„Bonafide reisleider" bedroog zijn bewaker RAADSVOORSTELLEN Het Katholieke antwoord op actuele vragen Fancy-fair R.K.A.F.G- Jeugdactie In memoriam G BREED ALKMAAR EN OMSTREKEN Eén roep: Altijd goed! van Woltering UW HOED! Als ik Koning was Twintig attractieve stands Onze modern ingerichte MODELFLATS Dreesmonn Vroom Uitnodiging Gerard Worm - Alkmaar meervoudige kamer Grote oefening voor mijnenvegers PAGINA 2 WOENSDAG 28 MAART 1951 De aankondiging van deze Zondagmorgen-conferenties (op 1, 8, 22 en 29 April) heeft de algemene aandacht getrokken en aan leiding gegeven tot vragen, waardoor het wenselijk is enige toelichtingen te geven. Na de mededeling: „Deze conferenties zijn niet in eerste instantie bedoeld voor katholieken" is de vraag gewettigd, voor wie deze lezingen dan wèl in eerste instantie bedoeld zijn. Als hierop het voor de hand liggende antwoord gegeven zou worden: „voor ieder die niet-katholiek zou dit toch niet geheel in overeenstemming zijn met de bedoelingen van het Comité. Alle niet-katholieken vormen een groep van personen, waarin men een grote verscheidenheid van instelling aantreft ten op zichte van het aan de orde ge stelde. Vooreerst zijn er, die een gefundeerde godsdienstige over tuiging hebben en die dus niet de minste behoefte hebben aan een katholiek antwoord op actuele vragen, omdat een eigen ant woord hen volkomen bevredigt. Voor hen heeft het Comité deze voordraohten-reeks niet georga niseerd. Immers, dan zou de Zondagmorgen een kwalijk geko zen tijdstip zijn. Evenmin zijn ze bedoeld voor hen die zich van de aangekondigde onderwerpen geen problemen maken en onverschil lig staan tegenover het door een katholiek gegeven antwoord c-p de vragen. Ook degenen, die ge kant zijn tegen elke kennisma king met welke vorm van katho lieke problematiek dan ook, wor den niet verwacht. Maar het is de overtuiging van het comité, dat er dan nog zeer veel niet- katholieken zijn, die belangstel ling hebben ook voor katholieke opvattingen en die gaarne met zulke opvattingen zouden willen kennismaken- Voor dezen in de EEN TOER VOOR EEN TOURINGCAR ALKMAAR. Het moet een hele toer geweest zijn voor de touringcar bestuurd door de chauffeur Th. G. om in het duis ter verschillende wielrijders op de Boekelerweg onder Akersloot te passeren. Verschillende wiel rijders stapten voorzichtigheids halve af, anderen kwamen er langs maar KI. M. uit Akersloot zag daar geen kans toe, werd door de bus geraakt en kwam te vallen. Dat alles was de schuld van de buschauffeur, althans vol gens het zeggen van KI, M. die voor moest komen op de zitting van de Alkmaarse Rechtbank, omdat hij hoogst roekeloos over de weg zou hebben geslingerd met zijn fiets. De chauffeur zou de jongen hebben laten liggen en niemand zou zich om hem heb ben bekommerd. Maar getuigen verklaarden anders. De jongeman wilde zijn naam niet opgeven en zou zich wel redden! Er ontstond nog een duel tussen verdachte en getuige. De weg was volgens de politie 4.90 breed, volgens verdachte, die het zelf had opgemeten slechts 3.80 m. En de bus was ook al breder ge worden! De Officier van Justitie meende dat beide partijen schuld hadden en eiste van verdachte 'n boete van f5 of 3 dagen. Uit spraak over 14 dagen. eerste plaats wordt nu een gele genheid geschapen om het katho liek standpunt in enkele actuele vragen te leren kennen. Het Cèmité heeft getracht, zeer bevoegde sprekers uit te no digen, die op grond van hun vorming in staat zijn, het katho lieke standpunt helder uiteen te zetten. In zoverre hebben deze voordrachten dus de strekking van een wetenschappelijk betoog ter verbreiding van een juist in zicht. Vanzelfsprekend brengt dit mede, dat er volop gelegenheid zal zijn tot het stellen van vra gen. De rol van het Comité is in deze slechts een bemiddelende of, als men "wil een dienende. Het Comité richt zich niet