Nieuw Hoge Amerikaanse militairen voor de V.S.-senaatscommissies Westelijke nota aan Moskou overhandigd V.N.-troepen bij Wondjoe ervaren geen tegenstand Koningin en jarige Prinses bakten appelbeignets EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD Westelijke nota overhandigd En de P.v.d.A.? E Eerste doel in Europa is om agressie te voorkomen Atoombom werkt preventief Souschef van Generale Staf Kwestie Kasjmir in Veiligheidsraad Nieuwe procedure Ambon-KP.M. De verjaardag van Prinses Marijke Sigarenbanderolles zoek geraakt Chinese critiek op Siam Scheepsberichten Kabinetsformatie in Ned. Antillen Voor f 8000.- textiel gestolen Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd„ inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; m aüe edities 26 et. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per nun. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederi. Credietbank Noordhollands Dacrhlad I Buiten God ts 't nergens veilig, (Vondel) HET FETT VAN HEDEN Pagina 1 Dinsdag 20 Februari 1951 46e Jaargang No. 12098 Kantoren: HOORN. Draafaingel 59. teL 4243, Grote Noord 77. tel 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 Hinen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 MEN KRIJGT DE INDRUK, dat de Partjj van de Arbeid, welke Prof Romme zo lang mo gelijk getracht heeft en nog tracht betrokken te houden bij de oplossing van de politieke crises, aanstalten maakt, zich aan de verantwoordelijkheid te ont trekken .Hoe moet men anders verklaren na het eigenaardige congres en na de publicaties van het N.V.V. de houding van verschillende partij-organen en instanties en de uitlatingen voor de Vara-microfoon en in het partijblad, het „Vrije Volk" 7 Evert Vermeer heeft Zaterdag voor de Vara-microfoon de wrn. fractie-leider van de P. v.d. A. Mr. Burger, geïnterviewd en daaruit blijkt, dat de partij zich plotseling, na allerlei vurige plei dooien voor het kabinet op brede en zo breed mogelijke basis, en na allerlei voortvarende bedoe lingen, eigen aan de befaamde progressiviteit, op de verdedi gende stellingen terugtrekt. Het enthousiasme voor de regerings verantwoordelijkheid is onmid dellijk bekoeld, na het terug trekken van het duo Drees-Van Schalk. Nu is dat niet het ergste, maar wel vreemd en verontrustend is het ,dat dit terugtrekken in een toestand van bevriezing, gepaard gaat met veronderstellingen en vooropstellingen, welke nu en dan bijna het karakter van ver dachtmakingen dragen, uitla tingen, welke er blijkbaar op berekend zijn, de pogingen van de nieuwe formateur bij voor baat in discrediet te brengen bij de partijgenoten. En dat niet alleen, maar bij voorbaat moet nu al de indruk worden gewekt, dat, als het gaat om de verdedi ging van de rechtvaardigheid de belangen van de arbeiders en de middenstanders alleen maar vei lig zijn bij de P. v.d A. Men pro pageert daar nu eenmaal een bepaald soort rechtvaardigheid, zonder te beseffen dat het daar bij gaat om ieder het zijne te geven, waarbij het scheppen van tegenstellingen tussen klassen en standen geheel niet aan de orde is. Op 't voetspoor van 't „Socialis tisch Commentaar" van jl. Zater dag trekt het „Vrije Volk" van Maandag de rechtvaardigheid van het program van de nieuwe for mateur al bij voorbaat in twijfel, hoewel er van dat program nog niets hoegenaamd bekend is en evenmin bekend is noch kan zijn, welke richting de heer Steen- berghe uitwil. Wel weten wij, dat er tussen de twee partijen overeenstemming bestond over het program, waarop Drees en Van Schaik hun personen-keuze waren begonnen. Over het pro gram bestond tot Zaterdag avond geen meningsverschil, wel over de breedte van de basis. Daarom is het een raadsel waar om de socialistische commentator Zaterdagavond kon veronderstel len, dat het bij Prof. Romme blijkbaar meer ging om de basis, dan om het program, omdat het niet de K.V.P. noch Romme was, die moeilijkheden met de basis maakte, terwijl het program niet meer in het geding was, omdat daarover al overeenstemming bestond Niet de K.V.P.