56 Zilveren eremedaille voor scheidende jubilaris Kampeerterrein. Bakkum WIE RAADT DE UITSLAG Recreatieoord voor Amsterdam Diploma's Nijverheidsonderwijs 'Ni VAt gisrr&j ALKMAAR EN OMSTREKEN Termijn voor inzending verlengd voor BRILLANTINE 1. HoHandia-Kinheim 2. V.V.W.-Purmerend 3. Limrnen—Succes 4. W.G.W.-St. Victor 5. Hugo Boys-Tex. Boys DE SPELREGELS eerste prijs f 5.00 tweede prijs f 2.50 en drie prijzen van f 1.00 Vraagt B. BEHANGSELS Marktberichten ggötaN VAGINA 2 WOENSDAG 4 APRIL 1951 ALKMAAR Voor de Alk maarse Vrijwillige Brandweer en voor het corps „Kracht en Vlug heid" in het bijzonder is Dins dagmiddag een belangrijke pe riode afgesloten. En wel die van het 40-jarig lidmaatschap van brandmeester Th. de Visser, die juist dezer dagen zijn jubileum vierde. Huldiging Temidden van zijn corpsleden, w.o. de jubilaris v. d. Pol, de adjunct-brandmeester, waarvan velen met hun dames waren ge komen om afscheid van de brandmeester te nemen, en voor het forum van verschillende ge nodigden, w.o. de wethouder M. Coerts en de gemeente-secretaris mr. R. Veendorp, werd de heer de Visser, die het corps verlaat, door de burgemeester toegespro ken. Deze wees erop dat het ge meentebestuur het op prijs stel de om zijn erkentelijkheid te be tuigen voor hetgeen de jubilaris in de afgelopen jaren voor de stad en haar bewoners heeft ge daan. Het lidmaatschap van de Brandweer werd door de burge meester een strijdbaar burger schap genoemd zich kenmerkend door daadwerkelijke liefde voor stad er» bewoners. De brandweer neemt daarom juist een belang rijke plaats in bij de burgerij want de brandweerman ontziet zich niet en treedt naar voren als de burger in gevaar is. En voor al de vrijwillig aanvaarde taak verdient erkentelijkheid welke ser, die haar man steeds steunde bij zijn taak. Nadat de erecommandant, de heer F. H. Ringers getuigd had van de trouw in en buiten het corps en daarvan nog een staal tje uit de oorlogsjaren had aan gehaald, dankte brandmeester de Visser voor de hulde. Het doen van zijn plicht werd hem gemak kelijk gemaakt door de grote vriendschap, die de samenleving der brandweermensen kenmerk te. Hij hoopte dat die goede geest zou blijven bestaan. Ook brand meester J. de Hartog van het corps „Kwiek" sprak enkele woorden over de prettige samen werking waarna de burgemees ter de bijeenkomst sloot met en kele woorden van gelukwens te richten tot de heer J. v. de Pol, die eveneens zijn 40-jarig jubi leum viert, doch het corps nog lang niet verlaat. KON. WILHELMINAFONDS ALKMAAR. Maandagavond vergaderde de pl. afdeling van de Ver. „Koningin Wilhelminafonds" ter bestrijding van de kanker. Plannen van actie werden be sproken en er werd een definitief bestuur gekozen, bestaandè uit de dames: Mw. C. Engelvan Vegten, mw. N. H. Loyenga Zaal en mw. Chr. RolffTie- meyer als secr.-penn. en de heren Dr. G. D. Swanenburg dé Veye, als voorzitter, J. H. Nijhuis, als 2e voorzitter, T. H. Ringers en de burgemeester wilde uiten door A. Bergsma, als secr.-penn., Wes- het toekennen van de zilveren tPr„rBC, ss eremedaille van de stad. De commandant van de brand weer, de heer J. v- Maarleveld. was erkentelijk voor de woorden van de burgemeester en be schouwde die als toepasselijk zijnde voor de gehele brandweer. In Alkmaar is grote waardering voor de brandweer hetgeen biet in alle plaatsen het geval is. De brandweerman moet alle 365 da gen en nachten van het jaar klaar staan, daarom betrok hij in zijn hulde ook mevrouw de Vis- WESTERWEG EN ENTREE R.K. A.F.C.