Kan Rusland de huipaan Korea niet langer garanderen? Moskou zou gesprek Grote Vier toestaan Hartekreet in de Vastenbrief Autobedrijven gedupeerd EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN HET DING verdween in de golven Verbonden troepen vorderen Gezondheids- toestand van Kard. Mindszenty Scheepsberichten V.S.-diplomaten in Frankfort- Bouwvakarbeiders in Twenfe staakten Soviet-nota overhandiod aon diplomaten van hef Westen België verbiedt nmbtenaretn Hevige sneeuwval in Karinthië CLEMENTIS in West-Duitsland? A.s. zaligverklaring Paus Pius X Kroniek en Kritiek Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.——; familieberichten 20 ct., resp. 30 et. per m.m. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S VAN HEDEN Pagina 3 Dinsdag 6 Februari 1951 46e Jaargang No. 12086 Kantoren; HOORN, Draafaingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Woensdag 7 Februari zal het vijftig jaar ge leden zijn, dat in de Grote Kerk te 's-Graven- hage het huwelijk werd voltrokken tussen H.M. Koningin Wilhelmina en Z.K.H. Prins Hendrik van Mecklenburg-Schwerin. Deze reproductie van een schilderij geeft een beeld van de huwelijksplechtigheid. TOKIO, 5 Febr. (Reuter). Britse en Amerikaanse schepen heb ben gisteren de operaties van het achtste leger gesteund. Wegen knooppunten, opslagplaatsen en gebouwen in het gebied van Int- sjon werden onder vuur genomen. Drie sterke gepantserde colon nes van het achtste leger zijn diep in het door de tegenstander bezet gehouden gebied doorgedrongen. Seoel 'is thans op minder dan tien kilometer gepaderd. Tegen-aanvallen op de opruk kende colonnes in de richting van Seoel werden afgeslagen. De vij and werd grote verliezen toege bracht. De verbonden troepen on dervonden geen tegenstand van gepantserde eenheden. De lucht macht van de V. N. viel bij hel dere hemel aan om in een poging de groeiende tegenstand te breken Er werden verbitterde gevechten geleverd van man tegen man aan het front bij Intsjon. Verliezen van de vijand. Volgens een schatting van het hoofdkwartier van generaal Mac- Arthur zijn Zondag in alle secto ren bij hevige gevechten meer dan 8000 noordelijken gedood of ge wond. Alleen bii Seoel verloor de vijand reeds 20Ö0 man. Amerikaanse infanterie en tanks zijn Maandag Anjanghi, een stad, die 11 km van Seoel van- KARDINAAL ZOU IN STAAT ZIJN DE H. MIS OP TE DRAGEN WENEN (K.N.P., 5 Febr. '51) Op Donderdag 8 Februari zal het twee jaar geleden zijn, dat de prins-primaat van Hongarije en aartsbisschop van Esztergom. Kardinaal Mindszenty, door het communistische volksgerecht te Boedapest werd veroordeeld. Het Oostenrijkse Katholieke Weekblad .Der Volksbote". dat doorgaans zeer betrouwbare be richten geeft over Hongarije ver neemt thans van zijn Hongaarse correspondent, dat de gezond heidstoestand van Kardinaal Mindszenty enigermate verbeterd is. Na het vele, wat de Kardinaal in de afgelopen twee jaren heeft moeten doorstaan, is deze. volgens de woorden van de correspondent „psychisch en geestelijk weer enigermate op peil gekomen". Zijn lichamelijke conditie kan na de operatie van een jaar geleden thans .eveneens weer bevredi gend" worden genoemd. De Kar dinaal zou weer in staat zijn da gelijks de H. Mis op te dragen. De correspondent waarschuwt verder de nodige voorzichtigheid te betrachten met berichten over Kardinaal Mindszenty. Vele van deze berichten maken zo zij al niet door dagbladcorrespondenten worden verzonnen deel uit van een systematische communistische propaganda, waarmede de com munisten hun eigen doeleinden proberen te dienen. Sibajak (emigr.), Rotterdam- Melbourne, pass. 4 Febr. Gibraltar. Biitar, Rotterdam-Nw. Gui nea, 4 Febr. te Surabaja. Borneo, A'dam-Nw. Guinea, 4 