Nieuw Prof. Romme thans aangewezen als kabinetsformateur? Eén dag dooi en regen kan heel hef Koreaanse fronf verstarren Zonder afstand te doen van de leiding der fractie Nieuwe voorschriften voor woningbouw met subsidie Valse 100-gulden-biljetten kwamen uit België Woningbouw rop de vlaktej Brochure Clementis gearresteerd Gesneuveld in Korea V. N,-offensief tot stilstand EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN NHD SPECULATIES IN DEN HAAG Opnieuw défilé der fractieleiders Rode Kruisdelegatie naar Peking „Geen steun voor hopeloze defensie" Graanmaalderij door brand vernield Scheepsberichten Kroniek en Kritiek Vliegtuig raakte vrachtauto De beperking van de Westduitse invoer Abonnementsprijs f 5.30 per kwartaal, f 1.77 per mnd.. inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m„ minimum f 2,50: in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—: familieberichten 20 ct., resp. 30 et. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: B. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Noordhollands Dacrhlad I Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) HET FEIT VANHEDEN Pagina 1 Dinsdag 27 Februari 1951 46e Jaargang No. 12104 Kantoren: HOORN, Draafcingel 59, teL 4243. Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230: SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 BIJ STUKJES en beetjes wordt het aan ons volk duidelijk ge maakt, dat er in onze volkshuis houding iets zal moeten verande ren, nu er honderden millioenen mr®r .nodig zullen zijn voor de militaire verdediging. Daarnaast zal bovendien, zoals de voorzit ter van de K.V.P., de heer An- driessen, en de fractievoorzitter, prof. Romme, op de jongste Par tijraadsvergadering nog eens hebben doen uitkomen, veel geld nodig blijven voor de sociale verdediging. Hieruit blijkt, dat de toestand van ons land „bijzondere voorzie ningen" eist, en dit is dan ook de strekking der inhoud van een brochure, welke de Minister van Financiën, prof. mr. P. Lieftinck, heeft doen verschijnen. Een merkwaardige brochure inder daad, cm méér dan een reden. Vooreerst, omdat dit boekje niet verschenen is bij de Regerings voorlichtingsdienst, maar bij de N.V. „De Arbeiderspers" te Am sterdam. Dit betekent blijkbaar dat we hier niet zozeer te doen hebben met een regeringsstand punt, maar met een persoonlijke opinie van prof. Lieftinck, meer met de persoonlijke politieke me ning van deze bewindsman ook. dan met de mening van het kabinet. Dit alles maakt de inhoud van de brochure echter niet minder belangrijk en de verschijning er van is ook daarom merkwaardig, omdat deze dingen hier gezegd worden door deze man op dit ogenblik van de parlementaire geschiedenis! Want nog steeds worstelen wij met een politieke crisis en de oplossing ervan wordt vertraagd, doordat de politieke partij van minister Lieftinck her haaldelijk spaken in het wiel steekt, waardoor het zo hoog no dig treffen dier bijzondere voor zieningen weer wordt vertraagd. Daar komt nog bij, dat wij nu pas officieel ook hebben kunnen kennis nemen van het advies van de Sociaal-Economische Raad aan de regering, inzake maatregelen, op financieel en economisch ter rein te nemen, om de gevolgen van de oorlog op Korea, militair en financieel, op te vangen en steun te verlenen aan de „Atlantische" pogingen, om agressie af te wen den. Uiteraard bestrijkt dit advies, dat de regering gevraagd had, hetzelfde terrein als de brochure- Lieftinck en in algemene trekken komen advies en brochure over een. Bovendien moet, voor zover dit op het ogenblik beoordeeld kan worden, worden aangenomen dat er in grote lijnen overeen stemming bestaat tussen deze do cumenten en het regeringspro gram, dat aanvankelijk door de formateurs dr. Drees en mr. v. Schaik en door de derde forma teur, mr. Steenberghe, was ont worpen en waarmee de partijen in het algemeen accoord gingen! En toch kan men er maar niet