-TERREIN ALKMAAR. De Westerweg is de gevolgen van het kabelleg- gen door het PEN, het vorig jaar geschied, nog niet te boven; het natte winter jaargetij heeft de toestand van de weg, die vol kui len en gaten zat, niet verbeterd. Het is ons bekend, dat men wacht op een droge periode, om deze weg op te knappen. In verband hiermede zouden wij de aandacht willen vestigen op de onhoudbare toestand op de Westerweg tussen de Prins Bernhardlaan en de toe gang tot het AFC-terrein. De wedstrijden van AFC trekken soms duizenden bezoekers en, vooral na de wedstrijd, is het op dit gedeelte van de weg een chaos van voetgangers, fietsers, auto's en bussen. Deze toestand zou veel verbeterd kunnen worden, als de ruimte tussen de „Schutterswei" en de woningen aan de Westzijde van de Westerweg werd benut voor ruime verkeerswegen voor de genoemde categorieën van weggebruikers. Het struikgewas ter plaatse kan gevoeglijk opge ruimd worden en misschien moe ten er ook enkele bomen sneuve len: een en ander kan na verbe tering van de verkeerssituatie ter plaatse, door nieuwe beplanting worden vervangen. De aanleg behoeft wel niet zo riant gemaakt te worden, als aan de Sportlaan, waar de andere voetbalvelden liggen, doch een doeltreffende verbetering zou hier zeer welkom en in het belang van het verkeer ook zeer gewenst zijn. Alkmaarse Schaakclub V.V.V. Voor de onderlinge wintercom petitie werden de volgende wed strijden gespeeld: Hoofdklasse: Drs. P. Vreeken-Ir. G. F. Cool 1—0 A. VisP. Seewald 01 E. G. KayzerP. Deugd afgebr. D. Appel—W. Kwak 0—1 Eerste klasse: J. de Waal—J. Maats 10 A. TegelA. Kirkenier 14 J. Schuurman-P. Groenenberg 0—1 Tweede klasse: N. de JongC. Mever Jr. 01 F. v. d. Vliet—F. Hol 0—1 C. v. OorschotJ. Meiboom 01 F. HolJ. Meiboom 10 F. BoschH. Dagelet afgebr. Derde klasse: M. Welters—J. Bakker 1—0 Mevr. de JongC. de Jong 10 F. FaberMevr. Dagelet Vz J. BastiaanseH. Arndts 10 J. v. EkerenMevr. Veis 01 Woensdag a.s. speelt VVV II de eerste promotiewedstrijd tegen VAS III te Amsterdam. UITSPRAKEN GERECHTSHOF ALKMAAR. De Alkmaarder C. M„ die wegens het doodsteken van een hond door de Alkmaarse rechtbank was veroordeeld, ging in hoger beroep; het gerechtshof te Amsterdam veroordeelde hem tot 1 week voorw., met een proef tijd van 1 jaar en schadevergoe ding aan de eigenaar van de hond tot een bedrag van f 150. De Bergense onderwijzer P. B. werd wegens belediging van een boswachter veroordeeld tot f 25. of 6 dagen. MAANDOVERZICHT NUTSSPAARBANK ALKMAAR. In Maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 296.002.08 en terugbetaald f 433.997.79, alzo minder ingelegd dan terugbetaald f 137.995.71 (v.j. meer ingelegd dan terugbetaald f 20.601.89). Het aantal in de loop van Maart nieuw uitgegeven boek jes bedraagt 201. 'Ingetrokken werden 149 boekjes. Onder de in Maart nieuw uit gegeven boekjes waren er 22 voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1. De lediging van 591 spaarbus- jes leverde een bedrag van t 9.023.31 aan kleine besparin gen op. terweg 55. De voorzitter en secretaris van het voorlopig bestuur, de heren Keijsper en Driessen, die bezwa ren hadden om in het definitieve bestuur zitting te nemen, werden door de nieuwe voorzitter dank gebracht voor hun prestaties. Olympus-nieuws ALKMAAR. Nee, het weer werkte bepaald niet mee Zondag, tijdens de veldkampioenschappen die in -Heiloo werden gehouden. Dat desondanks al onze leden het parcours uitliepen en sommigen zelfs zeer goed werden geklas seerd, is te danken aan de goede clubgeest en de wil om door te zetten. Voor de Wieringermeer-veld- loop op Zaterdag 7 April a.s., zijn de volgende leden ingeschreven: Jun. 'A, 2000 M.: G. Fransen Sen. D 3500 M.: J. Bruinenberg, W. Rolle en J. Kroon. Voor de Hollandia-parkloop in Hoorn is ingeschreven: Jun. A, 1800 M.: P. Schouten. Vertrektijd voor a.s. Zaterdag Naco-bus S.B. 14.10 uur. Aan komst M.meer 14.55 uur, waar vandaan de deelnemers worden afgehaald. De dames of heren die willen deelnemen aan de regionale wed strijden op Hemelvaartsdag te Enkhuizen moeten zich opgeven vóór 12 April a.s. De dames bij mej. T. Mooij, de heren bij de secr. Startgeld bij inschrijving vol doen. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER De Alkmaarse Arrondissements rechtbank deed Dinsdagmorgen bij monde van de president der Rechtbank, Mr. A. D. van Reg- teren Altena .uitspraak in de vol gende zaken: Tot een geldboete van f 5 of 3 dagen werd veroordeeld G. B. uit Landsmeer, die schuldig was bevonden aan diefstal. Hij werd voorts ter beschikking van de Regering gesteld om van ha rentwege te worden verpleegd. ■Overeenkomstig de eis van de officier werd J. M. uit Oudorp wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel ontstaan bij een aanrijding, veroordeeld tot een boete van f40.