Internationale dievenbende op weg naar Nederland? Bevin werd herdacht ir» de Eerste Kamer SPORT Wetsontwerp wijziging kinderbijslag bij de Tweede Kamer ingediend Kosten ongeveerd a 3,5 millioen Leden doen zich voor als welgestelde buitenlanders Emille Erens overleden Warmer maar nog niet droog in het kort Woensdag is april i951 pagina 3 De „Oosterpoort" in Hoorn Geen premie verhoging f 5.00 f 2.50 f 1.00 Drie prijsvragen van Nuyensfonds Naar wij vernemen: Groentenexport naar Duitsland Pnlltip-in^fnnf-ipc ^ef.Seval is, gaan ook zij één Zliri gewaarschuwd selinge drukte, die het personeel Rede van professor Kranenburg BEURSOVERZICHT Staten Antillen accoord voordracht Grote geldprijs voor beste ploeg raag t EHANGSELS •RWACHTING door het K.N.M.I. dig van Woensdag- inderdagavond: BEWOLKING! lar bewolkt en ou ratsen droog weer. matige wind uit ditingen. Vannacht lichte nachtvorst. :dae iets hogere 1 dan vandaag. vertentie IEDE VAN I HOLLANDER ling van ons bericht over de rede van Ir. er op 24 Mei te wij nog op het vol- tot April gelegen- schriftelij k stellen en het maken van over het spoor- en 1 Noord Holland bo- De brieven moeten iuurd aan de secre de Kamers v. Koop- kmaar en Hoorn. Ir. er zal na een korte voerig op al deze ngaan. Onderwerpen sprake kan brengen neven, de frequentie ïen- en bussenloop, -ent de halte-plaat- ngen van treinen en >m alle problemen n oplossing of een ïodig wordt geacht, niet bekend in welke angrijke bijeenkomst 'ehouden, doch men ei hierover een be- ïn. INELE COLLECTE ijdingsdag, 5 Mei a.s. jto's op de toegangs- Alkmaar, Haarlem, len Helder en bij de Drug en Velsen door van de Stichting '40 angehouden en voor- en bijzondere pla- ibilisten zal dan om voor de Stichting rden. tte, die op de voor- luto's zal worden be- entiek aan die welke iingsdag in 1945 aan isten werd verleend, inzamelingsactie die van Denemarken t in Nederland wordt aeschouwt de Stich- proef. Als zij slaagt, volgend jaar in ge- nd in deze vorm ter i genomen. n en het relaas over ille prijsvraag-oplos- (of de vrouw), die taan, Maandag al in et interland-verslag, n of haar hoofd had oten boek gebleken t het vertrouwen in had Nederland de in verschil in aantal paden dat Nederland nogal veel voorkeur ten, dus 50 pet. van ïeg vier punten; hij 1 NIET 'AG 1 INVULLEN LRS plaatsen, waar- al worden beslist, van naam en adres enveloppe NIET rijven „VOETBAL- s veel werk. lG 12 uur aan het [JSW IN NAARS EN G" PUBLICEREN :e punten toegekend, spel, doch niet met beste raders (even- volgende prijzen be- die uit 1578 dateert, is één van de bezienswaardigheden van ons land. De brug, die er voor ligt en van oudere datum is, was reeds geruime tijd onderhanden van restau rateurs. Bij de Tweede Kamer is ingediend het wetsontwerp: „Wijziging van de kinderbijslagwet en de kinderbijslagwet voor invalidi- teits-, ouderdoms- en wezenrentetrekkers". Aan de Memorie van Toelichting ontlenen we het volgende: Gelijktijdig met de op 1 Januari j.L ingevoerde huurverhoging is, zoals bekend, een aantal belastingmaatregelen in werking getreden, die, wat hun effect in de particuliere huishoudingen betreft, met de verhoging van de huren zijn gecoördineerd, van laatstbedoelde kinderbijslag voorgesteld. De kosten hiervan, welke voor rekening van het rijk komen, kunnen op 100.000. worden geraamd. Terugwerkende kracht Het ligt voor de hand om, evenals de huurverhoging