Albert Heijn Beperkingen voor grote gezinnen Richtlijnen voor het vervoer Pater wint lihre tournooi Winkel Emigratie naar Australië Hoogste straf geëist tegen beschonken bestuurder gr- 300 milfioenen- erfgenamen bijeen Emigratie ook naar Uruguay? besprekingen van prins bernhard Vietminh lijdt zware verliezen Bankrovers sloegen hun slag te schagerbrug Instelling van productschappen De t.b.c.-vrije markt te Hoorn Biljartnieuws BEURSOVERZICHT Spanje koopt yan Philips televisie-apparatuur Johanna Maria Cornelia Stumpel-Schermer moedermelk Brood- en banketbakker net meisje zelfst. meisje Voor bruiloften aardappelen 5000 kg. VOERBIETEN Eysink 125 cc Ook voor por 2G0 gram ZAANSE MOLEN 33 ct PETIT BEURRE 35 ct ROYAL KENT 35 Ct WINDSOR CROQUETTE OVAL MARIE HIPPODROME FLINKE VERKOOPSTER WOENSDAG 4 APRIL 1951 PAGINA 5 Reeds enige tijd verloopt de emigratie naar Australië niet in de zin zoals mocht worden ver wacht. Hoewel er een lijst is van ongeveer 30.000 Nederlanders, die zich voor emigratie naar Australië hebben opgegeven, wordt de emigratie van velen steeds langer uitgesteld. Dat uit stel heeft vooral betrekking op grote families. De oorzaak is hier niet in de eerste plaats te zoeken in het gebrek aan passage. Dat er grote vervoersmoeilijkheden zijn is al lang bekend. Aan de verbetering van het vervoer wordt geleidelijk aan gewerkt. De oorzaak van de stagnatie moet gezocht worden in de wijze waarop bepalingen van de op 1 April in werking ge treden en nog niet officieel ge publiceerde emigratie-overeen komst, worden opgevat. Zo komt in de overeenkomst een bepaling voor. die een beperking inhoudt met betrekking tot het emigre ren van grote families, wanneer niet tevoren voor voldoende aceo. modatie is gezorgd. Nog geen klaarheid Op het ogenblik worden de Nederlandse en Australische standpunten met betrekking tot err ge bepalingen in de overeen komst nog tegen elkaar afgewo gen Zulks houdt in, dat er thans nog geen voldoende klaarheid kan Begeven worden en de toe komstige emigranten in onzeker heid verkeren. Naar wij vernemen mag ver- De nieuwe verkeerswet, die in Januari in werking is getreden, geeft o.a. de Officier van Justitie de bevoegdheid, hogere straffen dan tot nu toe te eisen tegen de bestuurders van motorvoertuigen, die in beschonken toestand ach ter het stuur zitten en geacht kunnen worden, het verkeer in gevaar te brengen. Een der eerste „slachtoffers" van deze, ongetwijfeld nuttige regeling, was J. F. uit Nieuwe Niedorp, die zich voor de Alk- maarse rechtbank had te verant woorden voor het feit, dat hij onder invloed van sterke drank een motor had bereden. Dat was gebeurd in de nacht van de 11de Januari, bij welke gelegenheid J, F. in Alkmaar een glas of acht best bier had gedronken. De man had weliswaar geen ongelukken gemaakt, omdat hij direct weer naar een andere zaak was ge trokken om een kop koffie te drinken, maar de rit was toch lang genoeg geweest voor de po litie nm te kunnen constateren, d totaal „onbekwaam" was 'ïe rechtbank verklaarde ■T 1 t hii personeel moest zoe ken voor zijn zaak en zodoende in eer* paar café's verzeild was geraakt. De officier van Justitie, Mr. J. C. V. Meischke. vond dat een weg naar het Gewestelijk Arbeidsbureau in deze juister was geweest. Voor die onvoor zichtigheid eiste hij. tevens als voorbeeld, de hoogste straf n.l. een gevangenisstraf van drie mranden en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van één jaar. De verdediger. Dr. C. Berk houwer. wilde dit geval zien in het beeld, dat de maatschappij thans biedt en waarin het alco hol verbruik sterk gestegen is, omdat men de realiteit van het leven vaak wil vluchten. Zijn cliënt was geen drinker, maar de omstandigheden hebben er toe geleid, dat hij meer drank ge bruikte dan goed was. Deze maximum-straf vond de verde diger wel wat te hoog, vooral daar er geen