- of 30 dagen. C.' D. uit Schoorl, die met een vrachtauto het verkeer op de Helderse weg had belemmerd, werd veroordeeld tot een boete van f'25.of 10 dagen. G. K. uit Alkmaar kreeg we gens diefstal een veroordeling van vier maanden met aftrek, door te brengen in de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen. Tot acht maanden voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd werd P. C. G. uit Schagen veroordeeld wegens verduistering. J. H. uit Alkmaar kreeg wegens diefstal van koperdraad een voor waardelijke veroordeling tot een gevangenisstraf van zes maanden met opzending naar de land- kolonie Koningslust te Helden Panningen. Excursie naar Artis ALKMAAR. De door de Schola Publica Zaterdag en Zon dag naar Artis georganiseerde excursie werd door circa 130 per sonen meegemaakt; allen waren zeer voldaan over de organisatie en de rondleiding door dr. Por- tielje, die zijn experimenten liet aansluiten hij zijn voor de Schola gehouden voordracht. MONSTERVIS GEARRIVEERD bij Klepper's Vishandel ALKMAAR. Dinsdagmiddag bracht de heer Klepper van de Koningsweg uit IJmuiden een zandhaai of apikauw mee, die door de trawlschipper Kolderman uit IJmuiden ter hoogte van Ber gen, Noorwegen, uit zee was op gehaald. Het beest weegt onge veer 650 kg en meet ruim vier meter, zodat het te groot bleek om in de winkel neer te leggen. Op een stellage voor de winkel is het enige dagen lang te bezich tigen. Daarna gaat het monster naar de vismeelfabriek omdat er hier in ons land blijkbaar geen viseters zijn, die een dergelijk hapje appreciëren. In België ech ter, werd. ons verzekerd, wordt het vlees van de apikauw wel degelijk verorberd. SCHOLA-CURSUS MODERNE SCHILDERKUNST ALKMAAR. Morgenavond wordt de tweede avond gegeven van de cursus van Schola Publica over moderne schilderkunst. Met de derde, avond vormt deze eer ste wat de te behandelen stof betreft, een geheel, zodat men alsnog 'heel geschikt beide avon den kan bijwonen. Morgenavond zal de spreker, de heer Jongene- len iets vertellen over enkele schilderijen van dé Bergense School', o;a. van Mattieu Wieg man, Leo Gestel, A. Colnot, Van Blaaderen,. Jelle Troelstra e.a., welke schilderijen vanuit Bergen beschikbaar wérden gesteld voor deze avond. BAKKUM. Aan de voet van een der schoonste gedeelten van Noord-Hollands duinenrij ligt een plaatsje, de gemeente Bakkum-Castricum, dat zich een naam verworven heeft gelijk Texel, de parel der Waddeneilanden, Bloemendaal, waar jaar lijks duizenden vacantiegangers hun vrije dagen en weken doorbrengen, als recreatie-oord van Noord-Holland en speciaal van 's Lands Hoofdstad Amsterdam. In de zomermaanden, die gis teren begonnen te lijken, is het rondom Castricum en Bakkum een stukje aard paradijs. Centraal gelegen, in het hartje van Noord- Holland, waar prachtige provin ciale wegen het verbinden met de grote steden Alkmaar, Haar lem en Amsterdam, is er in deze gemeente niets van de stad te vinden. Men zou het een rustiek dorpje kunnen noemen, waar niet de ene vrachtwagen na de an dere langs de huizen davert, waar niet duizenden en duizenden men sen zich langs de straten en we gen spoeden, boordevol geheim zinnige onrust, op jacht naar ar beid, naar geld, naar roem en naar geluk, waar niet irriterende geluiden het al vervullen en de opgeblazenheid der mensheid in velerlei aspecten is aan te tref fen, doch waar de goedheid van God zich in het natuurschoon on belemmerd uitstrekt tot de verre einder waar de vruchtbare lan derijen glurend en dampend, lig gen overtogen met het goud van de zon, ofwel het regenwater gretig opnemen, tot hernieuwde vruchtbaarheid, waar het stil is en goed om te zijn of wat te rusten. ALKMAAR. Aan de Ge meentelijke Avondschool voor Lager Nijverheidsonderwijs (cur sus 19501951) hadden dezer