-fractie, maar rof. v.d. Brink hield vast aan et ministerschap van mr. Stik ker en dat niet vanwege de „li berale tendenzen", welke daar van mochten uitgaan, zoals het „V.V." roddelt, maar omdat mi nister v.d. Brink op het stand punt staat, dat men, in de gege ven omstandigheden mr. Stikker niet moest laten gaan, in ver band met diens erkende positie in het buitenland en hij vond dat van groot belang in verband met de mogelijkheid tot uitvoering van het nieuwe program, dat de instemming had van de P.v.d.A.!! Het allerergste maakt 't „Vrije Volk" zelf het Maandagmorgen, bij monde van zijn parlementaire redacteur, als het blad over mi nister Steenberghe schrijft: „Men acht in politieke kringen (bedoeld zal wel zijn in kringen van de P.vd.A.! Red.) de nieuwe for mateur een man van erkende be kwaamheden, die men zeker niet aanstonds als conservatief wenst te beschouwen, maar „daarnaast vraagt men zich evenwel af, of iemand uit de wereld van de grote ondernemers de eerste aan gewezene zal zijn, in de komende moeilijke periode de centrale fi guur te zijn van een politiek, die zal moeten uitgaan van een recht vaardiger lastenverdeling." Wat kan men van dit fraais an ders denken, dan dat, naar de mening van het „Vrije Volk", grote ondernemers bij voorbaat ongeschikt zijn om een politiek van rechtvaardige lastenverde ling voor te staan? Moet men in „de komende moeilijke periode", waarin het, volgens velerlei be weringen van socialistische zijde, gaat om de hoogste belangen van het volk, de moedige pogingen van een algemeen geacht man, wiens verleden geen enkele re den tot verdachtmaking oplevert, op deze wijze tegemoet treden en zo bij voorbaat „het volk" weer barstig maken voor de plannen van de formateur, waarvan men echter nog niets weet? Als men in de kringen van de P.v.d.A. op deze wijze zijn terug tocht, al dan niet volgens plan. wenst voor te bereiden, moet men de verantwoordelijkheid daarvoor zelf dragen, wij ver wachten van verantwoordelijke politici, dat zij de plannen en voornemens van de formateur zullen beoordelen, als zij bekend In Washington zijn de z.g. „audities" begonnen, d.w.z. het horen van hooggeplaatste militaire functionarissen door de Senaatscommissies voor de buitenlandse betrekkingen en de gewapende diensten. De stafchef van het Amerikaanse leger, generaal J. Lawton Collins, heeft vooral de kwestie van de verdediging van West-Europa tegen een communistische agressie naar voren gebracht toen hem daar vragen over werden gesteld. divisies in Europa zekerlijk ver der versterkt moeten worden. Toen Wherry zeide, dat dit geen garantie was, dat West-Europa binnen de komende twee jaar meer zou leveren dan een maxi mum van 37 tot 40 divisies, ant woordde Collins zonder in bij zonderheden te treden: „Het aan tal is groter dan dat". Collins prees de troepen van Frankrijk, Engeland. Turkije, Nederland en andere landen der Verenigde Naties in Korea. Zij vochten „prachtig". De daden der verbondenen van de Ameri kaanse troepen op het slagveld „spreken meer voor hen dan iets dat ik hier mogelijk tot u zou kunnen zeggen". Hij had goede rapporten ont vangen over de vechtwil van de Britse en Turkse troepen. Hun optreden vormde voor hem een Op de vraag van de republi keinse senator Kenneth Wherry, waarom Amerika zijn hoop niet stelde op een luchtmacht, die in staat zou zijn in een eventuele oorlog het Sovjet-Russische oor logspotentieel „te verpulveren" in plaats van grondstrijdkrachten te bestemmen voor de defensie van Europa, antwoordde hij: „Het verschil is slechts gelegen in de bepaling van de tijdstippen. Ik kan u verzekeren, dat onze stra tegische luchtmacht Rusland met een geweldige kracht zal treffen en wij zullen er niet op wachten tot de strijd op het land beslist is. Een aanval door de luchtmacht alleen zou niet kunnen