ongelukken waren gebeurd. Daarom bepleitte hij een geldboete, gecombineerd met een voorwaardelijke straf. Op Zondag 8 April zal in de Congreszaal van Krasnapolsky te Amsterdam d.e eerste algemene famihevergadering worden ge houden van de erfgenamen der Thiery-millioenen. De juridische adviseur der fa milievereniging Thiery, Mr. J.W. F. X. de Rijk, aie te Parijs onder zoekingen heeft verricht en be sprekingen heeft gevoerd, geeft op deze vergadering 'n historisch en rechtskundig verslag over de erfeniskwestie Thiery. De genealoog W. Tsj. Vleer, bespreekt de afstamming der Ihierys en de stand van zaken met betrekking tot het genealo gisch onderzoek. Tenslotte worden afdelingen Amsterdam, Noordholland, Zuid- holland, O.-Nederland en Vlaan deren opgericht, naast de reeds bestaande afdeling Limburg Luik. Op deze bijeenkomst worden driehonderd Nederlandse en Bel gische Thiery-familieleden ver wacht. Het bestuur der familie vereniging stelt „verrassende mededelingen inzake de grootste erfeniskwestie in West Europa"' m het vooruitzicht. Prins Bernhard heeft te Bue- D°s Aires bij een interview met j verslaggever verteld T W e besf>rekinsen, die hij in Uruguay gevoerd heeft. Hij zei, „f=„e President van dit land de wens had uitgesproken, dat er S.proef emigratie van Neder landse landbouwers zal komen, V, beS'.Pnen met 25 gezinnen, in on ^bijheid van Punte del Este, rr !L van Montevideo, dncrse 's a-an ^e Prins een in- project voorgelegd aan- exPort rut Nederland van TT™„mes ™or de industrie in y-- plan is aan de be- ÏI„ instantie te den Haag r bestudering doorgezonden. wacht worden, dat daaraan bin nen enkele dagen een einde zal worden gemaakt door een duide lijke verklaring van Australische en Nederlandse zijde. In elk geval staat het vast, dat Australië in de eerstvolgende maanden een zekere beperking zal opleggen aan het opnemen van grote families. SAIGON, 3 April (Reuter) In een Dinsdag door de Franse legerleiding in Indo-China uitge geven communiqué wordt, blij kens een bericht uit Saigon, be vestigd dat de opstandelingen van de Vietminh zware verliezen hehhen geleden tijdens het grote offensief, dat zij in de afgelopen dagen hadden ingezet. De aanvallen werden, zoals ge meld, door sterke eenheden re bellen uitgevoerd in de bergach tige Dongtrieu-sector van het Tonkinese bruggenhoofd. 75 kilo meter ten Oosten van Hanoi, de hoofdstad van Tonkin. Na een Franse tegenaanval, die door artillerie werd gesteund, werden vijfhonderd gesneuvelde rebellen op het slagveld aange troffen. DE B-WEGEN EN HET ZWARE VERVOER De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar richtte aan Ged. Staten van Noordholland 'n adres, waarin zij op de moeilijk heden wijst, die voor het ver voerswezen kunnen ontstaan, in dien door de invoering per 1 Januari j.l. van de nieuwe We genverkeerswet en het Wegen verkeersreglement, streng de hand gehouden wordt aan de voor schriften, waarbij op B-wegen geen vrachtauto's of aanhangwa- fens mogen rijden breder dan .20 M. of waarvan de wieldruk meer dan 2400 kg bedraagt. De Kamer wijst hierbij o.m. op het belangrijke vervoer van tuin bouwproducten naar en van de veilingen, van melk en zuivelpro ducten naar en van de zuivelfa brieken, alsmede van bouwmate rialen, brandstoffen enz. De Kamer heeft zich beraden op welke wijze de te verwachten moeilijkheden zijn te ondervan gen en zou de voorkeur willen geven aan het verlenen van in cidentele ontheffingen. In dit verband stelt de Kamer voor, voorshands hij wijze van proef, de regeling in te voeren, die in Friesland van kracht zal worden, waarbij voor motorrijtuigen en aanhangwagens in het algemeen ontheffing wordt verleend tot een breedte van 2.25 M. en een wieldruk van 3000 kg. Ten aan zien van het bestaande wagen park gaat deze uitzondering nog verder, teneinde te voorkomen, dat het vervoer op de B-wegen