Nieuw Topsalarissen-kwestie afgedaan \N TEXAS Waarschijnlijk morgen debat over lonen en prijzen Verkeer eist weer vier doden en zeven ernstig gewonden Nieuwe selectienormen voor emigranten naar Australië Nederlandse credieten voor West-Duitsland? d wonen V De subsidies N q Mooie solide stoelen met bekleding naar keuze. EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDER, SCHAGEN Verkeer eiste opnieuw een zware tol Daa aratis kopen Scheepsberichten NV. V.-bou wvakkers vragen weer 5 pet. Weer een dode in Indonesië Oorlog eiste ruim drie millioen doden in Duitsland Aanbod Mac Arthur verworpen? Australische regering geeft voorkeur aan ongehuwden en zeer kleine gezinnen Verhoging sociale uitkeringen El principe Bernardo in Uruguay Gedachten die kunnen helnen vetter sop! so is een zui- poeder. 3... veilig sopl nso bevat geen ijke middelen. en eu- ■ze- en j. ch- N VOOR DRAINEERBUIZEN 512 cm. en BETONBUIZEN van 10100 cm. br. IS UW ADRES: M. SCHOEN, Hui zenhandel, Bierkade F 5 en F 13 Scha- een Telefoon 581 Een moderne woning leent zich bij nilstek voor Onze nieuwe eiken huiskamer MANET" is gebouwd volgens moderne principes: hoogste bruik baarheid, schone vormen en meer ruimte biedend. Besparingen, verkregen door het opofferen van overdreven versieringen, kwamen aan de kwaliteit ten goede. Base ideale huiskamer kost slechts f. 580.- O Dressette, tegelijk servies- ka*!, bergkast en thee- meubel 175x115 era. Voor komt het vele bukken. 0 Klaptafel, te gebruiken in de afmetingen 125 x 80, 80 x 80 en 35 x 80 cm. De centrisch draaibare poten bieden vele gemakken. wilt ge mij daarvoor ver- wil ik! Jij hebt van mij p de smid uit. „En als je dan sla ik je zo ongeloof- je niet weet waar je blijft", je Verholen op Kaarttruc- ich in de bokshouding. Nu, dat zou zeker een luister- s juist op dat moment de „Hé, hé, hé daar jullie! riep de kapitein uit. „We nlijk schip en hier worden •aatjongensmanier! En wat Kaarttruc-Willem trok zijn :htend op de smid en zei vlegel betichtte mij ervan, i hebben". Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per miuf., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; m alle edities 26 et. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God, is 't nergens veilig. Vondel VA hl HEDEN Pagina 1 Donderdag 29 Maart 1951 46e jaargang 1 No. 12129 Kantoren; HOORN, Draafsingel 59. teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 OVER DE SUBSIDIES, welke de regering, middels het z.g. landbouwegalisatie-fonds, geeft, om voor bepaalde levensmidde len al te hoge prijzen te voorko men, heerst, naar aanleiding van de jongste maatregelen, een mis verstand, naar het ons wil voor komen. En al moge de al of niet erkenning van dit misverstand geen verschil maken voor het uit eindelijke resultaat, het is toch van belang, op deze kant van de kwestie even het licht te laten vallen. Wij lezen hier en daar, en twee benarde huisvaders schreven het ons: waarom moest de regering nu juist in deze tijden de subsi dies afschaffen? De prijsstijgingen waren al erg genoeg en zouden toch ook wel al voortgang hebben gemaakt. Nu is het echter zo, dat de re gering de subsidies op de levens middelen niet heeft afge schaft Zij heeft alleen voor komen dat de bedragen, welke voor subsidie in de begroting van het Landbouw-egalisatiefonds wa ren uitgetrokken, zodanig zouden worden overschreden, dat daardoor onhoudbare moeilijkhe den voor dat fonds en dus voor 's lands financiën, zouden ont staan, met alle gevolgen daarvan. Het is in de regeringsverkla ring, in de discussies in de Twee de Kamer en in de radio-rede van minister-president dr. Drees, duidelijk gezegd: voor de desbe treffende subsidies was in begro ting gerekend op een bedrag van 175 millioen, o.a. voor melk en