tot bepaai- naar Ulti- AGENDA Films: Harmonie: Altijd wer»s, 18 jaar. Cinema Americain: matum, 14 jaar. Rex-theater: Als mijn vrouw dat wist. alle leeft. Victoria Theater: Montana 14 jaar. NACHTDIENST APOTHE. KEN Voor spoed gevallen geopend de apo theek Hartong van Ark, apotheker J. v. d. Mark, Langestraat 1. TENTOONSTELLINGEN „Het Circus komt", Ste delijk Museum iedere dag van 10 tot 10 uur. De Jeugd exposeert Aula Gymnasium, Geopend: Dinsdag 27Zaterdag 31 Maart van 1012, 1417 en 19—22 u. de groepen, niet in het bijzonder tot intellectuelen en niet in eer ste instantie tot katholieke ge loofsgenoten, die zo veelvuldig gelegenheid hebben zich in haar geloofsleer te verdiepen, maar tot iedere piet-katholiek, die een re ële belangstelling heeft voor gods dienstige vragen. Wanneer er echter katholieken zijn, die door banden van huweiijk, verloving, vriendschap of werkkring ver bonden zijn met niet-katholieken, dan bestaat er geen bezwaar te- fen, dat zij hun vrienden of ennissen naar deze lezingen be geleiden. Advertentie) HERENHOEDEN HERENMODES Payglop 8 Telef. 3581 H UITSTEKENDE KINDERVOORSTELLING DOOR „PUCK" ALKMAAR Het Toneelgezel schap „Puck" heeft gisterepmid' dag aan zijn reeks successen een nieuw toegevoegd, door het to neelspel „Als ik Koning was", bijzonder knap en in zeer humo ristische trant geschreven door Jaap Hoogstra, pp te voeren voor een grote schare kinderen, die gisterenmiddag dg grote zaal van het „Gulden Vlies" hebben gevuld. Alhoewel wij vrezen, dat voor de allerkleinsten het gpgi min of meer onbegrijpelijk heeft moeten zijn, taeh hebben de honderden kinderen ademloos geluisterd, Mocht de zin der woorden dan niet tot een ieder doordringen het spel wa§ pp dg eerste plaats zeer speetaguWr en met enkele eenvoüdige woorden werd de mpraaj van het gegeven uitge sproken en dit laatste ip elk ge val voor allen bevattelijk. Uit eindelijk komt het hierop neer. dat een groep marionetten op ze kere nacht levend wordt en op zoek gaat naar een eiland vol goud en edelgesteenten. Maar er ontstaan hevige twisten om het bezit, totdat de figuren er van overtuigd worden, dat het goud waardeloos is in vergelijking met de geestelijke goederen, welke de mens bezitten kan. De acteurs en actrices van Puck hebben een voorstelling gegeven, levendig en krachtig in aetle, dat het kinder oog temeer vermocht te beeien door de bonte kleurenrijkdom van cogtuums en décors. Dierenbescherming ALKMAAR. Rij de heer D. Bal, Oostdijk, Groot-Schermer, is plrp. drie weken geleden een bruine jachthond komen aanlo pen teef, zware tepels), Zwervend te Alkmaar aange troffen een mooie bruine jacht' hond, reu. Deze dieren, die ge ruime tijd zwerven, zijn, indien de eigenaars zieh niet pielden, ter besehikking van liefhebbers. De dieren zijn in zeer goede con ditie. In de Snaarmanslaan zwerft een mooie zwarte poes. Adres: Inspecteur: C. Verwer, Baanstr., Alkmaar ALKMAAR Het zal we) zel den voorkomen, dat gevangenbe waarders zo'n onbegrensd ver trouwen in de hun toevertrouw de gedetineerden hebben, als de Hoornse bewaker L. J. W. in de Amsterdammer P. G. A. \V- fie- had heeft, toen deze, terwijl hij e,en straf uitzat (en nog wel we gens oplichting!) een reisje naar Gelderland in eikaar zette voor een paar bewakers. De man vertelde aan de bewa ker, dat hij reisleider was en eigen bussen had en wel voor een tocht kon zorgen. De bewaker was toen zo onverstandig de man alvast geld te geven. Een bedrag van f34.