Democraten stemmen in met rede van Mac Arthur in Congres NIETS TEXAS Truman acht haar passend Brandweer maakte dodenrit Regering komt emigranten in Brazilië te hulp 130 goochelaars kijken elkaar de kunst af „Vlucht in de nacht" Gezins politiek Burcht van Kracht naar Remington Rand Katholieke boerenkolonie is in zware zorgen jaars-redame - Nylons enz. Gespa innen toestand in Perzië Kreeg Mac Arthur géén richtlijnen? met gloeiende acetyleencylinder TTr~" E.V.C. is actief in de Zaanstreek Een congres waar niet gepraat wordt Merlijn deed Zwolle al versteld staan Vliegtuig stortte neer op kampong Vijf superforten, neergeschoten Kroniek en Kritiek Ickmonn gratis door a_s. Woensdag ELKE n al onze afdelingen g wordt geheel terug- Ibon. De vastgestelde dkmaar gedeponeerd, deze krant en in onze HELE DAG GEOPEND LKMAAR. Sinds 1887 weten!" ..Dat zal 1", zei nu de kapitein, lit overboord geslagen ze op het sloependek reddingsboot vandoor, daar slapende gevon- t met een kist bewus- dat hij maar wat uit a tuur lijk op de wacht straf gegeven. Maar cast, smid je Verholen i de kist verdwenen, omstandigheden, mijn vannacht verdronken, resten, maar ook Uw a van de zee rusten Blikslager zijn hoofd i een droevig gesnik. -. .weg! V. .voor alt. Nieuw Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, t 1.77 per Bind., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimam f 2,50; m atte edities 26 et. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 et., resp. 30 ct, per m.m. E."f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. ÏÏT EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Bankrelaties: Noorderbank, Neder). Credietbank Buiten God, is 't nergens veilig. (Vondel) Zaterdag 14 April 1951 46e Jaargang No. 12143 Kantoren: HOORN. Draofsingel 59. teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 HET IS DUIDELIJK geworden, dat de gezinspolitiek, men kan zelfs zeggen het probleem van de gezinspolitiek, de laatste tijd in het bijzonder in het centrum van de belangstelling is komen te staan. Dat was, onder het vorige kabi net, sinds 1948, al het geval. Het is, door allerlei omstandigheden, onder het nieuwe kabinet nog meer het geval geworden, hoewel prof. Romme al bij de algemene beschouwingen over de Rijksbe groting voor 1951, welke alge mene beschouwingen gehouden werden in November van het vorige jaar (dus nog onder het vorige kabinet) het vraagstuk van de gezinspolitiek op algemene grondslag heeft geplaatst, door zijn bekende pleidooi voor de stichting van een gezinsraad. Verschillende stoffelijke aange legenheden, welke de mogelijk heden van verdere ontplooiing van het gezonde gezin betreffen want om die ontwikkeling gaat het! hebben de laatste weken zeer sterk de aandacht getrokken. Eindelijk heeft de kwestie van de kinderbijslag voor kleine zelf standigen een voorlopige oplos sing gevonden. De spanning tus sen lonen en prijzen heeft op nieuw doen zien, hoe noodzakelijk verdere progressie in de kinder bijslagregeling voor loontrekken- den is. De heer Andriessen heeft, namens de Katholieke Volks partij, in een door de Kamer maar net-an verworpen motie, mede in dat verband, de nadruk erop gelegd, dat de eis van ver sobering tot vijf procent, zonder nadere maatregelen, de stoffelijke nood in de grote gezinnen ver zwaard enz. Maar er is nog meer. De ver minderde eisen inzake de woning bouw zullen, zowel wat aantal als kwaliteit (omvang) betreft, niettemin rekening moeten hou den met de belangen van het grote gezin. De politiek van emi gratie eveneens, de belastingen ook, en de kwestie van de school gelden evenzeer. Nog altijd klemt de zaak van de onrechtvaardige vermenigvuldigingsfactor, die ver dubbeling van schoolgeld moge lijk maakt; een angel in 't vlees voor allen, die het terecht als een onrechtvaardigheid gevoelen, dat mensen met veel schoolgaan de kinderen dubbel moeten bij dragen in het sluitend maken van allerlei gemeentebegrotingen! Zo er nog veel meer. Maar dan, zeker zo