12 SPlCiKU BV RALLYE SCHIPHOL 1951 KI. Keetman Jr. kampioen derde klasse libre m\ W. KLOT U kunt nog meedoen Uitmuntend tournooi Breezand Versoberingsprijzen PIET BLOKKER D M. S. C. Zeer gunstige omstandigheden Sportverenigingen vergaderden Stoffelijke resten van Nederlanders uit Duitsland terug Positieverbetering landverpachters Juvenaat St. Joseph zag vooruit en regeert nu de prijzen prima WOLLEN en ZIJDEN Pracht collectie Dames Regenjassen J WIE HEEFT TE MISSEN: De Sint Vincentiusvereniging ALKMAAR prijzen zijn aHóón gaidigs morgen Woensdag, dus profiteert ervan F Fouragehandel HAVEN, SCHAGEN Telefoon 6V (K 2740' (sj DE krant UITVERKOOP Camouflage jassen f4.50 Zeegers en Co voor dit GEWEST 0VER1JSELS DAGBLAD 5 MEI een uniek toeristisch evenement R. S. STOKVIS EN ZONEN N.V. 'n VAN DER HEEN"-°ó"ct Verkrijgbaar bij: JAN MOEJBS, Nieuwesl. 46, Alkmar, tel. 2243 m ?S ml m Scha o\ ■■■Ml PAGINA 4 DINSDAG 17 APRIL 1951 Drie dagen hebben acht uitverkorenen uit evenveel districten, n.L Utrecht, Amsterdam, Haarlem, Zaanstreek, Alkmaar, Scha- gen. Den Helder en West-Friesland in het tussen tulpen, nar cissen en crocusvelden gelegen café ,,'t Centrum" te Breezand, gestreden om de gewestelijke kampioenstitel der derde klasse. Het op schitterende wijze ver zorgde materiaal van de hospes de heer Stein en de uitmuntende tournooileiding der afdelingen Breezand, K.N.A. en D.O.R. hield den voorwaarden van uitzonder lijke prestaties bij voorbaat in. En zo de verwachtingen hoog waren gespannen, bij wat daar is beleefd en gepresteerd, overtrof alles. Zelden zal een kampioen schap onder zoveel gunstige om standigheden worden gespeeld. Toen om plm. half zeven Klaas Keetman zijn 671ste caramboles scoorde was een tournooi ten einde, dat uniek zal blijven in de Nederlandse biljartwereld. Door winst- en verliespartijen van Zaterdag was Zondag de si tuatie zo, dat Keetman 9, Zijp 8 en Josso 8 matchpunten hadden. Met resp. 3.52, 3.33 en 3.23 gem. De partijen van Zaterdag had den het volgende verloop: Keetman Hos 100 83 28 28 29 14 3.57 2.96 Josso In 't Veld 85 100 30 30 14 15 2.83 3.33 Zijp Blank 100 63 25 25 14 11 4.— 2.52 Post Alphen 100 93 37 37 12 24 2.70 2.51 Hos In 't Veld 100 87 31 31 27 22 3.22 2.80 Josso Keetman 100 71 20 20 38 11 5.— 3.55 Post Blank 88 100 42 42 11 14 2.09 2.38 Zijp v. Alphen 100 93 40 40 13 13 2.50 2.32 Zijp In 't Veld 100 70 23 23 20 10 4.34 3.04 Keetman Post 100 92 27 27 15 17 3.70 3.40 Josso Alphen 100 72 29 29 20 12 3.44 2.48 Blank Hos 100 55 23 23 15 11 4.34 2.39 Ook aan Hos moest v. Alphen de winst afstaan en zeker heeft deze speler een ongelukkig tour nooi gespeeld. 