Guy Hanover in de laatste bocht uit fanatiek vechtend veld los Zegetocht van Blauw-Wit Bij brand dit pakje bij Uw sbag dat pakj® P. Beers, damkampioen N.H. Noorderkwartier 260 erfgenamen bijeen ïlijst V Volendam duwde na rust H.R.C. van 1—0 naar 2—4 EVERSTEYN schoot Alcmaria definitief uit degradatiezone PRESTON N E. De Thiery-millioenen speelden s te klassers Geluksdoelpunt was oorzaak Mevr. Krul weer turnkampioene Spannende Alkmaarse paardencourses Siem van Leeuwen leerling piqueur af Kostbaar gelijkspel Twintig minuten voor het einde nog 3-1 voor A.F.C. Venlozege op D.K.S. was veel imposanter struikelde in de 21ste wedstrild Goede plaatsen voor Noordh. zwemmers Rijksnijverheids- diploma timmerman Minister Lieftinck een knevelaar? Russische trawlers in het Kanaal Reden tot optimisme MAANDAG 9 APRIL 1951 PAGINA 5 23; Sao Paulo 3—0. I „Nickel Coin", een merries in de course, loteerd stond, heeft fational Steeplechase gewonnen. De zwaar - or paard en ruiter: jver 4% mijl met 30 hindernissen, i" werd tweede, won met deze zege Dor zijn huidige eige- :r J. Royle. NDE BRUIN FFICIEEL uizenaar ontving he- ;eland de getekende oor de wedstrijd van odse middengewicht n tegen de Europese deze gewichtsklasse, rrpin, zodat dit ge- definitief doorgang ht zal op 7 Mei in rden gehouden en is )p 10 ronden van 3 lALUITSLAGEN e dames: Kracht-Hygiea 11 e heren: r. 5—6 r.)—Hellas 5—5 o.p.v. Hellas eken heeft de Ere- :staan. Thans moe volle actie komen, ïerste plaats twee >n in de eerste ïds getipt, bii ons overzicht. Blauw de tweede achter- de maal en beker- 5V. weede klasse ook npioenen. Juliana, seizoen door Ché- it de eerste klasse lopt al weer aan In Spekholzerheide weer feest! eerste maal onder Dosterparkers is de club uit Plan- jioen van de Noor- weede klasse A. len gaan de Gro- n een plaats in de sse strijden. lasse A vartemeer 20 Frisia 92 tlasse B —NEC 2—1 ;sse 12 racles 01 -DOS 1—2 ede 2—2 VS 1—0 lasse C 1—0 ;m 23 r Wit 0—2 Blauw Wit kampioen lasse D ies 52 —Emma 34 Willem II 1—2 0—0 TSC degradeert rta 13 3—6 klasse E ■VVV 0—0 iaBleijerheide 02 2—2 PSV kampioen Limburgia 07 ïelmondia 4-0 delmondia degradeert laurits 21 d Zondag de 13de waaraan ook door niging „Beerschot" hoofdnummer, een Belg Hermans. De rcours, dat over de links Wim Slijkhuis Jacques", herhaalde .■gen Jacques Mareuil, ir bezorgd had toege- j was, zoals men ra- =rbaasd over de ont- an Huguette en zijn geest kon de zaken voudig zien als Hu- eed), vzie je, Jacques, 5 rustig neemt zoals geen enkele moeilijk, ud de baby wel bij chudde het hoofd. Hij en door zoveel edel- Sinds zijn aankomst had hij haar wel een je gevonden, gevat en jals er zoveel waren; rlijk te oordelen had rwacht dat ze tot zulk ing in staat zou zijn. en Jacques redeneer- ig; toen hij het meisje ie vanuit het huis ge- d, was hij besloten op blijven totdat Made- ertrekken. die hij nog :ijn gevoelens zou la- Hij wilde haar rus- acantie laten beëindi- on hij zelf nog over Ier kalm nadenken, erkeliik een wijs be- el Huguette moeite bii neer te leggen, edeïijkheid er wel van (Wordt vervolgd) R.C.H.BLAXJW-WIT 02. Het scoringsbord op de ach tergrond laat de cijfers zien waarmede Blauw Wit de laatste steen aan het kampioensmonument toevoegde. Op de schou ders van enthousiaste supporters worden Wimmers, Mesman en Scherpenzeel in triomf naar de kleedkamer gedragen. Had H.R.C. in deze wedstrijd over èèn schutter beschikt, dan was deze wedstrijd absoluut niet verloren. Voor de rust toen de Racers veelal domineerden kregen zij verscheidene goede scoringskansen, welke, uitgezonderd het doelpunt dat P. de Vries, scoorde, alle onbenut werden gelaten. Bij H.R.C. waren het vooral de beide halves Bakker en De Werker die met goed geplaatste ballen de Volendamverdediging menig maal aan het wankelen brachten. Volendam heeft een stevige ploeg met als uitblinkers de beide buitenspelers Koning en K. Smit, die de beide H.R.C.