belangrijk en dik wijls nog gewichtiger, is de zorg voor de geestelijk-zedelijke be langen, naast de stoffelijke. Het kan nuttig zijn, dat deze en andere algemene problemen van gezinszorg, bespreking en behar tiging vinden in een algemeen college als de Gezinsraad, mits dit dan niet wordt beschouwd als de bekende kapstok, waaraan de ook op dit gebied actuele pro blemen worden opgehangen. Goed beschouwd, goed gehan teerd, goed werkend, kar deze Gezinsraad er toe bijdragen, dat een oud ideaal verwezenlijkt wordt, nl. dat er'in ons land ein delijk een gezinspolitiek wordt gevoerd, zoals de Paus van Rome deze heeft aangegeven in Zijn hooggestemde rede voor het algemeen internationale congres voor gezinsbelangen, in Rome in 1949 gehouden. Daarin werd, van deze hoogst- gezaghebbende zijde, gevraagd, een fundamentele gezins politiek te voeren, d.w.z. een politiek, welke uitgaat van het gezin als het fundament van maatschappij en staat. Van die politiek zijn wij nog ver ver wijderd. Indien prof. Romme in de „Volkskrant" o.i. terecht be toogd, dat, gelijk bijv. vroeger de schoolstrijd, thans de gezins politiek een motief genoemd kan worden voor de z.g. confessionele partijvorming, en derhalve een basis voor het bestaansrecht van de K.V.P., dan geloven wij te mogen zeggen, dat zelfs de K.V.P. nog méér van het gezin als fun dament. van maatschappij en staat bij haar politieke strevingen en methoden moet uitgaan. De gezinspolitiek wordt nog veel te opportunistisch, a.h.w. bij stukjes en beetjes gevoerd, uit ons program moet men onze ver langens en eisen op dit punt uit verschillende hoofdstukken bij een lezen, wil men enigszins een overzicht hebben van het gezins politieke beleid, dat wij, als partij van het gezonde gezin en liet gezonde volk, willen gevoerd 21 on* Er zal ook om de gezins politiek nog meer aannemelijk te spaken, meer moeten gebeuren op dit gebied en dan zeker ook niet enkel in materieel opzicht. TEHERAN. Het Perzische kabinet heeft gisteren de gouver neur-generaal van Choezistan, waar zich de olievelden bevinden, afgezet en verschillende hoge officieren ontslagen. Generaal Sjahbakti, die bekend au j s *>sterke man" is naar Abadan gezonden. De toestand m het stakmgsgebied wordt als ,-zeer ernstig" beschouwd. Don derdag zijn bij onlusten drie r.uropese zeelieden en negen Per zen gedood en twaalf gewond. De Dntse ambassadeur heeft bij premier Hoessain Ala geïnfor meerd naar de regeringsmaatre gelen ter bescherming van Britse aIj en bezittingen te Aöadan. Troepenversterkingen zijn derwaarts vertrokken. WASHINGTON (Reuter). Democratische leiders van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zijn Vrijdagavond accoord gegaan met een republikeins verzoek, dat generaal MacArthur zal worden uitgenodigd een gemeenschappelijke zitting van het Congres toe te spreken. Volgens de afgevaar digde Sam Rayburn zal de commissie voor het reglement van het Huis Dinsdag bijeen komen om de door de republikeinen gesteunde resolutie in overweging te nemen. Hij zou een belangrijke rol gaan spelen bij de internationale handelsbesprekingen van Reming- ton, waar ook generaal Groves, directeur van de Amerikaanse atoominstallaties tijdens de twee de wereldoorlog, lid van de be heersraad is. MacArthur had reeds eerder aan zijn naaste vrienden te kennen gegeven, dat hij wel deelgenoot wilde worden van een firma „waar hij zijn bui tengewone leiderskwaliteiten zou kunnen benutten". Zo sprak „de reus MacArthur, deze burcht van kracht en afgod van het Ameri kaanse volk, die niet door dwer gen ten val gebracht kan wor den", zoals senator Kenneth Wherry hem, eenvoudigjes, noemt. In een advertentie van een ge hele pagina, die het Amerikaanse weekblad „Newsweek" in bijna alle New Yorkse dagbladen heeft geplaatst, wordt de inhoud van een telegram van MacArthur ge publiceerd, waarin deze verzekert dat hij vóór zijn op 24 Maart van dit jaar uitgegeven verklaring nooit richtlijnen van de president over de gemeenschappelijke