1 matchpunt is te slecht beloond. In 33 brt. won Hos, die in dit tournooi een te ruig spelletje heeft gespeeld. Met iets meer beheersing van de ach terhand kan hij zijn kunnen aan merkelijk opvoeren. Biljartspel is een spel van „stoten", niet van „rossen". In 't Veld bond voor de laatste keer Post nog aan zijn winstlust vast. Post verloor in 32 brt. en kreeg slechts 70 caramboles. Als deze speler zich niet door een achter stand liet deprimeren waren ziin successen veelvuldiger. De laatste twee partyen moes ten gesplitst worden, daar het in zo'n grote getale opgekomen pu bliek tegen de biljarts stonden. Een biljart werd „stilgelegd". Hierdoor' werd eerst de partij JossoBlank aangekondigd, waar na als slotpartij KeetmanZijp werd gespeeld. De laatste partij verliep sen sationeel. Zijp kon alleen kam pioen worden als hij in 24 brt. zijn partij won. Met inzet van al zijn kiindig bandspel bedwong hij aanvankelijk Keetman, die stroef volgde. Het was doodstil, alleen het flitsend geren van Keetman en het klotsen der bal len was hoorbaar. Toen viel Zijp iets terug en van deze inzinking profiteerde Keetman met een bravour, die zijn jeugdige over moed blootgaf. Zijp bleef weg en 37 brt. lang zat Josso te wachten, nummer een of nummer twee. In de 37ste brt. dook Keetman over Zijp heen en scoorde de 100 vol. Zijp had er 93. Keetman had het tournooi ge wonnen door gedurfd spel, dat, zo het behoorlijk wordt bijge schaafd en wat beheerster wordt uitgeoefend, hem zeker nog vele lauweren zal brengen. Laatste vier partijen: Hos 100 33 16 3.03 v. Alphen 71 33 10 2.15 In 't Veld 100 32 10 3.12 Post 70 32 9 2.18 Josso 100 20 26 5.— Blank 70 20 11 3.50 Keetman 100 37 12 2.70 Zijp 93 37 14 2.57 Uit handen van de heer Elle- broek ontving de kampioen de officiële bondsmedaille. Nog werd het woord gevoerd door de heren Prins, Burger, Kaper, Josso en Zijp. Bloemen en diverse geschen ken kregen een eigenaar en een fraaie herinneringsbeker mocht nog de kampioen in ontvangst nemen. De rust in Breezand kere weer. De eindstand: Keetman Josso Zijp In 't Veld Hos Blank Post v. Alphen Reddingsoefeningen PETTEN. In aanwezigheid van de heer de Booy, directeur van de Noord en Zuidhollandse reddingmij., alsmede van een zeer talrijk pulbliek, werd te Petten een demonstratie gegeven met 't aldaar aanwezige reddingsmateri aal. Hoewel het geheel een zeer vlot verloop had, veroorzaakte 'n ontploffende lich'tkogel een begin van brand in de duinen, niette genstaande het feit dat tengevol ge van de aanhoudende regens alles zo door en door nat was- Gelukkig bleef de schade beperkt tot een kleine oppervlakte. gem. h.s. pnt. 3.31 29 11 3.41 38 10 3.18 20 8 3.14 26 8 2.90 27 8 2.79 17 6 2.75 17 4 2.36 21 1 2.79. Ondanks sommatie te* stoppen doorgereden NIEUWE NIEDOKP. Op de zitting van de Alkmaarse Politie rechter werd de jeugdige wiel rijder N* R. te Nieuwe Niedorp, veroordeeld tot een geldboete van f 20,subs. 10 dagen, om dat hij geen gevolg had eegeven aan het bevel tot .«toppen van 'n agent van politie, die hem wegens een verkeersovertreding wilde aanhouden. HERDENKING GEVALLENEN LANGF5DIJK. Vrijdagavond a Mei a.s- rullen de gevallenen uit onze gemeente worden her dacht bii het monument aan de Provinciale weg te Noord«char woude. Van kwart voor acht tot even voor acht worden alle kerk klokken geluid. Om 8 uur begint de herdenking, waarbii het mu ziekeorps „Excelsior" plm. 15 min. gewijde muziek zal spelen. Er be staat gelegenheid om bloemen en kransen