-backs dikwijls te glad afwaren. Na een kwartier was de stand nog steeds dubbel blank. Op dat moment kreeg P. de Vries de bal toegespeeld van Rijkers en met een ferm schot schoot hij de bal op doel. 10. Dezelfde speler kreeg de volgende minuut een schitterende kans de voorsprong te vergroten toen hij met alleen doelman Keyzer voor zich de bal afgemeten van Bakker kreeg. Zijn schot ging echter juist over de deklat. Volendam werd geheel in de verdediging gedrongen. Bij een van de weinige aanval len van Volendam kreeg rechts buiten K. Smit, die in het Neder lands Jeugdelftal de rechtsback- Elaats bezet, de bal alleen voor ingbeek, in zijn nervositeit schoot hij echter hoog over. De laatste minuten drong H.R.C. op, doch verder dan een drietal hoekschoppen kwam het niet. De tweede helft was Slechts twee minuten oud toen Lingbeek al handelend moest optreden. Een goed aangegeven bal van rechts buiten Smit kogelde Koning hard op doel. Lingbeek wist de bal echter juist over de lat te tippen. Aan de andere kant pikte Rij kers op het middenveld de bal op, passeerde enige tegenspelers en vloog met de bal aan zijn schoenen in de richting van het Volendam-doel, doch vlak voor Keyzer's heiligdom gekomen raak te hij de controle over het leder kwijt, waardoor Keyzer kon in grijpen. Tot twintig minuten voor het einde bleef de stand 10 voor H.R.C. Toen rechtsbinnen Th. Smit plot seling de bal toegespeeld kreeg, plaatste hij hem direct naar de vrijstaande Klepper, die met een boogballetje op doel schoot. Ling beek had het schot zeker gehad, indien Brouwer niet zo ongeluk kig was geweest de bal aan te raken. Nu vloog hij langs Ling beek in doel. 11. H.R.C. liet even de moed zak ken waarvan Volendam direct profiteerde en het was linksbui ten Koning, die een goed geno men corner in een doelpunt om zette. Enige minuten hierna was het dezelfde speler die een voor zet van rechts onhoudbaar in de hoek schoot, 13. H.R.C. speelde een verloren wedstrijd, iedere afgeslagen Vo- DAMES-HOCKEY-ELFTAL De samenstelling van het Ne derlandse dames elftal, dat op 14 April tegen het Belgische dameselftal te Brussel zal uit komen, ziet er als volgt uit: ,Doel: Schagen-van Leeuwen HHYC; achter: van der Stel (Amsterdam) en Hogestjjn (Be Fair); midden: Huurman (Hilver sum), Nagel (Kievitten) en wijnstroom (BDHC); voor: Nij- pels (Amsterdam), Brouwer (HHYC), Jurrissen (BDHC), Francken (BDHC) en Goeting (Rood Wit). Successen voor Alkmaarse en Enkhuizer turnsters Mevr. Krul heeft met een voorsprong van bijna drie punten haar titel van Nederlands turn- kampioene geprolongeerd. Voor de wedstrijden, die gisteren in de Concertzaal in Haarlem werden gehouden, bestond veel belang stelling. De prestaties stonden op een hoog peil. De uitslagen luiden: 1. Mevr. Krul van der Nolk- ^ogh (Donar. Den Haag) 100.3 pnt.; 2. mej. N. Madderom (Turnïust, Alkmaar) 97.2 pnt.; 3 mevr. G. Heil—Bonnet (VGV, Varsseveld) 94.5 pnt.; 4. mevr T. Loskamp—Paezens (DOS. Amsterdam) 93.7 pnt.; 5. mej. S. Muskee (V. en K„ Enkhuizen) 93.5 pnt.; 6. mej. B. Holkstra (Quick, Huizum) 92.6 pnt.; 7. mei. N. van der Wardt (Turn- lust, Alkmaar) 89 pnt.; 8. mej. J. Man in 't Veld (Animo, Rijswijk) 88.4 pnt,; 9. mevr. J. A. Kampen- Tonneman (ESKA. Arnhem) 87.4 pnt.; 10 mevr. H. Noever Lonsten (V. en K,, Groningen) 87 pnt. lendam-aanval werd weer voor het H.R.C.