TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN met 100 woningen in voorbereiding VotrriVoM: Nieuw voetbalveld in Overdie LOGOMOTIEF 1 Zaterdag begint derde deel der zwemcornpetitie Het sterke hart dat Uw costuum jong houdt Fancy-fair RKAFC-jeugdactie Gemeenteraad Alkmaar Aanvulling subsidie Centraal Ziekenhuis RIJWIELEN ut Confectie/ m Attractieve prijzen u Onze modern ingerichte MODELFLATS Zangklassen Johan Kuiper PAGINA 2 VRIJDAG 30 MAART 1951 Gistermiddag kwam de raad van Alkmaar in vergadering bijeen ter afhandeling van een agenda van 32 punten, waarover niet heel veel te discussiëren viel, behalve dan over het voorstel inzake het nemen van verkeersmaatregelen en dat over het maken van een schetsplan voor een oudeliedenhuis door een particuliere architect. Beide voor stellen werden aangenomen, maar niet dan nadat er ampele besprekingen over waren gevoerd. Wat het eerste betreft, wilden enkele leden de bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaatregelen in de stad niet overdragen aan B. en W. maar die bij de Raad zelf laten berusten; anderen wilden er de Verkeerscommissie mede belasten. Ten aanzien van het tweede voorstel verwonderde men zich er over dat O.W. niet daarvoor in aanmerking kwam. Een voorstel om er een prijsvraag voor uit te schrijven werd verworpen. Ingekomen stukken. De voorzitter deelde mede, dat weth. van Slingerland nog door ziekte aan het bed gekluisterd is; zijn toestand is echter vooruit gaande, zodat verwacht mag wor den, dat de wethouder de volgen de vergadering weer zal kunnen bijwonen. (Instemming). Van Mr. Berkhouwer was be richt van verhindering ingeko men; (hij maakt een reis naar Rome). N.a.v. het schrijven van de heer Goudsblom, waarbij deze ontslag neemt als lid van de raad, gaf dê voorzitter uitdrukking aan zijn spijt, dat de heer Goudsblom uit de raad verdwijnt (instemming.) Van het Hoofdstembureau was een schrijven ingekomen, mede delende dat de heer J. Oortmeyer, die benoemd was in de vacature- Goudsblom, zijn benoeming tot lid van de Raad niet heeft aangeno men, waarna de heer W. de Boer benoemd werd verklaard. De heer de Boer had nog geen bericht van aanneming gezonden, zodat nog geen commissie tot onderzoek der geloofsbrieven kon worden be noemd. Beroep ongegrond. Van Ged. Staten was bericht gekomen, dat ongegrond is ver klaard het beroep van het be stuur der Ver. „St. Joseph" voor de R. K. Jongensscholen alhier, tegen het raadsbesluit, Waarbij medewerking werd geweigerd voor het uitbreiden van de St. Bavoschool met één lokaal, ten einde een afzonderlijke klas vóór woónwagenkinderen te kunnen inrichten. Een verzoek van de R. K. Wo ningbouwvereniging „Goed Wo nen" om eên aanvullend voor schot voör de bóuW van 48 wo- n' gen aan de Spieghelstraat m de Coornhertkade, werd om ad vies gesteld in handen van B. en W. Het voorstel tot in '-Hing van een Commissie voor Sociale Za ken, ,velk zich zal moeten bezig houden met werkzaamheden be t-effende de Volkscredietbank co Sociale Zaken in het algemeen, werd aangehouden, om nadere in lichtingen in te winnen. De heer Vènneker (K.V.P.) wil de, dat er een scherpe scheiding zou worden gemaakt tussen Maat schappelijk Hulpbetoon en de Volkscredietbank. Hij zag dan ook liever de instelling van een ciale Commissie; en in die Com missie juist niet de leden van •Maatschappelijk Hulpbetoon. Of het zou moeten zijn, dat de Com missie ook andtre zaken zou krij gen t- behandelen dan hoofdz. ,e- lilk die, de Volkscredietbank be treffende. Spr. wenste daarover nadere inlichtingen. De heer Sietsma (P.v.d.A.) wil de dit voorstel eveneens doen te rugnemen, tot het nieuwe raadslid in de vacature-Goudsbloem is be- benoemd. Aldus werd besloten. Benoemingen. Aan de heèr J. J. Fefinga werd in verband met Zijn vertrek uit de gemeente eervol ontslag