Presi wint Drukk R.K. A.F.C.-Jeugdactie met feestavond besloten KVP-jongeren vergaderden we Commissie bestrijding T.B.C. fJDe universele ergefnaam" G. B, Vraagt BEHANGSELS AGENDA „Leer om Leer" voor Berger Kunstkring Actie voor korter kermis Marktberichten Telefoon! Soest Tóch nc een lichtpi Jn deze dur AO UNA 2 DINSDAG 10 APRIL 1951 ALKMAAR. De Jeugdactie van R.K. A.F.C. vond gisteren avond in de grote benedenzaal van Het Wapen van Heemskerk een grotesk besluit met de op voering van een blijspel In drie bedrijven van Herman Burger, door 'de leden van de clubavond van de vereniging, en een ver loting. Zowel bij de opening van de avond als na de opvoering van het stuk werden de talrijke aanwezigen door enige bestuurs leden en êen lid van het Comité voor de Jeugdactie gewezen op de noodzaak van de zorg voor de jeugd binnen de vereniging. R.K. A.F.C. telt momenteel 550 leden in totaal, dat wil zeg gen, dat deze vereniging tot een der grootste voetbalverenigingen in Nederland behoort. Eenieder zal het onmiddellijk begrijpen, dat. wil men binnen de vereni ging iets bereiken, handen vol £eld nodig zijn. Bij alle proble men. welke zich in het vereni- ginsleven voordoen, is dat om trent de zorg voor de jeugd een der belangrijkste en het is dan ook het streven van het bestuur aan dit probleem bijzondere aan dacht te schenken. Men zette eer» speciale Jeugdactie op touw om de kasmiddelen te_ verster ken, die voor het bereiken van een bepaald doel nu eenmaal de „conditio sine qua non" vormt, in de vorm van een goed opge zette faney-fair. een klaverjas drive en als sluitstuk een toneel avond met een fikse verloting van 2500 lootjes, waarvan de bater» geheel bestemd waren voor de R.K. A.F.C.-Jeugdactie, Welnu, de stemming in de zaal was opperbest, zodat het bestuur in alls waarschijnlijkheid wel tevreden zal zijn met de resul taten van de actie en met vol doening zal constateren, dat het enorme werk dat verzet is, met zichtbaar en tastbaar succes be kroond wordt. Universele erfgenaam Onder regie van de heer J. P. Doffer voerden de leden van de clubavond R.K. A.F.C. het humo ristische toneelspel „De univer sele erfgenaam" op, waarmee een eclatant succes werd be haald. In alle oprechtheid mag gezegd worden, dat de acteurs eer van hun werk hebben ge had. Men weet, dat dit clubje nog slechts kort bestaat en dien tengevolge routine en ervaring mist van oudere zusterverenigin gen Doch met zoveel élan en overgave werd gespeeld, dat. men de fouten voor lief nam, die steeds minder ging zien en men geboeid en hevig geïnteres seerd zich drijven liet op de gol ven klaterende humor, waartoe het stuk aanleiding geeft. „De universele erfgenaam" brengt de toeschouwer in het milieu van een luitenant. die niet anders cgn fuiven kan en tenslotte bij Jan en Alleman in de schuld zit. Als hij vermeent, dat zijn sui keroom, wiens universele erf genaam hij is, overleden is, AdvprtPV tip' uw behanger INVITATIE-TOURNOOI IN HET WITTE HUIS In de afgelopen week is in café W. Foeken in Egmond aan Zee, een biljarttournooi gespeeld met als prijs een wisselbeker; dit tournooi is genoemd het J. C. J. van Speycktournooi, naar de zeeheld en de vuurtoren van Eg- mond. De acht spelers t.w. de heren J. Scheuerman, C. Flik, B. Duin, J. v. d. Aakster, K. de Graaf, W. Foeken. A. J. v. d. Schilden en N Quant, alle spelers in de klas se van 125 tot 3.00 hebben in de afgelopen dagen gestreden om de begeerde beker als wisselprijs en de asbak als herinnei-ingsprijs. Het is de heer B. Duin uit Eg- mond pelukt de prijzen te beha len zodat hij voor 1 jaar in het bezit komt van de J. C. J. van Snevckbeker. Na afloop van de wedstrijden overhandigde de voorzitter van de BV. Het Witte Huis de prij zen en bracht dank aan de heer Foeken voor het belangloos be schikbaar stellen van ziin mate riaal. De heer v. d. Schilden be dankte namens de spelers en liet dit vergezeld gaan met een arote doos bonbons voor mevr. Foeken en een bloemetje voor m»vr. Duin. De eindstand luidt: B. Duin 7 463 205 17 2.26 12 N. Ouant 7 516 203 14 2.54 9 A. J. v. d. Schilden 7 509 221 21 2.30 8 J. Scheuerman 7 458 228 19 2.00 8 C. Flik 7 508 213 18 2.38 7 IC. de Graaf 7 607 183 28 3.31 5 W. Foeken 7 441 252 8 1.75 5 J. v. d. Aakster 7 551 238 17 2.31 2 Te lezen: gesp. carmb., beur ten, h.s., alg. moy„ matehpunten. CSOT»: BELANGSTELLING VOOR WANDELTOCHT ALKMAAR De wandeltocht, uitgeschreven door de wandel sportvereniging de „Kaaskoppen" is schitterend geslaagd. Ruim 300 wandelaars uit Nederland namen er