-doel geplaatst en het was weer de Volendam-crack Ko ning die doelpuntte. Dit doelpunt werd echter terecht door scheids rechter Hessing afgewezen. Drie minuten voor het einde deed rechtsbinnen Klepper het beter door een kopbal van Th. Smit langs Lingbeek te koppen en daarmede de stand op 14 te brengen. Direct na de aftrap zonder dat een Volendamspeler de bal aan raakte rushte P. de Vries op het Volendam-doel af om vervolgens vanaf zes meter afstand te doel punten. 24. KORFBAL Kampioenschap van Nederland Blauw WitSamos WesterkwartierLUTO 2e klasse Noorden UNIClub Brothers II 6—1 6—2 (Advertentie) M-34-M ALKMAAR Vele Alkmaarders togen gisterenmiddag weer naar het Sportpark; een zeer belangrijk gedeelte van hen be paalde zich tot de voetbalsport, anderen wilden liever van de paardensport genieten oi.. een gokje wagen. Welnu, de paar dencourses van Zondagmiddag hebben wel enige deining ver oorzaakt, cLw.z. ze waren spannend genoeg en zij, die ze heb ben gezien, zullen niet ontevreden naar huis zijn gegaan. Darwin-prijs, 2040 m., inter nationaal: 1. Guy Hanover (van Leeuwen), 2.59.6 (1.27.2); 2. My Darling (de Vlieger, 3.004 (1.28.4) 3. Lady Hesperus (Hamming), 3.008.8 (1.29.5); w. 2.50, pl. 1.40, 1.50, 3.60; k. 8.20; cov. 4.60. Wat de deining betreft, doelen we vooral op de courses om de Darwin-prijs. Zelden zal men een zo spannende strijd in het Sport park hebben gezien. Negen deel nemers verschenen aan de start. In de eerste ronde reeds was het veld zo in elkaar geschoven, dat het negental als een kluwen rond de baan ging. Lady Hesperus voerde het peloton aan, met naast zich My Darling en Narciso van Zora. Daarachter volgden direct Guy Hanover, Juno Vita en Olga Pluto. Tot in het laatste ronde verdedigde Lady Hesperus zich op fanatieke wijze, weerde de eerste aanval van Narciso van Zora af, doch bleek niet in staat de aanval van My Darling te weerstaan. In de laatste bocht kreeg Guy Hanover eindelijk een opening voor zich en kon zich uit de opgesloten positie losma ken. Als een kanonskogel vloog de ruin op de kop af om in een niet te stuiten vaart de leiding te nemen en met klein verschil te winnen. Met deze overwinning was de leerling-piqucur Siem van Leeuwen leerling-af en met een kort toespraakje en een bouquet bloemen werd hij in het corps piqueurs binnengehaald. In de Bloembollenprijs hadden de favorieten Prinses Zora en 23 Paula B.H. zich al gauw van het Door het 33 gelijke spel, dat Alcmaria zowaar tegen A.F.C. wist te bevechten, heeft Alkmaar zijn tweede klasser behouden en zullen Watergraafsmeer en Hercules moeten uitmaken, wie van hen het volgende seizoen in de derde klasse zal spelen. Overigens zullen allen die Alcmaria een warm hart toedragen een zucht van opluchting en verlichting hebben geslaakt, toen scheidsrechter Wit het einde aankondigde. Immers 20 minuten voor het einde stond A.F.C. nog met 13 voor en deze cijfers waren heus niet tegen de verhouding, want A.F.C. speelde technisch zonder twijfel beter. Vooral de voorhoede liet een spelletje zien, vol verrassing en fantasie. Alleen aan de afwer king en dat was een geluk voor Alcmaria mankeerde wel het een en ander. Het begin was overigens niet bepaald hoopvol voor Alcmaria, want er waren nog maar nauwe lijks vier minuten gespeeld of het scorebord op het terrein aan de Sportlaan wees reeds een 01 achterstand aan voor Alcmaria. Bij een aanval van de A.F.C.- rechtervleugel kopte v. d. Lek mis, Wassink speelde daarna de bal ongelukkig terug, waarvan de A.F.C.