisje D. kon aan- lijk 1 September 1951 beschikbaar vankelijk niet worden geïdentiii- kunnen zijn. En het gelui geldt allen - allen die willen profiteren van Q-qualiteitsstoffen, van gedistin geerde dessins, van vlotte coupe. Februari is al een goedkope maand van een maandelijks inkomen behoeft U slechts 28 dagen rond te komen. Legt U het geld van de twee of drie dagen die Februari niet telt bij de voordelige aanschaffingen in Q Qualiteitskleding, dan stapelt U voordeel op voordeel. Niet het minst omdat U Qualiteit koopt. Prach tige collecties, ruime sorteringen. Koop dus NU MOUTTIL 54 - ALKMAAR

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5