bii het monument neer te leggen, terwiil er teven« lanes het monument wordt gedefileerd Toespraken zullen niet worden gehouden. Alle verenigingen wor den uitgenodigd om met een de putatie, met vaandels en vlaggen vertegenwoorodigd te ziin. Aan de inwoners wordt ver zocht om deze avond de vlag halfstok te hangen. Interessante lering Nrd ROHAR WOUDE. Voor de NK.TR coreek* Woensdagavond a.s. in de Burg. Pater-Missionaris van Reek uit Alkmaar, over Aus- traljs en Nieuw Zeeland. Patei van Beek was jarenlang als mis sionaris werkzaam in Australië. Deze lezing over een land, dat door de emigratie de volle aan dacht heeft, verdient aller belang stelling. Daarom is ipdereen Woensdag welkom in de Burg. PURMERENDER PUPROKERS GAAN UITBREIDEN PURMEREND. Nu het voor lopige bestuur is samengesteld, belegt de pijprokersclub te Pur- merend Dinsdagavond om 8 uur een grote ledenvergadering in café Wierstra te Purmerend. Iedere pijproker boven de 18 jaar is daar welkom. Deze avond zal een definitief bestuur worden be noemd en de contributie worden vastgesteld (op vermoedelijk eer kwartje per maand). Tevens zul len de statuten en het huishoude lijk reglement worden vastge steld. De heer Wesseling, van de vak groep detailhandel in tabak en tabaksfabricaten zal een inleiding houden, waarna een prijsvraag zal worden uitgeschreven voor het bedenken van een geschikte naam voor de club. Na de vergadering zal de heer Wesseling contact opnemen met het buitenland, o.a. Amerika. Het plan bestaat indien méér plaatsen in Nederland overgaan tot het stichten van een pijprokersclub het bestuur in Purmerend te ves tigen. 85 JAAR „DRAGERS" PURMEREND. Een wel zeer merkwaardige vereniging her dacht dezer dagen in alle stilte haar 85-jarig bestaan. Het was de dragersvereniging „De Vriend schap", die in 1866 te Edam werd opgericht en zich ten doel stelde leden en echtgenoten, als de tijd daarvoor gekomen is, naar de laatste rustplaats te dragen zon der daarbij gebruik te maken van rouwkoets of -auto. Nog altijd is de vereniging op deze wijze werkzaam. Bii teraardebestelling is het verplicht, dat de dragers een witte das om hebben. ST. MAARTEN Onder voor zitterschap van Burgemeester Korver hielden, zowel de voet bal- als de handbalvereniging hun jaarvergadering in Café Schrij ver. De voorzitter deelde mede dat er met de vervoerder enige moeilijkheden waren ontstaan, zodat er naar een ander moet worden omeezien. Op Hemel vaartsdag zullen zo mogelijk we derom seriewedstrijden worden gehouden. Besloten werd om aan de leden die in militaire dienst ziin vrijstelling van contributie te verlenen. Bestuursverkiezing De afti-"dende heren J. Kriigs- man en K. v. Geebergen werden met grote meerderheid herkozen, evenals mejj A. Bloemen voor D.E.S. De jaarverslagen van DES en van Sint Rovs uitgebracht door Mei T Breebaart en de heer C. de Geus. werden onder applaus voe- kennisgeving genomen. Door de kasennjmissie werd voorgesteld om de pen ningmeester décharge te verlenen voor ziin accuraat beheer. De re kening gaf eon batig saldo aan van f462 