Hoe d Paas-rallye R.K. Scholen Tennisseizoen in aantocht Fancy-fair RKAFC-jeugdactie w\eeR ueus i S.E.T. en Inside openen hun bonen V.V.V. Noord-Kennemerland Bij moei2 we Gesneu in Koi ALKMAAR EN OMSTREKEN Enige geheimen onthuld an Onze modern ingerichte MODELFLATS iIMOSA Dubbel jubileum bij de brandweer Goede geest van sportiviteit Vroom Dreesmann Bureauhouder Zuurbier gehuldigd Nu beslissen als U geld wik verdienen Alkmaarse Gemeente- en Rijkspolitie deelden de punten 2-2 Werkgevers aan opvo EEN COED PAGINA-2 DONDERDAG 29 MAART 1951 ALKMAAR. Vanmorgen begonnen de bouwers in het gym nastieklokaal van de Adelbertus- sehool aan de Blekerskade hun enorme taak. om deze grote zaal te herscheppen in een sfeervolle fancv-fair. Niet minder dan 20 stands zuilen een erote verschei denheid aan attracties bieden. De organisatoren zijn vinding rijke mensen. Behalve de tradi tionele en onmisbare attracties als het Rad van Avontuur (wat een geweldige prijzen zullen van hieruit worden weggegeven!) de Grabbelton en de Vrolijke Keu ken zijn er speciaal voor deze ge legenheid ontworpen aardighe den. Zo b.v. het voetbalbiljart, waarbij degenen, die hun geluk eens willen beproeven, met een queue een bal in het doel kunnen schieten (tenminste, als zij kans zien de spelers, die op het veld staan te verschalken). Dan is er een balspel, waarbij men met 'n balletje moet proberen een der spelers van het 1ste elftal te ra ken; de keeper is het hoogst ge klasseerd en kan u het hoogst aantal punten bezorgen, nl. 5; de backs zijn maar 3 punten waard, zodat men met drie ballen 13 punten kan behalen, om dan de eerste prijs in de wacht te spelen. Op de speelplaats kunnen de goalgetters hun schotvaardigheid tonen; daar is een goal opgesteld met 9 vakken; elk vak vertegen woordigt een aantal punten en ook hier krijgt degene, die het hoogst aantal punten haalt, de eerste prijs; als wij ons niet ver gissen: een doos eigaretten. De krachtpatsers kunnen hun trek- en stootkracht demonstre ren in de desbetreffende stands; de hengel-virtuozen maken kans een fles-met-mhoud aan de haak te slaan; de smijters kunnen hun gooilust botvieren op bussen en hoge hoeden en op een apparaat- met-een knal-effect, dat het ka nonschot tracht te evenaren. Zo zouden wij nog enige tijd door kunnen gaan met de geheimen van de meer dan 20 stands te onthullen; maar.... komt u zelf zien dit weekend en overtuigt u van de waarheid, dat deze fancy fair t.en bate van de jeugdactie van R.K.AFC een evenement be tekent in de geschiedenis van het vermaak hier ter stede, een eve nement ook in de geschiedenis van R.K.AFC. Het spreekt vanzelf, dat de entree tot dit hol van feest en vermaak gratis en voor niks-nie- mendal is; er is zelfs gratis een overdekte rijwielstalling. Een en ander wordt afgewisseld door muziek en voordracht. St. Caecilia zal Zaterdagmid dag een muzikale rondgang door de city van Alkmaar maken, om de aandacht voor zover nog nodig op de fancy-fair te ves tigen. Moge het corps met zijn klanken hetzelfde effect bewer ken, als eens de fluit van de rat tenvanger van Hameln. De jeugd van R.K.AFC wacht u dit week end op de Fancy-fair aan de Ble kerskade. (Advertentie) Parfumerie. fÓileiariikeien (geneesmiddelen vRieNDeuiKe/ 1 J BeDiewiNG_/ (Advertentie) aan de Karl. Marxstraat zijn van daag van 1921 uur en morgen (Donderdag) eveneens van 1921 uur GEOPEND Dindua brengt blijspel ALKMAAR. Op Zondag avond 1 April a.s. geeft de R.K. Gemengde Toneelvereniging „Dindua" in het Gulden Vlies 'n opvoering van het blijspel in drie bedrijven getiteld: „Een Bruid kwam op bezoek", geschreven door Ed. J. M. Terlingen en René Bosch. De regie is in handen van de heer A. Smeddes. R. K. GEM. ZANCCLUB „ZINGEN IS VREUGDE" ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende: Op Vrijdag 30 Maart a.s. des avonds te 8.30 uur houden wij onze eerste repetitie onder leiding van onze nieuwe dirigent de heer Kloeg. Wij sporen alle leden aan hun beste beentje voor te zetten en van nu af aan de repetities trouw te bezoeken. Ook de oud leden worden verzocht