De Raad van Heiloo op zijn slechtst" Geen grondaankoop Roosje van Gelder weer voor de rechtbank Secretaris Boers ma verlaat Hoogheemraadschap Probleem winkelsluiting bracht Raad in lastig parket WIE RAADT DE UITSLAG? Ministers dochter Marktberichten Raadsvergadering Akersloot Ontevredenheid over bouwvolume n INGEZONDEN Lourdes-bedevaart der zieken Veemarkt Purmerend Gemeenteraad Eg mond-Binnen 1. Alw, Forward-Vitesse 2. Randers—V.V.W. 3. Zeevogels-Zouaven 4. R.K.A.F.C.-Z.A.P, 5, I.V.C.-Tex. Boys DE SPELREGELS eerste prijs f 5,00 tweede prijs f 2.50 en drie prijzen van f 1.00 WOENSDAG 28 MAART 1951 PAGINA 5 ALKMAAR Onder grote belangstelling werd hedenmor gen voor de Alkmaarse rechtbank de behandeling voortgezet van de geruchtmakende zaak tegen J. v. G. en haar vriendin H. A. bei den uit Amsterdam, die zich in de zomer van het vorie jaar te Bergen hadden schu'ilig gemaakt aan oplichting van de Pension houder C. W. bij wie zij een week of 6 7, mooi weer speelden, terwijl J. v. G. de argeloze pen sionhouder in de waan had ge bracht dat zij de dochter was van Minister van Maarseveien. lie zaak was 14 .November aange houden teneinde een psychia trisch rapport omtrent beide da mes te doen uitbrengen. De hoofdverdachte J, v. G. kwam als een sahriel, bleek vrouwtje, in een regenjas ge kleed de zaal binnen. De presi dent Mr. van Regteren Altena las het psychiatrisch rapport van Dr. Baan uit Utrecht voor, dat con cludeerde dat sterk verminderde toerekeningsvatbaarheid van J V. G., het adviseerde tot ter be schikkingstelling van de regering. Bij goede leiding, aldus de rap porteur, wordt de sociale prog nose van verdachte van G. niet hopeloos geacht. Gevangenisstraf wordt niet wenselijk geacht. De Officier Mr. Heijmans, wil de met dit rapport meegaan en zag ook meer heil in een maat regel dan in een lange gevange nisstraf. Hij eiste een gevange nisstraf van 9 maanden met af trek (ook 9 maanden) en on voorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering, cq. op name in de Rekkense inrichting. Mr. A. Leesberg Jr. sloot zich aan bij dit requisitoir, schetste de GEMEENTERAAD OUDORP De Raad hield on der voorzitterschap van Burge meester Bakker een korte verga dering. Van Ged. Staten was goedgekeurd terug ontvangen de gemeenterekening 1949 evenals de begroting 1951. Uit de onder nemingsbelasting was de uitke ring f 720,hoger. Wegens lang durige ziekte werd aan een inwo ner van Koedijk ontheffing van schoolgeld verleend. Hierna werd behandeld het door de planologi sche dienst ontworpen uitbrei dingsplan, een voor de kom van het dorp en een voor het gedeel te Ooievaarsnest. Voor de kom waren de nog niet bebouwde ge deelten en naaste omgeving in het plan opgenomen. Aan de westkant het open gedeelte tot de tochtsloot. Aan de oostkant langs de Heerenweg en 't Wuiver. In dit plan kunnen 75 woningen ge bouwd worden, uit een histori sche beschouwing bleek, dat de kom reeds in de 11e eeuw bekend was en dat er een eeuw geleden 26 woningen stonden met 129 in woners, In 1947 waren het 154 woningen met 718 inwoners. Bij het uitbreidingsplan voor het Ooievaarsnest was een wegge projecteerd om de bestaande be bouwing vanaf de kanaaldijk naar de Munnikenweg. Aan de Noord kant van de Munnikenweg waar van de zuidkant reeds bebouwd is, is een strook voor bebouwing bestemd. Mogelijk voor de toe komst was een weg geprojecteerd vanaf de Nieuwe Schermerweg ongeveer bij de Uitvalsweg naar het Industrieterrein te Alkmaar. Met plaats voor sportvelden was rekening gehouden. In de vaca ture van raadhuisschoonmaak- ster werd benoemd mej. van Westen. Bij de rondvraag vraagt de heer Buisman of het niet mo gelijk is de betonnen palen uit de bezettingstijd op het land aan de Munnikenweg op te ruimen. De voorzitter weet niet hoe het Rijk op het ogenblik tegenover deze zaak staat. Hij zal hierover inlichtingen inwinnen. De oprui ming zou veel geld kosten. NRD. SCHARWOUDE 27 Maart 4600 kg uien 2.302.80; grote 3.70; drief! 