verhin deren, dat Europa onder de voet zou worden gelopen. Verlies van Europa Het verlies van Europa zou de oorlog zeker verlengen, zo het niet het verliezen van de oorlog zou betekenen. Een evenwichtige gewapende macht in Europa was van essentieel belang, doch de infanterist zou de beslissende factor zjjn. Wherry vroeg of het bezit van de atoombom de Sovjet-Unie van een invasie van Europa weerhou den had, zoals Churchill had ge zegd. De atoombom Collins antwoordde, dat het bezit van atoombommen in quan- titeit in sterke mate preventief werkte. De atoombom alleen zou de Sovjet-Unie echter niet weer houden. Hiervoor was een ge combineerde land-, lucht- en zeemacht essentieel. „Voor wij ooit zouden kunnen dromen van het defensief tot het offensief in Europa over te gaan, zou de atoombom gebruikt moeten wor den". Indien er oorlog zou komen, zouden de thans overwogen zes bewijs, dat West-Europa „de wil heeft zich tegen agressie te ver zetten". Getuigenis van Forrest Sherman Admiraal Forres Sherman, chef van de marine-operaties, heeft in de audities van de Se naatscommissie verklaard, dat een sterke Amerikaanse vloot- macht voor de Atlantische ver dediging beschikbaar moest staan. Een deel diende ter beschikking te staan van generaal Eisenho wer voor operaties in de Middel landse Zee en het oostelijke deel van de Atlantische Oceaan. Een ander deel zou onder bevel die nen te komen van de commandant van de Atlantische zeestrijdkrach ten ter bescherming van de ver bindingen. Indien het commu nisme niet uit West-Europa en de Atlantische Oceaan gehouden zou worden „zullen wij ons in feite min of meer alleen op een wereld bevinden waar de kansen tegen ons te groot zullen zijn". Geen invasie mogelijk Generaal Hoyt Vandenberg, chef van de staf van de Ameri kaanse luchtmacht, verklaarde, dat hij niet geloofde, dat alleen lucht- en zeestrijdkrachten „Rus land bij een inval in West-Euro pa zouden kunnen tegenhouden". Indien de Amerikaanse strijd krachten en de met haar ver bonden troepen van het Euro pese vasteland verjaagd zouden worden, zou het bijna onmoge lijk zijn daar weer terug te ko men, verklaarde hij. KOREA, 19 Febr. (Reuter), De verbonden troepen zijn Maandag nagenoeg zonder tegenstand te ontmoeten »n het Wes ten van Wondjoe naar Kjongan opgerukt. Zij trokken op een punt de Han over en naderden Hoengsong, een belangrijk knoop punt van wegen, tot op vijf kilometer. Generaal Dwight D. Eisen hower, de opperbevelhebber van de strijdkrachten van de landen, aangesloten bij het Noord-Atlantisch Verdrag, is van New York naar Europa vertrokken. Vóór zijn insche ping aan boord van het s.s. „Queen Elizabeth" houdt de generaal nog een toespraak voor de filmjournaals. Naast hem staat mevr. Eisenhower, die met hem meereist. zjjn, en die niet bij voorbaat in verdenking zullen brengen. Ook bestaat er bij ons weten geen enkel monopolie voor de P.v.d.A. voor de belangen van „arbeiders enmiddenstan- ders"(ü), gelijk Evert Vermeer nog altijd schijnt te menen. In dien de formateur, onverhoopt, met een program zou komen dat de lasten niet rechtvaardig, in de juiste zin van het woord, verdeelt, zou de poging van de formateur immers bij voorbaat tot mislukking gedoemd zijn, om dat ook de K.V.P. daaraan geen medewerking zou verlenen!! Maar wij wensen de mogelijk heid, dat iemand uit de kringen van de groot-ondernemers een rechtvaardig politiek program zou kunnen ontwerpen, niet bij voorbaat uit te sluiten! Amerikaanse vliegtuigen heb ben de batterijen van de tegen stander bij Wonsan tot zwijgen gebracht. Deze kustbatterij had Amerikaanse torpedobootjagers en mijnenvegers bij de kust van Wonsan gisteren onder zwaar vuur genomen. Chinezen met sneren Soldaten der verbonden troe pen hebben gisteren twintig spe ren buit gemaakt, onder andere wapens en materiaal, dat door de terugtrekkende Chinezen was achtergelaten. Twintig procent der Chinese manschappen werd