poli tiek der geallieerden in Korea heeft ontvangen. Het Witte Huis gaf vervolgens een verklaring van Truman nit, waarin wordt gezegd: „Ik ben blij van voorzitter Rayburn te horen, dat het Congres overweegt gene raal MacArthur uit te nodigen tot het houden van een toespraak tot de leden van heide Huizen. Ik acht het passend, dat het Congres deze eer verleent aan een van onze grote militairen. Er is nog geen datum vastge steld voor MacArthurs toespraak. De Senaat zal de uitnodiging eveneens Dinsdag bestuderen. MacArthur zal ook worden uit genodigd de bgide Huizen van het parlement van Texas toe te spre ken. James Rand, president van de Remington Rand Ino te Fort Myers (Florida) heeft medege deeld dat MacArthur binnen drie maanden benoemd zal worden tot lid van de Raad van Beheer. „Ik heb nooit zulke richtlijnen gezien en ik weet nog niet eens, of zij bestaan. Ik verzoek n in het Gistermorgen omstreeks half elf sloeg plotseling een steek vlam uit een acetyleencylinder in een smederij, gevestigd in de van Ostadestraat te Am sterdam. De baas van de smederij nam geen risico, vooral niet omdat naast deze cylinder een zuur- stofcylinder stond. Hij belde onverwijld de brandweer. De commanderend brand meester constateerde direct, dat er groot gevaar voor ex plosie bestond, waarvan de gevolgen zeer ernstig konden zijn. Omwonenden kregen order hun huizen te verlaten en overal werden de ramen open geschoven. Inmiddels hadden enkele brandwachten snel een bakfiets gerequireerd en kór- te tijd nadat de brandweer was gearriveerd, lag de ge vaarlijke cylinder op de bak-' fiets. Een der brandwachten begon te trappen. Enkele an deren escorteerden hem. Met bekwame spoed ging het naar het Sarphatipark, waar de cylinder in de vijver werd ge deponeerd. Het park werd voor het publiek gesloten. Het commentaar van de comman dant der brandweer, die deze operatie had geleid, was: „Zo'n verhitte cylinder is als een bom en je moet nu eenmaal wat durven wagen, als je bij de brandweer bent." Er ging een zucht van ver lichting op, toen de cylinder eenmaal in de vijver lag en het grootste gevaar geweken was. De ambtenaren van de Ar beidsinspectie hebben zich over de defect geraakte cy linder ontfermd, nadat deze in de middag weer was opge vist. Het park werd toen weer opengesteld. belang van de waarheid dit be richt te willen publiceren", luidt dit telegram woordelijk. Generaal-majoo Courtney Whit ney heeft een veede verklaring over MacArthur afgelegd, waarin hij ontkent, ris de voormalige opperbevelheb-uitbreiding van de Koreaanse oorlog zou hebben voorgestaan. Critiek in deze zin schreef hij toe aan „aanhangers van de algemene Sussingspolitiek, die zich achter het karretje van de communisten laten spannen". „MacArthur was van mening, dat een politiek van verzoening door concessies oneindig meer levens zou kosten en wel eens de kiem voor een nieuwe wereldoor log in zich zou kunnen dragen", aldus Whitney. De burgemeester van New York Vincent Impellitteri, heeft een telegram gezonden aan Mac Arthur waarin bij hem uitnodigt tot een officiële ontvangst door de stad New York. Hij vroeg de generaal hem zijn plannen mede te delen, opdat de stad de nodige voorbereidingen kon treffen voor een van haar traditionele confe ti-parades. DIENSTPLICHTIGEN ATTENTIE! „In verband tcet de opkomst van dienstplichtigen voor herha lingsoefeningen iti de legerplaats Wittenberg bij Stroe zullen ver schillende extra treinen worden ingelegd op 16 April a.s. Nadere gegevens hierover vindt men elders in dit blad". ZAANDAM. De heer Jb. Kuiper van het N.V.V. heeft Don derdagavond op een vergadering van personeel uit de voedings- en genotsmiddelenbedrijven medege deeld, dat het N.V.V. over inlich tingen beschikt dat de E.V.C. vol gende week een staking zal pro clameren bij de Verenigde Blik- fabrieken te Krommenie. De staking bij Verkade breidt zich langzaam uit. De directie van Albert Heijn heeft een klein aantal staaksters tegen Maandag