en de belastingverlaging, ook de voor gestelde verhoging van de kin derbijslagen per 1 Januari 1951 te doen ingaan. Bijgaand wets ontwerp strekt er toe in het bo venstaande te voorzien. De van dit complex van belas tingmaatregelen deel uitmakende verlaging van de inkomstenbelas ting en de loonbelasting komt echter onvoldoende tegemoet aan de verzwaring van lasten van hen die door hun kindertal reeds voor de verlaging geen of weinig belasting verschuldigd waren. In verband hiermede is het wenselijk, dat alle kinderbijsla gen ingevolge de Kinderbijslag wet van het vierde kind af met 4 cents per dag worden verhoogd. fc Kostenraming De kosten, waarop deze ver hoging van de kinderbijslag zal neerkomen, kunnen worden ge raamd op 3 a 314 millioen gulden. Deze kosten kunnen worden be streden uit de opbrengst van het bijdragegedeelte van de premier ingevolge de Kinderbijslagwet, zodat verhoging van de premie hiervoor niet nodig is. Gezien het verband, dat steeds is gelegd tussen de kinderbijslag ingevolge de Kinderbijslagwet en die ingevolge de Kinderbijslag wet voor invaliditeits-, ouder doms. en wezenrentetrekkers, is een overeenkomstige verhoging „VAN GALEN" LOST OP 21 APRIL „EVERTSEN" AF 2 Juni in Den Heider verwacht' Woensdag 18 April wordt de torpedobootjager „Van Galen" on der bevel van kapitein-luitenant t. zee A. M. Valkenburg te Hong kong verwacht. Op Zaterdag 21 April zal het schip zijn taak als onderdeel van de zeestrijdkrach ten der Verenigde Naties in het Verre Oosten overnemen van de torpedobootjager „Evertsen", wel ke bodem op 24 April de thuis reis naar Nederland zal aanvaar den. Van 4 tot 7 Mei bevindt de Evertsen zich te Colombo. Voorts ligt het in het voornemen Tan- ger te bezoeken. Op 2 Juni wordt 't schip te Den Helder verwacht. PROEFVERLICHTING IN DEN HAAG Buisverlichting op straat Op een zestal verschillende plaatsen aan de Laan van Meer- dervoort te 's-Gravenhage wordt een proefverlichting aangebracht met zg. T.L.-buizen. De lichtpun ten overspannen de gehele straat breedte. Deze verlichting geldt als een proefneming. Men wil na gaan of de verlichting met T.L.- buizen over een straatbreedte effectiever (bijv. bij slecht weer) en economischer is. Deze proefneming betekent overigens weinig nieuws. Elders, te Alkmaar b.v. is een dergelijke verlichting al geruime tijd in ge bruik. CONGRES KATH. ESPERANTISTEN BOND Preek in Esperanto „Nederlandse Katholiko" i S1Nederl. Esperantistenbond) zal Zondag 22 April a.s. een con gres houden in hotel „Central" m den Bosch. Tijdens een Hoog mis zal een preek in het Espe ranto worden gehouden. Tijdens het congres zullen de plannen worden besproken voor deelneming aan het 23ste Inter nationale Congres, dat dit jaar te Munchen zal worden gehouden. Het Nuyensfonds te Utrecht dat zich tpn doel stelt de studie van de geschiedenis onder de Neder landse Katholieken te bevorde ren, heeft een drietal prijsvragen uitgeschreven. Deze drie prijsvra gen omvatten de volgende onder werpen: 1. De betekenis van Jacob van Maerlant voor onze kennis van 't culturele levdh van zijn tijd. (De uitdrukking „het culturele leven" dient zo breed mogelijk tb wor den opgevat en met name ook 't kerkelijke en godsdienstige leven in te sluiten). 