Plaatsvervangers der Grote Vier Maandag in Parijs bijeen Russisch antwoord op nota's uit het Westen „goed geoefend, perfect paraat Met werk overladen chef veroorzaakte treinbotsing Parool van scheidende vice-admiraal: Prof. Romme kwam gereed met ontwerp-programma ■ytromes voor alkmaar, hoorn, den helder, schagen spoorwegen al te zuinig? Russen willen komen praten De Paus Marine moet haar goede naam steeds opnieuw bevechten NHD Sovjet-houding niet in wezen veranderd Haagse juwelier voor f 15.000 - bestolen Scheepsberichten Laatste Nederlandse soldaat aan boord Commando-overdracht der Zeemacht te Den Helder n Het werd vijf fractieleiders aangeboden en daarna gezamenlijk druk besproken Langzaam vooruit in Korea Bidault onderzoekt de moqelijkheden Vier gevangenen in Utrecht ontsnapt Gedachten die kunnen helpen HET FEIT Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 et. per m.m., minimum f 4.j familieberichten 20 ct.. resp. 30 ct. per m.m. Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S H VAN HEDEN Pagina 1 Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Kantoren: HOORN. Draafsingel 59. teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 52. teL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Vrijdag 2 Maart 1951 46e jaargang No. 12107 HET ZOU ONDANKBAAR zijn, wanneer wij vandaag, ook op deze plaats, niet een woord van gelukwens richtten naar het Vaticaan. waar de Vader der christenheid zijn verjaardag viert, de kroondag van zijn dia manten lustrum. Wii leven nog steeds in een tijd van sombere en tragische mogelijkheden, waarin iedereen zegt, dat er geen oorlog komt, maar iedereen er zich op voorbereidt. In deze tijd zijn er maar weinige plaatsen, die ons een veilig toevluchtsoord bieden, maar weinig gelegen heden voor houvast en vertrou wen. Feitelijk is de Paus van Rome dè enige schuilplaats en toever laat, Hij. de Plaatsbekleder van Christus op aarde, het zichtbare contact tussen de hemel en de aarde, de onfeilbare richting aanwijzer naar de oplossing voor alle moeilijkheden en kwalen voor de mensheid ,in deze dagen Toevallig kregen wij dezer da gen in handen de tekst van de bijzondere Paasboodschap. welke Paus Pius XII tien jaar geleden, in Apri] 1941 tot de wereld richtte. De omstandigheden wa ren toen van andere aard. wij zaten midden in de wereldoorlog, die aan de aanstokers ervan de grootste successen scheen te be loven. De boodschap van de thans verjarende Paus was toen dus ingericht overeenkomstig die omstandigheden, zij klaagde over de wreedheid van de oorlogen, was een smeekgebed om vrede, door bidden en werken. Maar veel van wat toen gezegd werd, geldt ook nu en omdat wij op de verjaardag van de Vader van bet grote christengezin niet beter kunnen doen, gelijk pok op de verjaardag van de vader van het gewone gezift, n.l.- zijn liefste wens vervullen, lijkt het ons gced vandaag aan enkele ge dachten uit die boodschap te herinneren. Wie immers zal willen ont kennen dat ook nu. na tien jaar nog, weer geldt, dat, gelijk de Paus toen schreef, ..te midden van de wervelstroom van zoveel rampen en gevaren, van zoveel zorgen en angsten, het machtig ste en veiligste toevluchtsoord voor vertrouwen en vrede dat ons overblijft is. de toevlucht tot God, in Wiens handen niet al leen de lotsbestemmingen der mensen liggen, maar ook die van hun meest-hardnekkige tegenstellingen". En de Paus laat niet af te herhalen, wat zeker ook nu „brandend actueel" ge noemd mag worden: „Vermin dert uw gebed niet, maar ver levendig en verdubbel het. Ja. laten wij bidden om vrede een vrede voor allen, niet om een vrede van onderdrukking en vernietiging van volken, maar om een vrede, die, met waarbor ging der eer van alle natiën, aan hun aller noodzakelijke le vensvoorwaarden en aller wet tige rechten