Vorstelijke personen in ballingschap Roofoverval nazes maanden door recherche opgehelderd Verloofde stal 2000 gulden van a.s. schoonouders Duur betaalde harten jacht H. Landstichting veertig jaar In een jas met bloedspatten rustig op de tram gestapt Depressies halt toegeroepen j Zuinigheid geboden met cognac Naar wij vernemen: dampo-pastili.es Vooral op verpleegsters gemunt? Acheson over ons Korea-detachement Maart, maand van Sint Josef WOENSDAG 28 FEBRUARI IVpl PAulNA 3 (Speciale correspondentie) PARIJS Zijn leven speelt zich afwisselend af in Londen, Parijs of de Verenigde Staten. Van alle nationale eigenschappen heeft hij. Peter II, verbannen koning van Joego-Slavië, zich daar door iets eigen geaakt Hij spreekt Engels als een geboren Brit, het Frans klinkt in zijn mond perfect en met Duits werd hij al in zijn kinderjaren vertrouwd gemaakt. Maar toch... als Peter Servisch spreekt met een secretaris of een vriend, die hem van uit een of andere Europese stad opbelt, verandert er iets. Zijn enigszins melancholieke trekken worden levendig. Hij speelt nit langer de vorst-in-ballingschap, een min of meer gemelijke routinier in het internationale milieu; hij is dan weer de jonge koning, ervan overtuigd, dat hij in Belgrado behoort te tronen. Het Parijse verblijf van Ko ning Peter moet ge zoeken aan een mondaine avenue. Het is een laan met pensions en hotels van standing; chique gemeubileerde kamers waarin het rumoer van de grote boulevards geen kans krijgt binnen te dringen. In een dezer hotels bewoont de verban nen koning der Joegoslaven tij dens zijn Parijse dagen een etage Hij vertoeft er met zijn jeugdige vrouw Alexandra van Grieken land en haar moeder prinses As- pasia. weduwe van wijlen koning Alexander van Griekenland. En tussen hun drieën groeit ook het kleine prinsje Alexander op, een jongen met vriendelijk maar ver legen trekken die zich helemaal niet bewust is dat hij, als er niet zo iets als een wereldoorlog had bestaan, aan een vorstelijk hof opgevoed had moeten worden. Gelijk zijn vader in Belgrado en zijn moeder in Athene. In deze sfeer is het dat uw verslaggever Peter de Tweede vragen stelt over de gebeurte nissen sedert de dag dat Hitier Joegoslavië overviel. De ex-ko ning vertelt rustig, zonder veel opsmuk de gebeurtenissen; slechts een enkele maal door Alexandra onderbroken wanneer deze meent dat haar gemaal zichzelf wat al te weinig op de voorgrond plaatst. Overvallen „Hitier had besloten de Sov jet-Unie aan te vallen, doch wil de van te voren de tegenstand, welke de Grieken zijn bondge noot Mussolini boden, door mid del van een bliksemoffensief bre ken. Daarvoor zou hem de gega randeerde neutraliteit van Joe- goeslavië welkom zijn. Op dat ogenblik ,toen graaf Teleki Hon garije reeds verraden had aan de nazi's, was ik zeventienjarig student aan de militaire acade mie en de school van politiek- economische wetenschappen van Belgrado. Onder bekwame lei ding bereidde ik mij voor op de dag, dat ik het werk van mijn overleden vader zou kunnen voortzetten. Mijn ministers slo ten op slinkse wijze met Duits land een verdrag van vriend schap. Mocht ik op dat ogenblik weigeren om gehoor te geven aan mijn generaals en adviseurs, die zich niet aan Hitiers wensen wilden onderwerpen? In de nacht van 26 en 27 Maart 1941 deden de generaals Simo- Vitch en Bora Mirkovitih een aanval op de regeringsgebou wen. Onze staatsgreep gelukte en een van de eerste daden was het opzeggen van het pact dat Be.g.'ado met het nationaal-so- cia'istische Berlijn verbond. Wij begrepen aat Hitier het er niet bij zou laten zitten, doch wij re- konden vast op