onze ge lederen weer te komen verster ken, opdat wij bij eventuele uit voeringen goed voor den dag kunnen komen. Natuurlijk zijn ook belangstel lenden, die 'zich bij onze club willen aansluiten van harte wel kom. De repetities worden ge houden in het Jeugdhuis in de Nieuwstraat. Slecht beloonde hulp ALKMAAR Dezer dagen vervoegde zich iemand aan het kantoor van een schildersbedrijf aan de Oudegracht alhier, met het verzoek even het telefoon boek te mogen inzien. De eige naar van het bedrijf stond dit toe, doch kwam tot de onaange name ontdekking dat de vreemde met zijn portefeuille, inhoudende een bedrag van rond f 500,en enige bescheiden van waarde ver dwenen was. Advertentie Gaat U naar Zie onze reclame aanbieding Alkmaar's speciaalzaak in Dameshoeden PAYGLOP 23 ALKMAAR CLUBAVOND R.K.A.F.C. Klaverjasdrive en feestavond ALKMAAR. In het kader van de jeugdactie voor R.K. A.F.C. heeft de clubavond-com missie een klaverjasdrive ge organiseerd welke Dinsdag a.s. 3 April in café Beemster wordt gehouden. Reeds zestig deelne mers hebben zich laten inschrij ven, maar er bestaat nog volop gelegenheid zich bij de klaver jassers voor deze avond aan te sluiten. Het clubavondseizoer» wordt dan Maandag 9 April ge sloten met een feestavond in Het Wapen van Heemskerk, waar enkele A.F.C.-leden het blijspel ,.De universele erfge naam" zullen opvoeren. Op bei de avonden vormt eer» verloting de attractie en de baten van beide avonden komen ook weer ten goedo aan de jeugdactie van R.K. A.F.C. Er zijn zowel voor de klaver jasdrive als voor de feestavond nog kaarten verkrijgbaar bij Jb. Smit. Nieuwesloot. PARENCOMPETITIE NED. BRIDGEBOND Zes paren in de finale ALKMAAR- - Dinsdag is in hotel Victory te Alkmaar de laat ste van de vier wedstrijden ge houden, die moesten uitmaken welke paren in de drie afde lingen zouden mogen uitkomen in de districtsfinale. 42 paren, verdeeld in Hoofd klasse, Eerste en Tweede klasse bonden de strijd aan onder lei ding van de heer G. C- v. Guiik. Na een spannende strijd van bij na vier uur werd de uitslag be kend en kon het eindresultaat worden vastgesteld. De voorzitter van het district, de heer D. Wastewal, opende de avond en bracht aan het slot de leider hartelijk dank voor al het werk aan dat tournooi verbonden verricht en bood hem een taart aan. De uitslagen waren o.m- Hoofdklasse 10 paren 1 De Ruiter en de Rie 6672 p. 2 KoningHaasbroek 59 p. 3 HoogwoudIJssels 58 p. Ge plaatst voo>r de finale: de Ruiter de Rie, Alkmaar, 227,80 pet. en van KleefKossen, Castricum. 214,81 pet. Eerste klasse 14 paren 1 LambathBruin 99% p. 2 Buis iSchram 95 p- 3 EngelsJan sen 94 p. Eindresultaat: geplaatst voor de finale: Snijders en Lief- ting, Alkmaar 221,02 pet- en Ra- venswaagToepoel, Castricum 214,88 pet. Tweede klasse C. 10 paren 1 TrybelsGovers 62 p. 2 Beek Zorgman 61% p. 3 Dhr- en Mevr. Koster 60 p. Tweede klasse D 10 paren iPeys-Nol 62 p- 2 v. Vliet Kiel 60% p- 3 VinkDusseldorp 58% p. Eindresultaat groep 2de klasse: geplaatst voor de finale: Mevr. Jansende Ruiter 223,22 pet. en de heer en mevr. Koster 219.91 pet. De finale te Alkmaar is Zaterdag 7 April om 4 uur in Hotel Victory. Brandmeester J. VAN DE POL ALKMAAR. Op 1 April a.s. herdenken de brandmeester en adjunct-brandmeester van het corps „Kracht en Vlugheid" van de Alkmaarse Vrijwillige Brand weer, de heren Th. de Visser en J. van de Pol, hun 40-jarig brand weerjubileum. Beide functionarissen, die even oud zijn, nl. 56 jaar, zijn op 1 April 1911 bij de brandweer ge komen. Gelijktijdig, op 1 Januari 1922, werden zij bevorderd tot klimmer en chauffeur. Op 1 Jan. Adjunct-brandmeester TH. DE VISSER 1941 werd de heer De Visser be vorderd tot brandmeester en werd de heer van de Pol zijn rechter hand in de functie van adjunct brandmeester. Brandmeester De Visser zal tevens, wegens vesti ging in Heiloo, zijn corps verla ten. Daarom wordt officieel af scheid van hem genomen op Dinsdagmiddag 5 uur, waarbij de burgemeester namens de ge meente de scheidende brandmees ter toe zal spreken. Het corps zelf eert de beide jubilarissen tijdens