Paasmarkt Purmerend Hogere exploitatiekosten verhoogden de bioscooptarieven JAAP MIN: Lel'9;'eu!!ku"Ü WIE RAADT DE UITSLAG? ALKMAAR EN OMSTREKEN Bureau Medische Sportkeuring 35 (pardon 26) toch abnormaal in nieuwe vorm Evenwichtigheid en rust Onze modem ingerichte MODELFLATS Vroom Dreesmonn Een nieuwe lente Een nieuw geluid ENGEL N's Speciale Confectiezaak 1. Ajax-D.W.S. 2. Helder-R.K.V.V.A. 3. Limmen—V.V.W. 4. Vios-Schoorl 5. Spartanen-R.K.D.V.O. DE SPELREGELS eerste prijs f 5.00 tweede prijs f 2.50 en drie prijzen van f 1.00 PAGINA 2 WOENSDAG 21 MAART 1951 JAARVERGADERING MET FEESTELIJK TINTJE ALKMAAR De twintigste jaarvergadering van het Bureau voor medische sportkeuring, die Dinsdagavond in het Gulden Vlies werd gehou den, had een bijzonder karakter, door de huldiging van enkele medewerkers, die zich vanaf het ontstaan van 't Bureau verdien stelijk hadden gemaakt voor de medische sportkeuring. Waardering De woorden van waardering, die de voorzitter. Dr. J. Degenaar bij de opening sprak, waren al lereerst gericht tot dr. Jb. Maats, die vanaaf de oprichting van het bureau zijn medewerking ver leende, samen met dr. van Kleef en dr. Kerssemakers. In de afge lopen twintig jaren heeft dr. Maats veel voor het Bureau ge daan. Als blijk van waardering werd hem een fraai boekwerk aangeboden. Ook voor het werk, dat de heer en mevrouw Jonker voor het Bureau hadden verricht, bleek de vergadering erkentelijk, hetgeen tot uiting kwam in een attentie voor mevrouw Jonker-Jonker, die een fraaie pop kreeg aangeboden, vervaardigd door mevr. Strubbe. Bij de behandeling van het jaarverslag meende de heer van Bonem (D.A.W.), dat er in het voetbalkamp te weinig gekeurd zou worden. Dat werd echter met klem tegengesproken door de heer Groet van ..Alcmaria'. Het financieel verslag over 1950 vermeldde in ontvangsten en uit gaven een bedrag van f 2339.39. Aan keuringsgeld kwam binnen f 1321.75. terwijl van de gemeente een subsidie van f 400 werd ont vangen. De exploitatierekening over 1950 sloot met een nadelig saldo van f 332.41 op een bedrag van f2140.70. De begroting voor 1950 werd vastgesteld op een bedrag van f 2050.— aan inkomsten en uitga- ven. Voor de kascontrole in 1951 werd aangewezen de voetbalver. „Vrone" uit St.. Pancras. De aftredende bestuursleden, mevr. A. E. Waalewijn en de he ren D. Slinger en P. D. Roozen- daal, werden bij acclamatie her kozen. Door „Alcmaria Victrix", de voetbalver., werd voorgesteld het keuringsgeld voortaan ter plaatse te innen, omdat gebleken is, dat de vereniging nogal wat moeite heeft gehad met het innen van de keuringsgelden. De huidige rege ling is zo: eerst betalen, dan keu ren. De meeste vertegenwoordi- P05THARM0NIIE NAAR GRONINGEN ALKMAAR. Op Tweede Paasdag zal de Alkmaarse Post- harmonie te Groningen deelne men aan het tweejaarlijks PTT- muziekconcours te Groningen. Veemarkt op Dinsdag ALKMAAR. In verband met de Tweede Paasdag zal de weke lijkse veemarkt in Alkmaar de volgende week op Dinsdag wor den gehouden. Uitslagen R.K. Bridgeclub ALKMAAR. Groep A: 1. SpruytTerpstra 65 pnt.; 2. A. Vinkde Rie 64%; 3. Engels Engels 63%; 4. LaasBuissink 63%; 5- KuinSchmeddes 50; 6. LambalkBruin 49%; 7. v. GijzenTaanman 47%; 8. Dussel- dorpStavenuiter 47%; 9. Fam. Schoenmaker 44%; 10. Köhler de Wit 44%. Groep B: 1. DiercksFortman 71% pnt.; 2. P. Vinkv. Mierlo 63 3. Fam. de Wit 58%; 4. Boom Vink 54 5. KeysperPanne keet 53; 6. Fam. Kroon 51%; 7 v. VeenBijl; 50; 8. Fam. Noort 48; 9. Hanraatsv. d. Lubbe 46% 10. RisBruin 43. Eindstand Bekerwedstrijd: 1. LaasBuissink 332.40%; 2. Fam. Engels 327,31: 3. Spruyt Terpstra 324.54; 4. Köhlerde Wit 310.71; 5. Lambalk—Bruin 299.07: 6. A. Vink—de Rie 295,82; 7. v. Gijzen—Taanman 285,07; 8. Fam. Schoenmaker 283.31: 9. W. VinkDusseldorp 280,13; 10. Kuin —Schmeddes 269,08. Eindstand Taartenwedstriid: 1. v. Mierlo—P. Vink 335.27%; 