Febr. te Belawan. Heemskerk, R'dam-Sidney, 4 Febr. van Suez naar Aden. daan ligt binnengedrongen. Te voren waren hevige slagen gele verd met Chinezen en Noord- Koreanen. die het strijdgewoel verhoogden door op fluitjes te blazen en op trommels te slaan. Sovjethulp in het nauw. Volgens het Britse blad Dai ly Telegraph zijn op het mili taire hoofdkwartier te Was hington berichten binnenge komen, dat de Sovjet-Unie aan China en Noord-Korea heeft medegedeeld, een voort zetting van de Russische hulp niet te kunnen garanderen, als de strijd in Korea niet spoedig werd beëindigd. De oorlog in Korea had reeds het dubbele verbruikt van de hoeveelheid Russisch materiaal, dat bestemd was voor de strijd op Korea, doch ook voor ïndo- China en andere Aziatische avon turen. In het licht hiervan zou het zijn te verklaren, dat volgens onbevestigde geruchten Mao Tse- Toeng naar Moskou is vertrokken. HET CONCERTGEBOUW CONFLICT Plaatsen blijven onbezet Het hoofdbestuur van de Ne derlandse Organisatie van Mnsici en Artisten schrijft ons, dat het haar leden verboden heeft plaat sen te bezetten in het Concert gebouw-orkest, welke opengeval len zijn als gevolg van het huidige arbeidsconflict. CONFERENTIE ACHTER GESLOTEN DEUREN FRANKFORT, 5 Febr. (Ren ter). Te Frankfort is vandaag de conferentie van Amerikaanse diplomatieke vertegenwoordigers in West-Europa en hoge functio narissen van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken aehter gesloten deuren begonnen. Onder meer nemen deel Sppf- ford, voorzitter van de permanen te groep van het Atlantische Pact, Milton Katz, speciaal ver tegenwoordiger voor het plan- Marshall in Europa en Byroade. directeur voor Duitse zaken aan het ministerie. De ambassadeur der V.S. in Nederland. Selden Chapin, neemt geen deel aan de conferentie. Selden Chapin, die gisteren uit Pariis in ons land terugkeerde, blijft in verband met drukke werkzaamheden hier. De ambas sadeur der V.S. in België, George Murphy, die als een deskundige in Duitse aangelegenheden bekend staat, zal de conferentie bijwonen BELGISCHE VISSERSBOOT VERGAAN Bemanning gered ZEEBRUGGE, 5 Febr. (Belga) De vissersboot Z 487 is acht mijlen ten Noordwesten van Zee- brugge tengevolge van de hevige storm, die over de Noordzee woedt, vergaan. De vier leden van de bemanning zijn door de ZE 809 opgepikt. CONFLICT OVER „ZWARTE LONEN" De bouwvakarbeiders in Twen te, die gistermorgen het werk hebben neergelegd, zijn gistermid dag voorlopig weer aan de arbeid gegaan, in afwachting van de uit slag der besprekingen, die thans gevoerd worden tussen de bouw vakorganisaties en de aannemers. Het conflict is ontstaan, toen de aannemers weigerden nog langer de „zwarte" lonen te betalen, na dat hen was gebleken, dat van overheidszijde hierop scherpe controle wérd uitgeoefend. Naar wij van enkele werkne mers vernamen, zijn zij in prin cipe niet ongenegen tégen het vastgestelde loon te werken, als de aannemers niet toch de „zwar te" lonen in de bouwprijs ver disconteren. De Russische minister van buitenlandse zaken Wvsjinskv heeft gisteren de diplomatieke vertegenwoordigers van Amerika, Enge land en Frankrijk ontboden en hen het Russische antwoord over handigd op de nota's van de westelijke mogendheden tot het houden van een conferentie van de Grote Vier. De drie diplomatieke vertegen woordigers werden een kwartier na elkaar op het ministerie van buitenlandse zaken in Moskou ontvangen. In de nota, die Ame rika. Engeland en Frankrijk de vorige maand aan de Sovjet-Unie deden toekomen aanvaardden zij het Russische voorstel tot een DE SPOORWEGSTAKING IN DE V.S. DETROIT, 5 Febr. (AFP). De gehele Amerikaanse auto industrie loopt gevaar te worden geimmobiliseerd, indien de sta