Nieuw Prol. Romme's ontwerp-program door vijl fracties aanvaard Onlusten in Marokko Informateur sprak nadien met vier ministers 57.400 emigranten in 5 jaar Friesland—Amsterdam over zee redt het niet op den duur" EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN Leerzame historie Moet het zwaarste nu nog komen? Scheepsberichten Na Bidault: Queuille Vijf schepen voor emigranten-vervoer Treedt Bevin af? Irak doet beroep op de Veiligheidsraad Plechtigheden van Paaszaterdag Jessup sceptisch Kroniek en Kritiek rr Geen spoorlijn over de Afsluitdijk Explosie in Lyceum te Hoogeveen Gedachten die kunnen helpen Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum t 2,50; in alle edities 26 et. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. Vondel Zaterdag 3 Maart 1951 46e Jaargang No. 12108 Kontoren; HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, lel 4362 R 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 HET IS MORGEN juist vijf-en- twintig jaar geleden, dat een merkwaardige periode in onze parlementaire geschiedenis haar einde vond. Een periode, welke in verschillend opzicht overeen stemming vertoont met de gebeur tenissen, welke wij nu beleven. Men heeft gezegd, dat er in het begin van deze week in Den Haag geruchten liepen, als zou er, en dan aan prof. Romme, een geheime opdracht voor de kabi netsformatie zijn verleend. Er werd toen herinnerd aan een soortgelijk geval in 1926, toen minister de Geer inderdaad een „geheime" opdracht heeft gehad, welke hij voltooide ook. Het „ge heime" van de opdracht zat hier in, dat ze niet werd gepubliceerd. Het publiek merkte het eerst, toen de namen van de ministers op Donderdag 4 Maart 1926 in de kranten stonden! Omstreeks half November 1925, bij de behandeling van de begro ting van Buitenlandse Zaken, werd in de nacht het beruchte amendement van dominee Ker sten aangenomen, tegen 't voort bestaan van het gezantschap bij het Vaticaan. Dit had tot gevolg, dat de vier katholieke ministers uit het rechtse coalitie-kabinet- Colijn traden, waarin Colijn van zelfsprekend aanleiding vond, het ontslag van zijn kabinet aan te bieden. Aan de z.g. rechtse samen werking, de oude coalitie, werd een onherstelbare slag toege bracht. Mr. Marchant, toenmaals leider van de V.D., kreeg opdracht tot vorming van een kabinet; hij slaagde er in, de S.D.A.P tot medewerking te bewegen en hoopte op steun van de katho lieken, die echter weigerden en dit begrijpelijke standpunt hielden zij tijdens de gehele duur van de crisis vol het gezant schap bij het Vaticaan tot een voorwerp van politieke koehandel te maken. Bovendien was de tijd nog niet rijp voor de „uiterste noodzaak", de samenwerking tus sen katholieken en socialisten. Na Marchant kwam eerst dr J. Th. de Visser, de grote man van de uitvoering der Onderwijs- bevrediging, aan bod. maar slaag de niet, ond3nks drie achtereen volgende pogingen. Geen parle mentair kabinet, geen kabinet zonder meer, geen extra-parle mentair kabinet. Nadat zijn po ging tot reconstructie van het oude kabinet-Colijn faalde, mis lukte zijn poging tot formatie van een extra-parlementair kabi net, omdat hij geen premier kon vinden, welk verschijnsel ook aan de nu geschapen situa tie niet vreemd is! Vervolgens ontmoeten wij tweespalt in de V.D., welke, on danks alle beweringen van het tegendeel, aan de tegenwoordige V.V.D. ook niet onbekend geacht moet worden. De bekende mr. Limburg kreeg opdracht tot vor ming van een extra-parlementair kabinet, tot grote ergernis van Marchant, die in de pogingen van Limburg te zeer een con cessie aan de katholieken zag Wij lezen althans in de parle mentaire geschiedenis van mr. Oud, dat Limburg, volgens Mar chant, de katholieken uit