Nieuw Politieke strijdbijlen werden niet begraven met het oude kabinet Groninger kustvaarder Bonaire in brand onder de Engelse kust Stakingen in Parijs Plan Schuman geparafeerd Hongersnood in Brazilië Weer geen vordering EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDER, SCHAGEN Kamer na gedwongen vacantie weer bijeen Tot offers bereid Debat regeringsverklaring in Tweede Kamer Bemanning ongedeerd gered Gerookt in de machinekamer Algemene indruk: vaag! Rustig betoog van mag. Stokman Personeel van de spoorwegen en de energiebedrijven leggen het werk neer Kroniek en Kritiek Zware binnenbrand in Den Haag Scheepsberichten Abonnementsprijs I 5.30 per kwartaal, I 1.77 per nwid., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; m alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—: HET FEIT familieberichten 20 ct.. resp. 30 et. per m.m. E."f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN Pagina 1 Dinsdag 20 Maart 1951 46e Jaargang No. 12122 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59. teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 52, teL 2046, (2 Ujnen). K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 EEN STRAKKE LIJN (N.R.Crt.), „Een nieuwe koers", „Gedoofde gloed" (De Tijd), „Gevecht om de vrijheid, dat offers vraagt" (Maasbode), „De zure appel" (Het Vrije Volk), „Een noodprogram?" (Parool) ziedaar weer de staal kaart van meningen, welke kan worden opgesteld uit de artike len, welke een aantal dagbladen geven. Het meest-positief is dit keer dc „Maasbode", in zoverre het meest positief, waar het in zijn algemene hoofdartikel van de redactie zelve betoogt, dat in het „gevecht om de vrijheid", door ons volk zware lasten zullen moeten worden opgebracht, die echter rechtvaardig moeten wor den verdeeld. De tijd, dat wij „boven onze stand hebben ge leefd", moet voorbij zijn. De „Maasbode" pleit sterk voor tege moetkoming aan de zwaar te treffen arbeiders; „de lasten moe ten zo billijk mogelijk worden verdeeld, maar men moet ze voor het werkende volk zo licht mo gelijk houden". Mede in verband daarmee en in verband met de noodzaak der productieverhoging, oppert het blad de gedachte, b e- lastingvrije overuren mogelijk te maken, waardoor in derdaad de vrijwillige werktijd- verlenging zou kunnen worden gestimuleerd. Deze gedachte zou wellicht kunnen worden aange grepen als een der middelen, tot compensatie van de prijsstijgin gen, die nu toch werkelijk als een lawi n e over ons dreigen te komen. Over die compensatiemo gelijkheid wordt vandaag al ge confereerd tussen de vertegen woordigers van het bedrijfsleven en van de regering, zodat al van te voren voldaan is aan de alom- klinkende roep op spoed bij het zoeken naar een oplossing op dit terrein. „De Tijd" ziet in de verklaring bevestigd, dat het nieuwe kabinet het oude is. Wat nu wordt voor gesteld, had ook het oude kabinet kunnen doen, alleen een paar weken eerder. Maar verder vindt het blad (dat de regering steu nende critiek had toegezegd!) het stuk „woordenrijk, saai en fanta sieloos, schuwende de koene vlucht der gedachten", maar het is. menen wij. nu eenmaal alleen maar aan enkele grote geesten gegeven, koene gedachten te fan taseren over verlenging van diensttijd, dure suiker, hoogge prijsde margarine (in een boter- land, dat zelf al geen boter meer kan eten», duurder brood en vet en wat al niet meer, om van de hogere belastingen en zo meer maar te zwijgen. Het blad komt, meer positief, ep terecht, tot het bezwaar, dat er weinig vasthoudens wordt ge zegd over de taak van de minis ter voor de productieverhoging. Hier ligt ook een ernstig woord van critiek van prof. Duynstee, die eveneens een artikel in de „Maasbode" schrijft en daarin als hoofdbezwaar tegen het onthulde regeringsbeleid aanvoert, dat er niets gezegd wordt over de k a r- dinale taak van