da gen de eind- en overgangs-exa- mens plaats. Gediplomeerd werden: Afdeling „A": H. F. Beers; J. Boerman; H. v. Gelderen; H. v. Houten; Th. Kaandorp; J. P. Kager; J. J. de Koekkoek; P. C. Koger; S. Korver; J. de Moei; A. Molenaar; Y. C. Oldenburg; J. Poel; S. v. Saaze; C. P. Schouten; C. P. Smit; G. Zwart. Afgewezen 2. Afdeling „B": D. J. Bobeldijk; W. L. Brouwer; C. Dekkers; C. Hoogeboom; C. Lengers; J. P. L. Maars; J. C. Nat; W. Prins; P. Ridder; C. Sloot; W. J. E. N. V. Stralen; C. P. Zijp; A. S. J. Zuur bier; N. G. Beemsterboer; P. C. V. Dam; P. Kay; J. G. Sjoers; J. C. F. Gerritsen; W. J. Habiecht A. Houtkoper; L. Huigen; J. J. Kleimeer; J. B. M. Pureveen; W. J. Stam. Afdeling „C": J. de Boer; Th. Boots; J. Dingerdis; J. Kaandorp; C. v. Meene; T. Meiten; J. Rol; A. Tamis; C. Wassenaar. Voortgezette klassen Afdeling „A": F. M. Lugtig. Bevorderingen. Alle leerlingen van de le klas op 2 na werden bevorderd naar de 2e klas. Van de 2ë naar de 3e klasse werden op 3 na, alle leerlingen bevorderd. Van de 3e naar de 4e klasse werden op 2 na, alle leerlingen bevorderd. Van de 4e naar de 5e klasse werden op 11 leerlingen na allen bevorderd. Typografencursus. Gediplomeerd werden: Afdeling „Zetten": C. Berkhout Th. Bok; A. P. Bongers; L. v. Croonenburg; J .Eenkhoorn; A. J. J. V. Hurck; K. de Jonge; J. Loos D. J. Meines; C. v. d. Pol; H. Schreuder; C. Steenman; H. S. de Vries; R. E. Wanders; N. Wiersma. Afgewezen 1. Afdeling „Drukken": A. J. Be zem; H. C. te Bück; I. Dijkstra; J. H. Kaag; C. Mettes; S. Rijser. Afgewezen 1. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: alle leerlingen op 3 na. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: alle leerlingen. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: op 4 na alle leerlingen. Avondpraktij kcursussen. Gediplomeerd werden: Afd. Smeden-Bankwerken A: Th. Bakker; J. Barsingerhorn; K. Boekelaar; D. Bruntink; Th. A. Buwalda: J. K. Hoogvorst; J. de Jager; J. G. A. Klamer; A. Neuteboom; P. N. de Roode; W. G. Warmenhoven; W. L. Westerop P. Zonneveld; A. Krul. Afd. Auto-, Motor- en Rijwiel- herstellen A: C. J. Appelman; P. Blokker; M. P. Bregman; A. J. Eiff; G. v. Engelenhoven; J. S. W. Jongkind; J. S. L. Mooij; P. M. Out; H. Siebbeles; R. Wielinga. Afgewezen 1. Afd. Electrotechniek A: C. Blankendaal; Th. Duncker; W. Gieling; H. Gouda; J. de Jong; C. H. Kroon; D. Lürs; H. Meiman Ch. P. Vasbinder; A. v. d. Veer; J. R. Vierstra; J. S. v. Westen. Afgewezen 1. Afd. Timmeren A: A. J. Dudink; C. S. Goudsbloem W. Hartog; J. A. Delis; H. de Moei. Afdeling Timmeren B: N. J. Tessel. Afdeling Schilderen A: C. Hollander; J. Moras; R. W. Rezelman; A. N. Soeterbroek. Afgewezen 1. Avondcursussen. Gediplomeerd werden: Afdeling Kleermaken, Leerlin genafdeling: C. J. Bosklopper; M. Breed; M. Th. C. Groefsema; F. J. Kaan dorp; A. Kooij: P. de Rooij; P. Rozing; N. v. d. Werf; J. v. We- zop; P. Zoon; E. Zwart. Afdeling Kleermaken Gezellen- afdeling: C. C. T. Burger; S. de Groot; J. v. d. Struik. Afdeling Behangen en Stoffe ren, Leerlingenafdeling: J. Engel; W. A. Erkrmp; J. A. Kager: P. G. Schouten; N. Zon neveld. Afdeling Schoenmaken, Leer lingenafdeling: G. F. Bos; A. van Dijk. Afdeling Brood- en Banketbak ken, Leerlingenafdeling: J. Koedijker; E. Sloot; J. F. Weder. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: alle leerlingen op 11 na. In de Leerlingenafdeling van dé Avondvakcursussen werden op 4 na alle leerlingen bevorderd. Op 4 na werden alle leerlingen van de 2e naar de 3e klasse be vorderd. Alle leerlingen van de 3e wer den na de 4e klasse bevorderd. In de Gezellenafdeling werden alle leerlingen van de le naar de 2e klasse bevorderd. Burgerlijke Stand OUDORP Geboren: Frederik Johannes Maria zv Johannes F. Wortel en Cornelia M. Mol; Jan Koop zv J. K. Koobs en A. C. Everhard; Margaretha Maria Ali- da dv A. G. Bakker en M. A. C. Ypma. Ondertrouwd en Getrouwd: Dirk Cornelis de Jong 24 j. mon teur en Antië Schot 25 j- zonder beroep beiden te Oudorp; Lau ren tius van Veen 35 j. fabrieks