het slop wilde halen, waarin zij zichzelf gebracht zouden hebben en wat zou kunnen leiden tot herstel van de coalitie. Een maand na zijn opdracht legde mr. Limburg, verloochend door de V.D., zijn taak neer. Intussen was er iets anders gebeurd. Evenals nu, werd er ook toen over.Kamerontbinding gesproken en dat niet alleen, maar de S.D.A.P., onder leiding van ir. Albarda, deed de Tweede Kamer bijeenroepen, ter behan deling van een voorstel, de Kroon te verzoeken, de Kamer te ont binden! Volgens Albarda was de zittende Kamer niet in staat, een regering mogelijk te maken. Dat leek 25 jaar geleden zo, en hoe zal het er nu bijstaan, als ook de pogingen van prof. Romme mislukken??? Wij kunnen natuurlijk op dit deel van de geschiedenis niet te diep ingaan. Albarda was trou wens de enige, die in de Kamer het woord voerde. Hij bepleitte de vorming van een meerder heidskabinet op democratische grondslag, maar buiten de socia listen en de enige communist, wilde niemand er aan. De „geheime" opdracht werd intussen al enigermate voorbe reid, de pogingen tot oplossing van de crisis werden „in stilte" voortgezet, nadat mr. Limburg op 26 Februari zijn opdracht had teruggegeven. Op 2 Maart had de Tweede Kamer het voorstel- Albarda inzake Kamerontbinding verworpen. Op 27 Februari kreeg de bekende secretaris-generaal van Binnenlandse Zaken, mr. J. B. Kan, opdracht, maar nog vóór er beslist kon worden, of deze bekend zou worden gemaakt, zag mr. Kan er van af, om eerst de kans te geven aan de toenmalige burgemeester van Den Haag, mr. J. A. N. Patijn, die op 1 Maart bij de Koningin was, maar om voorberaad vroeg voor zijn nog niet aan de openbaarheid prijs gegeven opdracht en deze al bin nen twaalf uur teruggaf. Dan kwam op Dinsdag 2 Maart •Jhr. de Geer bij de Koningin. Hij ontving de opdracht, welke niet gepubliceerd werd en kwam twee dagen later, op Donderdag 4 Maart, met de namen van zijn ministers voor de dag. Zo ein digde de langste crisis, die Ne derland ooit gekend heeft, toch nog onverwachts en op 'n eigen aardige manier. Het leek ons in teressant, en leerz.am voor de politici van nu, om aan de vtxn-- „Professor Romme heeft gisteren, van de voorzitters, resp. waarn.-voorzitters, van de Tweede Kamerfracties der K.V.P., P.v.d.A., A.R., C.H.U. en V.V.D. schriftelijk mededeling ontvan gen dat zij, ieder na raadpleging van hun fracties, bereid zijn, om tot de bevordering van de totstandkoming van een kabinet op de grondslag van het hun door de informateur voorgelegde ontwerp-program medewerking te verlenen, als hun door de informateur is gevraagd, indien ook de samenstelling van het kabinet hun in 's land belang voldoende bevredigend zal voorkomen. In de kennisneming van de nadere inhoud der vorenbedoelde schriftelijke mededelingen heeft de heer Romme aanleiding gevon den, gisteravond nog een bespre king te bevorderen met de minis ters Drees, Lieftinck, van den Brink eri Mansholt, ter behande ling van verschillende technische punten. Daar minister van den Brink om particuliere redenen, welke liggen buiten de door de informateur te behartigen zaak, gisteravond verhinderd was, heeft de heer Romme met minister van den Brink de door hem te be spreken punten afzonderlijk be handeld. De informateur zet zijn onder zoek naar de mogelijkheid van de samenstelling van een kabinet thans voort op de grondslag van het aanvaarde ontwerp-program. Zijn taak is nu in een volgend stadium gekomen, maar nog geenszins ten einde gebracht. Desgevraagd verklaarde de heer Romme dat hij het verstandig zou achten een afwachtende houding aan te nemen ten opzichte van de vraag, of hij het moeilijkste deel van zijn taak thans achter de rug dan wel nog voor de boeg heeft". Aan