2. DiercksFortman 319,47; 3. KeysnerPannekeet 318,59; 4. RisBruin 310.96; 5. Vink Boom 306.68; 6. Fam. de Wit 295,35; 7. Hanraatsv. d. Lubbe 293.47; 8. MorelStavenuiter 284.71; 9. v. Veen—Bijl 283,27: 10. Fam. Kroon 276,03; 11. Boom Ynma 267,65; 12. Fam. Noort 247,32. Eerste kievitsei ALKMAAR Het Ie kievits ei is gevonden door de heer Ftei- nier Groot uit Rinnegom. Dit ei is aangekocht door dg fa. Mey- roos, Laat. Alkmaar. Vroliik Paasnrogramma in het Gulden Vlies ALKMAAR Met de beide Paasdagen kan men zich van de somberheid, die de „ernst der tijden" ons regelmatig oplegt ontdoen, door naar het Gulden Vlies te gaan, waar Johan Kaart met zijn gezelschap zorgen voor een gulle lach in het daverende blijspel „Potasch en Perlemoer". Kolenwagen verloor zijn vracht ALKMAAR Gisterenmorgen ongeveer 12 uur verloor een ko- lenauto van de fa. B. uit Ursem op de hoek Varnebroek een ge deelte van z'n lading. Met veremigde krachten wist men na een half uur de kolen weer in de zakken te deponeren en op de wagen te laden. Passie-avond K.J.M.V. ALKMAAR Het program ma van hedenavond is gericht op het naderend Paasfeest en de de clamatie e.d. zal door diverse leden verzorgd worden. Op deze stijlvolle bijeenkomst, waarbij ook de dames van harte welkom zijn, mag niemand ont breken. Vrienden, zorgt ervoor op tijd aanwezig te zijn: 8.30 uur in Paviljoen Kinhelm. gers zagen derhalve niet in, waar de moeilijkheden liggen. Het voorstel van Alcmaria Victrix werd na een korte bespreking in getrokken en de discussie hier over gesloten. De rondvraag Week het minst belangrijke onderdeel van de agenda te zijn. zodat de voorzit ter omstreeks half tien de verga dering kon sluiten. De kwestie „pupillen-keuring", welk nog even ter sprake kwam, zal in het bestuur nog worden besproken. Medegedeeld werd dat het aan tal leden der diverse verenigin gen voor 1 April aan de secretaris van het Bureau dient te worden opgegeven. Aan het eind van de bijeen komst sprak de secretaris zijn er kentelijkheid uit voor de mede werking van de doktoren onder vonden. Alkm. Schaakclub V.V.V. ALKMAAR Voor de onder linge winter-competitie werden de volgende partijen gespeeld: Hoofdklasse: D. Appel C. Meyer afgebr.: P. Deugd.R. Pij - nin» 10; A. BaksteenP. Hoek. stra" 01; E. Kayz.erA. Vis 10; N. TermaatP. Seewald 0—1; P. SeewaldR. Pijning 01; W. KwakE. J. Kayzer 0—1. Eerste klasse: G. Groenewoud F. Bosch 10: P. Groenenberg Tr. v. Rossum du Chattel afgebr.: .T. BastiaanseJ. de Wolf 10; P. v. d. SluiisF. Bosch 10. -Tweede klasse: Mei. C. Bou- man—D. Oudes 10; F. v. d. VlietF. Hol afgebr. Dêrde klasse: M. Wolters Mw. Dagelet ts. Voor het jeugdtournooi met Paseni hebben zich buitengewoon veel spelers aangemeld. Voor de Senioren kunnen nog spelers worden geplaatst. HIJ KON NIET WENNEN ALKMAAR De fabrieks arbeider G. K. uit Alkmaar, die na enige jaren in de Rekkense Inrichtingen te hebben vertoefd, op proef was vrijgelaten en te werk gesteld was bij een hout handel hier ter stede. kon. zoals hij voor de rechtbank verklaar de. niet erg best in Alkmaar wennen. Daarom wilde hij weg en stal een fiets, om zijn geluk elders te beproeven. De man. die verklaarde maar liefst ziin straf in de gevangenis ,te willen uit zitten was al in 1928 met de kinderrechter in aanraking ge weest en op latere leeftijd vier maal veroordeeld De officier van Justitie. Mr. Meischke. eiste in deze zaak 8 maanden bijzondere strafgevangenis te Scheveningen, met aftrek preventief. De ver dediger. Mr. Thiis. meende dat de onstandvastigheid van ziin eliënt te wijten was aan het feit. dat hij uit een Mormoons milieu, stamde. Daarom vroeg hij vrii- snraak of een zeer korte straf. Uitspraak over veertien dagen. AGENDA NACHTDIENST VAN APO THEKERS: Buiten normale openings tijden, is voor spoedgeval len geopend de apotheek Kruisinga, Koorstraat 59. TENTOONSTELLINGEN Schilderijen en tekeningen van Jaap Min. hedenmid dag 4 uur opening, Kunst zaal Rustende Jager te Bergen. Verder geopend iedere middag van 14.30— 17.30 uur. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Adria- nus C. A. z. v. A. J. Op de Weegh en Th. C. Portegijs; Joris, z. v. J. Miedema en A. Tolsma; Johannes W., z. v. K. Schoorstra en J. J. Zwart. Gehuwd: Johan P. J. V.ennik en Antje Koomen. Overleden: Cornelia Wahlen, 83 jr, wed. v. P. Bergen. Verkeersongeval Uitenboschstraat berecht ALKMAAR Op 11 Novem ber van het vorige jaar werd bij het achteruitrijden van een groentewagen op de Uitenbosch straat te Alkmaar een kind aan gereden. dat daar rrtet enkele andere kinderen speelde. De chauffeur, J. M. te Oudorp, die gisteren vöor de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar te rechtstond, verklaarde dat hij op dat moment niets vermoed had, ook al omdat hij zich ervan over tuigd had, dat zich ter linker zijde van de wagen geen kinde ren bevonden en omdat hijvoor hij ging rijden, signalen had ge geven. Twee getuigen werden in deze zaak gehoord, en uit hun getuigenissen kwam vast te staan, dat M. zich niet voldoende op de hoogte had gesteld. De Officier van Justitie, Mr. J. C. V. Meischke was zelfs van mening, dat M. assistentie had moeten vragen. Hij concludeerde tot de eis van f4Ó.subs. 20 dagén. Uitspraak over veertien dagen. Diefstal van koperdraad ALKMAAR Tegen de Alk maarse betonarbeider J. H. die zich voor de Alkmaarse Arron dissementsrechtbank had te ver antwoorden wegens diefstal van koperdraad op het terrein van de P.T.T. aan de afgesneden Ka- naalweg, welke diefstal hij teza men met A. R. had gepleegd, werd 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. Mr. Buiskool, zijn verde diger, had bij de vorige zitting aangedrongen op een rapport. Dat rapport was inmiddels geko men en luidde zeer gunstig. H. kampte met enkele moeilijk heden in zijn gezin. o.a. met ziekte van zijn echtgenote, en daarom had hii zich door A. R.. de auctor intellectualis van het gehele geval, laten verleiden om daardoor aan wat meer geld te komen. Uitspraak over veertien dagen. INGEZONDEN Geachte redactie, Wat U heeft bewogen tot het opnemen in Uw blad van Vrijdag van het berichtje, waarin de ver hoging vande bioscooptarieven zonder meer geweten wordt aan de vermakelijkheidsbelasting weef ik niet. Het bevat echter onjuist heden, welke wel even rechtgezet behoren te worden. Het verminderde bezoek aan de theaters zou het gevolg zijn van de hoge vermakelijkheidsbelasting en daarom zouden de exploitan ten hun tarieven met gemiddeld 10 pet. hebben moeten verhogen. Als U nu bedenkt,, dat de huidige belastingtarieven van 1 April 1948 dateren en slechts de invoering daarvan de exploitanten van een verplicht voorgeschreven prijs verlaging heeft gevrijwaard, is het duidelijk, dat de sindsdien gelijk gebleven vermakelijkheids belasting niet de oorzaak is van hun inkomstenvermindering. Waaraan deze dan wel te wijten is, is vrij gemakkelijk aan te geven. Ook voor de bioscoopbe drijven zijn de exploitatiekosten in de laatste jaren sterk gestegen; het is dan ook niet anders dan normaal te noemen, dat die kos tenstijging in de bioscooptarieven gaat doorwerken. Hier komt nog bij, dat een deel van het uitgaand publick met het oog op de hogere kosten van levensonderhoud de minder noodzakelijke uitgaven moet inperken, waaraan ook het bioscoopbezoek ten offer valt. Nu zouden de bioscoopexploi tanten er wel zeer mee gediend zijn, als het gemeentebestuur hen in staat stelde de tariefsverhoging achterwege te laten of althans te beperken, door de belasting op het bioscoopbezoek te verminde ren. Wie hierover licht oordeelt, beseft niet, dat een algemene ver laging van het belastingtarief voor Alkmaar een kwestie van tienduizenden guldens is. De ge meente zou dit aan twee kanten voelen: de opbrengst