Spannende kampioenswedstrijd van de Alkmaarse Kegelbond „NI NOTCH KA" door de Haagse Comedie DE ALKMAAR EN OMSTREKEN OPENLUCHTTHEATER een afzonderlijke Stichting Koekoek werd kampioen Oo BILJARTEN M. J. de Groot werd kampioen hoofdklasse libre Boys-elftal verliest van Q.S.C. Marktberichten Marktb PAGINA 2 DINSDAG 27 FEBRUARI 1951 ALKMAAR. Het gegeven, door de bekende onlangs overleden filmregisseur Ernst Lubitsch, verwerkt in zijn koste lijke filir.', waarin hij Greta Gar- bo, de tragedienne voor het eerst ziet lachen op het witte doek is door Melchior Lengyyell op zyn manier naar de tegenwoor dige historische omstandigheden verwerkt tot een niet-minder kostelijk blijspel, dat eveneens onder de titel „Ninotchka" door de Haagse Comedie dit seizoen met dankbaar succes op de plan ken wordt gebracht. De Alk- maarders hebben er gisteren van kunnen genieten in 't Gulden Vlies, dat ditmaal echter niet was uitverkocht. Men herinnert zich de geschie denis van het Russische meisje, dat als een onvervalste commu niste, sterk in de leer van Mos kou, naar Parijs komt, om het werk over te nemen van een drietal kameraden, die al maan den en maanden vergeefs pogen een Rembrandt uit handen te krijgen van een uitgeweken Rus sische prinses. Het vrolijke leventje in Parijs bevalt hen zo goed, dat zij hele maal geen haast hebben om hun opdracht uit te voeren. Maar Ninotchka zal dat wel eenis an ders aanpakken. Zij had echter buiten de waard gerekend, in casu de advocaat van de prinses, een gemoedelijke en levenslus tige Fransman, die al heel gauw ontdekt, dat onder het masker van strengheid en kilheid, die Ninotchka tracht te demonstre ren, een heel gewoon, warm- kloppend vrouwenhartje klopt. En al is zij dan niet zijn eerste ontmoeting op het pad_ der lief de, hij is voor haar wèl de eer ste en er gaat een ware liefde tussen hen rijpen. Deze liefdes-affaire, die nogal gecompliceerd wordt door het optreden van prinses Stephanie Orlinova, is echter maar een bij komstigheid in dit kostelijke blijspel, dat een heerlijke persi flage is van het sovjet-regime, dat jacht maakt op mensen en dat de een de ander laat be- spionneren. 'Groot is de vreugde van de drie bourgeois-geworden kame raden, als zij zien, dat de ge vreesde Ninotchka ook de vrij heid van Parijs verkozen heeft boven het leven van een gevan gene in de partij; nog groter echter is hun angst, als de ploertige Krasnov uit Moskou verschijnt om hen te ontmaske ren en aan een kaartje enkele reis naar de Oeral te helpen. Het zou echter geer» blijspel zijn, als ook dit gevaar niet werd afge wend. Voor het eerst zagen wi.i Heieen Pimentel in een grote rol; zij speelde de Ninotchka met de nuance die de rol eist; strak en sober als de plichts getrouwe sovjet-commissaris, ge voelig en menselijk als de jonge vrouw, wier liefde begint te ont- De K.J.M.V. NAAR ROME ALKMAAR Onze wekelijk se bijeenkomst belooft ditmaal een zeer bijzondere avond te worden. De Weleerw. pater Hel ling zal ons a.s. Woensdag iets meer speciaal over de Heilig- Jaarviering. Deze lezing welke met lichtbeelden verduidelijkt wordt, kunnen wij al onze leden van harte aanbevelen. Dus vrienden, komt in grote getale en neemt ie meisje, ouders en bekenden mee naar Paviljoen „Kinheim", 8.30 uiur. „ST. CAECILIA" SPEELDE OP „SCHUTTERSWEI" ALKMAAR. Het R.K. Har moniecorps St. Caecilia heeft Zaterdagavond in de strafgevan genis Schutterswei van 8 uur tot half 10 een concert gegeven. Terwijl het corps in de hal stond opgesteld, hadden de ge detineerden zich op de galerijen verzameld. St. Caecilia vond een dankbaar gehoor en speelde o.a. 't succes nummer: In de Chinese Kloos tertuin. Bij het namens de direc tie gesproken dankwoord sloot zich een der gevangenen namens zijn lotgenoten aan. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Cor nells P., z. v. J. Schoen en M. J. Hooijboer; Jacobus Th. G., z. v. J. van Westerianen en A. B Groot; Johannes W. Th., z. v. W. Koopman en M. M. Pater; Hen- drica M., d. v. N. W. Barhorst er» M. J. A. Kroeders; Johanna E. M.. d. v. A. Winder en T. G. Huitema. Nieuwe fiets kapot gereden ALKMAAR. Gisterenavond omstreeks half acht reed een personenauto vanuit de Lange- straat de v. d. Bosstraat in. Daarbij gaf de bestuurder, die wel een richtingaanwijzer had uitgestoken, doch welke niet ver licht was. geen voorrang aan een wielrijdsterT Deze werd aange reden en haar splinternieuwe fiets werd ernstig beschadigd. Teger» de bestuurder is proces verbaal opgemaakt. RUILING VAN GROND ALKMAAR Er is een voor stel van B. en W. tot ruiling van een strook grond, nabij de Anna van Burenstraat, met de heer A. Vos. De gemeente heeft daar een strook grond gereserveerd voor de aanleg van een verbin dingsstraat tussen de Anna van Burenstraat en de ten Oosten daarvan geprojecteerde straat. Het is echter wenselijker geble ken, dat de verbindingsstraat op een ander punt wordt aange bracht. Op dit punt ligt een strook grond van de heer Y°s, die bereid is d®ze grond te ruilen voor de gereserveerde strook. De ruiling geschiedt met gesloten beurzen- De heer v0s wordt door deze ruiling in de gelegenheid gesteld, aan de Oostzijde van de Anna van Burenstraat 9 inplaats van 8 woningen te bouwen luiken er» beheerst, als zij moet wijken voor haar rivale en denkt het offer van haar liefde te moeten brengen, als zij haar opdracht kan vervullen. In Cees Laseur had zij een geroutineerde partner, die een zeer menselijke mr. Léon Dagoult op de planken zette. Annie van Duyn speelde met gratie en raffinement de Russische prinses, die teerde op de herinnering aan haar jeugd in Rusland en haar Rembrandt gaarne offerde, om haar geliefde te behouden. Het trio vrolijke kameraden werd kostelijk ge typeerd door Bob de Lange, Johan Valk en Gerard Hart kamp; Theo Frenkel speelde de keiharde sovjet-commissaris, die anderen ten val trachtte te bren gen, om zijn eigen huid te red den. Het publiek genoot kostelijk van het goede spel en het gees tige stuk. waarvoor de Haagse Comedianten een hartelijk ap plaus ten deel viel. Fr. O. Filmavond over Suriname ALKMAAR De Kon. Ver- „Oost West", afd. Alkmaar or ganiseert Dinsdag 6 Maart in 't Wapen van Heemskerk een film avond, waarbij de heer P. Creutz- berg, biol, drs„ dlie deel uitmaak te van de door het Aardrijkskun dig Genootschap uitgezonden ex peditie naar Suriname, de van deze expeditie gemaakte film met een causerie van 'n half uur zal inleiden. Nieuwe leden kunnen zich op geven bij de secr penn. van „Oost en West", de heer H. Wie- bols, Emmastraat 73. Geysers aan de Cpornhertkade ALKMAAR De woning bouwvereniging „Rochdale" heeft een verzoek ingediend om een voorschot uit de gemeentekas, groot f 13074,40, voor het aan schaffen en aanbrengen van geysers in het in aanbouw zijnde complex van 63 woningen aan de Coprnhertkade. Eervol ontslag ALKMAAR De heer P. J. Buis heeft in verband met zijn benoeming tof hoofd van de Lin- denschool, een verzoek om ont slag ingediend als onderwijzer aan de Nic. Beetsschool. B. en W stellen de raad voor dit ont slag eervol te verlenen. Benoeming gymnastiekleraar ALKMAAR De heer J. C. Pelgrim, onderwijzer aan de o.l. school te Kolhorn. wordt door B. en W. voorgedragen voor benoe ming als vakleerkracht in de li chamelijke opvoeding. Er is bovendien het voorstel om het aantal lesuren per week, ge durende hetwelk in 1951 vakon derwijs in lichamelijke oefening zal worden gegeven aan de open bare U,L. school, te bepalen op 1 13/20 (per leefkracht). Een bibliotheek alsg eschenk Mevrouw A. E. de Langevan Foreest te Heiloo heeft, overeen- komstig de wens van haar over leden, echtgenoot, de heer P.A. de Lange, diens belangrijke biblio theek aan de gemeente Alkmaar ten geschenke aangeboden. B. ën W. stellen de gemeenteraad voor, deze schenking ten behoeve van de gemeentelijke boekerij onder dankzegging aan de schenkster te aanvaarden. Voorschotten voor Bijzonder Onderwijs ALKMAAR B. en W. geven de raad in overweging, aan de O.L.Vr. v. Lourdesschool voor R.K. B.L.O. een voorschot op de. gemeentelijke vergoeding voor '51 toe te kennen ten bedrage van f 12.027,aan de St. Joseph- school (ulo) f 10.630,12, aan de Adelbertus-, de Bavo-, de Willi- brordus- en de St. Aloysiusschool (g.l.o.) f 38.920,38, aan de St. Laurentiusschool (v.g.l.o.) f 1842; aan de Juliaschool (ulo) f 6812,75, aan de St. Joseph-, de Maria-, de Agnes- en de Lidwinaschool (g.l.o.) f 42.431,86. aan de St. Annaschool (v.g.l.o.) f 5565, aan de Julianaschool (ulo) f 7279,63, aan de Julianaschool en de Wilhelminaschool (g.l.o.) f 19.037,38. ONZE AGENDA KUNST CENTRUM BER GEN: lezing over de schil der Paul Klee in de Rus tende Jager. 