-middenvoor Kappel handig profiteerde en Afink met een harde schuiver passeerde. Alcmaria kwam daarna even meer opzetten en na tien minuten spelens kopte de Buijzer de bal uit een voorzet van rechts heel mooi in. 11. Ondanks het wind- voordeel dat Alcmaria voor de rust had, waren de Amsterdam mers sterker en hun voorhoede benaderde het Alcmaria-doel meermalen gevaarlijk. Gelukkig echter voor Alcmaria waren hun schoten niet zuiver, maar het was meermalen zeer angstig voor het A. doel. De rust kwam met 11. Na de hervatting zag men het zelfde spelbeeld: een merendeels aanvallend A..FC. en een wan hopig zwoegend Alcmaria, dat nog maar steeds niet goed op dreef kon komen. Een A.F.C. doelpunt scheen onvermijdelijk en dat Als we een dergelijk hoofd deksel zouden plegen te dragen, zouden we zeggen: onze hoed af voor Groningen, dat HHYC op Klein Zwitserland nog wel dwong tot een uiterste krachtsinspan ning. Slechts met 20 wonnen de Hagenaars'. Dan deed Venlo het wat imposanter. We hadden het Zaterdag nog niet zo slecht bekeken toen we beweerden, dat de zuidelijke en landskampioen wel een andere tactiek had uit gestippeld. Wel hier het bewijs. In Enschede werd het 01. nu werd het 50. De stand luidt thans: Venlo 3 3 0 0 6 11—1 HHYC 2 2 0 0 4 9—1 Groningen 3 0 12 1 17 DKS 4 0 13 1 1—13 kwam ook, toen een 20 minuten voor het einde Mulder verzuimde af te houden en de A.F.C. mid- voor gelegenheid kreeg de bal van dichtbij in te schieten. 1—2. Kort daarop was het linksbuiten Disselkoen, die de voorsprong tot grote veld gedistancieerd en voer den een gehele ronde scherpe strijd om de voorrang, welke Prinses Zora in haar voordeel besliste. Het amateursnummer, de Tulpenprijs werd een zege voor Larus S., die er minder moeite mee had dan wel verwacht werd. Mc Heny en Lepelaar S. stelden teleur en werden uitgeschakeld, waardoor de grootste concurren ten van de vos van het strijd toneel verdwenen. Roel van Wieringen zorgde in de course om de Hyacinthenprijs met Mary Reinolds voor de eerste Alkmaarse overwinning. Roel won dit zeer gemakkelijk, het geen trouwens geheel in de lijn der verwachtingen lag. De Crocusprijs was verre van fraai. Het werd bijna een mis lukking, omdat vrijwel alle rij ders faalden. Omar Spencer schrok van de schaduwen op de baan, sprong driemaal weg en werd uitgeschakeld. Bijna alle paarden maakten daarna fout op fout, waardoor het D.C. wel voor een moeilijke taak stond. Oranje J. lag bijna voortdurend aan de kop, Oriënt Express begon ook te hollen en werd uitgeschakeld, doch bleef nog enige tijd in de baan en hinderde daarbij Oranje J. Or de Casindra benutte de kansen, ging binnendoor en won de race. Het publiek roerde zich geducht, riep om over-rijden, doch in de uitslag werd geen ver andering gebracht. In de korte- baan-race stelde Mary Reynolds ernstig teleur, door aan de start te blijven staan. De eerste serie werd gewonnen door Larus S., als no. twee volgde Monte Carlo D. De tweede serie bracht meer spanning, toen Guy Hanover, welke buiten weddenschap deel nam, een ernstige bedreiging ging vormen door zich bijna aan de kop te plaatsen, doch My Darling wist voor te blijven. Guy Hano ver eindigde op de tweede plaats en Luck Heny werd drie. De finale ging tussen Larus S., Monte Carlo D., My Darling en Guy Hanover. Heel spannend werd de draverij niet. Larus S. liep steeds meer op de tegenstanders voor en won, My Darling werd tweede, Guy Hanover drie en Monte Carlo D. sloot de rij. De uitslagen zien er als volgt uit: DE ENGELSE LEAGUE (ZEKER VAN EERSTE DIVISIE) Aan de lange reeksen ononder broken successen van Blackpool. Manchester United en Preston 1—3 vergrootte. Alcmaria leek North e„(T js Zaterdag een einde verloren, maar voetbal is nu een maal een grillig spel en Alcma ria scheen iets meer los te ko men. Een verre bal van V. Mee- nen kwam bij de ver naar voren opgestelde Untied, die met een goed schot de achterstand ver kleinde. 