king die is uitgebroken van wis selwachters en de daaruit voort vloeiende verlamming van de spoorwegverbindingen nog een week voortduurt, zo verklaarde een woordvoerder van genoemde industrie Maandag. Hij voegde er aan toe, dat op het ogenblik on geveer 125.000 arbeiders in de autobedrijven tot werkloosheid zijn gedoemd. Dit getal zou aan het eind van de week zeer goed tot 600.000 kunnen oplopen, door dat de fabrieken, die per spoor worden bevoorraad, zouden moe ten sluiten. De pogingen van ver schillende bedrijven om de aan voer door middel van vracht auto's op peil te houden werden door bet slechte weer nadelig beïnvloed, aldus de woordvoerder. NOG DRIE NEGERS TERECHTGESTELD RICHMOND (Virginia) 5 Febr. (Reuter) Te Richmond zijn vandaag nog drie negers uit Mar tinsville terechtgesteld. Zij waren beschuldigd van aanranding van een blanke vrouw. Er zijn thans in totaal zeven negers op' dezelfde beschuldiging terechtgesteld. De eerste vier executies geschiedden Vrijdag. voorbereidende conferentie in Parijs om een agenda vast te stellen. Moskon accoord? Reuter berichtte in de afge lopen nacht, dat volgens wel ingelichte kringen in Moskou de Sovjet-Russische nota, die Wysjinsky heeft overhandigd beslist een voorbereidende conferentie van de plaatsver vangers van de ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier in Parijs mogelijk maakt. De diplomaten van de westelij ke mogendheden hebben de vori ge maal een nota overhandigd, waarin zij nader vroegen of Rus land bereid zou zijn alle oorza ken van onenigheid tussen de vier regeringen te bespreken en niet alleen de herbewapening van Duitsland, zoals Moskou voorstel de Besprekingen in Washing ton. Uit Washington wordt bericht, dat de vorige week reeds bespre kingen zijn gehouden tussen de westerse landen over een moge lijke conferentie met Rusland. Er is een lijst opgemaakt van de problemen, die volgens de Grote Drie voor een bespreking met Moskou in aanmerking komen. LID TE ZIJN VAN COMMUNISTISCHE PARTIJ BRUSSEL, 5 Febr. (Reuter). De Koninklijke Prins Boudewijn van België heeft Maandag eén decreet getekend, waarin ambte naren wordt verboden „zich aan te sluiten bij bewegingen, waar van het duidelijk is dat zij ge hoor geven aan buitcnlandsé be velen". Op overtreding van dit besluit staat ontslag. Alhoewel de communistische partij in het besluit niet met name wordt ge noemd, is het decreet in hoofd zaak tegen haar gericht. EEN DRIEVOUDIG WEE roepen de Hoogwaardige Bisschoppen in de jongste Vastenbrief af over het volk, dat het gezin miskent als de bron van het leven, als de eerste school, waar de mens leert den ken, als de eerste tempel, waarin de mens leert bid den. En zesvoudig zijn de zorgen, waarin de Bis schoppen uiting geven in dit document, dat op de gebruikelijke wijze is uitgevaardigd, om in het bijzonder de katholieken van Nederland maar daarnaast allen, die naar dit woord willen luisteren in de komende weken van versterving en bezin ning een richtlijn en geestelijke wegwijzer te zijn. Zesvoudige zorgen over de gevaren en moeilijk heden, die het christelijk gezin bedreigen. Het christelijk gezin, dat als geen andere de instelling is, die de redding en heiliging van de zielen en dus van de maatschappij! beïnvloedt. De inhoud van deze Vastenbrief is voor ons een gerede aan leiding, uitvoering te geven aan ons reeds eerder kenbaar gemaakt voornemen, om nog eens een aan tal kanten van de problemen van Gezin en Op voeding onder de aandacht van onze lezers te brengen. Het gaat hier over een hoogst-ernstige zaak. welke de voortdurende zorg en aandacht van allen verdient! Wanneer wij hier zeggen dat het gaat om proble men van gezinspolitiek, dan willen wij geen misverstand