Geldboete geëist wegens aanrijding onder Uitgeest ALKMAAR EN OMSTREKEN Uitvaart en begrafenis van Mej. C. M. J. Bak Verpachting kermisplaatsen Een konijn van het Waterlooplein V.V.V. II werd kampioen van de tweede klasse N.H.S.B. JAARVERGADERING K.A.B. Veel gegadigden met of zonder noten op hun zang De Franse roman van tegenwoordig Jan kwam thuis om een boterham Voor de Alkmaarse rechtbank Revue der ongevallen Diefstal met een moord als décor ALKMAAR In de stemmige met vaandel, van de Jeanne d' beslotenheid van de kapel van lietArc-groep der Gidsen stond op- bt. Elisabeth-Ziekenliuis, die vrij- gesteld wei geheel gevuld wit, met ia- mnieieuen, Belangstellenden en besturen van verscheidene katiio- nexe organisaties, waaivuor ij tijdens liaar werkzaam leven zo veel gedaan heeft, werd Dinsdag morgen om nali tien de plechti ge Citvaart genouo,en voor de zie- lerust van Mejuffrouw Catharina iVI. J. Bak, die onlangs onder zo tragische omstandigheden is over leden. Alvorens de H. Mis van Re quiem werd opgedragen, werd 't stofieiijk overscnot van de over ledene door de dienstdoende gees telijkheid onder het gezang van het „Subvenite Santi Dei" voor het, met paars en zwart bekleed de, altaar gedragen. De Jtl. Mis van Jaequiem werd opgedragen door de Hoogeerw. Heer P. J. C. Manders, deken van Valkenswaard en heeroom van de overledene. Assistentie verleenden ae Deken van Alk maar, de Hoogeerw. heer J. Th Jacobs ais diaken, en de Zeereer- waai'de Zeergeleerde heer l3r. F. Hoithuizen, rector van Huize „Au- gustmus,als subdiaken. De gre goriaanse gezangen van de Mis werden door het zusterkoor van het St. Elisabeth ziekenhuis op treffende wijze gezongen. Terwijl de ijle nonnen-stemmen leeds door de kapel klonken, vul den ook de laatste banken zich met de veie belangstellenden. Up het priesterkoor hadden nog een plaats gevonden Prof. Dr. Willibrord Lampen ofm, Rector J. v.d. Hoek, kap. A. F: Bisschop, districtsmod. van de Vrouwelijke Jeugd en pastoor W. N. Zijlstra. In de kapel zelf hadden nog plaats genomen Rector P. C. G. Visser van het ziekenhuis en pater J. B. G. N. Berendsen o.p. Was de belangstelling in de ka pel reeds groot, op de begraaf plaats St. Barbara bleek de ka pel te klein, om de vele vrien den en bekenden van dekoverle- dene te bergen. De absoute werd verricht door Deken Jacobs met assistentie van Pastoor Zijlstra en Rector Visser terwijl de meeste geestelijken, die reeds in het ziekenhuis van hun medeleven hadden getuigd, ook op het kerkhof aanwezig waren. Hier waren ook, in keu rige formatie, de meisjes van het J.G., achter het met rouw om floerste vaandel aangetreden ter wijl ook een afdeling, eveneens Harddraverslaan verbeterd ALKMAAR. Van gemeente wege is dezer dagen de Hard draverslaan opgeknapt. Het weg dek werd opgeharkt en geëgali seerd en vervolgens van een nieuwe grintlaan voorzien. De wandelaars, die straks weer in grote getale naar de Hout trekken zullen de verbetering, die heus geen overdaad was, wel bemer ken. Het ziet er weer keurig uit UITBREIDING GEGUND ALKMAAR. Bij de gehou den aanbesteding der uitbreiding van de stoomwasserij Gebr. Schoen, Visserslaan alhier, was de laagste inschrijfster de firma D. Pilkes, alhier, aan wie het werk is gegund. K.J.M.V. ALKMAAR. Hedenavond wordt onze vereniging onder hoogspanning gezet. De heer C de Wild zal nl. spreken over electriciteit, lichtproblemen en alles wat hiermede samenhangt. Vrienden steekt vanavond je licht eens op en komt in grote getale naar de lichtbron: Paviljoen Kin- heim 8.30 uur. HARTELIJK ALKMAAR. Zeven maal is de Aklmaarder H. S. al veroor deeld. Maandag werd hij voor de achtste maal veroordeeld, nu tot f 50.subsidiair 15 dagen. Hij had ditmaal zijn tante zo hardhandig zijn huis uitgewerkt, dat het goede mens haar pols ge broken had. De officier van Jus titie vorderde f 30.of 18 dagen plus een maand met een proeftijd van 3 jaar. Maar de politierech ter vond de voorwaardelijke straf in dit geval niet nodig. „A5FALTJEUGD" Nederlands Volks-Toneel ALKMAAR. Het Nederlands Volkstoneel onder artistieke lei ding van Ben Groeneveld en Ferd. Sternaberg zal Zondag avond a.s. in het Gulden Vlies te Alkmaar een opvoering geven van „Asfaltjeugd", spel van de straatjeugd door Robert Hossein. Hebt u ze ooit zien staan op de hoeken van een drukke win kelstraat of in een slecht ver lichte steeg? Hebt u ze ooit zien lummelen en het felle uitschie ten gehoord van twistende stem men? Zo ja, dan hebt u een glimp opgevangen van deze jeugd. Deze jeugd, waarvan men zo gauw zegt, dat ze geen ide alen kent, geen geloof heeft, niet té organiseren is. Men noemt ze cynisch, wreed, bedorven en teugelloos. Dit is de zgn, on grijpbare jeugdAsfaltjeugd. Dit stuk is niet geschreven door een reclasserings-ambtenaar, een geestelijk verzorger, een humaan mens. Het werd geschreven door een jongeman, die bliilH in deze levens gestaan te heb ben. Hij geeft u de jongens en het ene meisje uit een Parijse voorstad met al de rauwe humor, het sentiment en de werkeliik- heidszin die hen zo eigen is. Het is een gewoon brok leven, ner gens preekt de schrijver tegen -en toch vraagt u zich aan het slot af: Is deze jeugd werkelijk ongrijpbaar, is er werkelijk niets met deze asfaltjeugd te begin nen? De bende van Arthur, w.o. De Linke, Dédé, De Professor, Ernest, Tatave, De Snuffelaar, Yvonne. Loulou, Likmegat en de Vissebek zullen u daarop het ant woord geven. Deze voortreffelijke voorstelling wordt gebracht dooi de jongste artisten van Het Ne derlands Volks-Toneel. De regie is van Hans Tiemeyer. De zon poogde even door te komen op de kille dodenakker, toen de kist met het stoffelijk overschot van deze verdienstelij ke werkster, welke gedekt was met een eenvoudig tuiltje vergeet mij-nietjes, naar het familiegraf werd gedragen. Met enkele kor te gebeden en het bidden van de vijf onze vaders en weesgegroe ten en een laatste symbolische groet van de vele aanwezigen werd deze ontroerende plechtig heid. die op velen een zeer diepe indruk maakte, besloten. Verschillende bloemstukken dek ten het graf. KONINGINNEDAG MET EEN STAARTJE ALKMAAR. J. R., een Lim burgse Amsterdammer, die op een Koninginnedag te diep in het glaasje had gekeken en die toen niettemin op zijn motor was ge stapt, verloor ten gevolge van deze omstandigheden tijdelijk de bevoegdheid een motorrijtuig te besturen. Hij deed het echter desniettegenstaande. Tweemaal achtereen zelfs. De officier van Justitie vorderde een gevangenis straf van 4 weken en de Alk- maarse politierechter, die ver dachte te berechten kreeg, ver oordeelde hem tot 3 weken brom men, maar dan niet op de motor. ONZE AGENDA LEDENVERGADERING K.V.P. om 8 uur in het Victory-hotel. FILMS: Hamonie: Per raket naar de maan, alle leef tijden. Victoriatheater: De vro lijke vagebond, 18 jaar. Rex-theater: Schandaal in New Orleans, 14 jaar. Cinema-American: De held op sokken, 14 jaar. Voorstellingen hedenavond 8 uur. Matinee: iedere middag 2.30 uur in het Rex-theater. NACHTDIENST APOTH.: Buiten de normale ope ningstijden is vanaf 18 u. geopend voor spoedgeval len Apoth. G. Kruisinga, Koorstraat 59. NOODWONING GEBOUWD ZONDER TOESTEMMING ANNA PAULOWNA. De 33- jarige landbouwer H. O., die het vorige jaar op zijn pluimveebe- drijf te Anna Paulowna een schuur bouwde en deze, zonder daartoe toestemming te hebben, inrichtte tot noodwoning, werd Dinsdag door het Amsterdamse gerechtshof veroordeeld tot een geldboete van f 150.eventueel te vervangen door 30 dagen hech tenis. De bijzondere politierechter in Alkmaar had hem veroordeeld tot een geldboete van f 300.Veer tien dagen geleden eiste de pro cureur generaal bevestiging van dit vonnis. ALKMAAR - In het Gulden Vlies werd gistermiddag om half twee een begin gemaakt met de verpachting van stand plaatsen voor de a.s. zomerker mis. Door de heer J. Dreeuws, commissaris van politie, werden met assistentie van o.a. de heer Janssen en de heren Weel en van Heusden van de politie, de vele inschrijvingsbiljetten onder de loupe genomen. Er was een flinke belangstel ling, hetgeen mede te danken was aan het feit, dat de ver pachting voor de eerste keer in een daartoe geschikte zaal werd gehouden. Voorheen geschiedde dit immers in de toch altijd min of meer plechtige sfeer van het stadhuis. Er werden weer flinke bedragen geboden voor een goe de standplaats, „met of zonder concurrentie", zoals verscheide ne