v York Emigranten naar Australië dienen zich goed te hebben voorbereid «i Turpin sloeg LucvanDam overrompelend 25 jaar: Vereniging Christelijke Naastenliefde in de nationale herbewapening steken WIE RAADT DE UITSLAG? ikkenberg" □nbouw wolven in te toog Outklonk na 48 seconden Geen kans om op verhaal te komen Ontspanning voor oorlogsgewonden Kennis van de Engelse taal is een eerste vereiste De reis met Monarch en President Causerie voor de brandweermannen Coöperatie Geestmerambacht #t Was geen kalf maar een vaars De Weense ijsrevue weer in Nederland Krantenoorlog in Buenos Aires 1. HRC-West Frisia 2. De Meer-Alw. Forw. 3. Grasshoppers-BKC 4. RK AFC-Schagen 5. SVW-IVC DE SPELREGELS eerste prijs f 5.00 tweede prijs f 2.50 en drie prijzen van f 1.00 eders en zusters, van de hoogste K-a- ontkennen dat er kheid of medische len bekend zijn als ïeen „The Miracle" iet is mogelijk, dat lijke landen een an- inneemt („The Mi- i Italië zonder pro- maar in dit kli- he Miracle", mèt of d van de staats- jnkies aan. Het had deid en betere „pu- getuigd, indien de >lge van de goede rgerzin van de dis- de kluis was ge nen had nagelaten at te slaan uit een nauwelijks gun- ■t op allen, die bij ■slaagd project van betrokken zijn is de film-redactie d van de film, ge- rn Italiaanse legen- anders zijn. Het een vreemdeling lij droomt later, dat aar benadert en zij vacht. Dit beheerst n en daarop volgt er dat er een kind :n. Op grond van zouden voor het ■zwaren tegen deze n de Noordeliike men blijven be- redactie) zal met de bouw rium „De Klokken- i een begin worden hoopt het sanato- in 1953 klaar te [ehele complex be un van 49 ha. Men ttorium de beschik- >ver ruim 500 bed- ïder dan zes mil- zullen verwerkt 1. (KNP). s agenten, die in aries in Rusland id om straks in een inctie in het bui- revolutionnaire ar- n verrichten, wor- oorbereid. Het is us", die zii hebben naar een ODleiding ne iaren. De eerste anlangs te ziin af- reeds meent men te mogen aannc- len van hen in Po- werk gesteld. :rband met de Ca- sen, die door de stische regering isse-gebied werden daar de Kerk te te besturen in Apostolische Ad- die door de rege- fgezet, vreest men verwikkelingen, onmogelijk is, dat iesters hierbij zul- geschakeld. voor de Christe- n verwarrend pro- worden, dat alleen ïen worden opge- ustige, maar reso- an de kerkelijke aanzien van bui- ters, die iets met len te maken heb- e Damstadt laar verlengd lamse rechtbank nee van de Stich- wen Kalverstraat zoals gevraagd d. Op 2 Augustus aar kreeg de stich- betaling voor een verlengde uitstel rruari 1952. Zoals imstadt vorig jaar van drie ton. laad stelt uigen in gelijk l waren enkele ;n, wegens het uit- oibiljetten en het sclamebord bevin- bare weg te Eind- cantonrechter ver- ndhovense politie- vat namelijk een In hoger beroep ssen van de kan- stigd. ;d heeft thans de ten vernietigd en lening van Eind- verklaard. pstok was opge- rbaasde zich: uit dat Vredehof il voor zich heen imeerde glimlach Zy antwoordde je nog wel, Jac- Francoise altyd dat, zo gauw ze ze hebben wil- sar zou zijn alsof u komen, ook als szig was." En ze iromerig aan toe: lijke thuiskomst." i deur van da t een gewoonte- is alsof ze hier i alles, wat haar eugd had, terug bleef de jonge- e hall en terwijl :n de trap op- hij verbaasd iverlóop van de ram een schim in licht; het was n de rose kamer, ses dan ooit. Zij kindje aan de sg was ze opge- ïdoeling het ver te bezichtigen vakker was. Vvo» ■dt vervolgd) 38 seconden nadat de gong had geluid voor het begin van de partij om de Europese titel in het middengewicht tussen Ran dolph Turpin en Luc van Dam, bezweek de Nederlandse kampi oen onder een regen van volle stoten, afgevuurd door een te genstander, die als een leeuw aan de eerste overrompelende aanval genoeg had om zeker te ziin van de overwinning. 