toe komen, de geboden kansen te grjjpen, om de „bijzondere voorzieningen" te doen treffen, welke „de toestand van ons land eist". En nog wel op korte ter mijn, zoals wij weten, en zoals prof. Lieftinck in zijn brochure zegt. Want „het gevaar voor in flatie moet worden afgewend" en „de betalingsbalans moet slui tend gemaakt worden". Men kan nauwelijks aannemen, dat men een socialistische minis ter aan het woord hoort, als men leest, dat tekorten van de schat kist moeten worden vermeden, credietbeperking noodzakelijk is en dat zowel investeringen als verbruik, moeten worden inge krompen. Verder horen we het bekende lied op een oude wijs: de productie van goederen en diensten, vooral voor de export, moet worden bevorderd en de arbeidsproductiviteit moet wor den opgevoerd. De investeringen schijnen, vol gens veler mening, het struikel blok geweest te zijn in het plan- Steenberghe. Maar Lieftinck meent, dat die niet eenzijdig mo gen worden gedrukt, anders drei- fen „in verband met de bevol- ingsvermeerdering, werkloosheid en te geringe productiekracht". Men moet ook geen eenzijdige of fers vragen .,in de sfeer van het verbruik", want „dan kunnen psychologische reacties worden verwacht, die de arbeidsinspan ning verzwakken." Hier ziet men een tipje opgelicht van de sluier uit de strijd, die in deze dagen achter de politieke schermen wordt gevoerd. O.i. moet men nooit een eenzijdige politiek voe ren, maar het afwegen der on derscheidene belangen is een werk van dag tot dag, iets wat niet te voren in schema's kan worden vastgelegd. En daarom, het zij tussen haakjes nog even opge merkt, is het niet mogelijk, te voren een kabinetsprogram uit te werken en, gelijk de P.v.d.A. schijnt te hebben verlangd, waar borgen te geven, die immers heel goed mogelijk, 24 uur later al niet meer kunnen worden gegeven! Kapitaalsuitgaven, aldus Lief tinck verder o.m., moeten vooral vermeden worden voor niet-pro- ductieve doeleinden. de ver- bruiksbeperking moet worden gezocht vooral op luxe, het le venspeil van de laagste inko mensklassen moet „zo min moge lijk" worden aangetast, maar „iedereen zal zich vertrouwd moeten maken met de gedachte, dat het levensniveau, hetwelk wij konden handhaven dank zij de Marshall-hulp, en vóór Korea, nu niet meer mogelijk is." Dit laatste zal er, bij iedereen, Een opengewerkte af beelding van een van de kleinste vliegtuigen die ooit voor de Ameri kaanse Luchtmacht zijn gebouwd: de Northrop X-4. Romp en vleugels van dit vliegtuigje zijn, waar maar mogelijk, voorzien van instru menten en uitrusting; de plaats voor de piloot is zo klein mogelijk ge houden om ruimte te winnen. De lengte van dit „Vliegende Labora torium" bedraagt dan ook niet meer dan 6 M., met een spanwijdte van 7.5 M. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft bij beschikking van 17 Februari nieuwe voorschriften en wenken uitgevaardigd voor het ontwerpen van woningen. De voor schriften gelden voor alle woningbouwplannen, waarvoor rijks- steun, hetzij op grond van de Woningwet, hetzij op grond van de premieregeling voor particuliere woningbouw wordt gevraagd. Bij de beoordeling van herbouwplannen behoeven de voor schriften echter niet te worden aangelegd. Gisteravond was de( indruk in Den Haag nog, dat de naam van de nieuwe formateur eerst in de loop van vandaag zou bekend worden. H. M. de Koningin zette des morgens reeds voor negen uur haar raadplegingen voort. Op het Paleis Noordeinde confe reerde zij met vier fractieleiders, een conferentie waaraan gedurende korte tijd ook door Minister Mansholt werd deel genomen. Daarna arriveerden achtereenvolgens Mr. Oud, de heer Tilanus, Dr. Schouten en Mr. Burger, fractievoorzitters der V.V.D., C.H., A.R. en P.v.d.A. belasten. In de kringen van de K.V.P. was men aanvankelijk van mening dat Prof. Romme wel zeer bezwaarlijk aan zijn huidige taak onttrokken zou kunnen worden, sinds gisteren