voldoening geve". Om die vrede moet leven diger, luider en vuriger gebeden worden, ook nu. want de af wezigheid van feitelijke oorlog betekent nog geen vrede en een feitelijke oorlog woedt er im mers ook in het verre Oosten, als een gevaarlijke lont bij een nauwelijks meer beschermd kruitvat. „Er moet een nieuwe geest komen onder de volkeren, met name onder die volkeren, wier grotere macht een krach tiger invloed, en een groeiende verantwoordelijkheid meebrengt en ontwikkelt." Hier spreekt de Paus over „een geest van bereid vaardigheid, die niet geveinsd is. maar eerlijk en zonder listen" een geest, die bereid is. „om met offers van weerskanten, het nieuwe gebouw op te richten van broederlijke solidariteit on der de volkeren der aarde" met nieuwe en duurzame grondsla gen, met sterke en blijvende garanties, met welbewuste en diepe zedelijke ernst, met ver werping van iedere dubbele moraal en dubbel recht voor groten en kleinen sterken en zwakken". De waarheid is ons wapen, roept de Paus uit. en niets kan ons beletten, die geestelijke wa pens te gebruiken, zo moest de Heilige Vader toen zegggen, wegens de beletselen, die men van de zijde van nazi's en fas cisten Hem poogde in de weg te leggen gelijk dat nu, op wel licht nog grotere schaal door het communisme wordt gedaan, dat wel reden heeft de kracht van deze geestelijke waarheid te schuwen! Daarom ook horen wij nu de weerklank van de Pause lijke woorden met evenveel zorg als we toen, zover de omstandig heden dat toelieten, rechtstrééks zijn woorden hoorden over de plaats van de Kerk in de wereld en als er, ook nu, één zaak is, waarvoor de Paus van Rome on verdroten strijdt, ja, waarvoor Hij zijn leven geeft, dan is het de Kerk: .Niets kan ons weer houden, om telkens opnieuw die genen tot het gebod der liefde terug te roepen, die kinderen zijn van de Kerk en van Chris tus. die dicht bij ons staan in De plaatsvervangers der ministers van Buitenlandse Zaken van de Ver. Staten, Engeland, Frankrijk en de Sowjet-Unie Kullen a.s. Maandag 5 Maart te Parijs bijeenkomen ter voorbereiding van een viermogendhedenconferentie hunner ministers. Het besluit tot deze bijeenkomst werd genomen nadat gisteren het Sowjet-Russische antwoord op de Westerse nota's van 19 Febr. was overhandigd en de drie Westelijke regeringen daaromtrent overleg hadden gepleegd. van Moskou, die de hoop op een gunstig resultaat van een bijeen komst der vier ministers zou kun nen aanwakkeren. Het Russische antwoord werd op het ministerie van Buitenland se Zaken te Moskou door Andrei Gromyko achtereenvolgens over handigd aan Sir David Kelly, de Britse, admiraal Alan Kirk, de Amerikaanse, en Yves Chataig- neau, de Franse ambassadeur. Uit de Russische nota zou wel de bereidheid spreken om a.s. Maandag te Parijs een voorberei dende conferentie te beginnen, doch de mogelijkheid om de voor stellen die in de nota's van 19 Febr. werden gedaan in de agen da op te nemen, zou er volkomen door te niet worden gedaan Naar verluidt handhaaft de Sovjet-Unie haar verklaring, dat de Westelijke mogendheden de overeenkomst van Potsdam hebben geschonden door West-Duitsland te willen herbewapenen. Het schijnt dat de Russen wel bereid zouden zijn de ware oorzaken van de span ning in Europa te bespreken. Geen gewag wordt gemaakt van een eventueel onderzoek van aangelegenheden betreffende hef Verre Oosten. Volgens McDermott, de woord voerder van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenl. Zaken duidt de Sovjet-nota niet op een wer kelijke wijziging in de houding In de nacht, van 27 op 28 Fe bruari is ingebroken in een juwe lierswinkel aan de Gouverneur laan in den Haag. Het ongenode bezoek drong de achterzijde van het perceel binnen, na eerst over een viertal schuttingen te zijn geklommen. In de winkel werden 