een feestavond op die dag. ALKMAAR, Zondag 1 April begint het tennisseizoen 1951 de banen on het Gemeentelijk Snort- oark aan de Snortlaan ziin in gereedheid rebracht en de beide Alkmaarse tennisclubs ..Inside" en S.E.T. ziin gereed met hun voorbereidingen voor het snel- seizoen. Op de 17 Februari gehouden vergadering van het district Nrd. Holland-Noord van de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond werd het wed strijdprogramma voor dit seizoen besproken en werden de ver schillende data vastgelegd. Ook aan de jeugdtraining werd bij deze besprekingen aandacht ge schonken. Door middel van ten nis-propaganda-dagen en -avon den, waaraan belangrijke figuren uit de tenniswereld zullen mede werken, zal ook hier getracht worden grotere bekendheid aan de mooie tennissport te geven. Op de 3e Maart te Utrecht ge houden bondsvergadering van de K.N.L.T.B. werd de volijvèrige secretaris van Noord-Holland-Nd. de heer W. E, van Keeken uit Castricum, wegens zijn grote ver diensten voor de tennissport bij zonder onderscheiden. Aan „Inside" valt de eer te beurt de districtskampioenschap pen te mogen' organiseren; om dat Alkmaar het centrum van het district vormt. Zo gaat Alkmaar steeds het centrum worden van de tenniswereld en in dat ver band zou het geen overbodige luxe zijn, als de accomodatie van het tennispark iets verbeterd werd. Veel comfort kan Alkmaar zijn tennisgasten althans niet bieden, want de kleedkamers zijn veel te klein en het minste wat men verlangen kan, is toch wel een behoorlijke douche-gelegen heid. En zo zijn er nog wel enkele wensen. De districtswedstrijden worden gehouden op 7 en 8 en op 14 en 15 Juli. De competitie begint 22 April a.s. S.E.T. 60 leden. De R.K. Tennisvereniging SET, die 60 enthousiaste leden telt, zal dit seizoen 14 banen per week bespelen. Eén team neemt deel aan de competitie van de K.N. L.T.B. Twee teams zullen deel nemen aan de N.K.S.-competitie, waarvan wij het schema t.z.t. in dit blad zullen publiceren. Het KNLTB-team speelt in de 4e klasse en heeft de volgende clubs als partner: Helderse T.C. II, Chandelle II en Tors III. Het team is samengesteld als volgt: Mej. R. v. d. Riet, R. Zuurbier, mej. K. Koopman en de heren S. Schaaf, mej. J. Schotten en J. v. Gijzen; aanvoerder S. Schaaf. Op 23 ep 24 Juni zal er een gesloten tournooi worden georga niseerd voor katholieke veréni- I gingen uit Noord-Holland; dit kan I deelte. een aardige demonstratie worden. Voorts zal een onderlinge com petitie de sportiviteit en gezellig heid in S.E.T. verhogen. Onder deskundige leiding zal er weer aan de techniek geschaafd wor den/ Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij mej. A. Bots, Ken nemerperk 1. Inside viif teams. Inside komt in de competitie uit met vier teams en een jeugd- team; het 1ste team speelt in de overgangsklasse A, afd. 4 met Weitrust I, Haarlem, Thor R.W. 4 uit Den Haag en N.M.C. II, even eens Den Haag. Het 2e team speelt in de over gangsklasse B, afd. 1 met Joy III, VVGA I en Brederode I. Het 3e team speelt in de derde klasse West, afd. 2 met Animo I, Go Ahead III en Tw. Bank I. Het 4e team speelt in de vierde klasse West, afd. 9, met De Gie- teling, Return V en Werkspoor I, Amsterdam. De teams werden voorlopig als volgt samengesteld: Inside I: Mw. Schuurman, mw. Manjoero, mej. W. Tasche, de heren mr. Schuurman, dr. Dam- sté en Teitler. Aanvoerder: Mr. H. Schuurman. Inside II: Mevr. Meurs, mej. Koppen, de heren Verroen, van Gooi en Martens. Aanvoerder: G. Verroen. Inside III: Mej. A. Koel, mej. A. de Rie, mej. C. Frijn, de heren Adolf, Mobron en Blommendaal. Aanvoerder P. Adolf. Inside IV: Mw. Boonen, mej. R. Driessen, mej. H. Tasche, de heren Boonen, Buers en Hols- muller. Aanvoerder: H. W. Hols- muller. Jeugd team: Mej. E. Visser, mej. G. Hartgrink, de heren P. de Koning en R. Couvée. Aanvoerder P. de Koning. Nieuwe leden voor „Inside" kunnen zich opgeven bij de se cretaresse, mej. A. Koel, Laat 149, Alkmaar. Grote belangstelling voor jeugdtentoonstelling ALKMAAR De tentoonstel ling, De Jeugd Exposeert, trok in