Koop loner De jeugd exposeert weer Het Katholieke antwoord op actuele vragen KLEDING REVUE VAN MENS EN DIER IN STEDELIJK MUSEUM ALKMAAR EN OMSTREKEN Een eeuw circus Goed oyer zicht Onze modern ingerichte MODELFLATS Vroom Dreesmonn Met schepen en vliegtuigen Maquettes en naaldwerk Zondagmorgenconferenties Alkmaarse kelSners zien vooruitgang PASEN IN DE BIOSCOOP U kunt weer yolop genieten van de gezonde en verklikkende Marktberichten K.A volgent Weinic Naar wij WÊÊi PAGINA 2 ZATERDAG 24 MAART 1951 ALKMAAR. De tentoonstelling van de vermaarde collectie circus-materiaal, die in de loop van deze week in het Stedelijk Museum door jaap Best bijeen is gebracht, is vanmorgen voor het publiek open gesteld. Wie ooit onder de bekoring kwam van de wereld van het circus, voor wie de namen uit de circus historie, als Krone, Gleich, Sarassani, Hagenbeek en Baiiy geen onbekenden zijn, die zal op deze zeer uitgebreide tentoon stelling genoeg herinneringen vinden om zich de groten uit de circuswereld voor de geest te kunnen halen. tingen in de reclame-techniek hebben geheerst. Meer persoonlijk. De herinneringen worden meer persoonlijk in de grote collectie foto's van diverse artisten en di recteuren zoals die van Schnei der tussen zijn 100 leeuwen, een der grootste shows, die zo jam merlijk eindigde, want de man werd na jaren door zijn eigen dieren opgegeten. Hij was ook de man van het waterballet. Dan zien we de „stunt" met de man, uit een kanon geschoten, vertoond bij Gleich en de zegening van de nieuwe zaak van Sarassani, die na de brand in de dertiger jaren met een nieuwe chapiteau in ons land stond. Veel boeken zijn er, in allerlei talen, over de geschie denis van het circus, bekende clowns, zoals Grock, die tot f 1000 per avond verdiende en een eigen kasteel met zijn grappen had ver diend, Rivel,. Fratelini e.o. Programma's, zelfs de meest luxueuse, van Amanda Roberti, Semay, Bertram Mills, het ver dwenen Tsjechische Kludsky, Busch, die in 1920 in Schevenin- gen stond en vele anderen. Kostelijk is ook de serie brief hoofden van allerlei zaken, waar van die van Sarassani, die er wel dertig tegelijk had, beroemd wa ren. Al met al een verzameling, die een aardig beeld geeft van alles wat er in en rond de piste leeft en die bewijst dat de circusroman- tiek in onze gemechaniseerde we reld nog lang niet dood is. De verzameling in het Stedelijk Museum geeft een goed overzicht van de geschiedenis van het cir cus. Zo begint de expositie, terug grijpend op de Romeinen met een beeld van het bekende Circus Ma- ximus in Rome. Zij bevat voorts tal van prenten, Engelse en Franse, waaronder een met Ma dame Sacchi, die in de tijd van Napoleon werkte; ook van Her man Moerkerk zijn er tekeningen. In een aparte vitrine is een rijkdom aan kinderlectuur over het circus bijeengebracht, royaal uitgevoerde boekjes, prentenboe ken en een z.g. insteekboekje, waarin weer aparte kleine'boek jes over verschillende dieren. Ook is er een werkje, waarin de hui den van de beesten zijn nage maakt „om te aaien"! Onder de documenten vindt men er uit 1828, waarin een Frans circus-directeur de Amsterdam mers dankt voor de belangstel ling en een uit 1836 waarin Mar tin zijn menagerie aankondigt. Mijers' eerste tentencircus uit 1880 en Circus Cohen, dat nog in Alkmaar werkte, treft men er aan. Ook Circus Wilke, waarvan de nazaten nu bij Strassburger werken, en Althoff, namen die in de negentiger jaren opgeld deden. Affiche-kunst. Dat het drukken van affiches voor