inschrijvingsformulieren luid den. Zo werd voor een skooter ruim f 2500.geboden, voor een racebaan met autootjes had men •wel een 1200 tot i300 gulden over. De houder van een slag roombuffet wilde wel f 336.99 neertellen en voor een gebak kraam zou men wel f 435.wil len betalen. Voor een pinda- kraam was men van plan f 40. te betalen, met amandelen er bij, die ter plaatse kunnen worden gebrand, „een zeer interessant bedrijf" zo had de vakgroep er bij geschreven, was het bod met f 15.verhoogd. Dan komen er waarschijnlijk weer de tête a queu voor f 400.een variété met parade voor f 400.een theater de la Gaité voor f 780. en natuurliik ook weer de draai molen. de Karimata, die f250. wil betalen, palingtenten en schiettenten van een f 50.- tot een paar honderd gulden. Er was CEVONDEN VOORWERPEN ALKMAAR. Gevonden over het tijdvak van 1 Februari tot en met 7 Februari, 1951 en te bevragen aan. het Bureau van Politie op kamer 14, eerste etage, iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag. Dames haarkammetje, kope rensleutel, slagersmes, kruk van een portier van een auto. groene sjaal stoffer, dameswant (br.), zwarte wanten, blauw wollen handschoen, muziekstukken, grij ze sjaal, witte want. kinderporte- monnaie, grijze sjaal handschoen met zakdoek, schort, damestasje (groen), kinderschoentje, zak mes. dameshandschoen pakje m. inhoud, pakje met inhoud, kop- sleutel, kinderwant, kinderporte- monnaie, huissleutel portemon- naie. handschoen, broekriem, herenhandschoen, sleutel, bruine want rode wollen handschoen. Als gevonden bij het Bureau van Politie aangegeven en op on derstaande adressen te verkrij gen: Zwarte gymschoenen, Nieuw- landersingel 76; kinderportemon- naie, hotel Nachtegaal: dames- portemonnaie, Bagiinenstraat 3: kinderwantje. Laat 104; Bijbeltje N.T., Druivenlaan 11: parapluie Oudegracht 174; wieldop auto, Zeglis 16; parapluie, Laat 96; gymschoen. Korte Landstraat 33' wollen wanten, Breedstraat 29; handschoen, Baanpad 31; wiel dop Citroën. Rijkspolitie Alk maar; handschoenen Bergerweg 13; sjaal, Stationsstraat 48; sjaal Wollebrandstraat 11; herenhoed Zeglis 183; geldsbedrag. Bier kade 21; portemonnaie, Coster- straat 5; handschoen, Wester- weg 44; zakmes Vermeerstraat 36: portemonnaie, Torenburg 9: geldsbedrag. Snaarmanslaan 15; vulpen in etui, Langestraat 59; kinderwantje (bruin). Corfstraat 35: glacé handschoenen, Ver- dronkenoord 50; kinderwantje, Blekerskade 19; kinderbril Lin- denlaan 15; kinderzitje (fiets). Tuinstraat 39; witte gymschoe nen. Ie Kabelstraat 6: portemon naie. Kanaaldijk 16; geldsbedrag. Langestraat 9; vulpen (grijs). Landstraat 44; padvindersriem. Catsstraat 4; zegelring, Stations weg 62. Indien men het verlorene terug heeft ontvangen, dient men hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie, ka mer 14. eerste etage, telefoon 2444, toestel 8. ook een stijlwandhouder, die als een bijzondere attractie tussen wilde leeuwen wil gaan rijden, welke stunt slechts f 125.kan opbrengen voor de gemeente. De gebroeders Pauw uit Leiden wil len voor f 500,met een auto levensgevaarlijke toeren uithalen en voor f 460.op een motor door de stijlwand tuffen. ALKMAAR. Het Genoot schap Nederland-Frankrijk "ver heugt zich in een groeiende be langstelling, hetgeen te danken is aan de reeks uitmuntende spre kers, die er hun voordrachten hebben gehouden. M. Gaétan Picon, die gister avond z'n lezing hield, had de niet gemakkelijke taak een over zicht te geven van de hedendaag se roman in Frankrijk. Noodza kelijk was, eerst het tijdstip te bepalen, waarop men van Mo dernen kan spreken. Er wordt soms beweerd, dat de Franse roman op het ogenblik een crisis doormaakt. M. Picon betoogde, dat dit niet ligt aan de schrijvers - die er zeker zijn maar aan 't publiek, dat aan hen eisen stelt, die het gewoon was te stellen aan de vorige genera tie. Zowel tïchnisch als door in houd verschillen ze. Was de rea listische schrijver er op bedacht, een verhaal weer te geven, dat waarheidsgetrouw bea"ntwoordde aan de werkelijkheid en dat boeide door de innerlijke schoon heid van zeggen: dat alles heeft geen bekoring voor de wijsgeer schrijver van onze tijd, wiens streven een moralistische ver