gevangen genomen, uitgerust met deze speren en geen ander wa pen aldus verklaarden zij. De speren zijn ongeveer twee meter lang, met een twintig cm lang blad. Marine-commando Vice-admiraal Andrews, van de Britse marine, is benoemd tot commandant van de zeemacht, die in de Koreaanse wateren schepen escorteert en de kusten blokkeert Hiertoe behoren sche en van acht landen, waaronder ederland. Front rechtgetrokken Een geallieerde gevechtsgroep is er in geslaagd de laatste diepe wig, die de communisten in de OVERSTE VAN DUIN BENOEMD Naar wij vernemen zal luit ko lonel F H. W. C. J. van Duin, benoemd worden tot souschef van de generale staf als opvolger van luit.-generaal M. R. H. Calmeyer. Luit.-koL Van Duin is militair attaché van Nederland te Was hington. Luit.-kolonel A. L. van den Berge is benoemd tot militair attaché te Washington. Luit.-kol. Van den Berge was laatstelijk commandant der landmacht op de Ned. Antillen. BEVIN NAAR ENGELSE ZUIDKUST LONDEN, 19 Febr. (Reuter). De Britse minister van buiten landse zaken, Bevin, is vandaag uit een Londens ziekenhuis naar Eastbourne aan de Britse Zuid kust vertrokken om geheel van zijn longontsteking te herstellen. NEDERLAND KAN VERGADERING DER V.N. NIET HERBERGEN De ministerraad heeft aan het gemeentebestuur van ilen Haag kenbaar gemaakt, dat er voor Nederland geen aanleiding be staat, om stappen te ondernemen bij het secretariaat van de Ver enigde Naties om de vergadering der V.N. in Nederland te houden. Nederland zou niet in staat zijn, om de gewenste voorzieningen te treffen, die daar voor nodig zijn. centrale frontsector, ten noorden van Tsjetsjon, hadden gemaakt, teniet te doen, waardoor het front hier is recht getrokken. De leden der gevechtsgroep slaagden er in door de communisten in de heu vels aangelegde loopgraven te nemen, waarbij zij krachtige steun uit de lucht kregen. SIGARETTEN GESMOKKELD De Rotterdamse politie hield Zondagavond de 18-jarige matroos C. M. uit Enkhuizen en de 20- jarige motordrijver G. T. G. uit Middelburg aan. Deze opvaren den van een kustvaartuig hadden in totaal 4000 sigaretten van boord gesmokkeld. LAKE SUCCESS 19 Febr. (Reuter) De Veiligheidsraad der V.N. zal Woensdag is om 21.00 uur Nederlandse tijd op nieuw beginnen met de bespre king van de kwestie-Kasjmir. aldus is te Lake Success officieel medegedeeld. De staat Kasjmir is een voor werp van geschil tussen India en Pakistan. GEEN CASSATIE De advocaat van het Bureau Z. Molnkken D, mr. K. van Rijcke- vorscl, deelt het volgende mede: „Namens de regering der R. M. S. (Zuid-Molukse Republiek) is besloten geen cassatieberoep in te stellen tegen de uitspraak van het Amsterdamse Gerechtshof inzake de R. M. S. tegen de K. P. M„ waarbij het Hof zich onbevoegd heeft verklaard. Het besluit is genomen uit over weging, dat een beoordeling van de mogelijk verkeerde toepassing van de volkenrechtelijke regel, waarop de onbevoegdverklaring van het Hof steunt, niet behoort tot de taak van de cassatierech ter, zodat, ingeval cassatieberoep zou worden ingesteld, de Hoge Raad zodanige toepassing voor re kening van het Hof zou laten en dus zelf geen beslissing dienaan gaande zou geven. Een nieuwe procedure, op een andere grondslag dan de thans beëindigde procedure, zal echter binnenkort tegen de K. P. M. aanhangig worden gemaakt. Amerikaanse ambassadeur in Spanje MADRID, 19 Febr. (Reuter). De nieuwe Amerikaanse ambas sadeur te Madrid, Stanton Grif- fis, is Maandag met het passa giersschip „Independence" in de haven van Cadiz aangekomen. OM PAUL EN INA „Zc zitten elkaar met re volvers achternastamelde een zenuwachtige jongeman, die Zondagavond een Haagse politiepost binnenstruikeldp. Dat klopte, maar niet zoals de jongeman bedoelde. Deze was bij kennissen op bezoek geweest. Men had naar een opwindend radiohoorspel met veel misdaad geluisterd. Dit had de jongeman in een zodanige staat van optvin- ding gebracht, dat hij zich