2.30; 36000 kg rode kool 6.8020:50; 7500 kg gele kool 6—8,20; 47000 kg witte kool 5.50 —6.10; doorgedraaid; 9000 kg gele kool, 3000 kg witte kool. ALKMAAR Aanvoer van 12 tm. 17.3,51 bedroeg 233204 stuks eieren, prijs f 2.14; van 19 t.m. 24.3.51 241321 prijs f 2.10 per kg. PURMEREND 27 Maart Wit lof 10—31; rode kool 6.50—17; witte kool 5.50; savoye kool 6 12; spinazie 55—60: Andijvie 43— 54; rode bieten 4.30; prei 2123; Winter,jan 4535. PURMEREND. Dinsdag 27 Maart 1951. Eieren: 5000, Hip- eieren f 1112; 8000 eendeneie ren f 88,50; 60 Kievitseieren 0,60 0,80 per stuk. Veemarkt: 056 runderen. 160 vette koeien 22,90, goed; 809 Geldekoejen 475700, stug; 135 melkkoeien 675—1025, stil; 12 pinken 460550, kalm; 14 stieren 0501400, matig; 26 graskalveren 225—360, kalm; 1186 Nuchtere kalveren v, d. sl. 3085, afloop stugger; nucht. kalveren v. d. fokk. 60—130, vlug; 179 vette var kens v, d. slacht 1,75—1,88, vlug; 714 Magere varkens 386Q, kalm PJÓsh biggen 18—28 afloop stug, 65 Schapen weiderjj 90135, fok kerij 115170, vlug; 17 Lamme ren; 40 Bokken en geiten 105Q, Stug; 25 Paarden "650—900, stug ger; 11 Fokzeugen f 200—320, stug; 200 konijnen 1,50—12,00, WARMENHUIZEN, 28 Maart, uien 3, grove 3,40, gele kool 6 —7.00, witte kool 5.60—7.20; rode kool 6.70—21.50. N SCHARWOUDE 28 Maart 500 kg peen C 4,80; 105 kg witlof 2233; 13,000 kg uien v.3.50; grove 2.90—3.80; driel. 1,50; 78,000 kg rode kool 6.80—23.10; 05.000 kg gele kool 6—8.40; 40.000 kg witte kool 5.50; 28.000 kg gele kool doorgedr.; 35.000 kg witte kool doorgedr. LANGEDIJK 28 Maart 9000 kg uien 3,10—4,10; grove 3,70— 4.30; 4000 kg bieten 6—7,70; 1500 kg peen C 4—4,60; 500 kg witlof I 35; II 26—27; 30,000 kg rode kool 6,50—19.40; 110,000 kg gele kool 69.20; 85.000 kg oeense witte 5.50—5.90; 28.000 kg gele kool doorgedr.; 23.000 kg rode kool doorgedr, tragische jeugd van zijn cliënte en verzocht de rechtbank de hechtenis zo spoedig mogelijk te doen eindigen. De verdachte had hier niets aan toe te voegen, waarna de president de uitspraak bepaalde op 10 April. Hierna werd de zaak voortgezet teg.en Helena A. Ook ten aanzien van deze ver dachte had de psychiater vermin derde toerekeningsvatbaarheid ge concludeerd. Verdachte ontkende alle schuld en hield vol zoals ook cp de zitting in November, dat ze in de waan verkeerde dat haar medewerkster een functie bij het Departement van Justitie be kleedde, waarna Mr. Holsteyn aan de hand van verklaringen en stukken aantoonde dat verdachte wel degelijk moet hebben gewe ten dat van G, oplichting pleegde. De Officier kwam tenslotte tot de eis van 8 maanden en 7 dagen, met aftrek van preventief, het geen neerkomt op invrijheidstel ling op heden, en verder voor waardelijke ter beschikking stel ling van de regering. Hij vroeg tevens onmiddellijke invrijheidstelling. Mr. Bondam hield een uitvoerig pleidooi en concludeerde primair vrijspraak en onmiddellijke invrijheidstel ling, subsidiair vrijspraak bij het komende vennis en tevens onmid dellijke invrijheidstelling. Burgerlijke Stand SCHOORL. Geboren: Cor nells G .zv H. H. Koel en G. Tailleman; Antonius J. zv J. Bak ker en C. M. Nannes; Jan zv J. Hoogvorst en H. Damiaans; Cornelia G, dv A. Kager en C. G. de Waard; Catharina M. P. dv J. A. Kooijman en C. A. M. Hof; Theodorus A. zv J. C. Schotvan ger en A. Schouten; Rudi-zv J. de Hart en G. Koelemeij. Ondertrouwd: A. P. 'Kooijman en M. A. Leek; P. N. van'Dijk en D. Timmer. Getrouwd: G. P. Stam en J. H. Delis; A. J. Jonker en M. W. Stoop. Overleden: Hendrikus Selhorst 63 jaar. Geslaagd Dezer dagen is de heer Fred Mayer Kz. Jisperweg te Beemster geslragd te 's Gravenhage voor het examen derde Stuurman der Koopvaardij. Na beraad in raadskamer De rechtbank deed terstond uitspraak en verdachte A. werd vrijgesproken, daar het ten laste gelegde niet bewezen werd ver klaard. Verdachte werd onmid dellijk in vrijheid gesteld. WAGON ONTSPOORD Geen persoonlijke ongelukken ALKMAAR. Hedenochtend is op het station van de Neder landse Spoirwegen te Alkmaar een wagon van de trein, welke omstreeks 11.10 uur naar Am sterdam moest vertrekken, ont spoord, De oorzaak is nog niet bekend, maar gedacht wordt aan een fout in de wssel. De rails waren over een af stand van 10 tot 15 meter hier er» daar beschadigd. Een licht mast langs de rails werd uit de grond gestoten. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Het onderzoek is nog in volle gang, ENGELSE LEAGUE De uitslagen van de gisteren fespeelde wedstrijden voor de ingelse League luiden: Eerste divisie: Ast. VillaWolv. Wanderers 10 Hudd.f. Town—W. Br. Albion 12 Tweede divisie: Coventry City—Grimsby T. 10 Leicester C.Preston N. End 23 jonge bouwvakarbeiders kwamen bijeen OUDORP Dezer dagen sprak de heer L. Brouwer voor de jeugdleden van de R.K. Bouw- vakarbeidersbond, Na opening door de voorzitter de heer van der Waal gaf deze het woord aan de spreker. Deze zette de belan gen uiteen der leden bouwvak arbeiders met betrekking tot risi cofonds, vacantiefonds, vacantie- toeslag en hopenlijk binnenkort het bedrijfspensioenfonds. Spr. spoorde de jeugdleden in het bij zonder aan om hun vakbekwaam heid te vermeerderen. Om de productie op te voeren moeten wij beschikken over vakkennis. Wij georganiseerden, hebben al 60 'jaar gewerkt voor dat doel en wij moeten dat blijven doen. Wij hebben als arbeiders belang bij het bedrijf. Als het bedrijf goed gaat, gaat het ons ook goed. Spr. gaf een uiteenzetting over de richtlijnen voor P.B.O. van de bedrijfschappen die binnenkort zullen worden gevormd. Spr. spoorde aan zich bewust te zijn van de verantwoordelijkheid die wij aanstonds zullen moeten dra gen, drong aan de inhoud van het vakorgaan te lezen en de verga deringen trouw te bezoeken. ALKMAAR. Zaterdag a.s. zal de heer J. W. Boersma ziin taak als secretaris van het Hoog* heemraadschan Noord-Hollands Noorderkwartier neerleggen, zulks wegens het bereiken van de Den- sioengerechtigde leeftiid. Dc heer Boersma begon zijn ambtelijke loopbaan te 's Grave- land, diende achtereenvolgens een reeks van gemeenten tot hij hoofdcommies werd aan de afd. Financiën der gemeente Nijme gen. Vandaar kwam hij 1 Maart 1921 naar Alkmaar als hoofdcom mies, chef afd, Algemene Zaken en Financiën bij het Hoogheem raadschap, waar hij een groot aandeel had in het leggen van de grondlagen der administratie van dit waterschap. Toen in 1930 de heer Van Am- stel overleed werd de heer Boer sma als diens opvolger tot secre taris van het Hoogheemraadschap benoemd: we] een bewijs, dat het bestuur van dit waterschap het volle vertrouwen stelde in de per soon van de heer Boersma. Deze volgde de heer Van Amstel ook op als secretaris van de Vereni ging van Noordhollandse Water schappen, in welke functie vooral de heer Boersma zich grote be kendheid verwierf op water- schapsgebied; hiervan getuigt zijn benoeming tot lid der commissie ter bestudering van de gemeente lijke indeling in deze provincie, welke benoeming later gevolgd werd door zijn lidmaatschap van de waterstaats- en wegencommis sie in de provincie. In 1946 erkende de Regering zijn verdiensten door de heer Boersma te benoemen tot offi cier in de Orde van Oranje Nas sau. Al gaat de heer Boersma heen als secretaris van het Hoog heemraadschap, hij zal nog aller lei arbeid op waterschapsgebied blijven vervullen, met name in zijn functie van secretaris der Ver, voor Naordhailandse Water schappen. Het bestuur en de ambtenaren, die hun chef node zien vertrek ken, zullen Vrijdag a.s. afscheid van hem nemen: Zaterdagmiddag wordt in 't Gulden Vlies te Alk maar een afscheidsreceptie ge houden. AKERSLOOT. De winkelslui ting in de gemeente Akersloot is tiidens de raadsvergadering van gisterenmorgen, uitgegroeid tot een waar nrohleem. waarmee zowel B. en W. als de raadsleden geen weg wisten, totdat de bur gemeester on een goed idee kwam n.l. om het gehele nro hleem nog eens in handen te stellen van de Katholieke Mid denstandsbeweging van wie indertild het verzoek Is uitgegaan om in Akersloot de