Voorjaarsschoenen: soepel en luchtig Staf nr. 2 van Oterleek j RADIO OP VREDEHOF Per vliegtuig naar Korea Zo gewonnenzo geronnen Boete voor directeur voetbalprijsvraag „Dat wordt te gek! Tweede divisie herdacht- haar doden 19 de ;le- te en .V. te .50 le- t VRIJDAG 2 MAART 1951 PAGINA 5 Tot besluit der opleiding van de lichting 1949-11 werden op het terrein van de legerplaats Oldebroek de infanteriebataljons achtereenvolgens geoefend in de samenwerking met de artillerie en de luchtstrijdkrachten. De eenheden, welke uit het personeel van deze lich ting zijn gevormd, worden samengevoegd tot een onderdeel, dat een regiments-gevechts- groep wordt genoemd en overeenkomt met het derde deel van een divisie. Dit onderdeel, de 44ste Regiments-gevechtsgroep, staat ter beschikking van de Commandant Strijd krachten te Velde, die de troepen, welke eventueel zullen optreden in geallieerd verband, onder zijn bevel heeft. Generaal A. T. C. Opsomer, de Commandant Strijdkrachten te Velde, woonde de oefeningen bij. Een batterij 25-ponders geeft een salvo „onderdrukkings- vuur" af. MAAR HIJ GEEFT DE MOED NIET OP De kantonrechter te Den Haag, mr. van der Dungen, heeft giste renmorgen de directeur van de voetbalprijsvraag „een-nulf', W. van der L. veroordeeld tot een boete van 1000 gulden subs. 60 dagen hechtenis en een gevange nisstraf van een maand voor waardelijk. Hem was ten laste gelegd, dat hij door zijn wekelijkse voetbal prijsvraag de loterijwet over treedt. Onmiddellijk na de openbaar making van het vonnis van de kantonrechter heeft de heer van der L. 1.500 aangetekende brie ven verzonden, aan de ambtena ren van het O.M. bij alle kan tongerechten en aan alle politie chefs in Nederland waarin hü mededeling doet dat hij zijn voetbalprijsvraag en andere prijs vragen zal voortzetten, doch zó, dat volgens hem aan alle wette lijke verplichtingen wordt vol daan. Hij heeft de ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht te Den Haag verzocht hem op basis van de nieuwe voetbalprijs vraag opnieuw te willen vervol gen teneinde vast te doen stellen, of er volgens het oordeel van de kantonrechter ook thans nog sprake is van overtreding van de loterijwet. Prins Bernhard in Engeland LONDEN. Prins Bernhard is gisteren per vliegtuig in Londen aangekomen voor een particulier bezoek. Londense voetballers wonnen in Parijs De voetbalwedstrijd Parijs Londen die gisteren ten aan- schouwe van 18.000 toeschouwers werd gespeeld, is geëindigd in een 20 zege voor de Engelsen. MILITAIREN VOOR AANVULLING Van de zijde van de Legervoor- lichtingsdienst deelt men ons het volgende mee: „Onvoorziene om standigheden voorbehouden zal in de loop van de volgende week een klein aantal officieren en onderofficieren, die zich vrijwil lig voor het Ned. detachement Verenigde Naties hebben gemeld, per vliegtuig naar Korea vertrek ken, teneinde enkele opengeval len officiers- en onderofficiers- plaatsen aan te vullen. Bij hen zal zich ook de leger- predikant, kapitein ds Ph. P. Meerburg bevinden, die de pro testantse geestelijke verzorging van het detachement op zich zal nemen. Een gedeelte van het aanvul lingsdetachement, ten getale van omstreeks 150 man, zal omstreeks 19 Maart a.s. per schip uit Neder land naar Korea vertrekken". (Advertentie) STEMT AF: n hedenavond 21.35 u. K.R.O. door Mr. A. DIEPENBROCK pr. I GEWEST, KAMPIOENSCHAP 5e klasse libre WiERINGEKWAAK-D De biljartvereniging WBC in het clublokaal van de heer D. Kaper, is Belast met de organisatie van het gewestelijk kampioenschap 5e klasse libre van het gewest „Het Noord Westen". De deelnemers aan dit kampioenschap zijn de kampioenen uit de districten West-Friesland, Den Helder, Haarlem, Zaanstreek, Amsterdam, Schagen, Utrecht en Alkmaar. Voor de sportliefhebbers weer drie prettige dagen, te