het circus een aparte kunst is, die niet een ieder ligt, kan men zien aan de honderden affi ches van vrijwel alle circussen die er bestaan, die in de museumzaal zijn opgehangen. Eenvoudig, maar goed sprekend in fraaie kleuren zijn die van Ringling Brothers (waaraan de naam van het over genomen Barnum en Bailey nog steeds verbonden is), van het Zwitserse circus Knie, dat naast tot de massa sprekende biljetten ook zeer kunstzinnige affiches heeft laten maken, die echter vol gens vaklui voor de circus-tournee niet geschikt schijnen te zijn. We vinden verder grote biljetten van Strassburger, van Bouglione en Amar, de grootste en mooiste die er bij zijn en dan niet te ver geten een plaat van de dieren- vangst door Carl Hagenbeek. In de biljetten van Louis en Schu mann, Denemarken; Medrano, Moustier, Ring (Australië), ziet rrten welke verschillende opvat- Advertentie) aan de Karl. Marxstraat zijn van daag geopend van 1417 en van 1921 uur. Eerste Paasdag ge sloten. Tweede Paasdag geopend van 1417 uur en van 1921 u. Dinsdag 27 Maart geopend van 19—21 uur ALKMAAR (Advertentie) ALKMAAR: „CITY-GARAGE" Gebr. Kleen Paternosterstraat 8 Telefoon 2976 ALKMAAR. Voor de tweede keer is het werk van de Alk- maarse jeugd, vervaardigd in vele vrije uren, in de aula van het ste delijk Gymnasium op een ten toonstelling te zien. Werkstukken, gekomen uit de nijvere handen van jongens en meisjes, die hier laten zien dat met liefhebberij en geduld en met wat handigheid, die aangeleerd kan worden, wel iets valt te bereiken. Beter dan vorig jaar. De eerste indruk die men van deze tentoonstelling krijgt is, dat zij veel beter is dan het vorig jaar. Er is op de eerste plaats meer zorg aan de diverse werk stukken besteed en het is alle maal aardiger en fleuriger opge steld. De aula is verdeeld in een aan tal segmenten, door kleine toon banken gescheiden en in het mid den is een groot «bassin geflan keerd door twee grote stands, op gesteld. De stands zijn keurig met geel ribcarton en wit papier afgewerkt aan de wand even gemarkeerd door een eenvoudige, zwarte rand. ALKMAAR. Wel ke zeker heid biedt het Christendom? Wat is de betekenis van de Paus voor de wereld? Is de ka tholieke opvatting over het hu welijk voor de moderne mens aanvaardbaar? Wat is de strek king van het nieuwe Maria Dogma? Ziehier enkele kwesties, die in hedendaagse gesprekken van velerlei personen herhaalde lijk aan de orde komen. In een viertal Zondagmorgen conferenties te houden in de Marijkezaal van Hotel Victory zullen deze vragen door deskun dige sprekers daartoe uitgeno digd door een hiertoe gevormd comité behandeld worden. In dit comité hebben zitting: Dr. J. Jungerhans, voorzitter, de dames V. Groot, secretaresse, J. Groot en R. Hollants en de heren A. v. d. Drift, W. v. d. Eerenbeemt, Fr. Otten en H. v. d. Weyer. De bespreking van de aange geven onderwerpen wordt inge leid door: Prof. Dr. J. C. H. Ger- retsen, hoogleraar te Groningen, Dr. A. A. Olierook, directeur van de Ontwikkelings-Centrale van de K.A.B. te Doorn, Dr. J. G. H. Holt, sexuoloog en gynaeco- liig te Bilthoven en Prof. Dr. C. Friethoff, O.P., hoogleraar te Amsterdam'. Het comité heeft het juist ge oordeeld om voor deze conferen ties een kleine toegangsprijs, ter bestrijding van de onkosten, te heffen. Deze is echter zo laag ge steld, dat het voor werkelijk be langstellenden geen bezwaar be hoeft te zijn. Toegangskaarten zijn verkrijg baar aan diverse adressen te Alkmaar, Bergen en Heiloo, doch ook aan de zaal, vóór het begin der conferenties. Deze beginnen om 10.45 uur en men wordt ver zocht tijdig aanwezig te zijn. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de affiches en de adverterytie in dit blad. Wij vestigen er voorts de aan dacht op, dat deze conferenties niet in eerste instantie bedoeld zijn voor katholieken. Bij de ingang is een stand van de natuurvrienden, een fraai strand-diorama met vogels van diverse pluimage. In de aula is een stand van de Nic. Beetsschool, een keurige haven, met lichtschip, zee- en sleepboten, zelfs een dok ontbreekt niet, en kaden, die ver licht kunnen worden. Het geheel is geflankeerd door een groep fraaie zeilboten, individuele in zendingen. In het grote bassin varen echte motorboten, elactrisch voortbewogen. De Alkmaarse R. K. Lucht vaartclub, die aan de andere kant van de zaal staat, heeft boven 'n maquette van Schiphol zweefvlieg tuigmodellen hangen. Er raast zelfs een echt vliegtuig rond en we zien er voorts tal van motor vliegtuigen en kleinere werkstuk ken. Op het podium trekken een truck met aanhangwagen, een echte stoeltjesklok en een houten kop-molen, de aandacht, Onder glas liggen fraaie postzegels, mun ten en (helaas, waardeloos) pa pieren geld. Wat verzamelt men al niet! Een fraaie Kerstkribbe en een Paasgroep uit triplex gezaagd zijn al evenzeer de moeite waard. Vakwerk Er zijn tal van werkstukken, die met recht de naam van vak werk dragen, zoals de inzending van de jonge goudsmid, die met ringen, hangertjes en een bijzon der fraaie vlinder uit goud de aandacht trekt. Ook een muziek instrument, een guitaar, ontbreekt niet, compleet met hoes er bij! De meisjes komen met kussens, ontbijt en tafellakens, een fraai kapmanteltje, kleifiguren, pop pen, tot sprookjesgroepen gefor meerd, en ceramiek. De Waag, waarvan twee mooie maquettes, is er natuurlijk ook, met kaas markt en al. Er is ook een ver zameling schelpen en aan teke ningen kan men zijn ogen uit kijken. Zelfs een pseudo-Vermeer met Emmaüsgangers ontbreekt niet. Bijzonder fraai is de reiger een pentekening van een Ulo scholier. Vérder houtsnij- en houtzaagwerk, borduurwerk en echte kunstnaaldwerken. Radio toestellen worden ook al met suc ces door de jeugd vervaardigd. Goed opgesteld Al dat werk werd door de vaardige en kunstzinnige hand van de heer Balder van het Re clame-bureau Redo smaakvol op gesteld. Het is niet te vol, niet overdadig, maar alles komt goed uit en ieder werkstuk krijgt hier voldoende gelegenheid om bezich tigd te worden. Zoals wij reeds zeiden, een keurige, fraaie en leerzame tentoonstelling, die toont dat met overleg wat valt te be reiken. Het is o.i. dan ook zeker de moeite waard om' hier de ko mende dagen, met de jeugd, eens een kijkje te komen nemen. KINDERMIDDAC IN HET GULDEN VLIES ALKMAAR Dinsdagmiddag om half drie geeft de Stichting „Puck" uit Amsterdam een leuke kindervoorstelling van het speci aal door Jaap Hoogstra geschre ven kinderstuk „Als ik Koning was". Puck heeft met deze op voering overal elders zoveel suc ces gehad dat de kleine toeschou- wertjes Dinsdag kunnen reke nen op een uiterst plezierige middag. Programma A.M.H.C. Tweede Paasdag: Junioren Dames I 12 uur; Heren II He- rer» I 13.30 uur. Competitie: Hermes II Alk maar II. K. F. C.-keuringen ALKMAAR. Rex: Als mijn vrouw dat wist, alle leeft.; Cinema Americain: Ultimatum, 14 j.; Harmonie: Altijd naar wens, alle leeft.; Victoria: Montana, 14 j. SCHAGEN. Royal: Grock, de clown, alle leeft.; De man op de Eifelto'ren, 18 j. A.F.C.