arbeider Heiloo en Catharina Schut 28 j. zonder beroep te Oudoro; Jacob Berghuis 51 jaar, bedrijfsleider en Guurtje de Boer 37 j. zonder beroep beiden te Oudorp. Overleden: Cornelis Pluister 66 jaar zonder beroep gehuwd met Antje Prins; Jacobus Arnoldus Janssen, 64 jaar koopman zonder vaste verblijfplaats. Woongemeente. CastricumBakkum, het is op de allereerste plaats een wóón- gemeente, zonder fabrieken, zon der grote bedrijfscomplexen; bos sen, duin en strand presenteren zich als een grote speelplaats voor alle mensen, waar duizen den jaarlijks op afkomen en ve len voor de tijd van een paar maanden zelfs. Een van de meest gezochte re creatie-oorden van Noord-Hol land ligt te Bakkum, een kam peerterrein van 40 H.A. groot, onder beheer staande van de P.W.N. In het seizoen, dat duurt van 18 Maart tot eind September, Is er van de gemiddeld 4.000 a 5.000 kampeerders, die er hun 1300 tenten opslaan, zeker 70 pet. afkomstig uit Amsterdam. Een uitgestrekt duin- en bos landschap, omzoomt met een breed strand in het Westen en uitgestrekte polders in het. Oos ten, tussen Egmond en Wijk aan Zee, ligt voor hen open. Hun voornaamste genietingen bestaan dan ook en moeten ook be staan uit wandelingen, verbl.jf aan het strand etc.: hoofdzakelijk genieten van het natuurschoon. Organisatie van film-, muziek-, cabaret- of dansavonden wordt vermeden, omdat men van de 'idee uitgaat, 'dat de vacantiegan- ger hét gröot-stads-leven nu een maal niet kan (moet) meenemen. De vacantiegangers hebben hun eigen kampeervereniging, die wel nu en dan in „De Pan", een soort openluchttheater, een filmavond kan organiseren of andere cul turele evenementen, maar dan altijd op bescheiden voet en met uitdrukkelijke toestemming van de kampdirectie. Jaarlijks wordt er een Kinderfeest georganiseerd en or> het einde van het seizoen is er een vuurwerk op het strand. Het gehele seizoen door is er in een van de loodsen op het kam peerterrein een tentoonstelling te bezichtigen bestaande uit een collectie waardevolle attributen van duinflora en -fauna. Voorts worden o.l.v. de P.W.N. wandel tochten in de omgeving georga niseerd. Op het terrein zijn vijf grote opslagplaatsen aanwezig, Kafotters-nieuws ALKMAAR. Vanavond hou den wij een bijeenkomst waarbij gelegenheid is om ons kunnen op 't gebied van tafeltennissen, bil jarten enz. te demonstreren. De bezitters van een spaarbank boekje worden verzocht hun boekje mede te brengen, voor rentebijschrijving. Onvoorzichtige rijder ALKMAAR. Tegen de be stuurder van een motorrijtuig, F. S. uit IJmuiden, die op de avond van de 21ste Augustus 1950 op de hoek KeinsmerwegGroot- sloot onder de gemeente 'Zijpe een motorrijder had aangereden, doordat hij geen voorrang had verleend, eiste de officier van Justitie bij de Alkmaarse Recht bank bij verstek een boete van f 60.of 30 dagen. Uitspraak over 14 dagen. E.H.B.O.-CURSUS WAS EEN GROOT SUCCES SINT PANCRAS Onder lei ding van Dr. Degenaar uit Alk maar is hier onlangs een E.H.B.O. cursus begonnen, die met groot succes is bekroond. Het examen is ten gemeenite- huize afgenomen door Dr. Dijk huizen uit Alkmaar. De namen der geslaagden zijn, in alphabetische volgorde: J. van Benthem; K. Bobeldijk: mej. J. Boode: mevr. K. Bruin-Turkstra; mej. J. van der Bijl: Mevr. M. E. Bijistra-Balder; J. J. Corbee; C. Duif: F. Th. Forrer; Mevr. I. E. B. Forrer-Kwak; Mevr. J. C. M. de Goede-Kuilboer; mej. E. Goot jes; A. Groen: mej. A. Groen; C. Groen: Jac. Groen: W. J. Honig; J. Huibers; Mevr. N. Jansen-van Tiel: W. Keizer: T. Kliffen: D Klinkhamer: D. Koning; M. Kooy: P. Nierop Jr.: mej. H. K. Ochdüee; mej. G. Ploeger: mej. J. Ploeger; mej. T. de Ruyter; mej. J. Schut: Mevr. A. N. Slij- ker-Kost; mej. Henny Spitse; mej. T. J. Troostheide; mej. E. Verkroost; mevr. A. de Vries- Docter: mevr. G. A. de Vries- Kaas; J de Vries; mej. B. Wage- naar; mej. J. Westra: mej. E. Wit; mevr. M. Wognum-Steyn: W. ten Wolde. Op vastgestelde avonden zal worden doorgegaan met het oefe nen in de zojuist geleerde vaar digheden. waar men voor