beginnen hedenmiddag 2 uur en vervolgens Zaterdagmiddag en avond en de slotpartijen Zondagmiddag 2 uur, waarna prijsuitreiking en huldi ging kampioen. (Van onze speciale staf-redacteur) U kent het verhaal van de commandostaf van Oterleek. Het is 'n staf, die vroeger door brandweercommandanten en hun onder-commandanten gedragen werd bij de uitoefening van hun functie. Burgemeester |b. Posch van Oterleek, die als hoofd der gemeente ook hoofd van de brandweer aldaar is, stelde de staf beschikbaar voor die leden van de Alkmaarse brandweer, die kans zagen de staf zonder geweld uit het gemeentehuis te ontvoeren. En het duurde niet lang, of de staf prijkte op de tafel van de vergaderzaal van Commandant en Hoofdlieden in de Alkmaarse Brandweerkazerne. Maar lang kon de Alkmaarse Brandweer zich niet in dit bezit verheugen. Want op zekere dag kwamen twee als journalist ver klede personen met nog 'n derde die later de onder-commandant van de Enkhuizer Brandweer bleek te zijn 'n kijkje nemen in de Alkmaarse Brandweer kazerne en terwijl twee hunner de concierge, de heer Termaat, in een afgelegen hoekje van de kazerne aan de praat hielden, zag nummer drie kans met de staf te eclipseren. Zo belandde de trophee uit Oterleek in de Brandweerkamer van het Stad huis te Enkhuizen. Jubileum-geschenk Het was gistermorgen de com mandant van de Alkmaarse Brandweer ter ore gekomen, dat er ten gemeentehufze van Oter leek een pakje was bezorgd, waarvan de inhoud kennelijk een commandostaf bleek te zijn; het pakje was geadresseerd aan bur gemeester Posch, die die morgen in de intieme kring van zijn naaste familie, raadsleden en ambtenaren zijn 12'/!-jarig ambts jubileum vierde. De heer J. v. Maarleveld ver moedde, dat men in Enkhuizen de aardige attentie had gehad, om de jubilerende burgemeester te verrassen door hem zijn staf terug te bezorgen. Hij vond dit wel een mooie geste, doch zag toch liever de staf weer terug in de Alkmaarse kazerne. En zo kregen wij, die ambts halve als verslaggever het feest in Oterleek moesten bijwonen, van de commandant van de Alk maarse Brandweer de vererende opdracht 'de staf mee naar Alk maar te brengen. Onze bezwaren, dat dit een brandweer-aangele genheid was, waarin de journa listen zich niet hadden te men gen, werden door de heer van Maarleveld weggewimpeld; hij beschouwde ons - die evenals onze collega van de A.Crt. tfouw de vergaderingen van de Brand weer bezoeken en hun sporadi sche activiteiten volgen als buitengewone leden van 't corps, zodat wij de opdracht hadden te aanvaarden. Wij dankten voor de vererende opdracht, doch verzwegen, dat wij nog niet de mogelijkheid aan wezig achtten om te slagen. Dat was van later zorg. Sliet de verdwenen staf Het was tijdens de officiële plechtigheid, dat de commandant van het Oterleker corps, de heer Bokweg. burgemeester Posch het pakje overhandigde. Er bleek inderdaad een commandostaf in te zitten, doch niet de authentieke uit Enkhuizen. Een der inwoners van de ge meente wilde de jubilerende bur gemeester troosten voor het ge mis van zijn staf en bood hem hierbij 'n andere staf aan, die óók tot de vroegere brandweer van Oterleek behoord had. De verdwenen staf droeg nummer 3 en deze nummer 2; of hij daar door belangrijker is, kunnen wij echter niet zeggen. De staf ging vergezeld van een toepasselijk rijm. dat door burgemeester Posch werd voorgelezen. Waarna de staf nr. 2 in een hoekje van de feestelijke raadszaal werd ge zet. Vervulde opdracht Intussen broeiden wij over onze opdracht van commandant van Maarleveld. Het was dan wel niet de authentieke staf uit Enk huizen, maar zo dachten wij met deze staf nr. 2 zal dè commandant toch ook wel in zijn sas zijn. Hoe wij kans zagen het feest vierend gezelschap in het ge meentehuis van Oterleek te ver laten met