zelf wordt minder, maar bovendien krijgt zij een korting op de gemeentefonds uitkeringen gepresenteerd, daar zij haar belastingcapaciteit niet ten volle benut. Ik kan mij dus voorstellen, dat het gemeentebe stuur zich nog wel eens zal be denken alvorens zulk een belas tingverlaging in te voeren. In het kader van de versobering past deze ovèrigens in het geheel niet. Het bericht vermeldt, dat de vermakelijkheidsbelasting voor bioscopen in Alkmaar 35 pet. be draagt. Dit is niet juist gezegd. Er wordt namelijk geen belasting berekend over het deel van de toegangsprijs, dat aan de gemeen te wordt afgedragen. In werke lijkheid is de belasting 35/135 ge deelte van de toegangsprijzen, d.w.z. 35 cent van iedere ontvan gen f 1.35, wat neerkomt op on geveer 26 pet. Verder wordt de suggestie ge wekt, dat Alkmaar met 35 pet (lees: 35/135) een uitzonderings- positie inneemt ten opzichte van andere gemeenten, waar op het bioscoopbezoek 20 pet. (lees 20/120) wordt geheven. Deze zijn er inderdaad, maar dat zijn de kleinere gemeenten, waar de be lasting slechts een geringe op brengst heeft of waar men dat doet om overwegingen van plaat- selijk-chauvinistische aard. De lijst van de gemeenten, die de be lasting op 35/135 gedeelte van de toegangsgelden hebben gesteld (behoudens uitzonderingen voor sommige categorieën films), is te lang om hier op te nemen; daar onder zijn nagenoeg alle gemeen ten, waar het bioscoopbezoek van betekenis is. De lezers van Uw blad hebben recht op een juiste voorlichting. U had daarom, meen ik, beter gedaan eerst eens inlichtingen van de andere zijde (zelfs al is die de overheid) in te winnen, voordat U het bericht, met zijn eenzijdige voorstelling van zaken, plaatste. De weg van het redactiebureau naar het stadhuis is toch niet zo erg lang. Alkmaar, 17 Maart 1951. A. G. GROEN, Costerstraat 10. Naschrift Redactie, Al waren wij op school geen grote rekenmeester, wij herinne ren ons toch nog wel, dat onder 35 pet. verstaan moest worden 35 per 100 en wij menen, dat zulks ook nu nog in het algemeen het geval is. Wij wisten echter niet, dat in de terminologie van de vermakelijkheidsbelasting 35 pet. in feite maar 26 pet. is en zijn inzender daarom dankbaar voor zijn verhelderend schrijven. Wij nemen ook gaarne aan, dat de hogere exploitatiekosten voor de bioscoopexploitanten aanlei ding zijn geweest hun tarieven met 10 pet. (met 10 cent voor elke gulden) te verhogen; hieruit blijkt wel, dat bij de tot dusver gebruikelijke tarieven de winst marge te laag was voor een rede lijk bestaan, althans onvoldoende, om ook de nodige reserves te kweken. Met dat al blijven wij een tarief van 35 pet. (pardon 26 pet.) voor het bioscoopbedrijf abnormaal vinden; althans vergeleken met de belasting op andere bedrijven; en niet het minst vergeleken met de belasting op de motorraces een heel wat ruwer vermaak die maar 20 pet. (volgens de be rekening van inzender dus nog minder) bedraagt. Waarom de films niet gelijkgesteld met to neelvoorstellingen en het begrip „culturele film" wat ruimer geno men, zoals in vele andere plaatsen het geval is. Wij zijn het echter met inzen der èeiis, dat het thans het mo ment niet is, om de belasting te verlagen; ook de bioscoophouders moeten hun offertje maar bren gen in deze versobering-vragende tijd. Maar dat de opbrengst van de vermakelijkheidsbelasting uit de bioscopen minder zal worden, dat zal ook de heer Groen wel van ons aannemen. Red. NHD BERGEN. Wanneer men zich een oordeel wil vormen over de modern-religieuze werken van Jaap Min, welke tot 27 Maart (dag. 14.3017.30 uur) hangen tentoongesteld in de Kunstzaal van het Kunstenaarscentrum Bergen, kan men het beste als uitgangspunt nemen de rede van de heer H. J. M. Bouchette bij de opening uitgesproken en welke wij daarom zo uitvoerig hebben weergegeven waar hij zegt: „De kunstenaar, die de