een waandenkbeeld schiep. Hij vluchtte uit het huis. ménende dat iedereen elkaar met revolvers achtervolgde. Een psychiater van de GGD heeft de jongeman be handeld en vervolgens naar bed gebracht. Zaterdagmiddag heeft een windhoos in Wateringen in het Westland honderden ruiten van broeikassen vernield. De schade aan glas, opstanden en gewassen wordt begroot op 30.000 gulden. Boven: een overzicht van de schade, welke bij een gedeelte der kassen werd aangericht. Onder: met grote zorg worden scherven en glassplinters uit de aarde en de gewassen gehaald MOSKOU, 19 Febr. (Reu ter). De ambassadeurs van Engeland, Frankrijk en de Ver enigde Staten hebben de Rus sische minister van buiten landse zaken, Wysjinsky, te Moskou het antwoord van hun regeringen overhandigd op het Russische voorstel tof het hou den van een vierlanden-confe- rentie. Het Westelijke antwoord is het zesde in een serie notawisselin gen over de mogelijkheid van een dergelijke conferentie. De Sovjet- Unie heeft op 3 November het initiatief daartoe genomen. Het Franse ministerie van bui tenlandse zaken deelde mede, dat De veriaardae van Prinses Mariike werd Zondag in intieme kring gevierd on Paleis Soest- dlik met vriendinnetjes en vriendies van haar leeftijd. Maar gisteren werd de verjaardag on Soestdiik nog eens overgedaan. Het cadeau, dat Prinses Marij ke gisterochtend kreeg, was wel zo mooi. dat ze van louter ple zier een vreugdedans on handen en voeten maakte. Het was dan ook niets minder dan een electrisch fornuis, dat het regiment Verbindingstroepen te Utrecht haar aanbood. Prinses Marijke begon onmid dellijk te testen, waarbij gehol pen door de Koningin. Zittende op de grond werden schijfjes ap pel en deeg op vakkundige wijze in de bijbehorende pannetjes ge daan en binnen enkele minuten begon het geheel te sissen en te ruiken, zoals het in elke Ne derlandse keuken op Oudejaars avond het geval pleegt te zjjn. Aan alle kanten bekeek de jarige haar cadeau. En het zag er prach tig uit, met de koperen schouw, waarop het wapen van de Ver bindingsdienst was aangebracht, de achterwand met de Delfts blauwe tegeltjes en de miniatuur pannetjes. Prinses Marijke stak onmiddellijk de lepel in het deeg en begon ferm te roeren. DODELIJK ONGEVAL BIJ BOBSLEE-WEDSTRIJDEN Bij de kampioenschappen van O.-Duitsland te Oberhof (Thu- ringen) is een ongeluk met do delijke afloop gebeurd. Een vier- persoons bob, bestuurd door Otto Harz, vloog bij het nemen van een bocht uit de baan en kwam in botsing met een boom. Harz werd zwaar gewond en is kort daarna in het ziekenhuis overle den. De toestand van de andere drie inzittenden is critiek. H.M. de Koningin keek met kennelijk genoegen naar de eer ste schreden, die haar jongste dochter op het moeilijke pad der kookkunst zette. De beignets vielen goed uit. Ze werden door Prinses Marijke op smaak ge keurd en in orde bevonden. Het ging al spoedig met het fornuis als met een electrische trein, die een jongen voor zjjn verjaardag krijgt: iedereen begon met ern stige gezichten mee te spelen. De andere prinsesjes waren niet bij dit feest aanwezig. De prinsessen Beatrix. Irene hadden na haar zusje Margriet van het ziekenhuis te hebben afgehaald, gezamenlijk met haar drieën Za terdag inkopen gedaan voor Ma rijke. Maar gisteren wachtte de school weer. WAARDE VAN I 40.000 De Haarlemse recherche hondt zich op het ogenblik bezig met een onderzoek naar de verdwij ning van twee verloren geraakte pakketten sigarenbanderolles. Het ene van 10 kg. en het andere van 6 kg. die tezamen een waarde van ongeveer f40.000 aan accijnzen vertegenwoordigen. De pakketten werden reps, op 15 Januari en 6 Februari door de Haarlemse Drukkerij naar klanten in Utrecht en Wageningen ver zonden en zijn sindsdien spoor loos. De Haarlemse politie heeft feen aanwijzingen, dat de pak- etten zouden zijn gestolen, doch zij houdt wel met deze mogelijk heid rekening. Een Amsterdamse