44 Voorzitter dankte de commissie voor haar onderzoek en de penningmeester voor zijn gehouden beheer. Elftalcommissie De elftalcommissie bestaande uit de heren P. Bronder A. Groet en .T. v. d. Ham werden allen herkozen. De voorzitter deelde voorts mede dat er voor de wel pen van Sint Bovs en D.E.S. een trainer moet worden gezocht we gens militaire dienst van de te genwoordige De heer M. Veuger hood zich als zodani» aan. Voor de welpen van D E.S zal nog nader overleg worden genleegd Rondvraag Door do terreincommissaris de heer K. v Geebergen werd een beroep gedaan on de leden om behulpzaam te ziin om aan het terrein enige verbeteringen aan te brengen, niet alleen in woord doch ook metterdaad. Burgerlijke stand ZIJPE. Geboren: Catharina A. A. dv N. L. Kraakman en A. A. Bakker; Cornelis zv K. Waag en C. Raa. Ondertrouwd: Simon de Vet 23 jaar te Harenkarspel en Elisabeth Havik 19 jaar te Zijpe. Overleden: Johannes Dienaar 53 jaar echtgenoot van Jannetje Kooger; Pietertje de Groot 84 jaar weduwe van Gerrit Witsen. Arie Kossen 77 jaar echtgenoot van Antje van Twuiver. Goed resultaat van motorencursus HEERHUGOWAARD Onder auspiciën van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting is enige tijd geleden een cursus in motoren kennis georganiseerd. Onder gro te dank voor de leraar, de heer Posthumus uit Oudkarspel, reikte de rijksafgevaardigde, de heer Bergsma dezer dagen aan 26 cur sisten een getuigschrift uit. De namen der geslaagden zijn: P. Bas Pz., K. Blauw (Obdam), K. Commandeur, J. van Diepen, H. Glas, Jac. Glas, K. Glas, W. Glas, A. Gootjes, C. Gootjes, J. D. Gootjes, K. Gootjes, K. Leegwa ter (Hensbroek), B. Oudhuis, P. Oudhuis, J. Pluister, J. Rood, D. Rooker (Obdam), Ch. Schuit, Th. Sinnege, Jn. Snit, Jac. Wagenaar, P. Wagenaar, J. Weel, Jn. Weel en P. Weel. Ook dankte de heer Bergsma de heer van Seten voor de per fecte organisatie van deze cursus, de heer Blauw overhandigde na mens de leerlingen de leeraar een doos sigaren en een enveloppe met inhoud, als bewijs van er kentelijkheid. Gemeente-ontvanger HEERHUGOWAARD. Woens dag 18 en Donderdag 19 April a.s. zal de gemeente-ontvanger geen zitting houden. Voor uitkering Sociale Bijstand en overbrugging kan men zich echter ten Gemeentehuize ver voegen. AANBESTEDING BOUW AARDAPPELHUT DE RIJP Zaterdag vond de aanbesteding plaats van een te bouwen aardappelhut voor reke ning van de Coöp. Vereniging „Ons Belang" te Graft. Deze Coöperatie die hoofdzakelijk be staat uit leden van de Tuinbouw vereniging De Rijp en Omstre ken had aan een zevental aanne mers een uitnodiging verzonden voor deze aanbesteding. Even over twee uur opende de heer N. H. Oudejans, architect te Purmerend deze bijeenkomst en maakte de bedragen waarvoor werd ingeschreven bekend. Door de fa. G. Slot en Zn. te De Rijp werd ingeschreven voor f 43393,—, fa. G. Tent.ij te West- Graftdijk voor f 42311,fa. C. de Jong en Zn. te Graft voor f 41620,O. Hamstra te De Rijp voor f 40950,—; fa. N. Oude jans te De Rijp voor f 39069, D. Ent te De Rijp voor f 39069, en P. Schotsma te