Regering houdt vast aan melkprijs van 17,5 cent Schreef mevrouw Jo van Ammers-Küller de roman „Dorstig Paradijs"? Ontwerp nieuwe Kieswet Auteursrecht radioprogram in hoger beroep behandeld Hoe prof. Romme strandde met de haven in zicht f 7000.— boete subs4 maanden tegen haar geëist Franse politiek in Marokko wekt internationale deining Nieuwsblad voor Friesland contra omroepverenigingen Zullen K.V.P. en P.v.d.A. pogen kabinet nu alleen te vormen? L.E.I. vond niet het juiste verbond tussen kosten en opbrengsten Naar wij vernemen: Nederland-België Amerikaanse verklaring, Egyptisch oordeel Amerika haalt riem strakker aan Duitsland wordt 'n tweede Korea Stemming Prov. Staten en gemeenteraad altijd op een Woensdag Stemhokjes krijgen een gordijntje DINSDAG 6 MAART 1951 PAGINA 3 DE OPBOUW VAN ARNHEM Onvermoeid gaat men voort met hei opbouwen van de tijdens de genadeloze strijd om Arnhem ver woeste stadsge deelten en met de restauratie van de geschon den historische bouwwerken. Op de overzichtsfoto zien we links de St. Eusebiuskerk, welke in restau ratie is, in het midden het Huis van Bewaring en rechts de Sint Walburgiskerk. Na een zitting, die de gehele dag duurde, heeft gisterenmiddag om half vier mr. ihr. A. Reigersman, officier van justitie bij de Buitengewone Kamer van de Amsterdamse Arrondissements rechtbank, tegen de 66-jarige schrijfster mevrouw Jo v. Ammers- Küller een geldboete geëist van f 1000.subsidiair vier maan den hechtenis. Hij achtte wettig en overtui gend bewezen, dat de verdachte noor het bewerken en verande ren van een manuscript als kun stenares haar beroep van schrijf ster heeft uitgeoefend en aldus in strijd heeft gehandeld met de strekking van de uitspraak, waar bij de Centrale Ereraad der Kunst haar op 3 Maart 1947 van de uitoefening van haar beroep tot Juni 1931 had uitgesloten. Mevr. van Ammers-Küiler was ten laste gelegd dat zij begin 1949 de roman „Dorstig Raradys" had geschreven en uitgegeven onder het pseudoniem Adriaan Hulshof. Het boek handelt over lamihetoestanden in Curagao en deed daar veel stof opwaaien, bit het verhoor kwam vast te staan dat zy van -Nov. 1947 tot .April 1948 in Curasao is geweest, waar haar zoon gouvernements ambtenaar is. Na haar terugkeer zouden haar door een dame uit Engeland die het pseudoniem „Annie Koster" voerde gegevens ter hand zyn gesteld, waarin mevr. v. Ammers-Küller stof zag voor een roman, die zij zou heb ben laten schrijven door haar schoondochter in Curasao, mevr. B. van Ammers-Voogd. Het schryfsterstalent van haar schoondochter zou zij uit brieven hebben ontdekt Nadat zij het manuscript had ontvangen, zou zy het hebben gereviseerd, waar na het door Strenghoit werd uit gegeven en aldaar by een huis zoeking door de politie ontdekt. De Justitie stelde een onder zoek in naar „Annie Koster" en ontdekte dal er vier Nederlandse vrouwen van die naam in Enge land woonachtig zijn. Schrijfsters schoondochter heeft echter tegen over de rechter-commissaris op Curasao ontkend de roman te hebben geschreven. Wel had zij er aanvankelijk aan gewerkt, maar later waren er door mevr. Ammers-Küiler zoveel veranderingen in aange bracht die niet met de levens opvattingen en de persoonlijke overleed op 78-jarige leeftijd te Nijmegen dr. J. H. Holwerda, oud-directeur van het Rijksmu seum voor Oudheidkunde te Lei den en een der baanbrekers van het oudheidkundig bodemonder zoek; overleed op 91-jarige leeftijd te Hilversum prof. dr. J. H. Gun ning YVzn., oud-hoogleraar in de pacdagogiek aan de Rijksuniver siteit te Utrecht; zal de hoofdinspecteur van de K.L.M., Jhr. mr. R. W. C. G. A. Wittert van Hoogland, m.i.v. 1 April in militaire dienst treden bij de staf van generaal Aler. Als militair vlieger vestigde hij inder tijd te Soesterberg een hoogte record. Tijdens de oorlog was hij commandant van de Nederlandse oorlogsbasis bij Darwin en nam aan vele oorlogsvluchten boven de Pacific deel; zal