10 seconden la ter klonk het „out" Er waren 10.000 toeschouwers aanwezig in de Harringay Arena toen de twee boksers de ring be traden, aangekondigd door ge schal van trompetten en besche nen door sterke zoeklichten. Op grond van zijn grote stoot kracht achtte men Turpin in staat het gevecht binnen de 15 ronden door een k.o. te beslis sen. Overrompeld Turpin viel onmiddellijk aan na het luiden van de gong, maar van Dam aanvaardde de striid en stootte vinnig terug. Nadat er enkele seconden gespard was, drong Turpin zijn tegenstander in de touwen, vrijwel gelijktijdig een zware linkse hoek tegen de kaak plaatsend. Van Dam werd achteruit geworpen en Turoin. die zich volkomen rekenschaD gaf van het effect van deze stoot op onze landgenoot, volgde blik semsnel met een rechtse een linkse en andermaal een rechtse. Al deze stoten kwamen vol door en van Dam, met een van pijn verwrongen gezicht, zonk ineen. Het was toen al duidelijk dat hij niet binnen tien tellen overeind zou kunnen komen. Hij bleef nog enkele minuten liggen nadat het „out" weerklonken had. Een kussen werd onder ziin hoofd geschoven terwijl een dok. ter zijn mondbeschermer verwij derde en zich ervan vergewiste dat van Dam niet ernstig gebles seerd was. Tegen Robinson? De 22-jarige Randolph Turpin, die nu sinds 1 Januari 1949 17 wedstrijden gebokst en gewon nen heeft, is door zijn laatste verbluffend snelle zege een stap dichter gekomen bij een wed strijd tegen Robinson om de we reldtitel. Robinson heeft beloofd zyn titel tegen hem in te zetten WINNAARS VAN DE RALLYE NAAR KAAPSTAD De winnaars van de Rallye naar Kaapstad zyn nu officieel bekend geworden. Het zijn: le categorie (boven 2000 cc): 1. Veglia (Italië) met jeep; 2. Hu- gouneq (Frankrijk) met Ford. 2e categorie (1100—200 cc): 1. Gebr. Lapalu (Frankrijk) met Landrover; 2. Porrier (Frankrijk) met Peugeot. 2e categorie (11002000 cc): mevr. Dieteren (België) met Volkswagen; 2. Rachel (Frank rijk) met Dyna Panhard. HAARLEMSE GEMEENTE DIENST MOET PERCEEL ONTRUIMEN De Haarlemse arrondissements rechtbank heeft gisteren een ge schil beslecht tussen de gemeente Haarlem, en de Stichting Koor school Sint Bavo, dat tot onder werp had de beschikking over een perceel in het Wilhelmina- park te Haarlem waar op het ogenblik een tehuis voor ver waarloosde kinderen is onderge bracht. De Stichting Koorschool is de eigenaresse van dit perceel en had het sinds Mei 1945 ver huurd aan de gemeentelijke dienst van Sociale Zaken. In Augustus 1950 werd de huur op- gezegd omdat de Koorschool het perceel nodig had om er haar muziekinstituut in te vestigen. Tot nu toe was de gemeente ech ter in gebreke gebleven het per ceel te ontruimen onder het argu ment, dat zij geen ander geschikt onderkomen kon vinden voor ver waarloosde kinderen. De rechter heeft nu beslist, dat gemeente Haarlem uiterlijk Luc van Dam, enige uren voor zijn match tegen „Randy" Turpin. als Turpin in Juni te Londen van de Australiër Dave Sands wint in een partij om het kam pioenschap van het Empire. Dit was de derde maal dat van Dam om de Euronese titel bokste. In 1943 had hij te Berlijn van Besselman en in 1948 te Brussel van Cyriile Delannoit verloren. Beide malen op punten. Van Dam verklaarde later: „Toen die eerste knallende link se mij had getroffen kon ik niet veel meer doen. Turpin is een snel en hardslaand bokser die mji geen tijd gaf om op mijn verhaal te komen." Turpin van zijn kant zeide dat hij van het begin af aan vol ver trouwen was geweest dat hij zou winnen. In zijn kleedkamer kreeg Turpin een grote krans van gele. rode en mauve tulpen, aangeboden door een groep Ne derlandse toeschouwers. JONGETJE VERDRONKEN (Van onze correspondent) SLOTEN. Maandagmiddag ongeveer kwart voor drie is het 4-jarig zoontje van de familie Stegenga, alhier, in het Diep ge raakt en verdronken. Een der buren, die het jongetje er uit haalde, paste