90 damesringen en 85 herenrin- gen van goud en doublé ont vreemd benevens 50 a 60 heren polshorloges. De waarde van het gestolene bedraagt minstens f 15.000. De politie heeft de zaak in onderzoek. Willem Ruys, Djakarta-Rot terdam, ontscheping heden na twaalf uur door vertra ging wegens dikke mist te Southampton. Grote Beer, (emigr.) Amster dam-Sydney, passeerde 28 Februari Kaap Carbon. Kota Inten (rep.), Surabaja- Rotterdam, passeerde 28 Februari IV: graads kanaal. Nelly (rep.) Djakarta-Am sterdam, 28 Februari 575 mijl O.Z.O. Socotra. Oranje, 1 Maart te Djakarta van Amsterdam. Sibajak (emigr.), Rotterdam- Melbourne, 28 Februari 500 mijl NW Kaap (Austr.) Johan van Oldenbarnevelt, Suraba ja- Amsterdam, pas seerde 1 Maart Algiers. het geloof in de Zaligmaker of althans door het geloof in de Vader die in de hemel is. Niets kan ons beletten of weerhouden voort te gaan met alles te doen wat in ons vermogen is om te bewerken, dat temidden van de branding der wassende golven van vijandschappen onder de volkeren, de Goddelijke arke, der Kerk van Christus onbewo gen vastligge aan het anker der hope. onder de regenboog van de vrede als een ..zalig vredes- visioen", temidden der aardse tegenstellingen, toevluchtsoord, verblijf en voedingsbodem van dat gevoel van broederschap, dat zijn grond heeft in God en ge adeld is in de schaduw van het Kruis." Vernieuwen wii vandaag nog eens onze trouw aan Kerk en Paus, door ons gebed en ons werk voor de ware vrede, waar voor Pius XII leeft en strijdt en wiens vaderlijk voorbeeld wij in kinderlijke liefde en volgzaam heid in praktijk brengen! Moskou heeft een delegatie van 17 man benoemd voor de bijeen komst van Maandag. Tot hen be horen de vice-ministers van Bui tenlandse Zaken Andrei Gromyko en Anatole Lavrentief en de poli tieke adviseur van de Russische bevelhebber in Duitsland, Vladi mir Semeonof, die ook buitenge woon ambassadeur en gevolmach tigd minister in Oost-Duitsland is. De Amerikaanse delegatie on der leiding van de reizende am bassadeur Philip Jessup zal Vrij dag te middernacht per vliegtuig naar Parijs vertrekken. De En gelse delegatie zal onder leiding staan van Ernest Davies. Ook Ivo Mallet die Engeland vertegen woordigde op de conferentie der plaatsvervangers over Oostenrijk en Jeffry Harrison, Bevin's des kundige in Sovjet-Russische aan gelegenheden, maken er. deel van uit. OP 2 APRIL A.S. Majoor Mochtar Lubis. woord voerder van het Indonesische mi nisterie van Defensie, heeft aan Aneta medegedeeld, dat volgens schema on 2 April de laatste Nederlandse soldaat Indonesië zal verlaten en er slechts een Neder landse Militaire Missie van 2000 man zal blijven. Op 2 Maart zullen volgens schema 900 Nederlandse militai ren en Ambonezen met tijdelijke K.L.-status met de „Roma" 'uit Priok vertrekken. Op 20 Maart vertrekken 850 man met de „Cas- tel Bianco", op 26 Maart 500 met de .-.Dorsetshire", op 2 April 1.642 met de „New Australia" en voorts LOOp met de „Showburn" uit Soerabaja. Met alle schepen ver trekken Nederlandse militairen en Ambonezen met tijdelijke K. L.-status. Na 2 April zullen vol gens schema 11.500 Ambonezen nog op afvloeiing wachten, aldus majoor Lubis. Na de zware gevechten, die het Nederlands Detachement Verenigde Naties in de avond en nacht van 12 op 13 Februari j.l. tegen de communistische troepen voerde, en waarbij de commandant van het detachement sneuvelde, werden de gewonde militairen o.a. met behulp vdn vliegtuigen naar het achterland getransporteerd. Deze foto werd genomen op het vliegveld Wonjoe. (Van onze redacteur) In de vroege morgen van 1 December botste een uit Zwolle ko mende trein nabij station Olst op een stilstaande goederentrein. De materiale schade was aanzienlijk. De oorzaak was niet ver te zoeken. De statïonsbeambte Joh. B., had