ernstig wordt belemmerd. Daar voor zal men in het algemeen gaan tot een breedte van 2.28 M. en een wieldruk van 3250 kg. DE REIS VAN BURGEMEESTER D'AILLY DUSSELDORF, 3 April (Reu ter). Dinsdag waren honder den Duitsers in Dusseldorf ge tuige van de aankomst van bur gemeester d'Ailly, die een vriend- schapsreis van zes weken maakt langs Duitse, Franse en Zwitser se Rijnhavens aan boord van het motorschip „van der Steng". SCHAUEKBKCG Heden nacht hebben onbevoegden zich door het indrukken van 'n woon- kamerraam, toegang verschaft tot het nieuwe gebouw van de Coöp- Boerenleenbank aan de Schager- weg aJhier. De inbrekers hebbpn eerst de woonkamer doorzocht, zijn vervolgens naar hoven ge gaan voor een bezoek aan de slaapkamer, waarschijnlijk met het doel om de sleutel van de kluis te vinden, en hebben alvo rens hun snood bedrijf in de kan toorruimte te beginnen, de be woners in de slaapkamer opge spot,en. Toen die vanmorgen dan ook ontwaakten, vonden zij zich op gesloten, zodat voor hun bevrij ding speciale maatregelen moes ten worden genomen. Van het bezoek der ongenode gast fiebben zij echter niets ge merkt. Manschappen van de poli- tiegroep te Schagen hebben met behulp van speurhonden een mi- nitieus onderzoek ingesteld- Hangende dit onderzoek wenst men zich evenwel niet uit te la ten over het feit of er al dan niet belangrijke geldsbedragen zijn ontvreemd. Het schijnt dat slechts wat geld van de kassier ont vreemd is. Aansluiting expresse-trein AmsterdamMaastricht De Kamer van Koophandel te Alkmaar, die zich tot de Neder landse Spoorwegen heeft gewend met het verzoek te willen bevor deren, dat trein 2402, die des och tends om 6.11 uur naar Amster dam vertrekt, voortaan enigszins eerder zou gaan vertrekken, op dat de aansluiting met trein 31 (expresse trein van Amsterdam naar Maastricht) nog gehaald zou kunnen worden, heeft tot haar genoegen mogen vernemen, dat in de ontwerp-dienstregeling van 20 Mei de vertrektijd van trein 2402 op 6.04 uur is gesteld (alleen op werkdagen), zodat hierdoor inderdaad een belangrijke verbe tering voor het personenverkeer uit dit gewest is verkregen. NIEUWE DIENSTREGELING TESO DEJ1 HELDER Met ingang van 20 Mei e.k. zal de Teso de nieuwe zomerdienstregeling gaan invoeren. Op werkdagen kan men achtereenvolgens van Texel ver trekken om 5.30 uur, 7-50 uur, 11-45 uur, 14.40 uur en 17.45 uur. Van 2 Juli tot en met 1 Septem ber 1951 worden bovendien de volgende diensten gevaren: 6.20 uur, 9.45 uur en 16-30 uur. Vanaf Texel zal reeds vanaf 21 Mei a.s. de dienst van 6.20 uur iedere Maandag worden gevaren. Tenslotte kan men alleen op de Zaterdagen, vallende in de peri ode van 14 Juli t/m 12 Augustus, nog om 13.40 van Texel vertrek ken. Van Den Helder wordt gevaren om 6-?0 uur, 10.25 uur, 13.20 uur, 16-20 uur en 19.30 uur. Vanaf 2 Juli tot en met 1 September '51 bovendien om 8-30 uur 12.20 uur en 17-40 uur. De dienst om 8-30 u. wordt ook weer iedere Maan dag gevaren vanaf 21 Mei tot 1 Juli, terwijl op de Zaterdagen vanaf 14 Juli t/m 12 Augustus nog een boot vertrekt om 15.20 uur. Op Zon- en feestdagen kan men van Texel vertrekken om 6.20 uur, 9.30 uur, 11-45 uur, 15.40 uur (van 20 Mei t/m 2 Sept.) en 18 uur. Uit Den Helder om 8.30 uur, 10.30 uur, 13.20 uur, 16.40 uur (van 20 Mei t/m 2 Sept.) en 19.30 uur. 's Gravenhage, 4 April. De subcommissie Organisatie Voed selvoorzieningssector van de door de Sociaal-Economische Raad in gestelde organisatie-commissie heeft in overweging genomen de wenselijkheid van instelling van: a. een of meer productschappen voor de ondernemingen, werk zaam op het gebied van het hui dige hoofdbedrijfschap voor ak kerbouwproducten b. een productschap margarine, vetten en oliën en een product schap voor visserijproducten. De Prov. Gezondheidsdienst voor dieren in Noordholland, geeft richtlijnen voor vervoer ders van vee voor de t.b.c.