met dokter Hattink van Wykel direct kunstmatige ademhaling toe, doch het mocht niet meer baten. Men schrijft ons: De Stichting M.O.V.E.O. (Meer Ontspanning Voor Ernêtige Oor logsgewonden) Den Haag, Giro 5400, wil op verschillende manie ren trachten iets voor de oorlogs gewonden te doen, o.a, door het organiseren van uitstapjes per auto door geheel 't land en zelfs over de grenzen. Wij roepen dan ook alle inwoners van onze pro vincie op om dit uitermate nut tige werk te steunen waar dat enigszins mogelijk is. Dat geld ten eerste dan voor diegenen onder u die belange loos hun auto beschikbaar zou den willen stellen. Zij die hier over meer willen weten, verzoe ken we naar onderstaande adres sen te schrijven en zij zullen de gewenste inlichtingen ontvan gen. Ook nieuwe donateurs wor den met vreugde begroet. Laat een ieder begrijpen wat het voor deze mensen betekent, eens heerlijk gezellig uit te gaan en goede ontspanning aangebo den te krijgen. Reeds zijn voor de komende interland-wedstrijd de nodige plaatsen besproken. Maar er moet meer gedaan worden, veel meer. De zomer staat voor de deur ook voor hen, laat ze genieten. Schrijft daarom nog deze week e.en kaartje, hetzij voor opname, als nieuwe donateur, hetzij als automobilist of voor inlichtingen. De adressen zijn: S. Kuipers, Voorstreek 25 .Leeu warden; en P. Suir, Lanen 85, Harlingen. Vliegtuig in moeilijkheden Een vliegtuig, dat 15 mijl ten Noorden van Diëppe noodseinen uitzond en zeide op zee neer te strijken meldt thans, dat het veilig op het vasteland is terecht gekomen. Waar is nog met be kend. 'T VELD. Vorige week was het 25 jaar geleden dat in de parochie 't Veld, als dchtervér- eniging van de L.T.B., de ver eniging „Christelijke Naasten liefde" is opgericht. De dag werd 's morgens begon nen met een gezongen H. Mis, waaronder bijna alle leden ter H. Tafel gingen. Hierna werd een gezamenlijk ontbijt aangeboden in zaal Slijkerman, waarna de jaarvergadering werd gehouden. Voorzitter S. van der Stoop opende de vergadering. Spreker herdacht de overleden leden en dankte het bestuur van de L.T.B. voor de belangstelling en waar dering, geuit in de vorm van een bloemstuk. Uit de jaarverslagen bleek, dat afgelopen jaar 109 werkdagen waren vervuld bij resp. zieke leden, terwijl het kassaldo plm. f 125.bedroeg. In het 25-jarig overzicht, op gemaakt door de heer Th. Wijn- ker, kwam tot uiting dat nog slechts tv/ee der oprichters lid waren, nl. de heren S. v. d. Stoop, voorzitter en W. J. Keesom. Het totaal aantal vervulde werkda gen, waarnaar bij wyze van at tractie door de aanwezigen ge raden moest worden, bedroeg 2510. De heer Keesom, dit getal het dichtst benaderend, won hier mede een doos sigaren. By de periodieke bestuursver kiezing, alwaar aftredend de voorzitter, meende deze, gezien zijn 72 jaren, voor deze functie te moeten bedanken, doch de ver gadering ging hier niet mee ac- coord en herbenoemde hem bij acclamatie. Een voorstel van de heer J. Smit, om Zaterdags geen werk- beurten meer te vervullen, daar dit op sommige bedrijven nogal lastig is, omdat de arbeiders een vrije Zaterdagmiddag genieten, werd met algemene stemmen aan genomen. Hiervoor in de plaats zullen de zieken Vrijdags twee arbeidskrachten ontvangen. Tevens besloot de vergadering de twee aangemelde nieuwe leden als zodanig aan te nemen, waar door het ledental gebracht is op 46. De voorzitter moedigde de leden aan tot wat propaganda voor aanwerving van nieuwe le den. Vele tuinders zijn nog steeds geen lid van deze mooie vereni ging. De emigratie-overeenkomst, die vorige week door Nederland en Australië is ondertekend, geeft een belangrijk moment aan in de ontwikkeling van de betrekkingen op het gebied van de emigra tie tussen beide landen. Beide landen hebben te kampen met bevolkingsproblemen, die echter van tegengestelde aard