ontslag aangezegd bij niet-hervat- ting van het werk. Aan de overi gen is nogmaals op het onverant woorde van de staking gewezen. De Zaanse politie heeft 'proces verbaal opgemaakt tegen de Waarheids-filmdienst die zonder vergunning de Russische film „Wanda" zou hebben vertoond voor stakende arbeidsters. Boven- dieij was geen vermakelijkheids belasting betaald. Een aantal ingezetenen van de gemeente Purmerend heeft het initiatief genomen een zgn. „pijprokersclub" naar Ameri kaans voorbeeld, de eerste in Nederland, op te richten. Deze pijprokersclubs, die verenigd zijn in een Internationale Associatie van Pijprokers, hebben o.m. ten doel: het bevor deren van vriendschapsbanden tussen pijprokers. Men is van plan op geregelde tijden op vastgestelde plaatsen bijeen te komen om gezamenlijk een pijp te roken en van gedachten te wisselen over pijpen en pijptabakken, het houden van wedstrijden in het pijproken en lezingen, het aanleggen van verzamelingen van pijpen enz. 's-GRAVENHAGE. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend, waarin het op nemen op de begroting van So ciale Zaken voor 1951 wordt voor gesteld van een memoriepost voor garantie van rente, aflossing en koersrisico voor negen-tiende van een geldlening van f 2.500.000. aangegaan door de kolonie van Nederlandse landbouwers op de Fazenda Ribeirao in Sao Paulo, Brazilië, ten behoeve van de financiering dezer kolonie. Uit de uitvoerige memorie van toelichting bij dit wetsontwerp blijkt, dat deze kolonie van Ka tholieke pioniers met zeer ern stige financiële moeilijkheden te kampen heeft gehad. Ofschoon de regering elke verantwoorde lijkheid voor opzet en leiding der kolonie afwijst en ook in de toe komst geen aansprakelijkheid voor beheer of leiding van deze of enige andere kolonie wenst te aanvaarden, mocht zij toch naar haar mening niet werkeloos blij ven toezien bij de dreigende maatschappelijke ondergang van bijna 700 landgenoten, aldus de toelichting, die gewaagt van het Tezamen met een aantal Franse en Amerikaanse collega's volgen 26 cadetten van de Nederlandse luchtmacht op de luchtbasis Williams in Arizona het laatste gedeelte van een grondige opleiding tot gevechtsvlieger. Een Nederlandse cadet wordt geoefend in het gebruik van. de afschietinrichting welke hem in staat stelt een straaljager tijdens de vlucht te verlaten, indien de omstandigheden dit noodzakelijk maken. De stoel wordt door middel van een kruitlading omhooggeschoten langs de rails, tot een hoogte van l'!- meter. Een speciaal mechanisme zorgt er votrr, dat het neerkomen zonder onge lukken geschiedt. (Van onze redacteur) ZWOLLE. Het Nationale Lustrumcongres van de Goochel kunst is Vriidagavond od oritri- nele wiize en on roochelaars- manier eeonend. Enige duizenden Zwollenaren ziin eetuiee ceweest van het op treden van Merliin. de koning der goochelaars, die. srestoken in de traditionele dracht van de tovenaar-uit-het-snrookie. een omeletnan vulde met sninners nanier en sniritus. de eehele in- hond in brand stak en even later drie (ongebraden) duiven uit de nan liet onvlieeren. om de bevol king kond te doen. dat het vreemdste congres, dat Zwolle ooit binnen ziin muren had. was geopend. Niet minder dan 130 gooche laars zijn hier bijeen. In de loop van de avond werd de onderlinge samenkomst van het Nederlandse gezelschap in de Buitensociëteit nog versterkt met collega's uit België, Zwitserland, Zweden en Denemarken. Hier werd gegoocheld, terwijl we er met onze neus bovenop stonden. Triks joeg een journa list de stuipen op zijn lijf, toen hij zonder schade aan te richten met een mes dwars door diens jas stak. Het was geen zeldzaam heid wanneer de goochelaars ver steld stonden over de onbegrepen nummers van hun collega's. Want zo is het in de wondere wereld van beroeps- en amateur-gooche laars: bij elk volgend congres ziet men nieuwe nummers en worden nieuwe trucs vertoond. Steeds verder gaat de micro-magie, waar aan soms ook de telepathie niet vreemd