2. Geschiedenis van de preek in de 15e en de 16e eeuw vóór de Reformatie, speciaal in de Noor delijke Nederlanden, en 3. De betekenis van C. R. A. van Bommel voor de Noordelijke Nederlanden. Mededinging aan deze drie prijs vragen staat open voor alle Ka tholieke Nederlanders. De ant woorden moeten vóór 1 Januari 1956 in 't bezit zijn van de se cretaris van't Nuyensfonds, Prof. Dr. L. J. Rogier, Kronenburger singel 17 te Nijmegen. Zij moeten in machineschrift gesteld en liefst in triplo inge zonden worden- Zij mogen voorts geen naam van de schrijver ver melden maar moeten gekenmerkt zijn door een zinspreuk en ver gezeld gaan van een verzegeld briefje, dat dezelfde spreuk tot opschrift voert en waarin naam en adres van de schrijver worden medegedeeld. De antwoorden, die binnenkomen, worden beoordeeld door een jury, die door het be stuur van het Nuyensfonds zal worden benoemd. Het bestuur beslist over een eventuele bekro ning. Aan de schrijver van een bekroond antwoord wordt een bedrag van f 750 uitgekeerd. MOORDENAARS VAN HEER KUNEMAN GEARRESTEERD Naar de „Harian Umum" weet te melden, zijn door de politie te Kediri de twee moordenaars van de heer Kuneman, administra teur van de onderneming Badek, gearresteerd. De heer Kuneman werd ruim twee weken geleden in de tuinen van Djenkol, nabij Kediri, vermoord. MR. STRUYCKEN VERTREKT eind Mei begin Juni Naar wij vernemen, is mr. A. A. M. Struycken, de nieuw-be- noemde Gouverneur der Neder landse Antillen, voornemens, eind Mei of begin Juni naar zijn post te vertrekken. INTERNATIONALE GERECHTSHOF Het Internationale Gerechtshof komt op Dinsdag 8 Mei in open bare zitting bijeen, teneinde de mondelinge verklaringen aan te horen van de regeringen van Co lumbia en Peru in de Haye de la Torre zaak. is gistermiddag in tegenwoor digheid van tal van autoriteiten de eerste paal in de grond geheid voor de uitbreiding van de Tech nische Hogeschool te Delft; wordt Donderdagmiddag op de begraafplaats „Zorgvlied" te Am sterdam het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de over leden bekende Amsterdamse ar chitect A. A. Kok; heeft de regering van het ko ninkrijk Thailand aan een Haar lemse scheepsontwerper opdracht gegeven een drietal politievaar- tuigen te ontwerpen; zijn de heren Willy Mullens, bekend cineast, en F. L. D. Strengholt, directeur van de filmverhuurkantoren Nova en Nederland, benoemd tot ridders in het Legioen van Eer; zal een Zwitserse delegatie van handelslieden uit Bazel deze week nog een bezoek brengen aan Rot terdam; heeft de Amsterdamse recher che dè hand gelegd op een 45- jarige vrouw, die de stad onveilig maakte met zakkenrollerspractij- ken; van welingelichte zijde, zijn de vele problemen tussen de drie Nederlandse vliegtuigfabrieken Fokker, Aviolanda en Schelde thans opgelost; is aan ir. L. Roos, plv. direc teur-generaal van de Volkshuis vesting en de Wederopbouw eer vol ontslag verleend uit 's Rijks dienst; zal de hoofdcommissaris van politie van Innsbrück een bezoek aan Den Haag en andere plaatsen in ons land brengen; zal in de week van 29 Juni 'n gedenkweek worden gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het district Haarlem der Nederlandse Fadvindersver- eniging; veroordeelde de Arrondisse mentsrechtbank van Amsterdam de 42-jarige statenloze textiel fabrikant S. R. uit Den Haag terzake van verduistering van f 25.000 tot een jaar met aftrek. RUN BIJ DE GRENS Gisteren, op de eerste dag na de export-stop, dat de Duitse grens voor onze groenten weer open ging, zijn ongeveer 75.000 kisten kassla de