aan deel. Zelfs uit Renkum en Arnhem waren wandelsportlief hebbers aanwezig. Uit Alkmaar waren „De Jeep" en H.V.Z. ver schenen, verder een groep van het'Rode Kruis uit Bergen, wan delaars uit Haarlem en Amster dam. meent hii plotseling rijk te zul len worden en steekt zich nog dieper in de schulden, veronder stellende. dat alles spoedig afbe taald zal zijn. Het blijkt later echter, dat zijn oom niet over leden is, ma_ar dat deze hem dc les heeft willen lezen, door hem een gefingeerd testament te doen voorlezen, dat hem onterft. Aldus hoopt hii de lastige luite nant tot inkeer te brengen, wat hem uiteindelijk ook wel gelukt. Eett aardig gegeven, dttf eer» opvoering kreeg, die het ver diende. A. H. A. van Rhoon ver tolkte een forse luitenant; veel waardering verdiende het acte ren van de heren J. Smit en F. Lansen, resp. als oppasser en geldschieter, die eer» juiste type ring vonden voor hun rol en die zowei in dictie als spellevering de sterren van het gezelschap waren. C. van der Weyden als de medische student, S. de Groot als notaris, P. Kooyman als de pensionhouder en J. Overman als de suikeroom, in de gestalte van een pensiongast dié zich on het juiste moment identificeert, wisten zich daarbij op aanneme lijke wfize aan te passen. A. Ligthart 'betoonde zich een on vervalste kippenboer uit Heer hugowaard en H. Bierman en A. Fiins speelden de vertoornde schoenmaker en kleermaker, die de luitenant de opgestanelde rekeningen onder de neus kwa men wriivers. Het publiek be toonde zich zeer enthousiast en beloonde de spelers met een hartelijk, dankbaar apnlaus. Daarna begon het bal onder leiding van dn heer Arens, met muziek van ..De Dolonans". Weekend Bergen ALKMAAR Voor het week end te Bergen, welke op 21 en 22 April a.s. gehouden wordt, kun nen zich nog enige deelneemsters en deelnemers Opgeven. Er heb ben zich reeds so dames en 40 heren uit de meest uiteenlopen de beroepen en leeftijden aange meld. Het belooft dus, gelijk de voorafgaande jaren, leerzaam en interessant te worden. Na storting van f 6,50 op giro nummer 543827 ten name van dc seer, penningm. J. Koelman, Ro zenstraat 28, Alkmaar, wordt als deelnemer genoteerd en wordt U het officiële programma toege zonden. AVOND VOOR SMALFILMERS ALKMAAR. Op Vrijdag avond 13 April organiseert de Alkmaarse Smalfilmcïub 40 4- een propaganda-avond in het Landbouwhuis, Kerkplein, Alk maar, teneinde allen, die hier nog niet van overtuigd waren, aan de hand van nationaal be kroonde amateurfilms te be wijzen, dat ook amateurs het ver kunnen brengen op smal- filmgebied en producten kunnen vervaardigen, die niet alleen het aankijken waard zijn, maar ook de toets der strengste critiek kunnen doorstaan De Alkmaarse Smalfilmclub 40 -f. de zich ten doel stelt de smalfilm-amateurs in Alkmaar er» omgeving te verenigen, om door onderling contact, ook met andere afdelingen van de over koepelingsorganisatie (de N.O. V.A.) het peil van hun films omhoog te brengen en daardoor meer resultaat en plezier van hun eigen opnamen te verkrij gen, is opgericht in Januari j.l. en verheugt zich reeds in een flink ledental, met tot dusver zeer leerzame bijeenkomsten en filmvoorstellingen. Nadere bijzonderheden wor den gaarne verstrekt door het bestuur: mevr. Haverkamp, Ken- nemerstraatweg 119, en de heer Helleman, van Houtenkade 24. R. K. HOBBYCLUB ALKMAAR. Als onder afdeling van de Katholieke Jeugdbewegging der Sint Domi- nicusparochio is onlangs opge richt een R.K. hobbyclub, onder verdeeld in een club voor jon gens van 12 tot 15 jaar en van 15 tot 18 jaar. De jongens kun nen hier hun liefhebberijen op het gebied van knutselen en zelf fabriceren uitleven; zo zijn ze bezig" met een maquette (1 op 33) van de Sint Dominicuskerk, waaraan zowel de adspirant- bouwers als de adspirant-electri- ciëns en -meubelmakers en tech nici hun vindingrijkheid kunnen tonen. Er bestaat momenteel gelegen heid nieuwe leden voor deze hobbyclub toe te laten; de knut- selavonden zijn op Woensdag en Donderdag. Zij, die zich willen aansluiten, kunnen zich des avonds aanmel den bij de instructeur, de heer W. Kofeke, Stationsweg 102. CANTECLEER SPEELT WEER EEN GEESTIG BLIJSPEL De R.K. Gemengde Toneelver. Cantecleer brengt op haar twee de, en in dit seizoen tevens laat ste uitvoering in Alkmaar die zal plaats vinden op Zondag 22 April een geestig en vlot blijspel in drie bedrijven: „Hij. Zij en Hottentot". Een goed geschreven spel van de Amerikaan William Maples, dat grotendeels in sportmilieu's speelt en bijzonder