het kabinet, en dit zou volgens hem zijn: op de basis van voorlopige gegevens betrekkelijk vage plannen van particiële ordening (per bedrijfs tak) doen voorafgaan plannen voor continentale en internatio nale ordening, welke levensnood zaak voor Nederland zijn, anders zijn wij, cultureel, sociaal en eco nomisch op de duur ten dode op geschreven". Prof. Romme schrijft in de „Volkskrant", dat minister Albregts, die nog meer te doen krijgt dan alleen die productie verhoging, zijn zware en moeilijke taak op dit gebied, slechts zal kunnen vervullen, als de andere departementen gul meewerken! Evenals alle andere bladen, hoopt ook het „Vrije Volk", dat de regering ons volk ertoe zal weten te brengen, te offeren. Het zal „door de zure appel moeten heenbijten". Er is, meent het blad, door de regering bij monde van dr. Drees, openhartige taal gesproken en de waarheid is on verhuld vooropgezet." „In de grimmige werkelijkheid van het ogenblik, is de naaste toekomst moeilijk rooskleurig te noemen." Dat er offers gebracht moeten worden, „zal ons volk zich moe ten realiseren, voor dat het te laat is". Het „levenspeil van de kleine man wordt aangetast, ter wijl de mogelijkheden op dit ge bied, gezien de achterstand in t loonpeil, al uiterst gering zijn". Ja, wij hebben te lang boven onze stand geleefd! De „Telegraaf" zegt het met een beetje „fantasie' „Deze regeringsverklaring is. de as op ons voorhoofd; vijf jaar lang hebben wij carnaval gevierd, wij hebben nooit kunnen gelo ven, dat er een ogenblik van vas ten kon komen".... De „Nieuwe Rott. Crt." vindt de regeringsverklaring welover wogen, het program van dit kabi net had moeilijk anders kunnen luiden, aldus het blad: „Het ver toont een hechte bouw en een strakke lijn, welke te beschou wen is als een positief voordeel van deze in haar vertragend ef fect onzalige kabinetscrisis". Be langrijker dan fantasierijke af brekende (defaitistische) critiek, lijkt ons de methode van de meeste bladen, om, met erken ning van de vele moeilijkheden en de pijnlijke maatregelen, die nodig zijn (en waaraan hier of daar nog wel wat te vijlen zou kunnen zijn) te onderschrijven, wat de regeringsverklaring zegt: „dat we niet voor een toekomst zonder uitzicht staan". Wij moe ten metterdaad tonen, dat wij ons willen aangorden (N.R.C.) ter bescherming van onze vrijheid, onze volksaard en ons volksbe- Aan boord van het Nederlandse weerschip „Cumulus", dat Maandagmorgen van zijn station op de Atlantische Oceaan te Rotterdam terugkeerde en ligplaats koos aan de Parkkade, werden Maandagmorgen door de president-directeur van de Zuidhollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreuke lingen, de heer Murk Leis, onderscheidingen uitgereikt aan kapitein P. J. Groen en zes leden der bemanning voor hun moedig gedrag op 21 Februari j.l., toen zij kans zagen zeven opvarenden inclusief de kapitein van het in nood verkerende Noorse schip Margate redden. Op de onderste foto ziet men de moedige mannen van de „Cumulus" in de sloep op weg naar de „Marga" (op de achtergrond). De Groninger kustvaarder „Bonaire", groot 500 b.r.t. en eigen dom van de heer Westers te Groningen, met de heer H. Tuil uit Delfzijl als kapitein en een bemanning van acht man aan boord, is 10 mijl ten Westen van Dungeness, op weg van Londen naar Bayonne, in brand geraakt, als een gevolg van het breken van het „dagtingglaasje", een onderdeel van de olie- stookinrichting, dat met gasolie gevuld was. Het schip heeft zware schade opgelopen en de bemanning werd gelukkig gered. Het schip, dat in 1950 op de scheepswerf van de firma Suur- meijer te Foxhol werd gebouwd, was ledig op weg van Londen naar Bayonne. Om ongeveer vijf uur gistermiddag passeerde de coaster op ongeveer 10 mijl van Dungeness en werden noodseinen uitgezonden, dat het schip in brand stond. Op weg naar de ramp