grens gepasseerd tegen prijzen, die varieerden van 1925 ct. per krop. Spinazie en raapstelen gingen eveneens in de export tegen resp. 5665 ct. en 3334 ct. per kg. Van Duitse zijde bleek geen vraag meer te zijn naar winter- producten als prei, selderij en wortelen. Maandagavond ontstond een complete run van vrachtwa gens en trailers. Gezien de limiet van 1 millioen, tot welk bedrag voorlopig mag worden uitgevoerd, dienen de exporteurs dagelijks het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit telegrafisch op de hoogte te stellen van he't bedrag, waar voor geëxporteerd is. De mogelijkheid bestaat, dat een 49 man tellende internationale dievenbende in hooidzaak Hongaren binnenkort in ons land zal opduiken, aldus vernemen wij van de criminele voor lichtingsdienst in Den Haag. Deze bende is kortgeleden in Oos tenrijk en West-Duitsland gesignaleerd. Zij heeft daar in hotels, juwelierszaken, winkels in foto-artikelen, zaken in wollen en zijden stoffen en in bontwinkels haar slag geslagen. I Wil HG 1113 lull (ICS voor een naar binnen. Daardoor ontstaat er in de zaak een plot- 3 het overzicht over de „klanten" De lieden van deze bende, doet verliezen en van deze ver mannen zowel als vrouwen, wek- warring maakt een der bende ken de indruk welgestelde bui- leden gebruik om een kost- tenlanders te zijn. Zij zijn naar de laatste mode gekleed en ma ken bij voorkeur gebruik van gehuurde personenauto's. De bende gaat er in groepen van maximaal zeven man op uit. Op straat verdelen zij zich in groepjes van twee en drie man. Al wandelende kijken zij uit naar een voor hun doel geschikte win- wel. Juweliers opgelet Ontdekken zij er een, dan gaan twee bendeleden, meestal een man en een vrouw, naar binnen. De anderen stellen zich op voor de étalages om te zien of er in de winkel veel personeel staat. Als In zijn woning te Heemstede is in de nacht van Maandag op Dins dag de schrijver Emille Erens plotseling overleden. Hij zou op 27 April a.s. 86 jaar zijn gewor den. Zijn eerste grote werk was „De Heilige Pelgrims", dat een levens beschrijving inhield van Benoit Labré. Hij ging zich daarna spe cialiseren op de hagiografie. Zijn bekendste werk was dat over de Heilige Pastoor van Ars. GRATIE VERLEEND Bij K.B. is gratie verleend aan G. C. van Bree. Van B. werd tot de doodstraf veroordeeld bij sen tentie van het Bijzonder Ge rechtshof te Amsterdam. De dood straf is veranderd in levenslange gevangenisstraf. baar voorwerp te stelen. Zodra hij de zaak heeft verlaten, begin nen de andere „kopers" minder belangstelling te tonen voor de hen getoonde goederen en ook zij verlaten de zaak. Buiten ge komen begeven zij zich snel in de stroom van voorbijgangers. De bendeleden die niet in de win- wel aanwezig waren, observe ren de bestolen zaak nog enige tijd om te zien of de diefstal werd opgemerkt. Belangstelling voor textiel In textielzaken opereren altijd twee mannelijke bendeleden. Een van hen laat zich steeds weer andere coupons tonen. Als er een grote stapel stoffen voor hem ligt en de verkoper zich een ogenblik heeft afgewend, ver dwijnt het andere bendelid met enkele coupons. Alle politiein- stanties zijn gewaarschuwd. (Van onze weerkundige medewerker) Al is er in het algemeen weerbeeld nog weinig verandering gekomen, toch hebben we deze keer eens kunnen genieten van een droog weekend met zelfs nog vrij veel zonneschijn. Dat het daarbij