actueel is. De vele vrienden van Cantecleer, die zich het voortreffelijk gebrachte „Geheim van Dr- Spencer" deze winter gespeeld, herinneren, zul len in dit stuk bemerken dat hun hoog gespannen verwachtingen door „Cantecleer" niet beschaamd zullen worden. Zij, die „Cante cleer" de laatste tijd niet op de planken zagen vinden in deze op voering een uitstekende gelegen heid met het voortreffelijke en beschaafde spel van deze vereni ging, die zich al zo vele jaren weer beijvert Alkmaar goed to neel te brengen, nog eens nader kennis te maken- Aan de opvoe ring, zoals gebruikelijk in het Gulden Vlies, werken mede Fok Keysper, Jan Dogger, Toon Bris- sink, Jan Ferneé (als gast), Jacq Beentjes, Arie Roobeek, mevr. Alie de NijsMul, mevr. Berk hout—Smit, mevr. KooyStade- gaard en Bep Speet, die tevens weer de regie in handen heeft. (DINSDAG) UITVOERING door Friese Vereniging Friso, Gulden Vlies, 8 uur. LEZING door Madame Mar- letto over Franse dicht kunst, met declamatie, Genootschap Ned.-Frank- l'ijk, Vlctory-hotel 8 uur. MUZIEKAVOND voor de LTJ, St. Isidorus, Wapen van Heemskerk 8 uur. BIOSCOPEN: Victoria Thea ter: Vrouwengevangenis, 18 jaar. Harmonie: Omar, De Woestijnhavik, 18 jaar KFC: Cinema Am.: Bittere Rijst, volwassenen. Rex- theater: Zo jong.... zo slecht?, 18 jaar. Voorstel lingen hedenavond 8 uur. Matinee, iedere middag 2.30 in het Rex-theater. APOTH. DIENST: Buiten de normale openingstijden is voor spoedgevallen ge opend: Apotheek Wanna, Ritsevoort, apotheker mej. C. Kamphuys, Ritsevoort 5 RAADSVERGADERING OP 19 APRIL ALKMAAR Het ligt in het voornemen van de Burgemeester op 19 April a.s. te 14 uur een Raadsvergadering te beleggen in verband met het feit dat enige Raadsbesluiten moeten worden genomen die vóór 1 Mei d.a. moe ten zijn goedgekeurd. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Corne lia M. dv H. J. Bek en A. Guijt, Paulus P. G. zv P. Bilars en A. Corneliasen. Gehuwd: Frits J. Treffers en Hendrika van Daatselaar. Overleden: Maart5e Rentenaar 92 j. wed. v. A. Rentenaar; Jan Roosendaal 27 j. geh. met A. Jan sen; Gerardus Kaandorp 53 j. geh. met M. Biemans; Wilhelmus Bu- 'ter 73 j. wednr. v. Z. Walch. CONCERT IN HUIZE WESTERLICHT ALKMAAR Voor de huisge noten en genodigden werd door het Zaans Vrouwenkoor onder leiding van dirigent Graefing een zeer geslaagd concert gege ven. Medewerking werd verleend door de violist Wil Peeters en de pianiste mevr. de Jongv. Hoorn. Uitgevoerd werden werken van de Nederl. componist H. Zagwijn, Joh. Brahms e-a. Na de pauze volgde een zéér goede uitvoering van het Stabat Mater van Pergo- lese. D. Bloemhoff gaf van het Sta bat Mater een zeer goede toelich ting. Het werd een succesvolle avond. BILJARTEN DISTRICT ALKMAAR Finale persoonlijk kampioen schap 4-51 - 7 moyenne hetwelk wordt gehouden in Café te Bos Luttik Oudorp 107 onder leiding van de Biljartclub ZEKZ. car. brt. h.s. moy. G. v.d. Molen 124 30 13 4.13 J. Swart 200 30 37 6.66 Th. Schot Jr. 157 40 19 3-92 J. Mors 200 40 22 G. Klop 200 47 22 4.25 W. Zon 200 47 17 4.25 W. de Vries 200 52 20 3.84 J. Swaay 180 52 18 3.46 Th. Schot 164 31 25 5.29 W. Zoom 200 31 28 6.45 A.s, Donderdag, Vrijdag, Zater dag en Zondag worden de partij en voortgezet. Crescendo ALKMAAR. De eerste Alk maarse accordeon en mond- accordeonvereniging „Crescendo" zal voor haar donateurs en be gunstigers a.s. Woensdag een programma gever» van kuhst en amusement. Voor de pauze staat het optreden van de mond- accordeonclub en het optreden van het accordeonorkest oinder leiding van de heer J. Hartog cp het programma. Het orkest, dat vorig jaar met veel succes voor de radio speelde. Na de pauze een amusement program ma, verzorgd door eigen leden De avond zal besloten worden met eer» gezellig bal onder lei ding van de Crescendo Boys. Ontwikkelmgsavond N.K.J.B. HEILOO. Woensdagavond a.s. is er een ontwikkelings avond. Er zal een zeer actueel onderwern worden besproken met tot slot hersengvmnastiek. Komt allen naar deze zo leer zame avond. Woensdagavond te half negen aan de Stationsweg. De Berger Kunstkring heeft gisteravond het toneelseizoen 1950-'51 besloten met een gran dioze opvoering door de Toneel groep Nederlandse Comedie van Shakespeare's voortreffelijk to neelstuk „Leer om Leer". Zoals op elke avond van de Berger Kunstkring was deze laatste avond de zaal van De Rus uit verkocht. De Bergenaren hebben naar waarde genoten van dit blijspel der Gerechtigheid, dat in een meesterlijke vertaling van Ge rard den Brabander voor het voetlicht werd