broodgraan. Door de stijging van de, uit het buitenland nodige grondstoffen e.d. dreigde dit bi drag te zullen oplopen tot bijna 500 millioen. En dat, terwijl ons land toch al voor buitengewoon zware lasten kwam te staan, de betalingsbalans onze rekening met het buitenland een enorm tekort vertoonde, zo groot, dat het bijna niet uit te spreken was, en zelfs zelfs!! minister Lieftinck overtuigd was van de noodzaak, de staatsbegroting slui tend te maken. Onder deze omstandigheden kon de regering dus niet lijdelijk toezien, dat die subsidiebedragen maar opliepen en opliepen. (Af gezien van het feit, dat dergelij ke subsidies abnormaal en finan- cieel-economisch ongezond zijn, en slechts te,aanvaarden als nood maatregelen. Dergelijke nood maatregelen waren na de bevrij ding onmisbaar, maar er werdén er geleidelijk aan afgeschaft. Tij den lang hebben ze eerder wel 7 a 8 millioen per jaar bedragen, de schatkist heeft zich dus niet onbetuigd gelaten!) De ernst van de gevolgen van het niet méér beschikbaar stellen van exorbitante bedragen voor deze subsidies kan natuurlijk niet worden onderschat, maarde moeilijkheden, waarvoor de rege ring staat, moeten dat ook niet. Men herinnert zich misschien nog wel, hoe minister Lieftinck in zijn eind Februari verschenen bro chure wij haalden een en an der aan in ons artikel van 26 Fe bruari betoogde, dat „de toe stand waarin ons land verkeert, op korte termijn bijzondere voor zieningen eist, om het gevaar van inflatie af te wenden. Natuurlijk hebben die gevolgen de regering niet onverschillig gelaten. Op kor te termijn heeft zij een looncom- pensatie voorgeschreven, waar van het bezwaar echter is, dat zij alleen verlichting geeft aan de loontrekkenden. Maar er zijn nog andere groepen. Wij noemen de kleine zelfstandigen, de ouden van dagen en andere gepension- neerden, de kleine rentetrekkers e.a.; voor de grote en grotere ge zinnen, met niet-verdienende kin deren, zal een andere oplossing van tegemoetkoming worden ge vonden en ook voor de andere genoemde groepen zal men op een of andere wijze iets moeten doen, temeer daar dr. Drees, natuurlijk, mpest erkennen, dat deze groepen bij vorige looncompensaties, ook al tekort gekomen waren. Men kan dus nu niet volstaan met de stelling, dat „het onmogeliik is, alle groepen in de verschillende compensatiemogelijkheden te la ten delen". Nü de regering zich eenmaal bemoeit met het levens peil, kan zij niet gedogen, dat grote groepen van die bemoeienis de dupe worden! GEEN OVERTREDING VAN DE LOTERIJWET Een dasr gratis koDen in de maand December is seen over treding van de loteriiwet. Tot deze conclusie kwam de Schiedamse kantonrechter mr. Eos in de zaak tegen de Vlaar- dmgse winkelierster M. Z. De tenlastelegging werd aangevoerd dat de koners geen overwegende mvloed konden oefenen on de hunsbenaling als het aantal mo- eehikheden zich over een hele maand uitstrekte. Er was een arrest van de Hoge Kaad over het gratis kopen ge durende een kansperiode van tien dagen, in dit geval zou er wel een overwegende invloed op de kans- beDahng zijn. De Schiedamse kantonrechter sloot zich nu aan bij het betoog van de raadsman van verdachte, dat van de 31 dagen in December or practiseh slechts 12 overbleven. ■Kr waren immers vijf Zondagen 3 feestdagen, terwijl de markt dagen en de drukke dagen voor Kerstmis en St. Nicolaas zeker ruet door verdachte zouden ziin gekozen. Dit alle overwegende meende de kantonrechter dat er girake was van beïnvloeding van de kansbepaling, welke redelij- rwijs kan worden verwacht van een normaal meps. verdachte werd vrijgesproken. (Van onze parlementaire redacteur) De beslissing, die ten aanzien van de lonen door de regering ge nomen werd, zou zoals te verwachten viel ook de volksver tegenwoordiging