winkels van alle groepen tot des avonds 8 uur geonend te houden. Naar aanleiding van dit raads besluit ontving men een schrijven van de Staatssecretaris van Eco nomische Zaken, waarin zonder meer werd gezegd, dat een later tijdstip van sluiten niet van toe passing mocht zijn op de win kels, waar men de z.g. duurzame gebruiksartikelen verkoopt, men name: textiel, huisraad, schoei sel; maar ook niet op hakkers en slagerswinkels, omdat men op de dag tijd genoeg kan hebben, in de dagelijkse gebruiksbehoef- ten te voorzien. Alsof daar geen Consequenties aan vastzitten! Men zou dus in Akersloot deze figuur krijgen, dat bakkers en slagers om zes uur 's avonds de deur grendelen en de gordijnen toeschuiven, terwijl de kruide niers rustig tot 8 pur kunnen doorgaan met koek en vlees te verkopen. Men zou de eigen dorpsbewoners tegen elkaar in het harnas jagen en de raad durf de het vanzelfsprekend niet aan, onmiddellijk een oordeel te vel* len. Zoals het raadsbesluit van de vorige raad er thans ligt, heeft het niet de goedkeuring van het Ministerie, Handelt men in overeenstemming met de sug gesties in genoemde brief, dan komt men niet tegemoet aan de wensen van de Middenstand, Het was voor de Raad wel moeilijk een tussenweg te vinden. Uit* eindelijk besloot men dan op ad* vies van burgemeester G, v, d. Heuvel het probleem terug te verwijzen naar de adresserende vereniging die het dan zelf eerst nog maar eens moet bepraten en dan kan de raad verder zien. 9 Woningen in drie jaar! Een tweede nunt. waarover de Raad gisterenmorgen moeilijk heden had. vormde 't voor Aker* sloot vastgestelde riphtpontingent woningbouw 19511953. Aker sloot mac in die drie iaar be schikken over een bouwvolume van zeeree en schHive 9 wonin gen. drie ner iaar. Nu moet men weten, dat er minstens veertig woningzoekenden ziin- zestig ge vallen van samenwoning, terwiil geen compensatie aanwezig »s voor een aantal onbewoonbaar Verklaarde woningep. die inmid dels al afgebroken ziin ook. Daar komt pog bij, dat sinds 5 Maart de bouw van woningwet woningen practised geheel stop staat, En tenslotte is er nog het feit, dat er rekening mee gehou den moet worden, dat de inwo ners van Akersloot beslist niet buiten het eigen dorp willen wo nen, ook al hebben velen hun Wérk buiten de gemeente. B. en W. zullen dus al het mogelijke doen, op een of andere wijze meer bouwvolume toegewezen' te krij gen. 9 Woningen in drie jaar is in ieder geval niet voldoende om de nood te lenigen, was het al gemeen oordeel. Naar aanleiding van een ver zoek van de afdeling Akersloot van de R.K. EHBO om een sub sidie voor de cursus, die binnen kort gaat beginnen, werd beslo ten, eerst enige financiële ge gevens van de Vereniging af te wachten, om daarna de subsidie verlening zelf te bespreken. Bin nenkort zal de gemeente een per ceel grond aankopen, dat op korte termijn na de aankoop zal worden verhuurd, (behoudens goedkeu ring van de Grondkamer^) en dat, gedeeltelijk aan de Hervormde jeugd in bruikleen zal warden gegeven voor het beoefenen van de volleybalsport. Voor het laat ste zal de gemeente enige vergoe ding moeten ontvangen. Voor het eerste hadden B. en W. gedacht een bedrag van f 75,per sei zoen, Dit zal schriftelijk aan de Grondkamer worden voorgelegd. Blijkens het jaarverslag, dat men de Raad deed toekomen, heeft de Commissie voor School- tandverzorging zeer gunstige re sultaten behaald in Akersloot. 96 pet. der kinderen is deelnemer. 