-vrije markten te Hoorn. Zoals bekend worden deze markten iedere le Zaterdag van de maand gehou den, dit seizoen te beginnen op 7 April. De auto's, waarmee het t.b.c.- vrije en reactie-vrije vee wordt aangevoerd, dienen tevoren ont smet te worden. Dit ontsmetten kan hierin bestaan dat men eerst de auto grondig schoon maakt met water en daarna nog eens goed naspoelt met een 3% ereoline oplossing. (Dat betekent, dat men op één emmer water van 10 liter hieraan 3/10 liter ereoline moet toevoegen). In- plaats van ereoline kan men ook natronloog gebruiken en dan kan men volstaan met 2/10 liter op 10 liter water. Ten bewijze, dat de auto in derdaad ontsmet is voor het ver voer, is het noodzakelijk dat men een door de politie getekend briefje kan overleggen bij aan komst op de veemarkt te Hoorn. Deze bepaling geldt natuurlijk ook voor de niet-georganiseerde vervoerders en eveneens voor het WINKEL Na de verschil lende persoonlijke kampioen schappen werd door het district Schagen van de Ned. Biljartbond nog een libre-tournooi uitge schreven voor een aantal spelers uit het district, die niet aan de persoonlijke kampioenschappen hebben kunnen deelnemen, om dat het moyenne van deze spe lers te hoog is voor dergelijke kampioenschappen. Omdat er geen 8-tal vol te maken was, werden hiervoor ook enkele an dere spelers, die wel aan de per soonlijke kampioenschappen heb ben deelgenomen, ingeschakeld. De organisatie van dit tournooi was in handen gesteld van de vereniging „Voorwaarts" te Win kel. De wedstrijdleiding zat in handen van de heer K. Bakker van „Voorwaarts". Er werd door de navolgende personen aan dit tournooi deel genomen: Jac. Bregman, A. Bak ker en Nic. Kossen van „Het Groene Laken" te Burgerbrug, J. Roggeveen, Jac. Stammes en G. J. Pater van „Holl. Noorder kwartier" te Schagen, W. Hoo- geboom van „Ons Genoegen" te Warmenhuizen en P. Bijhouwer van „Voorwaarts" te Winkel. Met uitzondering van de heren Kossen en Stammes, kwamen de andere 6 spelers voorheen in de cadre-klasse 6.009.00 tegen el kander uit. De beste winstkansen in dit tournooi waren voor de heren Hoogeboom, Roggeveen en Pater. Hoogeboom wint van Roggeveen en Pater. Dit was voor Hooge boom reeds een mooie voor sprong. De andere spelers maken een winstpartij en krijgen daar na weer een verliespartij te in casseren. De drie reeds eerder genoemde kansspelers staan alle drie met 5 winstpartijen en nog 1 partij te spelen. Jac. Bregman gaf Hoogeboom de eerste verlies- partij. Nic. Kossen bleek als nieuweling een zeer stabile spe ler met een goede aanleg. P. Bij houwer was het slachtoffer van dit tournooi, want hij mocht geen enkele partij winnen. Zelfs Jac. Stammes, dip Zondag reeds 4 partijen van 250 car. had afge werkt, zag er niet tegen op om in zijn 5e partij, tegen Bijhouwer er een serie van maar liefst op de kop af 100 te maken. De hoog ste serie van Pater met 107 kwam tamelijk in gevaar. A. Bakker won de laatste partij tegen Hoo geboom, waardoor laatstgenoem de op de 3e plaats kwam te staan. De le er» 2e plaats moest in een slotpartij tussen de beide club genoten Pater en Roggeveen worden beslist. In 15 beurten met een serie van 79 car. werd Pater winnaar. De totaal uitslag was als volgt: 1. G. J. Pater 1694 122 13.96 12 2. J. Roggeveen 1519 101 15.04 10 3 Hoogeboom 1601 134 11.94 10 4 Nic Kossen 1520 146 10.41 6 5. A. Bakker 1566 163 9.60 6 6. Jac. Stammes 1467 156 9.41 6 7. Jac. Bregman 1310 151 8.67 6 8. P. Bijhouwer 1049 127 8.26 0 Wij zien hier dat de heer Pa ter met 12 matchpunten winnaar is geworden van dit tournooi. Het moyenne van Roggeveen is beter. Hoogeboom kan het beter als hij de zenuwen maar weet weg te werken. Het resultaat van Kossen was zeer goed. A. Bakker mag met dit moyenne nog niet helemaal tevreden zijn. want hij kan best hoger spelen. Jac. Stam mes heeft eeni zeer sterk tour nooi