-, dat nooit verreisd is, althans niet door de bewaker. Tij dens de zitting van de Alkmaarse Arrondissements rechtbank ver klaarde de verdachte, dat hij m Amsterdam bekend stond als 'n bonafide reisbureau. Hoe zal het dan wel met de niet-bonafide zijn! Hoe het zij, de man had al tal van veroordelingen achter de rug, zijn strafblad stond er vol mee en dat na 1945, want in dat jaar waren andere papieren ver brand, die wat licht op 's mans figuur zouden kunnen werpen. Mr A. W. Holstedn. de officier van justitie, vond het maar een rare zaak. Want er viel niets te KAJOTTERSNIEUWS ALKMAAR. Heden, Donder dagavond, komen wij bijeen om te luisteren naar de 2de inleiding van de heer F, Olbers, De leden die de vorige inleiding gehoord hebben, weten dat deze bijeen komst interessant belooft te wor den. Alle Kajotters, dus ook vak bondsleden, zijn welkom. „DE CEISHA" DOOR „DANZA" ALKMAAR. Eind April komt de operettevereniging „Danza" in 't Gulden Vlies op de planken met de bekende operette „De Geisha" van Sidney Jones; het is. een operette, die in de feeërieke sfeer "van Japanse lampions, waaiers en geisha's ten tonele wordt gebraeht. De muziek is overbekend en de dialoog is gees tig. In de hoofdrollen treden op de bekende Danza-amateurs Truus Schot, Leni Overtoom en Tom de Munk. Aan de verzorging van décors en costumering wordt de meeste zorg besteed. De artistieke leiding is in handen van de heer Joh. Gerritsen als dirigent, de heer R, Vóórhaar als regisseur en mevr, Jonker-—Jonker voor de balletten. De opvoeringen zijn 25 April en 2 Mei a.s. Alkm, Kamermuziekvereniging ALKMAAR. Het Amster dams Kamermuziek Gezelschap, dat Vrijdag 30 Maart a,s, voor de Kamermuziek-Verenigjng zal op treden, bestaat uit leden van het Concertgebouw Orkest, het zijn nl. Hubert Barwahser, fluit, Piet Heuwekemeijer, viool, Koen van der Molen, alt-viool eri Jehan de Nobel, eello, Zii zullen o.a, wer* ken van Mozarf, Reger en Beet hoven ten gehore brengen. BELLO RIJDT VAN DE ZOMER ALKMAAR. In het ontwerp van de zomerdienstregeling .der Ned. Spoorwegen is ook de dienst regeling voor de tram Alkmaar BergenBergen a. Zee opgeno men, zodat vaststaat, dat Bello met ingang van de zomerdienst- regeling weer zal gaan rijden. Intussen heeft Belle opk tij dens de Paasdagen zijn goede diensten weer bewezen Zondag' middag vervoerde de tram ca, 140 en Maandagmiddag zelfs 250 passagiers, w.o. de 92-jarige oud- burgemeester van Bergen, de heer Jb. van Reenen, een van de stichters van deze tramverbjnding Het zou toe te juichen zijn, als de tram op mooie Zondagen, als de trek naar zee direct groot is - en op Hemelvaartsdag ook zou gaan rijden. Hoe het na het zomerseizoen zal gaan, is nog een open vraag; laten wij hopen, dat de plannen, om tot een nieuwe vorm van ex ploitatie te komen, dan kunnen worden verwezenlijkt. K.J.M.V. ALKMAAR Hedenavond zul len de K-J.M.V.-erg die de week ends in „Vijverduin" meegemaakt hebben, hun verslag hierover uit brengen. Wij sporen de leden aan deze belangrijke bijeenkomst bij te wonen en om 8.30 pijp jn Pa viljoen Kinheim aanwezig te zijn. reizen en niets te ondernemen, omdat'de man geen bussen bezat. De gevangenbewaarder was de eerste, die zich na de bevrijding van verdachte bij de neus had laten nemen. De officier eiste zes maanden met aftrek en voorwaar delijke ter beschikking stelling van de regering, met opname in de landkolonie het Hoge Huys te Beekbergen. Een Amsterdamse advocaat voerde aan, dat de reisleider W. met goede bedoelingen heeft ge handeld. Eén reis is inderdaad doorgegaan, maar die, waarvoor de hewaker had betaald, juist niet. De uitspraak valt over veertien dagen. DE OUDSTE WETHOUDER IS ZIEK ALKMAAR. De oudste wet houder, de heer G. van Slinger land, is reeds enige tijd ziek; we gens een nier-aandoening moet hij het bed houden. De andere leden van het college van B. en W. ne men zijn werkzaamheden waar; weth. Leesberg treedt tijdens de ziekte van de heer van Slinger land eventueel, als loco-burge meester op. Wij wensen'we.th. Van Slinger land een spoedig en algeheel her stel toe, hetgeen ongetwijfeld de wens ook is van heel de gemeen teraad en in de wijde kring van personen, die de heer van Slin gerland als hun vriend beschou wen. De Tentoonstelling „Het Circus komt" ALKMAAR. De expositie in het- Museum aan de Breedstraat. trok de afgelopen dagen honder den bezoekers. Niet alleen uit Alkmaar en omgeving, doch ook onder anderen uit Haarlem, Den Haag en zelfs uit 's-Hertogenbosch is men gekomen om deze exclu sieve tentoonstelling te bezich tigen. Naast verschillende gemeente lijke autoriteiten behoorde ook o.m. de Vice Consul van België, Albert Serruyg, tot de aanwezi gen. De komende dagen worden tal van bekende figuren uit do artistenwereid verwacht. UITBREIDING BESTUUR V.V.V. „ALCMARIA" ALKMAAR. De Vereniging vqer Vreemdelingenverkeer „A!c- maria" houdt Woensdag 11 April a.s, om 8 uur 's avonds haar jaar vergadering in Kinheim. Op de agenda komt o.m. een voorstel voor, om het bestuur in ver band met de toenemende werk zaamheden - - uit te breiden, Door het bestuur worden hiervoor can- didaat ges' 'd de heren Mr, M. G, L. van Sch. uwenburg, P. J. Meurs en F, A, H. Otten. Voorstellen, vóór 31 Maart in gezonden, kunnen aan de ag :n-ia worden toegevoegd, De rekening qver 1950 en het jaarverslag lig gen op het kantoor der V.V.V. in het Waaggebouw ter inzage. I ALKMAAR. Het comité voor de Fancy Fair ten bate van de R.K. A.F.C.-jeugdactie heeft gisterenavond, totdat het sein klonk: „Hoogste tijd, heren", vergaderd, om de laatste hand te leggen aan de plannen voor de grote fancy-fair, die Zater dagmiddag om vier uur begint. VRACHTAUTO OP BAKFIETS ALKMAAR Gisteren reed een Groningse vrachtauto, gela den met vaten haring op de Ken- nemerstraatweg op een bakfiets, die rechts van de weg geparkeerd stond. De chauffeur had blijkbaar de bakfiets niet opgemerkt. Op het laatste moment wilde hij nog naar links uitwijken, doch hij kon een aanrijding niet meer voorkomen. Dé bakfiets werd zwaar beschadigd, terwijl ook de vrachtauto aan spatborden en portier beschadigingen opliep. ONTWIKKELINGSCURSUS VOOR MEISJES Over een modeshow en nog wat ALKMAAR. „Wanneer komt nu die mode-show?" is dc vraag van de dag, waarmee ieder meisje van onze cursus je aan klampt. Nou. die komt! daar kun je verzekerd van zijn! Maar ook voor onze cursus geldt: lest, best. De show, die vermeld stond op Donderdag 29 Maart a.s., gzat echter niet op die datum door, maar wordt verzet naar Donderdag 26 April. Even een tegenvaller mis schien? Maar wacht even: ver lies je humeur niet, want als je weet, wie er komt, dan zul je zeggen: „Ha, dat is me ook goed", want het is niemand minder dan degene die ook de zo succesvolle cursus operrde: pastoor H. Drost uit Schoort, die komt spreken over het onder werp: „Welke vraag leeft er vandaag?" Verder commentaar is overbodig. Dus Donderdag a.s. 29 Maart om kwart over acht. allen naar „Victory". Vanwege de belangrijke avond sta,vi wij deze keer toe, dat niet- cursfsten toegang hebben, tegen het tarief, dat, zoals bekend, voor niet-cursisten geldt. ZANGKLASSEN JOHAN KUIPER ALKMAAR. Wij maken onze lezers er attent op, dat de plaatsbespreking voor de uit voering van morgenavond Ir» Het Gulden Vlies, morgenoch tend van 11 tot 12 uur zal plaats hebben, Deze plaatsbespreking Is zeer gewenst. De regie en leiding van de dansjes bij de operette is deze keer in handen van mevr. Gré Pranger. Bij de muziekhandelaren zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar. Het wordt een fancy-fair zo als er nog nimmer een binnen de Alkmaarse wallen werd op touw gezet. Er zijn niet minder dan twintig attractieve stands, waarvan er vele in de speciale sport-stijl van R.K. A.F.C.; er zijn stands voor de jeugd en er zijn stands voor de groteren; wy zullen er morgen iels meer over verteller». Wij hebben gisteren avond ook'de prijzen gezien: ze zijn fenomenaal in kwaliteit zo wel als in kwantiteit. "De Alk maarse middenstanders uit vrij wel alle branches hebben van hun sympathie met het sympa thieke doel blijk gegeven door deze fraaie prijzen gratis be schikbaar te stellen, waardoor zij reeds bij voorbaai het wel slagen van de fancy-fair voor een groot deel hebhen ver zekerd, Voor het overige is de daad aan het hooggeachte pu bliek. Morgen komen de bouwers van de stands, de timmerlieden, schilders, etaleurs en fancy-fair- tovenaars, om de plannen ge stalte te geven. Ook daarover morgen meer! Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Mar- garetha A. dv N. Doets en F. de Waal. Gehi.jvd: Wilhelmus Th. van Haeren en Helena M. Martin, Jan v.d. Sluijs en Jacomina Jansen. Overleden: Frederik Wolda oud 3 weken. VOORWEDSTRIJDEN BILJARTEN 4lh. TOT 7 ALKMAAR Voor deze voor wedstrijden hebben 20 deelnemers ingeschreven, de wedstrijden die Dinsdagavond zijn begonnen worden gespeeld in de volgende café's: B.V. Alom. Victrix, café Hec- ker: J. Mors, B.V. Drie Ruiten; G. J. Doeschot, Optimisten; C. de Boer, Excelsior; Jb. Swart, Witte Huis; G v. d. Molen Witte Huis; P. Kamp, ZEKZ; G. Leering, ZEKZ. B.V. Lindenhoek, café Huiberts J. Swaag, Oude Prins W. de Vries, idem; P. Timmerman, Vriendschap; W. C. Zoon, idem; J. Klop, idem; P. Boekenstein, Excelsior. B.V. Gekroonde Valk, café Koelemey: Th. Schot Jr., Opti misten, C. Haakman, idem; C. Middelbeek, Excelsior; J. Bus, id. M. de Haas, Onder Ons; S. Surig, ZEKZ; L. Heinis, Alcm. Victrix. De wedstrijden worden de ge hele week gespeeld en zullen uit- eindeijk moeten aangeven welke acht spelers zieh in de finale hebben geplaatst. Advertentie aan de Karl. Marxstraat zijn van daag van 1921 uur en morgen (Donderdag) eveneens van 1921 uur GEOPEND ALKMAAR ALKMAAR De secretaris van de St. Fidelisvereniging, de heer N. M. Kuiper, schrijft ons n.a.v. het overlijden van de heer C. Breed het volgende: Op de eerste Paasdag, 25 Maart j.l., ontviel de St. Fidelisvereni ging, onderafdeling van de Kath. Jongens-jeugdzorg in het bisdom Haarlem, hier ter stede, een van haar meest verdienstelijke mede werkers in de persoon van de heer C. Breed. Juist op de dag, dat hij gedu rende 27 jaren de functie van penningmeester van de genoemde vereniging met grote toewijding en nauwgezetheid had vervuld, werd hij door God geroepen, om het tijdelijke met het eeuwige te verwisselen. Het heengaan van hem, die zo veel warmte en kleur aan „St. Fidelis" wist te geven, is in de kringen dezer vereniging een smartelijke realiteit en doet het verlies daarin bitter gevoelen. Immers, mede door zijn activi teit kwam de oprichting der ver eniging tot stand. Door zijn be leid en inzicht kwam zij tot was dom, bleef zij gespaard voor zeer ernstige beproevingen, mocht zij zelfs tot dankbaarheid stemmen de zegeningen ontvangen. In een caleidoscopische verscheidenheid gaan zijn constructieve verrich tingen voor de godsdienstige en maatschappelijke vorming van de Kath. Alkmaarse jeugd aan het geestesoog voorbij. Talrijk waren soms de problemen, welke bij deze vorming om een oplos- Advertentie) Hiermede hebben wij de eer U uit te nodigen voor onze Modeshow Voorjaar en Zomer 1951", welke op Maandag 2 April gehouden wordt in de Schouwburgzaal van 't Gulden Vlies te Alkmaar. Dit jaar zal onze Show worden gekenmerkt door een uitgebreide Zwitserse collectie. Het zal ons een genoegen zijn U welkom te mogen heten. Aanvang Middagshow 2.30 uur. Avondshow 8.00 uur. Entree ïncl. Thé Complet f 3.