medeneming van de staf, zijn wij zo vrij voor ons te houden; het zij u voldoende te weten, dat wij, terwijl het feest nog in volle gang was, over de Oterleker Dorpsweg solexten, met de één-meter-vijftig-lange staf in ons bezit; nagestaard door de enkele dorpeling, die wij passeerden. Op de hoek van de Hoornse- vaart zag ons de heer Plevier; hij zag ook de staf en rekende het tot zijn burgerplicht de heer Bokweg, commandant van het Oterleker corps, van zijn ont dekking te verwittigen. Wij van de prins geen kwaad wetend reden Kaasstadwaarts. Op de De snode dief in de cel groot man ons de weg met wijdgespreide armen. Wat wilt u, meneer? zo vroe gen wij. .Wat anders dan die staf politie was het antwoord; en wij herkenden de Oterleker po litieman Vierstra, die ook tot de feestelingen behoorde en van de heer Bokweg opdracht had ge kregen de staf te achterhalen. Maar wat wij na zoveel moeite in onze handen hadden gekregen, lieten wij niet zo gemakkelijk los; vooral niet in het gezicht -"an de veilige haven. Wii hadden het natuurlijk moeten afleggen tegen de kracht van de sterke politie man, maar wij lieten de stok niet los. De afspraak was nl„ dat hij, die de stok ongemerkt zonder ge weld weet te ontvoeren, er over mag beschikken. Maar ook de heer Vierstra liet niet los. Wij stelden voor in het wacht huisje van de brugwachter bur gemeester Posch -op te bellen, om zijn Salomonsoordeel te verne men. Hier ging de politieman mee accoord. Wij kregen de heer Posch aan de lijn, herinnerden hem aan de afspraak en verzochten hem als hoofd der Oterleker politie zijn postcommandant Vierstra te gelasten ons opgemoeid te laten gaan. En onze vriend Posch, die weet wat er onder een goede verstand houding met de pers verstaan wordt, koos onze zijde. In de cel Even later echter zaten wij hoe dat is ons een raadsel in de auto van Plevier, die ons linea recta naar Oterleek ont voerde, waar wij in de boeien werden geslagen en in de cel van het raadhuis werden opge- brug bij de Omval versperde een sloten. De staf werd aan burge PROGRAMMA ZATERDAG 3 MAART 1951. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gra- mofoonmuziek; ,00 Nieuws- en weerberichten; 8.18 Onder ons gezegd; 8.23 Orgelsnel; 8.45 Gra- mofoonmuziek. (9.30—9.35 Water- Manden); VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, causerie; 10.25 Morgenwijding; VARA: Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.35 Strijkkwartet: 12.00 Gramo foonmuziek; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen; 12.33 Accor- deonmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Metropole orkest" en soliste; 13.45 Gramofoonmuziek; 14.00 Voor de Jeugd; 14.30 Pianoduo: 14.50 Fries ?K<iifrai.Jlma' 75.15 Banjomuziek; la.45 „Van de wieg tot het graf" 76.00 Gramofoonmuziek 76-30 Sportpraatje; 16.45 Kamer orkest en solist; 17.30 Voor de Jeugd; 13.00 Nieuws; 18.15 VARA Varia; 18.20 Instrumentaal kwin tet; 18.40 Regeringsuitzending: Zoeklicht op de Westerse Defen- SIËj_ 19.00 Artistieke Staalkaart; VPRO: 19.30 „Passepartout", cau serie; 19.40 „Het Oude Testament )n deze tijd", causerie; 19.55 Deze week, causerie; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Gevarieerd programma: 21.15 Weense muziek; 21.45 Azië en het westen, causerie; 22.00 Dansor- kest; 22.25 Onder de Pannen, hoorspel', 22.45 Verzoekprogram- tea: 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; -j.3024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 M. (.