was men echter ook daar meer geneigd, om met de bovengenoemde mo gelijkheden rekening te houden. Ook is het niet beslist noodzake lijk, dat een opdracht aan Prof. Romme voor het geval hij succes zou hebben, zijn heengaan als fractievoorzitter zou moeten in houden. Ook een van Prof. Rom- me's illustere voorgangers. Dr. Nolens, heeft eens een kabinet gevormd, waarin hij zelf geen zit ting nam. Toch zijn er wellicht ook nog andere mogelijkheden, maar het blijkt wel zaak met een optreden van Prof. Romme rekening te houden. IN TSJECHO-SLOWAKIJE Dr. Vladimir Clementis is in Tsjecho-Slowakije gearresteerd, aldus is officieel te Praag mede gedeeld. Zoals bekend was Cle mentis enige tijd geleden bij de rode machthebbers in ongenade gevallen. Met de verwijdering van Cle mentis uit het kabinet is de laat ste man van het politieke forum verdwenen, die deel uitmaakte van de Tsjechische regering in ballingschap té Londen. Clementis is uit het hoofdbe stuur van de communistische par tij, uit de partij zelf en uit de Tsjechoslowaakse nationale ver gadering gestoten. De rij van politici werd des middags onderbroken door een onderhoud met Jhr. Beelaerts van Blokland, de vice-president van de Raad van State, om dan weer te worden besloten met Prof. Romme, de fractievoorzitter van de K.V.P. Tot dan toe was het gebruikelijk, dat Prof. Romme het eerst door H. M. de Koningin werd ontvangen, nu hij ditmaal de rij sloot, werd hieraan reeds gistermiddag de veronderstelling vastgeknoopt, dat het in de be doeling van H. M. de Koningin zou liggen, om de fractievoorzitter van de K.V.P. met de opdracht te Brood en meel gerantsoeneerd in Tsjecho-Slowakije Met ingang van gisteren zijn in Tsjecho-Slowakije brood en meel weer op de bon. President Gottwald verklaarde Zondag, dat het nodig was tot een billijke verdeling van brood en meel te komen, vooral voor de arbeiders, opdat die niet uren lang in de rij behoefden te staan terwijl niet-werkenden alles op kochten wat zij konden bemach tigen. De regering deelt mede dat tot haar leedwezen de volgende militairen in Ko rea tengevolge van op 14 Februari 1951 opgelopen ver wondingen op 15 Februari zijn overleden: sold. Ie kl. A. Roskam uit Middelburg; korp. H. A. M. A. Toré uit 's-Gravenhage. Abraham Roskam werd op 20 Maart 1926 geboren. Hij heeft zijn opleiding gehad bij het 7 R.I. Hij was onge huwd. Henrique Abraham M. A. Toré werd op 27 April 1923 geboren. Hij heeft als oor logsvrijwilliger in Indonesië gediend. Hij was gehuwd en had 2 kinderen. Togliatti teruggekeerd Palmiro Togliatti, de Italiaanse communistische leider, is Maan dagavond na een verblijf van tien weken in de Sowjet-Unie, waar hij was „voor herstel van gezond heid", in Rome teruggekeerd. moeten worden ingehamerd. De tijd dringt ook voor de oplos sing van de crisis in de politiek, welke een voorwaarde is voor het treffen van bijzondere voor zieningen, door de toestand van ons land op korte termijn vereist' Een missie van het comité van 't Internationale Rode Kruis on der leiding van de president Paul Ruegger, is met een vliegtuig van het Rode Kruis uit Geneve naar Peking vertrokken, waar zij be sprekingen zal voeren met de Chinese minister van Buitenland se Zaken. Tsjou en Lai en Chi nese functionarissen van het Bo de Kruis over hulpverlening op Korea. Het toestel fleemt ook 'n zending medische artikelen mee voor Hpord Korea. Het grootste d<jel van de goe deren' die de missie meeneemt voor gewonde krijgsgevangenen en burgers in Noord Korea, is een gift van de Zwitserse rege ring. ROBERT TAFT: De Amerikaanse Republikeinse Senator Robert Taft, heeft in scherpe bewoordingen van zijn afkeuring doen blijken, waar het geldt Amerikaanse troepen naar Europa te zenden om aldaar deel uit te maken van de divisies, die het rode gevaar uit het Oosten zullen moeten keren. „Amerika dient zijn divisies niet in de waagschaal te werpen voor een