de wintermaan den ca. 500 tenten kan opbergen. Kleine gemeenschap Het kampeerterrein met haar bewoners is een kleine maat schappij op zich. Er zijn winkels, die in de dagelijkse levensbehoef ten voorzien. Omzwervingen Momenteel zijn er reeds 5 a 6 tenten bewoond, door in totaal ca. 30 personen. Er zijn reeds vergunningen uitgereikt voor een kleine 700 plaatsen, die door de kampeerders zelf konden worden uitgezocht ;de avond voor de opening van het seizoen stonden er voor de ingang van het terrein reeds tientallen personen te wach ten, die heel de nacht geduldig de ochtend verbeidden om dan in een sensationele race wie het eerst komt, het eerst maalt het meest geliefkoosde plekje te bemachtigen. Een heerlijk oord voor omzwer vingen. Je loopt er op een tapijt, kleurig en mollig, van warm, geel zand, dennennaalden en hei, on der hoge boomgewelven, waar de zonnestralen doorheen prikken en rondjes licht wemelend neer strooien op dat tapijt. Hierin te dwalen geeft de sensatie van de wandeling in de paradijstuin....! Geslaagd ST. PANCRAS. Onzè plaatsge- note mej. T. Kloosterboer, wo nende aan de Benedenweg alhier, slaagde dezer dagen voor het diploma Kraamverzorgster. Burgerlijke Stand BERGEN Geboren: Hendri- ca Geertruida Wilhelmina dv Th. •M. Ruijgrok en A. B. C. Moens Bloemendaal. Ondertrouwd: van Veen, Wil helmus Hendrikus 32 j. wonende te Nijimegen en Briefjes, Johanna 27 j.; Min, Jacobus Cornelis 35 j. en Stoop, Margaretha Cunera, 34 j.; Boot, Juriaan Cornelis, 30 j. en Dekker, Cornelia, 25 jaar; Aartse Tuijn, Cornelis, 30 j. te Alkmaar en Nieuwland, Guurtje 24 j-; Admiraal, Petrus, 26 j. te Alkmaar en Beeldman, Arienna, 19 jaar. Gehuwd: van der Heide, Anne en Louwe, Neeltje. Overleden: Dijt, Cornelis Joan nes, 55 jaar. DE KRUISWOORD- PRIJSPUZZLE Het ontbreken van een deel der opgave van de kruiswoord- puzzle in onze edities van j.l. Zaterdag, heeft bij het oplossen nogal stagnatie gegeven. Daarbij komt dat de omvang van de puzzle van deze week het voor vele niet mogelijk maakt in één avond de oplossing gereed te krijgen. Wij hebben daarom op verzoek van onze lezers besloten de ter mijn van inzending te verlengen. Onze bureaux zullen de oplossin gen tot en met Donderdagavond in ontvangst nemen. Aangezien ons is opgevallen, dat niet ieder een de aanvulling van de afd. verticaal heeft gezien, verwijzen wij naar ons nummer van Maan dag, pag. 5 rechts bovenaan. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Pau- lus M. zn. van A. L. W. Kempen en T. M. Breed; Willem zn. van R. Kraakman en A. E. Admiraal; Margaretha R. H. dochter van G. Soeckel en R. C. Jansen; Gezina G. dochter van J. G. van den Braak en R. A. Midema. Gehuwd: Johannes M. P. Mo lenaar en Josepha S. Kooijman; Cornelis A. van Trappen en Hil- letje A. Middelveld; Jan Veldman en Cathalina J. Verveld. Gevaarlijke ontmoeting EGMOND-BINNEN. Dins dagmorgen, bij werkzaamheden op het bedrijf van de Gebr. S. en H. Roozen werd door de Gebr. Melker op 25 cm. diepte een land mijn aangetroffen. Onmiddellijk werd de politie hiermede in ken nis gesteld, waarna de gewaar schuwde Mijnenopruimingsdienst dit gevaarlijke apparaat tot ont ploffing heeft gebracht. Publieke verkoping EGMOND-BINNEN. Dins dagavond werd in Café Swart ten overstaan van Notaris G. A. Ver kade in publieke veiling ver kocht de boerderij met schuur en erf, behorende tot de nalatenschap van wijlen de heer J. Dirkson, voor welke verkoping zeer grote belangstelling bestond. Eigenaar werd de heer G. Bommer, voor de somma van f 13314.53. (Advertentie) Laten we deze keer eens beginnen met een woordje ten bate van ons aller tante Pos, die zich met engelengeduld gerust wil laten overbelasten met voetbalprijsvragenmits dat geschiedt volgens de regels die voor het frankeren zijn vastgesteld. Wanneer Uw oplossing n.l. per post aan ons wordt toegezonden, moet er een postzegel van 10 cent op geplakt worden (lokaalport 6 ct). Anders beleeft Uw oplossing hetzelfde avontuur als die van een inzen der uit Lutjebroek. Hij frankeerde