gespeeld. Jac. Bregman is ver beneden zijn kracht geble ven en P. Bijhouwer met 0 matchpunten kan toch, gezien zijn laatste competitierooster met een moyenne van 8.26 wel te vreden zijn. Vporzitter C. Keetman reikte aan de spelers met de meest pret tige en juist gekozen woorden de prijzen uit welke door verschil lende instanties en personen wa ren beschikbaar gesteld. Hij bracht dank aan de spelers die door hun mooie spel en sportieve Beest dit tournooi zo goed heb ber» doen slagen, maar juist dat goed slagen schreef de voorzitter ook voor een groot gedeelte toe aan de meest ijverige persoon, de heer K. Bakker als wedstrijdlei der. Namens de spelers dankte de heer Pater de vereniging .Voor waarts" voor de prettige ont vangst en de goede verzorging van de wedstrijd en dan wel een bijzonder woord van dank en lof aan de voorzitter de heer C. Keetman, die Zondag onafgebro ken alle partijen heeft geteld er» ook voor de wedstrijdleider die op zo'n prettigp wijge steeds de juiste snaar -"ist aan te raken om het zo goed mogelijk te laten verlopen. Verder dankte de heer Pater de fam. Laan voor de goe de verzorging. De spelers, de organiserend» vereniging en het district Scha gen kunnen op een goed geslaagd sportgebeuren terugzien. vervoer met andere voertuigen dan vrachtauto's. De veehouder die dus vee wenst aan te voeren op deze markt en dit wil doen per veewagen, moet eveneens een bewijs kunnen overleggen, dat dit voertuig tevoren ontsmet is geworden. Voor de afvoer van de markt is het niet noodzakelijk, dat de reeds ontsmette aanvoerwagens opnieuw worden ontsmet. Wordt er voor afvoer een an dere auto of een ander voertuig ingeschakeld, dat nog niet ont smet was omdat het niet werd gebruikt voor de aanvoer, dan dient ook dit vervoermiddel eerst ontsmet te zijn. Ook hiervan dient een bewijs te worden ge toond. Dit ontsmetten kan tevo ren thuis gebeuren en ook even tueel voor of tijdens de markt op het slachthuis te Hoorn. Voor een vlotte gang van za ken bij de controle aan de ingang van de markt dient men aan het volgende speciale aandacht te besteden: Er mogen slechts r underen voorzien van geldige witte of witgroene verklaringen wor den aangevoerd. Deze verklaringen dienen te gelijk met de runderen te wor den aangeboden. De kenmerken dienen goed te vergelijken zijn met de aante keningen op de verklaringen. De dekken moeten vóór de controle worden losgemaakt. „NIEUW AMSTERDAM" IN ONS LAND TERUG Zaterdag a.s. wordt het s.s. „Nieuw Amsterdam" van de Holland Amerika-Lijn na een af wezigheid van vier maanden in ons land terug verwacht. Zoals wij destijds berichtten, maakte het schip een zestal toeristenrei- zen in de Amerikaanse wateren. Bij, de passagiers, die zich te New York inscheepten, bevinden zich o.a. de zanger Richard Crooks en de bekende concertpianist Alexander Brailowsky. De eerste zal in Le Havre de- barkeren, doch wanneer Alexan der Brailowsky zijn reisroute niet verandert komt hij naar ons land, want de passagierslijst vermeldt als zijn einddoel: Rotterdam. AARZELENDE MARKT AMSTERDAM, 3 April. Veel verandering heeft de Amsterdam se Beurs vandaag niet gebracht. De nieuwe 3 pet. staatslening van 200 millioen gulden, ter fi nanciering van de buitengewone militaire uitgaven, kwam geens zins als een verrassing. De markt kwam in grote trek ken overeen met gisteren, al was de aarzeling vandaag wat duide lijker merkbaar. Olies wisten zich op 301 te handhaven. Opmerkelijk was het verlies van AKU. Hoewel de berichten omtrent de grond- stofiënschaarste reeds gisteren bekend waren, bleek er vandaag flink aanbod te zijn losgekomen, waardoor de koers van 179 in zakte tot 173'A. Unilever en Phi lips sloten, evenals de meeste andere industriesoorten, amper prijshoudend. Claims van Gelder monteerden f 4.tot f 75.