niet onberoerd kunnen laten. Gistermiddag bij de aanvang van de Tweede Kamervergadering na het ditmaal wel zeer korte Paasreces deed de heer Nederhorst (P.v.d.A.) dan ook reeds direct het verzoek, om de regering te dien aanzien vragen te mogen stellen. Over dit verzoek zal heden worden heslist. Men verwacht dat het uit dit verzoek voortvloeiende lonen en prijzen- dehat nog deze week, waarschijnlijk Vrijdag, zal worden gehouden In elk geval zal het een be langrijk debat worden. De vak bonden zijn, zoals bekend, van mening, dat de nieuwe loonronde onvoldoende is en vooral is men in déze kringen niet gerust over de houding van de Overheid ten aanzien van de prijzen. Zeker, aan socialistische zijde zal men de eisen op dit punt ongetwijfeld scherp stellen, waardoor tevens duidelijk wordt, dat er aan de komende ged achten wissel i ng ook een belangrijke politieke kant zit. Vervolgens kwam andermaal de kwestie van de topsalarissen aan de orde. De lezer herinnert zich, dat een meerderheid van de Kamer een generale verho ging van deze topsalarissen heeft afgewezen. De consequentie hier van was, dat nu een nieuwe re geling ter tafel lag, waarbij de regering weer is teruggekeerd tot een stelsel van toelagen. Geen salarisverhoging dus, maar wel de mogelijkheid om in bepaalde gevallen een toelage toe te ken nen voor bijzondere prestaties. P.v.d.A., A.R., C.H. en vanzelf sprekend ook de Communisten, toonden zich ook nu echter nog niet geheel voldaan. Over verschillende andere be zwaren tenslotte heenstanDende. hielden de heren Beernink (CH). Tuin (PvdA) en Schouten (A.R.) echter vast aan de eis. dat on de toelichtende staat van de begro ting nrecies vermeld zou worden, hoeveel en welke toelagen waren uitgekeerd. De woordvoerders van K.V.P. en V.V.D.. de heren Das sen en Ritmeester, waren daaren- teeen van mening. dat deze eis te ver eins:. Zij stelden voorop, dat de rege ring ook bij de verdeling van de toelagen vertrouwen moest wor den geschonken en voorts gingen zij uit van de stelling, dat de Kroon de salarissen van de amb- Nog maar 2 pagina's voor dagbladen in Indonesië Met ingang van 1 April zullen de dagbladen in Indonesië nog slechts met 2 pagina's per dag verschijnen. Dit betekent een hal vering van het tot nog toe ver schijnende aantal. Roma Djakarta-R'dam 9 Apr. ver. te R'dam. Oranje Djakarta-A'dam pass. 27 Mrt Quessant. Sibajak 27 Mrt v. Djakarta n. R'dam. Dorsetshire v. Djakarta n. R'dam ver. 29 Apr. Groote Beer 28 Mrt v. Mel bourne n. Sydney. tenaren pleegt te regelen. De Kamer moest zich hiermede niet tot in onderdelen willen be moeien. Minister Teulings had op zich zelf geen enkel bezwaar tegen openbaarheid. Bij de behandeling van de begroting zouden de be trokken bewindslieden ook on getwijfeld bereid zijn, om alle inlichtingen over het salarisbeleid te geven. Voor een gedetailleerde opgave voelde hij echter weinig. Hij vreesde, dat op deze wijze bij een debat de nadruk zou ko men te vallen op personen. De opposanten hielden echter hard nekkig aan hun eis vast. Wie kreeg geliik? Wie tenslotte gelijk kreeg was ook aan het slot van de uitvoe rige discussie nog niet geheel duidelijk. De opposanten ver klaarden, dat zij tegen de voor dit doel uitgetrokken gelden zou den stemmen, wanneer zij hun zin niet kregen. Minister Teulings verklaarde tenslotte van zijn kant, dat hij een dergelijke op gave dan wel zou verstrekken, wanneer bleek dat een meerder heid zulks beslist wilde. Wij ne men aan, dat een meerderheid zulks beslist wilde, maar zulks kon niet blijken, omdat de Ka mer de desbetreffende post uit eindelijk zonder stemming aan vaardde. De opposanten gingen er blijkbaar van uit, dat de mi nister hun eis had ingewilligd. Na deze discussie konden alle begrotingshoofdstukken, die