Engeland, welks kracht we in die dagen verre overschatten. Toen de nazi's ons aanvielen, streden onze soldaten en vrijwilligers verbeten, maar van dag tot dag moesten ze te rugwijken. We gingen naar het onherbergzame Montenegro, bij uitstek een oord waar men zich met succes kan verdedigen. Maar daar Britse hulp uitbleef en de moedige Joegoslavische soldaten letterlijk gedecimeerd werden, was de strijd hopeloos. Met 33 divisies, honderden tnaks en 2000 vliegtuigen vielen de nazi's ons aan. Dertien dagen volgde ik het leger op zijn bittere terugtocht. Van Montenegro trokken we naar Bosnië, doch zodra ik ergens m'n hoofdkwartier gevestigd had, ontdekten Hitiers vliegtuigen de plaats en bezaaiden die met bommen". Kennelijk was hier sprake van verraad, doch Peter schijnt over zulke kwesties liever niet te spreken. Hij brengt ook niet de Kroaten ter sprake, die in die dagen wraak namen op de ach terstelling, welke de Serven hen hadden bezorgd noch over Anté Pavélitch (op het ogenblik ban neling in Argentinië) die met Hitiers goedkeuring het onaf hankelijke Kroatië proclameerde en niets naliet om het Joegosla vische verzet de kop in te druk ken. David tegen Goliath „Toen alle tegenstand nutte loos was geworden", zo gaat ex- koning Peter voort, „capituleer de ons leger. Het was de 16e April. Een dikke mist hing over mijn land .Mijn vrienden spoor den mij aan om te vluchten. Bo ven mij ronkten onophoudelijk de Luftwaffe .kennelijk op zoek naar het hoofdkwartier. De mist was mijn redding. Ik slaagde er in om in het plaatsje Nikchitch in een vliegtuig te stappen en na een levensgevaarlijke start en een beangstigende vlucht land den wij in Griekenland. De strijd tussen David en Goliath was teneinde en ditmaal bleek David de verliezer te zijn". Peter zwijgt even en schijnt na te denken. Misschien ziet hij weer het gebergte van Monte negro voor zich of de schone Dalmatische kust Of is het maarschalk Tito die in zijn ge dachten komt, de communisti sche verzetsleider, die zich nu van zijn troon heeft meester ge maakt? Waarschijnlijk wel, want na enkele ogenblikken hervat de verteller het relaas met bij zonderheden over de jongste geschiedenis. ,.De bevolking van Joegoslavië bestaat voor 75 pet. uit landbou wers. Zij worden gedwongen zich nu te schikken naar een communistisch, collectief systeem en ik kan mij niet indenken, dat zij thans gelukkig zijn. Een boer wil baas zijn op eigen grond. Bovendien, het Joegoslavische volk voelt niets voor een dicta toriaal systeem. Of het eenmaal tegen Tito's heerschappij zal opstaan? Ik houd niet van oorlog, zeker niet van burgeroorlog, maar ik vraag mij af of een man op de duur in staat zal kunnen zijn zich neer te leggen bij 'n systeem dat op slavernij gelijkt. Mag de ene helft van Europa kalm genieten van zijn vrede als de andere helft zucht onder een totalitair dwangregime?" Het is moeilijk op deze vraag een antwoord te vinden, dat eer lijk en tevens practisch is. Idylle in Londen „Wanneer hebt ge de koningin leren kennen?" vraagt uw ver slaggever, om van het precaire onderwerp der politiek af te kunnen stappen. De verbannen koning glimlacht weer. „In 1942 in Londen. Zij had mij terstond voor, zich gewonnen, maar mijn regering vond dat ons huwelijk tot betere tijden moest worden uitgesteld. Ik wachtte twee ja ren, in welke tijd ik in Egypte en Zuid-Italië diende bij de Britse staf, klaar om mij boven Joegoslavië te laten parachute ren. Maar ook toen was mijn hoop ij del, want de Britten steunden om politieke redenen Tito. De communisten van Tito vochten in de guerillastrijd met meer succes dan de rechtse ver zetsstrijders