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Och tendgymnastiek: 7.30 Gramofoon muziek; 7.45 Morgengebed en li turgische kalender: 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Metropole orkest en solisten; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.40 Gramofoonmu- Mèk; 10.00 Voor de kleuters: 10.15 Gramofoonmuziek; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gramofoon muziek; 12.00 Angelus; 12.03 Gra mofoonmuziek; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Gramofoonmuziek; 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws-en katholiek nieuws: 13.20 Gramofoonmuziek: 14.00 Wij maken een Paasgroep; 14.10 Gramofoonmuziek; 14.20 En gelse les; 14.40 Amateursuitzen- ding; 15.05 Kroniek van letteren en kunsten; 15.40 Kamerkoor; 16.00 Omroeporkest en solist; 16.30 De schoonheid van het Gre goriaans: 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Filmmuziek; 18.15 Actuali teiten; 18.25 Amusementsmuziek; 18.48 Sport, Dit is, leven en Voor de jongeren; 19.00 Nieuws; 19.15 Actualiteiten: 19.23 Gramofoon muziek: 18.52'Journalistiek week overzicht; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12 Gramofoonmuziek: 20.15 Lichtbaken: 20.40 Steek eens op. Heren! 21.00 Amusementsmuziek 21.30 Uit het dagboek van een dorpspastoor, hoorspel; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23 Nieuws 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.22 24.00 Philharmonisch orkest. BRUSSEL, 324 M 12.00 Salonorkest: 12.30 Weer berichten; 12.32 Omroeporkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Vlaamse lie deren: 13.30 en 14.40 Gramofoon muziek; 14.10 Fluit, altvioool en gitaar: 15.00 Amusementsmuziek; 15.30 Hammond-orgel en zang: 16.15 Ethnische muziek; 17.00 Nieuws; 17.20 Gramofoonmuziek; 17.30 Gramofoonmuziek: 18.00 Accordeonmuziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gramofoonmuziek; 19.45 Idem; 19.50 Radiofeuilleton: 20.00 Om roeporkest en solisten: 21.00 Ac tualiteiten; 22.15 Verzoekpro gramma; 23.00 Nieuws; 23.05 24.00 Dansmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.5 Omroeporkest: 13.00 Nieuws; 13.10, 13.30 en 14.00 Verzoekpro gramma; 15.00 Gramofoonmuziek 16.30 Dansmuziek: 17.10 Idem; 18.30 Accordeonmuziek; 19.00 en 19.40 Gramofoonmuziek; 19.45 Nieuws; 20.00 Omroeporkest; 21.00 Gramofoonmuziek; 21.30 Jazzmu ziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Dansmu ziek: 22.55 Nieuws: 23.00 Gramo foonmuziek; 23.55 Nieuws. Er was een tijd, dat een schoen sterk en zwaar moest zijn en vooral een dikke zool moest hebben. De eis van heden echter is: soepel heid. De Neder landse schoenfabri kant heeft zich aan dieeis aangepast en veelal worden de schoenen van soepel sterk bovenleer ge maakt, dat geen voering behoeft. Het boven- en on derwerk zijn er op berekend, zo weinig mogelijk weerstand te bieden bij de vele duizenden pas sen, die wij dage lijks maken. De bei ge pump (onderaan links) is gemaakt van zgn. Snowcalf, ongevoerd; uiterst buigzaam. De schoen met de vierkante uitsnij dingen (rechts bo ven) is een instep, een type, dat in ve lerlei variaties gebracht wordt met lage- of sleehakjes tot geheel plat toe, de zgn. flats. Het sandaal-type wint steeds meer veld. In het voorjaar en in de zomer zult V het in tal van variaties kunnen bewonderen. Foto rechts onder toont een soort in zwart lak met dikke kurkzool en links boven een zeer gekleed model in bruin suède met hoge hak. Schoe nen met open hiel en teen spelen een grote rol. Beige, grijs en in mindere mate blauw met daarnaast een weinig groen en geel vormen het kleurenprogramma van het dames- schoeisel voor het komende voorjaar. meeste.r Posch ter hand gesteld en mét leedvermaak liet onze collega van de A.Crt. het geval nog op de gevoelige plaat ver eeuwigen, terwijl hij ons triom fantelijk zijn glas sherry voor hield. Het verhaal loopt ten einde; na verloop van tijd werden wij uit de cel ontslagen; de staf zo had men ons beloofd mocht ik meenemen naar Alkmaar. Maar het corpus delicti was ner gens te vinden. Dat zat ons hoog! Wij „snor ren", overal in kasten en gaten en de hulp van het hoogste