zijn. Niet alleen echter gezien vanuit het standpunt van de nationale volkshuishoudingen, maar ook vanuit dat van de individuële emigrant, is de mogelijkheid van emigratie naar Australië wel kom. Daardoor immers kunnen velen voor zich en voor him kin deren een goede toekomst scheppen. De massale vormen echter, die de emigratie de laatste tijd heeft aangenomen, stellen de overheid voor problemen, die slechts geleidelijk kunnen worden opgelost. de 31 Maart het perceel moet over- schooT1 3311 de Stichting Koor- Ook de Britse genationaliseerde luchtvaart is thans overgegaan tot net bieden van grotere ser vice aan passagiers op lange tra jecten, teneinde meer luchtreizi- gers op haar lijnen aart te trek ken. Zij heeft daartoe eéh nieu we dienst ingesteld op de route Londen-New York, die gevlogen Wordt met stratoCruiSers. Deze diensten van de Boac. die non- stop zullen worden uitgevoerd naast de normale dagelijkse vluchten op deze route is de naam „Monarch-vluchten" toege dacht. De passagiers aan boord van deze stratocruisers worden dOor niet minder dan drie ste wardessen en een steward be diend. Zij Serveren de luchtrei zigers diners, bestaande uit 7 gangen, champagne, cocktails en andere dranken, ontbijt wordt op bed geserveerd, En tenslotte ontvangen de vrouwelijke passa giers op deze vluchten van de Monarch luxe tasjes met cosme tische artikelen. De Britten zijn hiermede in de voetsporen getreden van huh Amerikaanse concurrenten op deze lijn, De Pan American World Airways, die reeds geruime tijd soortgelijke vluchten uitvoert on der de naam „The President", Ook de president offreert 7 gan gen, geserveerd door 5 geünifor meerde dienaren en dienaressen. Voor de vrouwelijke bezoeksters van zi,n vliegende paleizen laat hij elke dag Vanda-orchideeën uit Hawai en parfum uit Parijs komen. Wie de meeste passagiers zal krijgen? In 1947 begon de emigratie naar Australië met 95 gegadigden. Voor dit jaar rekent men al op een aantal van 15 tot 20.000 emi granten; 13.000 daarvan hebben hun papieren al gereed. Daar door is vervoersprobleem ont staan, tengevolge waarvan de emigrant die zich nu aanmeldt pas tegen h&t einde van dit jaar of misschien zelfs eerst in het begin van het volgende zal kun- nen vertrekken. Om hiervoor een oplossing te vinden worden mo menteel de troepenschepen „Si- bajak" en „Johan van Oldenbar- nevelt" omgebouwd tot emigran tenschepen, en zijn ook vliegtui gen van de K.L.M. gecharterd, Overigens is deze vertraging in het vervoer geen ramp voor de meeste emigranten. Zij komen daardoor in de gelegenheid zich op de emigratie grondig voor te bereiden, want daaraan ontbreekt nog wel het een en ander. Zo kent bijvoorbeeld een schrikba rend hoog percentage bij het ver trek geen woord Engels, hoewel de kennis van die taal een eerste Vereiste is. Gok op ander gebied zijn er aanpasslngs-problemen waarop de emigranten niet vol doende zijh voorbereid. Velen be seffen niet wat het betekent geheel van voren af aan en van de grond af opnieuw te moeten beginnen. Doen zij die ervaring daar eenmaal op dan zijn zij on tevreden en zelfs geneigd er de Australiër de schuld van te ge ven, Daarom is vooral een goede voorlichting van de emigranten van belang. Het gevaftr van te leurBtellingen en mislukkingen wordt daardoor verminderd. Maar dan moet de adspirant- emigrant ook bereid zijn van het voorlichtingsmateriaal ken nis te nemen en niet pas op de boot aan zijn voorbereiding be ginnen. Een van de punten waarom trent veel misvattingen blijken te bestaan betreft wel de moge lijkheid van huisvesting in Aus tralië. Door de oorlog is daar een achterstand in de woningbouw ontstaan, tengevolge waarvan de emigranten a.anvankelijk in kam pen moeten worden onderge bracht. Deze kampen waren vroe ger militaire legerplaatsen en het heeft enige tijd geduurd, voordat zij aan de nieuwe