Schermerhorn voor f 37916, De begroting voor dit werk was f 34870, Na een beraadslaging door het bestuur van bovengenoemde Co- operatie werd medegedeeld dat het werk zal worden gegund aan de laagste inschrijver, de heer P. Schotsma te Schermerhorn. Gewacht dient echter nog te worden op de Rijksgoedkeuring, die, zo verklaarde de heer De Jong, gemeente architect, wel spoedig verwacht mag worden. Eindles R. K. Landbouwschool EGMOND BINNEN. Op Vrij dag 13 April j.l. vond in de Landbouwschool de eindles plaats waarbij o.a- aanwezig waren: Rector v d- Hoogte, voorzitter van de Onderwijsvereniging v. d. LTB, Burgemeester M. Niele, de heer I. Schroevers, rijksconsulent, be last met het toezicht, kapelaan A. Bisschop, wethouder F. v, d. Reep en alle leden van de com missie van toezicht. De volgende leerlingen ontvin gen het diploma: H- Berger, Alkmaar: J. Bommer, J. Kramer en Th. Valkering, Eg- mond Binnen: C. J. Brandjes en J. Schermer, Castricu.m; J. Delis, Schoorl: J. v. Diepen en Jac Mul, Zuidschermer; J. Kapteijn, J- Kerssens en Corn- Siwart, Aker sloot: Corn. Ligthart, Egmonder- meer en M. Smit, gem. Oudorp. Na het uitreiken der diploma's werden de geslaagden gefelici teerd en toegesproken door Rec tor v. d- Hoogte, Burgemeester Niele, de heren Schroevers, Ros kam en Klaver waarin zij de leer lingen veel nut van het door hun behaalde diploma in de praktijk toewensten. Hierna sprak een der geslaag den namens alle leerlingen zijn dank uit voor het genoten onder win cn als blijk van waardering overhandigde hij aan de Weleer waard heèr kapelaan, en de Wel- ed. heer A. v. d. Berg, het hoofd der school, een cadeau. Van de derde naar de vierde klas werden bevorderd: J. Appelman, J. Baltus Czn., Tb. Balvers, A. Berger, P. Buur, J. Delis, P. van Diepen, D- Droog, P. Kramer, P. Liefting. Jac Ligthart, Jac. v. d. Molen, G. Seig- nette, P. Stoop, P. van Stralen, p. Wittebrood, W. van Wonderen, J. de Zeeuw en H- Zonneveld. De overgangsexamens voor de eerste en de tweede klas vinden plaats in Mei. Onvoorziene moeilijkheden voor behouden hoopt de dienst iden tificatie cn berging nog dit jaar de stoffelijke resten van alle ge durende de oorlog in Duitsland overleden landgenoten, welke ge ïdentificeerd konden worden, naar Nederland over te brengen. Dit heeft genoemde dienst me degedeeld aan het Nederlands Verbond van Gerepatrieerden (ex-gedeporteerden) naar aanlei ding van vragen, die dit Verbond aan het ministerie van Oorlog heeft gesteld. Uiteraard wordt slechts tot het overbrengen naar het vaderland overgegaan, indien hiertoe door de nabestaanden de wens is ken baar gemaakt en vast is komen te staan, dat vertrek naar Duitsland niet vrijwillig heeft plaats ge vonden, zo vernemen wij van ge noemd Verbond. Inmiddels zijn de opgravingen in de Franse zone reeds beëindigd, aangezien de hiervoor in aan- COMITÉ VAN ACTIE AAN HET WERK Als gevolg van de lezing van de heer H. D. Louwes, lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, over het onderwerp: „Is er wat voor de landverpach- ters te doen?" heeft zich