het inrijsignaal op veilig gesteld, maar hij had niet terstond de wissel ook overgetrokken. Hierdoor was de trein op een verkeerd spoor gekomen en omdat door de duisternis de stilstaande trein niet direct door de machinist was opgemerkt, kon een botsing niet uitblijven. Door de spoor wegen was B. voor deze nalatigheid disciplinair gestraft. Deze zaak dicnr'A Donderdag voor de Zwolse rechtbank en evenals bij verschillende andere botsingen van vorig jaar (o.a te Dalfsen) kwam ook nu tijdens het onderzoek aan het licht dat de dienst van de Ned. Spoorwe gen schijnbaar aan sommige em ploye's verantwoordelijkheden op hun schouders legt welke nauwelijks te dragen zijn Tot 7 uur des morgens moeit B bij gestaan door een arbeider, alle stationsdienst verrichten. Hij moet personen, en goederentrei nen binnenloodsen en weer laten vertrekken, tezelfder tijd signa len en wissels bedienen, overwe gen afsluiten, kaarties aan reizi gers verkopen, goederen en fiet sen ter verzending aannemen, enz. Wanneer alles rustig en nor maal verloopt, dan is die taak stellig te vervullen. Doch treedt bijzondere drukte op. of wan neer een seinlamp uitwaait, zo dat als 't ware alles tegelijk moet gebeuren dan is die ver antwoordelijkheid nauweliiks te dragen. Tijdens de verhoren viel hierop nogal licht, hoewel verd er zelf niet mee voor de dag kwam. In het kort samengevat deed zich het volgende voor. Een bin nenkomende goederentrein uit Deventer werd op het tweede spoor geloodst. Om het binnen komen 'en vertrek van de perso nentrein uit Zwolle veilig t.e stellen, zou het waarschijnlijk nodig zijn, de goederentrein nog enkele tientallen meters op te trekken. De groene lamp was uitgewaaid ers om zich van de juiste situatie te vergewissen zond hii de arbeider op onder zoek uit Zelf ging hii naar de locomotief om te zien. boever hii nog kon optrekken Inmiddels drong de tijd. De spoorbomen moesten neergelaten worden, signalen en wissels bediend, rei zigers moesten plaatskaarten hebben, fietsen in ontvangst ge nomen. Bij al deze drukte was het overhalen van de wissel er bij ingeschoten. President: die klacht van over matige drukte hebben we meer gehoord De officier van justitie achtte de schuld niet groot Hier staat een stationsbeambte met een veelheid van functies. Een groot bedrijf kan met zijn bezui nigingen ook te ver gaan. Blijk baar is ter plaatse geen veilig- hëidsstelsel. Spr. vorderde f25. boete. De raadsman Mr de Saint Aulaires voerde aan dat een be ambte onder deze omstandig heden geen grove schuld verwe ten kan worden. Hii drong op vrijspraak aan. (Van onze speciale verslaggever) Aan boord van Hr. Ms. luchtverdedigingskruiser „Jacob van Heemskerck", in de haven van Nieuwediep, heeft de Comman dant Zeemacht Nederland, vice-admiraal J. J. L. Willinge, Don derdagmorgen het commando over de zeemacht in Nederland overgedragen aan zijn opvolger, de schout hij nacht C. W. Slot, die tot voor kort commandant was van Hr. Ms. vliegdekschip ,.Karel Doorman". Voor deze korte plechtigheid bestond vooral van mi litaire zijde grote belangstelling. Ook de Marinierskapel, o.l.v. de kapitein der Mariniers Gijshert Nieuwland, was aanwezig. Bijna vier jaren is vice-admi raal Willinge met het commando over de Zeemacht in Nederland belast geweest. Op 16 April 1947 immers werd de toenmalige ko lonel Willinge tot C.Z.M. be noemd, waarna op 1 Mei zijn be vordering tot schout bij nacht af kwam. In deze rang werd de scheidende C.Z.M, in Juli 1949 het commando opgedragen over de Nederlandse strijdkrachten die aan de oefening „Verity" van de zeestrijdkrachten dér Wester se Unie deelnamen, terwijl hij van 1 December 1949 tot Mei 1950 commandant was van het oefensmaldeel Nederlandse An tillen. waarmee Z.K.H. Prins Bernhard zijn reis naar Midden-, Zuid- en