bovenstaand communiqué dat ons vannacht om één uur werd verstrekt en dat op drin gend verzoek van de informateur Grote Beer (emigr.), Amster dam-Sydney, passeerde 1 Maart Malta. Kota Inten, Surabaja-Rotter- dam, 1 Maart 300 mijl W Anderhalf graadskanaal. Nelly (rep.) Djakarta-Arn- sterdam, 1 Maart 210 mijl O.Z.O. Socotra. Sibajak (emigr.), Rotterdam- Melbourne, 1 Maart 250 mijl W. Sharksbai. Atlantis (rep.), Surabaja- Rotterdam, 1 Maart van Colombo naar Aden. Johan van Oldenbarnevelt, Surabaja-Amsterdam, pas seerde 2 Maart Gibraltar. PARIJS. Georges Bidault gaf gisteren zijn pogingen om een nieuwe Franse regering samen te stellen op, daar hij er niet in slaagde een meerderheid te vin den inzake de kieshervorming. De Gaullisten weigerden hem zelfs maar te ontmoeten om de zaak te bespreken'. Auriol heeft vervolgens oud- premier Henri Queuille, radicaal minister van Binnenlandse Zaken in het demissionnaire kabinet, verzocht, zich met de kabinets formatie te willen belasten. Queuille zal zich eerst in ver binding stellen met de leiders van de fracties wier standpunten on verzoenlijk lijken, en vandaag de president verslag uitbrengen. MIJNWERKER GEDOOD In de breukpijler op de 546 meter verdieping van de Staats mijn Emma te Treebeek werden gisteren een 34-jarige houwer en een 19-jarige postsleper onder vallende kool bedolven. Toen zij bevrijd waren bleek de houwer die gehuwd is en een kind heeft, te zijn overleden. avond van de dag, waarop zich 25 jaar geleden het einde van deze geschiedenis afspeelde, *e herinneren aan een historische gebeurtenis, welke enig ge noemd mag worden in onze par lementaire historie. En die bo vendien aanknopingspunten be vat, welke voor sommigen in onze dagen tot waarschuwing kunnen s strekken zelve letterlijk werd overgeno men (het valt trouwens niet moeilijk, er zijn persoonlijke stijl uit te onderkennen), waren be sprekingen van het concept-pro gramma in de verschillende frac ties voorafgegaan. Die van de K.V.P. en de P.v.d.A. vergaderden nog Donderdagavond, de A.R. gis termorgen, de C.H. omstreeks het middaguur, terwijl de V.V.D. eerst om vier uur gistermiddag bijeenkwam. Waar prof. Romme verzocht had. de antwoorden van alle fracties vóór zes uur gisteravond te mogen ontvangen, was dat dus op het nippertje. In politieke kringen verluidde, dat zulks in verband zou kunnen staan met een nodig geacht telefonisch con tact met minister Stikker, die, zoals bekend, in Amerika vertoeft en eerst Dinsdag terugkeert. Prof. Romme had Donderdag middag nog afzonderlijk gespro ken met mag. dr. Stokman, mr. Burger en dr. Schouten, de wnd. fractieleiders en de fractieleider van K.V.P., P.v.d.A. en A.R. Zij moeten hem op verschillende punten een nadere toelichting hebben gevraagd, zonder echter voordien met hun fractie al con tact te hebben gehad. In de toekomst zullen vijf emigranten-schepen Nederlandse emigranten naar hun bestemming brengen. Het m.s. Sibajak van de Kon. Rotterdamse Lloyd en het m.s. Johan van Oldenbarnevelt van de Stoomvaart Mij Nederland varen reeds geruime tijd in char ter voor de Nederlandse regering, die voorts zelf eigenaresse is van een drietal Victory-schepen, wel ke beheerd worden door beide bovengenoemde maatschappijen Het vroegere hospitaalschip de Grote Beer doet reeds als emi- gkantenschip dienst, maar zal nog een aantal verbeteringen ader gaan. De Waterman en de Zuider kruis liggen óp de werf om van troepen- tot emigrantenschip te worden omgebouwd. Gistermorgen ontving prof. Romme nog enige' leden van de K.V.P.