thans definitief een comité van actie „Positieverbetering landverpach- ters" gevormd. Het secretariaat is gevestigd te Alkmaar, Wester- Iicht 349. Het comité heeft zich ter dege gerealiseerd, dat de weg naar verhoging der landpachten een moeilijke is, zoals de heer Lou wes met nadruk naar voren had gebracht. Daarom heeft het co mité zich allereerst beraden, op welke wijze contact moet worden gelegd met een of meer grote landelijke verenigingen van grondeigenaren, ten einde geza menlijk meer kracht te ontwik kelen. Tot dusver ziin de belan gen van de verpachters in Nrd.- Holland benoorden het IJ in der gelijke algemene organisatiën beslist onvoldoende naar voren gebracht en daarom is het comité van oordeel, dat hierin allereerst verbetering moet komen. Daar toe wordt thans gestreefd naar een practische vorm van een or ganisatie voor de verpachters in Noord-Holland. Maar daarenboven zal al da delijk getracht worden om in overleg te treden met de Grond kamer voor Noordholland. De president dier Kamer heeft nl. na de lezing van de heer Louwes medegedeeld, dat de Kamer zeer binnenkort de algemene normen voor de pachten in nadere over weging zou nemen, en het kan voor de verhuurders zeer zeker van betekenis zijn, dat hun be langen ook eens van buiten af bij -1" Grondkamer worden behar- tigd. Over het verder verloop der werkzaamheden van het comité zullen bij gelegenheid nadere mededelingen worden gedaan. Over troepen van Tsjiang Kai-Siek is reeds beslist WASHINGTON 16 April (AFP) In een radiorede heeft de Ame rikaanse democratische senator John Sparkam verklaard, dat over hetg ebruik van de troepen van Tsjiang Kai Sjek reeds is beslist. Alleen was de tijd daarvoor nog niet gekomen. merking komende slachtoffers werden overgebracht en in Ne derland werden herbegraven. Ook uit de Amerikaanse zone zijn reeds enige transporten in ons land aangekomen; voorts zal nog deze maand een begin worden gemaakt met de opgravingen in de Engelse zone. Op 't Beschermfeest van Sint Joseph in 1926 is te Voorhout, aan de Bisschoppelijke Nijver heidsschool een begin gemaakt met een Juvenaat, 'n religieuze opleidingsschool met Ulo, Vak school, Land- en Tuinbouw voor jongens, die in zich al vroeg de neiging gevoelen om religieus te worden in de Congregatie van O.L. Vrouw van Zeven Smarten. Reeds kort daarop werd dit Juve naat, om de talrijkheid van deze leerlingen, overgeplaatst naar 't bosrijke Wellerlooi, gem. Bergen in Limburg. Thans, aanstaande Woensdag, bestaat dit Juvenaat 25 jaar en met dank aan God, mag de Con gregatie terugzien op de bereikte resultaten. In alle Huizen der Congregatie zijn thans een groot aantal Broeders werkzaam, die in het Juvenaat hun religieuze en maatschappelijke vorming heb ben ontvangen. Niet alleen "in het vaderland: Amsterdam, Rotter dam, Tilburg, Nederweert, Heijt- huijzen, Harreveld, Voorhout, Warmond, doch ook bii de Pa poea's op Ned. Nw.