ver leend als regent van het Burger weeshuis. In zijn plaats werd ge kozen de heer H. W. Holsmullèr, Blekerskade 3. Deze verklaarde desgevraagd de benoeming aan te nemen. In de vacature Tj. Leun- gen werd tot onderwijzeres aan de Jan Ligthartschool benoemd mej. J. H. Ottolander, thans on derwijzeres aan de Openbare La gere School te Kwadijk; Wegens uitbreiding van het aantal klas sen (nieuwe zesde klasse) wérd tevens benoemd de heer P. J. Mulder, thans onderwijzer te Rot terdam. In de vacature P. J. Buis werd als onderwijzer aan de Ni- colaas Beetsschooï benoemd de heer D. S. Broekens te Ernst (Epe). (De eerstvoorgedragene P. Bakker had zich teruggetrok ken). Voorschotten vakonderwiis Ten behoeve van het R. K. Schoolbestuur der meisjesscholen werden op de vergoeding voor vakonderwijs voor 1951 de vol gende voorschotten vastgesteld: St. Josephschool f 1284.Maria- school f 612.St. Agnesschool f 900.—, St. Lidwinaschool f 450. alle L.Ó. en St. Annaschool V.G. L.O. f 1632.Eveneens in de kosten van vergoeding voor het vakonderwijs: St. Josephschool f3.005.15, Juliaschool f 1.803.09, en Julianascbool f2.102.60. De Raad besloot zijn medewer king te geven aan het verbouwen van twee kleedkamertjes tot een grote kleedkamer van 't gymnas tieklokaal der St. Aloysiusschool. Het getal wekelijkse lesuren, waarin vakonderwijs zal worden gegeven, werd als volgt vastge steld: voor de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs ge durende 1 Mei tot en met 2l Juli a.s. op ruim 40 minuten en van 1 Augustus tot en met 31 Decem ber op 40 minuten; voor de open bare school voor voortgezet ge woon lager Onderwijs van 1 Mei tot en met 31 December a.s. op 3 uur. Voor de openbare school voor buitengewoon lager onder wijs van 1 Mei tot en met 31 De cember op ruim 50 minuten. Een extra crêdiet van f 1573. v/erd toegestaan voor het vervan gen van boeken in de oude spel ling Op de Openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. Bovpn het reeds toegestane cre- diet van f 189.460 voor de bouw van een openbare school voor ge woon lager onderwijs aan de Ruysdaelkade verleende de Raad nog een crediet van f 8.140.— voor de aanschaffing van meubi lair en stoffering en rijwielstan daards; de heer Eriks (P.v.d.A.) zag hier gaarne een proef geno men met beweegbaar meubilair. Een crediet van f 119.200. werd verleend voor het verbou wen van één, en het- bijbouwen van drie «permanente lokalen, waarvan er één tot natuurkunde- lokaal zal worden ingericht, van en aan het gebouw van de U.L. school aan de Krelagestr. Hier onder valt ook het bouwen van. een démontabel lokaal; tot het bij bouwen van dit lokaal zal men echter eerst overgaan, als dit t'.z.t. nodig blijkt. Tevens werd een crediet van f3.450.beschik baar gesteld voor het aanbrengen van een brandtrap aan hetzelfde gebouw. Subsidie R.K. Lyceum. Een subsidie van f 2069.— werd toegekend aan het R.K. Lyceum (f 14.49 per leerling) doch niet dan nadat enige bezwaren tegen het voorstel van B. en W. waren uitgebracht. De heer Hoytink (A.R.) had principiële bezwaren tegen de wijze, waarop Den Haag bepaalde ruimten in dit schoolgebouw niet voor subsidie in aanmerking wil doen komen. Waar - dit 'n reeds lang bestaande school betreft, meent spr., dat het niet aangaat deze maatstaf aan te leggen. Weth. Bakker betoogt, dat de maatregel van Den Haag het bou wen - overbodige of luxe ruim te wil voorkomen. Weth. Leesberg mnert eraan, dat het Lyceum d^üds onder de z.g. „stopwet" werd gebouwd én wijst erop, dat de gemeentebijdra- ge thans minder is dan voorheen. .De voorzitter zegt de heer Hoy tink toe, dè kwestie nog eens in Den Haag ter sprake te zullen brengen. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Bezoldiging Gemeente- personeel. De Raad ging er vervolgens mee accoord, om voor het gemeente- personeel de van 1 Januari 1951 af geldende rijksregeling inzake salariëring over te nemen, het geen hierop neerkomt, dat de in 1950 getroffen maatregel voor on bepaalde tijd wordt gecontinueerd. Verkeersmaatregelen. De Raad heeft de bevoegdheid om voor de wegen binnen de be bouwde kom verschillende ver keersmaatregelen te nemen, maar öm die dadelijk te kunnen aan passen aan de wisselende behoef ten van het verkeer is het wen selijk, dat de Raad zijn bevoegd heid in deze aan het college van B. en W. overdraagt, waartoe B. en W. het Voorstel deden. De heer v. d. Borden (C.H.U.) zou voor dê burgerij een beroep op de Raad mogelijk willeb laten en geeft de Raad in overweging deze bevoegdheid aan zich te houden; de heet Kirpensteijn (Arb.) sluit zich hierbij aan. De voorzitter wijst er op, dat er in de praktijk niets verandert, omdat het in feite altijd zó ge weest is, dat B. en W. deze maat regelen troffen. Het is z.i. geen materie voor de Raad. De heren v. d. Borden en Kir pensteijn bleken niet overtuigd, terwijl laatstgenoemde een amen dement indiende, om de aanwij zing van voorrangswegen aan de Raad te laten. De heer Sietsma (Arb,) zou de zaak naar de Ver keerscommissie willen verwijzen. De voorzitter wijst er op, dat de taak van de Verkeerscommis sie op stedebouwkundig en niet op verkeerstechnisch terrein ligt. Hij geeft de Raad nogmaals in overweging het verkeersbeleid aan het college te laten; dit blijft ten allen tijde verantwoording schuldig aan de Raad. Met de heren v. d. Borden, Kirpensteijn, Wiese en Knuis- tingh Neven tegen werd conform het voorstel van B. en W. beslo ten; de heer Kirpensteijn had zijn amendement ingetrokken. Tehuis Oude Lieden In beginsel was reeds besloten voorbereidingen te treffen voor de bouw van een complex een voudige zelfstandige woningen voor 75 oude echtparen en 25 oude alleenwonenden, waaraan verbonden een afdeling voor ver pleging en verzorging met 20 bedden. B. en W. vroegen de Raad machtiging het schetsplan door een particuliere architect, die in deze bouw is gespeciali seerd, te laten maken. De kosten, begroot op f 2500.kunnen wor den bestreden uit de post voor technische adviezen. De heer Wiese bracht hulde aan B. en W. voor dit voorstel; de heer Cóuwenhoven zou gaarne zien, dat enkele Alkmaarse archi tecten werden uitgenodigd dit schetsplan te maken. De heer Holsmullèr verwonderde zich er over, dat de afd. Nieuwbouw van de georganiseerde dienst van Openbare Werken dit plan niet kon maken. Overigens gaf oök hij de voorkeur aan een Alk maarse architect. De heer de Zeeuw (K.V.P.) sloot zich hierbij aan en wilde evenals de heer Hoytink (A.R.) eerst de principiële vraag uitge maakt zien, of de zorg voor de ouden van dagen door de ge meente dan wel door het parti culier initiatief moet worden ter hand genomen. De voorzitter betoogt, dat het ontwerpen van een dergelijk te huis, dat economisch verantwoord geëxploiteerd moet worden, een zeer diepgaande voorstudie vraagt daarom leent dit speciale ontwerp zich niet voor een prijsvraag, noch voor de dienst van Open bare Werken; de functionaris, die er mee zou - worden belast, zou geheel los van de dienst gemaakt moeten worden. Wethouder Coerts (Arb.) be antwoordde de principiële vraag. Er zijn verschillende gemeenten, die oudeliedentehuizen exploite ren. Het college beoogt een stich ting, waarin het college en ver schillende bevolkingsgroepen ver tegenwoordigd zullen - zijn. Het particulier initiatief zou dit pro ject niet kunnen financieren. De bouw gaat ten koste van het gewone bouwvolume, waarvoor ook geïnvesteerd zou moéten worden. Met de bouw van dit tehuis worden niet alleen de ouden van dagen, maar ook de woningzoekenden gediend. De heer Holsmullèr doét het voorstel B. en W. uit te nodigen Advertentie Gazellehuis H. Plomp Ritsevoort - Alkmaar cies 1 minuut zwom! Zou hij hét presteren om Zaterdag in eigen huis voor het eerst onder de be roemde 1 minuut-grens te kó- meni? De mogelijkheid is er! De tweede plaats zal normaal gesproken, voor Slikker zijn. ter wijl Hietberg (Néptunus)' en H. de Jong (D.A.W.) om de derde en vierde plaats zullen strijden. Bij de dames zal de Zaanse Ettie de Boer een zware taak hebben. Zij móet het op de 169 meter vrije slag dames opnemen tegen vier D.A.W.