8 uur. FILMS: Harmonie: Annie get your gun, alle leeft. Victoria-theater: Straal jager no. 3 antwoordt niet, 14 jr. Rex-theater: De Hartenbreekster, alle leeftijden; Cinema Ame- ricain: Captain China 14 jaar. voorstellingen 8 uur. NACHT DIENST APOTHEKEN: Hedenavond 18 u. zal voor avond 18 uur zal deze spoedgevallen geopend zijn de apotheek Har tong van Ark, Apotheker J. v. d. Mark, Lange- straat L Financieringsinstituut' Hoorn borg voor volkscrediet ALKMAAR Als de raad een desbetreffend voorstel van B. en W. aanneemt, zal de stichting „Hoorns instituut tot bemiddeling bij de financiering van aankopen in de detailhandel" als borg en de gemeente Hoorn als achter borg worden aanvaard bij de verlening van credieten door de gemeentelijke volkscredietbank te Alkmaar ter financiering van aankopen bij de detailhandelaren, die bij genoemde stichting zijn aangesloten. Garantie onrendabele bouwkosten ALKMAAR De N.V. Bouw- kas „Rohyp" te Amsterdam is bereid de bouw van een woning Anna van Burenstraat 10 voor J. J. W. Dehé te financieren, mits de gemeente Alkmaar rente en aflossing van het hypothecair crediet tot een bedrag, gelijk aan de zgn. onrendabele stichtings- kosten, garandeert. B. en W. achten het verantwoord, de ge vraagde garantie te verlenen. Zij stellen de raad dan ook voor, een desbetreffend besluit te nemen. De gemeente waarborgt daarbij de tijdige betaling van rente en aflossing van een gedeelte van een geldlening van f 11.113,32 door de bouwkas te verstrekken onder eerste hypotheek, dat ver meerderd met en bedag van f 1961,18 gelijk is aan de onren dabele bouwkosten, zijnde dit ge deelte f 7842,75 f 1961,18 f 5881,57 en van e,en onder ver band van tweede hypotheek te verstrekken geldlening van f 1961,18. ALKMAAR HEEFT MEER VUILNISEMMERS NODIG ALKMAAR Als straks in de maand Maart de kleine roltrom- melvuilnisauto in dienst wordt gesteld, zal de modernisering van de vuilophaaldienst haar beslag hebben gekregen. Intussen is echter gebleken, dat de bedrijven in de binnenstad belangrijk meer vuilnisemmers hebben afgenomen dan waarop aanvankelijk was ge rekend. Met inbegrip van de be hoeften voor de nieuwbouw, zal het daarom nodig zijn in dit jaar nog 1500 emmers naar raming voor f 10.500,aan te schaf fen. Voor 500 emmers is reeds f 2600,op de bedrijfsbegroting uitgetrokken. Daarop dient dus nog f 7900,te worden geraamd. B. en W. stellen de raad dan ook voor, de begroting van het be drijf der gemeentereiniging aldus te wijzigen. AANKOOP EN VERKOOP VAN GROND ALKMAAR. B. en W. stel len de raad voor 9 percelen grond aan het Zeglis aan te ko pen voor f 1 per perceel, ten be hoeve van de aanleg van een trottoir aldaar. De percelen zijn elk 4 tot 6 m2 groot. Voorts wordt voorgesteld over te gaan tot aankoop van twee percelen weiland aan de Heiloër- dijk, resp. 7.07.25 ha. a f 1 per m2 en 2.59.90 ha. a fO.39% per m2, of in totaal resp. f 70.725 en f 10.250. B. en W. achten het noodzakelijk dat de gemeente de eigendom verkrijgt van deze percelen voor toekomstige stads uitbreiding. Tenslotte is er nog een voorstel tot aankoop van twee percelen weiland in de Eendrachtspolder, tezamen groot 1.48.69 ha., van mevrouw G. J. A. Janzen.Kraakman te Bloe- mendaal, voor een prijs van f 12000 in totaal. In de morgen te Bergen te houden algemene vergadering van de V.V.V. komt aan de or de een voorstel, om definitie! over te gaan tot de vorming van een Stichting voor de ex ploitatie van het Openlucht theater, waartoe vorig jaar reeds in principe besloten werd; voor gesteld werd het bestuur van V.V.V. als voorlopig Stichtings bestuur aan te wijzen. De stem ming is echter vrij. Er zullen tevens nadere mede delingen gedaan worden over de plannen voor de exploitatie van het openlucht-theater in 1951. De schuld van het openlucht theater, die op 31 December 1949 f 2.128.07 bedroeg vermeerderde in 1950 door het nadelig slot der exploitatie over dat jaar met f 1.455.36 tot f3.583.43; hiertegen over staat vordering wegens oor- VERLIESPUNTEN VOOR Z.S.C.O. In de 3e klas B van de KNVB zijn voor het le elftal van ZSGO twee winstpunten. in mindering gebracht. Het elftal had op 14 Januari geweigerd de wedstrijd tegen Terrasvogels te spelen, om dat de aangewezen scheidsrech ter niet aanwezig was en een wél aanwezige arbiter van de KNVB niet werd geaccepteerd. Vergadering St. Antonius ALKMAAR - De vergadering op Woensdag 28 Februari kan door bijzondere omstandigheden niet doorgaan. Hij is nu vastge