de afgelopen dagen ruim 2200 bezoekers. De komende dagen wil men het bezoek stimuleren door het vertonen van korte jeugdfilms. Geslaagd ALKMAAR. Onze stadgenoot, de heer D. de Groot, werkzaam bij het autobedrijf van de heer Klaver alhier slaagde voor het in Den Haag op 1920 en 27 Maart gehouden examen voor de acte N.W. Nijverheidsonderwijs le ge- ALKMAAR Ongeveer 130 jongens van de Katholieke Scho len in Alkmaar hebben gisteren deelgenomen aan de Paas-rallye op de fiets, welke door A fcmaar en naaste omgeving voerde. Het initiatief daartoe was uitgegaan van Dirk de Wild en de R.K. Sportcommissie nam de organisa tie op zich. Van lenteweer kon nauwelijks worden gesproken, maar de jongens waren opgetogen genoeg om op de fiets te stappen en de koude te trotseren. 130 deelnemers van Lyceum, Mulo, VGLO en Lagere Scholen startten om precies tien uur van de Sportlaanj de laatste vertrok om 11.14 uur. Zij waren in twee groepen verdeeld: in de eerste de jongens van 11, 12 en 13 jaar en in de tweede die van 14, 15 en 16 jaar. Langs de route, welke voor de eerste groep liep over een afstand van 30 km. via Westerweg, vlieg veld Bergen, de Staatsbossen in, Schoorl, Koedijk (Vlotbrug), Friesebrug, Finish Sportlaan en voor de tweede over een afstand van 42 km na de Staatsbossen de richting van Camperduin op en via Schoorl en Koedijk boven genoemde weg terug, waren acht controleposten en een tijdcontrö- lepost opgesteld. Het was een puzzlerit, zodat het best een be hoorlijke prestatie van de jon gens mocht worden genoemd. Ook de verkeerspolitie van Alk maar verleende haar medewer king en stelde eveneens enige controleposten op, om erop te letten, hoe de deelnemers zich aan de verkeersregels zouden houden. Zeer gewaardeerde me dewerking verleende ook de fa. de Wild, waardoor de controleurs per auto naar hun posten konden worden gebracht. Onderweg deden zich geen noe menswaardige bijzonderheden voor. Wei is het aardig te ver melden, dat een der prijswinnaars Piet Kingma (BavoscViool) drie maal met bandenpech kreeg te kampen, maar nadat hij door zijn vrienden was geholpen (een voorbeeld van goede sportiviteit) zette hij stug door en wist zelfs nog een vijfde prijs te bemachti gen. De wind griste een ander de kaart af, waarop de route stond aangegeven en gooide die in het water. Maar hij keerde als de wind terug om een nieuwe te halen en opnieuw te beginnen. De goede sportgeest zat er dus wel in Daarvan sprak ook de Hoog- eerw. Heer Deken J. Th. Jacobs, die de prijzen uitreikte, vooraf enkele woorden tot de jongens richtte en iets vertelde over de Griekse Olympische spelen. Deze prijsuitreiking Wond plaats in het Restaurant nabij het zwem bad in het Sportpark en daarbij waren de voorzitter en secretaris van de R.K. Sport Commissie, de Eerw. Broeder Alexius en de heer L. Rietveld, eh enkele andere Eerw. Broeders aanwezig- Van groep I werd de school prijs, een beker, gewonnen door de Bavo-school met 136 straf- punten (van de vijf beste rijders) en van de tweede groep door 'de ULO school met 94 strafpunten. De uitslag was als volgt: Groep I: 1. P. Olsthoorn (Bavo) 5 pnt. 2. M. Erkamp (Laurentius) 6 pnt. 3. K. Tromp (St. Willibror- dus); 4 A. Jitta (Lyc.) 16 pnt.; 5 P. Kingma (Bavo) 16 pnt. Groep II; 1 Jan Koomen (ULO) 0 pnt.; 2 H. de Graaf (Lyceum) 5 pnt.; 3 N Vleugel (ULO) 10 pnt.; 4 A. Smit (ULO) 12 pnt.; 5 Fr. Ringewaard (Lyceum) 16 prit. De prijzen bestonden uit rijwielonderdelen, waaruit de winnaars een keuze mochten doen. DE HEER GOUDSBLOM BEDANKT ALS RAADSLID ALKMAAR. Naar wij ver nemen heeft de heer T. Gouds blom, lid van de KVP-fractie, bedankt als lid van de raad. De voorzitter van het Centraal Stem bureau deelt mede dat in de ont stane vacature benoemd is ver klaard is de heer W. de Boer, al hier. Dit besluit is voor ieder ter inzage ter Secretarie neergelegd. Geslaagd "ALKMAAR De heer O. de Groot te Alkmaar, slaagde, voor het in Den Haag gehouden exa men voor de Acte N. W- Nijver heidsonderwijs eerste gedeelte. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren Jo hanna dv J. Haans en N. Harder. Gehuwd: Cornells A. Kaan dorp en Anna H. M. Bierman; Hendrik Planken en.Catharina A. Baars; Simon Homan en Petro- nella A. van Meerten; Rieuwert H. van der Bijl en Petronella En dermans. Overleden: Leendert R. de Kort 70 jr. wedn. van A de Jager. N.K.J.B. Donderdagavond weer bijeen HEILOO. De jongemannen die Dinsdagavond (13 Maart) de moeite hebben genomen om zich naar het NKJB-huis te begeven hebben hier zeker geen spijt van gehad. Dr. Janssen behandelde op boeiende wijze de primaire en secundaire verschillen tussen man en vrouw. Uit de diverse en vele vragen mocht dr. Janssen wel opmaken dat de uiteenzetting met aandacht was gevolgd. A.s. Donderdag is er wederom een bijeenkomst, speciaal voor de jongemannen van 21 jaar en ouder. Het is een zg. debatings avond, met als onderwerp „Het hedendaagse meisje". Het onder werp is in nauwe aansluiting op de rede van dr. Janssen. Jongemannen, met interesse, tot vanavond half negen in het NKJB-huis. Burgerlijke Stand BERGEN. Geb.: Martinus Joseph Maria, zv J. Min en E. Terwijn; Metiena Geerdina, dv C. Ruiter en H. H. van Duuren: Wolter Erik, zv L. Postma en U. D. Sinzheimer; Willem zv W. D. Blokker en B. P. Mooij; Ida Maria dv H. J. Frankenmolen en M. J. van der Peet. Gehuwd: Theodorus Zaal en Geertruida Ellis, Leiden Utrecht se Jaagpad ?4. Openstelling postkantoor EGMOND a. d. HOEF. Met ingang van 1 April zal het post kantoor alhier voor postzaken geopend zijn van 9—10.30 uur, en s namiddags van 13.3014.30 uur en van 16.30—17.30. Zater dags is de openstelling van 9.30 13 uur. „O, BELLA DONNA LUCIA SCHOORL. De R.K. toneel vereniging „Sint Genesius" gaf met Pasen een tweetal uitvoe ringen van bovengenoemd kluchtspel van Rosita Peters dat voorheen werd opgevoerd onder de titel „De tante van Charley". Een dankbaar publiek heeft genoten van deze koste lijke klucht. Hoewel een travestirol spoedig ontaardt in banaal gedoe, kun nen wjj bewondering hebben voor Kees Kaandorp, die de rol van Will Babberley alias de „tante van Charley" geestig ver vulde. Een extra woord van lof voor Piet Louter, die de rol van Jack Chesney in een week moest leren. Regie en grime waren in han den van Jac. van Baar, die niet zijn speelsters en spelers kan terugzien op een zeer geslaagde avond. (Advertentie) hoeft niet zomaar ge noegen te nemen met de nieuwe margarineprijs. U kunt toch immers óók gaan profiteren van 10 procent korting op De Gruyter's margarine. Dat wordt nu, méér nog dan vroeger, een Voordeel, dat U stukken scheelt. U bent dan ook van alle kwaliteils - onzekerheid af, Want De Gruyler heeft alleen de allerbeste volledig gevitaminiseerde margarine MET HET WAPEN van 54 cent per pakje. Door 10 procent korting nog goedkobp bovendien SCHOORL. Dezer dagen hield de VVV haar reglementair voor geschreven vergadering onder lei ding van M. W. v. d. Garde. Ver schillende voorbereidingen voor het a.s. seizoen ziin reeds weer getroffen: de nieuwe wandelkaart van Schoorl en de duinen is ver schenen in samenwerking met VVV „Groet-Camnerduin". Een aantal nieuwe banken is gereed gekomen, waarvan er acht langs de nieuwe Schoorlse zee weg zullen worden geplaatst. Aan het bloemencorso te Alk maar, dat gehouden zal worden bij de opening van het nieuwe kaasmarktseizoen, zal Schoorl .meedoen met een versierde vrachtwagen, welke de heer P. de Boer gratis beschikbaar stelde ■met biflevering van chauffeur en benzine. Op Donderdag 12 April zal de heer Stoelhorst spreken voor de VVV over het ontstaan en de groei van de duinen. De inkomsten van de vereni ging bedroegen in het afgelopen jaar f 3625,90, de uitgaven f 2693,87. Hierna werd hulde gebracht aan de heer K. P. Zuurbier, die 25 jaar de functie van bureau houder op zo uitnemende wijze heeft vervuld. De leden van de VVV zijn zeer veel aan de fa milie Zuurbier verschuldigd, al dus de voorzitter in zijn toe spraak. Had het bureau in 1926 een aantal van 262 schriftelijke, 74 mondelinge en 6 telefonische aanvragen te behandelen, in 1950 waren deze cijfers 1786 schriftelijke, 1279 mondelinge en 877 telefonische