namens het Alg. Ned. Ver bond op 24 April a.s. met grote plechtigheid een krans worden gelegd op het graf van Prins Willem I in de Nieuwe Kerk te Delft; is in Amsterdam de tweede Hcrcnmodebeurs geopend (de eerste in September boekte een omzet van een millioen) en in Den Haag de Nederlandse Beurs voor Woninginrichting; meldt de Staatscourant dat in 1951 geen gesloten tijd wordt vastgesteld voor de visserij met de gebbe. IN HET VOLGEND SEIZOEN Voor het volgende seizoen zijn de data voor interlandwedstrijden voetbal tegen België als volgt bepaald: 25 November 1951 Nederland België; 6 April 1952 BelgiëNe derland. visie van mevr. van Ammers Voogd strookten, dat zij zichzelf niet meer als schrijfster van het boek kon beschouwen. Mr. Rei gersman noemde dit proces „enig in zijn soort" en geloofde dat bij het vonnis van de Ereraad inder tijd „jalouzie de métier" zijn in vloed heeft doen gelden. Hij achtte de houding van schrijfster echter weinig sympathiek, omdat zij zoveel tegenstrijdige verkla ringen heeft afgelegd en in som mige opzichten niet ruiterlijk voor de waarheid wenst uit te komen. De verdediger mr. A. J. M. van Dal zeide dat over Jo van Am mersKüller veel was gelasterd n.a.v. haar aanvaarden van een passief lidmaatschap van de Ne derlandse Kultuurkamer en de Nederl.-Duitse Kuituurgemeen schap. In de oorlog gaf zij slechts één boek uit, „Ma", dat onmid dellijk werd verboden omdat bet Oranje-gezind en anti-nationaal- socialistisch was. Pleiter bestreed de Wet Zuivering Kunstenaars, waarin meer morele dan juridi sche maatstaven zijn aangelegd, de figuur „Annie Koster" zou naar voren zijn geschoven omdat schrijfster voor de ontstane op schudding op Curagao de schuld op zich wenste te nemen. Volgens pleiter bestaat zij inderdaad, maar onder een andere naam, die ook hij niet kent. Hij betoogde voorts dat voor de uitoefening van een beroep het geding van betaling een onmisbaar element is. „Iemand kan kunstenaar zijn en zijn kunst uitoefenen, zonder zijn beroep uit te oefenen". Op die grond pleitte hij tot ontslag van rechtsvervolging. De uit spraak is bepaald op 19 Maart. Het Amerikaanse departement van buitenlandse xaken er bij Frankrijk en Marokko op aangedrongen, „gematigdheid te tonen bij de oplossing van de politieke moeilijkheden in Frans Noord-Afrika, aldus deelde gisteren de woordvoerder van dat departement, Michael Me Dermott, aan Reuter mede. die buitenlandse staten niet aan gingen. „Egypte noch enige an dere Arabische of Islam-ietische staat zijn buitenlands of kunnen zich afzijdig houden van de ge beurtenissen in Marokko", zo zei de minister. Op een massavergadering in Cairo werden gisteren de Moham medaanse staten opgeroepen Frankrijk politiek, economisch en cultureel te boycotten, terwijl een resolutie werd aangenomen, die de V.N. verzoekt stappen te doen „om de agressie te keren". Deze verklaring werd enkele uren later tegengesproken door een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse za ken. „We kunnen categorisch ver klaren dat de Verenigde Staten inzake Marokko geen enkele stap hebben gedaan", zo verklaarde hij. Het geval werd nog meer raad selachtig, toen Mc Dermott, nadat hem van dit dementi mededeling was gedaan, zijn verklaring her haalde. Later bleek, dat de situatie in Marokko onderwerp van bespre king heeft uitgemaakt tussen ge neraal Juin en functionarissen van het State Department bij ge legenheid van het bezoek van Pléven aan Washington, in Jan. j.l. Mogelijk is toen over „ge matigdheid" gesproken, doch men acht het in Parijs onjuist dat daarnaar thans wordt verwezen, nu de toestand in Marokko acuut is geworden. „Dit zou een onjuiste indruk kunnen vestigen wat betreft Ame rikaanse inmenging in zaken, die men in Parijs geheel acht te lig gen buiten de sfeer van inmen ging door derden". Intussen heeft de Egyptische Kamer van Afgevaardigden gis teren unaniem de Franse „metho den van wreedheid" in