eisen waren aangepast, Thans echter zijn de toestanden overal in die kampen redelijk en de verhalen die daarover de ronde doen zijn in de meeste gevallen sterk over dreven. Wel hebben deze kam pen het bezwaar dikwijls een lange scheiding in de gezinnen teweeg te brengen, omdat de man meestal elders en soms hon derden mijlen ver zijn werk heeft gevonden. Of een gezin een wo ning zal vinden hangt veelal af van het eigen initiatief, Want huisvestingsbureaux, zoals men die in Nederland kent, bestaan er in Australië niet. Het mede- nemen van prefabricated huizen moet beslist ontraden worden. Evenals in Nederland bezitten ook in Australië de gemeenten ieder hun eigen bouwvoorschrif ten en men zou dus van te voren moeten weten in welke plaats men zich gaat vestigen om een goedgekeurde woning mee te- kunnen nemen. Om hier huizen te construeren, die in overeen stemming zijn met het geheel van plaatselyke verordeningen is practisch onmogelijk. Boven dien zijn de kosten van het ver voer van die huizen, zowel naar als in Australië zo hoog, dat die voor bijna geen enkele emigrant te betalen zijn. Daarbij komen dan nog de kosten van de bouw- frond, die men zeker tussen de 00 en 400 pond moet schatten. Van alles wat de emigrant in het nieuwe vaderland te wachten staat kan hij zich van te voren op de hoogte stellen. Verzuimt hij dit dan is succes geenszins ver zekerd, en dan heeft hij dit uit sluitend en alleen aan zichzelf te wijten. TWEE MIJNWERKERS GESTIKT In het ondergronds bedrijf van de Domaniale mijn te Kerkrade geraakten gisteren twee mijnwer kers, de 28-jarige houwer J. Dirks en de 31-jarige hulphouwer J. G. van Hout, beiden uit Bleij- erheide, onder een grote partij kolen bedolven, tengevolge waar van zij de verstikkingsdood stier ven. Beide slachtoffers waren ge huwd en laten respectievelijk een en twee kinderen achter. Bij de rondvraag sprak kape laan Landsman nog een erkente lijk woord en huldigde de doel stelling van dé vereniging. ZIJ MOESTEN IN 19S0 TWAALF MAAL DIENST DOEN LANGEDIJK De Vrijwillige Brandweer in de gemeente Lan- gediik vergaderde Maandagavond in Café N. Rijpen te Zuidschar- woude. Na een welkomstwoord door de voorzitter, dé heer J. M. dé Jong, gaf de secretaris, 'dé heer N. Stel, een overzicht van de werkzaamheden van Te 4 afdelin gen. Broek op Langedijk had viermaal brandalarm. De branden konden in de kiem worden ge smoord. Zd.-Scharwoude meldde driemaal brand waaronder de fatale brand van 17 November waarbij 2 kinderen om het leven kwamen; Nrd.-Soharwoude had tweemaal brandalarm voor hulp buiten- hun gebied en Oudkarspel 3 branden die ook zonder ernstige gevolgen geblust konden worden. Het afgelopen jaar is de brand weerkazerne gebouwd en ziin nieuwe slangen aangeschaft. De rekening sluit in Ontvangsten en Uitgaven op f 2059,10. De voorzitter deelde mede dat de verzekering voor de brand weerlieden dezer dagen za!' wor den afgesloten zodat de leden bij brand of brandweeroefening goed verzekerd zijn. Bij de rondvraag stelde com mandant Dirkmaat van Noord- Seharwoude als geste van spor tiviteit voor 'n wedstrijd tussen de beide afdelingen Noord en Zuid-Scharwoude te houden. Na de rondvraag kreeg majoor Roelofsen het woord die met zijn 40-jarige praktijk als brandweer man en Inspecteur van het Brandweerwezen over legio voor vallen uit de praktiik kon spre ken. Een van de hoofdpunten van zijn causerie was getiteld „Func tie en werken in oorlogstijd", waarbij d,e brand in het bloem- bollengebouw te Broek op Lan gedijk werd behandeld. Ofschoon dit 'n moedwillige brandstichting was wist majoor Roelofsen de Duitsers hier 'n rad voor de ogen te draaien door de brand te wijten aan stro-broei. Voor de brandweermensen van de Langedyk was het 'n leerzame en nuttige avond. KON. ONDERSCHEIDING VOOR DS. HENSTRA LANGEDIJK Vandaag ont vangt