23. Tien minuten voor het einde kreeg Eversteijn uit een voorzet van rechts de bal vrij voor doel te pakken en met een voortreffelijk links schot depo neerde hij de bal achter doelman Zimmerman. De laatste minuten verliepen onder grote spanning, doch het bleef 33, een uitslag waarmede Alcmaria zeer tevreden kan zijn. AFD. NOORD-HOLLAND AFGELAST Zaterdagmiddag werd besloten alle wedstrijden die voor 8 April in de afdeling Noordholland wa ren vastgesteld, af te gelasten. INTERLAND- SCHEIDSRECHTERS Voor de wedstrijd Nederland- België a.s. Zondag 14.30 uur, is de Engelsman Leafe als scheids rechter aangewezen. De grens rechters zijn Van de Moortel (België) en Twisterling (Neder land). Scheidsrechter voor de wed strijd Nederland B-elftalSao Paulo, welke op Woensdag 11 April te Amsterdam wordt ge speeld, is de heer K. Schipper, terwijl J. C. de Busso en A. J. Grootegoed als grensrechters zullen fungeren. Donner vóór in tweekamp Zes partijen omvat de twee kamp te Amsterdam tussen van Scheltinga en Donner, waarvan de winnaar met Prins en Kra mer ons land zal vertegenwoor digen in het zöne-tournooi te Bad Pyrmont van 27 April19 Mei. Donner won de eerste partii in 46 zetten. De tweede partij is na 39 zetten in remise geëindigd. gekomen. Het meeste opzien baarde de nederlaag van Preston North End dat sinds 18 Novem ber niet meer verloren had. Sindsdien had Preston 20 league- westrijdon gespeeld, met als re sultaat 17 overwinningen en _3 gelijke spelen. Maar Preston is toch al zeker van ziin promotie. Blackpool, dat vijf overwinnin. gen in successie had geboekt, verloor ditmaal met de oneven goal van Huddersfield Ook Man- cester United had. na Tweede Kerstdag, geen enikele maal meer verloren. De ploeg streefde naar het kampioenschap en stond in 12 wedstrijden slechts een enkel puntje af. De 20 nederlaag te Stoke zal echter wel het einde van alle illusies betekenen want Tottenham maakte geen fout en gaat met een voorsprong van 6 punten op de Mancunians schier ongenaakbaar aan het hoofd Sheffield Wednesday er« Chel sea verloren elk een ount in een thuiswedstrijd en hebben nu nog slechts een heel klein kansje om aan de degradatie te ontsnappen Manchester Citv zal Preston wel naar de 1ste divisie vergezellen. Eerste divisie: ArsenalLiverpool 1—2; Burn leyDerby C. 1(1: ChelseaAs. ton V. 11; Huddersfield T. Blackpool 2-1Middlesbr.Bol ton W 11: Newcastle U.Tot tenham H. 01: Portsm.Sun- derl. 0—0: Sheffield W.—Fulham 22: Stoke C.Manchester Un. 20: Bromwich Alb.—Charlton Ath. 30: EvertonWolver hampton W. 11. Tweede divisie; Birmingham C.Sheffield Un. 30: Bury—Swansea T. 1-1; Cardiff C.Barnsley 11: Ches ter!Doncaster R. 14; Coven try C.Southampton 2—2; Grimsbv T—Luton T 02; Lei cester C.Brentf. 12: Manches ter City.Blackburn R 10: Notts C Leeds Un. 00: Pres ton N. E.—W. H. TTn. 0—1; Q. P. RangersHull C. 31. Prinses 01 3. Our Dream (Roodenburg)w. 1.50, pl. 1.30, 16.60, 1.90; k. 3.—; cov. 4.20. Tulpenprijs, 2040 m.: 1. Larus S. (Ruiter), 3.07.4 (1.30.1); 2. Memnon (Tromp); 3. Meerkol S. (v. d. Wal); w. 2.30, pl. 1.70, 7.50; cov. 13.30: k. 22.10. Hyacinthenprijs, 1740 m.: 1. Mary Reynolds (v. Wieringen), 2.37.6 (1.29.5); 2. Nino Narvile (de Graaf); 3. Monte Carlo D. (Vergay); w. 1.60, pl. 1.30, 2.60, 1.60; k. 13.80; cov. 8.40. Crocusprijs, 2040 m.: 1. Or de Casondra (v. d. Wal), 3.14 (1.33.3) 2. O. Bonni (de Vlieger); 3. Oran- ie (van Leeuwen): w. 19.20, pl. 4.10,. 4.—; cov. 6.30; k. 62.40. Narcissenpri.is 690-800 m.; Ie serie: 1. Larus S.; 2. Monte Carlo D.; w. 6.70; cov. 5.10; k. 15.50. 