in de topsalarissen wafen blijven steken, geheel worden afgedaan. De communisten s.emden over al tegen. AMSTERDAM. Het bonds- bestuur van de Algemene Neder landse Bouwarbeidersbond (aan gesloten bij het N.V.V.) heeft be sloten, zo mogelijk in samenwer king met de Katholieke en Chris telijke Bouwarbeidersbonden aan de werkgevers in de bouw- en nevenbedrijven voor te stellen, nog deze week (2631 Maart) een tweede loonsverhoging van 5 pet. door te voeren. De A.N.B. zal de actie van het N.V.V. inzake het van regerings wege nemen van maatregelen tot beheersing der prijzen, krachtig ondersteunen. De Bondsraad zal op korte termijn bijeen worden geroepen om maatregelen te tref fen, die het welslagen van beide acties kunnen bevorderen. „LANGZAAM AAN" IN BRITSE WAPENFABRIEKEN LONDEN. Een woordvoerder van de Britse regering heeft me degedeeld, dat een paar duizend arbeiders in vier Britse wapen fabrieken besloten hebben van Donderdag af te weigeren over werk te verrichten. Tot de fabrieken behoort even eens het regeringsarsenaal te Woolwich (Londen). Het doel van de actie, die niet de steun heeft van de vakvereni gingen, is het verkrijgen van twee weken betaalde vacantie. Thans hebben de arbeiders één week. Vier personen zijn gisteren om het leven gekomen en zeven zwaar gewond bij twee ernstige verkeersongelukken nabij Gouda en Boxtel. Op de onbewaakte overweg tussen Gouda en Zevenhuizen- Moerkapelle bij Zuidplaspolder werd gistermiddag een met eie ren en tóppen beladen vracht auto van de 39 jarige koopman Koning uit Boskoop gegrepen door de diesel-expresse die om 10.38 uit Groningen was ver trokken en om 13.36 Gouda had verlaten op weg naar den Haag. De gevolgen waren verschrik kelijk: drie van de vier inzitten den van de auto, de heer Ko ning, diens 37 jarige zwager Al- blas uit Boskoop en zijn zoontje werden op slag gedood. Een an der zoontje van de heer Koning werd zwaar gewond en is naar een ziekenhuis in Gouda over gebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. Het gezin van de heer Koning die Vrijdag 40 jaar zou zijn geworden telde zeven kin deren. Gistermorgen omstreeks 11 uur botste op de rijksweg 's Herto genbosch-Boxtel een luxe-auto waarin zeven personen gezeten waren in volle vaart tegen een trailer van de firma Dekker uit Wormerveer die een zijweg wil de inslaan. Alle zeven inzitten den werden zwaar gewond; de 21 jarige bestuurder, de heer P. J. M. Schut uit Naarden over leed enige uren nadat hij naar een ziekenhuis in den Bosch was overgebracht. De andere gewon den, vier heren en twee dames die in ziekenhuizen in den Bosch en Boxtel ziin opgenomen ver keren niet meer in levensgevaar. NEDERLANDER ONTVOERD Maandagavond heeft een bende in Sidoardjo het vuur geopend op de woning van de heer Effe- ring, die pas uit Nederland was aangekomen. Hij werd in de kaak getroffen. Mevr. M. Vumeesh, die zich in het huis bevond werd op slag gedood. Zij laat 4 kinderen achter. In de nacht van Dinsdag op Woensdag werd de Nederlander L. de Ligt door een gewapende bende in Tretes ontvoerd. Tot nu toe is er geen spoor van hem gevonden. RUIM TWEE MILLIOEN VERMINKTEN BONN. Het West-Duitse re geringskantoor voor de statistiek heeft medegedeeld dat in de twee de wereldoorlog ruim drie mil lioen Duitsers op de slagvelden vielen of in steden door bombar dementen om het leven zijn ge komen. In October 1946 waren 1.650.000 Duitse soldaten officieel als ge sneuveld opgegeven en 1.600.000 als vermist genoteerd. De meesten van deze laatste groep worden thans als overleden beschouwd. Ongeveer 500.000 Duitse burgers kwamen om het leven, hoofdza kelijk tengevolge van geallieerde luchtbombardementen. Ruim twee millioen Duitsers werden geheel of gedeeltelijk ver minkt. MR. J. THOMASSEN