aanvragen. In de afgelopen kwarteeuw heeft de familie Zuurbier alleen voor de VVV 28592 maal naar de deur of de telefoon moeten lopen. Dit feit mocht niet ongemefkt passe ren en spontaan hebben alle leden bijgedragen om de familie Zuurbier iets aan te bieden. Al lereerst werd mevr. Zuurbier een prachtige fruitmand overhandigd, terwijl de heer Zuurbier een mooie eiken hall-bank in ont vangst mocht nemen, zij het dan voorlopig slechts op papier. De heer Zuurbier brengt dank voor deze geste van de leden en is zeer gevoelig voor het feit dat ALKMAAR. De Dinsdag middag j.l. op het Alkmaarse Boys-veld gespeelde politiederby voor de bekercompetitie tussen het elftal van de Alkmaarse ge meentepolitie en de Alkmaarse rijkspolitie eindigde in een 22 gelijk spel. Aan spanning heeft het in deze wedstrijd niet ont broken. De Rijkspolitiemannen waren over het algemeen in de meerderheid, doch zij hebben dit niet in doelpunten weten uit te drukken, dank zij het goede spel van de achterhoede van de gast heren. De beide backs van dit elftal speelden een zeer goede wedstrijd, doch van keeper Noortman kan dit niet gezegd worden. Aan de beide doelpun ten had hij zeker schuld. Het elf tal van de Rijkspolitie maakte over het geheel een goede indruk, ofschoon er veelal een gaping ontstaat tussen voorhoede en middenlinie als gevolg van het feit, dat de binnenspelers te veel teruggetrokken blijven. Het eerste doelpunt ontstond uit een door ae linksbuiten Schoonbeek' yah de Rijkspolitie genomen corner. Hij nam deze met zijn rechterbeen en zonder dat er ook maar een speler aan te pas kwam belandde de bal rakelings langs de paal in het doel 01. Bij een aanval op het R.P. doel maakte een der backs hands op de rand van het straf- schopgeied. Baart (Gem. pol.) nam de toegekende vrye schop en met een hard en zuiver schot maakte hij de gelijkmaker 1-1. Nog voor de rust wisten de Rijkspolitiemannen uit een aar dig opgezette aanval door r. bin nen Brouwer de stand op 12 te brengen. Na de rust waren de Rijkspolitiemannen weer steeds in de meerderheid. Bij een aan val van de Gemeentepolitie werd midvoor Haverlag van de bal gedrukt, waarvoor scheidsrechter v. d. Schilden een penalty toe kende, die door Haverlag werd omgezet in een doelpunt 22. Ofschoon hierna de ene aanval na de andere op de veste van de gemeentepolitie werd onderno men bleef de stand verder onge wijzigd. de gehele familie in deze huldi ging is betrokken. Verschillende zomer-attracties werden vastgesteld, zoals: duin wandelingen onder leiding van het Staatsbosbeheer, strandfeest, autoped wedstrijd, verlichting enz. terwijl nog andere vermakelijk heden worden overwogen. NIEUW WINKELPAND GEOPEND SCHOORL. De reeds jaren bestaande groenten- en fruit- zaak van de heer J. Beukers aan de Voorweg, is verplaatst naar een gloednieuw pand aan de Heereweg, tegenover de Molen weg. Velen gaven bij de opening van deze, naar de eisen des tijds ingerichte, winkel blijk van hun belangstelling. Ruim veertig bloemstukken herschiepen win- kei en woning in een lusthof, waarin het fruit extra voor delig uitkwam. Het pand werd gebouwd door de fa. C. J. Krom uit Limmen, het schilderwerk werd uitge voerd door de heer C. Meijer, terwijl de heer P. Meijer het loodgieterswerk en de eleétrische installatie verzorgde. De doel treffende buisverlichting in de winkel werd aangelegd door de heer A. C. Kroon. Het interieur van de winkel was in uitsteken de handen bij de heer Schoen maker uit Alkmaar, terwijl een collega, de heer Besseling uit Alkmaar, zich had beschikbaar gesteld als etaleur. Behalve een moderne schrap- machine, zijn als nieuwigheid in de winkel twee aardappel- silo's opgesteld. KOOPMAN BEWUSTELOOS AANGETROFFEN OUDORP. Woensdagmor gen is omstreeks negen uur des ochtends op de Zuidervaart een onbekend manspersoon aange troffen. die onwel was gewor den. Onmiddellijk nadat men hem gevonden had werd hij binnengedragen bij de heer Bruijn en terstond werd dokter Heringa te Stompetoren ontbo den. Na korte tijd overleed de man, die een zekere Janssen bleek te zijn, 64 