steld op Donderdag 15 Maart. Tafeltennis ALKMAAR De pas opge richte R.K. Tafeltennisvereniging speelt Dinsdags en Vrijdagsavonds van 7.30 tot 10 uur in de gym zaal van de Koornlaanschool. Er kunnen nog nieuwe leden worden aangenomen. Ook dames zijn welkom! Geslaagd ALKMAAR -Bij de door de H.M.V. gehouden examens te 's-Graven'hage slaagde voor lera res in het costuum en mantelvak, mevr. A. Wondervan de Oord (met lof) uit Alkmaar. Voor coupeuse in het costuum en mantelvak slaagden de dames: N. Beentjes uit Castricum; L. v.d. Woude uit Egmond a.d Hoef; C. Plevier uit Öterleek; M. Koenders en M. Elings uit Heiloo, allen leerlingen van de modevakschool alhier, directrice mevr. A. P. A. KlerksRoovers. Uitreiking onderscheidingstekenen ALKMAAR Op verzoek van de minister van Oorlog zal de burgemeester van Alkmaar op Vrijdag 2 Maart a.s. des middags om half vijf in de raadszal op het stadhuis, aan een eenendertigtal ingcNrVnen van onze stad het Ereteken voor Orde en Vrede uit reiken. DOOR INVALLERS GEHANDICAPT De Boys moesten met een 4- tal invallers de reis naar QSC ondernemen, want Pater, Blok, Knip en van Dok moesten nog verstek laten gaan. De invallers hebben zich goed geweerd, maar de toch al niet te sterke Boys-voorhoede had nog meer aan stootkracht ingeboet. Daarbij kwam nog, dat het mod derige QSC-veld zwaar te be spelen was. Reeds voor de rust wist de QSC-voorhoede 2 maal te pro fiteren van een foutje in de Boys-verdediging. De Boys voorhoede was niet bij machte de goede QSC-verdediging tot capituleren te dwingen. Na de rust slaagde geen der partijen er in een doelpunt te maken, zo dat de Boys met een 20 nederlaag huiswaarts moes ten keren. ALKMAAR De strijd om de clubkampioenschappen van de Alkmaarse Kegelbond hebben een bijzonder spannend verloop gehad. Door de verschillende vijftallen is fel om de begeerde titel gestreden en dat geldt voor alle afdelingen. De strijd in de klassen B en C era de damesklassen duurde de gehele week, maar de strijd voor de heren A-klasse werd Zater dagavond beslist. 5 vijftallen traden in het strijdperk om de titel, welke recht geeft op mede dinging in de strijd om het kam pioenschap van de Nederlandse Kegelbond, te veroveren. Deze vijftallen waren: Koekoek, Z.E. HZ.?. T.O.P., O.K.A. en Alles Om van Velzen. De strijd ging over zes banen en op elke haan moest tieramaal geworpen worden en toen drie hanen waren geworpen, was het onderling verschil nog maar ge ring, althans dat van de Alk maarse clubs. De Velzer club was iets achter geraakt. In de tweede helft kwam er meer tekening in de strijd en bleek Koekoek, toen er nog één baan moest worden geworpen, ruim 20 hout voor, met als ge vaarlijkste concurrent O.K.A. Op deze laatste baan maakten de Koekoeken zulk hoog hout, dat geen der andere vijftallen er meer aan te pas kwamen. In het bijzonder hun afgooier, de Alk maarse persoonlijke kampioen Köllmann, deed zijn titel eer aan. Hij werd in totaal de hoog ste gooier met 466 hout, tweede werd Eickholt met 427 hout. De einduitslag was: 1. en kam pioen Koekoek 2056 hout 2. O.K.A. 1986. 3. T.O.P. 1951, 4. Z.E.K.Z.? 1944. In de B-klasse is de strijd niet minder geweest. Nadat Cubo Woensdagavond 600 hout maak te, kwamen Donderdagavond Op de Lat (Purmerend) en de Hout hakkers in de baan. Op de Lat kwam met 626 voorlopig op de eerste plaats, doch de Houthak kers bleken een gevaarlijke con current en het scheelde maar weinig of zij verdrongen de Pur- merenders van de eerste plaats. Zij strandden echter op 616. Vrijdagavond traden weer twee gevaarlijke concurrenten aan en wel Alc. Victrix en De Burg. Alc. Victrix veroverde voorlopig de eerste plaats met 635 hout. De Burg kwam tot 623. Zaterdagavond echter was het, dat O.Z.E.K. een bijzonder mooie Erestatie leverde. Met het fraaie out van 664 veroverde O.Z.E.K. het kampioenschap in B. De stand is: 1. en kampioen O.Z.E.K. 664, 2. Alc. Victrix 635, 3. Koekoek II 635, 4. Op de Lat pel. (Purmerend) 626, 5. De Burg 623, 6. Houthakkers 616. 7. Cubo 600. 