handeling beoogt. Hij bemoeit zich dan ook weinig om de ma nier van, zeggen. In de dertiger jaren wijzen Ber- nanos, Gide, Giono en anderen in deze richting, terwijl zij nog hun verwantschap met de traditionele opvattingen behouden. Sartre, Malraux en Camus hebben zich geheel los gemaakt. Zij vertegen woordigen de moderne gedachte van wanhoop en heldhaftige ver heffing der mensheid. Een leerzame avond, waar op het aandachtig publiek dankbaar reageerde. De heer H. K. uit Den Helder houdt konijnen op zijn erf. Dat doen meer eerzame huisvaders. De konijnenhouderij is een ple zierige bezigheid en met feest dagen als Kerstmis heeft men als konijnenhouder altijd wel 'n sappige bout op tafel. Dat had H. K. echter niet, want in de nacht van 23 December, een lut- .tel tijds voor Kerstmis dus, wa ren er twee konijnen van zijn erf gestolen, een haaskleurige en een wit-zwarte, dieren diè per stuk een waarde vertegenwoor digen. van ongeveer f 15. Geen wonder dat K. de politie in de zaak moeide. Nu waren er op die dag meer onprettige dingen gebeurd in Den Helder; er was een fiets ge stolen en er was een inbraakje gepleegd. De politie was dus di ligent. Een broer van H. K„ J. K. die, van origine een Nieu- wedieper, Amsterdammer ge worden is, kwam op 27 Decem ber een paar kennissen van hem tegen in Amsterdam en zwaaide toen joviaal met een konijnenvel dat hij in de hand hield, het was een zwart-wit konijnenvel. Die man had op 23 December 's mor gens om half elf twee konijnen ten geschenke gegeven aan de caféhoudster A. M. te Amster dam, een haaskleurig konijn en een witzwart konijn. Aaltje M. die van de prins geen kwaad wist, had het Kerstgeschenk met haar huisgenoten prompt soldaat gemaakt. Nu zat zij in de getui genbank bij de Alkmaarse recht bank, waar J. K. als verdacht van diefstal van twee konijnen ten nadele van zijn broer, terecht moest staan. K. ontkende. De ko nijnen had hij op het Waterloo plein gekocht, zei hij, van een man met een bakfiets. „Wie eens steelt is altijd een dief", zei K. met 'n verongelijkt gezicht. En hij had nu eenmaal de schijn te gen zich, want hij was zowaar nog in Den Helder gesignaleerd ook, op de dag van dé diefstal. Hij was daarheen gegaan om een paar broodjes te halen, zei ver dachte, maar dat geloofde de of ficier van justitie, Mr. A. W. Holsteijn niet zomaar. Die acht te de diefstal bewezen en vor derde 2 maanden gevangenis straf. Mr. H. Schuurman, verdachte's verdediger, dacht er gans anders over. Die achtte het juridisch bewijs voor de diefstal niet ge leverd, al kon hij zich voorstel len dat de rechtbank de over tuiging heeft dat K. wel meer van de konijnendiefstal afweet. Hij vond het niet zo vreemd dat verdachte een broodje ging ko pen in Den Helder, nadat hij de nacht in 'n hooischelf had door gebracht, na een lifttocht van Amsterdam naar Wieringermeer en vandaar naar de buurt van Den Helder. Zijns inziens kan verdachte niet worden veroor deeld, omdat het juridisch be wijs ontbreekt. Verdachte zelf vroeg zijn onmiddellijke invrij heidstelling, maar de rechtbank achtte daarvoor, na in de raads kamer te zijn geweest, geen ter men aanwezig. Over 14 dagen zal de uitspraak zijn. A.O.G. 1—U.S.V.U. 1 1—0 ALKMAAR. Zondag 1.1. liet AOG weer eens een goed sa menspel zien. Vooral in het be gin was AOG sterk in de meer derheid, doch USVU bood krach tige tegenstand tegen de soms gevaarlijk opdringende Alkmaar- ders. Daardoor werd het voor de rust onmogelijk om een doel punt te maken. In de tweede helft van de wedstrijd echter zag de midvoor „Cinderella" haar kans van de wedstrijd. Met een onberekenbaar schot wist ze de keepster eenmaal in deze wed strijd te passeren. In de laatste minuten werd door de scheids rechter een penalty gegeven te gen AOG, die de keepster op keurige wijze wist te stoppen. De einduitslag bleef 10. A.s. Zon dag worden er op het Oude Boys terrein aan de Westerweg selec tie-wedstrijden gehouden. De wedstrijden beginnen om half 3 het A-elftal tegen Haarlem en half vier het B-eltfal tegen Haarlem B. AOG-ers en belang stellenden, wij rekenen op u. Eierveiling Alkmaar Aanvoer van 5 t.m. 10 Febr. 1951 bedroeg 221.347 stuks kip- eierèn. Prijs per kg f 1.76. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Maria G. L., dochter van J. J. H. Schil der en M. C. Lantman. Gehuwd: Jan G. Kemp en Jo hanna C. Witmer; Johan Postma en Jacoba G. Kieft. ALKMAAR. In een span nende wedstrijd is het 2de tien tal Maandag in Den Helder kam pioen van de afdeling geworden. MSC uit Den Helder was met 'n gelijk spel kampioen geweest, maar moest met een nederlaag genoegen nemen. Het derde tien tal won met 73 en het vierde tiental speelde gelijk 55. Oppo sitie uit Heiloo kon het niet bolwerken teggn MSC maar een voldoening vocjr hen was dat C. Pi Wouterseri aan het eerste bord won van de bekende Helderse speler K. Geus. Hier volgt de volledige uitslag: MSC II—VVV II R. MolC. Meijer 1 0 J. NoordeloosR. Pijning 0 D. v. DijkD. Appels Sr. Vz D. de LangeG. Groenewoud G. J. GeusA. Haksteen VzVz K. LengersA. Tegel 0 1 C. J. BoschP. v. d. Struijs 1 Dr. KoevordenF. Hol Vz—Vz J. de JeuA. Schaaps VzVz D. DokterC. Meijer Jr. 0 1 MSC III—VVV III Th. AdriaanseJ. de Muiter 1 0 J. BruinsmaH. Dagelet VzVz P. de VriesJ. de Waal 0 1 B. KnopperP. Groenenberg 0 1 H. VerschuurJ. Schuurman Vz-Vz J. v. AmesfoortF. Bosch 0 1 J. GeurtsN. de Jong 0 1 J. HartIr. v. Rossum VzVz J. GroenveltJ. Meiboom VzVz C. Bodegom—F. v. Vliet 0 1 MSC IV—VVV IV C. MullerJ. v. Ekeren 1 0 R. Muldermei Bouman Vz—Vz J. v. Oosten—T. Wortel J. v .AmesfoortF. Faber 0 1 Mi- Voor de Alkmaarse rechtbank i bij maakte ook niet de indruk stond gisteren de Leidse vertegen- van 'n dronken man. Een wacht- woordiger C. v.B. terecht, die in meester van de rijkspolitie, die de late avond van 12 December met hem ging rijden om zijn rij- 1950, met zijn auto rijdend over vaardigheid te controleren, ver- de weg AkerslootUitgeest, de voetganger Scholten, die daar ter zijde van het trottoir op de rij baan liep, zodanig aanreed, dat de man epn hersenschudding op liep. Van B. had die dag een achttal caféhouders bezocht, om met hen zaken te doen. Hij had in de ioop van de dag in 't geheel 2 bor rels gedronken, een om één uur, en een om zes uur. Om tien uur 's avonds had hij in een café te Akersloot 3 koppen koffie ge noten, waarna hij om ongeveer half elf was weggereden in de richting Uitgeest. Van de aanrij ding zelf bemerkte v. B. niets. Toen hij het slachtoffer hoorde schreeuwen, stopte hij. Daarna zag hjj wat er gebeurd was. De aan- geredene, die inmiddels de gevol gen van de aanrijding weer ge heel te boven is, liep om een uur of elf met zijn vrouw op de plaats van het ongeval. Zijn vrouw liep op het trottoir, hij zelf wandelde naar de verklaring van zijn vrouw nu eens op de trottoirband, dan weer op de rijweg. Hij liep op de rijweg toen hij werd aange reden, op een weg, die allesbe halve uitstekend verlicht mag worden genoemd. De omstanders merkten na het ongeval op, dat de adem van v. B. naar alcohol riekte. De man beweerde echter geenszins beschonken te zijn en klaarde ter zitting echter de in druk te hebben gekregen dat ver dachte niet in staat kon worden geacht een auto te besturen. Een van dé andere getuigen had het enerzijds bevreemd, dat de auto mobilist niet uitweek voor de voetganger anderzijds dat de voet ganger niet op hét trottoir ging lopen, toén de wagen naderde. De officier van justitie, Mr. A. W. Holsteijn, was van mening, dat het alcoholgebruik de reactiesnel heid van verdachte heeft vermin derd, hij meende echter van de andere kant, dat de voetganger zich grovelijk heeft misdragen, door niet op het trottoir, maar op de rijweg te lopen, waardoor hij een obstakel werd voor de auto mobilist. Hiermee hield hij dan ook ernstig rekening bij de be paling van zijn eis, die luidde f 250 of 60 dagen. Mr. Jonker uit Amsterdam verdedigde v. B. Hij achtte roekeloosheid van de kant van verdachte uitgesloten. Hij sprak van een betreurenswaardi ge samenloop van omstandighe den. Het requisitoir van de officier noemde hii clement, maar hij achtte bij v. B. geen schuld aan wezig. Hij verzocht de rechtbank daarom verdachte vrij te spre ken. Op 27 Februari zal de recht bank uitspraak doeen, deelde de president, Mr. J. Krabbe mee. P. Stemberg—J. de Wolf Vz J. DuitM. Wolters Vz H, VoermanMevr. Velsen 0 1 P. Bremer-mevr. Bafelet 1 0 C. Buys—P. e