OVERLEDEN 's-GRAVENHAGE. Gister morgen is mr. J. Thomassen, de voorm. particuliere secretaris van Prins Bernhard, in het ziekenhuis Zuidwal, waar hij Maandagavond was opgenomen, overleden. Juist dezer dagen werd bekend ge maakt dat zijn benoeming tot directeur van bet kabinet van de gouverneur van Suriname wert^ overwogen. Mr. Thomassen, die 43 jaar oud is geworden, deed belangrijk ille gaal werk, werd in 1945 gemeen tesecretaris van Amersfoort en in 1946 secretaris van de Prins, hetgeen hij tot 29 Dec. 1950 bleef. Hij was commandeur in de Huis orde van Oranje. HONKONG, 29 Maart. (Reuter) Peking Radio maakte Donderdag een verklaring bekend, die het aanbod van generaal Mac Arthur om met de Noordkoreaanse bevel hebber over vrede te onderhande len, verwerpt. Atoomproeven op Aleoeten Volgens berichten uit Washing ton zijn de V.S. mogelijk bezig een vijfde oefenterrein voor atoomwapens in te richten. Het terrein zou liggen op een der eilanden van de Aleoeten. FELLE BRAND IN ROTTERDAM Een felle brand heeft gistermid dag een 19 meter lange loods van een vlasfabriek aan de Rijsdijk te Rotterdam in de as gelegd, hoewel de brandweer poogde met acht stralen het vuur te blussen. De brand is vermoedelijk veroor zaakt door kortsluiting in een vlaszwengelmachine. De schade wordt op f 65.000 geschat. In het gebouw van het Gas- en Waterleidingbedrijf in Apel doorn is Woensdag een huistelefooncentrale in gebruik geno men, welke door de P.T.T. geheel is aangepast aan de mogelijkheden van de blinde heer van Wolveren, die boven dien beide handen mist. Toetsen en kiesschijf van een normaal toestel zijn op dit apparaat vervangen door hefbomen. 's-CRAVENHAGE. De Commissaris voor de Emigratie mr. ir. B. W. Haveman, heeft gisteren bij het afscheid van het emigrantenschip „Johan van Oldenbarnevelt" medege deeld, dat zeer binnenkort in Australië onderhandelingen zullen aanvangen over de selectie-normen, welke zullen gelden bij de inwerkingtreding op 1 April a.s. van het nieuwe emigratieverdrag. De huisvestingsmoeilijkheden doen de voorkeur der Australische regering uitgaan naar ongehuw den en zeer kleine gezinnen, ter wijl de Nederlandse bevolkings structuur het noodzakelijk maakt dat ook gezinnen van grótere om vang een open deur blijven vin den, wil het overeengekomen quotum van 25.000 emigranten per jaar enigermate benaderd wor den. De heer Haveman sprak er zijn leedwezen over uit dat de Neder landse emigranten deels zelf oor zaak zijn van de moeilijkheden. De ontvangst-kampen, welke voor onze emigranten bestemd zijn, ra ken verstopt, omdat tal van emi grantengezinnen, door gebrek aan kennis van de Engelse taal, hun BONN, 29 Maart. Naar het West-Duitse nieuwsagentschap V.W.D. meldt, hebben West- Duitsland en Nederland in prin cipe overeenstemming bereikt over het verstrekken van cre dieten aan West-Duitsland voor de aankoop van belangrijke grondstoffen. De credieten zul len echter niet worden verstrekt voor dat de West-Duitse rege- OVERDRACHT NEDERLANDS GESCHENK AAN CANADA Als dank voor het aandeel, dat Canada heeft gehad in de bevrijding van ons land, heeft de Ne derlandse Regering een schilderij van de 17 de eeuwse meester Meindert Hobbema, n.l. „De Twee Watermolens" ten geschenke gege ven. Tijdens een in drukwekkende plechtigheid is, in de „Hall of Fame" in het Canadese Parlementsgebouw dit schilderij in aan wezigheid van vele autoriteiten door de Gouverneur Gene raal, Graaf Alexan der, aanvaard. Te vens was tegen woordig Z. Exc. Mr. A. J. Lovink, Ne derlands Ambassa deur in Canada. ring haar embargo op de invoer heeft opgeheven. De credieten zuller» een voort zetting vormen van het „Trede- fina"-systeem (Treuhandverwal- tung für das DeutschNieder- landische Finanzabkommen.) Tot 1939 waren