2e serie: 1. Mv Darling; 2. Guy Hanover; w. 2.20; cov. 5.20; k. 19.20. Finale: 1. Larus S. (Ham); 2. My Darling (de Vlieger); 3. Guy Hanover (van Leeuwen Jr.); w. 1.50; cov. 2.10: k. 2.70. Totale omzet f45.241.50. VOETBALUITSLAGEN WEST I Tweede klasse A Schoten.Vriendenschaar 5—0 TOG degradeert Tweede klasse B Alcmaria VictrixAFC 33 HRC—Volendam 2—4 Derde k'asse B BeverwijkZaandijk 2—2 ZWEMWEDSTRIJDEN IN AMSTERDAM Zaterdagavond organiseerde de Amsterdamse Dames Zwem- club nationale zwemwedstrijden, waaraan ook enkele DAW-ers en A. Biikerk van de Zwaardvis sen uit Den Helder deelnamen. A. Slikker van DAW bewees, .dat hij zijn vorm na zijn terug keer uit Curacao begint te her krijgen. Hij zwom de 100 m. vlin derslag in de nieuwe Kringre cordtijd van 1.16.5, waarmee hij de vijfde plaats bezette. A. Bijkerk van De Zwaardvis sen boekte een fraai resultaat door met 1.12.9 tweede te wor den op de 100 m. rugslag heren. F. Pieters van DWR, Haarlem won dit nummer in 1.12. T. Tenkink en T. Schats van DAW lieten op de 100 m. vrije slag meisjes zien, dat zij in con stante vorm zijn. T. Tenkink werd met 1.15,4 tweede in haar serie na E. Wielema van De Rob ben, die 1.12.4 noteerde. T. Schats zwom 1.18.7. Bij de dames zwom op dit nummer G. de Waard mee. Zij zwom weer iets beter, nu 1.15.5, waarmee zij 0,1 sec. onder haar persoonlijk record kwam. De DAW-ploeg, bestaande uit T. Schats, G. Molenaar, G. Sta- degaard en T. Tenkink, boekte een zeer mooi resultaat, door uit een sterk veld de vierde plaats te bezetten op de 4 x 50 m. wis selslag estafette meisjes, in 2.39.8. Winnaar werd de organiserende vereniging, ADZ, met 2.32.8. ALKMAAR. Van 3 tot en met 6 April hebben een vijftien tal jongens uit de Kon van Nrd. Holland in het timmerlokaal van de Ambachtsschool te Alkmaar gezwoegd aan het examen, waar aan zij. na twee jaar in het ka der van de Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf de Nijverheids avondschool te hebben gevolgd, werden onderwornen. Het theo retische gedeelte omvatte mate- rialenkennis. constructieleer en veiligheidsvoorschriften. het nractische gedeelte bestond uit het maken van een hoekkeper, een werkstuk, dat zii binnen 29 uur zelfstandig moesten hebben voltooid. In de examencommissie had den zitting de heren P. v. d. Waal voorzitter, (namens de bouwpa- troons), G. M. Jurg, Secretaris en Controleur leerlingenstelsel, en R. Rauwerda, leraar Am bachtsschool, L. Schilder, namens de bouwpatroons en P. van 't Veen, namens de werknemersor ganisatie, als leden. De jongens, die het diploma behaald hebben, kunnen zich voor 65 pet. vakbekwaam noemen; na deze opleiding (die zij verplicht waren te volgen) kunnen zij vrij willig een volgende cursus volgen die hen opleidt voor het examen gezel, na aflegging waarvan zil zich als volwaardig timmerman kunnen beschouwen. Het werkstuk, dat zij onder handen hadden, het maken van een hoekkeper, vormde geen ge makkelijke opgave. Op de eerste plaats hadden zij dit werk nooit onder handen gehad, zodat de ervaring, die zij gedurende de twee jaar, dat zij in de practijk werkzaam zijn, hébben opgedaan, wel zwaar op de proef werd ge steld. Alles moest met de hand worden vervaardigd. Volgens de opinie van de jongens zelf was het maken van de uitslag wel het moeilijkste, dat bovendien erg tijdrovend was ook. Het be tekende tenslotte een werkstuk, waarvoor men 100 procent vakbe kwaamheid zou hebben nodig ge had. Maar zij werkten met veel animo en zij hadden er klaarblij kelijk plezier in, hoe moeilijk het dan ook mócht vallen. Vrijdagavond vond in de le- rarenkamer van de Ambachts school de diploma uitreiking