-NIEUWS Texel 1—AFC 1 2.30 AFC 2—BKC 2 DTS 2—AFC 3 AFC 4Berdos 3 AFC 5Kolp. Boys 2 AFC 7—Ursem 2 Junioren: Limmen aAFC b Adspiranten: Meervogels aAFC a Hollandia aAFC b LSVV b—AFC c AFC d—Meervogels (B) Kolp. Boys bAFC g St. Adelbert b—AFC f AFC hUSVU c Westerw. Vitesse cAFC i 4 Alhier het Paasprogramma van de AFC-elftallen! Het eerste heeft weer Texel 1 op het pro gramma, evenals verleden week zijn wij ontzettend nieuwsgierig naar de uitslag, fië algemene opinie (zie N.N.H.D. v. Woens dag 1.1.) is tegen ons, dat is een mooie gelegenheid om de aan hang een extra verrassing te ge ven. Supporters wij gaan per spoor, vertrek 12 uur. Moedigt de spelers luid aan. Het tweede speelt op eigen terrein om 2.30 u. Wat zal daar een belangstelling komen! Het derde uit en 4e, 5e en 7e een thuiswedstrijd, zorgt voor de punten. Bij de jun. spe len alleen de B's. Succes jongens! Acht adspiranten-elftallen aan de slag. Zorgt voor 'n Paasver- rassing, die klinkt als 'n klok. Volgende week geen clubavond. In verband met de nog te spelen wedstrijden worden alsnog nog extra clubavonden ingelast, het geen dan nader gepubliceerd wordt. Wij wensen onze Geest. Advi seur, bestuur en leden, suppor ters vanaf deze plaats een Zalig Pasen toe. Denkt U allen om het slagen van de R.K. Jeugdactie, steunt dan de Fancy fair, doet mee aan de Klaverjasdrive en bezoekt de sluitingsclubavond. De P.P.C.-er. (Advertentie) lOOO/o zuiver wollen Uemgereo DAMES HEREN KINDEREN langestraat houttil (Advertentie) IN NIEUWE SALARISREGELING VAN 19 MAART ALKMAAR In de jongste vergadering van de Alkmaarse kellners, gehouden in de nacht van Donderdag op Vrijdag in Café Hecker aan het Verdronke- noord is gesproken over de nieu we salarisregeling van de kell ners, welke op 19 Maart j.l. Is in gegaan. Door de grote meerder heid er waren ongeveer dertig kellners bijeen werd die rege ling als een vooruitgang gezien. De heer P. Memsink legde de nadruk op de grote sociale ze kerheid welke de nieuwe salaris regeling biedt en alhoewel hij niet geheel tevreden was met het garantieloon, vond hij de tijd rijp voor het standaardloon, waarop vooral de jongeren recht hebben. Het bestuur deelde mede, dat het op het Congres een geval ter sprake zal brengen, dat zich bui ten Alkmaar voordoet; een werk gever n.l. heeft een dienstbode in plaats van een kellner in diersst: de, dienstbode echter moet het werk van een kellner verrich ten, doch ook werk, dat, niet tot dat van een kellner behoort. Zo is hii goedkoper klaar.... De Hoofdbestuurder, de neer Post, hield een korte inleiding. Volgens hem zal de overtip ver dwijnen, wanneer de nieuwe re geling van garantielonen en vaste percentages bedieningsgeld een maal is ingeburgerd. De bedragen worden dan afgerond op vijf cernt. Dat er thans een bepaalde zekerheidstelling is vond spr. een der grootste voordelen van de nieuwe regeling, welke zeker te gen de nadelen ervan opweegt. Hij waarschuwde de kellners tenslotte voor de acties van de E.V.C. Intussen had de heer Post nog even geattendeerd op een fou tieve mededeling in het Horeca- blad, waar het heette, dat de overtip boven de 15 procent moet worden afgedragen aan de werk gever. In werkelijkheid moet die worden afgedragen aan de werk- nemer. De werkgever, hééft n.l. met het bedieningsgeld niets uit staande. AGENDA Harmonie: Altijd naar wens, alle leeftijden.. Cinema Americain: Ulti matum, 14 jaar. Rex-theater: Als mijn vrouw dat wist. alle leeft. Victoria Theater: Montana 14 jaar. TONEEL: Beide Paasdagen in het Gulden Vlies Pot- asch en Perlemoer door gezelschap Kaart 8 uur. Religieuze kunst, werken van Jaap Min, in de Rusten de Jager te Bergen, iedere middag van 2.30 tot 5.30 u. MOTORSPORT: Grote in ternationale en lange- baan wedstrijden in het Sportpark. Tweede Paas dag 2.30 uur. DOKTERSDIENSTEN Op de Eerste Paasdag ne men waar de artsen J. Degenaar, Emmastraat 95, tel. 2310 en C. J. Poort vliet, Egmonderstraat 16, tel. 4282. Op Tweede Paasdag: Jb. Maats, Steynstraat 1, tel. 2387 en A. L. Gransber- gen, Geesterweg 11, tel. 2294 ZONDAGSDIENST APO THEKERS: Op beide feestdagen is voor spoed gevallen geopend de apo theek Hartong van Ark, apotheker J. v. d. Mark, Langestraat 1. TENTOONSTELLINGEN „Het Circus komt", Ste delijk Museum iedere dag van 10 tot 10 uur. De Jeugd exposeert Aula Gymnasium, Geopend: Zaterdag 24 Maart: 1618 uur en 1922 uur. Beide Paasdagen en Zondag 1 April van 1417 uur; 1922 uur. Dinsdag 27 Zaterdag 31 Maart van 10—12, 14—17 en 19—22 u. HET FILMJOURNAAL Het Polygoon-nieuws in het filmjournaal laat ons iets horen en zien van de Tweede Kamer zitting, waarin Dr. Drees de Re geringsverklaring aflegde; de lilmreporter neemt de verschil lende ministers even voor de lens eni Dr. Drees voor de micro- phoon.' Voorts opnamen van het clefilé op de Leusderheide na de legeroefeningen, het vertrek van c!e Van Galen naar Korea, de in terland hockeywedstrijd Neder landBelgië te Amsterdam met 30 door Nederland gewonnen en aardige reportages van Paas- folkloristische gebruiken, de run in Bakkum op het kampeerter rein van de provincie en de stranding van de Schokker op het strand bij Katwijk. Het Buitenlands niéuws bevat opnamen van de Pan-Amerikaan- 5e Olympische Spelen te Buenos Aires, van rendier-rennen in Finland en paardenrennen iri Na pels, van de vijfdaagse wielertour Parys-Nice en van de herleven de speelgoed-industrie te Neu renberg. waarbij bleek, dat voor al het mechanische speelgoed in trek is. Tenslotte vraagt het Bio- Vacantie-oord de aandacht voor de Paascollecte. Rex Als mijn vrouw dal wist Het was" maar 'n onschuldig aardigheidje, waar de vrouw van de held van het verhaal niets van mocht weten. Manlief, die met slapte in zaken te maken had en ook nog geplaagd werd door opera-aspiraties van zijn vrouw 't was 'n familiekwaal komt in aanraking met een werkelijke operazangeres, die hem komt vertellen, wat hij al lang wist, dat zijn vrouw 'n snertstem heeft. Maar zij vertelt hem ook, dat hijzelf een pracht van 'n bariton heeft, zodat hij zich laat overhalen zangles bij haar te nemen. Als hij na een paar geslaagde recitals het ook eerns in de opera probeert, wordt fcet een daverend fiasco. Zo ein digde beider jacht naar roem en hadden zij weer tijd en gelegen heid, om als normale mensen en normale echtelieden verder het leven door te gaan. Het is een vrolijke film, waar in Paul Douglas aardig zingt en nog aardiger speelt, geassisteerd door Linda Darnell en Celeste Holm. De film draaide 9 weken in Asta te Der» Haag en 14 weken in Kriterion te Amsterdam. Voor wie zich eens wil amuseren, genoeglijke film. n Cinema Ultimatum Een van de beste films van de laatste tijd draait gedurende de Paasweek in Cinema. Het is de veelbesproken film Ultimatum, die haar inhoud ontleent aan het actuele onderwerp van de atoom bom. De scenario-schrijver olaatst een professor, die op een labora torium voor atoom-energie werkt voor de gewetenskwestie, dat zijn arbeid gebruikt zal