hopeloze defensie van West- Europa, tenzij de Europese lan den definitieve verzekeringen hebben gegeven hun aandeel te zullen leveren. Taft verklaarde nog, dat de Europese landen een Amerikaanse generaal generaal Eisenhower wensen als opperbevelhebber van het leger van het Atlantisch Pact. in plaats van een Europese generaal, opdat de V.S. er niet onder uit zouden kunnen komen wapens en manschappen voor de Europese defensie te leveren. Indien de Europese landen be loven de noodzakelijke divisies op te bouwen, zou ik die belof ten aanvaarden en instemmen met een aangaan van de ver plichting om een beperkt aantal Amerikaanse manschappen te zenden, aldus Taft. Ir. tegenstelling met de oude regeling wordt de minimale grootte der te bouwen woningen niet meer aangegeven in kubieke meters, maar uitsluitend in vlak tematen. Zo wordt voor een wo ning voor drie personen voorge schreven een oppervlakte der woonvertrekken (woonkamer, keuken, slaapkamers) van ten minste 34 m2. De woonkamer moet in dat geval ten minste 15 m5 zijn de keuken 4 m2, de slaap kamers 14 m2. Van een woning voor vier personen moet het woonvertrek tenminste 16 m2 zijn. Voor slaapkamers van echtparen Gisterochtend is brand uitge broken in de graanmaalderij van de firma Six te Oudewater, waar bij tientallen tonnen graan in de vlammen opgingen. De brand, vermoedelijk ontstaan door kortsluiting, sloeg dadelijk fel om zich heen en zette het ge hele gebouwencomplex in lichter laaie. Binnen zeer korte tijd wa ren de brandweren van Oude water, Gouda, Hoenkoop en Haas trecht aanwezig, die met een 15 tal stralen het vuur bestreden. Tegen een uur was men het vuur meester. Belgische onderscheiding voor Prins Bernhard Tijdens een intieme plechtig heid, die gistermiddag in een der salons van het paleis Soestdijk plaats had, heeft de heer E. Graeffe. ambassadeur van België te den Haag, aan Prins Bernhard medegedeeld, dat de Koninklijke Prins Boudewijn aan de Prins der Nederlanden het oorlogskruis 1940 met palm heeft toegekend om diens bijzondere diensten aan België bewezen tijdens de oorlog 1940—'45. is in het algemeen een minimum netto-oppervlakte voorgeschreven van 9,5 m2 met een breedte van tenminste 2.60 m. Voor een een persoons-slaapkamer is dit 4,5 m2 met een breedte van tenminste 1.70 m. Voor woningen voor be- bejaarden gelden enigszins afwij kende maten. Iedere woning moet zijn voorzien van een ruimte, waarin een badgelegenheid kan worden ingericht, tenzij aanslui ting op de waterleiding voor af zienbare tijd niet mogelijk is. WESTERLING UIT TANGER ONTKOMEN Naar van bevoegde zijde ver klaard wordt, heeft Westerling met enige vrienden de interna tionale zone verlaten. Aan de internationale brug, de grens tus sen de internationale zone en de zone van Spaans-Marokko, zou de politie de achtervolging hebben opgegeven. Johan van Oidenbarnevelt (rep.) SoerabajaAmster dam, pass. 26 Febr. Derna. Riouw, SurabajaAmsterd., 25 Febr. van Port Said n. Genua. Kertosono, DjakartaRot terdam, 23 Febr. te Sin gapore. Willem Ruys, DjakartaRot terdam, 26 Febr. by Gi braltar. Atlantis (rep.), Surabaja Rotterdam, passeerde 24 Febr. Enggano eil. Kota Inten (rep.) Surabaja Rotterdam, 25 Febr. 725 mpl Z.O. Dondrahead. Sibajak, RotterdamMel bourne, 24 Febr. 675 mijl N.W. Cocos eil. Peil trekken (Sm.). Een van de weinige ver-: standige opmerkingen, welke wij in de afgelopen dagen hebben ge lezen. was deze. dat er met betrekking tot de kabinets crisis nog geen peil te trek ken viel op de mogelijke re sultaten. Niettemin gaan de bla den, ook het blad, dat deze wijze opmerking maakte, regelmatig voort met het maken van de meest-vreemde gissingen. Prof. Romme hield zich. op het voet spoor van de hem niet onbeken de „Volkskrant", aan de veronder stelling, dat mr. Steenberghe dr. Drees gevraagd had voor het de partement van Sociale Zaken, maar dat paste toch blijkbaar niet in de tactiek van