Ds. D. Henstra, predikant van de Christelijke Gereformeer de Kerk alhier, in het Koninklijk Paleis op d Dam in Amsterdam het bronzen kruis van verdienste voor betoonde moed tijdens de Meidagen 1940. Ds. Henstra was in de mobilisatie by de landmach1 ingedeeld en heeft als veldpredi ker de strijd in Rotterdam mee gemaakt. DIRECTEUR KROEZE NAM AFSCHEID LANGEDIJK. -Maandagavond hield de werktuigen coöperatie Geestmerambacht" e»n h"een- komst in de Berg te Noordschar- woude ter herdenking van haar le lustrum. De voorzitter de heer L. Kal- verdyk hield een herdenkings rede. De coöperatie is thans ook financiëel kerngezond mede dank zy de hulp van de regering. Spr, nam afscheid van de sche'dende directeur de heer J. H. Kroeze die deze functie 5 jaar had ver vuld en bood hem 'n actetas aan Mevr. Kroeze bood spr. 'n mooie vaas met bloemen aan. Vervolgens luidde spr. de nieu we directeur de heer Meinders ma uit Slootdorp in. Ter afwisseling werden enkele mooie landbouwfilms vertoond w.o. die van Walcheren. De landbouwer J.D. uit Heer- hugowaard moest voor de Alk- maarse politierechter verschijnen wegens dierenmishandeling. Dat zou geschied zyn op 31 October 1950 op 's mans boerdery. Getui gen hebben gezien, dat de vee houder een kalf van zijn erf joeg met een hooivork en daarbij het dier in de achterpoot geraakt zou hebben. Het zou nogal 'goed zijn aangekomen, want de vork bleef in de poot van het kalf zitten, aldus een getuige, die zijn ver ontwaardiging over die behande ling uitte tegen een zwager. Er was nog een discussie tussen de politierechter en een der getuigen over de plaats, waar het dier ge raakt zou zijn, waarbij de politie rechter nog een aardig lesje na tuurlijke historie weggaf. De verdachte bestreed het ge val met de verdediging: „Het was geen kalf, maar een vaars!" Een tweede getuige, die vanuit een geparkeerde auto het geval had kunnen zien, bevestigde geheel de verklaringen van de eerste getuige. Hij voegde er aan toe: „Ik kon mijn mond er niet over houden, zo'n onschuldig beest!" De veehouder zou verder, vol gens de getuige, nog trots zyn geweest op zijn welgemikte worp. De dame m kwestie, mevr. de V.- F., zette alles keurig netjes uit een en was nóg verontwaardigd over het geval. Een derde ge tuige, een veehouder, had de vork ook in het been van het kalf of de vaars zien zitten. Maar de ver dachte beweerde, dat zijn vaars niet gewond was, want een vee arts, die vier of vijf dagen later op zijn bedrijf kwam, had geen wonden ontdekt. De Officier van Justitie vond het feit buitengewoon ernstig en vroeg een boete van f 75.of 25 dagen. De politierechter vond de ver klaring van de veearts niet vol doende bewijs a décharge en ver enigde zich met de vordering van de Officier. De Nachtegaaltjes voor de radio TUITJENHORN Naar we vernemen zullen de Thuisfront nachtegaaltjes binnenkort voor de radio optreden in een streek- programma. Als datum wordt genoemd Zaterdag 31 Maart. t~r\ Met z'n drieën TUITJENHORN Met de Nelly" zijn uit Indonesië ver trokken Klaas Paarberg, Henk Prosper en Thiis Dekker. Nu blijft er nog één achter, nJ. Henk Tesselaar van 't Rijpje. Het drie tal hoopt 17 Maart de thuishaven te bereiken. Burgerlijke Stand SINT MAARTEN Geboren: Aart L., zv A. Meyles en N. Diepsmeer: Theodora dv P G Blom en C. W. Gieling; Mattheus A., zv A. Pronk en M. J. Groot. Gehuwd te Harenkarspel: Cor- nelis W. Roozendaal en Maria J. Snèekes te Harenkarspel. Overleden: Trijntje Brommer, wed. van Pieter Biesboer, oud 77 jaar: Pieter de Vet, oud 70 jaar. Ingekomen: Antje Bijpost, e.v. Gommerc J. Witte, van Alkmaar naar B 24; Guurtje Mink, van Schagen naar Valkoog C 12: Ot- tilie Mahey. wed. van Joh. G Jautze. van Indonesië naar Stroet B 150; Pieter Delver van Bar- singerhorn naar B 94: Maria J Sneekes. e.v. Corn. W. Roozen daal, van Harenkarspel naar Rijpje B 208. Vertrokken: Antje Veenstra van Eeniaenburg A 6 naar Nw AmsteP Adriana M. Doedens, v Rijpie B 205 naar Ziipe; Johannes N. de Ruiter, van Stroet naar Harenkarspel: Everardus A. v. d. Heijden, van Stroet B 150 naar Indonesië. Binnen de gemeente verhuisd: Arie Slot. van B 93 naar R 83; Corn. W. Roozendaal. van Rijpje B 181 naar Rijpje B 208. DE NIEUWE PASTOOR GEARRIVEERD W ARMENHUIZEN Nadat Vrijdag Pastoor v. d. Lugt naar Weèsp was vertrokken, kwam niet lang daarna de nieuwe her der de parochie ingereden, ver welkomd in een feesteliik vlag gend dorp en begroet door aan de weg staande parochianen. Ter kennismaking met de parochie reed de pastoor het gehele dorp door. om vervolgens in het pa tronaat. te worden toegesproken door de burgemeester, uit naam der parochie. De burgemeester hoopte, dat de verstandhouding even gned zou zijn als met de vorige herder die we node za gen vertrekkenEvenzo zal het wel ziin geweest met de pa rochie Oude Schild, die ook hun herder moesten later» gaan en voor hetzelfde feit werden ge plaatst We vertrouwen dat de narochianen in u de herder zul len zien. die de schaapies geed zal geleiden en de aanhankelük hold aan u zal evenredig ziin Mogen tal van jaren voor u zijn weggelegd in deze parochie. Ook de kapelaan kon niet na laten om de pastoor welkom toe te roepen en te hopen op een ge zellige sfeer in de pastorie Pas toor Niiman zegde ziin volle me dewerking toe om voor allen een vader te ziin. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE STRAFKAMER De Meervoudige Kamer van de Alkmaarse arrondissementsrecht bank deed gistermorgen uitspraak in de volgende zaken. O. S„ zedendelict, uitspraak: 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en oplegging van bijzondere voorwaarden. J. P. D., Castricum, appelvon- nis kantonrechter, eis: bevestiging van het vonnis, uitspraak: beves tiging van het vonnis waarvan beroep. K. Z„ aanrijding, uitspraak f 100.of 30 dagen. BRITTEN EN CHILENEN IN ZUIDPOOLGEBIED De gezagvoerder van de „John Biscoe het Engelse expeditie schip aan de Zuidpool, heeft in een nota, die via de gezagvoerder van het Chileense patrouilleschip „Lientur" aan de commandeur van de Chileense flottille Diego Munita zou zijn overhandigd, de klacht geuit, dat op Brits gebied aan de Zuidpool een derde Chi leense basis wordt ingesteld, aldus wordt in gewoonlyk betrouwbare kringen te Santiago in Chili ver nomen. Commandeur Munita zou ge antwoord hebben, dat Chileense schepen al1 in Chileans" wa teren opereren en dat de derde Chileense basis aan de Zul;'mol begin Maar* in gebruik zal wor- - genomen. Iu het kader van het debat in de Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers over de ver lenging van de militaire dienst' plicht, heeft de eerste minister Pholien Dinsdagmiddag een uit eensetting gegeven over de poli tiek van de regering. De Belgische premier verklaar de dat alleen reeds in het tijd vak van November 1950 tot Fe bruari 1951 aan de Belgische in dustrie orders zijn verstrekt voor militaire uitrusting en bewape ning tot een bedrag van fr 4.000.000.000, Op de binnenlahdse markt zal in totaal coor een bedrag van 7 milliard franken aan materiaal worden aangekocht. Naar de heer Pholien verder meedeelde, zuilen de Verenigde Staten België kos teloos zware wapenen leveren. Canada zal België de wapenen en uitrusting verstrekken Voor een gehele divisie, De premier wees er hierna Op, dat de financiële lasten der her bewapening zeer zwaar zyn, De militaire begroting van België, die voor 1948, 4.100 millioen frank bedroeg en voor 1950 7.700 mil lioen frank, zal in 1951 12,300 frank bedragen. ,De toespraak van de eerste mi nister werd door de rechterzijde op langdurig applaus onthaald. Hierna besteed de fractieleider van de Belgigche socialistische partij Bohy het spreekgestoelte. Hij richtte zich tot de minister van