Vijf schepen, die in de buurt voeren, begaven zich onmiddel lijk op weg naar de plaats van de ramp; het waren de sleepboot „Portland Bill" van de fa. Smit Co., de Engelse coaster „Ellen", een Deense coaster en de Engelse sleepboot „PurmoiT'. Ook het Noorse schip „Knudsen" begaf zich naar de Bonaire. Kalme zee Het weer was rustig en de zee kalm. De Noorse stomer „Knud sen" slaagde er in de bemanning 20 KINDEREN STERVEN PER DAG RIO DE JANEIRO, 19 Maart (Reuter). Volgens persberich ten komen in de stad Patos, in het binnenland van de Noord- Braziliaanse staat Ceara, gemid deld twintig kinderen per dag van honger om. In de staat Ceara en de Noord-Braziliaanse staat Parahvba is reeds meer dan zes maanden geen regen gevallen en er heerst hongersnood. De autoriteiten vrezen het uit breken van epidemieën. Boeren dreigen met plundering. Er heb ben zich reeds twee gevallen van builenpest, waarvan een met noodlottige afloop, voorgedaan. Duizenden vluchtelingen begeven zich, have en goed achterlatend, naar grote steden. Ondanks het toepassen van noodmaatregelen vreest men, dat de toestand niet zal verbeteren zonder regen. staan". En de „Maasbode" voegt daar dit aan toe: „Het is te hopen dat ons ganse volk zal begrijpen, dat alle maatregelen die geno men worden, dienen voor onze vrede en ónze vrijheid, voor de vrijheid van onze gezinnen, van onze godsdienst en van ons gehele Nederlandse geestesleven". aaa boord te nemen, waarvan niemand letsel had opgelopen. Toen de bemanning de „Bonaire" verliet stonden de machinekamer en de hutten reeds in lichte laaie. Op sleeptouw De Franse trawler, de 347 ton metende „Tarana", nam de bran dende kustvaarder op sleeptouw. Later op de avond namen twee sleepboten deze taak over. Het Nederlandse vrachtschip „Willem II" deelde mee, dat het zich even eens in de richting van de coas ter zou begeven, om eventueel (Van onze parlementaire redacteur) Wie gemeend mocht hebben, dat de politieke strijdbijlen onder het nieuwe kabinet zouden zijn begraven, werd gistermiddag al direct teleurgesteld door mr. Burger, de wnd. fractievoor zitter van de P.v.d.A., die de debatten over de regeringsver klaring in de Tweede Kamer opende. Hij trok zowel tegen de V.V.D. als tegen de K.V.P. van leer. De fractie van mr. Oud kreeg te horen, dat „de aanslag van het conservatisme" op een even jammerlijk als kostbaar fiasco was uitgelopen. De K.V.P. werd verweten, dat zij met haar „brede-basis-hobby" de kabi netscrisis onnodig lang had gerekt. En achter die „hobby" vermoedde mr. Burger al evenzeer conservatieve bedoelingen. Minister van den Brink wilde waarschijnlijk een minder pro gressieve koers varen. P.v.d.A. verwachtte, dat de K.V.P. een volgende maal zou willen kiezer» of delen. Dit alles duidde nu niet direct op een overvloed aan enthousiasme voor het bereikte resultaat. Merk waardig was in dit verband ook, dat mr. Burger sprak van een „extra-parlementair kabinet", terwijl men zich in de laatste dagen van de crisis toch vleide met de illusie, dat er een kabi net tot stand zou komen, dat sterke bindingen met de volks vertegenwoordiging zou hebben. Een ander bewijs voor de stel ling, dat de politieke strijdbijlen zeker niet begraven worden, kon men vinden in de rede van dr. Schouten (A.R.). Hij betreurde het onomwonden, dat dr. Drees weer als premier was opgetre den. Het ging hierbij niet om de persoon, maar wel om de sterke binding met het oude be leid, die aldus was blijven be staan en waartegen de A.R. sterke bezwaren had. Van minis ter van Maarseveen zej de A.R.