van generaal Mikal- lovitch, de man die na de oorlog op Tito's bevel gerechtelijk ver moord werd. Geen wonder dat de Britten Tito wel en Mikailo- vitch, die mij wilde steunen, niet van voorraden en wapens plach ten te voorzien." Weer wordt het tijd af te stap pen van het politieke terrein met zijn soms pijnlijke kwesties. „Wat voor japon droeg de ko ningin op de dag dat U haar leerde kennen?" luidt daarom de volgende, de koningin wellicht wat bizarre voorkomende vraag. Peter kijkt even verbaasd op en antwoordt dan: „Het is misschien heel erg het te moeten bekennen, maar ik weet het niet. Vraag het m'n vrouw." Alexandra wacht de vraag niet af en valt snel in: „Een getailleerde, van grijs wol len stof". Zij is dit niet vergeten. De dag dat voor haar in het grauwgrijze Londen de grote idylle begon bleef haar bij als de dag van gisteren. Amerikaanse diploma ten hebben van haar en de jeug dige Peter gezegd, dat het beter zou zijn, wanneer zij de ernst van het leven en de ernst van de politiek beter probeerden te begrijpen. Het valt inderdaad soms moeilijk in Peter en Alexandra een paar te zien, dat een land had moeten bestieren. Maar kan men het hen feitelijk kwallik nemen? Toen de oorlog hen uit het vaderland verjoeg, waren zij feitelijk nog kinderen, in opleiding voor een grote taak, welke hen wachtte. De desillu sies volgden elkaar op en thans is de reis naar Belgrado niet meer dan een verre droom. Een onaernemend Trans journalist vatte het plan op een tocht te ondernemen langs de hoven van vorsten die in ballingschap leven. Hij sprak met de pretendent van Frankrijks troon, met Don Juan van Spanje, met ex-koning Michael, met Ot to van Habsburg, met de hertog van Braganza, met Carol van Roemenië, Zog van Albanië, Umberto van Italië en de familie van Bulgarije's vermoorde ko ning. Het eerste interview in deze kruistocht langs ver bannen vorsten werd afge nomen bij Peter II, die als jongeman door Hitier uit zijn Koninkrijk Joegoslavië verdreven werd om er na de bevrijding niet meer te rug te keren. Want na Hit- Ier kwam Tito en ook in zijn stelsel was voor een monarch geen plaats. Een jong gezin trekt van New York naar Londen en van de Theemsstad naar het nog altijd meeslepende Parijs. Verwachten Peter en Alexandra serieus een maal nog koning en koningin te zullen zijn? Het is de grote vraag welke ook na een onderhoud met deze vriendelijke vorstenkinde ren een vraag gebleven is. Ex-koning Peter van Joego-Slavië met zijn vrouw Alexandra en zijn zoontje Alexander. De recherche van het politiebureau Singel te Amsterdam, onder leiding van de hoofdinspecteur H.' Molenkamp is erin geslaagd de twee daders van de roofoverval op 9 September 1950 op de 69-jarige kassier Spijdel van het Coöperatief Restaurant aan het Molenpad te Amsterdam te arresteren. Men zal zich herinneren, dat op die Zaterdag des middags om twee uur twee jongemannen het restaurant binnenkwamen, zogenaamd op zoek naar werk. Zij kwamen het kantoortje, waar de kassier juist bezig was met het opmaken van de kas, binnen en voor de man zich realiseerde wat er gaande was, werd hij gegrepen en tegen de grond geslagen. De overvallers waren een 23- jarige los werkman en een 22- jarige leerling automonteur, bei den uit Amsterdam en beiden beoefenaars van de bokssport. Zij stonden bij de politie bekend als insluipers. Verscheidene malen namelijk hadden zij al diefstallen gepleegd en ook op 9 September waren zij samen op pad gegaan om zo mogelijk ergens binnen te dringen en te stelen. Zij passeer den naar zij thans tegenover de politie hebben verklaard het Molenpad en zagen van de straatzijde, dat