gebracht. Reeds eerder het stuk werd te Alkmaar al tweemaal opge voerd zijn wij uitvoerig op de inhoud en de geest van dit Schakespeare-stuk ingegaan. In de bezetting waren enkele wijzi gingen, doch het geheel werd een uitstekende opvoering, waarin Han Bentz van den Berg, Johan Fiolet, Fons Rademakers, Ellen Vogel en Anton Burgdorffer excelleerden. De vele spelers op het tweede plan speelden hun rollen allen met de meeste zorg, zodat het geheel een hoogstaande opvoering werd. De regie was bij Johan de Meester, die ook aan décor en costumes zijn aandacht had be steed, in goede handen. Het publiek was enthousiast en liet dit aan het einde ook door een langdurig applaus blij ken. Een waardig slot van het toneelseizoen van de Berger Kunstkring. Kankerbestrijding BERGEN Het bestuur van de afdeling Bergen van de vef- eniging Koningin Wilhelmina- fonds organiseert 'n propaganda- avond op Woensdagavond om 8 uur in de dancing van de Rusten de Jager om het werk van de kankerbestrijding beter te leren kennen. Onder meer zal worden vertoond de film „Het leven van Louis Pasteur. Ieder jaar sterven ruim 12,000 Nederlanders aan deze gevreesde ziekte, terwijl jaarlijks 18 a 19.000 gevallen van kanker en andere kwaadaardige gezwellen worden geconstateerd De vereniging die de bestrijding hiervan op zich neemt verdient dan ook ruime belangstelling. De toegang is geheel gratis. Kwajongensstreken die ontaarden BERGEN Zondagavond had den opgeschoten knapen zich het genoegen verschaft om diverse poortjes uit de hekken te nemen en weer los neer te zetten. Overi gens een zeer onschuldig vermaak zolang het daar bij blijft. De aar digheden beginnen echter een vernielend karakter aan te ne men doordat de poortjes met ge weld in heg en prikkeldraad wer den gedeponeerd en de paal van de bushalte uit de Dorpsstraat uit de grond gerukt. De politie zal echter een wakend ook in het zeil houden. Gevonden en verloren BERGEN. Gevonden: 1 want; 1 kinderwant; 1 lederen hand schoen; 1 muntbiljet; 1 paar sportkousen; 1 paar regenpijpen; 1 nylonkous; 1 kinderjasje; 1 tol; 1 autoped; 1 padvindersmes; 1 gebreide kinderwant; 1 alpino muts; 1 kinderwantje; 1 vulpen; 1 kindersandaaltje; 1 schop. Verloren: 1 bruine damesporte- monnaie met inh.; 1 bruin lede ren portemonnaie; 1 bruine lede ren hondenriem; 1 gouden trouw ring; 1 bruine handschoen (lin ker); 1 rubber kniesteun voor motorrijwiel; 1 rode autoped op luchtbanden; 1 zijden shawl; 1 tabakspijp; 1 donkerblauwe da meshandschoen. GESLAAGD EGMOND AAN ZEE De heer J. A. Kareis, garagehouder alhier slaagde dezer dagen te Scheve- ningen voor het Patroonsexamen van de Bovag- Uitslagen „De Egmonden" EGMOND AAN ZEE De uit slagen van de onderlinge club- competitiewedstrijden van dn schaakvereniging „De Egmonden" luiden: A. HoltesP. Zijp 10; J. do WaalR. Mante 10; J. de Waal J. van Don 10; J- Koopman J- Stikvoort 01; K. StiemerA. Heere 01; J- HalffH. de Vries 01; P. ManteJ. Zijp 10; J. ZijpP. Mante 10. DE RIJP Zaterdagavond kwamen de Jongeren van de K.V.P.- afdeling De Rijp-Graft in hun maandelijkse vergadering bijeen in café Grasboer. Naast een belangrijk punt op de agenda, n.L uitwerking van definitieve plannen, inzake het voeren van een actie om te komen tot verkorting van de duur der kermis, stond een niet minder belangrijk punt, n.L een rede van de oud-voor zitter tevens voorzitter van de Jongeren Kring Den Helder, de heer G. Luijckx. Voor deze vergadering werd uitgenodigd o-m- de voorzitter van de plaatselijke senioren afdeling, de heer J. G. Wegdam. Hem en de heer Luijckx alsmede Pater Straathof werden in het ope ningswoord van de voorzitter speciaal woorden van welkom toegeroepen- Door het bestuur was een ont- werp-regeling uitgewerkt in ver band met de te voeren actie om te komen tot verkorting van de duur der kermis. Contact was gezocht met de jongeren van de P.v.d.A. „de Nieuwe Koers," met welke groep de actie samen zal worden gevoerd. Gedacht werd aan een enquête onder de bevol king van De Rijp. Na een alge mene gedachten wisseling, waarbij aan verspreiding van de enquête formulieren aan alle stemgerech tigden de voorkeur werd gegeven boven een verspreiding alleen bij gezinshoofden, werd besloten het bestuur opdracht te geven deze actie verder voor te bereiden. In een drietal delen behandel de de heer G. Luyckx vervolgens het werk, de waarde en de re sultaten van de KVP, in haar nieuwe vorm. In zijn eerste gedeelte werd de KVP intern aan een nadere be schouwing onderworpen. Over 't algemeen, zo meende