67 Kinderen werden onderzocht Bre dweer in ni°uw costupm De burgemeester kwam daarna nog met een voorstel, om de brandweer in het dorp van een nieuw uniform te voorzien. Hij wilde echter de brandweer in de Schermer niet ten achter stel len en haar van hetzelfde laken een pak geven. Dat zal de gemeente te staan komen op zes a zevenhonderd gulden. De raad keurde het na tuurlijk goed. Tevens verleende de raad een crediet van f 504,20 ten behoeve van de Openbare La gere School voor de aankoop van moderne leerboeken. Tijdens de rondvraag werd nog een belangrijk probleem aange sneden naar aanleiding van een vraag van de heer Putter (KVP) nl. dat van de drinkwatervoor ziening van het vee langs de Korklaan, Het water in de sloten verkeert in een verregaande staat van verontreiniging, het geen gevaar oplevert voor de dieren zelf en voor de volksge zondheid. Bij wijze van proef zal op het land van de Wed. Zoon een put geslagen worden, die wordt aangesloten op het drink waterleidingnet. De kosten be dragen ca. f 100, Naar aanleiding van een vraag van de heer Helder (PvdA) be treffende de brandweer van de Wouden zal het College van B. en W. het PWN nogmaals atten deren op de hopeloze toestand met de watervoorziening. Het blijkt, dat er steeds te weinig druk op de waterleiding staat, zodat de bewoners nu en dan zonder wa ter komen te zitten en de brand weer zeer wordt gedupeerd, wan neer zij bij brand van de water leiding 'gebruik moet maken. Met niet geringe verbazing nam ik kennis van het ingezon den stuk van onze Gemeente Se cretaris. de heer Festen, dato 20 Maart 1,1.. met bovengenoemde betiteling- Hieruit kan men m.i, de enige en zeer zorgwekkende conclusie trekken, dat de in de Raad zitting hebbende vertegenwoordigers van de verschillende politieke groc, peringen van onze Gemeente en zelfs ook het College van B. en W. zodanig politiek zijn „afgegle den", dat niet meer het gemeen* teb'elang prevaleert, maar het partijbelang hoogtij viert, Men, er» hiermede bedoel ik de meerderheid van B, en w. „of schoon verdeeld in zienswijze en motivering" aldus het reeds eer der genoemde stuk van de heer Festen, is zelfs nog verder ge gaan. Vastgelopen in de door haar gevoerde partijpolitiek, kon het College niets anders deen dan de bewuste aanvraag van het R.K. Schoolbestuur, aan welk voorstel de Raad in vorige ver gadering spontaan de gevraagde medewerking had toegezegd, we derom ter oplossing aan de raad voorleggen en deze moest nu maar beslissen, met het bekende gevolg, dat de meerderheid van dit college besloot de eenmaal gegevep medewerking in te trek* ken. Dat dit besluit in strijd was met de Wet heeft het eollege van B. en W. waarschijnlijk niet. ge ïnteresseerd en zoals de heer Festen verder schrijft: „Het hogere toezichthoudende orgaan zal waarschijnlijk de raad van onze gemeente Wel op de on juiste besluitvorming wijzen en toekennen, wat de raad op onoirbare gronden heeft verwor pen." Voorwaar een fraaie ge schiedenis, Des te meer betreurenswaar dig is het, daar niet alleen deze materie als op bovenomschre ven wijze ig behandeld, doch ieder gezond en vooruitstrevend initiatief in het belang van onze gemeente op dezelfde wijze ,,om zeep" zal worden gebracht en opgeofferd aan de partijbelan gen. Als èn van de zijde van de K.V.P. èn van de P.v.d.A. (n de hoogste regionen een intens samengaan onontbeerlijk wordt genoemd in het algemeen lands belang, dan steekt daarbij de echt „dorpse" partijpolitiek m onze gemeente wel erg schril af- Qezlfn de persoonlijke gevoe lens en tegenstellingen van de huidige vertegenwoordigers van de vei'sehillende nartijen ten op zichte van elkander, liikt begrip te kriigen voor elkanders stand- nuntep jets onmogelijks. Moge het dezen zich noemende ver tegenwoordigers V8P de diverse bevolkingsgroepen toeh duidelijk VOOR 62 VERZEKERDEN VAN „ST. JOANNES DE DEO" Het is langzamerhand een tra ditie geworden dat de Centrale Reiskas elk jaar een speciale zie- kentrein naar Maria's Genade Oord te Lourdes zepdt. Ongeveer 300 zieken zullen nu door de vijf Diocesane Lourdes- fondsen in de gelegenheid gesteld worden hieraan deel te nemen. Voor ons bisdom zijn 62 plaat sen beschikbaar en het spreekt vanzelf dat het Lourdesfonds in ons bisdom gaarne de kosten van uitzending tvan Eindhoven naar Lourdes en terug voor haar reke ning neemt, Zoals bekend is de enige voor waarde dat de patiënt(e) volle dig verzekerd is bij het Katho liek Ziekenfonds St. Joannes de Deo in het bisdom Haarlem, zulks op grond van het feit dat de bijdragen