worden voor vernietiging van de mensheid. En hij stelt de minister-president van Engeland voor het ultima tum: beloven, dat zijn land de atoombom nimmer zal gebruiken, of anders zal hii met een door hem uit het lab gestolen bom, de millioeneiKstad vernietigen. Scottland Yard weet geen raad en zoekt een week lang tever geefs naar de man, die men krankzinnig waant; de stad wordt geëvacueerd en militairen trek ken een steeds kleiner wordend net om de man met de bom. Zo blijft er spanning tot het laatste; een adembenemende historie, die door de Engelse filmindustrie in boeiende film is verwerkt. Een thriller, zoals The Third Man, die terecht het prae- dicaat film van de maand ver wierf. Het bij programma is even eens goed verzorgd. Harmonie Altijd naar wens In technicolor deze week een showfilm, die het aardige ver haaltje geeft van een meisje, dochter van een kolonel, die tij delijk haar werk bij een orkest neerlegt om de jongens van haar vaders regiment wat op te vro lijken met haar zang. Dat gaat haar goed af, maar tussen de be drijven door tracht ze toch naar ouders, die van elkaar vervreemd zijn, weer bijeen te brengen. Een van haar 'beschermelingen, de soldaat Eddy, die zich in het re giment niet thuis voelt en met wie zij toevallig op een station in contact komt, brerygt haar in het circus waar zijn familie werkt en een goed stukje ,ra- peze-werk geeft. Voor hef ver trek van de troep is er eer» grote show, met veel sterren en mu ziek en aan het eind vinden de kolonelsdochter en de soldaat zo wel als de gescheiden ouders el kaar weer. Een film, die zowel de liefhebbers van klassieke mu ziek als van jazz tevreden stelt. Victoria Montana Montana is een film van de gebruikelijke romance: uitge strekte prairiën, onmetelijke kudden runderen en schapen, oorlog tussen vee- en schapen houders om het bezit van het land, waar beide groepen aan spraak op menen te mogen ma ken, omdat hun voorouders het in bezit hadden, en de vijand schap tussen de hoofdpersonen die in liefde verkeert. Een meis je, de ongekroonde koningin van de stad waar de veehouders wo nen, komt in aanraking met de schaapherder, de held van het verhaal vertolkt door Errol Flynn; zij vindt hem aardig, zo lang z;j hem nog niet kent, zij haat hem, als zij bemerkt, dat hij de schaapherdér is, die zij wil doden. De oorlog breekt uit wel ke door de held van het verhaal wordt gewonnen en die tevens het meisje voor zich wint, die ontzag heeft voor zijn moed en tegelijkertijd getroffen wordt door zijn goedaardigheid. Een technicolor in felle kleuren, met de kostelijke onwaarschijnlijkheid van alle romance's, een amuse ment van opwindend karakter. R. K. Handbalclub A.O.G. ALKMAAR De beide Paas dagen zijn al de elftallen vrij. De training van de adspiranten is niet meer in de zaal, maar met ingang van 31 Maart op het oude Boys-terrein, gelegen aan de Weé- terweg. Ook kunnen zich daar nog nieuwe leden opgeven. De uren zijn voorlopig nog van 23. Dit wordt van de zomer van 6half acht. Het bestuur wenst Rector v. d. Hoek, trainer en leden een Zalig Paasfeest. FANCY-FAIR R.K.A.F.C.-JEUCDACTIE ALKMAAR. Nog een week en de fancy fair, welke ten bate van de R.K.A.F.C. wordt georga niseerd, draait op volle toeren. Zaterdag 31 Maart des middags om 4 uur worden de poorten ge opend ey kan het feest beginnen. Zondag 1 April is de fancy fair open van 12 tot 2 uur. Des mid dags is zij echter gesloten, want dan gaan natuurlijk alle A.F.C.