is. Maar waar eindigt de truc en begint het telepathisch goochelen? Telkens meenden we aanknopingspunten gevonden te hebben, maar even later werden de meest gegronde veronderstel lingen weer omver gegoocheld. In dit gezelschap zijn kunste naars van wereldreputatie, zoals Fred Kaps, Macro Dos, Triks, Truxos en anderen, die Neder land na Amerika op de tweede plaats brengen. Een bescheiden jongen speel de nonchalant met munten, die hij over en onder zijn vingers liet doorwandelen en waarmede hij de vreemdste toeren verricht te. Op onze vraag hoelang hij daarvoor getraind had, was het antwoord: „vier jaar". 130 goochelaars treden vandaag en morgen tegen elkaar in 't strijdperk van een machtig inte ressant congres, waar niet ge praat doch alleen maar gegoo cheld wordt. SURABAJA (Aneta) Tijdens een demonstratie van de Indische luchtmacht ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan, is een Mus tang-vliegtuig neergestort op een kampong te Surabaja. Hierbij kwamen 5 kampongbewoners om het leven, evenals de inzittende van het toestel, de kapitein Muljono. deskundig onderzoek dat terzake is ingesteld in overleg met de Kath. Ned. Boeren- en Tuinders- bond. Daaruit bleken grote fouten te zijn gemaaftt zowel bij de inves tering als de exploitatie van de kolonie. De gewassen zijn meren deels mislukt, het vee heeft in deerniswekkende toestand ver keerd. Door het ontbinden van de col lectieve exploitatie in een aantal individuele kleinbedrijven is de kans op een geringe rentabiliteit in 1952-53 echter mogelijk. Daar toe moeten verschillende nieuwe investeringen worden gedaan. De K.N.B.T.B. stelde f200.000.— tij delijk ter beschikking om de eer ste nood te leningen, terwij] de Centrale Coöp. Boerenleenbank te Eindhoven binnen enkele dagen een bankierssyndicaat wist te vormen, dat een bedrag van f 800.000 zal verschaffen voor tij - delij ke overbruggingsfinanciering. Het in totaal benodigde bedrag van 2,5 millioen zal echter slechts kunnen worden verkregen indien een derde zich garant stelt voor rente en aflossing, hetgeen, gelet op de grootte van het bedrag, slechts de staat zal kunnen zijn. De regering heeft besloten daar toe het onderhavige voorstel in te dienen, waarbij als voorwaarde is gesteld dat de Kath. Ned. Boe ren- en Tuindersbond een tiende gedeelte van rente, aflossing en koersrisico garandeert. In samenwerking tussen K.N.B. T.B. en regering is voorts op rijkskosten een commissaris uit gezonden die de leiding der kolo nie heeft overgenomen. TOKIO.'Officieel is mede gedeeld dat bij de grote lucht gevechten van Donderdag twee, en bij vroegere gevechten drie superforten werden neergescho ten. Donderdag werden 8 Chinese straalvliegtuigen neergeschoten, drie waarschijnlijk vernield en elf beschadigd. Volgens Radio-Peking vielen Amerikaanse vliegtuigen de Mandsjoerijse grensstad Antoeng aan, waar 110 bommen zouden zijn gevallen. Speerpunten van de V N. troepen hebben Vrijdag avond hevige Noordelijke tegen stand ontmoet aan het Westelijke front. Ten Noorden van Jonetsjon rukten zij echter op tot 16 km voorbij de 38ste breedtegraad. Etiophië zal 15 April een deta chement van 1.069 man naar Ko rea zenden. Waarschuwing. (Sm.) Er wordt van alle kan ten geklaagd, over slechte oogst door overvloedige regenval. De ongekende koude van het voor jaar is er mede de schuld van. dat boer en tuinder weken en weken achter zijn met hun werk zaamheden. Het ziet er slecht uit voor de jonge groenten, voor de vroege aardappelen, voor het jonge gras, voor de granen.... Er is door „Trouw" terecht op gewezen, dat hieruit weer eens blijkt, dat geleide economie, or dening, maatregelen van econo mische samenwerking in en bui ten de grenzen, departementale schema's e.d. niets baten, ja, als het er op aankomt, niets te bete kenen hebben, wanneer de na tuur niet meewerkt. Zoals de toestand zich in de land- en tuin bouw thans laat aanzien, hier meer, daar minder, maar over het algemeen alarmerend en on rustwekkend voor