nog flink koud was voor de tijd van het jaar, moesten we maar op de koop toenemen. Maandag echter was het weer een diepe depressie die naar Scandinavië is vertrokken, maar die ons opnieuw van regen voorzag. Wat het laatste artikel betreft zijn we de laatste tijd toch wel een zeer goede en vaste klant van de oceaandepressies geworden. Vooral hier in het Noorden was de hoeveelheid regen Maandag nog vrij groot en meldde Eelde 9 mm. Ondertussen is nu vanuit Engeland een hogedrukgebied op weg naar onze omgeving en gelukkig zal zich de situatie zo gaan ontwikkelen, dat er nu warmere lucht uit Frankrijk aangevoerd zal worden. Het verdrijven van de koude lucht, die het ons gisteren nog verre van behaaglijk deed voelen, zal echter gepaard gaan met enige regen, die ons vanmiddag kan bereiken. Tevens zal tengevolge van het dalen van de lucht druk boven Frankrijk de wind weer wat toenemen, zodat het nog ver van ideaal lenteweer zal zijn. De stijging van de tempe ratuur zal echter met vreugde worden begroet. HET POLYGOON-JOURNAAL IN INDONESIË Distributie blijft doorgaan Naar aanleiding van berichten in de Nederlandse pers, dat de distributie van het Nederlandse filmjournaal in Indonesië ernsti ge moeilijkheden ondervindt, ver neemt het ANP van bevoegde zijde, dat het hier slechts enkele coupures betreft, welke de Indo nesische filmkeuring in het on derwerp over de aankomst van de Ambonezen in Nederland heeft gebracht. De distributie van het Polygoon-jorunaal blijft normaal doorgang vinden. Bij het begin van de vergade ring van de Eerste Kamer heeft de voorzitter, prof. mr. R. Kra nenburg, een herdenkingsrede uitgesproken, naar aanleiding van he-t overlijden van de Engelse oud minister van Buitenlandse Zaken Ernest Bevin. Prof. Kranenburg memoreerde Hevin als een grote markante figuur, wiens overlijden een ver lies vooi- de gehele wereld be tekent. Hij heeft met zijn sterke persoonlijkheid en ijzeren wil 'n enorme invloed uitgeoefend op bet sociale en politieke leven van Engeland en ver daarbuiten. „Ons land heeft in Bevin een warm vriend verloren. Hij had voor het Nederlandse vo~. dat hij goed kende een grote sym pathie," aldus prof. Kranenburg. Prof. Kranenburg herinnerde in het vervolg van zijn rede aan het bezoek, dat een commisie van 't Nederlandse parlement, drie jaar geleden aan Engeland bracht en waarbij Bevin werd ontmoet. Bevin hield toen een toespraak, waarbij hij een vergelijking trok tussen de Engelsen en de Neder landers, waarvan hij de sterke zin voor vrijheid zó waardeerde. Het was de 'beste speech, die zijn vrouw ooit gehoord had, Zo ver klaarde zij later- Prof. Kranenburg betuigde deel neming aan mevrouw Bevin. aan het Engelse volk en het Engelse parlement. Minister van Maarseveen sloot zich namens de regering bij deze woorden aan. Hij noemde Bevin een Europese figuur, die alom waardering genoot. „Moge zijn arbeid voor Europa een zegen zijn en moge God hem die vrede gerven, welke hij zo ernstig heeft nagestreefd" zo be sloot de minister. De Kamerleden hoorden beide toespraken staande aan. Nadien werden enkele wijzi gingen van wetsontwerpen in be handeling genomen, waaronder de indeling van de eilanden Vlie land en Terschelling bij de pro vincie Friesland terwijl 'de begro ting van de staatsmijnen werd goedgekeurd. De Kamer komt volgende Dins dag opnieuw bijeen, waar de al gemene beschouwingen over de rijksbegroting 