-fractie, die namens deze en in navolging van mag. Stok man nadere inlichtingen wensten over het programma. Zulks was blijkbaar een uitvloeisel van het beraad, dat de fractie Donderdag avond had gevoerd. Aan de reeds gfcteren vrij alge meen heersende verwachting, dat er nu in elk geval spoedig een nienwe regering zal zijn. heeft prof. Romme's nachtelijk commu niqué inmiddels in elk geval nieuw voedsel gegeven. Men kan slechts wensen dat hij ook in de tweede fase van zijn informatie een gelukkige hand moge hebben. REUTERBERICHT DOOR ATTLEE WEERSPROKEN LONDEN. Reuter meldde gistermiddag „uit gewoonlijk be trouwbare bron" te hebben ver nomen, dat Bevin besloten heeft als minister van Bi»i*«nlandse Za ken af te treden. Het bureau van Attlee verklaarde gisteravond dat er „geen waarheid" school in dit bericht. Desondanks houden de geruchten aan, dat Bevin per soonlijk tot aftreden heeft beslo ten, zodra een opvolger gekozen kan worden. Bevin zou zijn besluit genomen hebben na een onderhoud met Attlee, Donderdagavond. Hij wordt volgende week 70 jaar en zou wellicht als minister zonder portefeuille in de regering blij ven. Als bijn opvolger worden zowel de plv. premier Herbert Morrison, de minister van Kolo niën James Griffiths, de procu reur-generaal Si* Hartley Shaw- cross als de Britse ambassadeur in Washington Sir Oliver Franks genoemd. Franks arriveert van daag in Londen. Naar: 1946 1947 1948 1949 1950 Argentinië 7 194 137 108 95 867 1619 9268 140 135 407 281 Canada 2361 6899 6856 7033 Nieuw Zeeland 8 95 101 503 Verenigde Staten 369 2911 3128 2605 2883 Zuid-Afrika 1062 2340 2021 1153 Overige landen 731 354 274 101 7365 14012 14020 21330 Honderd Breda'se dames knopen samen een purper-paars tapijt van zeven bij negen meter, dat bestemd is voor de trouwzaal van het Breda'se stadhuis. Het is de bedoeling het in 1952 aan te bieden in dat jaar is het n.l. zevenhonderd jaar geleden, dat Breda stadsrechten verwierf. Aangezien de hon derd dames natuurlijk niet tegelijk aan het tapijt kunnen werken, is er een werkrooster opgemaakt. In de botanische tuin in Bronx Park te New York wordt een bloemententoonstelling gehouden onder de naam „Holland in tulpentijd". De 12-jarige Natalie Hobbs en de 10-jarige Suzanne Kelly tonen de Nederlandse consul, dr. J. W. A. van Hattum, enige fraaie exemplaren. CASABLANCA Nadat Maan dag de Sultan van Frans Marokko Sidi Mohammed Ben Joessef de methoden van de Istiqlal, de extreem-nationalistische partij had veroordeeld en leden van deze partij uit zijn persoonlijk kabinet had verwijderd, heeft hij gisteren ook de viziers (ministers) van deze partij uit de Marokkaan se regering ontslagen. In een telegram van de voor zitter van de Istiqlal aan de „Commissie voor de vrijheid van Noörd-Afrika" te New York heët het, dat er gevechten zijn uitge broken tussen Franse koloniale troepen en de Arabische nationa listen. De hoofdstad Rabat zou door troepen en tanks zijn bezet. Het paleis en verschillende an dere steden, zoals Meknes en Fez zouden door troepen zijn omsin geld. Er zou op de burgerbevol king zijn geschoten. Generaal De La Tour, assistent van de Franse resident-generaal Juin zou ter plaatse zijn gearriveerd. Generaal Juin zou de arrestatie van alle bestuursleden van de Istiqlal hebben bevolen. Meer dan 25.000 nationalisten zouden reeds gearresteerd zijn. In officiële kringen te Rabat MOGEN WORDEN GEVIERD IN DE PAASNACHT VATICAANSTAD (K.N.P.). Volgens een decreet van de H. Congregatie der Riten wordt aan alle bisschoppen de volmacht verleend om de plechtigheden van Paaszaterdag te vieren in de nacht van Zaterdag op Zondag. Deze volmacht is facultatief ver leend, zodat de bisschoppen zelf kunnen beslissen of dit in hun bisdom al dan niet zal gebeuren. Volgens de richtlijnen zullen de plechtigheden dan zo moeten ge schieden, dat de eerste H. Mis te middernacht of kort daarna wordt