wekken. Het gaat hier niet allereerst om de politiek, d.w.z. een staatkundig vraagstuk, hoewel de politiek er veel bemoeienis mee heeft dat zullen we juist vandaag zien). Als wij ook in de komende dagen zullen spreken over deze problemen en ze samenvatten onder het begrip gezinspolitiek, dan bedoelen we daarmee, dat men gelijk wij voorheen al ééns hebben uiteengezet bij het complex van maatregelen en handelingen van cultureel, economisch, sociaal en politiek ter rein, veel meer dan tot heden het geval is. van het gezin als zodanig moet uitgaan Wij ge loven ons niet tc vergissen als wij beweren, dat het Hoogwaardig Episcopaat er met de belangwek kende inhoud van deze Vastenbrief toe wil mee werken. dat dit meer en beter wordt ingezien! Wij zitten ook in Nederland aan alle kanten in de knoei Economisch en sociaal, militair en moreel en het een is een gevolg van het ander. Gezins politiek in de zin als we dat beschouwen, is zeker niet allerminst, noch allermeest, een kwestie van stoffelijke zorg het morele en geestelijke, dat te veel verwaarloosd wordt, staaf voorop1 - maar die zorg voor stoffelijke zaken en materiële waarden is wel onmisbaar. En daarbij is er één, zo dringend en actueel, dat ze in deze Beschouwingen de eerste plaats mag hebben, temeer, omdat de Vastenbrief dit punt helder en klaar in het centrum van de belangstelling plaatst. Waarlijk, een harte kreet van Onze hoogste kerkelijke overheid mag dit genoemd worden, de bijzondere aandacht die Zij vraagt voor het probleem van de woningvoor ziening. Op zich van materiële aard en dus nu wel zeer sterk aan beperkingen en moeilijkheden gebonden, maar de natuurlijke orde heeft nauwe binding met de bovennatuurlijke. En dit blijkt hier wel heel sterk! De gebreken in de woning voorziening belemmeren gezinsvorming en ge zonde gezinsontwikkeling en zij tasten daardoor net fundament van de samenleving aan. Hier immers wordt t e g e n g e w er k t: le. het opnieuw ontsprin gen van „bronnen, waaruit de mens het leven ont vangt": 2e de vorming van „de eerste school waar in de mens leert denken": 3e. de bouw van „de eerste tempel, waar de mens leert bidden". Tot een van de dringende eisen van het ogenblik behoort dus de zorg voor de woningvoorziening. Dit is niets nieuws. Het is al jaren zo en het is al herhaaldelijk betoogd. Veel werd er op dit gebied gedaan en 'millioenen zijn er aan besteed. Maar er doemen hier twee gevaren op: le. de geesteshouding van bepaalde kringen, waarin men meent, dat er nu zo langzamerhand voor het ganse gezin het grote gezin en voor de ontwikkelingsmogelijk heden daarvan, genoeg gedaan is, ook op het gebied van de woningvoorziening; 2e. de aanstaande maat regelen op financieel en economisch gebied, van bezuiniging en aanpassing e.d. zullen onafwend baar noodzakelijk leiden tot vermindering ook voor uitgaven voor sociale doeleinden. Wat nu het eerste betreft, zal met kracht van argumenten, te pas en te onpas, de overtuiging moeten worden bij; gebracht, dat die geesteshouding niet deugt, dat zij on-christelijk. ja, in wezen anti-nationaal is. En ten opzichte van het tweede moet worden uitge sproken. dat men zich wel tienmaal moet be denken, alvorens op het hoofdstuk woningbouw zodanige bezuinigingen zouden worden aangebracht, dat daarbij geen recht gedaan zou worden aan de niet-verminderde behoefte aan woonruimte voor gezinnen, groeiende en gegroeide! Voor vandaag besluiten wij met letterlijk aan te halen, en derhalve nog eens extra onder de algemene aandacht te brengen wat de Bisschoppen op dit punt in de Vastenbrief schrijven: „Alleen willen Wij nog zeer nadrukkelijk zeggen, dat het Ons zeer grote zorgen baart, dat zovele jonge mensen, die graag zouden trouwen, door