expertisebureau heeft een belo ning van f 4.000.uitgeloofd voor degene, die aanwijzingen zou kunnen verschaffen, die tot opsporing van de verdwenen pak ketten zouden kunnen leiden. APELDOORNS AVONDSPROOKJE 10 mille batig saldo Nu de financiële zaken van het „Apeldoorns avondsprookje" dat afgelopen zomer te Apeldoorn werd opgevoerd, hun beslag heb ben gekregen en de eindreke- ning is opgemaakt, blijkt, dat deze manifestatie in vergelijking met vele andere in de afgelopen zomer georganiseerde tentoon stellingen, kunstmanifestaties e.d. een zeer goed figuur heeft gesla gen. Het aantal betalende bezoekers bedroeg ruim 85.000. Het batig saldo ruim f 10.000. Daarvan is bijna tweederde, nl. f 6400 ten goede gekomen aan de stichting 194045. De rest werd onder verschillende verenigingen, o.a. het Kon Wilhelminafonds en de t.b.c.-bestrijding verdeeld. HONGKONG, 19 Febr. (Reu ter). Het Chinese persbureau „Nieuw China" beschuldigt Siam er van, dat het op 310 na alle Chinese scholen (meer dan 1000) in het land heeft gesloten, Siam heeft in de Ver. Naties de resolutie, die China als aanvaller bestempelde, gesteund. Officiële radio- en persberich ten uit Peking, aldus Reuter, wij zen er op dat China bezig is met een propagandacampagne tegen Siam. Teirerias, A'dam-Indonesië, 18 Febr. te Londen. Johan van Oldenbarnevelt, Surabaja-A'dam, '18 Febr. 340 mijl O. van Socotra. Oranje, A'dam-Djakarta, pass. 18 Febr. Dahlac-eil. Sibajak, R'dam-Melbourne, 18 Febr. 325 mijl O. van Socotra. Willem Ruys, Djakarta-R'dam pass. 19 Febr. Perim. Rotti, A'dam-Hollandia, 18 Febr. van Genua n. Port Said. de Franse nota, die vandaag is overhandigd in antwoord op de Sovjet-nota van 5 Febr., Woens dag zal worden gepubliceerd. Uit welingelichte bron ver neemt Reuter, dat in de nota een bijeenkomst van de plaatsvervan gers der ministers van buiten landse zaken wordt voorgesteld, welke op 5 Maart te Parijs zou worden gehouden. Indien de plaatsvervangers een wederzijds aanvaardbare basis voor een bij eenkomst van de vier ministers zouden bereiken, zou de confe rentie. aldus wordt voorgesteld, op een nader door de plaatsver vangers te bepalen datum te Washington worden gehouden. Agendapunten In de Franse nota zou voorts nog o.m. worden voorgesteld, dat de agenda voor dc conferentie van ministers zou moeten bevat ten „de oorzaak van de spanning in Europa, met inbegrip van het huidige peil der bewapening, dc problemen met betrekking tot Duitsland en het Oostenrijks vredes verd rag". Overhandiging enige doel De ambassadeurs werden na elkaar door Wysjinsky ontvangen met tussenpozen van een kwar tier. Het overhandigen van de nota was het enige doel van het bezoek. MR. DEBROT MET OPDRACHT BELAST WILLEMSTAD (Curagao, 19 Febr. (ANP). De gouverneur der Nederlandse Antillen heeft aan mr. N. Debrot, voorzitter van de aftredende regeringsraad, ver zocht, een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van de vor ming van een regeringsraad, die steunt op een zo breed mogelijke basis en waarin zullen zijn op genomen vertrouwensmannen van alle partijen of van partijgroe peringen. Mr. Debrot verklaarde zich hiertoe bereid en zal om trent zijn bevindingen zo spoedig mogelijk rapport uitbrengen aan de gouverneur. i Thans is bekend geworden, dat er Vrijdagavond j.l. ig ingebro ken in het kledingmagazijn van J. van E. aan de Statenlaan te Rotterdam. De ontvreemde dames- en herenstoffen hebben een waarde van achtduizend gulden. V.S. HULP VOOR JAPANSE ECONOMIE TOKIO, 19 Febr. (AFP). Volgens zeer goed ingelichte kringen is de Amerikaanse rege ring met de Japanse regering overeengekomen, dat de Ver enigde Staten aan Japan alle financiële, materiële en technische hulp zullen verlenen, die nodig is om Japan in staal te stellen na het sluiten van het vredesver drag zijn industriële activiteit te coördineren met de Amerikaanse defensie-inspanningen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1