Arabisch Marokko veroordeeld. De Kamer gaf haar volledige steun aan de sultan, de leiders van de Istiqlal en het dappere volk van Marokko „in hun strijd voor vrijheid en onafhankelijk heid". De Kamer wekte de Egyptische en de Arabische regeringen op, alle pogingen in het werk te stel len „om een einde te maken aan de Franse slachtingen in Marok ko". De minister van buitenlandse zaken, dr. Mohammed Salah el din Bey, had tevoren de Franse bewering van dc hand gewezen, dat Noord-Afrikaanse aangele genheden interne zaken waren, PAARDENMARKT UTRECHT Op de Utrecntse paardenmarkt werden gisteren aangevoerd 394 paarden. De prijzen varieerden voor: luxe paarden van 800 tot 1050, werkpaarden van 750 tot 950, oude paarden van 525 tot 775, paarden boven drie jaar van 700 tot 900, paarden beneden 3 jaar van 500 tot 700, veulens van 300 tot 450, hitten van 450 tot 700 gulden. De handel was redelijk. CRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen (officieu ze noteringen per 100 kg franco Rotterdam1. Tarwe goed prijshou dend prima zonder vochtconditie f 24.2024,60; doorsnee kwaliteit op vochtconditie tot f 24,40; ove rige granen vast. Zomergerst f 38 f 39,25; haver f 34^—f 36.75, zwa re daarboven; Rogge f 33,25 f 34,50; Peulvruchten beter ge stemd: Groene erwten f 3542.50 Schokkers f 4050,50; Bruine bonen f 45-50. Aardappelbeurs: Weinig handel noteringen werden niet vastge steld. Zondag zijn in Cairo door stu denten protestdemonstraties ge houden. De alarmtoestand is in de stad afgekondigd. Politieposten werden geplaatst voor de Franse ambassade en de consulaten te Cairo en Alexandria. WASHINGTON. De Amerik. Commissie voor de Federale Be- lastingpolitiek heeft Maandag aan bevolen onmiddellijk alle niet-mi- litaire uitgavenprogramma's voor het begrotingsjaar 1952 op te schorten. Deze aanbeveling is een eerste stap in het kader van een plan om de ontworpen begroting ten belope van 71,6 milliard dol lar met 10 milliard dollar te ver- mnideren. Zij houdt een waar schuwing in voor het Amerikaan se volk, dat het zich er op moet voorbereiden de riem strakker aan te halen. DS. DIBELIUS: (K.N.P.) Het Hoofd van de Protestantse Kerk in geheel Duitsland, de „Evangelische Lan- desbischof" van Berlijn, Ds. Otto Dibelius, die op het ogenb »k in A arital Naar aanleiding van monde linge vragen over de basis melkprijs, gesteld door het Tweede Kamerlid Droesen, heeft minister Mansholt aan de voorzitter van de Tweede Kamer een uiteenzetting ge zonden. Na er op gewezen te hebben, dat de argumenten, die door de Stichting voor dc Landbouw naar voren werden gebracht voor de door haar gewenste handhaving van de melkprijs op 18 cent door de ministerraad niet konden wor den aanvaard, zegt de minister, dat hij uit het kostprijsrapport van hét L.E.I. niet de overuiging heeft gekregen, dat dit instituut het juiste verband tussen kosten en opbrengsten heeft gevonden. De raming van de melkproductie, zoals die door het L.E.I. wordt gedaan, acht hij nog steeds aan de voorzichtige kant. Daarnaast wijst hij er op, dat bij een hogere melkproductie, ook al' gaat deze gepaard met hogere kosten, in zodanige mate dat de kostprijs per liter gelijk blijft. Het inkopen van de veehouder eveneens groter zal zijn. De abso'tilc hoogte van de ge raamde melkproductie blijft daar om uitermate belangrijk voor de beoordeling van de vastgestelde prijs. Het gaat immers in wezen om het „redelijk bestaan", der halve het inkomen van de vee houder. De minister zou het dan ook gelukkiger hebben gevonden, in dien het L.E.I. in dit rapport was uitgegaan van een hogere pro ductie en de meerdere kosten welke daarmede gepaard zouden moeten gaan, had ingecalculeerd. Door het L.E.I. zijn z.g. renta- biliteitsberekeningen opgesteld, met behulp waarvan een inzicht kan worden verkregen over de inkomsten van de veehouders bij verschillende prijzen voor de eindproducten. Hieruit blijkt, dat in de periode Mei 1949Mei 1950 de volgende inkomsten zijn verkregen: de Britse hoofdstad vertoeft, G waarsAhuwfli* hif»r mpf PTAtl» 113.