spreker, mogen we tevreden zijn over de resultaten die zijn bereikt, hoe wel nog lang niet alle katholie ken lid zijn van de partij. Merkwaardig noemde spreker het dat intellectuelen zich te veel afzijdig houden, en dat sommige van hen totaal geen begrip heb ben voor de werkelijkheid. In het tweede gedeelte van zijn rede behandelde spreker de KVP te midden van andere partijen. De heer Luyckx, die 'n brede kijk toonde op het werk van anderen, besprak in den brede de waarde en de plaats van de KVP in ons huidige Staatsbestel. In het derde gedeelte van ziin zeer leerzame en interessante rede werd „De KVP in de politiek" aan en nadere beschouwing on derworpen. Voorzitter Jac. Noë dankte ten slotte de heer Luyckx, wiens ver dienstelijk werk als oud-voorzit ter. de afdeling veel goed heeft gedaan- LANGEDIJK. De Commissie uit het Witte- en Wit-Gele Kruis tot Bestrijding van de TBC ver gaderde dezer dozen In Concor dia te Noord-Scharwoude. De voorzitter, de heer R. G. Reinders heette de leden van harte welkom, 'n Sneciaal wel kom werd toegeroeoen aan de heer KI. Wagenaar Kz. uit Broek on on Langedlik. die de Plaats had ingenomen van de heer C. de Boer Wz. Uit het jaarverslag van de se cretaris de heer P. Bergen Az. vernamen we dat op 1 Januari 1950 42 gezinnen met 43 patiën ten stonden ingeschreven. In '50 waren bijgeschreven 9 gezinnen met 11 patiënten en af géschreven 1 gezin met 1 patiënt, zodat op 1 Jan. 1950 stonden ingeschreven 50 gezinnen met 53 patiënten. Door de hulsbezoeksters wijkver pleegsters werden 455 bezoeken afgelegd bij 54 patiënten Twee maal vond woningverbetering plaats, terwijl aan 3 gezinnen een betere woning kon worden ver schaft. Acht patiënten werden thuis onder toezicht behandeld (het zgn. kuren). Er had 1 ont smetting plaats. Aan 9 patiënten werden 39 stuks artikelen uit geleend en 4 patiënten werden uitgezonden naar een sanatorium. De rekening van de penning meester de heer P. Bergen Az. sloot in ontvangsten en uitgaven met 7545,64. Aan 1 patiënt werd een bedstel gegeven .Aan ver sterkende middelen werd een totaal f 236,56 betaald. Aan ver pleging in sanatoria of zieken huizen werd f 2559,90 betaald zijnde de meerdere kosten van verpleging boven f 4,50 per dag hetwelk wordt betaald door de Nederlandse Sanatorium Verze kering. Aan de beide Kruisver enigingen werd, ten behoeve van de 3 wijkverpleegsters, betaald 'n bedrag van f 2483, De donateursactie, welke nu 5 jaar achtereen heeft gewerkt, bracht dit jaar een bruto-bedrag op van f 671,—. In 1946 bracht de donateurs-actie f 858,bruto op. Besloten werd om dit jaar weer een actie te voeren om het aantal donateurs te vergroten. Er zal een circulaire worden sa mengesteld welke door de 3 bo den zal worden rondbezorgd. De commissie hoopte dat het resul taat goed zou zijn. Boeken en bescheiden van de „FLIEREFLUITERS" IN EGMOND AAN ZEE EGMOND AAN ZEE Zater dagavond hield de afdeling Eg- mond van de Bond van Staats- pensionnering een feestavond in de zaal van de Vergulde Valk. De ATV „De Flierefluiters" gaf een voorstelling van „De Houten Ham", een klucht in 3 bedrijven door Jan van Ees en Henk Bak ker. Om deze klucht is danig ge lachen. De Flierefluiters hébben deze avond hun beste beentje voorgezet. De regie, die in handen was van de heer Stobbe, was uit stekend verzorgd. De heer A- Vis ser vertolkte de rol van de klerk Santé op zeer goede wijze. Nelly Groen als Mien, de vrouw des huizes, speelde niet zo bezield, zoals van haar verwacht werd. Ook de andere spelers, de dames E. Buis, A. de Jong en de heren M. Visser, van Elsland, W. Visser en C. Groen gaven goed spel to zien. In de pauze had een verloting plaats en na afloop was er bal Wii vernemen nog dat „De Flie refluiters" Woensdag en Zater dag 'n herhaling van dit stuk ge ven en wel Woensdag in de Prins Hendrik Stichting speciaal voor de verpleegden, en Zaterdag een uitvoering in de zaal van de Ver gulde Valk- Feestavond Gidsen HEERHUGOWAARD-N. In ons berichtje dezer dagen om trent het herdenken van het 8- jarig bestaan der gidsenbewe- ging berichtten wij. dat de daaraan verbonden ouderavond zou worden gehouden in het lokaal van de heer Groenland. Naar wij vernemen, is dit plan veranderd en wordt deze avond nu gehouden in de zaal van de heer C. Ursem. LEDENVERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR EGMOND-BINNEN. Vrij dagavond vergaderde deze afde ling in café v. d. Molen te Rinne- gom. De voorzitter, de heer P. L. de Waard, besprak het goede resultaat dat bereikt wordt door