Noord-Amerika maakte. Op 15 Mei 1950 werd schout bij i nacht Willinge benoemd tot vice- admiraal. De oefening „Activity" van de geallieerde zeestrijd krachten, welke eind Juni van dat jaar in de Golf van Biskaje wercj gehouden, stond geheel on der zijn leiding. De overdracht Aan boord van de „Jacob van Heemskerk" stonden de ere wacht, de Marinierskapel en an dere eenheden van de Konink lijke Marine opgesteld, toen om precies elf uur de beide vlagoffi cieren met de hun toekomende eerbewijzen door de commandant van de oorlogsbodem, de ltz. I L. E. van Laer, werden ontvan gen. Een korte inspectie volgde, waarna het hoge gezelschap zich naar de campagne begaf, waar de plechtige overdracht zou plaats vinden. Onder de vele mi litaire autoriteiten, die hierbii aanwezig waren, merkten we o.m. op de chef-staf van de In specteur-Generaal der K.M.. de kapitein-luitenant ter Zee G N, H. baron van Till, die Z K.H. Vervolg op pag. 3 (Van onze parlementaire redacteur) Prof. Romme heeft gistermiddag een gezamenlijke bespreking gehad met de fractieleiders en wnd. fractieleiders, de heren Oud, Schouten. Tilanus, Burger en Stokman. Tijdens deze bespreking heeft prof. Romme de partijleiders een ontwerp-program aange boden. waarover hij, na eventuele nadere besprekingen met ieder hunner, hun oordeel heeft gevraagd. De avond tevoren had de informateur, zoals bekend, van gedachten gewisseld met de minis ters Drees, Lieftinck, v. d. Brink en Mansholt. Dit onderhoud duurde van acht uur tot middernacht. Daarna zette prof. Romme zich aan de samenstelling van een ontwerp-program. waarbij hij kon voortbouwen op de arbeid van zijn voorgangers. Stikker, Drees-v. Schaik en Steenberghe. Het was de vrucht van deze nach telijke arbeid, die hii de middag daarop aan de fractieleiders aan bood, die zich hierover nu eerst weer in eigen kring zullen moe ten beraden. Gistermiddag en avond hebben achtereenvolgens Magister Stok man, Mr. Burger en dr. Schouten prof. Romme bezocht tot het in winnen van nadere inlichtingen omtrent het door hen inmiddels bestudeerde ontwerp-program Evenals mr. Steenberghe heeft ook informateur Romme zich blijkbaar eerst laten voorlichten over het basisprogram, dat reeds tijdens de formatie Drees-van Schaik in de boezem van het de- missionnaire kabinet was tot stand gekomen en waartoe nog daarvóór door informateur Stik ker de stoot was gegeven. De ge- dachtenwisseling met de minis ters Drees, Lieftinck. v d. Brink en Mansholt past in dit kader. Ook zal prof. Romme deze ge legenheid echter benut hebben om te trachten verschillende mis verstanden weg te nemen, die daarna zijn ontstaan. In de laatste dagen van het stadium Dreesv. Schaik maakte minister v. d. Brink zich in de ogen van de P.v.d.A. verdacht door zijn lot aan dat van minister Stikker te verbinden, terwijl het program-Steenberghe de deside rata van de socialistische minis ters aanscherpte. Aannemende, dat prof. Romme hierin is ge slaagd. zal hij daarna in het nachtelijk uur een nieuwe syn these beproefd hebben met ver werking van zijn eigen ziens wijze. Zo moet een concept-pro- ISRAELS' REGERINGSCRISIS TEL AVIV. De demission- naire premier David Ben Goerion heeft geweigerd een nieuwe rege ring te vormen. Hij verklaart dat algemene verkiezingen de enige oplossing van Israels' regerings crisis bieden. In een brief aan president Weizman zegt hij, dat, als de par tijen die de regering ten val heb ben gebracht niet in staat zijn een nieuwe regering te vormen, zijn demissionnaire, uit vier par tijen bestaande kabinet in functie zal blijven totdat er nieuwe ver kiezingen zijn gehouden. Vooruitgeschoven eenheden der verbonden legers hebben Donder dag in Midden-Korea terrein ge wonnen. Terwijl alle vervoer op de grond gestremd was door de slechte toestand der