me diterende voor zijn kruisweg staties kan doen wenen oper zichzelf en zijn kinderen, is m.i. pas werkelijk geslaagd, en hij heeft de ware zin der Christelijke Kunst begrepen.". Het schijnt een gedurfde on derneming van de kunstenaar Jaap Min, om met een groot aan tal schilderijen, die volgens het algemeen oordeel van het grote publiek op eerste visie minstens buitenissig lijken, een nieuwe vorm van religieuze kunst te presenteren. Afgezien van zijn begaafdheden en persoonlijke kwaliteiten is Jaap Mm geen op vallende figuur. Hij is een mens zoals wij, die leeft zoals wij, die gevoelig is voor waardering en hoogachting en wiens mond zich plooit tot een gelukkige glimlach, als men hem (zoals bij de opening van zijn tentoonstelling) felici teert met de geboorte van zijn vijfde spruit. Het enige verschil is, dat Jaap Min anders denkt dan velen van ons en dienten gevolge werken voortbrengt, die misschien door velen niet begre pen worden,, velen niets te „zeg gen" hebben, velen bizar voor komen en allerminst geslaagd. Zij echter, die deze werken ex travagant vinden enkel en alleen om het feit, dat zij gewend zijn aan de vaststaande typologie in vele van onze kerken en wonin gen (waarop de heer Bouchette doelde, met zijn veroordeling van de honingzoete heiligenafbeeldin- gen) en, omdat zij, in geheel niets traditioneels vindend, de kracht niet kunnen opbrengen zich opnieuw in te stellen, heb ben ongelijk. Afgezien van het feit, of het Jaap Min gelukt is, de toeschou wer te ontroeren, zijn werk is zeker, belangrijk genoeg, om te trachten zich om te schakelen, zich los te maken van de traditie in de Christelijke kunst en zich ontvankelijk te maken voor de gevoelens, welke bepaaldelijk deze lijnen en kleuren vermogen te wekken. Op het zien van het geëxpo seerde komt men onmiddellijk onder de indruk van de even wichtigheid en rust, die van de schilderijen uitgaat. Opvallend is het kenmerk van zijn werk: de schier feilloze compositie, als ge volg waarvan het statische ele ment te groter en indruk-wek- kendér is geworden. Zijn wer ken zijn stuk voor stuk door leefd, nu eens robuste kracht, dan weer stille, oneindige teder heid bezittend, maar een kracht, die beheerst is en een tederheid, die toch niet neigt naar sentimen taliteit of hevige passie. Jaap Min is een kunstenaar, die zijn vak in technisch opzicht achter de vingers heeft, maar wiens tijd van experimenteren stellig nog niet voorbij is. Hij zoekt zich objectief te plaatsen tegenover de realiteit, niet echter naar de uiterlijke schijn, als zou hij slechts fotografisch te werk gaan, maar het essentieele trach tend te ontmoeten, en daarbij be rust de inhoud van zijn schil derijen op puur picturale ele menten. De geslaagde voorbeelden hier van zijn o.m. „Christus ontmoet zijn Moeder", „Geseling", „Be spotting" en „Avondmaal". Zij houden a.h.w. in, de tegen- woordigstelling van geweest zijn de conflicten, droefheden, harts tochten en smarten en zijn in staat nieuwe en hernieuwde ont roering te wekken en de waar heid in nieuwe vorm te delen. Een juweeltje van olieverf is „Bruidje, een schoon karakteris tiek meisjeskopje: van tintelende frisheid, een schilderij in de „gewone vorm", zijn eigen kin deren. De regering heeft een stilleven van Jaap Min aange kocht, dat ook op deze expositie te bezichtigen is. Bij het ene schilderij werkt die essentieele expressie intensiever dan bij het andere, zodat de expositie hier en daar voor de Christen iets onbevredigends zou kunnen hebben. Men zal de schilder echter nergens van extravagantie kunnen betichten want zijn geestesblik blijft reëel en vandaaruit is hij gekomen tot meer expressiever vormen en kleuren met meer geestelijke kracht. Hij heeft eerlijk gevochten om een eigen stijl en het werk van deze schilder, die zich in het Kunstenaarscen trum Bergen reeds een eigen aparte plaats