- fractieleider, dat hij hem met leedwezen in het nieuwe kabi- net had zien terugkeren. Welis waar op een andere post, maar zijn gfeest en opvattingen bleven daardoor toch in het kabinet aanwezig. Voorts leverde dr. Schouten ernstige critiek op de zijns in ziens onwaarachtige wijze waar- De K.V.P. moest echter wel weten, dat de P.v.d.A. nu aan de grens van haar inschikkelijk heid was gekomen. De waar nemend-fractievoorzitter van de nog assistentie te verlenen. De Britse admiraliteit gaf aan de „Dalrympie", een oorlogsbodem, die juist op thuis'eis was na een tocht in de Middellandse Zee, op dracht hulp te verlenen. De oorzaak Zoals werd gemeld is de brand uitgebroken in de oliestookinrich ting. De heer Tuil, kapitein van de coaster, heeft aan boord van de „Knudsen" een telefonisch onderhoud gehad met de reder. De kapitein sprak als zijn ver moeden uit, dat er in de machine kamer is gerookt. De „Knudsen" heeft met de geredden aan boord koers gezet naar Pernis. HET EERSTE KIEVITSEI? De heer G. Klok, Ruiten- beekweg 4 te hunteren, vond in de omgeving van de Ru- dolfstichting in de gemeen te Barneveld, een kievitsei. Hij heeft het de Koningin aangeboden, in de hoop dat het 't eerste kievitsei van dit jaar is. PARUS, 19 Maart (Reuter). De vakverenigingen van de em ploye's in de Parjjse gas- en elec- triciteitsbedrijven hebben een on middellijk ingaande staking uit geroepen. Dit is in aansluiting op een staking bij de spoorwegen. Zij wensen hogere salarissen. In de wandelgangen van het parle ment verklaart men, dat de Pa rjjse vervoersstaking op het punt staat zich uit de breiden tot bui ten de stad en mogelijk tot andere industrieën. Premier Queuille heeft een kabinetsvergadering bij eengeroepen teneinde de arbeids situatie te bespreken. Duizenden arbeiders, die Maan dag normaal naar hun werk wa ren gegaan, wachtten op vervoer bij de stations van Saint Lazare en Montparnasse. De electrische treinen liepen niet en men stelde een nooddienst met stoomtrams in. Ook het leger organiseerde een autobusdienst met 300 vracht auto's. Het stakingscomité, dat de sta king van bus- en metropersoneel leidt, wijst de verantwoordelijk heid voor de staking bij de buurt diensten van de hand. Deze vormde een „spontane demonstra tie van sympathie". Bonafide vakbeweging keurt actie af Een woordvoerder van de niet- communistische Force Ouvrière, verklaarde, dat zijn vakvereniging de actie van de spoorweglieden betreurde. Zij hadden de wet op de vakverenigingen geschonden volgens welke geen staking mag worden begonnen zonder vooraf gaande stemming en algemene waarschuwing. De vroege buurt- treinen liepen als gewoonlijk. Buiten Saint Lazare was ver sterkte politiebewaking tegen mogelijke onrust. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD Gistermorgen is in de omgeving van haar woning in Amsterdam de 9-jarige Elia Stoffels bij het oversteken van de straat door een vrachtauto aangereden. Het meis je was op slag dood. op de medewerking van de A.R. was gevraagd. De A.R. had zicli op het standpunt gesteld, dat zij politiek en parlementair ervaren mensen moest kunnen leveren, maar de P.v.d.A. en de forma teur hadden niet in deze wens willen bewilligen, hetgeen vol gens dr. Schouten in feite be tekende, dat men geen princi piële koerswijziging wenste. Daarnaast kreeg de V.V.D. er van langs. De heer Oud had be toogd, dat het oude kabinet een zwak kabinet was. Nu waren er echter niet minder dan tien ministers uit dat zwakke kabi net teruggekeerd. Onder deze omstandigheden ware het vol gens dr. Schouten beter geweest wanneer mr. Oud maar bekend had. dat hij zich vergist had De heer Weiter bleek evenmin iets van zijn politieke strijdbaar heid te hebben afgelegd. Hij noemde het nieuwe kabinet een enorm succes voor de P.v.d.A- en hij prees de A.R. dat zij er buiten waren gebleven. De K.V.P. zou enerzijds getoond hebben, dat zij zich over de samenwerking met de P.v.d.A wat begon te generen, maar anderzijds wenste zij bij die samenwerking toch ook weer niet door de A.R. op de vingers te worden gekeken. Romme afwezig Mag. Stokman (K.V.P.) deed daarentegen alle moeite om