de formateur. Vrij positief waren later de be richten, dat mr. Steenberghe dr. Drees gevraagd had als vice-pre sident. Dan zou Drees-van Schaik veranderd worden in Steenberghe -Drees. Het is voor velen, ook voor ons een grote teleurstelling geweest, dat mr. Steenberghe voor zijn opdracht heeft bedankt. Men zoekt naarstig naar de oor zaken. Wij menen, dat het niet alleen in moeilijkheden over het program heeft gelegen. Onze in formaties houden vol: als het met het program in orde was geweest, zou Steenberghe het zonder Drees toch met gedaan hebben. En Drees moet Zater dagmiddag bedankt hebben. >Bo- vendien is er Zaterdagmiddag nog gebeurd: Ir. Vos. de leider iets Maandagmorgen werd door het Hof van Assisen van Oost- Vlaanderen een begin gemaakt met de zaak der valse biljetten van honderd gulden, welke in 1948 aan het licht kwam, en waarbij een 20-tal personen betrokken zijn. De bende, die in de val liep, toen in April 1949 de drukpers werd ontdekt, stond onder leiding van Omer Sterckx en |osephina de Mes- maeker. Sterckx is, na zwakzinnig verklaard te zijn, in een gesticht opgesloten. De politie kreeg lucht van de zaak, toen in October 1948 in de Nederlandse plaats Hoogezand een bediende van een boomkwe ker 18 biljetten van 100 gulden bij een bank deponeerde. De be dienden van de bank stelden vast, dat de biljetten vals waren. De boomkweker had het geld als schulddelging ontvangen van een collega uit Wetteren, die op zijn beurt de biljetten via een tussen persoon had gekregen. Deze tus senpersoon kocht de guldens in een herberg te Maldegem van een hem onbekende vrouw, die de- Lt. generaal Ridgway, de bevelhebber van de strijdkrachten der V.N. op Korea, heeft gisteren een onderhoud gehad met zijn onder-bevelhebbers over de toestand aan het centrale front in Korea. Uit het onderhoud is gebleken, dat het jongste offen sief der V.N. na zes dagen tot stilstand is gekomen. Reuter tekent hierbij aan, dat een enkele dag regen in de hui dige dooi-omstandigheden op Ko rea de aanvoer naar het front door modderwegen en overstro mingen, tot stilstand kan bren gen. In geheel Zuid-Korea zijn nog mdar enkele permanente bruggen intact gebleven. Volgens het laatste communiqué was er de afgelopen 12 uur wei nig of geen communistische acti viteit. Aan het centrale oostelijke front bleven de communisten terugtrekken. Elders aan het front dringen de verbonden troepen langzaam op naar de hoofdlinie van de com munisten, die van Seoel naar Hoengsong loopt, 90 km ooste lijker. De tegenstand neemt toe. Aan het oostelijke einde van het front zijn Amerikaanse troe pen de stad Tsjongson binnenge rukt. In het centrum by Hoeng song, hebben Chinezen een nach telijke aanval op de Zuidkoreanen gedaan. De Zuid-Koreanen kon den evenwel hun stellingen hou den en de Chinezen trokken na twee uur op hun eigen linies terug. Communisten bedachten zich Vier communisten hebben op een openbare bijeenkomst van de christen-democratische partij in het Zuid-Italiaanse dorpje Cerva, by Catanzago, hun lidmaatschaps kaarten van de communistische partij verscheurd, zo is gemeld WILLEMSTAD, Curacao. De weg van Oranjestad naar San Nicolas op Aruba loopt vlak langs het vliegveld Dakota, juist op'de plaats, waar de vliegtuigen laag vliegen om in te komen Het verkeer op die weg wordt door borden gewaarschuwd niet te stoppen op dat gedeelte. Er heeft zich een botsing tussen een DC 4 van de K.L.M. en een rijdende vrachtauto voorgedaan. Het vlieg tuig geraakte juist voor het lan den, terwijl het laag over de weg vloog, in een luchtzak en trof met een van de wielen de cabine van de vrachtauto. De bestuurder van de wagen werd uit de cabine ge slingerd en werd later met een hersenschudding in het zieken huis opgenomen. Ongeveer 60 meter verder kwam de vracht auto in een greppel tot stiLstand. Het vliegtuig raakte nog de af rastering van het vliegveld, doch landde normaal. zelfde