8. Sociëteit 593, 9. Hout- halers 583, 10. Met z'n Tienen 553, 11. O.K.A. II 540 en 12. Al les Om 539. Heren C: 1. er» kampioen De Burg 621, Op de Lat 597, O.Z. E.K. 593. Sociëteit 591, Scherp schutters 586. De Unie 583, Hout hakkers II 579, T.O.P. II 572, Alc. Victrix II 574, Met z'n Tie nen II 572. T.O.G. I 565, Z.E. KZ.? II 564, Onder Ons 561, J.G.O.G. 559, De Club II 546, Houthalers II 546. T.O.G. II 530, Negenjagers 516, Cubo II 513, Op de Lat II (Purmerend) 508, Op en Om 442. Dames B: Zet 'm Op 548, Op houden wint 540, Vredelust (Schagen) 536, Ophouden wint II 532. Rollend Raadsel I 511, Rollend Raadsel II 502, Onder Ons 491, W.I.K. II 490, Entre Nous 475. Vrije baan heren A: L. C. Klerk, 2. A. Winder. 3. C. H. de Lange. 4. G. v. d. Post. B-ldasse: A. Kopne 2. H. van Galera, 3. J. de Bakker, 4. G, Nieuwveen, 5. E. Brink. C-klasse: C. Kayer, 2. mr. Schuurman, 3. H. Sunder, 4. H. Stoelinga, 5. A. Koster. D-klasse: 1. L. Plas, 2. S. Schaaf. 3. J. de Haas 4. H. de Vreis, 5. C. Timmer. Dames A: mevr. Bosch. Dames B: 1. mevr. Mulder, 2. mevr, van Uitert, 3. mevr. Ruy- ter. Dames C: 1. mevr. Meiman, 2. mevr. Kooyman, 3. mej. Knup- logsschade tot een bedrag van f 6000 waarop nog steeds niet is beslist. De winst- en verliesrekening van de VVV over 1950 (zonder openluchttheater) sloot met een nadelig saldo van f 61.29 op een eindbedrag van f 20.471.63. De begroting voor 1951 sluit op f 18.600, mtt 'n post onvoor zien van f 79.95. De post con tributies, die vorig jaar f 3.421 opbracht, is nu geraamd op f 8.750, als gevolg van de op de vorige vergadering aangenomen contributieregeling. Het gemeen te-subsidie is weer op f3000 ge raamd. Een nieuwe post op de begroting 1951 is die van f 2700 voor salaris directeur; zodat de verwachten is, dat het bestuur voornemens is een directeur aan te stellen. Voor drukwerk werd vorig jaar f 1859 uitgegeven en is nu f 5000 geraamd. Voor advertenties is geraamd f14.00 (v. jr. uitgegeven f613). Voor feesten .wedstrijden e.d. is te stellen. Voor drukwerk werd f 1100 geraamd; (v.jr. uitgegeven f397). De balans per 31 Dec. 1950 sloot op f 15.243.17 (v.jr. f7.758.52). Vergadering Genootschap Stille Omgang DE RIJP. Dezer dagen ver gaderde het gezelschap van de Stille Omgang in cafe Blokdijk. De heer G. Roelofsen verwel komde vooral de vele jongeren die aanwezig waren en ook pas toor Holtkamp, die deze avond een spreekbeurt zou vervullen. Uit het verslag van de pen ningmeester, de heer A. Schip per, bleek dat een batig saldo kon worden genoteerd van f 74.65 De omgang zal worden gehou den op 4 Maart a.s.. Om één uur zal een lof, w.o. een korte toe spraak, worden opgedragen in de parochiekerk. De bussen zullen om half twee vertrekken vanaf de Dam. De lopers zullen, even eens vanaf de Dam, 's avonds om acht uur, onder leiding van de heer Koos Verdonk, vertrek ken. De kosten voor deelname zullen voor beide ploegen f 2 per persoon bedragen. De fietsers vertrekken om kwart over twaalf. Voor deze groep is als leider aangewezen de heer M. Weel. Het is de bedoeling dat alle deelnemers om drie uur op het Spui zijn gearriveerd; gezamen lijk zal dan de omgang worden gehouden. De H. Mis voor de deelnemers o.m. uit De Rijp en omstreken zal in de kerk aan het Bagijnhof -worden opgedra gen. In verband met de bepaling van het aantal bussen werd ver zocht zich vooral voor Donder dag op te geven bij de heer A. Schipper, bij wie ook kaarten verkrijgbaar zijn. De secretaris, de heer G. de Jong, werd bij acclamatie we derom herkozen. De Z. E. heer pastoor Holt- kamn hield tenslotte een voor dracht waarvoor hij als onder- werd had gekozen: Het onder grondse werk der Roomse vrou wen in de reformatie-tijd. Jongerengemeenschap BERGEN. Voor een groot aantal meisjes sprak de bekende Zr. Hogenbosch uit Zandvoort over het onderwerp: „God schonk ons een kind". De lezing werd nog verduidelijkt door een aantal mooie platen. Aan het einde werden vele vragen gesteld die duidelijk beantwoord konden worden. Jongemannenvereniging BERGEN. Deze vereniging, volkomen in de geest van de vroegere Gezellen, welke weder om door het vroegere bestuur; de heer C. van Son, C. Ellis, N. Beukers en C. Noort, wordt voortgezet, begint zijn activiteit te ontplooien. Althans voorlopig kunnen ook de jongens van 14 16 jaar Zondags gezellige avon den doorbrengen in St. Jan. DAT LIEP NOC GOED AF (Eigen bericht). CAMPERDUIN. Toen de chauffeur van de Bergerbus een kopje koffie wilde gebruiken bij hotel Minkema op de hoogte bij het strand, zette hij de bus op de handrem. De rem bleek echter niet geheel te functionneren en de bus reed langzaam maar zeker naar beneden tegen een beton nen paal. Men kwam er, zij het met een flinke beschadiging aan de