Defensie de Greef en vroeg of het juist was dat deze zijn zoon, kolonel de Greef, op het hoofdkwartier van generaal Eisenhower heeft geplaatst. Minister de Greef antwoordde hierop dat het op uitdrukkelijk verzoek van Eisenhower zelf was dat hij zijn zoon als tolk ter be schikking heeft gesteld van het hoofdkwartier der Noörd-Atlanti- sche strijdkrachten. Na dat ant woord klonk van de linkse ban ken hevig protestgeroep. Slechts na veel geklop met zijn voorzit tershamer slaagde Frans van Caü- welaert erin de rust te herstellen. Het bleek al spoedig,, dat socia listen eh liberalen weinig neiging bezitten het wetsontwerp te steu nen. Op haar jaarlyksê tournee door Europa doet de Weense ijsrevue ook weer Nederland aan. De voor stellingen in Tilburg zijn reeds begonnen en vonden zoveel bij val, dat men tot prolongatie heeft besloten, Van 1 Maart af zal de grote show op de hockey-baan te Den Haag te zien zijn. De leden van de Weense iJs- revue, ln totaal 33, zijn voor het merendeel dezelfden als vorige jaren, met als grote ster de vroe gere Europese kampioene Eva Pawlik, die zowel in de ensembles optreedt als soli rijdt. IRMA SCHUHMACHER voorgoed naar Australië? In een gesprek met persverte genwoordigers zeide Irma Sehuh- macher dat zij de mogelijkheid overweegt om later als emigran te terug te keren naar Australië, Waar haar van meer dan één zijde een betrekking is aangebo den. Zij zal echter pas eên beslis sing nemen nadat zij deze kwes tie van alle kanten bekeken heeft met haar familie in Ne derland. In Buenos Aires is het Dinsdag tot een rel gekomen waarbij een persoon gedood en enkelen ge wond werden. Ongeveer 1000 em ploy é's van het onafhankelijke blad „La Prensa" trachtten doof een cordon van posters te bre ken, die reeds een maand ver hinderd hebben, dat het werk op het blad verricht wordt. Ten minste vijf vrachtauto's van de krant werden beschadigd door de posters. De rasters behoren tot het vak verbond van krantenventers, die een aandeel in advertentiewinst eisen en voorts tegenstander zijn Van het rechtstreeks verzenden aan abonné's. UITSLAG NIET INVULLEN Nee, het is niet alle dagen kremis in onze uitslagen-raderij. De wedstryden, die wij de vorige keer opgaven, waren van het soort waarvan ook de voorspeller van de krant, naar sommigen wel eens beweren, zich met een Jantje-van Leiden van af maakt, omdat er letterlijk van alles mogelijk is. Dat er daarom nog vyf inzenders waren, die tot een totaal van zes punten kwamen, mag als een goede prestatie gezien worden. Loting wees een eerstê-pryswinnaar aan in het sanatorium „Kalorama" te Beek bij Nijmegen, waar de vele Noordhollanders elke week trouw een gokje wagen en al eens meer met succes. Onze gelukwens aan de winnaar en onze groeten aan alle zieken in Beek en Groesbeek. Hier zijn de prijswinnaars: 1. C. de Jong, Sanatorium „Kalorama" te Beek bij Nijmegen. 2. J. Dekker, Middenweg 22, Llmmen. 3. H. J. Struys, Lindenlaan 74, Alkmaar. 4. A. van Duin, Kerkweg 10, Heerhugowaard. 5. C. Roodt, Zuideinde 38, Hoogwoud (voor de tweede maal). Deze week kunt U Uw krachten beproeven op de volgende wed strijden: Naam 3. Adres T; Woonplaats (Hier afknippen) Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waar mede volgens Uw mening de wdestrijd zal worden beslist. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als brief worden verzonden. De enveloppe NIET dichtplakken en op de enveloppe schrijven „VOETBAL PRIJSVRAAG"; daarmee bespaart U ons veel werk. Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN Wij DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden Uitslag worden twee punten toegekend Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch niet mei de goede cijiers krijgt men één punt. Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld: Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5