gezag van Oterleek de jubilaris ingeroepen. Die wist van de prins geen kwaad. Nog juist op tijd ontdekten wij de staf in de-auto van onze col lega, die met de trophee wildé gaan strijken. Wij waren hem echter net een slag op voor, wis ten de staf nog uit zijn wagen te grijpen en vertrokken voor de tweede maal ermee naar Alk maar. Nieuw gevaar Maar wij waren er nog niet mee in veilige haven. Wachtend voor de opgehaalde Rotorenbrug, wer den wii aangesproken door een boom van een kerel. Die zag ons met onze trophee. „Daar zie ik kennis aan", riep hii uit en deed er een greep naar. Zo'n forse greep van 'n sterke Noordhol landse boer. Da's de tweede keer, dachten wij; gelukkig behoefden wij dit maal onze spierkracht niet te beproeven, wij wisten de man met woorden te winnen. En zo meldden wij ons even later bij de commandant van de Alkmaarse Brandweer met de boodschap, dat wij zijn opdracht hadden vervuld. Het was voor hem misschien een kleine teleurstelling, dat het de authentieke staf niet was, doch hij was er niet minder mee in zijn sas. In onderling overleg werd afgesproken, dat deze staf nr. 2 beschikbaar wordt gesteld aan degene, die de staf nr. 3, die momenteel in Enkhuizen zit, aan de commandant van de Alkmaarse Brandweer overhandigt; zulks op voorwaarde, dat staf nr. 2 weer aan hem moet worden terugge geven, als staf nr. 3 onverhoopt weer uit de Alkmaarse kazerne mocht verdwijnen. Maar zover is het nog niet: hij moet er eerst in terugkomen. Van de Brandweerkazerne wap perde gistermiddag de vlag; ter ere van de jubilerende burge meester van Oterleek en het feit, dat er weer een staf veroverd was. Fr.O. Een uur nadat gisteren op het kerkhof Kembang Koening te Soerabaja een kranslegging was verricht ter gedachtenis van de gesneuvelden der tweede divisie, die op 1 Maart 1947 werd opge richt, legde generaal-majoor W. J. K. Baay, oud-commandant van deze divisie, een krans bij het Nationaal Monument te Amster dam in aanwezigheid van o.a. lt.-generaal D. C. Buurman van Vreeden, commandant groep West en kolonel B. A. de Veer, garni zoenscommandant van Amster dam. Talrijke militairen en oud- rnilitairen van de divisie en fami lieleden van de Indonesië ge sneuvelden woonden de korte plechtigheid bij. „Het stemt tot grote voldoe ning", zei generaal-majoor Baay, „dat ook zij, die als soldaten te genover ons hebben gestaan, aan deze huldiging voor onze geval lenen deelnemen. In Soerabaja namelijk was onder meer de mili taire commandant van deze stad bij de kranslegging op Kembang Koening aanwezig". FEUILLETON rjgpi „1 1 door JEAN REMY 10. Volgens de opdracht van neef Pons berustte op hem de taak de gasten van Vredehof van melk te voorzien. Hij zette de melkkannen op ta fel. iiep naar de kast om de ver gasser er uit te halen, die hij vulde pp aanstak, vulde een pan netje met melk, en zette het op het stel. Terwijl Huguette in de bouillon roerde, nam hii 'n sta pel borden van de plank en be gon voor het ontbijt te zorgen, met het gemak van een echte hofmeester. Huguette. die al zijn bewegingen volgde, stond er ver dwaasd bij. Entienne Bernard ontmoette haar verbaasde blik en kon een lachje niet onder drukken. Hij zei op ontwapende toon: „Thee of chocolademelk me vrouw?" „Voor mij een hele theepot". zei Huguette. „ik verga van de dorst". Etienne Bernard wees op de grootste theepot: „Is deze naar uw zin?" Huguette knikte en na een grote pan water te hebben opge zet. begon h;j brood te rooste ren. „U weet toch", zei Huguette geheimzinnig, „dat er weer nieu we kostgangers gekomen zijn!" Etienne Bernard begreep het niet; hij wees naar de lei. daar stond het hele stel, nietwaar? Huguette hield vol: „Wel ze ker, u zult het straks wel zien. 