bus, nog zonder persoonlijke ongelukken af. „St. Tekla" vergarderde H.H.WAARD Vrijdagavond vergaderde de begrafenisver. „St. Te-kla". Uit het jaarverslag bleek, dat er een batig saldo is van f 1586,65. De aftredende bestuurs leden KI. Oudeman en K. Bakker werden met algemene stemmen herkozen. R.K. RIJWIELCLUB ST. PETRUS BEEMSTER De jaarverga dering werd geleid door de sec retaris, de heer N .van Baar, die de geringe opkomst betreurde Uit zijn jaarverslag bleek, dat men in 1950 gezamenlijk met de parochie Schermerhorn ter Stille Omgang is getrokken. Er waren 150 deelnemers. Aan de bedevaart naar Alkmaar werd door 30 pelgrims deelgenomen, wel wat weinig. Aan de bede vaart naar Heiloo nam zelfs nie mand van de St. Petrus-leden deel o.m. omdat sommigen naar de Passiespelen in Tegelen wa ren, terwijl het zeer slecht weer was. Het bestuur rekent er ech ter vast op dat men dit jaar, gezien de grote geestelijke noden en de dreiging van oorlogsge vaar waaronder de wereld ge bukt gaat, in groot getal aan de verschillende bedetochten zal deelnemen, speciaal die naar Amsterdam in de nacht van 3 op 4 Maart a.s. Deze reis wordt ge maakt per bus. Kosten voor niet- leden f 2.50 en voor leden f 2. per persoon. Om 2 uur des nachts celebreert kap. Biemans een kort Lof in de parochiekerk, waarna vertrek. Om kwart voor 4 wordt in Amsterdam aan de Omgang deelgenomen, waarna te 5 uur de H. Mis in „de Liefde". Om 7 uur is men dan weer thuis. Volgend jaar zal getracht worden een vroeger uur voor de Omgang te krijgen. Tot a.s. Donderdag kun nen bij het Verenigingsgebouw kaarten worden verkregen. Uit het financieel verslag bleek een batig saldo van f 84.68. De heer D. de Jong werd ge kozen in de bestuursvacature H. Jonk. De heer G. P. Schipper werd herkozen. Tenslotte hield de heer N. van Baar een lezing over zijn reis naar Rome, welke zeer in de smaak viel. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. NACHTVORST en daar mist, overigens enkele In de nanacht en ochentd hier overdrijvende wolkenvelden en bijna overal droog weer. Aan vankelijk zwakke tot matige Oostelijke wind. Later weinig wind. Op de meeste plaatsen in het binnenland vannacht lichte vorst. Midden op de dag onge veer dezelfde temperaturen als vandaag. Jaarvergadering R. K. Vrouwenbeweging NIEUWE NIEDORP Vrijdag j.l. hield de afd. haar jaarvergade ring. De presidente Mevr. Sweep heette de vele dames welkom als mede de plaatselijke correspon dent Spr. deelde mede dat een gift was binnengekomen bestaan de uit knotten katoen, deze gift was zeer welkom. Besloten werd een fondsje op te richten voor 'n jong knaapje uit een afd. elders, deze was invalide geworden en moet worden geholpen. Op 16 Maart a-s- zal 'n kookdemonstra tie worden gegeven door de Fa. Duyvis olie fabriek uit de Zaan. Medegedeeld werd dat op 20 Maart a.s. en bezinningsdag zal worden gehouden. Deze zal wor den gehouden te Nieuwe Niedorp hieraan zullen ongeveer zestig dames uit het district deel nemen. Hierna werd een keurig verwerkt jaarverslag uitgebracht over 1949 en '50. Volgens de boe ken is er een saldo aanwezig van f 55. De bestuursverkiezing le verde 't volgende op: toegevoegd werden Mevr. BruinRaven en Mvr. PolandNan De presidente werd met acclamatie herkozen dat genoemde onmisbaar is voor de afd. is wel gebleken. WIELRENNEN ALCMARIA VICTRIX ALKMAAR. Zondag heeft Alc. Victrix haar eerste trainings- rit op de weg gehouden, en daar mede het wegseizoen geopend. Dat hier van de zijde der renners grote belangstelling voor bestond was te verwachten. Ieder is na de rustperiode weer vol animo voor de weg. De A en B klas moesten een afstand van 40 km rijden, de C klas 30 km. De A en B klas gingen gelijk van start, en direct werd er al flink ge jaagd. Toch bleef de eerste paar ronden alles bij elkaar, enkel moesten de zwakkeren lossen. De voorlaatste ronde werd echter het veld in tweeën gesplitst. Fel ging het op de meet aan. In een mooie spurt wist Jn. Ottebros te win nen voor P. Koreman, Koek en Scholten. De C klas.Ook hier werd er voor gevochten. Kager won op overtuigende wijze voor K. v. Beek en J. Keuken. De uitslagen zijn als volgt: A en B: l.Jn. Ottebros; 2. P. Koreman; 3. G. Koek; 4. J. Schol ten; 5. J. de Beurs; 6. B. v. d. Kamer; 7. W. Jongejans; 8. J. Peereboom; 9. J. Rol; 10. H. v. d. Ham. C klas: 1. J. Kager: 2. K. van Beek; 3. J. Keuken; 4..K. Veld- boer; 