gebrek aan woongelegenheid en andere econo mische omstandigheden, dikwijls veel -te lang moe ten wachten en soms zelfs in een wanhopige stem ming geraken. Hier dreigt een zeer groot gevaar voor het geluk en de reinheid der verkerenden en daardoor voor het gezonde en godsdienstige peil der jonge gezinnen. Daarom prijzen Wij de Overheid en alle instanties, die werkelijk ijveren voor woningbouw en woongelegenheid. Wy moeten er echter op aandringen, dat bij de woningbouw zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met de behoeften van groeiende en grote gezinnen. Daarom vermanen Wij nogmaals allen, die hier iets kunnen doen, om toch mee te werken, dat ook anderen het geluk van de stichting van een eigen gezin kunnen genieten, al moet dit dan ook gebeuren ten koste van in krimping van eigen woongelegenheid." IN NEVADA NOG MEER ATOOMONTPLOFFINGEN LAS VEGAS, 5 Febr. (Reuter) De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft de, inwoners van Nevada en omstreken ge waarschuwd, dat bij Indian Springs in Nevada nog meer atoomontploffingen zullen komen Men krijgt de raad zich in de vroege ochtenduren niet bij de ramen op te houden. 10.000 PERSONEN GE-ISOLEERD WENEN, 5 Febr. Reuter. In Karinthië is veel sneeuw gevallen. Door betrekkelijk hoge temperatu ren in sommige delen van deze Oos tenrijkse provincie is gevaar voor nieuwe lawines ontstaan. De Lesach-vallei met een bevol king van naar schatting 10.000 per sonen is sedert Zondag geïsoleerd. Ook elders ligt de sneeuw hoog. zo dat het verkeer wordt belemmerd. MÜNCHEN, 5 Febr. De voor malige Tsjeclioslowaakse n*inister van buitenlandse zaken. Wladimir Clementis, die sedert acht dagen uit Praag verdwenen zou zijn zo als wij gisteren berichtten, is vol gens geallieerde kringen te Miin- chen naar West-Duitsland ge vlucht, aldus ir>eldt het Franse persbureau AFP. In kringen van Tsjechoslo waak se refugie's te Neurenberg was verklaard, dat dr. Clementis de vorige week aldaar was aangeko men met vier Tsjechoslowaaksp ambtenaren en dat hij om asy! had verzocht. Volgens Reuter hebben Ameri kaanse autoriteiten te Frankfort verklaard, dat zij niets wisten van berichten, dat dr. Clementis die een functie bekleedde bii de Tsjechoslowaakse staatsbank, in Duitsland was aangekomen. Een hoge Amerikaanse functionaris te Frankfort uitte zijn verbazing over de suggestie dat de Ameri. kaanse autoriteiten op de hoogte zijn van Clementis' verblijfplaats BELANGSTELLING UIT DE GEHELE WERELD ROME (K.N.P., 5 Febr. '51) Naar Radio Vaticana mededeelt heerst reeds in geheel de wereld uitzonderlijk grote belangstelling voor de zaligverklaring van de Eerbiedwaardige Dienaar Gods Paus Pius X. in 'al van landen worden nu reeds voorbereidingen getroffen om ter gelegenheid van de zaligverklaring speciale pel grimsreizen naar Rome te organi seren. In Rome heeft men reeds mede delingen ontvangen, dat grote groepen pelgrims kunnen worden verwacht uit de Verenigde Staten onder leiding van Kardinaal Spellman. aartsbisschop van New York en Mgr. Cushing. aartsbis schop van Boston, uit Spanje on der leiding van Kardinaal Regura v Saenz, aartsbisschop van Se- villa. en verder uit Nederland Mexico en Italië, in het bijzondpr uit het patriarchaat van Venetië het aartsbisdom, waarvan Kardi naai Jozef Sarto patriarch was toen hij tot Paus werd gekozen Dat zeer spoedig de zaligverkla ring van Paus Pius X is te ver wachten blijkt uit het feit. dat het door de Paus zelf geiaste her nieuwde onderzoek van de won deren voor de zaligverklaring zo snel is geschied, tevens hieruit dat de levensbeschrijving, die bij de zaligverklaring zal worden uit gereikt, reeds aan de Vaticaanse drukkerij in druk is gegeven. Beneden peil (Sm). „Een ziekte-ver schijnsel", schreef het a.r. dag blad „Trouw" Zaterdag boven 'n interessant historisch politiek ar tikel waarover wij het thans in tussen niet zullen hebben. In de zelfde kolom onderaan begint 'n beschouwing van de Haagse redacteur over de kabinetscrisis, waarin dit fraais te lezen staat: ..De demissionaire ministers re kenden van meet af aan op hun terugkeer. Daarom hebben zij de laatste weken intensief getracht hun onmisbaarheid te bewijzen, ook tegenover H.M. de Koningin, door met koortsachtige ijver het urgente program af te werken, aan welks opstelling de regering nu al maandenlang bezig is". Voelt u het venijn? En wat te zeggen van de tirade: „ook te genover H.M. de Koningin?" In het verschijnsel van de verziekte oppositie is zelfs de persoon van de Koningin, in de verpolitiekte strijd niet meer veilig! Ook beneden peil (Sm.). Melding makend van de Britse weigering om Fernan do Castiela, de Spaanse ambas sadeur in Londen toe te laten, omdat deze Fernando lid was van de z.g. Spaanse „Blauwe Di visie", vertelt het „Vrije Volk" daarbij, dat hij gedurende de oorlog in Rusland aan de zijde van Duitsland gevochten had, wat juist is. Maar onjuist is het daaraan toe te voegen dat die „Blauwe Divisie" Spanje's vrij willige bijdrage tot de strijd té gen de geallieerden was. Dit is voorlichting beneden het peil van de situatie in 1951! Men weet immers heel goed dat Spanje niet tegen de geallieer den vocht,, en nauwelijks tegen het communisme. En wij weten heel goed, dat het met de zieke politiek allemaal in elkaar liep en loopt. Maar het schijnt ons toe. dat we minder in de neste zitten als gevolg van de strijd der „Blauwe Divisie", dan als gevolg van de „geallieerde" poli tiek jegens Rusland uit die tijd en even later! Maatstaf (Sm.). Al heel oud is de bewering dat met het dalen van de politieke invloed van het liberalisme, de liberale invloed in de maatschappij nog niet evenredig verminderde. Toen er vier liberalen in de Kamer za ten vóór de oorlog, nu zijn het er al weer negen! was het liberalisme vooral economisch nog oppermachtig. Wij dachten daaraan .toen we in het „Vrije Volk" een artikeltje lazen, waar in gezegd werd, dat het lang zaam afbrokkelen van de com munistische invloed van verkie zing tot verkiezing niet betekent dat het communistische gevaar voor onze vrijheid evenredig vermindert. Hier gaat het niet over economische invloed, ais wel over spionnage, vijfde colon ne e.d. ondergronds gewroet. Deze diagnose van het „Vrije Volk" is zonder twijfel juist. Wij moeten onze politieke invloed versterken en de KVP (meer) steunen, maar niet denken, dat daarmede alles bereikt is. Waak zaamheid op alle terrein, ook sociaal en cultureel, blijft tegen over het communisme geboden. De politiek is niet de enige maatstaf: anders zouden de Ka tholieken van Nederland met eenderde in de Kamer van hon derd er veelal beter voor moe ten staan!! MAATREGELEN TEGEN COMMUNISTISCHE DIPLOMATEN LONDEN, 5 Febr. Reuter Engeland heeft vandaag aan Hon. gaarse diplomaten verboden meer dan 18 mijl (29 km) buiten Lon den te gaan. Tevens is meegedeeld dat een dergelijke maatregel tegen de Russische diplomaten zal worden genomen als de toestand van het Britse ambassadepersoneel te Moskou nog slechter wordt De. zelfde maatregelen zijn te Parijs genomen. Sedert het begin van dit jaar zijn Brazilië, Turkije en Neder land door de vijfde Algemene Vergadering der Verenigde Naties gekozen als lid van de Veiligheidsraad. Foto toont de afgevaardigden van deze landen tijdens een bespreking te Lake Success. V.l.n.r.: D. J. von Balluseck, NederlandJoas Carlos Muniz, Brazilië en Selim Sarper, Turkije.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1