't is een heel jong stel. Zij lijkt op Tante Francoise, tenminste op het portret dat u me gister avond in de salon hebt aangewe zen. Ze waren hier al heel vroeg, voor ik beneden kwam". De jonge advocaat keek haar ongelovig aan. „En ze zijn nu weer in het niet verdwenen; het lijkt hier wel een spookkasteel! Weet je wel zeker dat je niet droomt?" HOOFDSTUK VI. Om tien uur was het in de grote keuken een en al bedrij vigheid. Het was werkelijk een niet verwacht, maar daarom niet minder stichtelijk schouwspel Met een grote keukenschort voor probeerde Mevrouw Dave- nay met veel goede wil 'de kip te plukken op aanwijzing van neef Pons, die mét opvallende behendigheid het geslachtofferde dier van zijn pluimage ontdeed. En dat. terwijl Mr. Davenay de radijsjes artistiek op een schaal tje rangschikte en van plan was mooie boterballetjes te maken uit de kluit die zijn jonge con frère zojuist triomphantelijk voor hem had neergelegd Het was in ieder geval duidelijk dat deze een overwinning op de boe rin behaald had. zeer tem gunste van de gasten van Vredehof. Wat Miss Sarah betreft die be last was met het vervaardigen van de taart, onder de leergie rige ogen van Huguette die daar door vergat de erwtjes te dop pen, rolde zij het deeg uit, dat zij daags tevoren gemaakt had. Toen zij er mee klaar was schik te ze niet veel liefde de pruimen op de taart, zodat het inderdaad 'n heerlijkheid werd om te zien. Dit alles gebeurde onder het be scheiden toezicht van neef Pons. Mr. Davenay vermaakte zich stilletjes om de deskundige blik ken die de oude kassier van tijd tot tijd op het hele stel. volop aan de arbeid, wierp. Hij ver heugde zich ook zeer in het feit. hoe Mevrouw Davenay tegen de verwachting in zich alleraardigst ertoe zette, datgene wat men haar had opgedragen, te vervul len. Het was nu eenmaal zo. dat de prettige sfeer met haar „stond of viel": de attenties van de kleine Huguette, die zo lief voor haar was de betoonde welwil lendheid van Etienne Bernard schenen haar te hebben ontwa pend. Tenslotte kwam alles goed het zou waarschijnlijk een van de heerlijkste vacanties worden, die ze ooit hadden meegemaakt De stem van Etienne Bernard schalde door het grote open ven ster over het park, waar het ge bladerte, glanzend in de zonne schijn. zijn aandacht trok. De jonge advocaat nam zijn taak van sergeant-fourier en verbin dingsagent ernstig op. „Wat zijn de boodschappen die in het dorp gehaald moeten wor den. neef Pons?" vroeg hij op plechtige toon. Neef Pons liet de vleugel die hij aan het plukken was, los. en greep van de schoorsteen een lange lijst met boodschappen die hij zorgvuldig had voorbereid. keek haar nog eveni na en reikte het aan de jonge man over. Hu guette, al doppende, wierp op 't park een smachtende blik, een aanduiding, die de jonge advo caat maar al te goed begreep. .Slaapt de kleine?" informeer de hij vriendelijk. „O ja!" zei Huguette hoopvoi „Ik zorg wel voor hem als hij wakker wordt", zei de goede ou de miss, altijd klaar om iemand van dienst te zijn. Dit aanbod werd door de jonge mensen met enthousiasme aanvaard. Huguet te zette de erwtjes neer. zodat de doppen over de grond rolder» rende door de deur. die ze open liet staan zodat een geweldige tocht al de reeds geplukte veren van de kip in de keuken deed ronddwarrelen tot ontsteltenis van Mevrouw Davenay. Huguette. eenmaal buiten n.ak het hoofd door het raam en be gon, toer» ze het schouwspel zag van neef Pons, die de dopnen weer opraapte en Mevrouw Da venay. die met grote moeite ach ter de dwarrelende veren aanzat hartelijk te lachen en verklaarde op overtuigende toon. dat het toch iets heerlijks was in zulk een werkgemeenschap te leven Mevrouw Davenay protesteerde nog. toer» de jongelui al over het grasperk waren gelopen en bij het hek van het park waren. (Word! vervolgd)

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5