de strijdbijl in de schede te hou den. Prof. Romme had in een brief aan de Kamervoorzitter laten weten, dat hij het beter oordeelde om de debatten niet bij te wonen. Mag. Stokman wil de er zich op de eerste plaats over verheugen, dat het land weer bestuurbaar was geworden. Bijzondere woorden van lof had hij voor dr. Drees, die de last van het premierschap weer op zich had willen nemen en ook voor prof. Romme, die als formateur geslaagd was op een moment waarop de glorie van de democratie als beste stelsel reeds bedenkelijk was gaan ta nen. De verantwoordelijkheid van ds V.V.D. voor de crisis be handelde mag. Stokman op rus- (Vervolg op pag. 3) PARIJS, 9 Maart (Reuter). I beperkt tot 18 pet. van de kolen- De overeenkomst betreffende het productie in het Ruhrgebied in- plaats van 56 pet. voor de oorlog. plan-Schuman tot „pool-vormmg" £e West-X)uitse kolenverkoop- van de West-Europese kolen- en I organisatie, waarin de verkoop van alle Duitse kolen geconcen treerd was, zal geleidelijk geli quideerd worden en het ligt in de bedoeling, dat zij op 1 October 1952 geheel verdwenen zal zijn. Het verdrag zal na de parafe ring door de regeringen moeten worden ondertekend en door de betreffende parlementen gerati ficeerd worden. DE PARIJSE CONFERENTIE PARIJS, 19 Maart (Reuter). De plaatsvervangers van de mi nisters van buitenlandse zaken der Grote Vier hebben Maandag op hun dertiende bijeenkomst tot het opstellen van een agenda voor een viermogendhedenconferentie weer geen vorderingen gemaakt. Er werden geen nieuwe voor stellen ingediend, zo verklaarde een Franse woordvoerder. Men kwam evenmin tot overeenstem ming over een van de eerder ge dane voorstellen. De vergadering duurde 4'/» uur. De Russische gedelegeerde Gromyko viel opnieuw de Wes terse mogendheden aan in een lange uiteenzetting. Hij verweet hun schending van de overeen komst van Potsdam. Parodi, de Franse afgevaardig de, merkte tegen het einde van de bijeenkomst op, dat Gromyko zijn toevlucht genomen had tot een zeer gemakkelijke manier van betogen namelijk die waarbij men geen aandacht schenkt aan hetgeen de andere partij ver klaart. VLIEGROUTE OVER DE NOORDPOOL WASHINGTON, 19 Mrt. Reu ter. Kolonel Bernt Balchen heeft gisteravond verklaard, dat de nieuwste Amerikaanse bommen werpers de Noordpool-route kun nen gebruiken om Rusland aan te vallen. De Amerikaanse expert zei, dat het redelijk is aan te ne men, dat de eerste en wellicht beslissende luchtaanval van de arctische of sub-arctische gebie- staalindustrieën is Maandag in een bijeenkomst, die onder lei ding stond van de Franse minis ter van buitenlandse zaken, Ro bert Schuman, geparafeerd. Het is een document van 107 pagina's, vergezeld van een kortere over eenkomst betreffende een zoge naamde overgangsperiode tot aan de tijd, dat het volledige verdrag van kracht zal worden. De parafering geschiedde door vertegenwoordigers van Neder land, België, Luxemburg, Frank rijk, West-Duitsland en Italië. De overeenkomst beoogt de vestiging van een zeslandenmarkt voor kolen en staal onder leiding van een supra nationaal gezagsorgaan. De grote Duitse kolen- en staal- trusts zullen ontbonden worden in 24 onafhankelijke ondernemin gen, waarvan de grootste 2 mil- lioen ton staal per jaar zal pro duceren. Het aantal aan staal- maatschappijen behorende kolen mijnen, die deze maatschappijen voorrang voor de levering van kolen zullen geven, zal worden In tegenwoordigheid van Koning Gustaaf VI Adolf is de nieuwe Zweedse minister van onderwijs, mej. Hildur Nygren, beëdigd. De plechtigheid vond plaats in de kamer voor speciale kabinetszittingen in het Koninklijk Paleis te Stockholm. Tijdens de eedsaflegging: v.l.n.r. Koning Gustaaf VI Adolf; de Zweedse minister zonder portefeuille, Nils Quensel, die de eed afnam en de nieuwe minister, mej. Huldur Nygren. denuiiTzou