aan het Lourdesfonds uitsluitend bijeen gebracht wor den door de leden van bovenver meld ziekenfonds. Tot 7 April a.s. kunnen can- didaten voctr eventuele deelne ming zich schriftelijk aan het fonds (Varkenmarkt 19 te 's Gra,- venhage) opgeven. De opgave moet vergezeld gaan van een me dische verklaring afgegeven door de behandelende arts en gericht aan de Medische Adviseur. Uitdrukkelijk wordt er op ge wezen dat correspondentie over de toelating geen zin heeft en dat eventuele aanmelding geen enke le garantie tot deelneming in houdt. Immers, het is in de loop der jaren voldoende bekend dat de beoordeling alléén op me dische gronden geschiedt en ge heel in handen ligt van de Me dische Adviseur. NEDERLAND—NOORWEGEN IN ROTTERDAM In de Sportkroniek wordt be kend gemaakt, dat de wedstrijd Nederland-Noorwegen op Woens dag 6 Juni in het Feijenoord Sta dion zal worden gespeeld. PURMEREND Het aanbod van runderen viel, hoewel er op verschillende plaatsen een ver zette markt was, niet tegen. Maar het aanbod van vette koeien was niet zo groot. De handel daarin zette vrij goed in. Vooral de beste waren weer goed gezocht, waar door dan ook de prijzen wel weer zo vast waren. Met de gelde koeien begint het wel wat vaster te zitten het koude weer houdt de kooplust wel tegen en daar er velen beginnen te klagen van te kort hooi, begint er tot verko pen meer druk te komen.. Ook met de verse melkkoeien was het een vrij stille boel, zodat alles niet geplaatst kon worden. De prijzen blijven echter vrijwel stand houden. Ook met het jonge vee gaat het nog maar heel lang zaam aan. Daar het aanbod daar van niet te groot is, werd alles nog wel geplaatst. Met de nuch tere kalveren ging het in de vroegte heel kalm, doch wel prijshoudend, maar later werd het stugger en zakten de prijzen lets in. De fokkers waren goed gevraagd en deden flinke prijzen. De schapenmarkt was maar weer dun bezetdaar blijven de prij zen hoog staan, zowel voor de slacht als voor de weiderij en ook de fokkers brengen hun geld wel op, maar het aanbod is heel klein, Met de bokken en geiten wil het helemaal niet meer daar was het weer een stugge boel. De vette varkenamarkt zette zich al direct hoger in op f 1.65 en de beste konden het later op de dag zelfs tot f 1.88 brengen, zodat daar een vlugge tendenz was. Met de biggen ging 't maar heel kalm aan, maar de prijzen bleven in de vroegte nog al staande. De afloop was stugger en niet geheel prijshoudend. Op de paardenmarkt was het ook niet beter stugger en iets lagere prijzen. De handel in de konijn tjes op de pluimveemarkt was heel vlug- Gistermorgen was het aanbod op de plaatselijke beren keuring 41 stuks. SLACHTVEEMARKT ALKMAAR, 15 koeien 500— 980, 178 nuchtere kalveren 30— 65, 121 varkens 1.801.86 p. kg. Het aantal aangevoerde var kens, dat voor deze verstelde markt niet tegenviel, was toch niet voldoende om aan de vraag te voldoen. Als gevolg echter van de hoge vraagprijzen, is de han del maar matig geweest. De zwa re dieren varieerden van fl.82 f 1.86 p. kg. (enkelen hoger) en de lichte varkens van f 1.80— f 1.82 per kg. Deze prijzen, die gegeven zijn rpet korting op het levende gewicht, gaan derhalve gemiddeld 8 tot 10 cent per kg Uit boven die van verleden week. Bij de aanvang der markt was de animo voor de nuchtere kal veren goed- Toen later het aan bod nog even toenam liep de han del tot Stug terug omdat men maar moeilijk de vraagprijzen die niet boven die der vorige week uitgingen wilde beste den, In de weinige koeien, w.o, enige van prima kwaliteit, is maar e.en geringe handel ge weest, De prima dieren noteer den van f 2,70f 2,90, de overige soorten van f 2.10f 2.40 per kg. zijn, dat bi,i bestendiging van deze onhoudbare toestand, vele inwoners, die hun belangen als in het onderhavige geval ge. memareerd, zien behandeld, wars zjjn of worden van alle partijpolitiek en bij de a.s, ver kiezingen zieh behoorlijk zullen realiseren, wiep zij hun stem zullen geven. En het is helemaal niet denkbeeldig, dat