plaats. Voor het diploma kwamen in aanmerking: N. W. Barhorst, Alkmaar, pa- Nagekomen voetbaluitslagen K.N.V.B. Res. 2e kl. B: 't Gooi 2Alkm. V. 2 12 Hilversum 3—Watergr.meer 00 Res. 3e kl. A: WA 2Zilvermeeuwen 2 31 Res. 3e kl. C: troon fa. E. v. Latum Alkmaar; Th. H. Boersen, Hippolytushoef patroon fa. Gebr. Boersen Hippo lytushoef; C. M. Bossaert Hippo lytushoef, patroon fa. Jac Smit Hippolytushoef; J. A. Geuzebroek Wieringerwerf, patroon fa. King- ma en Zn. Slootdorp; J. A. N. de Graaf, A. Paulowna, patroon N. de Graaf, A. Naulowna; H. J. Groen Uitgeest, patroon fa. wed. K. Tromp, Uitgeest; F. H. Hui- berts, A. Paulowna, patroon fa. N. de Graaf, A. Paulowna; J. P. Hager, Schoorl patroon fa. J. Kooiman, Groet; C. Kroon H. Hu gowaard patroon P. Bot, Heer Hugowaard; N. van Langen, Heer Hugowaard patroon fa. J. Ory, Alkmaar; A. v. Oudewalder Den Helder patroon fa. J. Lugtenburg Den Helder; J. Potma, Oudorp JN.H. patroon fa. J. C. Dekker, Alkmaar; J. N. Spaans, Alkmaar, patroon fa. Klaver en Molenaar, Koedijk; A. Timmermans, Wie ringerwerf patroon fa. Kingma en Zn. Slootdorp; J. A. Delis, Ber gen N.H. patroon Lugtig Heer Hugowaard. Van 27 tot en met 30 Maart slaagden te Amsterdam voor het vak metselen.. Leerling J. Kaan dorp te Schoorl patroon fa. J. Wiering te Warmenhuizen; Leer ling J. Rol te Alkmaar patroon fa. Rol te Alkmaar. De heer K. J. Caris te Am sterdam heeft hij de procureur- generaal van de Hoge Raad een klacht ingediend tegen de minis ter van Financiën, wegens kne velarij (Art. 366 W. v, S.) Bij definitieve belastingaanslagen zou 200.000.meer van de heer Caris zijn geëist dan hij inder daad schuldig is. Een ambtelijke correctie zou hem voorts zijn ge weigerd. Gemeld wordt, dat in het Ka naal een vloot van Russische trawlers is waargenomen welke zich op weg zou bevinden naar de Koreaanse wateren. Bijna een jaar geleden passeer de eveneens een Russische traw- lervloot het Kanaal, toen daar oefeningen der West-Europese Unie werden gehouden. De vloot zou toen op weg naar de Zwarte Zee zijn geweest. Thans meent men echter, dat de trawlers reeds de Middellandse Zee gepasseerd zullen zijn, als de oefeningen met de Britse thuisvloot gehouden worden. Staten-Generaal op Keukenhof Op uitnodiging van het bestuur van de stichting „Keukenhof" te AFC 4TOG 2 411 Lisse aan alle leden van de Sta- Zaterdagmiddagcompetitie: ten-Generaal wordt daar een ge- 3 A: zamenlijk bezoek gebracht op 23 Spakenburg—SSVU 501 April aanstaande. ALKMAAR. In café Haring werden Zaterdag j.l. de laatste wedstrijden gespeeld om het per soonlijk damkampioenschap van JN.H. Noorderkwartier. De uit slagen luidden: Hoofdklasse: P. BeersH. de Jong 2—0; M. Oud—Fr. Slot 0-2; N. RiebeekTh. de Haas 11; J. SchuitC. Dijker 02. Eerste klasse: J. MekkenL. Verver 02; J. JornaL. van Leeuwen 02; L. SchoutenM. J. Langras jr. 11; D. StamW. Tesselaar 02. Gistermiddag waren in Krasnapolsky te Am sterdam 260 erfgenamen der Thiery-millioenen uit Nederland en België bijepn op de eerste al gemene vergadering van de fa milievereniging Thiery. De voorzitter, de heer B. C. Panhorst, was wegens ziekte ver vangen door de heer W- Tsj. Vleer. Deze merkte in zijn ope ningswoord op, dat rèsultaten slechts te bereiken zullen zijn, indien alle genealogische docu menten, die er te vinden zijn, bijeen worden gebracht en dat zal slechts mogelijk blijken indien alle afstammelingen van Jean Thiery zich verenigen. De juridische adviseur van de vereniging, Mr. J. W. X. de Rijk, die een reis naar Parijs beeft gemaakt voor nadere on derzoekingen, bracht hiervan ver slag uit- De vele pogingen die zijn ondernemen om te bewijzen, dat