-meisjes, t.w. T. Tenikink, G. de Waard. II, Ouwehand en T. Schats, De 3 x 100 meter wisselslag estafette heren zal Beii felle strijd te zien geven tussen <"e snelle ploegen van D.A.W. en Den Helder, terwijl bij de dames twee vrijwel gelijkwaardige D.A.W.-ploegen het tegen de Zaan op zullen nemen. Wij ver wachten hiér een hieuw club record voor de Alkmaarse meis-, jes! ALKMAAR Zaterdagavond half acht zal in de Alkmaarse Overdekte het laatste deel be ginnen van de jaarlijkse zwem cornpetitie. De beide vorige ont moetingen kenmerkten zich door een buitengewone spanning en het ziet er naar uit, dat dit deel daarvoor niet zal onderdoen; dit ondanks het feit, dat het Alk' maarse D.A.W, met ruim ver schil aan de kop staat en dus naar alle waarschijnlijkheid de wisselbeker Weer zal veroveren. De organisatrice van deze wedstrijden i.c, de zwemcommis- 'sie van Kring Noord-Holland be noorden het IJ. heeft in de loop der jaren hiermee zoveel er varing opgedaan, dat steeds ge lijkwaardige krachten tegen el kaar uitkomen, wat het sportieve verloop slechts verhoogt. Toen het eerste deel in Alk maar werd gehouden, waren de toegangsprijzen volgens de me ning van het D.A.W.-bestuur te hoog. Zij heeft de kring hierop gewézen ên ditmaal zullen de entreeprijzen dan ook aanzien lijk verlaagd worden opdat et- van deze wedstrijden ook een propaganda naar buiten uit kan gaan. Bij de zwemmers is er reeds een buitengewone belang stelling voor ontstaan: er is een record aantal inschrijvingen! Het programma bestaat dit maal bijna geheel uit nationale nummers; de Alkmaardêrs - zijn op de meeste hiérvan favoriet, waarbij wij speciaal willen den ken aan de 100 meter vrije slag heren, waarop Ad Böxem Dins dagavond j.l. in Amsterdam pre- Van de overige nummers noe men wij nog de 50 meter school slag en de 5x 50 meter vrije slag estafette, beide voor meisjes en jongens. Ter afwisseling zal door een achttal D.A.W.-meisjes èèni num mer figuurzwemmen worden ge geven, waarin de nieuwste ideeën verwerkt zijn. Tot besluit wordt dê waler- polöwedstftjd D.A.W. IBruin vissen I§ gespeeld. De Alkmaarse ploeg die reeds eerder het kam pioenschap van de kring behaal de, zal hier op bescheiden schaal gehuldigd worden. AGENDA Muziek: AMSTERDAMS KAMER MUZIEKGEZELSCHAP in het Gulden Vlies 8 uur. Films: Cinema Americain: Bittere Rijst, strikt volwassenen; Rex-theater: Piratenbloed. 18 jaar.; Harmonie: De grote inzet 18 jaar; Vic toria-theater: Gereserveer. de Kamers, 14' jaar. NACHTDIENST APOTHE. KEN Voor spoed gevallen geopend de apo theek Hartong van Ark, apotheker J. v. d. Mark, Langestraat 1. TENTOONSTELLINGEN „Het Circus komt", Ste delijk Museum iedere dag van 10 tot 10 uur. De Jeugd exposeert Aula Gymnasium, Geopend: Dinsdag 27Zaterdag 31 Maart van 1012, 1417 en 1922 u. alsnog een prijsvraag uit te schrijven. De heer de Zeeuw acht het wenselijk, dat het te benoemen stichtingsbestuur van stonde af aan in de plannen gekend wordt. Spr. neemt aan, dat er wel andere architecten in aanmerking komen om het schetsplan te maken. De heren Torenvlied en Wiese ontraden een prijsvraag, omdat dit tijd kost. De voorzitter sluit zich hierbij aan; het zou een jaar duren, meent hij en hij vraagt de heer Holsmullèr zijn voorstel terug te nemen. Wethouders Coerts zegt toe, dat vóór het plan in de Raad komt, de stichting geformeerd zal wor