zijn oplossing met een post zegel van 2 cent; de post weigerde de enveloppe te bestellen en stuurde hem terug, nog net vroeg genoeg om hem met een vracht man mee te geven en precies op tijd de sportredactie te laten bereiken. Dat over de porto-geschiedenis. Wat nu de oplossing zelf betreft: drie van de vijf wedstrijden gingen door, zodat er toch nog sprake kon zijn van een strijd met kansen voor allen. Zouaven werd over het algemeen wel favoriet geacht tegen Zeevogels, maar dat RKAFC van ZAP zou winnen hadden slechts weinigen vermoed. Over JVCTexelse Boys liepen de meningen uiteen Er waren dus zes punten te behalen. De eerste en de tweede prijswinnaar brachten het tot vier punten. Een twin tigtal inzenders scoorde drie punten en onder hen werdén de andere prijzen verdeeld. Hier zijn de gelukkigen van deze week: 1. A. WENNIPS, Hogeweg 1, Heiloo 2. JOHANNA HAST, Merensstraat 25, Hoorn 3. H. DE GROOT, J. C. de Leeuwweg 12, Breezand 4. H J. DEN DRIJVER, Van Bleiswijkstraat 10, Enkhuizen 5. JAN TIJM, Baanpad 20, Alkmaar Deze week vragen we Uw profetische blik op de volgende wedstrijden:- UITSLAG i NIET 1 INVULLEN N aam Adres Woonplaats (Hier afknippen) 1. Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waar mede volgens Uw mening de wdestrijd zal worden beslist. •2. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als briel worden verzonden. De enveloppe NIET dichtplakken en op de enveloppe schrijven „VOETBAL- PRIJSVRAAG"; daarmee bespaart U ons veel werk. 3. Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend. Voor het juist voorspellen van winst ot gelijk spel, doch niet me! de goede cijfers krijgt men één punt. Voor de beste raders (even tueel door net lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld: Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. IETS KOUDER In het Zuid-Oosten van het land aanvankelijk zwaar be wolkt met enige regen en matige tot krachtige wind tussen Zuid-West en Zuid. Elders wisselende bewol king met enkele buien, af gewisseld door verspreide opklaringen en matige tot krachtige Westelijke wind. Iets lagere temperaturen. (Advertentie) G. uw behanger Koelhuizenbouw vordert HEERHUGOWAARD Nrd. De bouw van het eerste koelhuis te Heerhugowaard Nrd. vordert gestadig. Het perceel, grond voor heen in eigendom van de heer W. Groot alhier, is van eigenaar verwisseld. In opdracht van de heer Jac. van Langen bouwt de fa. H. Beers en C. Langedijk al daar een groot koelhuis. Dat zal waarschijnlijk geduren de bepaalde tijden verschillende Sersonen werk kunnen geven. aar wij vernemen ligt het ook in de bedoeling in dit koelhuis op te slaan allerlei soorten fruit. Zoals bekend is aan het verzen den van deze producten veel werk verbonden. PURMEREND, 3 April. 18.000 kipeieren f 1010.50; 8000 een deneieren f 8.50; 1200 kievits eieren 0.25 per stuk; Runderen totaal 897 stuks. 210 vette koeien f 1.902.85 per kg, handel stug; 494 geldekoeien f 475700, han del stug; 147 melkkoeien f 650 f 1000, handel stil; 24 stieren f 6001450, handel kalm; 22 gras kalveren f 230350, handel ma tig; 2185 nuchtere kalveren: v. d. sl. f 3580, handel goed, id. fokk. f 65135, handel vfug; 296 vette varkens v.d.sl. f 1.741.88 per kg, handel stug, afl. lagere prij zen; 837 biggen f 2028 en f 28 f 50; 348 schapen: weiderij f 95 f 145, handel vlug, id. fokkerij f 150210, handel goed; 80 lam meren; 47 bokken en geiten f 10 tot f 50, handel stug; 36 paarden f 600900, handel stug; 21 fok- zeugen f 230325, handel stug. 450 konijnen f 112 per stuk. GROOTEBROEK, 3 April 1.250 kg Bieten A 6.30, B 4.00; 8000 kg Uien, gro f 4.505.50, groot 5.406.20. AVENHORN. 3 April. 9500 kg rode kool 7.5025.40; 5500 kg gele kool 6.40—10.80: 35700 kg uien, grove 5.407.30, gewone uien 5.907.20: 40000 kg bieten, rond I 7.307.40, idem II 55.20, lang 2.506; 5200 kg witlof I 36 —44, II 32—38, III 21—32; 38500 kg peen II 5.50—7.40. III 5.10— 7.20. IV 4.10—5 per 100 kg Nrd.-SCHARWOUDE. 