- waarschuwde hier met grote na druk voor de ontwikkeling van de politieke situatie in Duitsland. Volgens Ds. Dibelius heeft de verhouding tussen Oost- en West- Uuitsland een „schrikwekkende gelijkenis met de situatie, die verleden jaar in Korea heerste, onmiddei ïjk voor het uitbreken van de vijandelijkheden". Friesland Noord-Holland klei veen klei veen 35 65 29 30 24,5 23,6 17 16,2 Netto-opbrengst per bedrijf f 8.845 f 7.764 f 6.613 f 3.596 - 11.647 - 10.622 - 9.648 - 6.872 bedrijven Netto inkomen bedrijfshoofd Uit de door het L.E.I. opge stelde voorcalculaties voor het jaar 1950/51 blijkt, dat de inkom sten zich bij normale weersom standigheden als volgt zullen ont wikkelen by een werkelijke (Vervolg van pag. 1) Het ontwerp wil ook de omslachtige procedure van het stemmen bij volmacht vereenvoudigen door het openen van de mogelijk heid, het daartoe strekkend verzoekschrift tot op 14 dagen vóór de dag der stemming in te dienen. De bevoegdheid tot het stem men bij volmacht zou voorts worden uitgebreid tot al diegenen die overigens aan alle eisen voldoen, indien vaststaat, dat zij anders het hun toekomende recht niet kunnen uitoefenen. Gedacht is daarbij allereerst aan hen die tengevolge van hun lichamelijke toestand met aan de stemming kunnen deelnemen en voorts aan allen die op de dag der stemming buiten de gemeen te zuilen vertoeven in welker kiesregister zij zijn opgenomen. Voorzover het de verkiezingen voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten betreft, zullen deze kiezers ook gebruik kunnen ma ken van bevoegdheid om elders te stemmen, maar indien dit niet mogelijk is en bij een gemeen teraadsverkiezing is dit nimmer mogelijk dan staat het hen toch vrij te stemmen bij vol macht. Kiesraad Het ontwerp voorziet in het instellen van een „Kiesraad" die de minister als permanent ad viescollege ten dienste zal staan en tevens de functie van Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de Staten-Ge- neraai blijft vervullen. Dit maakt een einde aan de bron van mis verstand die gelegen was in de aanwezigheid van drie Centrale Stembureaux in den Haag: het onderhavige, dat voor de verkie zing van de Prov. Staten van Zuid-holland en dat voor de ver kiezing van de Haagse gemeente raad. Teneinde het houden van ver kiezingen in de vacantieperiode te vermijden, wordt de dag van de candidaatstellmg voor de ver kiezing van de gemeenteraads leden met een maand vervroegd. Voorgesteld wordt zowel de stemming voor de Provinciale Staten als voor de gemeenteraad op een in de wet vast gestelde dag te doen plaatsvin den, zoals thans reeds voor de Tweede Kamerverkiezingen geldt De stemming zal, daar zij op de 43ste dag na de candidaatstellmg plaatsvindt, steeds op een Woens dag vallen. De minister is van oordeel, dat onder de bestaande regeling het stemgeheim niet voldoende ge waarborgd is, daar het voor de in het stemlokaal aanwezigen vrij gemakkelijk is, na te gaan, of een kiezer b.v. links of rechts op zijn biljet stemt. Daarom wi! de minister bij Algem. Maatregel van Bestuur bepalen, dat de stemhokjes voor wat de bovenste helft van de in gang betreft met een gordijntje dienen te worden afgesloten. LEEUWARDEN In een speciale zitting van het gerechtshof te Leeuwarden is in hoger beroep behandeld de zaak van de vier grote radio-omroepverenigingen tegen het Nieuwsblad van Friesland te Heerenveen, dat in kort geding door de president van de Leeuwarder rechtbank was veroordeeld tot een dwang som van f 1000.voor iedere publicatie van de (al of niet ver korte) radio-programma's dezer omroepen. Het Nieuwsblad ging van dit vonnis in hoger beroep en het gerechtshof te Leeuwarden acht te deze kwestie wel zó urgent, dat het er een speciale zitting aan wijdde. Voor gedaagde pleitte mr. J. Vis te Leeuwarden, die