de erfenis van Jean Thiery aan zijn erfgenamen hoort en niet aan de Franse staat, zijn mislukt, om dat de moeilijkheden werden on derschat, de pogingen een weten schappelijke, basis misten en het optreden niét eensgzind was. Van Franse officiële zijde staat men sceptisch tegenover onze pogin gen, aldus mr. de Rijk, die echter op grond van zijn onderzoekin gen in Parijs en op grond van andere gegevens meende te mo gen verklaren, dat er voor de Thiery-erfgenaro.en reden is om optimistisch te zijn- De heer Vleer gaf vervolgens een genealogisch overzicht van de familie-verhoudingen en wees er nogmaals op dat allen die menen afstammeling te zijn van Jean Thiery, de rijke Venetiaan, hun medewerking moeten verlenen. Allen zullen uit eigen middelen hun afstamming na moeten gaan tot 1842. Daarna zal de vereniging de onderzoekingen op zich nem.en en ook de kosten dragen. Oude doop- en trouwboeken, notariële en rechterlijke archieven zullen dan de bewijzen moeten leveren. De heer Vleer stelde voor dat die familieleden die >.ter niet tot de afstammelingen van Jean Thiery zouden blijken te behoren ,en dus niet zouden mededelen in de erfenis toch een vergoeding zullen ontvangen. Voor hen za.i en zesde van de erfenis worden gereserveerd; vlifzesde zal dan onder de werkelijke erfgenamen worden verdeeld. Dit voorstel werd tijdens, de bespreking der statuten van de vereniging aangehouden tot de volgende vergadering, die over een maand of drie zal worden gehouden. Bovendien werd besloten tot de oprichting van diverse afdelingen van de vereniging en tot het zoe ken van nader contact met de familieleden in de andere landen- In de hoofdklasse zou Beers aan een remise voldoende heb ben om kampioen te zijn. Wel verraste De Jong hem met een damzet, maar Beers wist deze af te nemen en behield een iets voordeliger stelling. In een gun stiger eindspel dwong hij De Jong tot capituleren. Fr. Slot verze kerde zich van de tweede plaats door in een overmachts eindspel te winnen van M. Oud. Schuit, na zijn aanvankelijk succes te leurstellend, geraakte tegen Dij ker in temponood en verloor. Riebeek blunderde op het mo ment, waarop niemand meer twij felde aan zijn winst, en zag na een lange partij niets anders dan remise. De taaie Schouten dwong M. J. Langras jr. remise af, waar door Langras nog niet zeker was van het kampioenschap. Wel ver loor hij één concurrent doordat de heer Jorna zich door Van Leeuwen liet verrasen en opgaf, maar bij een overwinning van Verver op Mekken zou Verver evenveel punten hebben als hij. Het zag er niet naar uit, dat Verver winnen ging, maar Mek ken, menend gunstiger te staan, verzuimde de remise en zag zijn stelling ineens verloren staan door gebrek aan tempo. Tesselaar plaatste zich stevig in de kop groep door een overwinning op hekkesiuiter Stam. Hoofdklasse: P. Beers 7 Fr. Slot 7 N. Riebeek 7 C. Dijker 7 J. Schuit 7 H. de Jong 7 Th. de Haas 7 M. Oud 7 Eerste klasse: M. J. Langras jr. 7 L. Verver 7 W. Tesselaar 7 J. Jorna 7 I,. van Leeuwen 7 J. Mekken 7 L. Schouten 7 D. Stam 7 P. Beers en Fr. kunnen deelnemen aan de wed strijden om het persoonlijk dam kampioenschap van Noord-Hol land. H. de Jong, Th. de Haas en M. Oud spelen degradatie-wed strijden tegen de no's. 2, 3 en 4 van de eerste klas, Stam tegen de kampioen van de tweede klas. Langras en Verver zullen door een beslissingswedstrijd moeten uitmaken, van wie van hen auto matisch naar de hoofdklasse pro moveert. 5 2 0 12 2 4 0 10 1 6 0 8 2 4 1 8 2 2 3 6 2 1 4 5 0 4 3 4 0 3 4 3 4 1 2 9 4 1 2 9 3 2 2 8 2 3 2 7 3 1 3 7 1 4 2 6 0 6 1 6 0 4 3 4 Slot zullen I

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5