jaar oud koop man van beroep en verblijf hou dende in een logement te Alk maar. Het stoffelijk overschot werd vervoerd naar de begraaf plaats te Oudorp. Burgerlijke Stand LANGEDIJK. Geboren: Ali- da A. M. dv J. Kos en C. M. van Leeuwen, Catharina J. M. dv A. Molenaar en J. Kunst, Eva S. dv J. Ploeg en G. Gijzen. Onderscheidingen AKERSLOOT. Door de Mi nister van Overzeese Gebiedsde len werd aan verschillende oud- Indiëgangers, voor hun diensten aan het Vaderland bewezen, het Ereteken voor Orde en Vrede met gespen 1946, 1947, 1948 en 1949 toegekend. De onderscheidingen werden op Zaterdag 24 Maart j.l. ten Raadhuize alhier persoonlijk door Burgemeester van den Heuvel uitgereikt aan de navolgende per sonen: H. W. ,Duin, Koningsweg 171: J. L. Hollenberg, Boekel 17; J. D. Insing, Zuidervaart 387: J. R. Swart Sluisweg 124 en G. Schou ten. Startingerweg 104. Door afwezigheid van de heren G. Otte, Buurtweg 61 en C. Schoemaker, Meerweg 306, kon aan hen de onderscheiding nog niet worden uitgereikt. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond. AANHOUDEND KOUD DE BILT. 29 Maart. Zwakke tot matige wind. aanvankeliik uit Oostelijke, later uit Noor delijke richtingen. Wisselend bewolkt met enkele buien. Van nacht af en toe ulaatseliik zware nachtvorst, voornamelijk in de noordeliike helft van het land. Morgen overdagveer dezelfde temneraturen als van daag. OM WILLE VAN DE SMEER AKERSLOOT. Voor een goed bezette zaal bracht de R.K. To neelvereniging St. Willibrordus onder directie en met regie van J. Kerssens op 2de Paasdag in café Verduin het blijspel „Om wille van de smeer", op uitste kende wijze ten tonele. Dit stuk dat uit drie bedrijven bestaat, is geschreven door Ed. J. M. Ter lingen en André Grishomme, In dit stuk wordt de geschiedenis weergegeven van een invalide vriigezelle oom, die alleen om wille van zijn rijkdom in het ge zin van Max Blommesteijn wordt geduld. De heer J. Kerssens was in zijn rol als Jacob Brokx buitenge woon. Hij gaf zich werkelijk met de nodige elan, autoriteit en kil hartigheid, die hier van hem ver eist mocht worden. Ook mej. G. Schut, om een enkele te noemen, had een rol. welke haar uiter mate goed lag. Zij wist door juis te mimiek, evenals Brokx, de lachspieren der toeschouwers te prikkelen. Mej. T. Dekker, die de dochter Addy vertolkte, speelde deze rol op uitstekende wijze, ter wijl mej. S. Dekker, die de tame lijk lastige rol van de vrouw van Blommesteijn moest vertolken, zich op zeer goede wijze van haar taak kweet. De dochter Greta, mej. J. Verduin, die we voor het eerst op de planken zagen, be looft in de toekomst een veelbe lovende kracht te worden. Ook de overige spelers, die allen een betrekkelijk kleine rol was toe bedeeld hebben van dit kleine toch iets groots weten te maken. We geloven wel dat de Z.E. pater Hendrickx in zijn slotwoord zo treffend juist de gedachte van de aanwezigen weergaf, tosn hij spe lers en regisseur dankte voor hun spel. Zondag 1 April a.s. zal we derom dit stuk worden opge voerd en laten wij hopen met hetzelfde succes. Oudste inwoonster Harenkarspel 95 jaar TUITJEHORN. Op 30 Maart a.s. wordt de oudste inwoonster van de gemeente Harenkarspel, de wed. J. Tak 95 jaar. Voorjaar op de vrolijke Boerderij TUITJENHORN. Dit is de titel van een radio-streek pro gramma geschreven door Jan Buisman Jr. Hieraan werken me de onze plaatsgenoten Gonny Stevers, Annie Buter en Afra Kruijer; verder Arie Marees en Oebe Bootsma en het zoontje van de heer Buisman en Jan Buisman Jr. welke ook de regie en alge hele samenstelling heeft. Binnen kort vinden de opnamen plaats. De datum der uitzending de len wij t.z.t. mede. LUSTRUMVIERING JEUGDBEWEGING Het feestprogram N.-SCHARWOUDE. Het programma voor de lustrumvie ring van de mannelijke en vrou welijke jeugdbeweging op Zon dag 1 April is als volgt vastge steld: 9 uur gez. H. Mis voor gid sen, verkenners, welpen en voor trekkers met Alg. H. Communie opgedragen door oud-aalmoeze nier Boelen in „De Burg". 10.30 gezamenlijk ontbijt. 