5. J. Schuitemaker. DIRKSHORN Onder leiding van de biljartvereniging „Krijt op Tijd" in de lokaliteit van de heer'Supér te Dirkshom werd Zondag de finale afgewerkt om het kampioenschap Hoofdklasse libre (7.0011.00) van het district Schagen van de Ned. Biljart bond. Zonder voorwedstrijden te spelen was het toch mogelijk om in deze klasse toch 8 spe lers uit te laten komen, nl. A. Bakker, Jac. Bregman en Nic. Kossen van „Het Groene La ken" te Burgerbrug, M. A. de Groot en Nic. Pronk van „Ons Genoegen" te Warmenhuizen, P. Bijhouwer en M. Fijnheer van Voorwaarts" te Winkel en C. Sprenkeling van „Holl. Noorder kwartier" te Schagen. De wedstrijdleiding was in han den van de heer D. C. Broersma. Direct bij het begin bleek al reeds een storing te ontstaan door het niet opkomen van de heer M. Fijnheer, zonder dat het districts- bestuur hiervan in kennis was gesteld. Besloten werd om de eerst gepromoveerde van de vo rige klasse uit te nodigen om aan deze eindstrijd deel te nemen. Dit was M. J. de Groot van „Ons Genoegen" te Warmenhuizen. die kampioen werd in de le klasse libre met een moyenne van 9,27. De heer de Groot greep deze uitnodiging met twee handen aan en de andere spelers, misschien niet geheel doordrongen van de sterkte van deze speler, moesten in hem de meerdere erkennen. Een zeer sportieve strijd werd ge streden met schommelende winst kansen. Zondagmiddag was het nog niet te bezien of een M. J. de Groot, M. A. de Groot, P. Bijhouwer, of een C. Sprenkeling als kampioen uit de strijd zou komen. Er werd in deze klasse behoorlijk spel gebracht. De be slissende partij moest vallen tus sen P. Bijhouwer en M. J. de Groot. Aanvankelijk liet het zich aanzien, dat Bijhouwer de partij zou gaan winnen met een stand 184136 in het voordeel van de heer Bijhouwer. Maar met een flinke serie kwam de Groot weer aardig bij en Bijhouwer werd zichtbaar vastgehouden en de Groot maakte de partij na 33 beurten vol en liet Bijhouwer in deze beslissende partij op 220 car. staan. M. J. de Groot van „Ons Genoegen" te Warmenhuizen, voor veertien dagen terug kam pioen le klasse libre, thans ook kampioen Hoofdklasse libre. Het totale overzicht was als volgt: K.V.B. afd. Heiloo Het Gemeentegasbedrijf van Alkmaar organiseerde, na een demonstratie in De Rustende Ja ger, een kookcursus van vier weken voor de leden van de Katholieke Vrouwenbeweging. Juffrouw De Jager, de leidster van de cursus, leerde de dames niet alleen lekker, maar ook voordelig koken op gas. Aan haar komt zeker een woord van dank toe, evenals het Gasbedrijf dat de dames in de gelegenheid stelde, deze lessen voor een mi niem bedrag te volgen. Wij twijfelen er niet aan, dat de leden van de Vrouwenbewe ging de lessen in practijk zullen brengen, zodat ze kunnen terug zien op enige zeer nuttig beste de avonden. STILLE OMGANG NIEUWE NIEDORP De Stille Omgang zal dit jaar plaats vin den in de nacht van 10 op 11 Maart. De onkosten zullen be dragen f 3.25. Hierin zijn begre pen de buskosten, entree kapel, H Mis enz. Deelnemers kunnen zich opgeven aan het klooster en bij de heer Slijkerman. De orga nisatoren zijn van mening dat de aanmelding groot zal zijn, zodat mogelijk nog een bus ingescha keld moet worden. Geeft U zo spoedig mogelijk hiervoor op. 1. M. J. de Groot, Ons Genoegen 1741 211 66 8.25 12 2. M. A. de Groot, Ons Genoegen 1570 161 77 9.75 9 3. C. Sprenkeling, H.N.K. 1618 171 77 9.46 8 4. P. Bijhouwer, Voorwaarts 1583 173 74 9.15 8 5. Nic. Kossen, Het Groene Laken 1603 175 86 9.16 6 6. A. Bakker, Het Groene Laken 1435 185 64 7.76 6 7. Jac. Bregman, Het Gr. Laken 1399 177 68 7.90 4 8. Nic. Pronk, Ons Genoegen 1530 181 47 8.45 3 L.T.B.-VERGADERING PURMEREND. De algemene voorzitter de heer G. Ph. Roele- veld opende de vergadering met de christelijke groet. De mede delingen bevatten een schrijven van het hoofdbestuur betreffende deelname studiedagen in Dra kenburg. 