gelezen. Reeds lang bestaat er in .litur gische kringen een bewering om dit oude gebruik weer te herstel len. In de eerste eeuwen van het Christendom werden inderdaad deze plechtigheden in de nacht van Zaterdag op Zondag gevierd. Om verscheidene redenen zijn deze plechtigheden in de loop der tijden langzamerhand verschoven naar de middag en later naar de morgen van Paaszaterdag. Op aandringen van velen, die dit oude gebruik weer in ere hersteld wilden zien, heeft de H. Vader een commissie benoemd om deze zaak te bestuderen. Het nu uit gegeven decreet van de H. Con gregatie der Riten is het resul taat van het onderzoek van deze commissié. WASHINGTON. Dr. Philip Jessup, de reizende ambassadeur der V.S., verklaarde gisteren, dat de V.S. zeer sceptisch gestemd waren ten opzichte van de aan staande voorbereidende bespre kingen van de plaatsvervangers der Grote Vier in Parijs. „Wij zijn niet van plan ons om de tuin té laten leiden door louter woor den". aldus Jessup. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde, dat het er niet naar uitzag, dat succes gemakkelijk bereikt zou worden. wordt ontkend, dat Franse troe pen tegen nationalisten hebben gevochten. V/el zou door politie en troepen een einde zijn ge maakt aan onderlinge gevechten van Marokkaanse stamleden die met elkaar in vete ïeven. Frankrijk weigerde de kwestie- Marokko met Egypte te bespre ken. De secretaris-generaal van de Arabische Liga, Azzam Pasja, heeft dit „machtspolitiek" ge noemd en medegedeeld, dat de Liga vastbesloten is, in te grijpen om de rechten en het streven naar onafhankelijkheid van alle Arabische landen te verwezen lijken. Het parlement van Irak heeft, zo meldt Reuter uit Bagdad, een beroep gedaan op de Veiligheids raad om „volledige hnlp teneinde Marokko te vrijwaren voor Fran se militaire overheersing". De re gering van Irak zou volledige maatregelen treffen om de rech ten en vrijheden van het Marok kaanse volk te verdedigen. Belangrijke stap (Sm.). Prof. mr. Romme heeft als informateur, een belangrijke stap gezet op de weg naar de oplossing van de kabinetscrisis. Wat maar weinigen voor moge lijk hebben gehouden, is hem in- betrekkelijk korte tijd gelukt: hij heeft alle vijf bona-fide par tijen meegekregen voor een ont werp-program, waarop een kabi net te vormen zal zijn. En dat niet alleen: maar als allen ook verder kunnen meewerken, zal dat een waarlijk, nationaal kabinet zijn. gelijk de tijd dat vraagt. De verschillende fractie voorzitters hebben desgevraagd hun bereidverklaring tot mede werking gegeven, „ieder na raad pleging van hun fracties". De vereiste grondslag voor een we zenlijk nationaal kabinet is daar mede aanwezig. Nu moet de kans voor de voltooiing van dit hoop gevende begin door allen gegre pen worden. De moeilijkheden behoeven niet onderschat te wor den, zij zijn er, ook als in de derde faze van deze onderhande lingen, na de vaststelling van de zetelverdeling, de keuze van de personen aan de orde komt. Maar zij kunnen overwonnen worden en dus moeten zij over wonnen worden. Romme heeft al tijd, in woord en geschrift, een verhouding 6-5-2-1-1, voor ogen gehad, d.w.z.. zes kath. ministers, vijf socialistische, twee a.r., een c.h. en 1 v.v.d. al wilde hij niet „in getalsafgoderij" ver vallen. Als deze grondslag lukt, dan moet het mogelijk zijn, ook de laatste hindernis te nemen. Het volk wacht op het voorbeeld van hoger hand, om offers en nieuwe moeilijkheden te dragen, als de samenspanning de meest na tionale collaboratie in de eigen lijke zin van het woord! van alle goedgezinde partijen dit no dig maakt, ten bewijze, dat het land in nood is. Voor Romme en zijn aanhang is het al voldoende lof en eer, te weten, dat hij dan zijn krachten