heeft verwor ven, houdt ongetwijfeld, (wij denken hier aan zijn kerk- schilderingen,) nog grote be loften in voor de toekomst. G. P. Verloren en gevonden BERGEN. Gevonden: Porte- monnaie rood plastic; bruine glacé handschoenen; rechter glacé handschoen; sleutel W&S; arm bandje met olifantje; hondje; witte leghorn: riem: foudraal v. parapluie; zakje met 2 zakdoeken eetlepel; kinderwantje; grijze glacé handschoen r.; welpenpet; rode hond (setter); paar lederen wanten; glacé dameshandschoen; witte rechterwant; beige rechter want; zilveren sigarettenkoker; witte gebreide poppenmuts. Verloren: Bruine vulpenhouder; zwart paard; lichtbruin étui met zwarte vulpenhouder en zilveren vulpotlood; rode autoped op lucht banden; bruine gebreide kinder wantjes; wollen bivakmuts; bank biljet van f 100; zilveren arm bandje m. paddestoel; twee nieu we luiers J.S.: cyperse kater; paar zwarte gebreide wanten; rode autoped op luchtbanden. Advertentie aan de Karl. Marxstraat zijn van daag van 1921 uur en morgen Donderdag eveneens van 1921 u. GEOPEND ALKMAAR SIGNAAL IN DE NACHT SCHOORL Het teken, dat de helper M. op de avond van de 21ste December op de Rijksweg Alkmaar Den Helder, onder Schoorldam gegeven had om na derende automobilisten opmerk zaam te maken op het feit, dat zijn neef met een vrachtauto dwars over de weg stond, was door de bestuurder van een per- soner»-auto, M. niet opgemerkt. Tengevolge daarvan kwam de wagen in botsing met de vracht auto die op het punt stond een lading zilverzand te lossen bij de kalkzandsteen-fabriek aldaar. Maar het teken van de helper was in het duister en zonder lantaarn gegeven, waarvoor nu de bestuurder van de vracht auto, C. D. uit Schoorl, terecht stond wegens het in gevaar brengen van het verkeer. Mr. W. Buers, de verdediger, vond het tijdens de behandeling van dege zaak voor de Alkmaarse Recht bank. volkomen onbegrijpelijk, dat de bestuurder van de perso nen-auto niets had gezien. Niet zijn cliënt, maar de bestuurder van de andere wagen vond hij roekeloos. Daarom vroeg hii vrij spraak waar de officier van Justitie eer» boete van f60.of 30 dagen had geëist. Uitspraak over 14 dagen. Advertentie en met de PAASDAGEN gaan we met 'n COSTUUM van ENGELN uit in de PAYGLOP No. 18, hoek Breedstr., ALKMAAR De ingang is alleen op de hoek GEMOTORISEERD PRAATJE ALKMAAR. Gistermorgen reed een vrachtauto geladen met ruim 3 ton kunstmest in de rich ting van de stad over het Zeglis. De bestuurder reed nogal naar de linkerkant van de weg omdat hij rechts een praatje hield met een fietser, die zich aan het portier van de vrachtauto vasthield. Een tegenligger die uiterst rechts hield, kon op het smalle weggedeelte echter niet goed pas seren daardoor een aanrijding ontstond. De auto reed daardoor tegen een huis van de opzichter Groot, waarvan raam en luik be schadigd werden. Tegen de be stuurder van de vrachtauto met kunstmest, die ook beschadigin gen opliep, werd proces-verbaal opgemaakt. SCHOOLWEDSTRIJDEN COMMISSIE Volleybal voor meisjes ALKMAAR. In het kader der schoolwedstrijden werd er een halve competitie volleybal gespeeld. De deelneemsters waren: Midd. Meisjesschool Bergen, Gymnasium Handelsschool, Op. Ulo, Lyceum en R.H.B.S. De meisjes van de R.H.B.S. werden kampioen, doordat zij alle 5 wedstrijden wonnen. De volledige uitslagen zijn (er werd om 3 gewonnen games ge speeld) R.H.B.S.—Ulo 3—0; R.HBS Handelsschool 30; R.H.B.S.— Gymn. 3—0: R.H.B.S.—Lyceum 3—0; R.H.B.S.—M.H.S. Bergen 3—1; M.H.S. Bergen—Handels school 30; M.H.S. Bergen Gymn. 3—0; M.H.S. Bergen— Lyceum 30; M.H.S. Bergen Ulo 32; UloGymn. 31; Ulo Lyceum 3—0; UloHandelssch. 30; LyceumHandelssch. 30; LyceumGymn. 31Handels schoolGymn. 