kunnen beginning Oppassen (Sm.). Dit staat vast: inkom sten zullen moeten worden ver hoogd, en uitgaven zullen moe ten worden verlaagd, wil 't finan cieel met ons land nog 'n beetje in orde komen. Zo zuilen de ge raamde 250 millioen door belas tingen er moeten komen, 't Kan zijn, dat de druk hier of daar verschoven kan worden, maar verminderd alléén, dat gaat niet. Over het brengen van offers is er nu genoeg gepraat, thans moe ten er daden worden gesteld. Uitstekend dus ,als de Bond van Bedrijfsautohouders, nu al, pro testeert, tegen de aangekondigde verhoging van belasting op mo torrijtuigen, maar niemand weet nog, wat die verhoging zal in houden. Is die verhoging werke lijk onaanvaardbaar, dan zal men moeten .-tellen, waar het geld dan wel vandaan moet komen. Tegen de verlaging van de kin deraftrek in de belastingen be staat stellig ook bezwaar, maar het ergste is niet, dat verschui ven zelf. Wij geloven dat de re gering hier een object gekozen heeft, dat in de gezinssector het minst kwetsbaar is. Het bezwaar is, dat aanstonds voor belasting verzwaring ook in die „sector" gekozen wordt. Hier is oppassen de boodschap. Gelukkig hebben wij vernomen, dat het in de be doeling ligt, het wetsontwerp op de mderbijslag voor kleine zelf standigen te handhaven. Er gin gen geruchten, dat de halvering van de schoolgelden voor L.O. en M.O. niet zou doorgaan. Thans schijnt het echter in het voorne men van de regering te liggen, die halvering weer te halveren het zou dus driekwart worden, inplaats van de helft. Gelet op 't feit, dat altijd nog de kans be staat, om via de vermenigvuldi gingsfactor, dat met een kwart verminderde schoolgeld weer te verdubbelen. Oppassen is de boodschap, vooral voor de partij van het gezonde gezin en het gezonde volk; deze beide worden toch al zwaarder dan wie ook ge troffen door de lawine der stij gende prijzen. Men zal ook daar voor oog moeten hebben in het overleg, dat tussen regering en bedrijfsleven gaande is! RONDOM DE BROODPRIJZEN Het ligt in de verwachting, dat de bakkers van hun organisaties zeer binnenkort advies zullen ontvangen over het vaststellen van de broodprijzen. In deskun dige kringen wordt een verho ging verwacht van de prijs van het „vrije wittebrood" van 4 cent- per 800 gram. Men verwacht geen adviezen omtrent de prijzen van luxe broodjes, koek en beschuit. Deze zullen toch afhankelijk zijn van de prijzen der grondstoffen en waarschijnlijk eveneens ih prijs stijgen. 3 KINDEREN UIT DE VLAMMEN GERED Gisteravond brak door het uit elkaar vallen van een petroleum stel brand uit op de 2e etage van het pand Scheveningseweg 46 te 's-Gravenhage, dat door vier ge zinnen wordt bewoond. De brandweer rukte snel uit en kon het vuur beperken tot de tweede etage, waar twee kamers een prooi der vlammen werden. De bewoner van deze etage, de heer Gijsberts, liep enige, niet. ernstige brandwonden op en moest naar het ziekenhuis West einde worden overgebracht. Hij zal daar enige dagen moeten ver blijven. De bewoner van de 1ste etage, de heer Schrijvers, is er nog bij tijds in kunnen slagen zijn drie kinderen van resp. 6, 5 en 2 jaar, die op de 2e etage sliepen, te red den. De overloop van die etage stond reeds in brand toen hij zich ijlings uit de voeten maakté. Kota Inten (rep.): Surabaja- Rotterdam, 21 Maart 19 u. voor Hoek van Holland verwacht. Grote Beer (emigr.): A'dam- Sydney, 18 Maart 960 mijl N.W. Frementle. Roma (rep.)Djakarta-Rot terdam, 17 Maart 550 mijl O.Z.O. Socotra. Indrapoera, 18 Maart van Djakarta naar Rotterdam. Oranje: Djakarta-Amsterdam, passeerde 18 Maart Aden. Volendam (emigr.): Rotter dam-Halifax, 18 Maart 420 mijl W. Scilly. Atlantis (rep.): Surabaja- Rotterdam, passeerde 18 Maart Kaap St. Vincent. Willem Barendsz: 18 Maart te Kaapstad van vangst- gebied.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1