het vernevelen der bolgewassen. Tevens sprak hij zijn bezorgd heid uit over de steeds aanhou dende regenval. De leder», welke hun bloembollen in de duinen hebben staan, zullen hiervan groot nadeel ondervinden ten gevolge van de afwateringsmoei lijkheden. De vergadering ging accoord met het voorstel van het hoofd bestuur tot wijziging der statu ten aangaande stemming. Met het voorstel van de afdeling Over- veenBloemendaal, om geen al gemene vergadering te houden op een Beursdag, ging men niet accoord. Besproken werd de kanker bestrijding, voor welk mooie doel nog enkele leden hun bij drage kunnen voldoen aan de secretarissen. De afdeling ging accoord met eei» bijdrage van 25 gulden uit de kas. Het comité van de bloemen tentoonstelling „Flora" welke in 1953 gehouden wordt, verzocht »m' een collectieve inzending van de afdeling, waaraan alle aanwezige leden hun medewer king toezegden. Voor de algemene vergadering werden twee afgevaardigden be noemd. Van de rondvraag werd dank baar gebruik gemaakt. Geïnfor meerd werd naar eer» nieuw lid voor de Wifdschadecommissie, als opvolger van wijlen de heer J. Valkering. Gevraagd werd naar de mogelijkheid tot uitbrei ding van de cultuurgronden. Ter sprake kwam de bestrijding van de narcissenvlieg. welke volgens de vergadering op intensieve wijze moet worden bestreden. Hierna ging de voorzitter over tot sluiting. Na een gezellig sa menzijn, ter gelegenheid van het feit dat de vergadering voor het laatst gehouden werd in het café van de heer v. d. Molen, aan gezien dit van eigenaar ver anderd is, ging men welgemoed naar huis. penningmeester waren nagezien door een commissie bestaande uit Dr. de Wit uit Oudkarspel en de heer N. Sneekes uit Noord- Scharwoude. Alles was in de beste orde bevonden. De voor zitter bracht dank aan de com missie voor het nazien van de boeken en aan de penningmees ter voor zijn accuraat beheer. De doorlichting van de bevol king van Langedijk kwam ver volgens ter sprake. De commis sie was unaniem van mening dat dit ter hand moest worden ge nomen. De gehele bevolking moet aan deze doorlichting mede doen wil ze effect afwerpen. Besloten werd om hieraan medewerking te verlenen en alle werkzaamhe den welke hiervoor moeten ge beuren uit te voeren in samen werking met het gemeente secretarie personeel. Hierna slui ting. Eerste lustrum „Sursum Corda" OUDORP Het vijfjarig be staan van de bekende zangvereni ging „Sursum Corda" is Zondag- tevierd met een feestconcert. On er leiding van de dirigent, de heer Cas HimmelreiCh is een keur van de schoonste liederen uit alle tijdperken der muziek op voor treffelijke wijze uitgevoerd, af gewisseld door enige soli-zangen door de uitmuntende sopraan zangeres Bep van de Hurk. Het gebodene werd door het luiste rende publiek ten zeerste gewaar deerd, hetgeen in een dankbaar applaus tot uiting kwam. In het tweede gedeelte van de avond trad het Cabaretgezelschap André Carrell op. Ook dit gezelschap heeft de aanwezigen op aangena me wijze bezig gehouden en de lachspieren terdege in beweging gebracht. Ook over dit program ma toonde men zich bijzonder voldaan. Sursum Corda kan op een goed geslaagde Lustrumvie ring terugzien- Vrijwillige Brandweer URSEM Zaterdagavond vierde de vrijwillige brandweer haar 10-jarig bestaan in café De Graaf. Alle leden waren met hun dames aanwezig, alsook B. en W. van Ursem en de heer Van Maar- leveld uit Alkmaar. De Comman dant B. Lenting opende de bijeen komst, waarna verschillende sprekers het woord voerden. De burgemeester prees de heer Len ting als commandant voor alles wat hij gepresteerd had. Hij spelde hem een medaille op voor 40 jaar trouwe dienst en over handigde een oorkonde. De wet houders en de heer van Maarle- veld sloten zich in geestige speeches bij de eerste spreker aan. De avond werd gevuld met voordrachten en muziek, alles be trekking hebbende op het brand weerwezen, Mevr. LentingSis termans werd een tuil rozen aan geboden. Tot laat in de nacht bleef men gezellig bijeen. Burgerlijke Stand BEEMSTER Geboren: Griet je dv C- Joosten en C. H. Prins; Petrus Jozeph zv N. Konijn en C- Mulder; Willem Fieter zv R- Middelburg en KI- Kout; Jeannet- te dv D. Beunder en D. Zuidland Marie Johanna dv J. Spekker en G. Schipper. Ondertrouwd: Pieter Huiberts, 28 j. en Grietje Jacoba Siebeling 23 jaar. Gehuwd: Henri Jacobus van der Raaij 21 j. en Trijntje Peet oom 20 j; Theodoras Leonardus Antonius Vogel 32 j- en Grietje Asjes 29 jaar. Overleden: Jan Mandenmaker, 20 jaar, Francina Geertraida Maria