-Guinea. als mede bij de Keijezen op de Kleine Keij. Met vertrouwen gaan we de toekomst tegemoet en met nog groter vertrouwen bidden wij: St. Joseph, blijf zorgen dat wij door een grote toevloed van no bele jongens ons werk met succes en met vrucht kunnen voortzet ten. Des te meer kan dan voldaan worden aan de meerdere en her haalde aanvragen, die ons berei ken om de leiding te nemen van scholen, waar onze jeugd der toe komst op katholieke grondslag practisch en theoretisch wordt onderlegd in de nodige vakbe kwaamheid. DE 25.000 's-GRAVENHAGE, 17 April. Op nr. 15 4 51 is de f 25.000.— gevallen. Air-vice-marshall Mc Donald in ons land De inspecteur-generaal van de „Air training command of the Western Union," air-vice Mars hall S. T. Mc. Donald is gisteren in Nederland aangekomen- Hij maakt een inspectiereis en zal onder anderen een bezoek bren - gen aan de vliegvelden Woëns- drecht en Gilze Rijen. Mitrl/thprirhf-en NOORDSCHARWOUDE 1650 kg witlof sort. 1 B 3638, II 33 37, II b 32—33, III 31—34; stek 19 28; 6700 kg peen sort. II 6.80 8.40, C 8.70—9.70; 40000 kg uien 68.80, grote 6.308. drielingen 2.60—3.70; 135000 kg rode kool 22—38.10; 64000 kg gele kool 12— 20.40; 69000 kg witte kool 6.80 14.50; doorgedraaid 1000 kg gele kool en 2000 kg witte kool. BEEMSTER, Purmerend en Omstreken. 10 April. - Koop- mans Blauwe 11; witlof 16—34; witte kool 6; savoye kool 17; boe- rekool 18; spinazie 6384; sla 8-19; andijvie 4364; rabarber 2441; gare bieten 1320; uien 26.50; prei 920; Brabantse Bellefleur 1627; Jonathan 17-63. HOOGKARSPEL, 16 April 1951. 600 kg witlof I 35; II 26—31; III 21. Verkoop van stoffen tegen welke ieder betalen kan! f 1.85 2.34 2.65 2.65 2.63 5.90 Lingeriezijde, zware kwaliteit Vistra in zeker wel 100 dessins, in rand- en bloemmotieven f Tissulaine 80 cm br. in div. kleuren f Dupion in wel 30 pasteltinten f Cloquettes, 80 cm. breed f Nylon Georgette, 90 cm. breed f Verder 'n verrassende collectie in zuivere Zijde, w.o. Shantung in wel 15 kleuren Zuiver wollen Japonstof, 130 cm.br. f 7.50 Tweeds, zuiver wol, voor jongens- sportpakjes enz., 140 cm. breed f 7.95 Egyptisch Katoen? 140 cm. breed f 7.95 Palm-Beach, zowel voor dames als heren, 130 cm. breed f 9.25 100 zuiver wollen Herenkamga- ren, extra zware kwaliteit, ver beneden fabrieksprijs f 24.95 vanaf f 33. ALKMAAR - Langestraat 88 ZAANDAM - Westzijde 18 WORMERVEER - Zaanweg 73 AMSTERDAM - Nieuwendijk 173-175 GOED BEDDENGOED LEDIKANTEN 1 en 2 persoons KINDERWAGENS houdt zich vriendeJnk aanbevolen Wii naler gaarne de goederen al 8u voorbaat dank namen de armen. HERENOVERHEMD, met vaste boord, doorgeweven des sins, paarlemoeren knopen, prima pasvorm 5.95 HEREN-ZELFBINDERS, pracht-sortering, in kleuren en werk je 0.89 GEKL. DAMES-ZAKDOEKEN, met ingeweven ruitje, nu 0.29 GEKL. HEREN-ZAKDOEKEN, met licht en donker fond, prachtige ingeweven randen, nu 0.49 GROTE PARTIJ COUPONS VITRAGE alleen Woensdag, p. m. 1.18 en 0.98 EXTRA AANBIEDING TANDPASTA, zeer grote tube van prima kwaliteit, alleen Woensdag, 2 voor 0.89 JAEGER WOL, altijd welkom, pracht kwaliteit, extra voordelig, p. kn. v. 100 gr. 2.19 PRIMA ENGELSE VEILIGHEIDS SPELDEN, met kap, per kaart van 1 dozijn, ge sorteerd in 3 