den. Het voorstel-Holsmuller c.s., om een prijsvraag uit te schrij ven, werd met 184 stemmen verworpen. Vóór mevr. Holzmul- ler en de heren de Zeeuw, Cou- wenhoven en Holsmullèr. Het voorstel van B. en W. werd z.h.s. aangenomen. Een extra crediet van f 6650. werd beschikbaar gesteld voor de bouw van een schuur met mest- plaat bij de boerderij „Schager- waard" (de schuur, die thans in gebruik is, is bouwvallig); een maand of tien geleden berekende men, dat de kosten zouden komen te staan op f 15.960, maar na de aanbesteding op 1 Maart j.l. bleek, dat de gemeente f 22.600 zou moeten betalen. Bij de voorbereiding van de burgerlijke verdediging is geble ken, dat de beschikbare hoeveel heid slangenmateriaal niet zal voldoen aan de daaromtrent te stellen minimumeis. Er is name lijk een tekort van 875 meter. Voor de aankoop daarvan -met bijbehorend materiaal is een be drag van f 7.024.25 nodig. Het voorstel van B. en W. om dit crediet te verlenen kreeg de goed keuring van de Raad. Nieuw sportveld Het voorstel tot aanleg van een nieuw voetbalveld in de Overdie werd na enige 'discussie aange nomen. De huur, die de betrok ken verenigingen zuilen moeten betalen, is f 40.per seizoen, waarbij het veld éénmaal per week wordt gebruikt. B. en W. werden door de Raad gemachtigd, zes amortisatiebewij- zen aan toonder van de N.V. Nieuwe Nederlands-Amerikaanse Hypotheekbank in liquidatie, te Groningen, te verkopen. B. en W. wilden tot de verkoop overgaan gezien het speculatief karakter der stukken, waarvan de laatste beurswaarde per stuk f 13.50 be draagt. Besloten werd vervolgens aan de heer J. A. S. Grin alhier een perceel bouwterrein aan de Frie- seweg ter grootte van plm. 210 m2 voor de totale som van f2100 te verkopen; vérvolgens te ver kopen aan de N.Y. Nederlandse Montage Grafkistenindustrie (in oprichting) een perceel grond tussen het Kwakelpad en de Koe dijkerstraat, ter grootte van on geveer 2090 m2, voor de totale som van f 29.260.onder voor waarde, dat optie wordt verleend op een nevenliggend terrein van ongeveer 4750 m2, voor de prijs van ongeveer f 66.500.—. Goedgekeurd werd vervolgens het voorstel van B. en W, om over te gaan tot de aankoop van percelen weiland aan de Hoever- weg ter gezamenlijke grootte van plm^ 4.97,10 ha voor een p^ijs van in totaal f26.116.50 van mevr. de Wed. N. Hoedjes-Blankendaal te Bergen. Deze percelen zullen worden ingebracht in het grond bedrijf. Ook werd besloten twee percelen weiland aan de Heilooër- dijk, ter gezamenlijke grootte van 5.20.90 ha, voor de prijs van f29.170.40 aan te kopen van de Kerkeraad van dè Doopsgezinde Gemeente alhier, zulks ten be hoeve van de toekomstige stads uitbreiding. De voorgestelde verordening op het heffen en invorderen Van een plaatselijke belasting, op de gebouwde en ongebouwde eigen dommen werd goedgekeurd, zoals ook de verordening op het heffen en invorderen van haven- eh kaaigelden. Centraal Ziekenhuis Een tweetal voorstellen met be trekking tot het Centraal Zieken huis werd zonder discussie aan genomen; het éérste betrof èen nieuwe regeling inzake de aflos sing van een resterende kapitaal schuld, het andere een aanvullend subsidie over het jaar 1950 tot een bedrag van f 36.675, zulks in verband met het exploitatietekort over dat jaar Van f 67.240, Hier door is het totaal subsidie aan het Centraal Ziekenhuis over het jaar 1950 gestegen tot f 236.235. Nieuws van T.A.V.E.N.O. ALKMAAR. Zaterdagmid dag a.s. is de gymnastiekzaal niet beschikbaar. Er is dus geen kleu- tergym die middag. Maandag 2 April a.s. gaat de rhythmischè gym door, maar dan in het gymnastieklokaal van de Koornlaan. Gêwóne tijd: 8 uur. (Advertentie) Een Vormvast costuum heeft na tuurlijk alle goede eigenschap pen van een eerste klas costuum. Maar het heeft méér! Het originele Vormvast binnen werk is