dag nog 5000 gulden van de hand wist te doen. Drie der thans terecht staande personen zouden tezamen 50.000 franks hebben ontvangen, toen zij de vrouw in contact brachten met liefhebbers van Hollandse gul dens. In April 1949 werd in een af- gelegenhoeve te Herzele de druk pers ontdekt, welke in Antwer pen bleek aangekocht te zijn en waarmede Sterckx en Josephina de Mesmaeker in het najaar 1948 hun valse biljetten hadden ver vaardigd. Herzele was de derde plaats, waar de installatie was ondergebracht. Toen genoeg guldens waren ge fabriceerd, besloot de bende deze op de markt te Maldegem van de hand te doen. Volgens een beschikking van de interministeriële invoercommissie van de West-Duitse Bondsrepu bliek mogen tot nader aankondi ging geen toewijzingen van de viezen meer worden afgegeven voor de invoer van goederen, waarvoor de betaling afgewikkeld wordt in het kader van de Euro pese betalings unie. CAFÉHOUDER SLOEG KLANT BEWUSTELOOS Te Gemert ontstond Zondag avond een vrij ernstige vecht partij tussen een zekere V. uit Aarle-Rixtel en de caféhouder v. der B. uit Beekendonk. Een café schuld van V. schynt de oorzaak van deze vechtparty te zijn ge weest. Met een zware hersenschudding werd V. in het ziekenhuis te Ge mert opgenomen en eerst Maan dagmiddag kwam hq tot bewust- zqn en kon hy door de politie worden gehoord. Van der B. werd door de rijkspolitie gearresteerd en opgesloten. van de linkse groep in de PvdA, is vice-voorzitter geworden van die Party. Dat zegt ons meer dan een kolom „het-kan-vriezen-het- kan-dooien-commentaar van niets wetende, maar graag-fantaseren- de journalisten. Daar valt inder daad geen peil op te trekken. Weinig animo (Sm.). Opnieuw slooft het „Vrije Volk" zich uit, om te be togen, dat prof. Romme de aan gewezen man is, om een nieuwe kabinetsopdracht te proberen. Hoewel, evenals tijdens de faze- Stikker ook nu weer het leeu wendeel der bezwaren kwam van de zijde van de Partij van de Arbeid en men dus zóu zeggen, dat zjj, die het besluit van twee formateurs zo beslissend beïn vloedde, nu maar eens aan bod moet komen. Het is een gekke situatie, dat er zo weinig animo bestaat voor het formateurschap. Iedereen heeft de mond vol over het landsbelang, over de nood zaak van eensgezindheid in het brengen van offers, over de on vermijdelijkheid van een impopu lair program, e.d.. maar niemand is bereid, al deze schone theorie in de practijk te brengen en iedereen is bevreesd, zijn vin gers te branden aan de onver - mydelijke taakWij gaan vol komen accoord met prof. Romme, als hij in de Partijraad zegt. dat de KVP de PvdA niet in de oppo sitie moet dringen, maar ook de onmisbare medewerking van de PvdA zal wel zijn grenzen heb ben, evenals het streven naar de brede basis, zoals wij immers vo rige week al zagen. Grenzen zul len er, althans bij de KVP. ook zijn aan de weinige animo, om nog een uiterste poging te wa gen de zaak op te knappen in zo geregeld-mogelijk parlementair kader. Die grens zien wij in het landsbelang. Wij zijn overtuigd, dat de KVP. met name prof. Rom me, bereid zal zijn, 'n offer daar voor te brengen, al was het slechts, om te bewijzen, dat er in ons land ook nog mensen zijn. die offers willen brengen en er niet alleen over praten. Een lid van de Verbonden Strijdkrachten op Korea, kor poraal Davidson, sluit vriend schap met drie Koreaanse kin deren. Vanwege de taalmoei lijkheden maakte hij gebruik van een eenvoudige methode... snoep! De kleine meid schijnt niet gemakkelijk haar keuze te kunnen doen. Haar speel kameraadjes wachten gedul dig hun beurt af. Eervol ontslag van burgemeester gem. Maasniel Bij KB. is aan J. P. H. Joos- ten, op zijn verzoek, met inganfc van 1 Maart a.s. eervol ontslaR verleend als burgemeester der gemeente Maasniel, met dankbe tuiging voor de langdurige dien sten, door hem als burgemeester

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1