=-. Kaarten verkrijg baar aan onze zaken Langestraat 40 en Hoek Houttü Ook telefonisch 2943, (•Vervolg van gisteren,) Redacting gebouwde en ongebouwde eigendommen Tot dusver was het alleen mo gelijk eigendommen te belasten, welke belenden aan openbare straten en wegen der gemeente; nu de verordening opnieuw moet worden vastgesteld, stellen B. en W. voor de redactie zodanig te verruimen, dat voor gebouwde eigendommen een aanslag kan worden opgelegd indien zit of de bijbehorende erven aan openbare land- of waterwegen ip de ge meente belenden pf in de onmid deijjjke nabijheid daarvan gele gen zijn en voor ongebouwde, indien zij aan dergelijke wegen beienden of daarop uitgang heb ber», Het is voorts fie bedoeling de vrijstelling voor gemeente-eigen dommen te beperken tot die. welke uitsluitend VQQr de open bare dienst worden gebruikt De kosten, waarin deze belas ting een bijdrage vormt bedroe gen in 1950 naar raming f 553-845,en werden voor 39 fl eedekt (tot 'n bedrag van f 152 000) door de opbrengst van de belas+ips op eebouwde en on gebouwde eigendommen- Haven- en kaaigelden De verordening op het heffen en invorderen van haven- en kaaigeldgn moet opnieuw worden vastgesteld. B. en W, willen de tarieven ongewijzigd handhaven, gelet op het steeds meer teruglo pen van het scheepvaartverkeer tengevolge van de grote concur rentie van het wegvervoer, Pok de kosten, welke de gemeente rechtstreeks voor de scheepvaart maakt, geven weinig aanleiding tot tariefsverhoging, In de nieu we verordening wordt echter een afzonderlijk tarief opgenomen voor zeeschepen en kustvaarders waarvoor het 'havengeld 10 et. en liet kaaigeld 3 et. per bruto re, gisterton zal bedragen- Salariëring gemeentepersoneel B, en W. Stellen de raad voor de van 1 jen. '5i geldende rijks regeling (inzake salariëring var ambtenaren) over te nemen, het geen inhoudt een voor onbepaal de tijd continueren van de in J950 getroffen maatregelen, die neerkomen op 'ri vaste weddè- toelage van 10-26 met inbegrip van 10 kindertoelage-verho ging. Met de kosten van een en ander f 180.000 is reeds in de begroting van 195} rekening gehouden, Onderwijs Voor het aanschaffen van meu bilair, stoffering en 60 rijwiel- standaards voor de nieuwe school aan de Ruysdaelkade, vragen B, en W. een crediet ven f §,140.-—, Voor het vervangen van school* boeken in de oude spelling doqr nieuwe ob openbare lagere seho- lea wordt een crediet van f 1,673 gevrgagj^, Voorgesteld wordt medewer king te verlenen voor de veran dering van inrichting van het gymn.lnkaal der St. Alqysius- school aan de Koornlaan; voorts mp voorschotten over 1951 toe te kennen op de gem, vergoeding in dë kosten van vakonderwijzers: aan de St. josephschool van f lOOg.lS; aan de Juliasehool van f 1803,09 en aan de Juiianaschaol van f 2-103,60, Tevens wordt voorgesteld een voorschot op de vorgpeding voor vakonderwijs in nuttige handwerken over 1951 tg verlenen aan de R.K. Meisjes scholen voor L.Q. tot een bedrag van f 3.246 en voor V G.R.O, tot een bedrag van f 1.632—, Tenslotte wordt vqorgesteld het aantal lesuren per vakonder wijzer aan de openb. scholen voor L,0 gedurende bet tijdvak van 1 Mei t.e.m. 31 Juli te bepajen op 42 6/7 minuut; gedurende hel tijdvak 1 Aug, t,e,pi. 31 Dee. en 40 minuten; voer de openbare sphooi voor V.G.L.p. yan 1 Mei t.e.m. 3i Dec. op 8 uur; en voor de openb. i,L,0,'geheel op 51 3/7 minuut. sing vroegen en groot waren dik wijls de moeilijkheden, welke een rustige ontwikkeling der vereni ging in de weg stonden. De vraag stukken van de sociale jeugdzorg in het afgelopen tijdsgewricht waren dikwijls zeer gecompli ceerd. Nochthans bleef de heer Breed de stuwende kracht en het is wel toe te schrijven aan zijn groot geloof, dat steeds de goede weg werd in geslagen. Als bewijs van erkentelijkheid voor zijn wezenlijke en zeer be langrijke prëstaties op het ar beidsveld der Kath. Jeugdvorming werd hij ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig bestaan van „St. Fidelis" door Z.H. de Paus begiftigd met het Gouden Kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Moge de wens, vervat in het gebed der Kerk, dat hij worae opgenomen in het gezelschap van de heiligen in de eeuwige glorie, voor hem thans reeds als de grootste beloning in vervulling zijn gegaan. Moge voorts aan zijn vrouw en kinderen, aan wier welzijn hij niet minder zorg heeft besteed, de