door zijn soepele veer kracht het sterke hart dat Uw costuum jong houdt. C A Vormvast is inderdaad k WETTIG GEDEPONEERD ALKMAAR. In de winkel van Sinkel is allés te koop; maar on de Fancy-fair van A.F.C.. wel ke moreenmiddae om 4 uur in het rvmnastieklokaal van de St. Adelbertusschool aan de Blekers kade wordt ceonend. is alles te kriie. Wie hier komt en in alle 20 stands de fraaie oriizen ziet uitaestald. die de bezoekers voor de luttele nriis van een dubbeltje of een kwartje in de wacht kun nen slepen, zal het met ons eens ziin. dat het hier eeen kwestie van konen maar van kriieen is. Op de eerste plaats zijn daar de prijzen van de loterij te zien; een prima dubbele heren- of damesregenjas van origineel Egyptisch linnen: de hoofdprijs, welke geruild kan worden voor een week gratis levensmiddelen bij de kruidenier uwer keuze tot een bedrag van f 50; een paar van de allerbeste voetbalschoenen als 2e en een rijwiellantaarn als derde prijs; ook de vele andere prijzen van de loterij zijn er te bezichtigen. (Hebt u al 'n lot?!) Maar het Rad van Avontuur en de twintig aardige stands ge ven evenzo een kans op gewel dige prijzen; wij hebben ze reeds kunnen bekijken en er is inder daad voor elk wat wils bij. We zullen er een greep in doen: pij pen, mondorgels, fietsartikelen, binnenbanden, sigarenkokers, boeken, sportartikelen, allerlei textiel-artikelen als dassen, shawls, bretels, zakdoeken, deur matten, kleedjes, 'n overall, schorten, babybroekjes enz. Ook de hap-hap is niet vergeten; be halve diverse comestibles en con serven zijn er worsten, taarten, pudding, knakworstjes, flessen met limonade en andere dranken, potten jam en voorts tal van waardebonnen voor nuttige arti kelen, die in ieder huishouden welkom zijn. Is u moegewandeld langs de twintig stands, dan kunt u even uitrusten in de Ongeval óp bouwwerk ALKMAAR. Gistermorgen omstreeks elf uur was de aan nemer de B. bezig met het aan brengen van eeni raamdorpel aan de achterzijde van een m aan bouw zijnde garage in de Hout manstraat. De man die op twee baddings zat, is Vermoedelijk zijn evenwicht kwijt geraakt waardoor hij op een asbest golf plaat viel Welke op een glazen kap lag. De man viel door het glas op de betonnen garagevloer. Per ziekenauto is hij naar hel Centraal ziekenhuis overgebracht waar bleek, dat hij zijn linker pols had gebroken. Terwijl men nog bezig was de man op de brancard te leggen, waaide even verder, bij hetzelfde gebouw, een ladder om welke op het been van het 4-jarig meisje T. R. terecht kwam. Ook die werd naar het Centraalzieken- buis gebracht, waar bleek dat zij kneuzingen aan het been liad opgelopen. Onfortuinlijke zoeker ALKMAAR. Woensdagavond omstreeks half zeven is een Zes tien-jarige jongen, de zoon van de stationschef V. alhier, die via een keukenraam op het gedeel telijk glazen bekapping van het eerste perron een voorwerp zocht dat bij het kleden klop pen 'verloren Was geraakt, door het dak gezakt.. De jongen, die moeilijk kort onderscheiden waar de houten bekapping eindigde en overging in een glazen, is over een der glazen platen gelopen en erdoor gezakt. Hij is in zit tende houding op het perron ge vallen waarna hij naar het Cen- traalziekenhuis werd overge bracht. Daar bleek dat het on geval gelukkig nogal goed was afgelopen alleen een snijwonde aan de rechterhand ên een lichte wond aan het been herinneren aan de ongelukkige val DE CIRCUSTENTOONSTELLING TE ALKMAAR ALKMAAR. De bijzondere tentoonstelling op circusgebièd, die in het Stedelijk Museum dezer dagen velen in de sfeer 'van oude en nieuwe circusbedrij- ven bracht en die ö.a, bezocht werd door de jonge Herman Alt- hof, trok velen, zelfs uit En schede en het Zuiden. Wij maken er onze lezers Op attent, dat de tentoonstelling on herroepelijk Zondagavond sluit. Circusliefhebbers