Nijssen, 75 jaar wed. van J. J. L. van Beek. Einde van uitvoering SCHERMERHORN Twee jongelui, J- O. en A. R. uit Scher- mernorn, de derde was niet ver schenen stonden voor de Alk maarse politierechter terecht, om dat ze gezamenlijk een zekere B. op de avond van 5 Februari had den geslagen- Dat was na afloop van een feestelijke uitvoering welke uitvoering de jongelui al minstens op f 85,was komen te staan voor het betalen van de schade, na de vechtpartij ont staan. De jongelui waren, zoals dat gebruikelijk is, natuurlijk „onder de olie De officier eiste voor deze „feestelijke uitvoering" een boete van f 20 of 10 dagen. De politierechter vonniste de jon gelui met een boete van f 20 of 12 dagen. Burgerlijke Stand SCHERMERHORN Geboren Petrus H. G. J., zv P. de Vries en E. M. Willemse. Gehuwd: Gerardus W. A. Wo- pereis, 23 jr., te Gendringen en Brigittha M. Mooij, 24 jaar. Overleden: Johannes Mantel, 56 jr., echtg. van Trijntje Wesse- lius.; Maria v. Greuningen, 78 jr., wed. van Hendrik Jonk. Ingekomen: Auke Hansma met echtg. en kind van Oudorp N.H. naar A 89; Rinze Heins met echt genote, van Wieringermeer naar C 75; Pieter v. Leijen, v. Frank rijk naar A 9; Gerardus W. Stok. man, van A'dam naar A 186; Jo hanna C. Koeman, van Alkmaar naar C 53. Vertrokken: Hendrika C. Rin- gelberg, van C 41 naar Hens broek A 119; Gosse Suk m. echt genote en 2 kinderen van C 92 naar Graft Schermeer 10; Dieu- wertje Voorthuijzen, idem; Ger- ben Nijdam met echtg.. van A 50 naar Canada; Maria W. Mole naar, van C 59 naar Alkmaar, Breedstraat 33; Apolonia C. Veenstra, van C 31 naar Alk maar, Westerweg .51; Theophiel Roels met echtg. en kind van C 86 naar Alkmaar, Achterwezel 16. Zig-zag over de weg HEERHUGOWAARD H- van E. een landarbeider uit Heerhugowaard, heeft op 25 Fe bruari 's avonds op een fiets ge reden, terwijl hij in kennelijke staat van dronkenschap verkeer de. Hij reed althans zigzag en rook naar sterke drank. Voor de Alkmaarse politierechter ver klaarde de man, dat hij helemaal niet dronken was, maar los op z'n fiets zat en zich verheugd voelde. Wel voelde hij zich ietwat „licht in het hoofd". De man vond Alk maar veel gezelliger om te borre len dan Heerhugowaard, daar was niets te beleven en komt derhalve ieder weekend voor zijn vertier naar de stad- De officier eiste een geldboete van f 60 of 30 dagen- De politierechter verhoogde de boete tot f 100 of 30 dagen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. OPKLARINGEN Nu en dan flinke opklaringen, maar vooral aanvankelijk ook enkele buien. Krachtige tot ma tige wind, hoofdzakelijk tussen noord-west en zuid-west. In de nanacht voornamelijk op tegen de wind beschutte plaatsen lichte nachtvorst, morgen overdag iets minder koud dan vandaag. ja V f 50.000.— ER UIT In de 512e Staatsloterij, 5e klasse, tiende lijst is de f 50.000,— gevallen op 17231. Koninklijke onderscheiding Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, mej. mr. A. E. Ribbius Peletier, lid van Gedeputeerde Staten der provin cie Noordholland, te Amsterdam. De eerste zwaluw in de Kop van Noord-Holland De heer H. Sterringa te Broek op Langendijk heeft gisterochtend om half negen te Stompetoren de eerste zwaluw in de kop van Noordholland gesignaleerd. Het vorige jaar was het 14 April en daarvoor 17 April ter wijl als normale tijd kan worden gehouden 2030 April. Ook de weidevogels waren dit jaar be langrijk vroeger in ons land te rug dan normaal. De weersgesteldheid in aan merking genomen, wordt weder om bewaarheid het spreekwoord dat één zwaluw géén lente brengt Biljarten: Burgerlijke Stand ZIJPE. Geboren: Agatha H. H.,# d. v. Jacobus de Jong er» Grietje Meijer; Wilhelmina C., d. v. Corneïis Rens en Trijntje de Groot. Ondertrouwd: Jacobus J. Kla ver, 23 jaar, en Afra Pater, 21 jaar; Cornells van der Vlies 27 jaar, te Den Heler, en Aaltje Snip, 21 jaar; Ariën Pijper, 23 'aar, te Winkel, en Cornelia E 'ries. 25 jaar. Getrouwd: Cornells Brommer, 50 jaar, en Jannetje Snip, 44 jaar; Hermanus M. Wormsbec- ker, 24 jaar, te Velsen, en Kla- zina C. Johannes, 24 jaar; Ma theus Reus, 23 jaar. te Blokker, en Guurtruida Zomerdijk, 26 jaar; Dirk Ha Eggink, 22 jaar, te Wieringerwaard, en Catharina C. Th. Baij, 21 jaar. Overledene Johannes Dienaar, 53 jaar, echtg. van Jannetje Koo- ger. Slachtveemarkt 9 April ALKMAAR 1 Paard; 75 koeien 5001100; prima kwaliteit p. kg 2.802.90; overige soorten 2.30—2.50; 332 nuchtere kalveren 3070; 3 vette schapen; 410 var kens,. zware en vleesvarkens 1-80 —1.72; lichte 1,721.60; zeugen