boer en tuin der en voor de voedselvoorzie ning-met-al-wat-daar-aan-vast-zit, geldt hij als een waarschuwing voor de mens, die zich de Koning van de Schepping waant. En hij doet dat terecht, volgens de god delijke ordening in zoverre hij zich dan ook aan de andere voor schriften van die ordening houdt en God als de Heer van al het geschapene, als de Meester van het Heelal, als de Bron van de Natuur erkent en dient. De wijze waarop de slechte weersomstan digheden van de laatste weken de vooruitzichten van de oogst belemmeren, dient er ons, in ne derigheid toe te brengen, de Heer van de Oogst te bidden om ont ferming en mededogen. Waar techniek en organisatie, onmis baar en vaak zo doeltreffend, hebben nederig hun onvolkomen heid tegenover de natuur te er kennen. En waar zij, in mensen handen wel te hoogmoedig en hovaardig gehanteerd, tekort schieten, daar past een bezin nende terugkeer tot Hem, Die het al regeert, en de nederige bede, om met Zijn Almacht in te grijpen en een ramp voor land en volk te voorkomen. Niet bemoedigend. (Sm.) Is het bovenstaande nog niet voldoende, om aan te tonen, dat mensenwerk vaak tekort schiet, de onderhandelingen over de verdere regeling van onze agrarische export bewijzen het- al evenzeer. De vooruitzichten van de vervolgbesprekingen na de O.E.E.S.-conferentie van Pa rijs, zijn nog bemoedigend. Men weet, dat er veel gejuicht is over de resultaten van die besprekin gen in Parijs, De sterken zouden de zwakken helpen en minister Stikker heeft dat resultaat ge schetst als uniek in internatio naal overleg. Nu zouden wij niet graag willen beweren, dat alle hoop al moet worden opgegeven, maar waar het hier ging over een snelle oplossing voor aan spoedig-bederf onderhevige pro ducten, daar kan dat toch niet te lang worden uitgesteld. „Het is moeilijk gebleken, een regeling voor de export met Engeland te treffen, al kan nog niet gezegd worden, dat de onderhandelingen mislukt zijn", wordt in de be richten uit Den Haag gezegd. Dat stemt in de gegeven omstandig heden niet hoopvol, temeer, daar men nu „wil wachten, tot de be schikbare 30 millioen voor de export naar Duitsland verdeeld zijn". Het kan echter nog wel een paar weken aanlopen, voor dat dit is geschiedEen licht munt is nu, dat tegen de verwach ting in, een accoord over de uit voer van onze groente naar West- Duitsland tot stand gekomen is, die export zal nu Maandag een feit zijn. Organisaties en overheid blijven verder werkzaam, om ook de andere onderdelen van deze dringende zaak zo goed mo gelijk te regelen. Wij hopen, dat Engeland, ons na de hoopgeven de tekenen van de Parijse con ferentie, niet in de steek zal laten. Wèl bemoedigend! (Sm.) Gelukkig zijn er, pre cies zoals het weerbericht zegt, „eindelijk ook meer opklaringen tussen de buien". Tussen het veelal-sombere nieuws moeten we de zonnige berichten meer naar voren halen. De opdracht van de Koninklijke Shell-groep voor de bouw van vijftien tank schepen aan Nederlandse werven, tot een bedrag van ongeveer 150.000.000 gulden, mag als zulk een vreugdevol bericht worden beschouwd. Reeds eerder had onze industrie belangrijke orders ontvangen uit Argentinië, en dank zij de goodwill-reis van Z.K.H. Prins Bernhard zijn er nieuwe belangrijke contacten tot stand gekomen met Urugay. Ar gentinië en Chili. En nu weer deze grootscheepse order voor onze werven en onze machine industrie. Dat er op deze wijze werk aan de winkel komt, stemt (Vervolg op pag. 3) is de titel van ons nieuw feuilleton, dat aanstaande Maandag begint. Dat is nu weer eens een ouderwets- spannend verhaal, waarin de jacht op een uitvinding, de strijd om een testament en nog zoveel meer zaken de hoofdrol spelen. D.w.z. de eigenlijke hoofdrollen worden natuurlijk gespeeld door een jonge man en een jonge vrouw, die ook voor de nodige romantiek zorgen. Wij zullen er niet meer van verklappen. Maandag gaat het doek op voor een nieuw feuilleton.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1