mede deelde, dat circa een millioen luisteraars niet op enige radio- gids is geabonneerd en dat der halve de door het Nieuwsblad gevoerde actie niet is te beschou wen als een poging van een en keling om te profiteren van an dermans werk, en zeker ook niet is te beschouwen als geestelijke diefstal, doch meer als een bij drage tot de strijd om de vrijheid. Het sterkste wapen van de Om roepverenigingen was tot dusver re de Auteurswet, door de Om roepverenigingen misbruikt en door de rechterlijke macht geïn terpreteerd op een wijze, die dit misbruik mogelijk maakte. Men heeft aan de Auterswet een uit breiding gegeven ver buiten haar normale werkingssfeer en in strijd met de Berner Conventie, waar van genoemde wet een noodzake lijk uitvloeisel was. Uitvoerig releveerde pleiter de parlementaire ontwikkeling van de Auteurswet, waarna hij con cludeerde, dat slechts het na drukken van pretentieloze ge schriften in hun 'geheel onrecht matig is, doch verder reikt z.i. de bescherming niet. Waar het op aan komt is, dat deze be scherming tegen nadrukken ook niet bedoelde meer te omvatten dan deze zeer gelimiteerde be scherming. Reeds om deze reden zal het beroepen vonnis z.i. niet in stand kunnen blijven. Een re delijke wetsuitleg moet zich aan passen aan de behoefte van het maatschappelijk leven, voor zo verre de tekst van de wet zich hier niet tegen verzet. Mr. P. J. Wittcman optredende voor de Omroepverenigingen volgde zijn tegenpleiter op de voet en bestreed diens argumen ten, na ter inleiding te hebben medegedeeld, dat sinds 1934 deze soort procedures worden gevoerd, niet uit liefhebberij, maar omdat de omroepen de inkomsten uit de gidsen vormende de helft van de totale inkomsten niet kunnen ontberen. Van de twintig millioen gulden, die de PTT jaar lijks aan luisterbijdrage incas seert. krijgen de omroepen ieder ca. één millioen en daaruit kun nen in vele gevallen niet eens de programmakosten gedekt wor den. De uitspraak zal zo spoedig mogelijk geschieden. (Vervolg van pag. 1) Toch is de hoop nog eeranaal opgeleefd, toen tenslotte prol. Romme op het formatietoneel verscheen. Wat anderen niet ge lukt was, zou hem misschien wel gelukken. En inderdaad, j.l. Zaterdag werd bekend, dat alle partijen zich bereid hadden verklaard, op basis van het plan-Romme aan de totstandkoming van een nieuw kabinet mee te werken, mits althans ook de samenstelling daarvan hen zou kunnen bevredigen. Op deze laatste restrictie is al te weinig de nadruk gelegd. Hel communiqué van gisteren maakt dat nu wel duidelijk. Juist deze samenstelling is oorzaak, dat de informateur alsnog met de haven in het zicht is gestrand. Wie de partijen een spaak in het wiel heeft gestoken, valt niet moeilijk te raden. Ook na hel communiqué van j.l. Zaterdag, waarin de overeenstemming over het program bekend werd ge maakt, bleef men in A.R. krin gen gereserveerd. Speciaal in deze kring legde men er de nadruk op, dat eerst wanneer de samenstel ling van het kabinet bekend was. het beslissende woord kon wor den gesproken. Dat de aan de A.R. aangeboden portefeuilles on voldoende werden geacht, zal on getwijfeld het formele struikel blok geweest zijn, maar de wezen lijke oorzaak ligt voor ons nog dieper. De A.R. is in de afge lopen jaren voortdurend in de oppositie geweest en het was dus juist voor deze partij wel zeer moeilijk te verwerken, om nu alsnog tot een kabinet toe te treden. De grote vraag is nu waar de pogingen van prof. Romme ten slotte op uit zullen lopen. Het blijft mogelijk andermaal een kabinet op vier zuilen te vormen, maar het zou ons niet verwonde ren, wanneer de V.V.D., na de afwijzing van de A.R., ook een grotere gereserveerdheid aan de dag ging leggen. In elk geval is aan liberale zijde betoogd, dat bij weigering van de A.R. de voor de A.R. gereserveerde zetels aan C.H. en V.V.D. zouden vervallen. Of met name de P.v.d.A. hier- Bil jarfkampioenschap hoofdklasse klein