I.64—1.60. Het verminderde verbruik van rundvlees veroorzaakt thans ook op de veemarkt een terugslag in de handel. Prima koeien zijn der halve moeilijk tegen de nu reeds enkele weken geldende prijzen te verkopen. Het was vandaag dan ook niet anders dan stug te noe men, met iets lagere noteringen. De aanvoer van nuchtere kal veren loopt terug. Als gevolg van de werkelijk hoge prijzen is de handel stug geweest. De voor de worst bestemde dieren komen op f 2,de overigen op f 2,10 a f 2,20 per kg uitgebeend. Bij een ruime aanvoer van varkens, is de handel stug, zelfs trekkend geweest. Een prijsdaling bij een aflopende markt van pl.m. f 0,12 per kg en vergeleken bij verleden week, viel hierbij wel scherp in 't oog. De op vele var- kensmarkten hier te lande in de voorbije week opgetreden dalen de tendenz heeft zich dus ook op de Alkmaarse markt voortgezet. Bij de aanvang der markt werd een klein aantal dieren boven de hierboven gegeven hoogste note ring verkocht. De prijzen zijn met korting oP 't levende gewicht. LANGEDIJK 10 April 18.000 kg uien 6.709.30; grove 6-50 8.10; 3000 kg peen C 6.306.60; 1200 kg bieten A 7.60—7.80; 1300 kg witlof I 3336; H 2729'; 32000 kg rode kool 6.5032; 55.000 kg gele kooj 611-20; 45.000 kg deense witte 5.508.30; 1400 kg peen doorgedr.; 2900 kg gele kool idem; 5000 kg witte kool idem. N. SCHARWOUDE 10 April 800 kg witlof $8; II 35; III 28; I B 34; stek 23—30; 43.000 kg uien 6.50—9.50; grove 4-30—7-30; driel. 1.603.10; 900 kg peen B 6.10; C 6.40; 1200 kg kroten A 7.30; B 4.30; 46.000 leg rode kool 16 60 33-10: 47-000 kg gele kool 610.30; 54.000 kg witte kool 5.508.60; 2000 kg gele kool en 10.000 kg witte kool doorgedr. ALKMAAR, 9 April. Aard appelen 5.5011, witlof 1641, rode kool 6.60—23.70, sav. kool 69.20, groene kool 19.50, boe renkool 36, spinazie 40—54, sla 13—26, andijvie 38—54, radijs 8 —13, rabarber 17—38, bieten 4— 6, winterpeen 5.509.20, was- peen 23—38, uien 2—6, prei 8— 26, soepgroenten 2—3, peterselie 4.505.50, raapstelen 46.50, goudreinette 3238, st. remy 38. ZWAAG, 9 April. Spinazie 39—52, uien 1.90—6.30, bieten 4 —9.10, prei 10—21, gele bewaar kool 8.9013.70, rode kool 18— 22.20, witlof 23—42, breekpeen 57, waspeen 24, radijs 9—11, andijvie 4059, sla 1215, goud reinette 3343, pres. van eng. 3845, jonathan 3049, winter- jan 4051. TEXEL. Aangevoerd wer den: 4 koeien 600800, 15 scha pen 85—130, 9 biggen 30—45 65 nuchtere kalveren 3560. WARMENHUIZEN. 10 ApriL Uien 7.10—9.10, grove 6.20—6.60, gele kool 6-6.60, witte kool 5.70 7.40, rode kool 14.9028.90. PURMEREND, 9 April. Koop- mans blauwe 13, schotse muizen 1112, witlof 2136, rode kool 828, witte kool 5.50, sav. kool 12, spinazie 3649, andijvie 40— 48, raapstelen 4.506.50, rabar ber 32, gare bieten 1014, win terpeen 6.50, uien 4, prei 1519. brab. bellefleur 1029, bramley seedl. 18, goudreinette 1844, jonathan 2649. De Prins en presidentiële van de heer en waren kunstzin gekleurde teken king hadden, de woning van president te voe Talrijke ministe eens voor het met wie de vraa Prins bij de pr vrouw Peron nai onmiddellijk we: Er was van deze werk gemaakt, was afgelopen, digden een foto- langrijkste foto's aan Argentinië, namen van deze Mevrouw Pero de Prins, dat hei zijn, wanneer hij aan Chili enkele loche verblijft. On een warme jas uit de kast geha aldaar kan drag Na het diner wederom een be Peron, ditmaal vai De heer en nu brachten de Prins één in de nacht p de gereedstaande naar zijn hotel br: President Peron Bernhard alle m< teiten verleend or in Argentinië zo a gelijk te maken, plaats werd de Pri: telefoonlijn ter be steld voor gesprekk land. De Prins heeft van deze gelegenhe maakt om met de de Prinsesjes te sp~ hij ook Maandag fonisch onderhoud „Het was zo duid bij mij in de huiska: de Prins na afloop toonden vooral vei ling voor de nieu waarvan zij in de ki SIAMEES VLI NEERCEST Een vliegtuig vai Juchtvaartmaatschap dichte mist in de Hongkong in zee g< ren elf passagiers een bemanning va vreest dat allen o zyn gekomen. auriol op t President Auriol dag, vergezeld van z: per vliegtuig Montre verlaten om naar Fr te keren. (Advertenl r Al gaan Je pry f omhoog. De Grugi f, 10 procent korting Jat scheelt nu méér, feeoren. t En al worden pers gen ook Jttetr, De Uöft het Snoepje Week genen ooor slt ij cent U ontoangt h taan echter bij elke tvm VIER GULDl De Grtryter-artikelei EN om Je betere we om Je 10 procent EN om het Snoepje t. Week nu, méér J, klant oan De Cruy

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2