kracht gegeven zijn om zijp heengaan in berusting te dragen, N. M. KUIPER, geer. DE GROTE PAASRIT 1951 Laatste appèl ALKMAAR De voorbereidin gen zijn klaar; alles -is in kannen en kruiken, 't Enige wat WÜ niet in handen hebben is het weer. Mocht de tocht niet doorgaan dan wordt dat per bulletin aan 't bureau van 't NHD bekend ge maakt. Gaat 't wel door dan be geeft men zich per fiets pl.m. een half uur voor de startti.id naar 't restaurant van het Openlucht zwembad aan de Sportlaan. Daar ontvangt men dan op volgorde de rallyewimpel, startnümmres en een verklarende handleiding voor de tekens, welk'e men later op de routekaart aantreft. Daarna begeeft men zieh tijdig naar de startplaats waar men tij dens de start voorzien wordt van de routekaart. Na het beëindigen van de rit levert men zijn route kaart aan de finish in. De totale stand wordt op een aanplakbord bekend gemaakt. Opi half vier verzamelen allen zich bij het restaurant waar de Hoogeérw. Deken de prijzen zal uitreiken. Veel succes. Tot Woensdagmor gen aan de Sportlaan, TIJDSCHRIFTEN-AFFAIRE ALKMAAR. De koopman K. M- uit Alkmaar heeft op 23 September in zijn kraam op de Laat een tweetal tijdschriften tentoongesteld, die geacht wer den zinnenprikkelend voor de jeugd te zijn. Deze zaak was al door de kantonrechter behan deld maar in hoger beroep meen de de officier dat verdachte moest worden vrijgesproken in verband met ecu onvolledige ten laste legging. De verdachte was zich van geen kwaad be wust, hij ontving de tijdschriften en hing ze gewoon op zoals hij ze van zijn leverancier kreeg en zoalg men ze overal kan zien hangen, UITSPRAKEN De Alkmaarse Arrondissements* rechtbank' deed Dinsdagmiddag uitspraak in de volgende zaken; Tot negen maanden hechtenis waarvan zes maanden voorwaar' delijk en met aftrek van het voorarrest, werd wegens diefstal veroordeeld B, P, Hit Nieuwer Amstel, De zaak van de beier J. A, H, uit Hoorn werd terugverwezen naar de rechtercommissaris voor een nader onderzoek door des kundigen. Het vqnnis van de kan tonrechter uit Den Helder, waar van 6- de H- in beroep was ge komen, werd bevestigd behalve t,a,v, de strafmaat die, opnieuw door de rechtbank, rechtdoende, werd vastgesteld op een boete van f25 of 10 dagen, De rechtbank was voorts in de zgak tegen P, B. uit Andijk van mening dat de man niet met een kraam op de openbare weg had gestaan maar slechts met een te- fel incassu een paar planken op schragen en sprak de man vrij. D. R. uit Sneek, die met een auto in de Lipdengraeht te Alk maar ig gereden, kreeg een bee' te van flSQ pf 30 dagen terwijl hem voor de tLid vgn ges maan den de bevoegdheid van moto?' rijtuigen te besturen werd ent' zecd. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. NACHTVORST Aanvankelijk enkele versprei de buien maar ook flinke op klaringen en op veie plaatsen zware nachtvorst; overwegend matige wind uit westelijke rich tingen. Later half tot zwaar be wolkt met opnieuw nu en dan buien. Meest matige veranderlijke wind en ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. Onderscheiden Bij KB is toegekend de ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in brons aan J. Battem, wonende te Wormer, apparaatbobineur bij Van Gelder Zonen N.V., Koninklijke Papier fabrieken, te Amsterdam. GOGED SPEL BELOOND MET VEEL BELANGSTELLING HEERHUGOWAARD—N. Zondagavond bracht de R.K. Gemengde Toneelvereniging „Pius XI" in de geheel uitver kochte zaal van de heer Jac, Groenland het toneelspel van F. van Duinen, „Kind, wie heeft jou gedood?", voor het voetlicht. Een groot fabrikant verspeelt door drankzucht en dobbelpar- tijen zijn zaak en als het zover is, ziet hij zich genoolzaakt om als arbeider zijn „drankgeld tq verdienen." Zijn vrouw heeft hij sinds lange tijd verstoten, zijn dochter Josien is de enige om wie hij zich bekommert. Hoewel de vrouw van de