—. De cultuurmarkt lag voor het overgrote deel sterk verwaar loosd. HVA was aanvankelijk we derom gevraagd en steeg 2 pun ten tot 132. Deze winst kon ech ter niet behouden blijven en tegen slot werd 129% betaald. Aandelen algemene éxploratie noteerden onveranderd 81. Ook de Scheepvaartmarkt was vandaag niet gunstig gedisponeerd De Indonesische credietinstel- lingen waren goed prijshoudend. Aandelen Haagse Commissiebank noteerden 143, hetgeen vrijwel in overeenstemming is met de waar de van de Aandelenbank voor Zuid-Afrika Op de Amerikaanse sector ver beterde het agio tot ruim 11 pet. De N.V. Philips telecommunica- tie-industrie voorheen N.S.F. te Hilversum heeft geruime tijd ge leden een experimentele televisie installatie geleverd aan „Radio Difusion Nacional" te Madrid. Deze apparatuur zal worden uit gebreid.Tot dit doel leverde Phi- lips-N.S.F. dezer dagen een nieu we televisiecamera met bijbeho rende controle- en voedingsappa- ratuur alsook een complete 35 millimeter tele-filminstallatie. Deze camera is van geheel nieuw model, waarbij onder meer de ingenieuze constructie voor het wisselen en instellen van verschil lende lezen opvalt. De „Radio Difusion Nacional" zal met deze apparaturen demon straties geven tijdens een radio- en televisiecongres van de inter nationale associatie U.N.D.A., welke samenkomst van 19 tot 21 April te Madrid wordt gehouden. Van Nederlandse zijde wordt aan dit congres van de Ü.N.D.A., wel ke organisatie speciaal katholieke belangen behartigt, deelgenomen door mevrouw F. Steenberghe Engeringh en de heren prof. mag. dr. J. B. Kors O.P. en P. A. M. Speet, respectievelijk voorzitter en directeur van de K.R.O. Staking Italiaanse P.T.T. afgelast ROME, 3 April (Reuter). De staking van 24 uur, die 100.000 arbeiders van de post-, telegraaf- en telefoonbedrijven in Italië Dinsdag wilden houden, is op het laatste ogenblik afgelast na onderhandelingen die de gehele nacht duurden. AFSCHEID OPPERWACHTMEESTER LANGEDIJK. Op 2 April heeft de groepscommandant der Rijkspolitie te Langedijk, de Opperwachtmeester H. Drieënhui- zen, die op 1 April j.l. werd ge- pensionneerd, te Heiloo in een samenkomst van groepscomman danten v.h. District Alkmaar der Rijkspolitie, officieel afscheid ge nomen. De districtscommandant, mr. v. d. Steur, bracht zijn grote ver diensten en capaciteiten naar voren en bood als blijk van waar dering het boekwerk „Zwervend door Nederland" aan. Burgemeester Schelhaas van Langedijk (mede sprekende na mens de burgemeesters van Oudorp en St. Pancras) liet op duidelijke wijze blijken, dat zijn grote verdiensten als politieman te Langedijk niet onopgemerkt waren gebleven. Als blijk van dank bood spr. eveneens een boekwerk aan. Na nog te zijn toegesproken door de districts-adjudant van Breukelen en de adjudant Dieck- man van Bergen, die namens de groepscommandanten van het District Alkmaar sprak, waarbij aan de scheidende groepscomman dant een Parker vulpen werd aangeboden, heeft Opper Drieën- huizen een dankwoord gesproken. Kolven OUDKARSPEL. Zondag middag werd in de kolfbaan van de heer C. van Liempt 'n onder linge wedstrijd gespeeld tussen de sociëteiten „Onder Vrienden" en „Gezellig Samenzijn". Van iedere sociëteit namen 5 eerste klasse, 5 tweede klasse en 5 derde klasse kolvers deel. „Gezellig Samen zijn" sloeg in totaal 1(59 p. en „Onder Vrienden" 1699 p. De personele prijswinnaars wa ren: le klasse: le pr. C. Vlug 150 p.; 2e pr. P. Woestenburg 144 p., 3e pr. G. Mettes 141 p., 4e pr. J. Bakker Wz. 141 p. en 5e pr. C. Plakman 139 p. 2e klasse: le pr. B. Drost 142 p., 2e pr. L. Schrijver 141 p., 3e pr. Ant. Jonker 138 p., 4e jr. C. Groot 117 p., 5e pr. KL Kooij 109 p. 3e klasse: le pr. J. v. d. Ham 128 p., 2e pr. Th. Commandeur 127 p., 3e pr. J. Hink Jnz. 125 p.; 4e pr. W. Bakker Az. 123 p.; 5e pr. Jb. Kant 114 p. Losvliegende duiven HEERHUGOWAARD Nrd. Verschillende duivenhouders in Heerhugowaard-Noord