1951 aan de orde komen. Een opvouwbare rub berboot van gering ge wicht (slechts 2 kg) trekt op de tentoon stelling van sportarti kelen in Berlijn sterk de aandacht van hen gel- en watersportbe oefenaren. Het bootje kan zo klein worden opgevouwen, dat het gemakkelijk in een handtas meegenomen kan worden (foto links). Binnen twee minuten kan het met de mond worden op geblazen foto rechts boven), 't „Vaartuig", dat dan een afmeting heeft van 1.40 bij 0.90 m., kan een gewicht van 90 kgr dragen en door middel van korte peddel worden voortbewogen. Op 20 April a.s. hoopt de heer Sem Dresden, oud-directeur van het Koninklijk Nederlands Conservatorium, zijn. 70ste verjaardag te meren. een H.M. DE KONINGIN ONTVANGT GEZANT H.M. de Koningin heeft giste ren ten paleize Soestdijk de heer Agnar Kl. Jónsson ontvangen ter overhandiging van zijn geloofs brieven als buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van IJsland. BURGEMEESTER D'AILLY TERUG Vruchtbare resultaten De burgemeester van Amster dam, mr. Arnold d' Ailly is van zijn goodwill-reis langs de Rijn teruggekeerd. De. terugreis werd gemaakt per KLM-toestel van Ziirich af. Vele autoriteiten wa ren op Schiphol aanwezig om de burgemeester te ontvangen. Hij verklaarde, dat zijn reis alle verwachtingen had over troffen. Amsterdam heeft een enorme publiciteit gekregen en overal was belangstelling uit de kringen van de Rijnscheepvaart en handel. Volgend jaar zullen delegaties van Rijnsteden naar Amsterdam komen. PROVINCIAAL KAPITTEL ONGESCHOEIDE CARMELIETEN WASPIK Op het Provinciaal Kapittel der Ongeschoeide Car- melieten, dat van 13 tot 16 April werd gehouden in het Novici aatsconvent der Nederlandse pro vincie te Waspik (NBr.) is de Hoogeerwaarde Pater Romaeus Leuven gekozen tot Provinciaal voor Nederland- Italiaanse Kamer verwerpt linkse motie ROME, 17 April (Reuter). De Italiaanse Kamer van Afge vaardigden heeft Dinsdagavond met 308 tegen 154 stemmen een door de communisten en linkse socialisten ingediende motie, waarin de regering wordt ver oordeeld en radicale wijzigingen in haar politiek worden geëist, verworpen. AMSTERDAM. 17 April. De drastische verhoging van het wis seldisconto der Ned. Bank, ging aan de Effectenmarkt niet onop gemerkt voorbij. Het was een fac tor, die op het koerspeil een druk kende uitwerking had en die nog werd geaccentueerd door het feit, dat de N.V. Hollandia Kattenburg haar aangekondigde obligatiele ning van f 1.000.000 heeft terug genomen. Dergelijke obligatieleningen zul len voorlopig wel niet meer op de markt verschijnen. Naar analogie van de tariefs verhogingen der Nederlandsche Bank ging ter Beurze de prolon gatierente omhoog en wel met 1 procent tot 3Va pet. Dit is de eerste verandering in het prolon gatietarief sinds het Beursverkeer na de oorlog werd hervat. Al die jaren is het onveranderd 2'/4 pet. geweest. Op de Staatsfondsenmarkt ver oorzaakte de discontoverhoging een verdere daling van de koers der obligaties. De notering van de nieuwe 3% pet. lening, die gisteren per saldo op 99 1'8 was vastgesteld, vertoonde een nog groter disagio, en kwam beneden 99. De notering werd uiteindelijk 98%, waarmede het disagio tot 1% procent is gestegen. Kon. Olie kan de driemaal pari- koers niet halen. Slechts even werd 300 genoteerd, om daarna weer tot 299 af te zakken. Cul tures blijven weinig belangstel ling trekken, maar waren prijs houdend