32. De wedstrijden stonden onder leiding van mej. H. P. Cornelis- sen. waardoor het succes verze kerd was. De eindstand is tenslotte; gesp. gw. vrl. pt. R.H.B.S. 5 5 0 5 M.H.S. Bergen 5 4 14 Openbare Ulo 5 3 2 3 Lyceum 5 2 3 2 Handelsschool 5 1 4 1 Gymnasium 5 0 5 0 Uitbreidingsplan „West" te Heiloo HEILOO Ter secretarie ligt voor een ieder ter inzage het plan tot herziening van het Uit breidingsplan „West". vastge steld door de Raad der gemeente Heiloo in zijn vergadering van 16 Maart 1951. U wilde dit misschien overslaan omdat er Zondag toch niet ge voetbald is en U had verder misschien al het plan gemaakt niet meer mee te doen als er Donderdags of Vrijdags nogal wat buien voorbijwandelden. We raden U echter aan tenminste even te zoeken of Uw naam bij de onderstaande prijswinnaars is -en om voortaan toch maar door te gaan met Uw oplossing op te sturen. Wij hebben deze keer zelf eens uitslagen gemaakt. Of eigenlijk is,dat „wij" niet juist, de inzenders hebben zelf de uitslag bepaald. Van een dertigtal oplossingen hebben wij de doelpunten van elke opgegeven wedstrijd bij elkaar geteld. Zo bleek ons welke club de overwinning voorspeld werd. Ieder die dus winst of verlies volgens deze maatstaf goed raadde, kreeg een punt; tezamen kon men dus vijf punten behalen deze keer. Tien inzenders waren er die alle te behalen punten kregen. U wilt enige cijfers weten van ons opinie-onderzoek dat als richtsnoer voor Uw oplossing heeft gediend? Welnu, HRC was sterk favoriet tegen AFC (niet Volendam zoals sommigen invulden). De Racing kreeg 71 punten vóór en 47 tegen. De kracht van Forward werd iets minder getaxeerd door ons dertigtal, maar toch achtten zij de Zwart-witten tot winst in staat: 6145. HSV zou volgens de inzenders niet veel kans maken tegen Randers: 7441: Texel kreeg een kleine meerderheid boven RKAFC n.l. 6349 en Sport Blokkers werden, even sterk geacht: 6160. Deze laatste uitslag hebben we dus als een gelijk spel opgevat. Zo ziet U: geen wedstrijden toch geen nood, „Wie raadt de uit slag" gaat door. Tenslotte kregen we de volgende prijswinnaars na loting: 1. JOH. MOOY, Middenweg A 1, Opmeer 2. C. G. SCHOLTEN, Slimpad 20. Heiloo 3. J. F. KWAAD. Westerdijk 24, Hoorn 4. C. DOORGEEST, Dorpsstraat A 180, Berkhout 5. GEBR. ROELOFSEN, Graft No. 21, (Voor de tweede maal) De wedstrijden voor deze week: UITSLAG NIET INVULLEN Naam Adres Woonplaats (Hier afknippen) 2. 3. Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waar mede volgens Uw mening de wdestrijd zal worden beslist. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als brie! worden verzonden. De enveloppe NIET dichtplakken en op de enveloppe schrijven „VOETBAL- PRI fSVRAAG"; daarmee bespaart U ons veel werk. Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend. Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch niet met de goede cijlers krijgt men één punt. Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld: Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond: TOENEMENDE BEWOLKING Vannacht tiideliik nog licht be wolkt met on vele plaatsen nachtvorst. Overigens toene mende bewolking met morgen later kans on enige reeen. Aan vankelijk weinig wind. Later matige en aan de kust vri1 krachtige wind uit Zuidelijke richtingen. Ongeveer dezelfde middagtemneraturen als van daag. EEN KATHOLIEKE DOKTER IN VOLENDAM Naar wij vernemen krijgt de 8000 katholieken tellende plaats Volendam eindelijk een katho lieke dokter. Tot nu toe nam een niet-katholieke dokter de practijk voor de gehele plaats waar. TE LAAT Om de terugkerende jongens van de „Nelly" in IJmuiden te verwelkomen, die om 6 uur in de morgen zou aankomen, hadden vele ouders en bekenden zich de moeite getroost om per fiets en auto naar de haven van IJmuiden te gaan. Wat een teleurstelling moesten zij echter incasseren toen bleek dat de boot vanwege de heldere nacht en het rustige weer de haven al om kwart over twee in de nacht was gepasseerd. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER ALKMAAR De Alkmaarse Arrondissementsrechtbank deed Dinsdagmorgen bij monde van de president, Mr. A. D. van Regteren Altena uitspraak in de volgende zaken: Vrijgesproken werd A. van den O., wien bigamie ten laste was gelegd en tegen wie door de Of ficier van Justitie 3 maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd was geëist. Tot zes maanden voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd werd wegenis diefstal veroordeeld S. K. uit Bergen. •In de zaak tegen de „knok ploeg" die veertien dagen gele den voor kwam. werden de vol gende straffen opgelegd wegens mishandeling: J. K. uit Wierin- gerwaard: f20 of 10 dagen; J B. uit Den Helder f75.of 25 dagen; H. O. uit Wieringerwaard f25 of 10 dagen. PASSIE-AVOND „EGO FLOS" SCHOORL - Vrijdagavond or ganiseerde de R.K. gemengde zangver. „Ego Flos" een passie avond in het verenigingsgebouw te Catrijp. Het programma was met zorg gekozen, terwi.il de zang werd afgewisseld met lichtbeelden waarbii de Z.E. Heer Pastoor Drost de nodige explicatie gaf. Onder uitstekende ieiding van dirigent Cas Himmelreioh werd allereerst uitgevoerd „Hosanna, juicht Hem toe", als herinnering aan de eerste Palmzondag, de in tocht van Jezus in Jeruzalem. Daarna volgden het prachtige Ave Verum" van W. A. Mozart en „O bone Jesu" van G. P. da Palestrina. Een serie lichtbeelden over de plechtigheden van de Goede Week op de H. Landstichting te Nijme gen besloot het eerste gedeelte van de avond. Na de pauze werd gezongen „Ecce quomodo moritur" van Ja cob Handel, „O Crux Ave" van G. P. da Palestrina én „Sicut Ovis" van M. Ingegneri. Alle nummers werden onberispelijk uitgevoerd en wij zijn ervan overtuigd, dat dit de beste zanguitvoering was, die „Ego Flos" ooit heeft gege ven, waartoe de keuze der num mers veel zal hebben bijgedragen. Wij voorspellen de zangvereni ging onder deze leiding een goede toekomst. Tot slot werden lichtbeelden vertoond over Jeruzalem en de Heilige plaatsen aldaar benevens opnamen van de Passiespelen te Tegelen. Een en ander werd door de volle zaal zeer gewaardeerd. Deze avond mag dan ook uitstekend geslaagd heten. Men verzocht ons mede te delen dat de repetitie van „Ego Flos" op Goede Vrijdag vervalt. Door de vele Paastentoonstel- lingen. die gehouden zijn, kwam de Paasmarkt niet z0 tot haar recht. Men kon het ook zien aan de opkomst van de slagers, van wie verschillende, die anders trouwe bezoekers waren, verstek lieten gaan. Wel waren er enkele le prijswinnaars van de tentoon stelling te Schagen, waarvoor nog al belangstelling was. Zij gingen zo om de f 3. De handel was heel aardig en de prijzen lagen iets vaster. Op geldemarkt was er in de vroegte nog al beweging, maar daar het aanbod nogal aanhield was de afloop strekzassier. Op de verse markt ging 't maar heel kalm. Liefhebberij is e-r wel, maar de meeste hooi-kasten val len niet mee; van daar de stugge gang. Ook met het jonge vee ging het heel kalm aan. Met de nuchtere kalveren ging het weer heel goed, maar later, bij. iets groter aanbod, werd het kalmer. Een goed fokkalf was echter weer goed te plaatsen. Bij kleine aanbod van schapen werd weer duur van de hand ge daan, zowel voor dood als voer het leven. Er waren ook enkele paaslam- metjes, maar die waren nog heel licht en deden van f 40 tot Y 50. Het aanbod op de varkensmarkt was niet te groot. Er waren daar maar heel weinig beste, dief 1.8? deden; de gemiddelde prijs was f 1.76. Vandaag was er een var ken met een record gewicht voir Purmerend van 558 kg. Begrii- pliik dat dit dier door velen werd bekeken. Maar de handel in bié' g.en was tamelijk stil. De aankon diging van de in de toekom'' duurdere voerprijzen, zal daar wel niet vreemd aan zijn. De paardenmarkt is met cc woorden stil en duur gekarakte riseerd. Op de pluimveemark. waren de konijntjes wel weer if plaatsen. A V A. A A

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2