Jong 0 1 P. BakkerMevr. de Jong 1 0 ALKMAAR. Gistermorgen om kwart voor tien reden de heer C. en mevr. A. per rijwiel naast elkaar in de Langestraat. Zij moesten daar een rij mar cherende militairen p.asserqn. Zij weken daartoe uit naar rechts. Hierbij bleef de heer C. met zijn mouw in het rijwiel van mevr. A, haken. Mevr. A. viel, zij wondde haar knie en beschadig de haar kous. De heer C. kwam op het trottoir terecht. Zijn fiets werd licht beschadigd. De schade werd onderling geregeld, proces verbaal is niet ongemaakt. Om kwart voor vijf' reed op de Vlotbrug een Dersonenauto met matige snelheid. Midden op de brug passeerde de chauffeur een dame die daar met een kinder wagen reed. Op onverklaarbare wijze bleef de linkersteun van de kap van de kinderwagen ha ken achter het spatbord van de auto. De kinderwagen werd mee gesleurd en kind dreigde uit de wagen te vallen. Achter de auto liep evenwel de veehouder B. van de Westdi.ik met zijn fiets aan de hand. Hij zag het gevaar dat voor het kind dreigde en wist op het juiste moment het k:nd te grijpen. De brugwachter maakte de chauffeur op het on geval attent en de chauffeur stond stil op de schuine oprit bij de Kanaaldijk. Omdat nie mand enig letsel had bekomen, wilde de autobestuurder door rijden. Hij maakte daarbij ech ter een verkeerde manoeuvre tengevolge waarvan de auto achteruit reed. De fiets van de veehouder B. lag echter nog op de brug waar hij was neerge gooid toen de veehouder het kind redde. De fiets werd lichte lijk gekraakt door de achteruit rijdende auto. De schade werd onderling geregeld proces-ver baal werd niet opgemaakt. Om kwart over vijf reed een petroleum-venter op zijn bak fiets over de Koorstraat. Hij werd ingehaald door een vracht auto die rechts af wilde slaan. De auto moest echter snelheid minderen voor het tegemoet komend verkeer. Intussen was de bakfiets weer naast de vrachtauto gekomen en werd, toen de auto naar rechts ging. in het nauw gebracht en aangere den. Het rechtervoorwiel van de netroleumwagen werd vernield. De schade werd door de eige naar van de vrachtauto vergoed. Omdat hier sprake was van een samenloop van omstandigheden, werd geen proces-verbaal opge maakt. Bridgeclub opgericht' EGMOND AAN ZEE. Naast de Bridge-club „De Egmonden", die de laatste' tijd vaak haar speelavonden te Egmond aan den Hoef houdt, is thans door bridge- liefhebbers te Egmond aan Zee een bridge-club opgericht, die haar speelavonden zal houden in de zaal van de heer Kager, op het Pompplein, te Egmond aan Zee en wel op Vrijdagsavonds. Het doel van de nieuwe club, die de naam heeft van „Ons Ge noegen" zal zijn: 1. De kennis van het Bridgen te verhogen; 2. De badgasten 's zomers in de ge legenheid stellen deel te nemen aan de bridge-drives: 3. Uit schrijven van wedstrijden. In het bestuur hebben zitting de heren L. Dekker, P. Jonker en mevr. G. Honing. AKERSLOOT. M. P. uit Vlissingen moest gisteren voor de Alkmaarse politierechter te recht staan omdat zij zich had schuldig gemaakt aan diefstal van de trouwjapon van haar zuster Emma, die in Akersloot woont. Zusje Emma miste bo vendien enige meters flanel cn wat babygoed. De hele boel had een waarde van f 159. De verdachte had alleen maar bekend, de japop te hebben ge stolen. Al het andere had zij cadeau gekregen, naar zij voor gaf. En tussen neus en lippen had ze er nog bij verteld, dat zuster Emma genoeg had van haar man. Broer Jacobus zou opdracht hebben gekregen Em ma's echtgenoot van kant te ma ken. Hij zou al een voorschot van f 200.voor zijn beulswerk hebben ontvangen. Maar Emma zei: „Me man op- ruime.... ik enk er niet over. Kletspraat, allemaal kletspraat." Hoe het dan ook zij met dat van kant maken, voor de poli tierechter was alleen de diefstal aan de orde. De officier van Justitie, Mr. Dr. Vellinga, meende dat aard, karakter en omstandigheden van verdachte strenge maatregelen eisten. Hij vorderde 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en oplegging van bij zondere voorwaarden en terug gave van de trouwjapon aan Emma. Conform de eis luidde de uitspraak van de politierechter Mr. R. W. J. V. v. <1 Wall Bake. Benoemingen EGMOND AAN DE HOEF. M.i.v. 1 Februari 1951 is tot se cretaris-penningmeester van de Wimmenummerpolder benoemd de heer J. J. van Don, alhier. M.i.v. 15 Februari is diezelfde persoon in gelijke functie be noemd aan de Bovenpolder. Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren: Wilhel mus Petrus Jacobus, z. v. P. Pep ping en A. P. Alkemade, Doorn tjes 14; Renée Elizabeth Louise, d. v. J. G. Weijand en E. Bouw man, Russenweg 9a. Gehuwd: Bart Henneman en Cornelia Johanna Druiven, St. Antoniusstraat 58s. Overleden: Petronella Kraak man, oud 66 jaar, Ruïnelaan 16. MODELWON INC OPENGESTELD BERGEN. Zaterdagmiddag wordt een van de 22 nieuwe wo ningen, die met verminderde rijksbijdrage aan de J. Wëyand- weg gebouwd zijn, ter bezichti ging opengesteld. Het gemeente bestuur heeft deze modelwoning geheel ingericht, zodat aan de bezoekers een beeld gegeven kan worden van hetgeen met een voudige middelen in een derge lijke woning is te bereiken. Gevonden en verloren BERGEN. Gevonden: Brui ne handschoen (glacé); Raam- kruk van auto; Portemonnaie; Kinderwant (wit); Gebreide kin derhandschoen met rood, wit en bl. strepen; gymnastiekschoen; zwarte koffer (met schrijfmachi ne?): 1 p. blauwe kinderwanten) 1 zilverbon; manchesterbroek; gebreide dameshandschoen; brui ne actentas: gebreide kinderwant kg koffie; 1 P. ongevoerde handschoenen; 1 p. zw. kinder rubberlaarzen; 1 kinderschopje. Verloren: bruine alpino; brui ne want met witte; stippen; por temonnaie met inhoud; grijze want; boord van overhemd; 1 p. kinderwantjes; 1 p. idem met Noorspatr.; monsterboekje; ge breide mouw. Verlotingen HEERHUGOWAARD. Voor verlotingen organiserende ver enigingen is het van belang te weten, dat thans aan burgemees ter en wethouders vergunning kan worden gevraagd tot het houden van verlotingen, waarbij het prij zenbedrag de 500.niet te boven gaat. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. VEEL BEWOLKING De Bilt. 14-2. Voor het Noorden van het land: zwaar bewolkt met Dlaat- selijke reeen of sneeuw. Meest matiee noordooste lijke wind. Temperaturen om het vriespunt. Voor de rest van het land: overwe gend zwaar bewolkt met hier en daar - e regen matige tot zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. Weinig verandering in temperatuur. EEN KWADE DRONK OUDORP. „Ik sla iedereen voor de wereld", zei P. S. uit Oudorp, toen hij op een kwade dag stomdronken uit een Hoorns café de straat op laveerde. En hij voegde de daad bij het woord, want hij timmerde zekere van Hiel, die zich van niets kwaads bewust was en die braaf zijn bak fietsen onder dak aan het bren gen was, prompt van de sokken. De officier van Justitie eiste voor dit zijns inziens ernstige feit f 100.boete of 30 dragen hech tenis. S. werd door de politie rechter conform de eis veroor deeld. EEN PLAKKER WARMENHUIZEN. J. J. uit Warmenhuizen mag dan een zorg-' zaam huisyader zijn, hij stond dan toch Maandag maar voor de Alkmaarse politierechter, beschul digd van niets minder dan huis vredebreuk. In de buurt van Oudejaars avond was de man, dronken en wel, bij een zakenkennis binnen gelopen. Dat hij daar binnen liep werd hem niet verweten; wel, dat hij het vertikte zich te verwij deren, ofschoon de heer des hui zes daar herhaaldelijk op had aangedrongen. De man betuigde zijn spijt over het gebeurde, maar dat nam niet weg, dat hij gestraft werd met f 35.of 15 dagen. Burgerlijke Stand PURMEREND Geboren: Janke dv Steffen Hansma en Willemijntje Brouwer de Koning; Hendrik zv Arian Prins en Cor nelia Hofland; Jacob zv Petrus Conneman en Rinske Bergsma; Catharina Maria Cornelia dv Wil helmus Nicolaas Visser en Keel tje Aberkrom; Getroiuwd: Johannes Meijer 27 jaar te Beemster en Adrina Jo anna van der Velden 22 jaar; Cornells Bakker 45 jaar en He lena Pauw 34 jaar te Kwdaijk. Overleden: Geertje Garms 88 jaar, weduwe van RemmeJ de Groot; Trijntje de Boer 84 jaar weduwe van Dirk Volger te Edam; Margaretha Helena Jacoba Cornelia Kalishoek 59 jaar wedu we van Nicolaas Gerhardus Tang te Landsmeer; Antje Bakker 79 jaar echtgenote van Cornells Vet Maartje Schipper 74 jaar weduwe van Pieter Schoenmaker; Hen drik Anthonius Everaars 18 mnd. zv JcViannes Everaars en Alida Visser te Edam. Burgerlijke Stand LANGEDIJK. Geboren: Wil ly Foekje, d. v. Jacob Klink hamer en Johanna Kramer; Ma ria Catharina Johanna, d. v. Simon Spekken en Guurtruida Wilhelmina Groot; Bernardus Maria. z. v. Pieter Smet en Jo hanna Duin; Maria Catharina, d. v. Johannes Martinus Spaans en Catharina Divera Kos; Geertruida Anna, d. v. Cornelis Blijleven en Anna Christina Bos. Overleden: Jan Bierman, 40 jaar,, gesch. van Anna Petronella Smit. Ondertrouwd; Hendrik Drost. 