credieten ter waar de van ongeveer 200 millioen Nederlandse guldens aan de Duitse economie verstrekt. Deze waren verbruikt op 2.300.000 gulden na. De Nederlandse auto riteiten hebben, aldus het Duit se persbureau er thans in toe gestemd dat saldo vrij te geveri en te verhogen met deelneming van Nederlandse banken tot een bedrag van ongeveer 15.500.000 gulden. (In bevoegde Nederlandse kringen wordt naar aanleiding van bovenstaand bericht ver klaard dat de onderhandelingen nog niet beëindigd zijn en dat er derhalve ook nog generlei overeenkomst is tot stand ge komen.) S.E.R. BOUWDE ZONDER VERGUNNING De Sociaal-Economische Raad had onlangs een tweetal panden aan de Bëzuidenhoutseweg te Den Haag aangekocht voor de huisves ting van dat college. Men is kort daarop begonnen deze panden te verbouwen. Naar wij vernemen is van hogerhand deze verbouwing stopgezet, aangezien geen vergun ning daarvoor was verleend. RANGEERDER RAAKTE ONDER GOEDERENTREIN Gistermorgen is op het stations emplacement te Goes een 26-jari- ge rangeerder onder een rijdende goederentrein geraakt. Zijn beide benen werden afgereden. De man, die op de treeplank stond, is waarschijnlijk doordat hij wat te ver naar buiten hing, in aanra king gekomen met een water pomp, die tussen twee spoorbanen staat. Voor zijn leven wordt ge vreesd. weg niet weten te banen en, door in de kampen te blijven, de komst van nieuwe emigranten beletten. In verband hiermede zal over wogen worden prioriteit te ver lenen aan de emigranten die zich terdege op hun toekomst, ook wat de taal betreft, hebben voorbereid. Aan de Australische regering is verzocht in de maanden April en Mei nog vertrek Van emigranten, geselecteerd volgens de oude nor men, toé te staan. Inmiddels zul len bovengenoemde besprekingen in Canberra gevoerd worden, van Nederlandse zijde geleid door de ambassadeur aldaar, de heer Tei- xeira de Mattos. OVERLEG BEGINT MORGEN •S-GRAVENHAGE. Bij het toekennen der 5 pet. loonsverho ging is medegedeeld, dat de rege ring overweegt te bevorderen, dat op de kinderbijslagen, de uitke ringen aan ouden van dagen en andere uitkeringen, krachtens de sociale wetgeving, alsmede krach tens de rijksregeling voor sociale bijstand (waaronder de over bruggingsregeling) eveneens een verhoging wordt toegepast. Het overleg tussen de interdeparte mentale loon- en prijscommissie en de Stichting van de Arbeid over dit onderwerp zal morgen aanvangen. MONTEVIDEO. Luide toege juicht door late badgasten die naar de boulevard kwamen ge rend om hem te zien passeren, heeft „El principe Bernardo" zijn intrek genomen in de villa van Senor Saenz. Zijn eerste officiële daad was een bezoek aan president Marti nez Trueba aan wie hij de ver sierselen van het Grootkruis van de Nederl. Leeuw overhandigde. „Zij manifesteert de vriendschap van twee landen, geografisch klein doch groot van geest", zo zeide de president. Bij het monu ment van generaal Artigas, de nationale held van Uruguay legde Prins Bernhard vervolgens een krans. Leden van het eerste cava- lerie-regiment hadden in schilder achtige uniformen de wacht bij het monument betrokken. H. Eustasius, Bisschop, Bel. Verschijning aan Maria. „Vrouw, waarom weent gij? Ómdat zij mijn Heer hebben weggenomen, en ik niet weet waar men Hem heeft neergelegd." Droefheid om het verlies van Jesus is reeds de eerste stap om Hem te vinden. Dezelfde vraag der Engelen herhaalt Jesus, en Maria vraagt hem, haar zjjn lijk te wijzen: „dan zal ik Hem meenemen". Al waant zij Jesus dood, haar liefde blijft even groot. .Je sus sprak tot haar: Maria! Zij wende zich om en zeide tot Hem: Rabboni!" Haar volhardend zoeken doet haar ondanks haar vergissingen, Jesus vinden. „Stella Duee"

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1