- supporters en -vrienden naar de belangrijke wedstrijd R.K.A.F.C. Z.A.P.; allen wilien natuurlijk gaan zien, of ons eerste dan in staat is de kampioenscandidaten te kloppen. Om 5 uur Zondagmid dag gaat de fancy fair weer open, en Maandag begint het feest voor de laatste avond om 7 uur; elke avond is er om 11 uur sluiting. Het aantal attracties is intussen weer met enkele ver meerderd, er komen artisten en muzikanten, zodat er afwisseling genoeg zal zijn. Zoals men weet, alles is begonnen, om de jeugd actie van A.F.C. in stand té hou den; vandaar ook de verloting, waarvan de laatste „lootjes" het zwaarst wegen; wie nog geen lot heeft, wage zijn kans. MEISJE DOOR AUTO OVERREDEN EG-MOND AAN ZEE -Gister morgen passeerde de 5-jarige Lidia de Graaf uit de Wilhelmi- nastraat de garage van Kareis, juist op 't moment dat de vracht wagen van de Fa. K. uit Eg-mond Binnen, achteruit de garage in reed. Zij werd aangereden en kreeg de dubbele achterwielen ter hoogte van de buik over het lichaam. Nadat dokter Helle haar had onderzocht jg de kleine Lidia naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar vervoerd waar inwen dige kneuzingen werden gecon stateerd. Hedenmorgen was de toestand nog zeer zorgelijk. VOOR BIO VAC ANTI E-OORD ALKMAAR. In de vier plaatselijke bioscopen rammelt als elk jaar met Pasen en Kerst mis de collectebus voor het Bio-vacantie-oord; het kinderher stellingsoord te Bergen aan Zee, dat is aangekocht en in stand ge houden door de Ned. Bioscoop bond, die uit de opbrengst der collectes in heel het land kinde ren naar dit vacantie-oord uit zendt. Het lijkt ons overbodig dit sympathieke doel bij de bioscoop bezoekers aan te bevelen; deze collectes mogen zich steeds in de belangstelling van het publiek verheugen, zoals uit de volgende cijfers n de opbrengst met Kerstmis 1950 alhier gehou den collectes: tussen haakjes de cijfers van '49. Victoria f212.75 (f364.22), Cinema Americain f 334.02 (f 297.97), Harmonie f345.59 (f463.62), Rex f525.62 (f45.03). Moge ook nu weer het resultaat zo verheugend zijn. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. VRIJ KOUD, Vooral aanvankelijk nog enke le plaatselijke buyen, maar af en toe opklaringen. Overwegend krachtige vina tussen Noord west en West. Vrij koud. JOH. KAART IN „POTASCH EN PERLEMOER" ALKMAAR Gedurende de beide Paasdagen brengt het Ge zelschap Johan Kaart in het Gul. den Vlies de vermakelijke voor stelling van „.Pofasch en Perle moer" met Johan Kaart er» Johan Boskamp in de hoofdrollen. Een uiterst genoegelijk stuk dat over al volle zalen trok. Pers en pu bliek zijn unaniem in hun oor deel; „Daverend gezellige voor- stelling. Johan Boskamp en Johan Kaart zijn onbetaalbaar in hun creaties." PLANNEN NATIONALE FEESTDAG ALKMAAR. Op de dezer da gen gehouden vergadering van de Alkmaarse Jeugdgemeenschap werden plannen voor de viering van de Nationale Feestdag op 5 Mei ontworpen. In de ochtend uren wordt een wandeltocht voor de jeugd door de stad gehouden; alle deelnemers ontvangen een zilver draagkruisje. De finish is op het Sportpark, waar ook de prijzen worden uitgereikt. In de middaguren zullen op verschilende pleinen in de stad wagenspelen worden opgevoerd, zoals dat in de middeleeuwen ge bruikelijk is en enkele jaren ge leden hier eveneens werd gedaan. Des avonds wordt een volksdans feest georganiseerd, waarbij een fakkel-optocht voor kinderen van 9 tot 12 jaar aansluit; het geheel wordt besloten met een vuurwerk op het bolwerk tegenover het gerechtsgebouw. Dividend Noorder Bank