9 personen gaven zich op. Hierna volgde de lezing van Dr. J. G. M. Delfgaauw over be volkingsvraagstuk en industriali satie. Spr. schetste de groei der bevolking van 1800 tot nu toe die van 2 millioen tot 10 millioen toenam. Nu maakt de agrarische be volking 20 pet. van het aantal uit. Over 50 jaar zal het agrarisch aandeel in de bevolking nog maar plm. 10 pet. bedragen. Dat dit voor onze, relatief de snelstgroeiende bevolkingsgroep, grote problemen met zich mede brengt, laat zich begrijpen. Maar een klein deel onzer agrariërs zal zijn beroep kunnen handha ven, zeer velen zullen dus een ander beroep moeten kiezen. Deze keuze is een zeer moeilijk probleem, men moet zich deskun dig laten voorlichten en aanleg en mogelijkheden beoordelen. Een beroep kiest men voor 50 jaar. Een snel groeiende bevolking is een gelukkig verschijnsel en als de consequenties goéd opge lost worden, geeft ons dit een voorsprong op de andere landen. Spr. zag grote perspectieven in de technische vakken en waar schuwde voor een kantoorbaantje jong komt men wel aan de slag, maar op latere leetfijd bestaat het gevaar dat men" aan de kant gezet wordt. Hierna eindigde Dr. Delfgaauw zijn interessant be toog. De vele vragenstellers wer den naar genoegen beantwoord. Burgerlijke Stand BEEMSTER. Geboren: An- tonius Petrus, zv P. Ootes en C. A. van Etten; Agatha Antonia, dv A. Roet en C. A. Jonker. Getrouwd: Johan Zwart 24 jaar en Jannetje Visser 21 jaar. Overleden: Aaltje de Waal 68 jaar echtgen. van H. Boer. LANGEDIJK. 27 Febr. 12.000 kg uien 3.303.90; grove 3.80 4.40; drielingen 2.6000 kg bie ten A 6.306.80; 6000 kg peen C f 4—4.30; 400 kg witlof I 28—29; 7500 kg groene kool 832.10; 65.000 kg rode kool 6.50—17.50; 65.000 kg gele kool 66.90; 60.000 kg deense witte 5.508.00. 3900 kg peen doorgedr.; 1800 kg bieten doorgedr.; 17.000 kg gele kool doorgedr.; 18.000 kg witte kool doorgedr. WARMENHUIZEN 27 - 2 uien 3.30: nep 14.4014.50: gele kool 68.10; witte kool 5.709; rode kool 6.5017.50. PURMEREND 26 - 2 Beve landers l2; witlof 1734; rode kool 716; witte kool 6; sav. kool 611; spruitkool 2651; boere- kool 2730; rode bieten 47; gare bieten 1216; winterpeen 5.50; wespeen 2425; uien 21 3.50; prei 923; Bramley Seed ling 617; goudreinette 1739; jonathan 2751: Laxton Superbe 2146; present van Engeland 18 winter jan 1842. Sinds enkele gewerkt aan door het bes de Bond van lieke Centrale dit goede wej Laatstgenoemd pliceerde 20 port, waarin volgende begu De lectuurv groot goed te geestelijke ve volk. Omdat op dit terrein selen hebben Kath. lectuurv niet wil zeggei tuurvoorzieninj aan het Kat! doch wel, dat volgens eigen bijdragen tot bouw van het Elke bevolki arbeiders, der denstand en land heeft h: derne moeilijk) trialisatie, em tuur is daarbij belangrijke le\ De poging middel van go zedelijke weerl zou mislukken breken de ruj vaste levensov bovennatuurlijk heeft. Daajom wilk zelf positief de van de boeken het volk willei zelf uitmaken, deze taak ten Zo bezien is d tuurvoorziening tiepunt in de voltooide eman onderwijs speel een grote rol i De Katholiek tot Lectuurvoor land, die onde provinciale afde daarom niet all culturele taak der het volk muleert ook de de volksboeken met Katholiei geeft goede voi niet of slecht-l( goede te leren In een onderf de voorzitter v; Centrale in Nt heer A. J. Boe het werk van deelde deze ons jaren 1949 en plaatsen in N kisten met tota voor een tijdsdu maanden werde gens gebrek a; kon aan aanvra; sen nog geen g< geven .terwijl sen nog geheel worden. De Centrale alleen met net van boekenkiste het saneren en bibliotheken en van advies ovei schaffen boeke voorts vanzelf, tholieken van bruik kunnen Pre Het culturele Centrale lean all met een cverhe dat ook het gev telandslectuurvoc ZWAAG, 26 F 5.00, bieten 14,0023.00, gro 35.00, gele bew. rode kool 6.00— 11.00—34.00, sp 60.00, witlof 22 peen 4.005.80, 75.00, knolsel 16.00, goudreinc present van ei 37.00, jonathan ser wildeman 3 ter jan 27.00—42. .ALKMAAR, 2< eigenheimers 8 18.00—33.00, roi 15.10, savoye groene kool 12. kool 30.00—53.00, 50.50, andijvie 6 bieten 4.007. 4.007.60, waspe uien 2,005.00, I Soep 2.00—8.00, soep 5.00—9.00 20.0031.00, pre. land 38.00 gi 34.0041.00, wil 35.00. Slachtveemarkt ALKMAAR. stuk 500.00—900. 500.00—1160.00, kg 2.70, 295 nuc 25.00—55.00, uit 1.80, 318 varke spekvarkens 1.6 varkens (zouters) gen 1.54—1.58 pej Het prijsnivea slachtdieren was de vorige week. Er werd voor maximaal 2.70 p De algemene kwa de handel trekkei voor de nucl was veel animo, d en de handel vlot Voor varkens lopende prijzen b de vleesvarkens d noten. Halverwege pen de prijzen c tot 1.72 per kg echter lager n.l. 1 gegeven prijzen zi op het levende ge TEXEL. Aai oen: 2 koeien 6( graskalveren 24C paard 700.00, 23 45.00. 25 nuchtere —65.00.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2