de kassier bezig was geld te tellen. „Daar moes ten we maar eens een kijkje gaan nemen", was het commentaar. Op deze ontdekking, nadat zij eerst voorzichtig poolshoogte hadden genomen en hadden gezien, dat de kassier alleen was, drongen zij het kantoortje binnen. De een greep de kassier van achteren aan, en de ander bracht de oude man een serie vuistslagen toe. Deze kwamen zo hard aan, dat de kassier een schedelbasisfrac- tuur, een gebroken neus en een gebroken onderkaak opliep. De man heeft maandenlang in het Wilhelmina Gasthuis gelegen en nog steeds is zijn stemvermogen ernstig gestoord. Na hun laffe daad sleepten de beide jonge mannen hun slachtoffer naar een NIEUWE LEGERPREDIKANT VOOR KOREA Ds Ph. P. Meerburg, Nederlands Hervormd predikant te Maastricht heeft op verzoek van de hoofd- legerpredikant kolonel A. W. de Kluis de benoeming aanvaard tot legerpredikant bij het Nederlands contingent op Korea. De thans 30-jarige predikant zal optreden ter vervanging van ds Timens, die op 12 Februari j.l. sneuvelde bij de overval op de commandopost van kolonel den Ouden. Ds Meer burg was van 1945 tot 1947 pre dikant te Nieuw Beerta en sinds October 1947 predikant aan de St. Janskerk te Maastricht. Het zou geen wonder geweest zijn als het afgelopen weekend verschillenden van onze lezers al lente-ideeën in het hoofd hadden gekregen. Immers de verwachte lage temperatuur viel nogal mee. Gisteren echter heeft Februari ons evenwel nog even laten voelen dat zij nog altijd een wintermaand is, en zo kwam gisterochtend ook flink nachtvorst voor, terwijl het ook overdag t erg koud bleef, Een flinke sneeuwbui op zijn tijd completeerde het geheel. Ondertussen is de barometer flink gestegen boven ons land en ook boven de Britse eilanden en de Noordzee. Het gevolg is dan ook dat er zich een verbinding heeft gevormd tussen het Azoren-maximum en het hogedrukgebied boven Scandinavië. Deze verbinding is er de oorzaak van dat de Oceaandepressie als 't ware een halt wordt toegeroepen. Of dit echter een krachtig halt is, is nog zeer de vraag. Vandaag en ook morgen evenwel zal het weer een vrij rustig karakter hebben, waarbij het wel koud zal blijven. Tevens is de kans j t op een enkele bui niet uitgesloten. i aangrenzend vertrek, deden een greep in de geldkist en sloegen op de vlucht met f1500. Een dienster in het restaurant was op het lawaai komen toesnel len. „Wat is er aan de hand?" vroeg zij de vluchtende jongens. „Die man is gevallen" riepen ze en het meisje was zo geschrokken, dat zij niet in staat was de beide onverlaten tegen te houden. Deze zijn naar de Leidsestraat gelopen en waren brutaal genoeg, hoewel een van beiden een lichte katoe nen regenjas droeg, die van on der tot boven met bloedspatten was bedekt, rustig op lijn 2 te stappen. Later hebben zij zich met een taxi naar huis laten brengen. De politie heeft bij de arrestatie, enkele dagen geleden, de jas nog gevonden. Hoofdin specteur Molenkamp heeft zich verbaasd afgevraagd hoe het mo gelijk is, dat noch een van de trampassagiers noch de taxichauf feur zich gemeld heeft toen later het verhaal van de overval in de kranten stond. Nu on 1 Januari de buitenlandse wiinen en het gedistilleerd van de liist der geliberaliseerde nro- ducten ziin teruggenomen, is er een belangriike vermindering in de imnort van deze Droducten ontstaan. Wat Frankrijk betreft, is het bedrag, dat voor het eerste half jaar 1951 voor de invoer van wijnen, champagne en gedistil leerd werd vastgesteld, ongeveer een tiende deel van dat in het voorgaande halfjaar. De zuinige politiek, welke thans moet worden gevoerd, doet niet