25 jaar, filiaalhouder, wonende te H.-Hugowaard en Harmke Leeg water, 25 jaar. winkeljuffrouw, wonende alhier; Klaas Roos 29 jaar, landarbeider, wonende te Öude-Niedorp en Anna Maria Kramer, 23 jaar. zonder beroep, wonende alhier. Gehuwd: Pieter Goodijk 22 jaar, electro-montour. wonende alhier en Niesje Bak. 21 jaar, zonder beroep, wonende alhier. LANGEDIJK De afd. Lange- dijk van de K.A.B. hield haar jaarvergadering in de Burg. We gens ziekte van de voorzitter stond de vergadering onder lei ding van de secretaris dhr. P. Stoop. Ingekomen was 'n schrijven betreffende de Lourdes-bede- vaart welke wordt gehouden van 22—30 Juni 1951. Kosten f 185.—. Op Zondag 1 of 8 April, 27 Mei en 11 November wordt 'n H. Mis opgedragen voor de K.A.B. Op 29 Maart wordt de sluitingsavond gehouden van '1 winterprogram. Uit het Jaarverslag van de secretaris vernemen we dat het ledental is gestegen van 212 tot 230 leden. Er werden 5 bestuursvergaderingen gehouden De instellingen van de K.A.B getuigen niet altijd van het me deleven van de leden. Zo werd voor het Kanunnik van Schaick- fonds f76.80 opgebracht. Herwonnen Levenskracht telt 185 donateurs. Het financiëel overzicht van de Penningmeester, de heer P. Mul alsmede de begroting passeerden hierna de revue. Alles was in de beste orde bevonden en namens de kascommïssié adviseerde de heer A. Groen om de penning meester décharge te verlenen. De heer J. Mul stelde voor om dit jaar 1 lid af te vaardigen voor de Studiedagen en voor het vrijkomende geld 1 lid naar de massale encycliek herdenking op 26 Mei a.s. te Rotterdam te laten gaan. Er zullen echter 2 leden naar de Studiedagen gaan. In de Controle-Commissie wer den benoemd de heren A. Groen W. Wijte en K. Glas. De bestuursverkiezing was spoedig van de baan daar de 3 aftredende leden, de heren C. Goudsblom. Jac. Beentjes en T Mul bij enkele candidaatsstelling als zodanig waren herkozen. Romereis De Romereis vangt aan op Donderdag 10 Mei te Maastricht en op Zaterdag 19 Mei is men te rug in Maastricht. Van deze af deling gaan beslist 2 leden naar Rome n.l. 1 lid van de volledige besturen en 1 lid uit de leden. De verloting van deze twee plaatsen zal nader worden be. kend gemaakt. De massale Encycliek Herden king op 26 Mei te Rotterdam kan door de leden worden bezocht De kosten per bus bedragen f185.De Kring draagt f 50.— per bus bij en de K.A.B. tl. per lid dat medegaat. De heer J. Mul stelde voor om dit bedrag te verhogen tot fl.50 per lid. Aldus besloten. Leden die od 26 Mei mede willen gaan naar Rotterdam moeten zich vóór 15 Maart opgeven. De G. A. Kap. Schut sprak hierna over het belang van de K.A.B. die de steun van alle ar beiders volledig verdient ondanks fouten en tekortkomingen welke ook hieraan kleven. De gewijde spreker legde vooral de nadruk op ons geestelijk ideaal dat ons' richtsnoer moet zijn. Niet de ma terie, het geld en het goed moe ten onze voornaamste zorg zijn maar ons geestelijk ideaal, onze godsdienst. Nadat onder de leden 24 prij zen waren verloot werd over gegaan tot de rondvraag waarvan door vele leden gebruik werd ge maakt. De heer Jb. Tromp vroeg naar 'n verslag van de Bonds raad. Dit punt is reeds door het bestuur besproken en komt in orde. De heer Jn. Grootjes .infor meerde naar de vergaderingen van de besturen en toegevoegde besturen. Ook dit werd geregeld. De heer C. Komen wilde geen vaders en moeders meer toelaten op het St. Nicolaasfeest van de kipderen. Ook hierin zal worden voorzien. De heer Jn. Koenis propageer de het sparen voor de Rome-reis waardoor het mogelijk zou kun nen zijn dat 'n derde lid naar Rome zou kunnen gaan. Na'- de rondvraag sloot de voor zitter onder dank de vergadering met de Chr. groet.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2