zijn reeds door de tuinbouwers gewaar schuwd hun duiven vast te hou den. In hun eigen belang wordt hen echter geraden dit alsnog te doen, daar steeds meer erwten door de tuinders alhier worden geplant. Op deze z.g. erwten- banen wordt vergif voor kool- duiven gestrooid, wat ook dode lijk is voor post- en sierduiven. Bekend is dat ook deze duiven zich bij voorkeur naar de erwten- banen begeven. Raadsvergadering HEERHUGOWAARD. Vrij dagavond 6 April a.s., des avonds om 8 uur, komt de raad dezer gemeente in vergadering bijeen ten gemeentehuize. GESLAAGDE UITVOERING VAN „VITA LONGA" WEST-BEEMSTER. De R.K. Dames Gymnastiekveren. „Vita Longa" te West-Beemster heeft haar jaarlijkse uitvoering ditmaal gegeven in samenwerking met 't dameszangkoortje „Hierna Beter". Er was solo-zang van Corrie Stroet. Er werden twee uitvoeringen gegeven: 's middags voor ouders èn kinderen en 's avonds voor de jongelui. De band „Harten Vijf" leidde het gezellige bal, dat de uitvoering besloot. Na de vlaggengroet heette Mieke Ruyter de aanwezigen wel kom. Tijdens de uitvoering be wees het herhaaldelijke applaus, dat het publiek waar voor zijn geld kreeg. Het dameskoortje „Hierna Be ter" zorgde voor aangename af wisseling met enkele zangnum mers. Bijzondere vermelding verdient de poging van mej. Alie van Die pen, om nieuwe leden te werven. In de rol van Jans Pollewiep toonde zij aan, dat gymnastiek te leren vait, zodat men zich niet met 'n „Ik heb nooit aan gymnas tiek gedaan", van 't lidmaatschap van „Vita Longa" af kan maken. Al met al kunnen „Vita Longa" en haar leider, de heer D. Olie. op een geslaagde uitvoering terugzien. R.K. LANDB.WINTERSCHOOL HOORN In de R.K. Land- bouwwintersdhool te Hoorn wer den de diploma's uitgereikt. Alle 27 leerlingen van het 2e leerjaar slaagden. Het zijn: G. P. Beerepoot, Westwoud; A. P. H. Bergmans, Middenmeer; W. J. A- Bijman, Spanbroek; M. A. Bruin, Wieringerwerf; J. C. Co- nijn, Edam; Th. J. van Diepen; Berkhout; J. H- L. Janssen, Wie ringerwerf; J. A. Koeckhoven, Ursem: J- P. A. Koning, Beem- ster; P. W. Koning, Blokker; H. B. M- Reijers, Wieringerwerf; C- G. Roskam, Ursem; J. M. J. Rut ten De Cocksdorp (Texel); J. G. Schilder, Westwoud; J. L. Schil der, Spanbroek; C- J- Schipper, Spanbroek; J. Schipper, Zwaag; J. T. Sjerps, Hem; Th. J. Sjerps, Hem; J. P. Smit, Beemster; F. C. Terwijn, Amsterdam; W. J. Vriend, Sijbekarspel; L. C. Wa- gemaker, Abbekerk; W. Wessels, Hoogwoud; J. J. Wiering, West woud (Zwaagdij'k); Th. J- Wijn- ker, Spanbroek; P. F. de Wit, Bo- venkarspel. Naar de tweede klasse zijn 28 leerlingen bevorderd; één werd afgewezen. UITSTEKEND GESLAAGDE CONCERT-AVOND LIMMEN In de grote zaal van Café „Friesland", werd door Jeanne van de Winkel, sopraan, Henk Mareker. tenor, Jan Koel man, tenor, Cor Brandjes, bari ton en Aad Twisk, piano, een zeer mooi muziek- er» zang programma uitgevoerd. Voor de pauze werden werken gebracht van Bach, Haydn en Mendels sohn. De heer Twisk lichtte dit gedeelte van het programma uit voerig en vaak op geestige wijze toe. Begonnen werd met de Koffie- cantate van J. S. Bach. Een werk, dat aan de uitvoerenden wel zeer zware eisen stelde, maar niettemin goed werd uitgevoerd. Om in de juiste sfeer van Vader Bach te komen speelde Twisk vooraf een piano-bewerking van de Cantate 147. Dit is een mooi pianowerk, dat voortreffelijk werd gespeeld. Na het bekende duet uit „Hochzeit des Cama- cho" van Mendelssohn, en een recitatief er» duet uit „Die Schöpfung" van Haydn. werd het eerste gedeelte van het concert besloten met een mooi duet uil „Die Jahreszeiten" eveneens van Havdn. Zowel de prestaties van de vocalisten als de pianobegelei ding van Twisk maakte de uit voering van dit duet tot een groot succes. Enige piano-leer lingen van de heer Twisk n.l. P. Admiraal, G. Duikersloot en L. Hoogeboom speelden werken van Beethoven en