verwachten, dat men tot een rui mere invoer van buitenlandse wijnen en gedistilleerd zal komen. Verzending van zeepost Post, bestemd voor opvarenden aan boord van de troepenschepen Nelly, Kota Inten en Atlantis, welke in een der tussenhavens zal worden uitgereikt, moet resp. uiterlijk op 1 Maart, 2 Maart en 5 Maart in Nederland worden ter post bezorgd. Behalve de gebrui kelijke gegevens dient het adres de naam te bevatten van het troe penschip, met vermelding: „Op thuisreis naar Nederland". De naam van de vermoedelijke tus senhaven mag niet worden ver meld. EEN FRANS HALS IN BESLAG GENOMEN Naar wij vernemen zijn gister morgen, op de vierde kijkdag voor een schilderiienveiling bij Van Marle, De Sille en Baan te Rotterdam, enige schilderijen in beslag genomen. Deze inbeslag neming js geschied op last van de Officier van Justitie te Rot terdam. Onder de weggehaalde schilderijen bevindt zich ook een portret, dat op naam zou staan van Frans Hals en waarbij cer tificaten van echtheid aanwezig zijn. ondertekend door de experts tiratama en Friedlaender. kwam Albert van Raalte Maan dag in Ierland aan, waar hij on geveer zes weken zal blijven en als gastdirigent van het Ierse Radio-orkest zal optreden.... hoopt de musicoloog G. van Ra- venzwaay op 7 Maart zijn 50ste verjaardag te vieren. Er is een comité gevormd, dat het hem mo gelijk wil maken om de resulta ten van zijn studie over het „Groot-Nederlands Kerstlied" in een boekwerk te doen neer leggen is gistermiddag te Rotterdam de eerste van de 301 palen voor de nieuwe tunnel onder het toekom stige stationsplein in de grond geslagen werd gisterochtend in Nijmegen een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen voor de zielerust van Mgr. Hopmans, overleden lid van de St. Radboudstichting. produceerde de Willem Barendsz tot 18 Februari 11.121 ton traan (vorig jaar 10.179 ton) komen deze zomer op de Europese routes van de B.E.A. de eerste passagiersvliegtuigen met straal motoren in dienst Handelsbesprekingen In de loop dezer week zullen handelsbesprekingen worden ge houden tussen ons land en Hon garije. Een Hongaarse delegatie is daarvoor reeds gearriveerd. In de loop van de volgende week zullen handelsbesprekingen be ginnen met een Tsjechische dele gatie. Advertentie Bij het eerste kuchen -voorkomen erger (Van onze correspondent) VEENDAM. De gemeentepolitie te Veendam heeft, verdacht van diefstal van een bedrag van f2100.ten nadele van de firma O. Z. en Zonen te Omvelanderwijk gearresteerd de 24- jarige mej. T. S., verloofde van de medefirmant J. W. te Oude Pekela. Van het gestolen geld had zij nieuwe kleren, tassen en sieraden gekocht en in verschillende steden van ons land in bars en dancings goede sier gemaakt. Nadat de heer Z. de vermissing van het geld bij de politie had aangegeven, viel de verdenking al gauw op zijn verloofde die reeds eerder met de justitie in aanraking was geweest. Hoewel zij eerst hardnekkig bleef ont kennen, viel de dievegge al gauw door de mand. Ten huize van de familie H. te Oude Pekela, waar verdachte ver blijf hield, omdat zij vanwege haar gedrag moeilijkheden met haar vader had, vond de politie voor honderden guldens aan nieu we kleding, lederen tassen en sieraden, welke zij zich in de loop van de laatste drie weken had aangeschaft. Dit was zeer opmerkelijk, daar zij geen in komsten genoot. Aan de vrouw des huizes, die van haar een tas en enkele geldsbedragen ten ge schenke had ontvangen, had ver dachte verteld, dat zij in con nectie was gekomen met een goed gesitueerde heer, van wie zij alles kreeg. Tijdens de ondervraging be kende zij in het begin van Fe bruari