zal hebben gegeven om het waarlijk-nationale werk van de samenstelling van een na tionaal kabinet in deze tijd te hebben voorbereid. Wij hopen, dat de kans. welke er nu is. zal worden gegrepen. Wie nog zou aarzelen, denke aan de leuze van de Bond Zonder Naam voor de maand Maart welke is uit uitgekomen: „Schuif uw verantwoordelijkheid niet af op anderen"! Portret van Rembrandt naar Australië De „Victorian National Gal lery" (Australië) heeft van sir Alfred Beit te Londen een por tret van Rembrandt gekocht. Het heet ..Portret van een man" Sir Alfred ontvangt 37.000 pond sterling (ongeveer 370.000. (Van onze redacteur) „Het is geenszins zeker dat de verbinding LeeuwardenAm sterdam via StavorenEnkhuizen zich op den duur tl kunnen handhaven, wanneer de verbinding over land eenmaal is ge- electrificeerd. Ir geen geval komt er een spoorlijn over de Afsluitdijk. De electrificatie AmersfoortZwolle wordt in de nacht van 5 op 6 Januari 1952 een feit; op 18 Mei 1P52 zullen ZwolleLeeuwarden en ZwolleGroningen volgen." Tussen Amsterdam en Enkhui zen zullen dan diesel-electrische treinen gaan rijden. De dienst LeeuwardenStaveren zal even eens vanaf die datum zo goed mogelijk met stoomtreinen wor den gereden. De lijn Leeuwarden Groningen zal beslist niet wor den geëlectrificeerd. Deze mededelingen deed de resident-directeur van de Ned. poorwegen, ir. F. Q. den Hol lander gisteren op een te Leeu warden in de Harmonie door de Friese Kamer van Koophandel belegde bijeenkomst, waar hem vijfenzestig vragen ter beant woording waren voorgelegd. Spr. noemde de verbinding FrieslandHolland over zee een traditie. De opheffing van de bootdienst heeft men weer onge daan moeten maken wegens de LEERLINGE ERNSTIG AAN EEN OOG GEWOND (Van onze correspondent) Bij een natuurkundeproef tn het Lyceum te Hoogeveen, zesde klas gymnasium en B-4 H.B.S., sprong een met zwaveloxyde ge vuld reageerbuisje, toen het door een gasvlam te sterk verhit werd, met een luide knal uit elkaar. De leraar, de heer J. G. drie leerlingen liepen door hete vloeistof en de glassplinters verwondingen op. Dr. Groene- wegen, die de eerste hulp ver leende, achtte het noodzakelijk, dat een der lr rlingen mej. M. B. in het ziekenhuis wefd opgeno men. Voor het behoud van een van haar ogen wordt gevreesd. De aangerichte schade is gering. hevige protesten. Spr. was er ech ter van overtuigd dat de electri- sche verbinding over land de voorkeur zou krijgen. Nu al heb ben de diesels de boten bijna „leeg gereden". Het was niet de bedoeling om van de lijn Leeuwarden-Staveren via de kolennood voorgoed af te komen, maar het zou toch nog wel even duren eer de N.S. hier weer gingen rijden. De N.S. zul len het antwoord van Friesland afwachten wanneer in Mei 1952 deze dienst met stoomtreinen wordt hervat. Spr wilde de belangrijkheid van een verkeersweg Leeuwarden HarlingenKop van Noordhol land niet ontkennen. Een spoor lijn acht hij hier echter niet no dig en zij zal er ook beslist niet komen. De verbinding over deze weg zal door bussen moeten wor den onderhouden. (Zie ook pag. 4) ZATERDAG 3 MAART; H. Fredericus, Abt „Hij begaf Zich weer naar de tempel. En al 't volk kwam naar Hem toe, en Hij zette Zich neer om hen te onderrichten". Toon ik ook zoveel ijver om het Woord Gods te horen? Aanhoor (of lees) ik het ook werkelijk als wat het is: een boodschap Gods aan mij? „Wie van u zonder zonden is, werpe de eerste steen op haar. Maar toen zij dit hoorden, gingen zij de een na de ander weg, de oudsten voorop". Let lie ver op uw eigen tekortko mingen dan op die van ande ren! „Ook Ik zal u niet veroordelen. Ga heen, en zondig voortaan niet meer" „Stella Duce"

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1