Chopin. Hun debuut wer<^ met gul applaus beloond. Na de pauze werden verschil lende opera-aria's en duetten on kunstzinnige wijze uitgevoerd. Aan alle nummers was de uiter ste zorg besteed. Met het prach tige duet „Au fond du Temple" uit de Parelvissers van Bizet (H. Mareker en C. Brandjes) werd het programma besloten. Namens de aanwezigen dankte Burgemeester Bosma, de uitvoe renden voor de genotvolle avond. Familieberichten Volkomen bereid, meermalen gesterkt door de H.H. Sacramenten der Stervenden, over leed heden na een lane ziekbed, mijn goede vrouw en onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder in de ouderdom van 65 jaren. Wij vragen U, haar in Uw gebeden te ge denken. Hoorn: H. A. M. Stumpel Nijmegen: Mr. A. M. van der Storm M. A. M. van der Storm-Stumpel en kinderen Hoorn: M. H. J. Stumpel C. Stumpel--*ylkema en kinderen Santpoort: G. J. Masteling A. H. M. Masteling-Stumpel en kinderen De Bilt: J. J. Schretlen J. M. Schretlen-Stümpel en kinderen Hoorn: H. Th. A. Stumpel F. J. Stumpel-Renirie en kinderen Hoorn: E. M. Stumpel Kerkrade: Ir. L. J. M. Stumpel Haelen (L.): Rev. Father J. W. Stumpel Hoorn: L. A. Stumpel M. C. Stumpel Hoorn, 4 April 1951 Grote Noord 83 De H.H. Uitvaartdiensten zullen plaats heb ben op Zaterdag 7 April a.s. in de Parochie kerk van de H.H. Cyriacus en Franciscus te Hoorn. De gelezen H. Mis te 8.30 uur en te 9.15 uur de Plechtige H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof. Vertrek van de kerk te circa 10.15 uur. Rozenkransbidden aan het sterfhuis op Woensdag, Donderdag en Vrijdag te 19.30 uur SPOED Wie kan ons helpen aan voor zieke baby? P. MEIJNE, Stuartstr. 36, Alkmaar. Gevraagd: bij C. J. VAN VELZEN, Kenn.straatweg, hk Sta tionsweg, Heiloo. Gevraagd: voor halve dagen. N. Th. ROOD, Frans Halsstr. 36 te Alkmaar. B. z. a.: NET PERSOON als koster, concierge, magazijnbediende of iets dergelijks. Br. onder no 7828, bur. v. d. blad. Gevraagd zo mogelijk net spoedig lief voor kinderen, met huiselijk verkeer. Niet beneden 20 jaar. J. KOKKES, Jan Olden- burglaan 2, Bergen. WERKSTER gevr. voor nader overeen te komen morgenuren. Melden tus sen 10 en 11 uur bij mw. Van Dortmond-Smïth, v Everdingenstr. 2i, Alk maar. enz.: G. MULDER, Ac cordeonist en zanger. Westerstraat 20, Oudorp. Te koop: 4050 ton Bevelanders. P. FRANS, Alkmaar. Tel. 3325. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een opofferend, geduldig gedragen lijden, voorzien van dé H.H Sacramenten der Stervenden, ge heel overgegeven aan Gods H. Wil, onze innie geliefde vrouw en moeder PETRONELLA BRUIN-KUIJPER in de ouderdom van 55 jaar. G. Bruin Piet Fr. Th. Bruin (Helvoirt) Pé, Afra, Nellie, Annie, Nico, Truus, Cor, Jopie Zijdewind 225, 2 April 1951 De gezongen Uitvaart zal plaats hebben op Donderdag 5 April a.s. des morgens 9.30 uur in de parochie kerk van de H. Martinus te 't Veld, waarna begrafenis op het R.K. Kerkhof, aldaar. Advertentiën NOG TE KOOP restant inventaris w.o. 1 prima ijskast, 1 stopmachine, electr. motor, 1 pk. en 1 schrijfcassa enz. bij C. Eilander, Gr. Oost 65 te Hoorn. Te koop: Fl. SCHUIT, A 138, Schermerhorn. Te koop en direct te aanvaarden een prima pas gerestaureerde WONING 2 kam., 2 slp.k., keuken WC en zolders. Te bevr. bij A. SCHIPPER, Rech- testraat 56, De Rijp, tel. 9. Koopprijs f 7000. m Te koop: v. part. Ariël 500 c.c., Imper 250 cc., Ariël 4 cyl. GARAGE MOOIJ, Opmeer. Donderdagmiddag 4.30 u. Albert Heijn's Biscuits, steeds heerlijk vers en croquantl maakt U het léven goedkoper! ALKMAAR, Fnidsen C 103 Tel. 2582 Langestr. 60 Tel. 4217 HEILOO Rijksstraatweg 115, telef. 4315 Geeff Uw bestelling aan de bode mede. Iedere bestel ling wordt gaarne uitgevoerd BOVEN f 8.— FRANCO gevraagd. Leeftijd 1723 jaar. Vakkennis wel gewenst, doch niet vereist. Filiaal FNIDSEN C 103, ALKMAAR.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5