ALKMAAR. In de op 21 de zer gehouden vergadering van commissarissen der N.V. Noorder Bank, is besloten aan aandeelhou ders voor te stellen over 1950 een dividend uit te keren van 5 pet. (v. j. 6 pet.). De jaarlijkse alge mene vergadering van aandeel houders zaL worden gehouden op 20 April a.s. (Advertentie) Zeep duurder... SNEL NOG VOORDELIGER! Nu is 't helemaal zaak SNEL te gebruikenWant zeep wordt duurder, maar SNEL niet! SNEL, met ongekende was kracht: 3 a 4 druppels zijn voldoende voor de vetste vaat Borden, pannen, lepels, glazen, alles droogt prachtig glanz'end op. Ruiten - tegels - sanitair - alles wordt echt schoon en fris. En was in SNEL ook Uw wol len dekens, zijde en nylonDe kleuren frissen er zo van op! De weefsels worden als nieuw BovendienSNEL houdt Uw handen zacht en gaaf, want het bevat Sapobiel, het onge ëvenaarde huidbesohermings- middel. Haal vandaag nog zo'n zuinige fles SNEL, met de handige druppelsluiting Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR, 23 Maart. Aard appelen 711.50; Witlof 18—38; Rode kooj 6.50—18.80; Savoye kool 67.29; Groene kool 20.50; Spruitkoól 48—88; Boerenkool 14 3-1.50; Spinazie 41—66; Andy- vip 47—55; Radijs 1724; Ra barber 4359; Bieten 4—6; Win terpeen 4—6.40; Uien 2—5; Prei 13—24; Soepgroenten 3.50—7; Peterselie 1419 per 100 kg; Knolsoap 5 per stuk: Goudrei- nette 2241; Present van Enge land 2246; St. Rémy 3542; Gieze Wildeman 44—51 per 100 kg- WARMENHUIZEN. 24 Maart. Uien 2—2.40. grove 33.40; bie ten A 6.30—6.50. B 4.00; gele kool 67.80; witte kool 5.59—6.70) rode kool 7.1017.80. LANGENDIJK, 24 Maart. 20000 kg uien 2.202.70; grove uien 3.50—4: 900 kg bieten A 5—5.30; 30000 kg rode jjool 6.5023,40: 30000 kg gele kooi 6—9.10; 18000 kg Deense witte 5.505.90; door gedraafd: 8000 kg gele kool; 12000 kg witte kooL Het hoofdbesti gesteld, waar bevredigd, ma liïkheid voor d de regering; c worden verhoc aanstonds na ging zal worde Dit overleg z a) de verdere de economische met name ter het verloop ve cijfers van het van invoer en uit voortvloeiei ten aanzien val vraagstuk van van verdergaar regelen o.a. m het luxe verbri b) verhoging en het aandeel mers in het r« productieverhog c) de uit c voortvloeiende de prijzen. Het bestuur palen van zijn nis genomen v als gevolg var mindering er mi worden, dat pe koopkrachtbepe king met Sept veer tien procei dragen; Dat de dekki lingsbalanstekoi investeringen e ging van het vereisen, dat omstandigheden men aan een v bruik en invesl Dat de regen dat in dit verb tieoffer moet van 5 pet. in ve peil van Septer Het bestuur a) dat rede aanwezig moet Koningin ei deel aan H. M. de Kor Prins Bernhar ochtend vein G gezeten aan h de dienst in Hervormde Kei in ds. E. Groei is prof. dr. B leraar aan de van Amsterda hoogleraar in c letterkunde aa van de Witwai nesburg; zal minister toonstelling land" in de openen; bezocht HJV Elisabeth van uitvoering door eniging van de in de Grote Ke is gistermorg ter van Kerkra tempers, in hel in de leeftijd overleden. Hij 1 Maart j.L bu volge van een behandelt de van Cassatie Maart opnieuw Vt'. Wierema die in eerste oordeeld tot II Vught twaalf nen van het zijn een twi nalisten, die maken door dagen in ons hebben, met i_ V.V.V., al ver gemaakt; zal het Ams gebouworkest April a.s. te geven, waarbi avond zal door Otto Kic. Een belangrij de Londense „Zoo" is pad, die grootste va- ooit in de gezien, „ft. het dier tooi dan ook bij hier „Mam oppasser z

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2