biljart Voor het kampioenschap van Nederland hoofdklasse klein bil jart cadre 57/2, dat op 29, 30 en 31 Maart en 1 April te Apel doorn wordt gespeeld, hebben de volgende deelnemers ingeschre ven: C. Baarends (Goes), J. de Jong (Den Haag), L. van Leur (Oss), L. van Reyen (Heerlen), A. Storm (Den Haag). F. C. Vos Apeldoorn), C. Wydeveld (Am sterdam) en M. (Wijnen (Nij megen). voor zal voelen, lijkt ons echter op zijn minst twijfelachtig. Moet ook deze mogelijkheid worden afgeschreven, dan blijft slechts de mogelijkheid van een kabinet over, dat steunt op KVP en P.v.d.A. Een zakenkabinet zou ook een theoretische mogelijkheid zijn, maar in de afgelopen weken is meerdere malen betoogd, dat een dergelijk kabinet, in verband met de ingrijpende maatregelen van het staatsbestel, in de practijk niet te verwezenlijken is. Intus sen is de hoop, dat wij deze week nog een nieuw kabinet zouden hebben, in eik geval wel zeer klein geworden. melkprijs van 17'/s cent en bij de door het L.E.I. aangenomen productie: Friesland (klei en veen) gem. opp. per bedr. 24,1; Noord-Holland (klei en veen) gem. opp. per bedr. 16,6. Friesland (klei en veen) netto komen f 7.070; Noord-Holland (klei en veen) netto inkomen f5.988. Indien de melkprijs was vast gesteld op 18 ct, zouden de boven staande berekende netto inkomens verhoogd zijn geworden met resp. f564 en f396. Bij deze berekeningen is door het L.E.I. uitgegaan van een vleesprijs, zoals die ten tijde van het opstellen van dit rapport voor de toekomstige periode kon wor den verwacht De vleesprijzen zijn evenwel belangrijk hoger, waar door ook de inkomens van de veehouders weer belangrijk hoger zullen zijn dan in bovenstaande berekeningen werd voorzien. Ook zijn door het L.E.I. bereke ningen opgesteld voor het waar schijnlijk inkomen van de ge mengde zandbedrijven, waaruit blijkt, dat bij een varkensvlees- prijs van f 2.10, een eierprijs van gemiddeld 13 cent en een 'melk prijs van 171/» cent het arbeids inkomen per bedrijf van 9 ha en het inkomen van het bedvifs- hoofd bij 3000 eigen arbeidsuren onder normale productie-omstan digheden als volgt kan worden berekend: Friesland (arbeidsinkomen) f5.566; Qyerijsel (arbeidsinkomen f 6.619. Friesland (inkomen bedrijfs hoofd) f 4.429; Overijsel (inkomen bedrijfshoofd) f 4.879. Gezien het karakter van de onderhavige garantieprijs meent de overheid het niet met haar verantwoordelijkheid tegenover de overige bevolkingsgroepen in overeenstemming te kunnen brengen deze prijs op een hoger niveau vast te stellen. ZIGEUNERS SLAAGS IN DUSSELDORF In Duisburg is Zondagavond een gevecht geleverd tussen zigeuners, behorende tot twee verschillentde groepen. Twee zigeuners werden door messteken ernstig gewond en naar een ziekenhuis vervoerd. Een troep zigeuners bestormde daarna het ziekenhuis. De politie arresteerde twaalf hunner en nam een luxe-auto in beslag. BELGISCHE KOTTER MET ERNSTICE ZIEKE TE DEN HELDER Matroos reeds overleden De Belgische kotter Charles Henri, afkomstig uit Ostende is Maandagavond de haven van Den Helder binnengelopen, in verband met een ernstige maag-perforatie van een van de opvarenden. Onmiddellijk na aankomst in de haven werd de matroos de Belg Albert Koenen naar 't ge meenteziekenhuis overgebracht., ómdat operatief ingrijpen nood zaak was. Voordat de man echter kon worden behandeld is hij overleden. De werkzaamheden aan de schutsluis te Veere in het Kanaal door Walcheren, vorderen gestadig. De kolk tussen de nieuw ingeheide stalen damwand is voor de funderingswerkzaam heden drooggelegd. Op de foto rechts de oude sluismuur, die gesloopt wordt, zodat de sluis aanmerkelijk breder wordt; op de achtergrond de stalen damwand en links een overzicht van de werkzaamheden aan de paalfundering. De oude fundering bleek in sterke mate door paalworm te zijn aangetast, waar door vernieuwing noodzakelijk bleek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3