11.30 vlag- genparade en opening feestdag op terrein voor hoofdkwartier St. Martinusgroep. Ontvangst geno digden en bezichtiging tentoon stelling (open 1217.30 uur). 2 uur optocht van alle gidsen, welpen, verkenners en voortrek kers met de districtsband uit Alkmaar. 5.30 uur lof in de parochiekerk 7 uur Feestavond in De Burg, verzorgd door leden der jeugd beweging. Dezer dagen zal voorts aan al le gezinnen een boekje worden aangeboden waarin het wel en wee van de jeugdbeweging wordt vermeld. Daarbij zal dan een kleine bijdrage ter bestrijding van de onkosten van de feeste lijkheden worden gevraagd. Gezinsavond ZUID-SCHERMER. De vier de gezinsavond wordt georgani seerd door de pas opgerichte R.K. Vrouwenbeweging en zal Vrijdag a.s. worden gehouden. De beken de radiospreekster mevr. M. Cla- renbeekvan Klaveren zal een inleiding houden. In verband met het onderwerp der besprekingen worden alleen gehuwde dames en heren verwacht. Uitvoering Damesgymnastiekvereniging WEST-BEEMSTER Op Zon dag 1 April zal de damesgym nastiekvereniging „Vita Longa", te West Beemster haar jaarlijkse uitvoering geven in het vereni gingsgebouw. Ditmaal in samen werking met het dameszangkoor „Hierna Beter", o.l.v. de heer Jn Mooi- Er zullen dit jaar twee uit voeringen gegeven worden: des middags om 1.30 uur voor ouders en personen beneden 17 jaar, en des avonds om 7 uur voor jonge lui- Het programma behelst vrije oefeningen van meisjes en dames brug- en rhythmische oefeningen, paardspringen en grondgymnas- tiek, opgeluisterd met solozang van Corrie Stroet, liedjes bij de gitaar en dergelijke. De avond uitvoering zal met een bal o.l.v. de Harten Vijf worden besloten. Men neme er nota van dat de uitvoeringen precies op tijd zul len beginnen. R.K. Gem. Toneelvereniging Amicitia H'HUGOWAARD 'T KRUIS „Amicitia" heeft thans in studie het prachtige toneelspel „Op de Hellas" van Louis Haver. De Hellas is een scheepswerf ergens in ons land waaromheen dit spel zich afspeelt. In dit stuk komen de verschillende stromingen, o.a. de liberale en socialistische, tegen het Katholicisme tot uiting. Binnenkort wordt dit stuk op gevoerd. We' komen er dan nog op terug- UTRECHT De cdc Chr. Werkgevers, d ren gehouden besti de gang van de achtereenvolgens z de interdepartemen deputatie uit de mi van den Brink en subsidies op levens altijd met 175 mill Bij het overleg in was van werkgevers hoging van de uitga1 in een gemiddeld ge op f 1.21 voor brooi zeep. bak- en braai producten etc., op f ker en op f 0.33 vo incl. gas en electra. f 1.84 per week. Nadat van arbcic hierdoor voor de ai nen geschapen bezv overkomelijk waren toonde men zich aar zijde na enige aars ais „noodverband" uitkering van f 2.— voor gehuwden en te bepleiten, zondf vooruit te willen loj sultaten van een d derzoek naar de w< ging van de kosten onderhoud sedert 19 ring zou eindigen van dat onderzoek stemming over dat stijging der kosten, nen te worden afge een door de regering geachte verminderii consumptie. Verhoudi moeilijke Volgens de heer E voorstel echter door vertegenwoordigers die aanvankelijk dei sten plus 6 pet., bei verband. De verhol den moeilijker toen verszijde vervolgens zen op de precaire si het bedrijfsleven ve Men betoogde, da ten van de uitvoer land een strop van millioen lager expc De verslechtering i weken van de ruil' uiterst nadelige b< onze invoer en kosi nen. Het blijft de derland over voldo stoffen voor de indu nen blijven beschik verhoogde invoerpri ger export te dekki tair en economisch andert alles zo snel cijfers van het joi rapport al niet mee: De ondernemers i noodzakelijkheid va: beperking, productie investeringsvermind konden juist daaror meer aanstonds in: de van arbeiderszij 6 pet Gemak Loonsverhoging is lijkste weg tot het de arbeidsvrede, rr kiezen doet ook h 's-GRAVENHA regering maakt tot haar leedweze actie bij Hoeng Februari 1951 is de oorspronkelijk opgegeven serge; ker, legernumme afkomstig uit Ro Sergeant H. F op 6 Januari 19 Hij was ongehuv, gediend bij het ment Grenadiers (Advertc, Met Ivorol-tandpas Luidt de dag fris

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2