ex-fabrikant ge tracht heeft de gang van zaken voor haar kinderen geheim te houden, bemerken en beseffen de kinderen steeds meer de waarheid. Het resultaat van de braspartijen is de dood van zijn enigste dochter. Door het zeer goede spel van Pius XI heeft dit stuk een ster ke indruk gemaakt. Het gezel schap oogstte veel succes en een bezoek aan deze voorstelling kunnen we dan ook ten zeerste aanbevelen.. De grime was zeer goed ver zorgd door de heer Groothuizen, terwijl het decor op deskundige wijze is vervaardigd door P. van Egmohd. Waarschuwing HEERHUGOWAARD. De heren duivenhouders alhier wor den er attent op gemaakt, dat momenteel in de erwtenbanen vergif is gestrooid, Dit is gedaan daar de koolduiven in deze tijd veel schade hieraan kunnen aan richten, Het is dus raadzaam de duiven en vooral de postduiven gedurende deze tijd vast te hou den, daar ook zij niet bestand zullen zijn tegen dit gif. IJsclub „De Draai" HEERHUGOWAARD. Om de leden van ijsclub te tonen, hoe de door hen bijeengebrachte gelden worden besteed, heeft het bestuur de inmiddels gereedgekomen ver lichting dezer dagen 's avonds en kele uren laten branden, Het was een fantastisch gezicht en in de ijstijd zal de baan ongetwijfeld vele ijssportliefhebbers naar zieh trekken. Oranjevereniging kwam bijeen HEERHUGOWAARD. - Dezer dagen hield de Oranjevereniging onder voorzitterschap van burge meester Sutman Meyer haar jaarvergadering in het lokaal van de heer Veenboer te Heerhugo- waard-Zuid. Na het vaste gedeelte kwamen de plannen voor 30 April en 5 Mei op tafel. Koninginnedag zal een feest dag voor de kinderen worden, 's Morgens zal evenals vorig jaar een optocht worden georganiseerd terwijl er 's middags op grote schaal kinderspelen zullen wor den gehouden met vertoning van de poppenkast, Des avonds zal er een groot kampvuur zijn op het gemeentelijk sportterrein, Op 5 Mei zal het alsvolgt toe gaan. 's Morgens eerst vlaghij- sen door de leden der jeugdver enigingen, waarna eerste deuntje, Des middags volksspelen op het gem, sportterrein, 's Avonds, evenals vorig jaar, een bonte avond in de café's van de heren Eyers en v. d, Heiligenberg. S.N.A, HEERHUGOWAARD, Nu de meeste leden, de eerste ronde zo goed als gespeeld hebben, la ten wij, de stand volgen. U zult constateren dat er wel verande ringen zijn in de ranglijst bij ver leden jaar, en verschillende spe lers zullen hun uiterste best moeten doen, om hun achterstand in de tweede ronde in te halen, Hier volgt de stand: 1 P. Groeneveld 21 gespeeld, 39 punten; 2 C. Groenveld 21. 37; 3 L. Konijn 21, 32; 4. K, Kloos terboer 20, 28; 5 K. Oudhuis 21, 25; 6 P. Laan 21, 25; 7, A. Smit 21, 24; 8 A. Hoogeboom 21, 24; 9 C, Steur 21, 23; 10 Jac, Appel man 21, 23; 11 A, Qudhuis 20, 2l! 13 J30 Borst 20, 20; 13 J. Smit 21, 20; 14 W, Oudhuis 20, 16; 15 H, Oudhuis èi, 14; 16 J. Berk hout 21, 14; 17 W. Konjjn 20, 14; 18 J. Groot 18, 14; 19 G. Appelman 2J, 13; 20 J. Meester 21, 13; 2i Th, Bonkros 21, 5; 22 Jos, Komen 17, 3. Op de jeugdclub werd deze keer gedamd om prijzen, De volgende heren wisten er beslag op te leggen. 1ste prijs J. Tamis, 3de prijs A, Blokdijk, 3de prijs J. Merlijn, 4de prijs N. iJdema, 6de prijs Jb. Idema. DEN HELDER Naar wij ver nemen zullen mijnenvegers va» Engeland, Frankrijk, Nederland. België en Noorwegen in Juli a.s. grote oefeningen houden in het ruimjm van mijnenvelden. Deze oefening zat onder Nederlands bevel staan. Behalve aan deze oefening zal de Koninklijke Marine nog deel' nemen aan verscheidene andere vloofmenoeuvres, die de landen van hét Noord Atlantisch 'paet dit jaar gezamenijik zuilen hon den, Bij deze oefeningen zpl gekout hij Nacht A, de Booy, die genoemd wordt als opvolger van de Chef-Marinestaf, Vice-Admi" raal Jhr, e, E, van HoRhe, een Nederlands smaldeel epmmande- k

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2