wegen, kon den de troepen uit de lucht be voorraad worden. Britse troepen trokken 3 km op en namen een heuvel 5 km ten Z.O. van Jongdoeri. Op de uiterst rechtse flank van het offensief bezetten Amerikanen Amidong, dat ongeveer 50 km ten Z. van de 38ste breedtegraad ligt. Bij Hoengsong wordt hevig gevochten. Donderdagochtend heeft Schout bij Nacht C. W. Slot (rechts) aan boord van Hr. Ms. luchtverdedigingskruiser „Jacob van Heemskerck" in de haven te Nieuwediep, het commando over de zeemacht in Nederland overgenomen van Vice Admiraal J. J. L. Willingp (links). gram zijn tot stand gekomen ten aanzien waarvan de informateur de verwachting koestert, dat het ook in breder kring medewerking kan verkrijgen. Merkwaardig is. dat de informateur aan alle frac tieleiders gezamenlijk dit pro gram aanbood Zulks kan geschied zijn om tijd te besparen, maar het kan ook de bedoeling zijn geweest om hiermede te bena drukken. dat de huidige omstan digheden om een nationale con centratie van positieve krachten vragen. Of dit appèl weerklank zal vin den zal in de komende dagen moeten bliiken. Uit de werkwijze van prof. Romme blijkt wei, dat hij zijn informatieve opdracht in derdaad, zoals wij al verwachtten, zeer ruim opvat. Het ligt normaal immers niet voor de hand. dat een informateur zich zelf aan de samenstelling van een program zet. Het zou ons niet verwonde ren. wanneer prof. Romme ook de zetelverdeling en misschien zelfs de keuze van de personen in zijn opdracht zou betrekken. PLEVEN WEES EEN HERBENOEMING AF PARIJS. Nadat de demis sionnaire Franse eerste minister Pléven gisteren de opdracht tot het vormen van een nieuwe rege ring van de hand had gewezen, heeft president Auriol, Georges Bidault, de leider van de M.R.P. verzocht een poging tot kabinets formatie te ondernemen. Bidault heeft verklaard de leiders der politieke partijen te zullen raad plegen en vandaag uitsluitsel te geven. De radicalen deelden echter gis teravond mede, dat zjj alleen zul len deelnemen aan een regering die bereid is een kiesstelsel met tw ronden te steunen. Hoewel deze voorwaarde, zoals bekend, voor de M.R.P. onaam-a dbasr is. heeft Bidault zijn onderhan delingen voortgezet. Indien hij faalt zou. naar in polite1' krin gen verluidt. Edouard Herriot, de voorzitter van de Nationale Ver gadering, wellicht als format :r worden aangewezen. TWEE HUNNER ZIJN WEER TERECHT Woensdagnacht zijn vier ge vangenen uit een cel op de derde verdieping van het Huis van Be waring aan de Gansstraat te Utrecht ontsnapt. Alvorens er vandoor te gaan sloopten de vier van inbraak verdachte gevange nen eerst nog het meubilair van hun cel. Langs aaneengeknoopte repen van het beddengoed heb ben zij de begane grond van de binnenplaats bereikt en daarna kans gezien de hoge buitenmuur over te klimmen. De uitbraak werd gisterochtend bemerkt. Onmiddellijk werd op onder zoek uitgetogen. Een politiehond raakte het spoor spoedig bijster, maar reeds gistermiddag beeft een rechercheur een der uitbre kers. zekere R. N., in de binnen stad op straat ontdekt en ingere kend. Een tweede van het viertal zou zich in de loop van de dag weer bij de gevangenis hebben aangemeld. VRIJDAG 2 MAART: Eerste Vrijdag „Ziehier het Hart dat de mensen zozeer heeft liefge had, maar dat door zovelen met ondankbaarheid en min achting bejegend wordt" zo klaagt Jesus. „Neemt Mijn juk op en leert van Mij, omdat Ik zachtmoedig en nederig ben van hart" dat vraagt Jesus. „En gij zult rust vinden voor uw zielen. Komt allen tot Mij, die ver moeid en in druk zijt, en Ik zal u verkwikken" dat belooft Jesus. Wat heb ik voor Hem over, nu in deze Vastentijd? „Hart van Jesus, brandend van liefde tot ons, ontsteek in ons hart een brandende liefde tot U!" „Stella Duce"

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1