genoteerd. De Scheepvaartmarkt lag on geanimeerd en gedrukt. Ook het agio-percentage voor de Ameri kaanse fondsen kan niet behou den blijven. Vandaag werd een agio vernomen van 10 pet. In de grote internationale fondsen kwa men, met uitzondering van Uni lever, slechts weinig noteringen tot stand. Aandelen algemene exploratie werden gedaan op 78% tot 80. Claims Kattenburg moesten f 5 prijsgeven op f 45. Prolongatie I o1/* pet. VOOR NIEUWE REGERINGSRAAD üc Staten der Nederlandse Antillen hebben hun antwoord vastgesteld op een brief van de Gouverneur, waarin hun oordeel werd ge.vraagd over de door de formateur Mr. N. Debrot de voor gestelde leden van de nieuwe re geringsraad. De regering zou volgens de voordracht voorts bestaan uit de heren Mr. Dr. M- F. da Costa Gomez (Nat. Volkspartij), C. L- Delvalle (partijloos), W. F. M. Lampe (Arubaanse Volkspartij), J. Pauw (Arubaanse Volkspartij), W. R. Plantz (Nat. Volkspartij), O. J- van Romondt (Curacaose onafhankelijke partij) en J. H. Sprockel (Kath. Volkspartij). De Staten hebben zich met 14 tegen 8 stemmen met een benoe ming der voorgedragenen accoord verklaard. Tegen stemden de le den Gerharts (Verenigde Bonaire aanse Partij), Tromp (Arubaanse Nationale Unie), de 4 leden der Democratische partij en de 2 le den der Arubaanse Patriottische partij. De benoeming van de regerings raad door de Gouverneur moet nu nog volgen. De vijftiende partij van de Schaaktweekamp tussen Botwin- nik en Bronstein is na 33 zetten in remise geëindigd. De stand is thans 87 in het voordeel van Botwinnik. De Grote Prijs van Wilvorde, een wegwedstrijd over 150 km is in de sprint gewonnen door de Belg Bogaerts in 4 uur 10 min. Impanis volgde op 10 meter. Brik Schotte, een der favorie ten .bracht het niet verder dan de 12e plaats in 4.16.40. De 26e plaats werd bezet door de Ne derlander Smits. Van Steenber gen en Ockers gaven na een val partij op. Op de eerste dag van het Internationale Tournooi te Paler mo werd onze landgenote Nel Hermsen in het dames enkelspel met 61 61 uitgeschakeld door de Engelse speelster Joan Curry. Bij een poging om de we reldsnelheidsrecords op de kilo meter en de mijl in de 125 cc klasse te verbeteren is de Itali aanse coureur Maggi Renato op de Via Appia ten Zuiden van Rome door slippen ten val ge komen. Hij kreeg een schedel breuk en is kort na zijn opneming in het ziekenhuis overleden. Te Freiburg wordt Zondag 22 April een militare Cross country gehouden. De Nederland se ploeg voor deze wedstrijd be staat uit de sergts. Roffel en Lughart, de marech. Vissers, en de soldaten Rovers, Damman en v. d. Burg. RONDE VAN FRANKRIJK Voor de Ronde van Frankrijk is een nieuwe wisselprijs ingesteld met betrekking tot het ploegen- klassement. Het klassement voor deze wis selprijs zal worden opgemaakt aan de hand van de tijden van de drie best geplaatste renners van elke ploeg in elke étappe, en niet door optelling van de tijden der drie best geplaatsten in het eind klassement. De wisselprijs wordt begiftigd met een bedrag van 5% millioen francs, (ongeveer f 55.000 gulden) als volgt verdeeld: 2.400.000 frs. voor nummer" 1 yan het klasse ment, 1.600.000 frs. voor nummer 2, 800.000 frs voor nummer 3 en 400.000 frs voor nummer 4. Voorts wordt 300.000 frs beschikbaar ge steld voor de ploeg van 8 man met de beste totaaltijd. behanger

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3