twee bankbiljetten van duizend gulden uit de woning Een verpleegster ergens in Nederland, werd evenals vele van haar collega's op een goede morgen verrast met een circu laire, waarin zij vriendelijk, doch met aandrang werd uitgenodigd „het grootste geluk voor een vrouw, het bezit van een eigen man", te grijpen, door het vol gen van een schriftelijke leergang „Omgang met heren". Als zij maar f 25.wilde opzenden aan een instituut dat in Zwolle een postbus en een giro-nummer heeft, dan zou zij 12 lesbrieven ontvangen, die een succesvolle hartenjacht verzekerden. Het feit, dat er heus nog enke len waren, die aan deze specu latie ten offer vielen, deed ons besluiten een nader onderzoek naar de aard van deze vreemde broodwinning in te stellen. Wie is de meneer, die zich „Al gemeen directeur" noemt? Ver moedelijk zijn de functies van directeur en jongste bediende in één persoon verenigd. Hij is on langs uit het Noorden dés lands gekomen om zich in Zwolle te vestigen. Hij Schijnt het vooral op de duiten van verpleegsters begrepen te hebben, zoals ons van meer dan één zijde is ge bleken. De enkelingen, die blijkbaar voor hun geld geen betere be stemming hadden, dan het over de balk te gooien, ontvingen' in derdaad 12 „lesbrieven". De in houd dezer brieven, waarmede de gegadigden worden ingewijd in de geheimen van de harten- jacht, handelt over een juist ge bruik van de lippenstift, leven- VANDAAG: 'Vandaar. Woensdasr 28 Febr.. is het 40 iaar eeleden. dat de notariële acte tot onrichting van de Heilig Landstichting te Groes- beek bii Nijmegen werd gepas seerd. Ver over de grenzen is de stich ting bekend. In het afgelonen iaar waren er minstens ÏOO.QOO betalende bezoekers, die onder geleide van deskundige Paters Montfortanen het tentoongestelde bezichtigden. De monumenten, welke tijdens de laatste wereldoorlog door vriend en vijand ontzien werden, worden zorgvuldig onderhouden. Bovendien wordt er nog steeds gebouwd aan nieuwe monumen ten, voorzover dat in deze tijd mogelijk is. Dit jaar wordt het 40-jarig be staan niet gevierd. Het jubileum jaar wordt 1955, als het 40 jaar geleden is, dat de Coenaculum- 'kerk werd gewijd en in gebruik genomen door Vicaris Arnold Suijs, die tevens pastoor was van de parochie Meerwijk, waaronder de Heilig Landstichting valt. REIZENDE EXPOSITIE OVER ONZE WEST De afdeling Onderwijszaken van het Kon. Instituut voor de tropen heeft onlangs een begin gemaakt met het samenstellen van reizende tentoonstellingen over Suriname en de Antillen. Hoe groot de belangstelling voor deze exposities is getuigt o.a. het feit. dat ze permanent tn Neder land in roulatie zijn. dige interesse tonen voor de hobbies en aspiraties van de „uitverkorene" en wat dies meer zij. Een zonderlinge zaak, waarvan men gemakkelijk geneigd is te veronderstellen dat zij iets met oplichting te maken heeft. Die veronderstelling wordt niet door de feiten gedekt. De levenswan del van de „ondernemer", noch de inhoud der lesbrieven zijn aanleiding geweest tot een poli tieel ingrijpen. Het heeft er meer van weg. dat een zonderlinge speculant op zoek is naar nog grotere zonder lingen, die bereid zijn hem op een gemakkelijke manier aan de kost te helpen. DR. HEYMEIJER S.J. DIRECTEUR ZUSTERS VAN H. JULIANA (K.N.P.). Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haar lem. heeft op voordracht van de Provinciaal der Jezuieten be noemd tot directeur van de Con gregatie der Liefdezusters van de H. Juliana van Falconerie pater Dr. C. P. Heymeijer S.J. Pater Dr. Heymeijer S.J. volgt in deze functie de onlangs over leden pastoor Stumpel S.J. van de Terêsiakerk aan het Westeinde te Den Haag op. Dr. Heymeijer, die in 1927 te Rome aan de Gre- goriana is gedoctoreerd in 't ker kelijk recht, was gedurende een vijftiental jaren professor in de moraaltheologie aan het Theolo- gicum der Jezuieten te Maas tricht. Gedurende de bezettings tijd was hij instructor van het Tertiaat der Nederlandse Jezuie ten. Na de bevrijding werd Dr. Hey meijer aalmoezenier van het kamp te Vugt. totdat hij enige jaren geleden door het Neder landse Episcopaat werd benoemd tot Aalmoezenier van de Pers en gemachtigde van het Episcopaat voor persaangelegenheden. Pater Heymeijer zal zijn functie van Aalmoezenier van de Pers ook na zijn benoeming tot Directeur van de Zusters van de H. Juliana blijven uitoefenen. van haar verloofde te hebben weggenomen, op een moment dat zij daar alleen was. Bij haar ar restatie bleek van het geld nog slechts een bedrag van f 250. over te zijn. Verdachte zal van daag voor de Officier van Justi tie te Groningen worden geleid. De Minister van Buitenlandse Zaken' der Ver. Staten. Dean Acheson. heeft naar aanleidüia van het sneuvelen van luitenant kolonel M. P. A. den Ouden, een teles-ram sericlit tut de Neder landse ambassadeur te Washing ton. In dit telegram zegt Acheson o.m., dat de moed van luit.-kolo nel den Ouden en van degenen die onder zijn bevel stonden, een bron van grote trots moet zijn voor zijn landgenoten. Acheson zegt ervan overtuigd te zijn, dat de krijgshaftige daad van luit.- kolonei den Ouden en de moedige dienst die het Nederlandse con tingent verleent, andere strijd machten der Verenigde Naties die in Korea tegen de agressie strijden, inspireert. Duitse verstekeling over de grens gezet Een 27-jarige mijnwerker Heinz Muller uit Rotzingen (Duitsland) is gisteren door de vreemdelin gendienst te Rotterdam over de grens gezet. Hij was te Rotterdam aangekomen als verstekeling aan boord van het Zweedse m.s. „Be nares". Een rèddingboot diende als hut en toen het schip reeds in Rotterdam was bleef hij daar zit ten. Sinds Maandag 15 Februari had de man niets gegeten en ge dronken en Vrijdag daarop meldde hij zich bij de kapitein, die hem overgaf aan de rivierpolitie. Hij wilde zich buiten Duitsland ves tigen. iTwwwwwinr«TnrB r«Tr*ir»ir«*inrii DE MAAND MAART is bijzonder toegewijd aan de verering van de Heilige Jozef. De bijzondere be- schermer van het Heilig Huisgezin, en daarom ook van alle gezinnen, de patroon van de H. Kerk, een voor- beeld voor de werklieden en voor zovele anderen in het leven van elke dag. Een vroom schrijver ziet Sint Jozef voor ons staan, „zon- der romantiek, als een voor- beeld voor de mensen, ook van deze tijd". Inderdaad Sint Jozef heeft de enorme spanningen verdragen, toen hij meende, Maria voorgoed te zullen verliezen. Hij heeft f het probleem der huisvesting gekend en bloot gestaan aan S vervolging. Sint Jozef moest met zijn gezin vluchten, door een gevaarlijke woestijn, naar een vreemd vijandig volk. Hij heeft de zorgen ge- had voor het dagelijks brood. heel zijn leven lang. Hij heeft 5 tenslotte het diepe geluk ge- smaakt. Gods wil te volbren- gen en daardoor in een juichende opgang te stijgen naar God. „Een voorbeeld voor de mensen, ook van deze tijd". Laat ons dit in. de I komende maand Maart bij- zonder indachtig zijn. 5 mji In aanwezigheid van vele autoriteiten, waaronder de Hoge Commissaris Francois Poncet en de Minister van Handel Erhard werd in Keulen de Voorjaarsheurs geopend. Ook Nederland is op deze Beurs vertegenwoordigd: een overzicht van de stand waarop propaganda voor de Nederlandse kaa» wordt gemaakt.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3