digpen zich te haasten, willen zij dit evenement niet missen. (Advertentie) Gaat naar Zie onze reclame aanbieding Alkmaar's speciaalzaak in Dameshoeden éAYGLOP 23 thee-stand, waar voor een civiel prijsje een overheerlijk kopje thee met 'n koekje geconsumeerd kan worden. De zaal wordt met vlaggen en ander dundoek vro lijk aangekleed en muziek zal de stemming verhogen. Vele tientallen medewerkers hebben weken aan de voorberei ding van de fancy fair gewerkt; er zijn bergen werk verzet, dat kan men beoordelen, als men de voorbereidingen van nabij heeft kunnen gadeslaan, zoals wij. Wii weten echter, dat bii allen de aedachte voorzat: de instand houding en de uitbouw van de jeugdbeweging van R.K. AFC. welk belang ongetwijfeld alle ka tholieken ter Dlaatse ter harte gaat. Daarom mogen wii ook ver trouwen. dat de fancv fair zich dit weekend in een grote belangstel ling zal mogen verheugen. (Advertentie) aan de Karl Marxstraat zijn vandaag van 1921 uur en morgen, Zaterdag, wegens enorme toeloop, van 14—17 en van 1921 uur GEOPEND VROOM DREESMANN ALKMAAR Verplaatsingen Rijkspolitie ALKMAAR. De wachtmees ter Ie klasse der Rijkspolitie J. Haazelager, wonende te Heems kerk, die momenteel werkzaam is bij de Parketgroep Amster dam wordt met ingang van 1 April a.s. verplaatst naar de Parketgroep Alkmaar. BELANGEN LANDVERPACHTERS ALKMAAR. In veel geval len is het evenwicht, dat er redelijkerwijs dient te bestaan tussen de opbrengst van een verhuurde boerderij voor de pachter aan de ene kant en voor de verpachter aan de andere kant, ernstig verstoord ten na dele van de verpachter. Meestal is zulks echter niet het gevolg van onenigheid tussen pachter en verpachter, doch uitsluitend eên uitvloeisel van Overheids maatregelen op het gebied der pachten. Daarom heeft zich te Alkmaar een comité gevormd (secretariaat: Prinses Juliana- laan 14), dat zich ten doel stelt offi de in dit opzicht scheef ge raakte verhóudihgen weer te doen rechttrekken. Het comité opent de actie met een openbare vergadering, waar in de heer H. D. Louwes, lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal, te Ulrum, zal spreken over het onderwerp; Is er wat voor de verpachters tè doen? Voor nadere inlichtingen daar omtrent Verwijzen wij naar onze advertentiekolommen. TIENTAL ALKMAARSE KEGELBOND ALKMAAR. Voor de dis trictswedstrijd voor Zondag a.s. is door de keuze-commissie van de A.K.B. het volgende tiental samengesteld: C. Klerk. W. v. d. Bosch, M. Doggenaar. H. van Galen, J. de jong, M. de Haas, J. de Bakker, G. J.. Genefaas, J. Eickholt en A. Köllmann. Reserve A. WinUer. Het dames-vijftal bestaat uit: mevr. Bosch, mevr. van Spanje, mevr. Eickholt mevr, Berkhout en mevr. de Haas, Reserve is mevr, Metselaar. NACHTVOORSTELLING ALKMAAR. As. Maandag, 2 April, draalt in De Harmonie elf uur 's avonds de Engelse film „Voor Nazi-beulen geen ge nade" (Hangmen Also Die). Deze boeiende film toont u de strijd van het Tsjechische volk in de jaren 1940—1945, tegen de Duitse onderdrukker Heydrich, de Rauter van Tsjeeho-Stowa- kije, Wie zich een beeld wil vor men van de „ondergrondse strijd" tegen de Duitse terreur en barbarendom moet dit grote filmwerk gaan zien. De gehele opbrengst van deze voorstelling komt ten góede aan de propaganda-commissie van het op te richten monument in het voormalige Duitse concen tratiekamp te Amersfoort, waar duizenden goedé vaderlanders hun leven geofferd hebben voor ons aller Vrijheid! Het Harmonie Theater is gra tis ter beschikking gesteld, ter wijl directie en personeel be langeloos hun medewerking ver lenen. opdat eer> zo groot moge lijk bedrag kan worden afge dragen aan het Comité. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond. NACHTVORST Vannacht: weinig bewolking en zwakke wind; bijna overal zware nachtvorst en hier en daar mist. Morgen 'overdag: geleidelijk toenemende bewolking met aan het einde van de middag kans op enige neerslag. Matige en in de kustprovincies later tot krachtig toenemende wind tus sen zuid en zuid-west. Ongeveer dezelfde temperaturen als van daag. WEDEROM VERDIEND v SUCCES ALKMAAR. Voor deze uit voering Donderdagavond in het Gulden Vlies bestond een zeer goede belangstelling; in aanmer king genomen de vocale nresta- tie's welke we hedenavond heb ben mogen beluisteren was zelfs een uitverkocht huis alleszins verdiend geweest. Uit de aard van de zaak. be koort kinderzang gltiid. het komt echter maar zelden voor dat men in dit verband kan snreken van „kunst", doch dit hebben we deze avond gehoord, en daarom had de uitvoering van Kuiner's zang klassen ook inderdaad artistieke betekenis. Het kinderkoor heeft het ge deelte vóór de pauze constant voortreffelijk gezongen. Zeer zui ver, vitale voordracht, en zonder tekstboekje duidelijk verstaan baar. Aan iedere eis, welke aan een muzikale uitvoering gesteld kan worden werd voldaan. Er bleef dus bijna niets meer te wen sen over: „Wie zingt- er mee", van Dina Appeldoorn, en „Wat de breipot vertelt" van H. v. Tus- schenbroek boeiden onmiddellijk. Zéér geestig werden uitgevoerd een serie Nederlandse volkslie deren in bewerking van Albert de Klerk, Van Mul, Strategier. De speelliederen o.a. van Dal- crose, waarbij de kinderen ook enigermate acteren, waren koste lijk. Zeer bijzonder slaagde wel Bruidsvaart in de sneeuw, van H. van Tüsschenbroek; hier Werd met eenvoudige middelen een groot effect bereikt. De cantate Prins Lente, van H. van Tussenbroek is en blijft een juweel uit de literatuur van de kinderkoor zang, en zal de muzikale aan trekkelijkheid wel nimmer ver liezen. Ook dit wérk werd weer zéér mooi gezongen zuiver en bovenal beschaafd. Hiervoor onze extra waardering. Aan de betekenis van de tekst, wordt de uiterste zorg besteed, en dit is paedagügisch van groot belang. De klavier begeleidingen wer den door mej. B. Kuiper uitste kend gespeeld. Na de pauze nog een kleine operette: de Verdwe nen spaarpot" in één bedriif van Gerard Pranger, met de compo nist aan de vleugel. De regie en de dansleiding was in handen van mevr. Gré Pranger. De^ goede kwaliteiten van deze één-acter hebben we reeds eerder bespro ken, zodat we nu volstaan met te vermelden, dat de opvoering met begeleiding van strijkorkest weer veel succes had. Het publiek toon de zich zeer enthousiast, en Joh. Kuiper had met zijn zangklassen weer een verdiend succes te no teren. W. SCHREURS HARMONIE ST. CAECILIA ALKMAAR. Zaterdag, dus morgen, wordt alleen het Vendel om precies 3 uur verwacht op de Paardenmarkt voor een rond gang door de stad, ten bate van de fancy-fair van de RK AFC- jeugd. Geslaagd ALKMAAR. Onze stadge noten, de heren W. Brouwer, A. Jansen en W. M. Janssen slaag den voor het in Den Haag ge houden examen voor de akte N.j. Nijverheidsonderwijs, ie gedeelte. Olympus-nieuws ALKMAAR. A.s. Zondag 1 April worden de veldlöop^kam- pioensch&ppen 1951 van' het dis trict Noord-Holland te Heiloo gehouden. Voor de deelnemers volgen hier nadere mededelingen. De kleedgelegenheid is in het Sportgebouw, Holleweg. Bii de Jun.-A zullen deelne men: P. Schouten, J. Borst, G. Fransen, A. de Nijs, G. V. d. Schot. Afstand 3500 meter, start 14.10 uur. Bü de Senioren D: J. Bruinen berg. J. v. d. Kamer, J, Krdon, W. Rolie, C. Smit, G. Kroon, af stand 3500 m„ start 14.25 uur. Bij de Senioren B: P. Tromp, afstand 6000 mqter, start 14.40 u. Deelnemers op tüd aanwezig! Geeft u voor de volle 100 pet, dan zal men moeten constateren, dat er met Olympus terdege re kening moet worden gehouden. Zondagavond allemaal present óp dé fancy-fair, ten' bate van RKAFC. Tot Zondag en succes! Oiympusman.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2