maten 0.45 WITTE KASTRANDEN, in diverse kleuren afgewerkt 0.38 Telefonische of schriftelijke bestellingen worden op deze annonce niet aangenomen. SCHOOLPAKKET, inhoudende 5 schriften van 36 blz. helder wit papier en een kladbloc van 200 vel Q 99 VERGIETEN, prima emaille, 26 cm., kleur reseda met goudbies, onmisbaar, nu de jonge groente er weer is, slechts 3.50 ZEEPBAKJES, vierkant model, in diverse kleuren emaille, alleen Woensdag 0.85 met ingang van 17 April VERPLAATST naar Filiaal Keinsmerbrug blijft Tel. 259 (K 2247) Vertegenwoordiger A. CORNDUUR Schrijf dit by in Uw telefoonboekje SCHAGEN Telef. K 2240—390 Voor huisvliit. fineer- werk en liisten Sluisdijkstraat 21 bii de Keizerstraat DEN HELDER Het snige R.K dagblad '•oor ZWOLLE Losse min.pril* 15 cent ADVERTEREN DOET VERKOPEN 0LEXI Ook als U nog geen Solex heeft. Want wanneer U heden een Solex bestelt, kunt U nog vóór 20 April Inschrijven als deelnemer aan dit Solexfeest. Vol ledige inlichtingen b(j alle Solex Service Stations in Nederland. >«!i 15 post voor de lington heeft sed /eweldige omvan normaal 25 per d de beambten van vol werk met hi twee van h De schaakcompeti zoen 1950-51, is ge in ons gewest he woon tevreden zij: „isolement" verlos bewijs moge zijn. het edele schaaks zijn reeds één ver Ned. Schaakbond zich aanzien dat weten te bereiken. In de Overgangsl Hoogovenschaakclub gevallen. Pech is ei ken geweest, dat z degraderen naar de A.S.C. II 6 V.A.S. II 6 Rolland 6 Heemstede 6 Aalsmeer 6 Zaandam 6 H.O.S.C. 6 Zaandam en H.O. ren. A.S.C. II kampi N.H.S.B. Ook in de eerste een Beverwijker cli gedoemd tot degrade net een half puntje cijfers te kort. H.S.G. II 5 Het Oosten 5 WOENSDAG 11 HILVERS 7 00—24.00 1 7.00 Nieuws; 7.15 C ziek; 7.45 Een woo dag; 8.00 Nieuws er ten; 8.15 Gramofooi Voor de zieken; 9.! den; 9,35 Gram 1C.15 Idem; 10.30 I 11.00 „Georg Fried hoorspel; 12.00 Vioo 12.30 Land- en tuin' ringen; 12.33 Vocaal tet; 13.00 Nieuws; 1 reportage; 13.20 I ziek; 13.50 Gram 14.45 Voor meisjes; piano; 15.30 Gram 15.45 Kamerorkest e Voor de jeugd: 17.! elavecimbel; 17.45 zending: Drs. L. Ruiter: „Uit de Ind. gelwereld", causerie mangd koor: 18.30 1 sextet; 19.00 Nieuws in°4Ïen' 19-15 Voor 19.3» Gramofoonmi Radbkrant; 20.00 N £°™yentaar Fami 20.15\Ned. Hervori kingsinmemkomst; roepofeest; 22.10 G ziek; 22.20 Harpenss vondVerdenking; -3.152^,00 Gramof ren „,1-ÖLVERSU V A -oY IT1 10 00 VARA 1130 VPRO V VARA 7.00 NieuVs: 7.15 i Uitlek; \30 Gram 8.00 Nieu-va en w 8.18 „Óndel ons f Orgelspel: feo Voor 9-OY Gram 10.00 Schoolbdio- Praatje; 10.3.» Voor 11.00 Gramtkonmu Accordeonen sVible en tuinbouwrSdedèl Voor het platfland- mofoonmuziek125 13.00 Nieuws; b 15 orkest; 13.45 (Sami 14.00 Gesprokeii pr Jeuedconcert; lao 15.20 Voor de 3e»d- de zieken; 17.00 17.30 Dansmuziek»! 18.15 Varia; 18.2U 18.35 Lichte muzie\ treffende prysbehel rie; 19.15 Dansm Voor de jeugd; 2 2C.05 Politiek comi Operaconcert; 21.1! lang", hoorspel; 22. gramma; 22.45 „Hef gebergten", causeri Nieuws; 23.15—24.0 muziek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4