de kiezers vol afkeren het hoofd wenden van de wel met veel zorg en belqften opgesmukte verltie* zingsreolame van de bestaande partijen met de namen van de te kiezen (dezelfde) eandidaten, bl a nes bun Stem zuilen uit brengen ofwel met een vriie lijst zullen komen, bevattende dje personen, die wel bereid zijn. ongeacht religie of partij belangen, hét algemeen belang té zullen dienen. VAN DE LAARSCHOT Hellae EGMOND-BINNEN Dezer dagen vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemees ter M, Niele. De belangrijkste punten, waarvoor deze vergade ring was belegd, waren de grond aankoop van G. Belleman en het ver-oek van de caféhouders om wijziging van het sluitingsuur. Bij raadsbesluit van 23 October j.l. was door de raad tot grond aankoop besloten, deel uitmaken de van het stratenplan op het Graaf Dirkplein te Egmond aan de Hoef. Ged. Staten van N.H. gingen hiermede niet accoord. Na in comité geruime tijd hierover van gedachten gewisseld te heb ben, werd tot intrekking van voormeld raadsbesluit besloten. Het voorstel van de caféhou ders om het sluitingsuur te wij zigen had in de raad voor- en tegenstanders. Daar eerstgenoem de eategorie de meeste aanhan gers telde, werd het verzoek aan- genojpen en kwam het volgende besluit tot stand: Voor de toe komst is het sluitingsuur bepaald op 11 uur. Gedurende de periode van 1 Juni tot 1 September op 12 uur. Dit laatste met het oog op de veie vreemdelingen. Betreffende het voorstel om 40-JARIG ZANGERSIUBILEUM OUDORP Op tweede Paas dag werd het 40-jarig koorzan gersjubileum van de neer F. de Góede herdacht. Om 10 uur werd een plechtige Hoogmis, voorafge gaan door Veni-Creator en ge sloten met Te Deum. tot zijn in tentie opgedragen. Het zangkoor voerde op uitmuntende wiize de missa „Sancta Jeane d'Arc" voor driestemmig mannenkoor uit. Na de H. Mis verzamelden zioh jubi laris, echtgenote, de 82-j. moeder en kinderen in de grote zaal van de Pastorie, waar aanwezig waren het kerkbestuur en het volledig zangkoor. Daar sprak kapelaan' Brinkman namens Pastoor en Kerkbestuur de jubilaris toe, bracht hem dank vO0r alles wat hii in de 40 jaren tot eer van God heeft gedaan en hoopte, dat het hem gegeven mocht zijn nqg vele iaren deze taak voort te zetten. Hierna sprak Directeur H. van Wonderen en werd de jubilaris verrast met een levensschets van hem zelfs vergezeld van foto's be trekking hebbende op de afgelo pen 40 jaren, Namens het zang koor snrak de heer G, Meiiering. die zijn to.espraak vergezeld deed gaan van het aanbieden van het cadeau door de zangers geschon ken. De jubilaris betuigde ziin dank aan de Pastoor die zo be reidwillig is geweest deze zaal beschikbaar te gtel'en. Aan het, Kerkbestuur voor de waardering die zii bij deze gelegenheid heb ben getoond. Aan de Directeur en leden van bet zangkoor van wien hli zoveel «vmnathie en medewer king altüd heeft ondervonden. Hii kon tenslotte niet nalaten ook ziin echtgenote in He dank t,e betrek ken die hem I'd het vervullen van ziin p'icht als koorzanger altijd ten volle medewerking heeft ver leend. Hierna verscheen het fan farecorps „Wilhelmina" en braeht o.l.v. de heer Nuyens met enige nummers een muzikale hulde. De heer Nuven gsprak de jubilaris nameps het corns toe. Deze atten tie werd zeer op pri.is gesteld en beanwoord met, een dankwoord van de Jubilaris, zich aan te sluiten bü de volks- erediet'bank te Alkmaar, licht de voorzitter toe, dat aansluiting zeer gewenst is, hetgeen voor de gemeente geen enkel risico met zich meebrengt, daar de winke liers daarvoor een risicobank heb ben. Indien de gemeente geen medewerking verleent, wordt de middenstand de dupe. Daarna wordt tot aansluiting besloten, onder voorwaarde dat de ge meente geen enkel risico zal dra gen. Bij de rondvraag informeert J. Mooij naar de bewoning van de oudé pastorie der N.H, kerk. B. en W. hebben besloten deze door de koster te laten bewonen. Dezelfde vragensteller informeert naar de mogelijkheid tot het plaatsen van houten