525 kg. witlof IB 35; IIB 31; stek 28; 25.000 kg. uien 6.207; grote 5.306.80drielingen 1.401.90; 4000 kg. aardap. Doré 7.80: Alva 9.10; Bevelanders 10.30; 140.000 kg. rode kool 12.2026.80; 35.000 kg. gele kool 610.70; 60.000 kg. witte kool 5.508.60; doorge draaid: 2000 kg. gele kool; 12.000 kg. witte kool. LANGEDIJK. 13.000 kg. uien 5.907; grove 5.305.80; 1500 kg. peen C 4.50; 1200 kg bieten A 6.30; 50.000 kg. rode kool 6.50—24.30: 24.000 kg. gele kool 611.30; 25.000 deense witte 5.507.50; doorgedraaid: 700 kg. gele kool en 10.000 kg. witte kool. WARMENHUIZEN, 4 April. Uien 6.106.30; grove 2.90420; bieten I 6; 4; gele kool 69.70 witte kool 5.507.10; rode kool 14.20—24.20. VEEMARKT PURMEREND Het aanbod van de vette koeien was wel te groot naar de vraag, vandaar dat de handel veel stug ger inzette. Alléén de prima slachtbeesten brachten nog wel iets boven de notering op, maar verder zakten de prijzen in en werd de afloop er niet beter op. Ook op de geldemarkt was de aanvoer groot en de kooplust is er niet. Het slechte weer met de vele regenvlagen heeft de lande rijen te zacht gemaakt, om daar het vee in te doen en de hooi- kasten beginnen al bij velen leeg te raken, zodat vele weiders ge dwongen zijn niets te doen. Dit is ook al hetzelfde met de verse melkkoeien; door dezelfde om standigheden is daar ook een stugge gang. Ook het jonge vee gaat heel schoorvoetend van de hand. Met de nuchtere kalveren gaat het beter; dit blijft nog maar steeds een gewild artikel; later, toen de aanvoer nogal aanhield, werd het wel iets kalmer, maar de hokken en vooral de beste die ren waren weer gewild en brach ten hoge prijzen op. In het wolvee was het weer een willige boel, vooral die voor de weiderij waren goed gevraagd en hoog in prijs. Ook voor de schapen met larn- mertjes was wel liefhebberij. Maar voor de vette schapen, waar ook steeds de vraagprijzen hoger worden, begint de kooplust wel wat te kalmeren. Met de bokken en geiten was het weer een stugge boel. Op de vette varkensmarkt was het niet veel beter. Het aan bod was te groot, zodat het sij. stug inzette met 1.88, wat al gautf moeilijk was te maken en de af-l loop was dan ook heel stug. Voo'fl de vette zeugen werden priizen k van om de f 1.76 gemaakt. Ook op de biggenmarkt vlotte het meu te best; daar was het vrij stil e"! de prijzen lager. Ook voor d® fokzeugen weer een kalme vraag- De paardenmarkt was eveneen; stil, maar op de pluimveemark j| was de gang in de konijntjes vr»| willig. >1 Deze luchtfoto Met een rood e: Vreeburg weer luttele uren tw< vijfduizend in c dend, dot bier komstig uit alle landen, die col] keffijf venstandig Keujtic wil zij pagina's tellend hand en streept aan, die hem bij: ren. Maar wij zi met zakelijk. Hei neer wij eenmaa verdiepingen aan hebben betreden, voren tot achter ■Dat we zelfs de enige minuten st dat, wat ons spec In een poging ontvluchten, hebl hele verdiepingex geslagen. Met blo ïswaar. Het is in\ zich te oottre charme van wat een schier otibe schijnt Deze jaarbeurs ooit. Hl enkele fei uitgebreide expo opnieuw veel te j aangevraagde sta 400o fabrikanten, 60 pet. uit het bui de beschikbare 5< meter expoaitierui kaar verdeeld- Be xemburg, Oostenr Ataka, Joego sla- Jand nemen elk e f^5ór in met hur treffebjfc verzorgdi zendingen. Er is d eerst een media sche inzending, reusachtige part tweedie Vreeburgg die? noemt- 'n In-- óren, .minstens zo het vanouds befa 1*-G.F.-areaa 1. De officiële ope i?£? d°°r de drun Jjyfcbtse garnizoe fh-Jen-d nauwelijk, al duizenden bezo< ten gepasseerd w vond in de Club van de voo nationale werkgei mt de West-Europ wie zich een aant- van Amerikaanse aangesloten. Er w mveel meer buiten hoogste verdieping IJzeren Gordijn w voor de Hoogoven ^lrts- m het W Croeseiaan een «-«Co a-Leen hoofr' machinerieën. Het ^i 'mtez'en van h JSïfe" of onderga PCMect-afgewerkte i de ci West ezia: is west-Dmtsland zeke Mbgen de Duitser» rim, de markten te imc'<innen Positie li met. Ook i hnk£tVav prikaat Een rondga aijv -•-«usiittiiinuip Dat gaat ze» drijf acbarenfal gekomen, de e

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2