zomerwonin gen op een stukje duinterrein, voorheen van wijlen de heer C. van Duin. Aangezien het ont werp uitbreidingsplan zich hier tegen verzet, blijkt de gevraagde medewerking onmogelijk te zijn. Het raadslid C. Apeldoorn stelt vernieuwing van huisnummers voor. Dij zal door 4e gemeente opzichter bekeken worden. Ten aanzien van de Abdijlaan wordt medegedeeld, dat reeds een be stek in de maak is, De heer Si mons bepleit met veel nadruk verbetering van de Herenweg. Voorts brengt hij de sloping van het café HoudÜker nog eens on der de aandacht, teneinde daar door een ruim uitzicht te verkrij gen op het kruispunt van de He renweg en Slotweg, hetgeen in derdaad wel een bijzonder mooie verbetering zou zijn, doch onge twijfeld op veel tegenstand zal stuiten, om van de financiële be zwaren nog maar niet te spreken, Voet-bal EGMOND a. d. HOEF. Zee* vogels 2 speelde Tweede Paasdag een niet onaardig partijtje tegen SVA 2 en wist met flinke cijfers te winpen. Hierbij dient opge merkt te worden dat SVA niet volledig uitkwam. Niettemin ga ven de bezoekers goed tegenpar tij. Zij lieten zich geenszins in de verdediging dringen en verdien den die grote nederlaag niet. Met een goed doelpunt opende Z. de score, maar met een niet minder mooi doelpunt wist SVA voor de rust nog gelijk te maken. Na de rust troffen de goed gerichte schoten van Zeevogels beter doel en wisten onze jongens de stand geleidelijk aan tot 5*—1 op te voeren. Handbal EGMOND a. d. HOEF. Zon* dag a.s. is het voor 'de meisjes van het eerste elftal een belang* rijke dag, althans kan het een belangrijke dag worden. Immers, indien zij de wedstrijd tegen haar naaste concurrente Wijk aan Zee weet te winnen, dan kunnen zij de kampioensvlag hijsen. Zover is het echter niet. Toch kunnen onze meisjes met een gerust hart de strijd tegemoet zien. Uit de nog 3 'resterende partijen behoe ven zij slechts 1 punt te verove ren om aan de promotiewedstrij den te mogen deelnemen (de 2 hoogst geklasseerden doen daar aan mede). Een uit drie.daar toe achten wij onze dames wel in staat. Maar ja de laatste lood jes.... Daarom trekke Zondag a.s. een ieder, die maar enigszins kan mee naar Wijk aan Zee om aldaar onze meisjes tot het laat ste fluitsignaal aan te moedigen. Ja, het viel waarlijk niet mee om de prijsvraagknoop ditmaal door te hakken, Slechts één van de vijf door ons geprojecteerde wedstrijden kon doorgang vinden en we zaten eigenlijk wat met de handen in ons haar, Tenslotte hebben we alleen de uitslag van Ajax—DWS kunnen laten gelden. En zowaar was er nog een fieel groepje lezers dat zo maar de juiste uitslag kon voorspellen. Als we nog eens in moeilijkheden geraken bij het schrijven van onze voor* beschouwing zullen we hen ongetwijfeld eens gaan raadplegen. Groter, veel groter was het stapeltje inzenders waarin DWS wel winst werd voorspeld, maar toch niet zo royaal en het grootst de hoeveelheid inzendingen, die Ajax toch nog beste kansen gaf. Het lot kwam tenslotte tot de volgende uitslag: 1. J. BADERSEN, H 47, Tuitjenhorn 2. JAC. BERKHOUT, A 61, Spanbroek S, A. DJGNUM, Stoomweg 60, Breezand 4. D. J. VELTHUIS, Dr. Schaepmanstraat 5, Alkmaar 5, C. ROOD, N 74, Nibbixwoud Voor deze week maakten we uit het wedstrijdprogramma de volgende selectie; UITSLAG NIET 1 INVULLEN Naam Adres Woonplaats i (Hier afknippen) Achter de namen van de clubs de CJJEERS plaatsen, waar mede volgens Uw mening de wdestrijd zai worden beslist. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als brief worden verzonden, De enveloppe NIE'J dichtplakken en op de enveloppe schrijven „VOETBAL- PRIJSVRAAG"; daarmee bespaart U ons veel werk, Opldssingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Vqqr elke goed geraden uitslag wqrden twee punten toegekend, Voor het juist voorspellen van wfpst ot gelijk spel, doch met met de goede ciilers krijgt men één punt, Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld; Er wordt over dé toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5